1 ( 15-05-2016 20:19:06 змінене AppS )

Тема: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

Колись в 1990х в мене був магнітофон Рига, на який я встиг позаписувати декілька пісень у виконанні своєї, нині покійної, бабусі. Вона не була артисткою, та й голос на старість не був видатним, проте це правдиві пісні, що їх любило й виконувало післявоєнне покоління 1920-30х р.н.
Пісні всі очевидно з радіо, проте деякі я так і не знайшов в Інтернеті.

1. композиція безіменна, я її назвав по першому рядку - На камені ноги мила
зустрічав подібну "На камені ноги мию" з трохи іншим змістом, очевидно ця - якась адаптація.
Пісня про надмірне вживання алкоголю.

+ Читати більше

Share

2 ( 15-05-2016 19:06:25 змінене AppS )

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

2. Кури, мої кури
достатньо відома пісня. Про подружню невірність.

+ Читати більше

Share

3 ( 16-03-2022 08:57:48 змінене AppS )

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

3. Несе теща воду
пісня про взаємовідносини одиноких батьків старого віку з дітьми.

+ Читати більше

Share

4

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

Третю пісню всю до слова зрозумів, незначні 2-3 відмінності від кубанської говірки. Це Чернігівщина? У нас цю пісню теж співали, але десь раз-два чув, не більше.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5 ( 15-05-2016 20:26:05 змінене AppS )

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

А решту не до слова зрозуміли? Так, це Чернігівщина, навіть більше Ніжинщина, бо майже не акають.

Я теж її чув не так багато раз, але з малого віку мав природну кмітливість записати та батьків магнітофон Рига-310.

+ Читати більше

http://retrotexnika.ru/img/tranzistornie%20magnitoli/riga310%20magn5.jpg

Thanks: Алена1

Share

6

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

А решту ще не слухав. "Курей" зараз слухаю. І цю я чув. І на цей мотив, і як Куб. коз. хор співає. У нас так співали, як Ваша бабуня. Теж до слова розумію. Вони, мабуть, всі соло погано співали, мені тільки слова наспівували. Добре співали на два-три голоси тільки гуртом. І мода на биття шибок теж була. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

7

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

Тепер побачив, що Куликівський р-н. Першу пісню щось не пам'ятаю. Думаю, їх написали на відомі мотиви вже після війни. Таких пісень чимало. І вони дуже швидко поширювались і без радіо. До нас приїхала сусідка з чоловіком з Олександрії, проспівали продовження "Ой чорна я си чорна", через рік вся вулиця знала, ще через рік вся станиця. І це вже у 1970-х. Такі ще співучі роки були. Як згадувала одна вчителька:"А вечерами молодёжь туда-сюда по центру ходила или возле речки, или в парке сидела и пела почти без отдыха такие хорошие украинские песни."

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

8

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

AppS пише:

Колись в 1990х в мене був магнітофон Рига, на який я встиг позаписувати декілька пісень у виконанні своєї, нині покійної, бабусі. Вона не була артисткою, та й голос на старість не був видатним, проте це правдиві пісні, що їх любило й виконувало післявоєнне покоління 1920-30х р.н.
Пісні всі очевидно з радіо, проте деякі я так і не знайшов в Інтернеті.

1. композиція безіменна, я її назвав по першому рядку - На камені ноги мила
зустрічав подібну "На камені ноги мию" з трохи іншим змістом, очевидно ця - якась адаптація.
Пісня про надмірне вживання алкоголю.

+ Читати більше

а чи не лишилося у вас цих записів? з ютубу зникли, а послухати тепер дуже цікаво. 

Share

9

Re: Народні співи с. Орлівка Куликівський район Чернігівської області

acrtyk, відредагував.

ось ще одна з тої ж підбірки

+ Читати більше

Share