36

Re: Вопросы по метрическим книгам

Алёна,

В своём населённом пункте я тоже встречал такие записи, и при дальнейшем исследовании с помощью метрик и исповедных росписей сделал вывод. В первом случае дети воспитанники оказались племянниками жены, во втором случае рано осиротевшие и не имеющие с семьёй забравших их к себе людей никаких родственных отношений. Причём самое интересное, что в обеих семьях были и свои родные дети по 5-7 человек. Значит усыновляли не бездетные, а просто люди с открытым сердцем.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

37

Re: Вопросы по метрическим книгам

VadShv, благодарю Вас за ответ!!! И за то, что поделились своими знаниями!!!

К сожалению, исповедок не сохранилось, а метрические книги есть не все, поэтому в моем случае остается только предполагать.

Благодарю!!!

Share

38

Re: Вопросы по метрическим книгам

А які записи, і де у 15,16,17 ст., вели замість метрик до їх появи? чи тоді не фіксували одруження, смерть, народження? Сповідок також не було?

Share

39 ( 07-11-2015 09:23:21 змінене Aleks_geneolog )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Не знаю як на інших територіях України, а метричні на Галичині почались масово почали вести ще з 1740-1760 років, а римо-католицькі навіть з 1600 років, хоча найстаріша книга яка була в Львівському архіві церковна книга села Сихів з 16ХХ року(точний рік не знаю, тому і не вказую). Наприклад мені повезло що моя прабаба була полькою, і метричні книги по тому костелу є з 1624 року. наразі копнув практично по 4 гілках до 7 коліна, а тепер є можливість копнути до 12-13 коліна.Читав в польській літературі, що в архівах Польші (читай архів в Кракові та Перемишлі)були метричні ще з 14-15 століття, з наших теренів, але як заповнювали архіви новими книгами, то старі знищували.Якщо хтось читаю польською можу викласти книгу про церковний архів львівської римо-католицької архідієцезії -нига стара видана біля 100 років тому.

Мариненко пише:

А які записи, і де у 15,16,17 ст., вели замість метрик до їх появи? чи тоді не фіксували одруження, смерть, народження? Сповідок також не було?

Share

40

Re: Вопросы по метрическим книгам

Aleks_geneolog пише:

Читав в польській літературі, що в архівах були метричні ще з 14-15 століття, з наших теренів, але як заповнювали архіви новими книгами, то старі знищували.

мабуть тому й відсутні метрики за ті часи (

Share

41

Re: Вопросы по метрическим книгам

У львівській бібліотеці Стефаника є ряд метричних книг, залишились всього пару штук, від колишньої біліотеки Осолінеум що була у Львові, решту забрали поляки. Але вони зуміли це оцифрувати, тому бажаючих ознайомитись з рідкісними виданнями та старими метричними запрошую на сайт польского Осолінеум.Доречі не знаю за яким принципом збирались ці книги і зокрема метричні, але по одній метриці, я взагалі не знайшов існування такого населенного пункту. Можливо змінив назву, що часто в ті часи траплялось, зрештою як і зараз.Мариненко пише:

Читав в польській літературі, що в архівах були метричні ще з 14-15 століття, з наших теренів, але як заповнювали архіви новими книгами, то старі знищували.

мабуть тому й відсутні метрики за ті часи (

Share

42

Re: Вопросы по метрическим книгам

Aleks_geneolog пише:
Не знаю як на інших територіях України, а метричні на Галичині почались масово почали вести ще з 1740-1760 років, а римо-католицькі навіть з 1600 років, хоча найстаріша книга яка була в Львівському архіві церковна книга села Сихів з 16ХХ року(точний рік не знаю, тому і не вказую). Наприклад мені повезло що моя прабаба була полькою, і метричні книги по тому костелу є з 1624 року. наразі копнув практично по 4 гілках до 7 коліна, а тепер є можливість копнути до 12-13 коліна.Читав в польській літературі, що в архівах Польші (читай архів в Кракові та Перемишлі)були метричні ще з 14-15 століття, з наших теренів, але як заповнювали архіви новими книгами, то старі знищували.Якщо хтось читаю польською можу викласти книгу про церковний архів львівської римо-католицької архідієцезії -нига стара видана біля 100 років тому.Мариненко пише:

А які записи, і де у 15,16,17 ст., вели замість метрик до їх появи? чи тоді не фіксували одруження, смерть, народження? Сповідок також не було?

Якщо є можливість то виставте книгу, було б цікаво почитати. А щодо польської мови, то кожен хто досліджує Галичину, просто вимушений сяк-так читати цією мовою.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: Ann1

Share

43 ( 22-11-2015 16:26:48 змінене Чай )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Можливо хтось у курсі такого питання.Чи велися для приписних церков окремі метричні книги?Чи запис обряду робився виключно у метрики храму до якого приписано церкву?

З повагою,
Чай.

Share

44

Re: Вопросы по метрическим книгам

Aleks_geneolog пише:

Читав в польській літературі, що в архівах були метричні ще з 14-15 століття, з наших теренів, але як заповнювали архіви новими книгами, то старі знищували.

мабуть тому й відсутні метрики за ті часи (

А ссылочку можете на дать на сайт польского Осолінеум?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

45

Re: Вопросы по метрическим книгам

Чай пише:

Можливо хтось у курсі такого питання.Чи велися для приписних церков окремі метричні книги?Чи запис обряду робився виключно у метрики храму до якого приписано церкву?

Из своего небогатого опыта по метрическим книгам греко-католиков Галичины могу сказать что метрики по каждому приписному селу велись отдельно.
Например: материнская церковь Надворная.
Приписные церкви: Лоева, Стрымба и Назавизов.
Метрики вели отдельно как по материнской церкви, так и по всем 3-м приписным церквям.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Чай, Balymba2

Share

46

Re: Вопросы по метрическим книгам

по правславним в РІ велись разом, в перемішку.

Thanks: Чай1

Share

47 ( 29-12-2015 21:26:43 змінене myroslav.m )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Допоможіть будьласка розшифрувати метричний запис про народження моєї прабабці.Дякую!

Post's attachments

для форума.bmp 431.91 kb, 49 downloads since 2015-12-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: Balymba, Ann2

Share

48

Re: Вопросы по метрическим книгам

myroslav.m пише:

Допоможіть будьласка розшифрувати метричний запис про народження моєї прабабці.Дякую!

№ запису - 3
Народилась - 24 січня
Хрещена - 25 січня
дім - 251
Ім'я - Маріанна
Батько - Михайло Тарнопольський с. Томи і Софії Гуменюк
Мати - Розалія Бандяк дочка Матвія і Францішки Яворської - селяни

Хрещені батьки :
Антоній Бандяк і Теофіла? дружина Петра Скавінського - селяни

Акушерка - ВІкторія Яворська

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

49 ( 31-01-2016 05:39:57 змінене tanagra33 )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Уже несколько раз встречаю в записях дату 29 февраля 1855 года. Без исправлений. Может, кто-нибудь скажет, это ошибка исполнителей или в 19 веке реально существовала такая дата и понятие "високосный год" появилось только после революции? С такой ошибкой в документах клиент должен был постоянно втравляться в проблемы.

Share

50

Re: Вопросы по метрическим книгам

зустрічав і 31 вересня

Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю
Thanks: Алена1

Share

51

Re: Вопросы по метрическим книгам

Я как-то встречал 32 и за ним 33 число, какой был месяц уже и не упомню. А вообще чего только в метриках не встретишь. Мелькали мысли всё это записывать, но увы...

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

52

Re: Вопросы по метрическим книгам

Будьте добры, подскажите, а что за имя такое мужское "Мина"?

Post's attachments

Мина.jpg
Мина.jpg 92.14 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: Алена1

Share

53 ( 06-02-2016 23:44:21 змінене Т.В. )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Есть, есть такое, не сомневайтесь. Все правильно. smile   Мина
Мина (Шелаев), сщмч., архим     перемещаемый, воскресенье после 7 февраля (Новомуч.)     4 ноября
Мина Александрийский, Калликелад (Красноречивый), мч.     23 декабря     2 марта (обретение мощей)
Мина Зографский, прмч.     23 октября
Мина Константинопольский, патриарх     7 сентября
Мина Котуанский (Фригийский), вмч.     24 ноября
Мина Палестинский, прмч.     25 апреля
Мина Полоцкий, епископ     перемещаемый, воскресенье третьей недели после Пятидесятницы (Собор Белорусских святых)     3 июля
Мина Синайский, прп.     18 января
Мина, мч.     12 февраля
Мина, мч.     11 ноября
Миней, мч.     11 ноября
kurufin.ru/index.html

Thanks: kuks70, Алена2

Share

54

Re: Вопросы по метрическим книгам

к слову

Thanks: SVKM de L1

Share

55

Re: Вопросы по метрическим книгам

Возможно кто то уже это показывал, я не нашел. Вот так делают сканы метрик во Франции, качество.. даже не знаю как назвать. Они по моему совершенные. https://www.archives05.fr/archive/resul … =etatcivil
Ссылку нужно скопировать и вставить в адресную строку, иначе будет открываться как всплывающее окно и у многих она просто заблокируется.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: Алена, Ann6

Share

56

Re: Вопросы по метрическим книгам

Восприятие времени:

по метрическим книгам моя пра3бабушка родилась в 1822 году, умерла в 1871 году в возрасте 49 лет.
В записи о смерти написано "57 лет", т.е. на 8 лет больше.

[озадачена]

Thanks: Ann1

Share

57

Re: Вопросы по метрическим книгам

Я також часто зустрічав великі розбіжності... Особливо якщо писали якесь кругле чисто, наприклад, 75 насправді могло означати що завгодно десь від 60 до 80 smile Ну і частіше саме в більшу сторону помічав округлення, в меншу - зрідка.

58

Re: Вопросы по метрическим книгам

А у меня округлили в меньшую сторону. Предок умер в 1870 году в возрасте, цитирую "около 70 лет". В действительности же он родился в 1791 году, значит ему было 79 лет на момент смерти. Мне кажется, что возраст умерших священники иногда определяли "на глаз", а в этой семейной ветви все выглядели моложе своего возраста.

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/
Thanks: Алена, Ann2

59 ( 14-05-2016 20:19:04 змінене SVKM de L )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Уважаемые коллеги и друзья!
Скажите, а как может быть такое, что по одной и той же церкви за один и тот же год есть 2 МК, содержание которых не дублируется (во всяком случае, на первый взгляд)? Почерки разные... Обе МК из одного дела.

Прикрепляю "шапки" обоих: местечко Опошне, церковь святителя Христова Николая, 1783 г.

Да, в Опошне было 2 "николаевских" церкви: собственно, Николская и во имя Пренесения мощей св. Николая. Но в деле уже встречались МК за этот год по обоим церквям (и в обоих четко указано - "мощи" или "святитель"), а эта - третья...
Как же в данном случае понять, о какой идет речь?

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)
Thanks: Алена1

Share

60

Re: Вопросы по метрическим книгам

Гадаю, можна звірити священиків, які мають бути в записах. І співставити з сусідніми роками - де один і той же священник - ймовірно, це одна й та сама церква.

61

Re: Вопросы по метрическим книгам

ktaras, а як тоді зрозуміти, для чого таке дублювання? Чи може настоятель вів свою МК, а вікарій - свою?..

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)

Share

62

Re: Вопросы по метрическим книгам

Ну зазвичай вели кілька копій МК - одна зберігалася в церкві, інша - консисторська. Можливо було навіть 2 копії консисторських... Або хтозна... може елементарно переплутали і не той рік написали smile

63

Re: Вопросы по метрическим книгам

ktaras, архівні - то 100% консисторські (бо з фонду консисторії)...
А от з роком - то слуша думка! Шкода, що це не сповідки - треба бути "в темі", а місцина хоч і моя, та не дуже...

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)

Share

64

Re: Вопросы по метрическим книгам

В записи о рождении за 1805 г. В приписке( на полях) значится  Акт выписан на выдачу метрического свидетельства 16 августа 1899 года!
Это по прошествии 94 лет! Кому это могло и зачем понадобиться? Я считал раньше, что эти выписки делались к совершенолетию для получения паспорта, а тут 94 года!?

Post's attachments

94 года.png
94 года.png 64.93 kb, 3 downloads since 2017-03-14 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

65

Re: Вопросы по метрическим книгам

Vic-tor пише:

Это по прошествии 94 лет! Кому это могло и зачем понадобиться? 

А может для подтверждения дворянства или иных почетных званий...А может и для наследства,люди и тогда жили по 100 лет...

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

66 ( 17-04-2017 13:34:35 змінене kbg_dnepr )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Где искать метрические книги? Попытка систематизации
Каталог метрических книг в архивных фондах России, Украины и Беларуси metrics.tilda.ws/

Этот сайт - первая глобальная попытка собрать воедино и систематизировать всю информацию о метрических книгах православных церквей в архивах России и ближнего зарубежья.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Relic hunter, luvi2

Share

67 ( 22-04-2017 08:58:45 змінене Vic-tor )

Re: Вопросы по метрическим книгам

Да  уж, 100 лет не время.....
Это что же нужно было содеять, что бы сеть и умереть в остроге в таком почтенном возрасте....???

Post's attachments

95 лет.png
95 лет.png 114.63 kb, 2 downloads since 2017-04-22 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

68

Re: Вопросы по метрическим книгам

Читаю метрические книги Николаевской церкви с . Новониколаевка Екатеринославской губернии за 1854-1862 гг. В графе "Звание, имя, отчество, фамилия, вероисповедование" везде указываются одни крестьяне. Государственные крестьяне или крестьяне конкретного помещика. У меня такой вопрос, а где регистрировали помещиков, мещан, купцов и все остальные сословия? Может быть были отдельные церкви для регистрации крестьян?

Share

69 ( 17-07-2017 21:43:26 змінене notizia )

Re: Вопросы по метрическим книгам

yelena813015, церкви были для всех. Если проживали мещане и дворяне, а также купцы, их тоже крестили, женили и отпевали. Может в Вашем населенном пункте таких не было?

Thanks: luvi, yelena8130152

Share

70

Re: Вопросы по метрическим книгам

notizia пише:

yelena813015, церкви были для всех. Если проживали мещане и дворяне, а также купцы, их тоже крестили, женили и отпевали. Может в Вашем населенном пункте таких не было?

Не знаю. Но вот прошла уже больше 60 страниц и пока кроме звания "крестьянин" нет ни каких других. Буду смотреть дальше.

Share