1

Тема: Фурсиков

ФУРСИКОВ ОКСЕНТ ЮХИМОВИЧ, 1887 р.н.,
м.Кіровоград, українець, освіта середня, заступник начальника контори постачання та збуту обласного управління місцевої промисловості. Заарештований 25.05.1944 УНКДБ Кіровоградської області (антирадянська діяльність: “у 1941 році добровільно пішов працювати до німців на посаду завідувача торговим відділом міської управи, до грудня 1943-го суттєво збільшив торгову мережу міста, отриманий прибуток здавав окупаційній владі; влітку 1943-го року склав 3 списки на 15 осіб своїх співробітників, яких належало відправити на роботи в Німеччину, виділив 25 осіб співробітників для допомоги на збиранні врожаю”, із пояснень Фурсикова: “в місті було 11 магазинів продуктових і 5 комісійних, я додав 8 продуктових і 5 комісійних та ще 3 залізно-скоб’яних; до мене прибутки від торгівлі складали 3 мільйони рублів, я збільшив оборот на 1 мільйон, з яких 80 відсотків прибутку здавав гебітскомісаріату; списки я складав тричі, але жодної людини з того списку у Німеччину не відправили”). Засуджений 3.08.1944 трибуналом військ НКВС до 10 років ув’язнення у виправно-трудових таборах з позбавленням громадянських прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований 23.09.1991 Кіровоградською облпрокуратурою. (П - 12790)

Share