1 ( 31-03-2014 15:39:46 змінене Оленка )

Тема: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Досліджуючи одну з гілок своїх пращурів, зясувалось, що всі вони переселенці з Білорусії на початку 19 стр., скоріш всього 1809-1810роки. Переселившись в основному селились слобідками, які повністю складались зі шляхти. Одружувались між своїми. 


З дослідження Є.А. Чернецького  "Історико+демографічний аналіз походження та розміщення білоруської і литовської шляхти на теренах Радомишльського повіту Київської губернії.
www.archives.gov.ua/Publicat/AU/AU_6_2009/5.pdf
Видно, що в основному розселились по Радомишельскому повіту, та ще досліджуючи власні гілки зясувала, що поселення були і в Сквирському повіті. Доволі часто зустрічала записи з одруженням одного з молодих з Сквирського повіту.

Наприклад слобода Западня зустрічаються такі знайомі прізвища: Кунцевич, Шуневич, Забродський,Бальдукевич,Чоповський,Пилькевич,Волотковський тощо.


Переглядаючи ревізьку казку за 1811 рік по Радомишельскому повіту. зясувала місця з яких були переселенні деякі родини 


Слобода Корчовка родини Броновицьких, Тишкевичів переселились з Слуцького повіту  с. Лавровичах Мінської губ.


Слобода Войтиловка родина Тишкевичів з с. Радков Слуцький повіт.


Село Янівка родина Ярмолинських з с.Дичково Слуцький повіт, хоча при дворянській справі по Ярмолинським є копія метрики по народженню мого пращура вказано застінок Тростянець, але коли знайомі дивились по Погостській церкві записи, цього запису не вдалось знайти., то надія залишається на Дичково.


С.Янівка Фортуна Михайловського, видно тому й слобода стала Фортунатівкою родини Тарасевича, Бількевича  з Случький повіт с. Сузного.


Село Модилів родина Кулаковських з Слуцького повіту з. Кулаково.


Село Чайківка родини Тишкевич, Корбут,Гринцевич з Слуцький повіт с. Бурки.


Слобода Каєтанівка родина Березовських Слуцький повіт містечко Ушамир.


Ще одна родина Березовських  з Броновицькими вказано що переселились Сквирський повіт село Лисовець. гадаю що до цього також були переселенні з Білорусії.


Родини Ярмолинських, Загоровських Слуцький повіт с. Дичкова.


Родина Севруків, яка проживала в Каєтанівці, згідно дворянської справи в Житомирському архів з Слуцького повіту с. Кутнева.

Share

2

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

У мене є пращури із села Янівка Фортуна Михайловського.
прізвища-Коваленко, Залітайло, Лазука, Демченко, Саранчук.

прізвище Лазука дуже розповсюдженне на території Білорусі, а саме на Случчині та Вітебщині. Можливо вони також переселилися із Сузного. Але я не зміг знайти це село на жодній мапі, можливо ви знаєте де воно є/було?

Share

3

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Мариненко. я також не знайшла цього населеного пункту, вже й запитувала на сайті Згуртування білоруської шляхти, та нажаль оки без результатно, друзі білоруси мовчать.   Якесь загадкове поселення, чи зникло чи перейменувалось.

Share

4

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Оленка, я тоже уже дважды садилась за поиски этого н.п. - ничем не могу помочь:(((

может, все-таки как-то по-другому оно называлось? может неправильно прочитали?
хотя мне и похожего на него ничего не встречалось:(((

Share

5

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Точно або Сузне або Зузне, ще таккж проблема з Дичково, Владислав з сайту згуртування білоруської шляхти пише що це Ратково.... Але в справі було Радково, по деяким переселенцям. Якісь загадкові населені пункти((((

Share

6

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Оленка пише:

Досліджуючи одну з гілок своїх пращурів, зясувалось, що всі вони переселенці з Білорусії на початку 19 стр., скоріш всього 1809-1810роки.

а які у Вас прізвища?

Share

7

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Колись зустрічав працю Тищенко Костянтин Миколайович. Так топоніми і гідроніми (як найдавніші сліді присутності) пов’язані з ВКЛ, фіксуються з півночі до межі Прилуки-Срібне-Ромни.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Thanks: Оленка1

8 ( 30-10-2014 15:21:01 змінене Оленка )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Мариненко

Досліджуючи одну з гілок своїх пращурів, зясувалось, що всі вони переселенці з Білорусії на початку 19 стр., скоріш всього 1809-1810роки.

а які у Вас прізвища?

Севрук, Броновицькі, Ярмолинські, Кришевич, Пилькевич, Старжинські, Загоровські, Березовські, Савицькі, Вишневські, Тишкевич, Бількевич, Тарасевич, Тичина, Кулаковські, Ражинські, Казарини, Кунцевич, Шуневич, Корбут.

Share

9

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Корбут, Тарасевич, Шуневич, Севрук та здається Вишневські, Бількевич досить часто зустрічаються у метриках села Янівка, Радомисльського повіту.

Share

10

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Точніше, проживали вони у Янівці та навколишніх селах, а записи велися у церкві с. Янівка.
раніше греко-католицької, а з 19 ст. православної.

Thanks: Оленка1

Share

11

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Якраз мої Вишневські, Бількевичи проживали в Фортунатівці, та ходили до Янівської церкви. Тарасевичи в Янівці. Досить часто були шлюби між шляхтою з Березівського приходу, Чайківсько та Янівського.

Share

12

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Я зараз вивчаю метрики по Янівці, мої прізвища у тому приході:
Охрименко, Коваленко, Демченко, Лазука, Мазур, Мазурець, Драч, Драчевський, Залітайло, Саранчук, Сторона, Зарудські.

Можливо будуть спільні пращури smile

Share

13 ( 30-10-2014 17:26:48 змінене Мариненко )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

п.с. а знаєте щось про історію цього села?
Мені відомо що село засноване  у першій половині  XVII ст. Названо за ім'ям засновника.
Пан Ян Міхаловський заснував слободу. Потім належало Новогродському чеснику Яну Борейку, з 1801 року — поміщику  Фортунату Михаловському (помер у 1828 році), а з 1828 року його дружині Ю. Крушинській. Наприкінці XIX ст. перейшло до землевласника Ф. Колтоновського.

Сусідня Фортунатівка названа, здається за ім'ям його сина.

Thanks: Оленка1

Share

14 ( 30-10-2014 17:54:10 змінене Оленка )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Було б добре знайти спільних пращурів smile. Я вже дивилась метричні книги по Янівці за першу половину 19 сторіччя. Точніше з того часу як мій пращур одружився на дівчині з Янівки Вишневській в  1847р .
Прізвище Охріменко зустрічала в Пилиповичах, Торчинський прихід, сусідній з Березівським.
А Драч , в дитинстві був сусід моєї бабусі проживав в с. Жміївка Іванківський р-н ( Радомишельський повіт) відносно всі ці місця недалеко:)
Про Янівку мала відомості лише з Похилевича.

Share

15

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

метрики по цьому селу збереглися за великий проміжок часу, 1737-1919, так що є шанси знайти спільних пращурів, якщо вони були smile

Share

16 ( 30-10-2014 17:57:15 змінене Оленка )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

1700-х роди Бількевичи , Тарасевичи та Вишневських,  проживали ще на теренах Білорусії в ревізії 1795 року їх в Янівці та навколишніх поселеннях, ще немає.

Share

17 ( 30-10-2014 18:06:53 змінене Оленка )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

В 1795 році з білоруських родів,які досліджую, зустріла сімї ( не мої) в Радомишельському повіті
1-а сімя в Гуменок Томаш Савицький з сімєю
в.м.Користишеві -одна людина Вишневський Станіслав - служит за камардинера.
 деревни Хутора одна сімя Фелікса Ярмолинського.
в с. Коробчино Станислав Тишкевич -коваль.
в с. Слободка Вінцент Загоровський- по контракту во дворе служит.
М. Чернобиль
Георгий Тишкевич
Мартин Тарасевич ( з сімєю)
Тадеуш Вишневський.
Невідомо чи це перші переселенці чи  ще набагато раніше розділенні нащадки одних шляхетних родів.
Знаю тільки що переселення масове  відбувалось десь в період 1810 та по 1820-ті роки, по мірі того які прізвища зявлялись в ревізьких казках, та сповідках. бувало сперш поселялись в одних населених пунктах, та потім переселялись в інші, але незмінно декількома родинами. Якщо хутори, то складались виключно з цієї шляхти.

Share

18 ( 30-10-2014 19:14:28 змінене Мариненко )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

ревізії вивчали у ДАКО?
там оригінали чи мікрофільми?

я після ЦДІАК хочу попрацювати у ДАКО, ніяк не доїду до Лук'янівки )

Share

19

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

так в ДАКО, оригінали, але будуть видаваться тільки з нового року.

Share

20

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Дякую, отже ще попрацюю у ЦДІАК )

Share

21 ( 26-11-2014 18:10:10 змінене Мариненко )

Re: Розселення білоруської і литовської шляхти на теренах України

Слуцький повіт.

upload.wikimedia.org/wikipedia/c … 864_AD.jpg

Post's attachments

Слуцький повіт.JPG 1.33 mb, 5 downloads since 2014-11-26 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share