1

Тема: Який ДНК-тест обрати?

Перенесено з теми FAMILY FINDER С "НУЛЯ"

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: Алена1

Сайт VHB

Share

2 ( 02-04-2016 19:06:57 змінене ktaras )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Останнім часом всерйоз задумуюся зробити ДНК-тести. Можливо хтось може підказати з чого починати, які тести замовляти, що з ними потім робити?

Окрім себе можу ще протестувати лише батьків. Наскільки це доцільно?

Я так розумію, що тестуючи себе, я фактично можу дізнатися спільних предків лише по батьківській лінії. А що робити з материнськими лініями, або з бабусиними (прабабусиними і т.д.) по батьківській? Шукати їх братів, дядьків та двоюрідних дідів? Чи є альтернативні варіанти?

Якщо в мами не було ні братів, ні дядьків, то щоб дізнатися щось про цей рід мені треба шукати родичів через дядьків свого діда (тобто своїх двоюрідних прадідів)?

І чи є якийсь єдиний тест, за яким можна визначити вплив і кількість у відсотках тих чи інших гаплогруп, що дісталися мені від усіх моїх предків? Десь бачив такі діаграмки, але зараз не можу знайти... Чи для цього треба протестувати усіх родичів і всі гілки, щоб потім самому побудувати таку діаграму?

І вибачте, якщо якісь із цих запитань трохи тупі :)

3 ( 03-04-2016 12:49:17 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Головне запитання - що Вас цікавить?
Якщо пряма чоловіча лінія (тобто Ваш рід), то треба тестувати ігрек, якщо рідня на відстані 5-6 поколінь з усіх боків - то аутосоми (FF у FTDNA або 23andMe).

Переваги ФТДНА:

- отримання-відправка значно простіше;
- ігрек більш глибокий;
- можно почати з мінімального теста (ігрек) за 60 долл., а потім з того же матеріалу замовляти наступні тести;
- аутосомний тест коштує 99 долл., результати можна завантажити в Promethease і отримати медичні ризики за 5 долл., здається.

Переваги 23ендМі:

- набагато більша база (більше мильйона осіб);
- за 199 долл. чоловіку зроблять аутосом, ігрек та міто (правда, ігрек буде не такой глибокий, як на ФТДНА, Ви отримаєте тілько гаплогрупу без можливості прив'язки до конкретного роду), жінці аутосоми та міто + медичні ризики в обох випадках.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

Останнім часом всерйоз задумуюся зробити ДНК-тести. Можливо хтось може підказати з чого починати, які тести замовляти, що з ними потім робити?

Для чоловічої статті можна робити всі три типи ДНК-тестів: Y-DNA, mtDNA і Family Finder (аутосомна ДНК).
Кожний з цих трьох типів тестів можна виконувати незалежно від інших. Порядок і рівень тестування залежить від того, що Ви хочете дізнатись у першу чергу. Можете сконтактуватися зі мною у приватному порядку, я розповім детальніше.

ktaras пише:

Окрім себе можу ще протестувати лише батьків. Наскільки це доцільно?

Якщо є можливість протестувати обидвох батьків, то себе можна не тестувати, хіба що є якісь сумніви.

ktaras пише:

Я так розумію, що тестуючи себе, я фактично можу дізнатися спільних предків лише по батьківській лінії. А що робити з материнськими лініями, або з бабусиними (прабабусиними і т.д.) по батьківській? Шукати їх братів, дядьків та двоюрідних дідів? Чи є альтернативні варіанти?

Тест Y-DNA виявляє генетичних збіженців за прямою чоловічою (батьківською) лінією (тільки для чоловіків, у межах багатьох поколінь), тест mtDNA - за прямою жіночою (материнською) лінією (як для чоловіків, так і для жінок, у межах багатьох поколінь), тест Family Finder - за усіма родовими лініями (як для чоловіків, так і для жінок, але зі спільними предками в межах останніх 5-6 поколінь).

ktaras пише:

Якщо в мами не було ні братів, ні дядьків, то щоб дізнатися щось про цей рід мені треба шукати родичів через дядьків свого діда (тобто своїх двоюрідних прадідів)?

Це лише у випадку, якщо Ви бажаєте визначити чоловічу лінію батька Вашої матері.

ktaras пише:

І чи є якийсь єдиний тест, за яким можна визначити вплив і кількість у відсотках тих чи інших гаплогруп, що дісталися мені від усіх моїх предків? Десь бачив такі діаграмки, але зараз не можу знайти... Чи для цього треба протестувати усіх родичів і всі гілки, щоб потім самому побудувати таку діаграму?

Кожну пряму чоловічу чи жіночу лінію потрібно тестувати окремо (можна по одному представнику на кожну лінію).

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

5

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ну перш за все так, мене цікавить рідня на відстані 5-6 поколінь з усіх боків.

Потім - окремо батьківська і материнська лінії.

І ще мене цікавить етнічний склад в моїй ДНК за усіма предками. Я так розумію, що це запитання Family Finder теж вирішує, так?

Повертаючись до запитання про батьків - якщо перш за все спробувати FF-тест, чи є сенс тестувати їх окремо, щоб захопити на 1 покоління більше, чи можна протестувати лише себе і великої різниці не буде?

Thanks: kbg_dnepr1

6 ( 02-04-2016 19:55:32 змінене AppS )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras
тестуйте батька на 37 маркерів на YDNA. Це найкращий тест для початку.

А аутосомні тести не показують з якого боку ті родичі, тому тестування окремо батька і матері - це в першу чергу засіб їх відокремити по двом лініям. Але я б не радив з аутосом починати.

VHB
Ви не могли б виокремити ці всі пости в окрему тему "Який днк-тест вибрати?"

Share

7

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS пише:

А аутосомні тести не показують з якого боку ті родичі, тому тестування окремо батька і матері - це в першу чергу засіб їх відокремити по двом лініям. Але я б не радив з аутосом починати.

Але ж якщо я отримую прізвище цього родича, знаючи прізвища своїх предків по більшості ліній, то це ж не проблема? Хіба що, воно може бути іншим і не знайомим мені - тоді так...

8

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras
З будь-якого боку включає в себе й жіночі лінії. Протестуватись може, приміром, казах, в якого прапрабабуся переселилась з України в Оренбургську губернію в кінці 19 ст. і гілку якої він ще не досліджував та і взагалі тільки від Вас дізнався, що Коваленко - швидше за все українське, а не російське прізвище, як він раніше думав.

Thanks: ktaras1

Share

9

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

Ну перш за все так, мене цікавить рідня на відстані 5-6 поколінь з усіх боків.

Потім - окремо батьківська і материнська лінії.

І ще мене цікавить етнічний склад в моїй ДНК за усіма предками. Я так розумію, що це запитання Family Finder теж вирішує, так?

Повертаючись до запитання про батьків - якщо перш за все спробувати FF-тест, чи є сенс тестувати їх окремо, щоб захопити на 1 покоління більше, чи можна протестувати лише себе і великої різниці не буде?

Якщо цікава рідня по всіх родових лініях, то FF-тест для обох батьків робить непотрібним цей тест тест для Вас. Якщо Ви - дитина своїх батьків, то у Вас лише 50% аутосомного ДНК Ваших батьків. Тому, тестуючи обох батьків, Ви не тільки покриєте свою аутосомну ДНК. але й додаткові 50%, які Ви від батьків не отримали. Проте треба розуміти, що отримавши збіженця за аутосомами, потрібно, щоб і Ви (Ваші батьки, якщо тестються вони), і Ваш збіженець мали опрацьовані родоводи на достатню глибину, щоб знайти спільного предка.

Тести Y-DNA (для Вашого батька) і mtDNA (для Вашої матері) допоможуть визначити глибоку історію походження прямої батьківської лінії й прямої материнської. Якщо поталанить одразу, можуть виявитися збіженці за прямою батьківською лінією, проте бажано мати, як вже згадував AppS раніше, Y-DNA37 або вище, щоб мати зможу виявити збіженців зі спільними предками в межах генеалогічного інтервалу, підкріпленого документами. Можливо доведеться зачекати, поки такі збіженці з'являться. Тест mtDNA є менш інформативним (навіть повний збіг за mtDNA не гарантує наявність спільного предка за прямою материнсько. лінією в межах генеалогічнго інтервалу). Проте обидва тести, як Y-DNA, так і mtDNA можуть слугувати засобом вивірки (хоч і недешевим) окремих прямих гілок родового дерева до спільного предка з іншим родичем.

ktaras пише:

Але ж якщо я отримую прізвище цього родича, знаючи прізвища своїх предків по більшості ліній, то це ж не проблема? Хіба що, воно може бути іншим і не знайомим мені - тоді так...

За прізвищем збіг виявити можливо, якщо це прізвище відображає у збіженця пряму чоловічу лінію до спільного предка з тим сами прізвищем. Але досить часто збіги йдуть йдуть за непрямими лініями, і знайоме прізвище може не завжди гарантувати виявлення спільного предка. Завжди добре мати добре розроблений родовід як у того, що тільки-що тестується , так і у його збіженців, що протестувалися раніше.

Щодо етнічності, то рівень тестування європейськийх народів, за окремими винятками, ще не дає можливості точно вказувати, до якої етнічної групи (з прив'язкою до конкретного географічного району) може належати тестований. За усереднненими результатами myOrigins на базі результатів тесту Family Finder в Проекті "Українська ДНК", для етнічних українців без недавніх домішок представників інших етносів характерно принаймі 88% східно-європеської компоненти з дрібними домішками інших регіональних компонент (західно-європейської, південно-європейської, скандинавської, Британських островів, фінно-північносибірської, близько-східної та ашкеназької діаспори).  Йдеться про усереднений портрет. У кожному конкретному випадку, домішок може не бути зовсім, або ж  одна з домішок переважає. Часто навіть брати і сестри успадковують від своїх батьків дещо різний компонентний склад.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

10

Re: Який ДНК-тест обрати?

Вопрос с ВГД:

Хочу восстановить мое родство с моей бабушкой. Она -полька, умерла в 1972 году и похоронена в Славуте. Мой отец (ее сын тоже умер).Мое родство с отцом есть . Но то, что он ее сын и я ее внучка-документально не могу доказать. Документы во время войны сгорели и еще одна проблема- одна буква разница в фамилии отца и бабушки. И вот я кручусь уже несколько лет на одном месте., но увы...И вот я решила пойти другим путем. Реально ли это, с чего мне начать,что для этого нужно и все остальные вопросы для положительного результата и сколько это может занять времени и средств?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

11

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ваш вопрос достаточно комплексный.

1. Если Вы хотите получить Карту поляка, то тут вопрос не в том, что Вам дадут ДНК-тесты, а исключительно в том, какие документы помогут ее получить, и с этим Вам сюда http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=80476#p80476

2. Если же Вас интересуют Ваши предки, то ДНК-тест действительно может что-то прояснить. Если повезет, то Вы можете найти достаточно близкого родственника, и это может помочь доказать Ваше родство с бабушкой. Правда, я бы оценила вероятность этого на том же уровне, как и выигрыш автомобиля в лотерею.

ДНК-тесты бывают нескольких видов:

1. аутосомный - определяется состав всех 46 (у мужчин 45) хромосом человека. Этот тест позволяет увидеть этнопортрет человека и найти "кузенов" - людей, у которых совпадает та или иная часть генома (поэтому их еще называют совпаденцами) и про которых можно предполагать, что они связаны с протестированным человеком родством. Сколько-нибудь достоверно родство определяется на уровне 3-5-юродного (т.е. общий предок в 4-6 поколении), отличить более дальнее родство от ошибок или общеэтнического "шума" при единичном тесте невозможно (по крайней мере, сейчас).

2. игрек - определяется состав игрек-хромосомы, передающейся строго по мужской линии от отца к сыну. Она мутирует не очень часто, поэтому полное совпадение по этому тесту означает родство на расстоянии 200-300 лет. Этот тест в вашем случае неприменим (разве что у Вашего отца были братья, оставившие сыновей), но и в этом случае он что-то расскажет про род Вашего деда, а не бабушки.

3. мито - определяется митохондриальная ДНК, которая передается всем от матери, т.е. прямая женская линия. Вам она тоже не поможет, потому что Вы получили ее от Вашей мамы, которая, вероятно, не имела отношения к Вашей бабушке по линии отца.

Т.е. в Вашем случае можно было бы сделать аутосомный тест. Сделать его можно в двух американских компаниях 23эндМи https://www.23andme.com/en-int/ или ФТДНА https://www.familytreedna.com/.

На 23эндМи он сейчас стоит 149 долл. (тест включает также мито для женщин, мито и игрек для мужчин, и для всех медицинские риски), на ФТДНА 99 долл. На 23энд Ми от заказа до получения результатов надо считать, как минимум, 2-3 месяца (9-12 недель).

на 23эндМи база (и, соответственно, шанс встретить родню) больше, но, получать-отправлять его труднее;

на ФТДНА отправлять-получать его проще, но база меньше.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

12

Re: Який ДНК-тест обрати?

Отзыв с ВГД  (laena123, тема "Интересуетесь ли Вы генетическим тестированием?"):

И в очередной раз убедилась, сравнивая результаты тестов из 23andme и FTDNA, через GEDMATCH, что тесты - совсем разные, в разных ситуациях применяются. 23andme пропустил "совпаденца". Кусочки были небольшие (хотя в других случаях он меньшие обнаруживает), но там была одна деталь, которая сразу обратила на себя мое внимание. Поскольку это касается еще одного человека, то детали уточнять не буду, могу сказать, что наверняка родственник, но когда я проверяла набор из "23andme", то человека я не обнаружила в списке совпаденцев, а вот в набор из FTNDA увидела этого человека сразу. Я не думаю, что практически мы найдем общего предка, но вот детали указывают на линию, а значит, общие совпаденцы, с большей длиной общих участков, скорее всего, по той же линии. Так что это важно. Мне только что объяснили, что алгоритм поиска у FTDNA более активный, увидев один "кусочек", они начинают искать еще. Так что для чистой генеалогии FTDNA, видимо, лучше.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: nfs791

Share

13

Re: Який ДНК-тест обрати?

kbg_dnepr пише:

Переваги 23ендМі:
- набагато більша база (більше мильйона осіб);
- за 199 долл. чоловіку зроблять аутосом, ігрек та міто (правда, ігрек буде не такой глибокий, як на ФТДНА, Ви отримаєте тілько гаплогрупу без можливості прив'язки до конкретного роду), жінці аутосоми та міто + медичні ризики в обох випадках.

Наскільки ця різниця в розмірі баз осіб зараз велика? Я тут на форумі бачив пости за 2014 рік, і різниця на корист 23ендМі була в 9 разів. Але за 2016 рік я бачив дані, що на FTDNA вже біля 600 тисяч осіб зараз. Тобто якщо різниця зкорочується таким темпом, то за рік-два перевага вже буде на боці FTDNA, як мені здається.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

14

Re: Який ДНК-тест обрати?

добрый день. Заранее спасибо за совет (знаю, что ту все отзывчивые) Вопрос таков.

Мама умерла давно очень. Ее родители чуть позже, но данных о их ветке и даже людей, с которыми можно связаться  - нет.

Я сделала тест family finder:
папе, сестре и себе.

Стоит ли делать мне или сестре тест mtDNA Plus у  FTDNA? Поможет ли это именно по маминой линии найти "родственников"? сейчас из-за того, что есть тест папы, то мне совпаденцев по папе показывает в отдельной колонке. По идее остальные все по маме?

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

15

Re: Який ДНК-тест обрати?

малоймовірно, що mtDNAPlus допоможе знайти родичів. Це початковий тест невеликої роздільної здатності, більше для розширення горизонтів світогляду ніж для практичного застосування.

Thanks: FindMyRoots1

Share

16

Re: Який ДНК-тест обрати?

На сайте https://www.myheritage.com/ тоже предлагается сделать ДНК тест за 79 долларов. У нас на форуме нигде о нем отзывов и информации? Я не нахожу. Пока склоняюсь заказать такой тест, на этом сайте у меня уже есть дерево + он на русском языке.

Share

17

Re: Який ДНК-тест обрати?

то аутосомний від ФТДНА https://www.familytreedna.com/family-fi … mpare.aspx

Share

18

Re: Який ДНК-тест обрати?

Цікаво чим викликані різкі знижки на FF протягом цього року ?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

19

Re: Який ДНК-тест обрати?

Balymba пише:

Цікаво чим викликані різкі знижки на FF протягом цього року ?

Думаю, що кілька чинників зіграли роль. З одного боку, результати тесту Family Finder почали з'являтися стабільно за 3-4 тижні, а деколи й раніше, що свідчить про покращення технічної оснащеності і вправності FTDNA, а отже здешевлення процесу аналізу, з другого боку натиск конкурентів, які в основному тільки й займаються аутосомними тестами і досить інтенсивно проводять рекламу на телебаченні.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: Balymba, Т.В.2

Сайт VHB

Share

20

Re: Який ДНК-тест обрати?

Доброго дня!Прошу допомоги у виборі!


Потрібен тест, який найбільш повно покаже медичні ризики - що краще обрати - FF або 23andMe? На Молген прочитала, що у 23andMe трохи кращий вибір щодо медичних даних - чи це так? Бо якщо різниця несуттєва, то я б замовила FF - це зручніше і дешевше.


Дякую!

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

21

Re: Який ДНК-тест обрати?

Julia_R1 пише:

Потрібен тест, який найбільш повно покаже медичні ризики - що краще обрати - FF або 23andMe? На Молген прочитала, що у 23andMe трохи кращий вибір щодо медичних даних - чи це так? Бо якщо різниця несуттєва, то я б замовила FF - це зручніше і дешевше.

FF не призначений для визначення медичних ризиків, хоч дещо й можна з'ясувати, завантаживши свої аутосомні результати до www.promethease.com.

Власне медичними ризиками, у першу чергу, займається 23andme, тому то й тест їхній дорожчий, бо включає медичний звіт.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: Julia_R11

Сайт VHB

Share

22

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

FF не призначений для визначення медичних ризиків, хоч дещо й можна з'ясувати, завантаживши свої аутосомні результати до www.promethease.com.

Власне медичними ризиками, у першу чергу, займається 23andme, тому то й тест їхній дорожчий, бо включає медичний звіт.

Дякую! Мене цікавить саме кількість медичних показників, бо звіт у мене власне в 23ендМі є, але інформації там майже "0" - їм же заборонили показувати більшу частину хвороб. Тож на Прометеас доведеться будь який звіт завантажувати.

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/
Thanks: kbg_dnepr1

23 ( 10-08-2017 10:39:35 змінене kuks70 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Уважаемые форумчане, будьте добры, подскажите в таком вопросе:    
я хотел бы сделать 2 днк-теста, чтобы получить данные и по линии отца, и по линии матери, моего деда, ему идет 92-й год. Очень хочется успеть сделать тесты. Вы могли бы подсказать: какие (может есть сейчас акции) тесты лучше (информативнее?) сделать, страницы в Интернете (на которых можно их заказать) и как их оплачивать?


Заранее благодарю.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

24 ( 10-08-2017 11:00:28 змінене nfs79 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Гадаю ,що FF та mtDNA. https://www.familytreedna.com/products
FF - є трохи дешевше на https://www.groupon.com/browse/chicago? … cale=en_US

Своїй бабусі,якій 90, я зробив FF(на mtDNA поки не вистачає грошей wink )

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

25

Re: Який ДНК-тест обрати?

YDNA може підождати. Його можна зробити будь-якому представнику чоловічої статі(по діду)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: kuks70, kbg_dnepr2

Share

26 ( 10-08-2017 11:15:51 змінене nfs79 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

В любому випадку FF!
А якщо Вашому діду цікаво "Хто він" ,то замість mtDNA  закажіть YDNA(Y-DNA12 за 59 у.о.)
Головне зробити(взяти зразки). Вони в базі довго зберігаються.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=754&p=11
https://www.familytreedna.com/group-joi … ode=D56385

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: Алена, kuks702

Share

27 ( 10-08-2017 11:19:21 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

До того ж на ФТДНА можна робити тести з первісного зразку.
Тобто Ви робите діду аутосомний тест, а пізніше зможете з того самого матеріалу зробити Ігрек, міто і т.д. - тільки доплативши.

Власне, починати Ви можете, з чого хочете... а звідки дід та його предки?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

28

Re: Який ДНК-тест обрати?

nfs79 пише:

Гадаю ,що FF та mtDNA. https://www.familytreedna.com/products

я правильно понял? FF - это Family Finder? за 69 долларов?

--------------------------------------------
kbg_dnepr
дід з Любовки (село біля м. Докучаєвська Донецької області), його мати з Александринки (зараз частина м. Докучаєвська), її предки - з території Полтавської та Харківської (зараз областей), а батько з с. Тошківки (Луганська область), звідки батьки його батька мені невідомо.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: nfs791

Share

29 ( 10-08-2017 13:07:09 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Так, це Family Finder за 69 доларів, а якщо є можливість, то замовляйте одразу й ігрек - краще починати не з 12 маркерів, а з 37.
Але можна обмежитися і ФФ, головне - зробити тест якнайшвидше, потім можна тестувати той самий зразок досхочу (або доки грошей вистачить).

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: kuks70, nfs792

Share

30

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70, деду 92! ему срочно делайте любой, потом сможете продолжить из имеющегося материала. Образцы хранятся 25 лет. Только трите как следует, чтобы на все хватило  smile

Share

31

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70 пише:

я правильно понял? FF - это Family Finder? за 69 долларов?

Так

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: kuks701

Share

32

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70, я б радив замовити дідусеві FF, у першу чергу, і YDNA-37 (якщо дозволяє бюджет). Додаткові тести (Y-DNA чи mtDNA) можна замовляти пізніше, коли будуть бажання й гроші, без потреби надсилання щоразу нового генетичного зразка, і за умови, що перший зразок взято як слід. 
Замовивши початковий тест через це посилання - https://www.familytreedna.com/group-joi … ode=D56385 - Ви скористаєтесь найнижчими цінами від FTDNA на даний момент (можна вживати також додаткові купони, якщо є) й автоматично долучитесь до Проекту "Українська ДНК".

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks70, luvi, kbg_dnepr3

Сайт VHB

Share

33

Re: Який ДНК-тест обрати?

кто может подсказать? зашел на FTDNA разобраться как сделать заказ, показывает со скидкой FF - 69$, а в итоге - 81.95$ Всё так и должно быть? Копию экрана прикрепил...

Post's attachments

ff.jpg
ff.jpg 95.2 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

34 ( 12-10-2017 21:45:50 змінене borisovichi )

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70 пише:

кто может подсказать? зашел на FTDNA разобраться как сделать заказ, показывает со скидкой FF - 69$, а в итоге - 81.95$ Всё так и должно быть? Копию экрана прикрепил...

69 + 12,95
12,95 - это теперь так стоит международная пересылка

Если знакомый из штатов сам перевезет, то будет только 69

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: kuks70, kbg_dnepr2

Share

35 ( 13-10-2017 00:25:46 змінене luvi )

Re: Який ДНК-тест обрати?

borisovichi пише:

кто может подсказать? зашел на FTDNA разобраться как сделать заказ, показывает со скидкой FF - 69$, а в итоге - 81.95$ Всё так и должно быть? Копию экрана прикрепил...

69 + 12,95
12,95 - это теперь так стоит международная пересылка

Если знакомый из штатов сам перевезет, то будет только 69

Ні, не буде. Вони усю пересилку так пишуть. Єдине, що по території США в цю ціну входить зворотня доставка теста до лабораторіїї.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share