36

Re: Неприкольные фамилии

Мариненко
Ніяк не допетраю, при чому тут деревні Нижньогородської губ. і Віндавська залізниця, і взагалі НКПС (народний комісаріат шляхів сполучення)? Для чого Погулянки було перейменовувати? Щоб менше гуляли й налаштовувалися на трудовий ритм? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

37

Re: Неприкольные фамилии

Ярематойсамий пише:

Мариненко
Ніяк не допетраю, при чому тут деревні Нижньогородської губ. і Віндавська залізниця, і взагалі НКПС (народний комісаріат шляхів сполучення)? Для чого Погулянки було перейменовувати? Щоб менше гуляли й налаштовувалися на трудовий ритм? smile

Можливо тому ,що це пов'язано с назвами зупинок(можливо залізничних станцій)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

38

Re: Неприкольные фамилии

nfs79 пише:

Можливо тому ,що це пов'язано с назвами зупинок(можливо залізничних станцій)

Так Віндавська з-ця починалася з Ризького вокзалу у Москві і йшла через Торжок, Ржев, Великі Луки на Латвію - в інший бік від Н. Новгорода!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

39

Re: Неприкольные фамилии

Ярематойсамий, може секретарів інших розстріляли/вислали у сибір, от і підписав той хто під руку потрапив smile

Share

40 ( 18-08-2015 21:26:14 змінене Ярематойсамий )

Re: Неприкольные фамилии

Ніц не пойму!
.......................................
Таки пойняв. Деревні перейменували у Н.городській губернії, а всіх, кого треба, повідомили про це. Цей папірець - всього лиш виписка з документів, яку піднесли для ознайомлення товаришам з Віндавської залізниці, а ті поставили свої печатки й розписалися. Хоч їм ті Погулянки й Дристунові як гусям ярмо потрібні. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

41

Re: Неприкольные фамилии

Ярематойсамий, ЖЕСТЬ!
Обсценная лексика в топонимике

Согласно подсчётам В. Д. Назарова[10], неполное изучение источников XV—XVI веков позволяет выявить для того времени 67 русских топонимических названий (около 0,1 %), производных от обсценной лексики. Вот основные, приведённые им, названия:

Волости: Елда (Угличский уезд), Залупицы (Вяземский уезд).

Населённые пункты (деревни, починки и бывшие населённые пункты — селища и пустоши):

Безделево; Бздихина поляна (деревня), Бздихино, Бздунишка, Бздуново; Говенково; Пердилово, Пердунов починок, Пердуново, Пердухино, Пердякин починок; Блядцово; Безмудова; Елданицы, Елдахова, Елдено; Куярово; Мандино, Мандырево; Мудищево, Мудово, Мудоково, Мудынин починок; Пезделка, Пезделово, Пездлево, Пездлево-Долгое, Пездлевская (Пездлева); Пизденково, Пиздино, Пиздоклеин починок, Пиздюрино; Хуиково, Хуянков починок; Ебехово («Опихалово тож»), Ебшино; Ербалово; Поиблица, Поиблой починок.

Речки: Блядея, Бляденка (она же Блядейка), Еботенка, Елдахова (ср. деревню), Мудовка, Наебуха, Ненаебуха, Пиздюрка.

Дороги: Бздеховская дорога, Мандинский путь.

Также упоминается местность Говейнов заулок и Блядейский отвершек (оврага).

Следует отметить, что ряд названий образованы от личных имён, и таким образом дают представления также об обсценной лексике в антропонимии, сообщая нам о существовании людей с именами: Бздиха, Пердун, Пердяка, Мудыня, Хуянок и т. п.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 … 0%BA%D0%B0

Share

42

Re: Неприкольные фамилии

Мариненко
Думаю, там багато "притягнуто за вуха" - є тюркізми, фінноугрізми. "Говейнов", "Говенково" - від "говети" або від імені Гавведай. Зате у радянські часи з китайського етноніма для китайців-мусульман з трьох літер цнотливо "хуей" зробили. Уже б називали всіх дунганами.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

43

Re: Неприкольные фамилии

тепер зрозуміло звідки могли братися ті дивні прізвища smile

Share

44

Re: Неприкольные фамилии

enskada пише:

В м. Кролевець у ХVIII ст. були козаки з пізвищем Сракун. Явно це прізвище їм допікало, бо в першій половині ХІХ ст. примудрилися змінити його на Страфун (так і досі залишається). Причому змінили його всі відгалуження роду. Думаю, на це мало бути якесь розпорядження органів влади. Але поки що не натрапляв.

Це спочатку міг бути С(т)рокун, з якого "Сракун" хтось зробив згодом.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

45

Re: Неприкольные фамилии

У батьківському селі були по вуличному Сраки і, відповідно, Сракині (саме від "того" місця).
Але у формальне прізвище це прізвисько не перейшло.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

46

Re: Неприкольные фамилии

У нас би на жінку сказали "С..ачка". Та то ж, мабуть, позавіч їх так називали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

47

Re: Неприкольные фамилии

Не скажу, бо бабуся переїхала в інше село, коли я ще був малий.
І згадувала це прізвисько тільки в розмовах про давно на той час не бачених односельців на зразок "то Срачиного Василя невістка", "Сракині [нащадки]".

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

48

Re: Неприкольные фамилии

Какой у вас на Украине народ некультурный! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

49

Re: Неприкольные фамилии

був у сусідній Деркачівці дід-Срака. Думав так дражнили, а це якось дивився сповідки по селу так попався Сраєнко. Чи прізвище, чи прізвисько було хто його знає...

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: Алена1

Share

50

Re: Неприкольные фамилии

Кому що, а я цілий день ламаю голову, що воно за новий ГіП з'явився. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

51

Re: Неприкольные фамилии

Ярематойсамий пише:

Кому що, а я цілий день ламаю голову, що воно за новий ГіП з'явився. smile

Пане Яремо, а так вийшло,що я Вам поставив цифру 4000.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

52

Re: Неприкольные фамилии

Balymba пише:
Ярематойсамий пише:

Кому що, а я цілий день ламаю голову, що воно за новий ГіП з'явився. smile

Пане Яремо, а так вийшло,що я Вам поставив цифру 4000.

А я її, таку гарну, зіпсувала.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

53

Re: Неприкольные фамилии

litar Л пише:

я її, таку гарну, зіпсувала.

Псуйте вся і всіх на добре здоров'я! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

54 ( 28-03-2016 22:57:22 змінене DmitroR-2 )

Re: Неприкольные фамилии

К слову о "сраных" фамилиях smile
Были, кажется на Колывано-Кузнецкой линии, казаки с фамилией Мусохрановы. И то ли на "постоянку", то ли на временную службу переселились на Иртышскую линию. И видимо либо поссорились с попом, либо поп был такой озорник, а может и ещё что, но он их стал записывать не Мусохрановыми, а Мухосрановыми.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

55 ( 29-03-2016 08:20:47 змінене az.1963 )

Re: Неприкольные фамилии

Очень интересно было бы разобрать куманов.Они же половцы.Аджи Мурад пишет так о славянах:самоназвание произошло от слова-словлен(улов).Имеется в виду словянин словлен половцем(куманом).Однако,в Поучении Владимира Мономаха есть глава "О ловах и гонах".Поскольку так прозвали куманов  жители Древнерусского государства,хотелось бы услышать компетентное мнение.В частности,даже Л.Н.Гумилев придерживался версии прозвания куманов от слова "полова".А вот если брать за исходное "О ловах и гонах",что-то не лепится официальная точка зрения...

Увидел в сообщении Яремы упоминание о полове....

Thanks: tanya_hurt1

Share

56

Re: Неприкольные фамилии

az.1963 пише:

Увидел в сообщении Яремы упоминание о полове....

Нагадайте, де саме я таке казав?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: az.19631

Share

57

Re: Неприкольные фамилии

Ярематойсамий пише:

Увидел в сообщении Яремы упоминание о полове....

Нагадайте, де саме я таке казав?

Даже в голову ничего не приходит...Не знаю.

Share

58

Re: Неприкольные фамилии

az.1963
Ну, здравствуйте! Вы сказали, что увидели в моём сообщении упоминание о полове. Я не помню, когда, где и в каком контексте я её упоминал, поэтому попросил Вас напомнить. А Вам "в голову ничего не приходит". Ничего не пойму! Полова, а в рус. языке чаще "мякина" - это чешуйки колосков пшеницы, ржи и др. злаковых колосовых, остающиеся после обмолота.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

59

Re: Неприкольные фамилии

Вчора читав про "некультурних українців", а сьогодні й мені попало таке прізвище. В м. Канев серед посполитих згадка про "Швидкосрайку" вдову. А, щоби виглядати культурно наведу ще й - Терентий Петров Пыка. Гадаю - це неприкольне прізвище.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

60

Re: Неприкольные фамилии

Про пику. Про різницю сприймання. Мабуть, уже весь інет знає, що я служив у РА в славному місті Богодухові. Наш комвзвода, циган, дружив з одним тамтешнім грузином. Той жив десь на околиці у двоповерхівці поряд з сосновим бором. Купив вугілля, а занести в підвал ніяк не міг, сусіди почали ремствувати. Отож нас кинули на виручку. Комвзвода купив нам харчів і на цілий день. Ми швиденько до обід упоралися. Біля нас крутилися місцеві хлопці-дошколята та й разом з нами вимазалися чорною пилюкою. Поки ми вмивалися, їх не було, а потім знов з'явилися. От я одному кажу:"Біжи додому та умий свою пику, та йди до нас у сосни обідать!" Малий надув на мене губу:"У мене не пика, а обличчя! А пика - це у п'яниці!" - "Знатиму!" Потім ми їм познімали з пілоток зірочки, подарували. Ковбасу й сир непогано з нами уминали. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

61

Re: Неприкольные фамилии

gennadii5408 пише:

Вчора читав про "некультурних українців", а сьогодні й мені попало таке прізвище. В м. Канев серед посполитих згадка про "Швидкосрайку" вдову. А, щоби виглядати культурно наведу ще й - Терентий Петров Пыка. Гадаю - це неприкольне прізвище.

А може то він Пикою став з Піки: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=79436#p79436

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

62

Re: Неприкольные фамилии

Пика це не тільки "крупна морда лиця", а ще й масть у картах та зброя (пор. прізвища Шабля, Галябарда, Сокира)

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

63

Re: Неприкольные фамилии

Все так, але, думаю, якщо б людина назвала своє прізвище - "Пика", то всі б кинули погляд якраз на "морду лиця".

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

64

Re: Неприкольные фамилии

Якось моя тітка підбила сусідку на поїздку до міста, дітей провідати. Зарізали кабанчика на гостинця, а чоловікам, щоб відпустили, залишили по бутелі самогону та діжці браги. Спочатку чоловіки ходили в гості один до одного, пили самогон, кидали котам шматки м'яса. Потім кожний заліг у своїх хаті біля діжки з брагою, а коти з голоду погризли віники.
   Коли мій батько зайшов до свояка, той спав біля діжки і піднімався лише щоб зачерпнути чергову кружку бражки. Прийшлось везти обох до лікарні, а прізвище сусіда неприкольне – Сопляченко.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

65

Re: Неприкольные фамилии

ЦДІАК, ф.127, оп.1015, спр.114   Исповедные росписи церквей Каневского уезда за 1796 г.

с. Пии

посполитые ...

Ціле гніздо неприкольних прізвищ :  Слинявій,  Дурепа,  Безмозкий. Крім цих в тому ж повіті :  Гнида,  Живодиор,  Портянка ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: GRYN1

Share

66

Re: Неприкольные фамилии

Якась же вража личина начіпляла людям мерзотних прізвиськ! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: dekush_oleg1

Share

67

Re: Неприкольные фамилии

Гнида і зараз існує. І нічого - живуть люди...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

68

Re: Неприкольные фамилии

Того що мало вже хто знає, що то таке.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

69

Re: Неприкольные фамилии

Bragida пише:

та зброя (пор. прізвища Шабля, Галябарда, Сокира)

А Галабурда - це теж "Алебарда"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

70

Re: Неприкольные фамилии

Balymba пише:

Гнида і зараз існує. І нічого - живуть люди...

И довольно много - 2698.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share