1 ( 25-02-2016 19:57:07 змінене kbg_dnepr )

Тема: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Шановні відвідувачі та користувачі! Ми раді, що Ви завітали до нас і хотіли б зробити наш форум корисним і зручним для всіх, кого цікавить власний рід та його історія.
Якщо Вам сподобався форум - напишіть, що було зручно й корисно.
Якщо не сподобався - напишіть, що можно зробити краще.
Давайте разом наблизимо наших пращурів та їх життя до широкого загалу!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Я на цей форум перший раз зайшов приблизно рік назад, нічого не знайшов, мабуть погану шукав smile , додав до закладок, і більше не заходив. А вчора зайшов знову, знайшов фамільну тему, яка мене цікавила, і зареєструвався. Знайшов дуже багато цікавої інформації.

Чернігівська область: Воропай, Козаріз, Костюк, Мажара, Трухан.
Сумська область: Вакула, Великодний, Зимогляд, Косенко, Ляшенко, Огієнко, Павленко, Підопригора.
Thanks: ГіП, Алена7

Share

3 ( 25-02-2016 16:31:39 змінене kbg_dnepr )

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Дуже дякую за Ваш відгук. Для всіх нас дуже важливо розуміти, як нас знаходять "перехожі", яке враження ми на них справляємо, чого їм не вистачає для того, щоб форум став зручною площадкою для пошуку предків.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: gennadii54082

Share

4

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Добрий день! Якщо Ви приймаєте пропозиції і це не дуже важко зробити технічно, то дуже хотілося б до постів вставляти  невеликі скріни. Бо часто у читачів виникають питання до достовірності  інтерпретації прізвищ і я б могла їм просто демонструвати цю частку рукопису. А взігалі форум чудовий. Дякую. Дуже зручно компактно розміщати пости.

Share

5

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

tanagra33, спасибо Вам!

Посмотрите здесь как вставить фото в сообщение http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=19689#p19689

Thanks: kbg_dnepr1

Share

6

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Дуже дякую! Вже вийшло.

Thanks: Алена1

Share

7

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

добрий день!

Я на форумі вже тиждень. Мене здивувало, що ніде не написано, для чого і для кого цей форум власне є. Може я погано шукав, не знаю. Також відсутні формулювання цілей і правил деяких розділів форуму, як от покажчика прізвищ. Не зрозуміло, хто і що туди має писати.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

8

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Добрый день, iromko!

На главной странице форума в самом верху написано:

Приглашаем Всех заинтересованных в генеалогических, исторических и архивных исследованиях посетить новый международный генеалогический форум Geneo-Генео. На нашем ресурсе Вы найдете дружественную атмосферу, помощь и советы по сбору информации, построению генеалогических деревьев, советы по работе в архивах. Из первых уст узнаете о выходе новых книг известных историков, архивистов и специалистов в генеалогии. Если Вы уже достигли некоторых успехов в генеалогических исследованиях или новичек, архивист, историк,  - мы ждем Вас на нашем ресурсе.
Приглашаем также на наши страницы в Фейсбук , Твитер , ВКонтакт, Одноклассники , Google+ , Pinterest

Thanks: litar Л1

Share

9

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Дякую за відгук! Мабуть, дійсно людині зовсім сторонній треба хоч би коротко пояснити, про що кожен розділ і що там можна / треба робити

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

10

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

kbg_dnepr пише:

Дякую за відгук! Мабуть, дійсно людині зовсім сторонній треба хоч би коротко пояснити, про що кожен розділ і що там можна / треба робити

Ага!
А ще поряд помістити Абетку, щоб кожен міг прочитати те що "для зовсім сторонньої людини" написано, не дай біг забула людина як букви читаються.
Не забути ще під кавуном написати vodní meloun, а під гарбузом dýně.

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.

Share

11

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Алёна пише:

Добрый день, iromko!

На главной странице форума в самом верху написано:

Приглашаем Всех заинтересованных в генеалогических, исторических и архивных исследованиях посетить новый международный генеалогический форум Geneo-Генео. На нашем ресурсе Вы найдете дружественную атмосферу, помощь и советы по сбору информации, построению генеалогических деревьев, советы по работе в архивах. Из первых уст узнаете о выходе новых книг известных историков, архивистов и специалистов в генеалогии. Если Вы уже достигли некоторых успехов в генеалогических исследованиях или новичек, архивист, историк,  - мы ждем Вас на нашем ресурсе.
Приглашаем также на наши страницы в Фейсбук , Твитер , ВКонтакт, Одноклассники , Google+ , Pinterest

Я навіть на якусь мить засумнівався в собі ;-)
Але потім подивився ще раз, і тексту нагорі головної сторінки форуму немає. Навіть звіряв з Internet Explorerна Windows Phone - результат той самий.
В мене виставлена українська мова інтерфейсу, можливо, тому й не виводиться текст.
Знімок екрану додаю, на підтвердження.

Post's attachments

Screenshot_2016-04-22-12-20-59.png 529.25 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

12 ( 21-04-2016 12:46:31 змінене olyvd )

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

iromko пише:
Алёна пише:

Добрый день, iromko!

На главной странице форума в самом верху написано:

Приглашаем Всех заинтересованных в генеалогических, исторических и архивных исследованиях посетить новый международный генеалогический форум Geneo-Генео. На нашем ресурсе Вы найдете дружественную атмосферу, помощь и советы по сбору информации, построению генеалогических деревьев, советы по работе в архивах. Из первых уст узнаете о выходе новых книг известных историков, архивистов и специалистов в генеалогии. Если Вы уже достигли некоторых успехов в генеалогических исследованиях или новичек, архивист, историк,  - мы ждем Вас на нашем ресурсе.
Приглашаем также на наши страницы в Фейсбук , Твитер , ВКонтакт, Одноклассники , Google+ , Pinterest

Я навіть на якусь мить засумнівався в собі ;-)
Але потім подивився ще раз, і тексту нагорі головної сторінки форуму немає. Навіть звіряв з Internet Explorerна Windows Phone - результат той самий.
В мене виставлена українська мова інтерфейсу, можливо, тому й не виводиться текст.
Знімок екрану додаю, на підтвердження.



Этот текст видно пока Вы не вошли в форум, после того, как залогинились - текста нет

Post's attachments

Приветствие.JPG 113.97 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

13

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

kbg_dnepr пише:


Дякую за відгук! Мабуть, дійсно людині зовсім сторонній треба хоч би коротко пояснити, про що кожен розділ і що там можна / треба робити

Деякі розділи такі пояснення вже мають- Географічний покажчик, наприклад. Там гарно написано. Деякі самі по собі зрозумілі - розділ для початківців, і так ясно, для чого. А от алфавітний покажчик... Я вирішив, що краще трохи попсувати собі репутацію і задати зараз питання, які комусь здаються очевидними, ніж написати щось не підходяще потім.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

14

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Ясно, дякую! Мабуть, я надто швидко залогінився після реєстрації, та ще й напостійно. Хотілось пошвидше в дискусії зайти, почитати, що люди пишуть  smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

15

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

ніж написати щось не підходяще потім.

Нічого страшного в тім не буде. Помилку завжди можна виправити. А що саме не зрозумиле в Алфавітному покажчику?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

16

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Наприклад, до чого він - чи це база даних, чи тут можна додавати свої дані

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

17

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

kbg_dnepr пише:

Наприклад, до чого він - чи це база даних, чи тут можна додавати свої дані

iromko, алфавитный указатель - это и база данных, и можно добавлять сведения о своих фамилиях.

Share

18

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Алёна, речь не идет о том, чтобы дать разъяснения тут, а о том, чтобы написать две строчки вверху раздела - и мне кажется, это очень трезвая мысль, стоит воспользоваться. Ну или создать в разделе для начинающих "Путеводитель по форуму" - я уже не первый месяц думаю, все руки не доходят...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

19

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

litar Л пише:

ніж написати щось не підходяще потім.

Нічого страшного в тім не буде. Помилку завжди можна виправити. А що саме не зрозумиле в Алфавітному покажчику?

Власне, мені не було зрозуміло, що і хто туди може додавати.Я побачив, що туди щодня додають десятки, а то й сотні нових тем з інформацєю про репресованих. Якось само собою з'явився висновок, що додають тільки люди з доступом до офіційних джерел. Що чудово, можна користуватись як базою даних, індекс за абеткою, ОК.


А от те, що туди можна і свої дані додавати (відповідь бачу, дякую), чи які джерела можна використовувати при додаванні, якось мені не було очевидним за цих умов.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

20

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

А от те, що туди можна і свої дані додавати (відповідь бачу, дякую), чи які джерела можна використовувати при додаванні, якось мені не було очевидним за цих умов.

Любые источники, архивные, из литературы, из воспоминаний предков, все, что может пролить свет

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5
Thanks: Алена1

Share

21

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

olyvd пише:
А от те, що туди можна і свої дані додавати (відповідь бачу, дякую), чи які джерела можна використовувати при додаванні, якось мені не було очевидним за цих умов.

Любые источники, архивные, из литературы, из воспоминаний предков, все, что может пролить свет

Не могу с этим полностью согласиться. Я бы как-то разделил репресированых и иных однофамильцев.  Ну какая взаимосвязь между, к примеру,  репресированого Кушнера Ивана Ивановича 1908 г.р. Из , скажем, города  Хмельницкого, и Кушнера Иакова из МК Полтавской губернии умершего в 1801 году?
Очень нужное дело иметь базу всех репресированых, но я бы их как-то свернул в отдельный раздел.

Share

22 ( 03-02-2017 13:27:31 змінене Vic-tor )

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

И еще так скажем мое ИМХО. Форум молодой. его нужно чем-то наполнять. Но опять таки ИМХО, уже зреет вопрос "чистить".
В смысле применять более жесткую модерацию. Как-то неинтересно ворочать несколько страниц откровенного философско-разъяснительного флуда. Большие любители поговорить, в большинстве своем, прекрасные люди, но у них часто зашкаливает чувство меры. В итоге имеем кучу вокруг да около, уточнения того, что можно почитать один раз гуглинув, а суть тонет в этом вокруг. Есть спец разделы где можно И Нужно обо всем, что попадя, но основное,  я бы хотел видеть более академичным.
Зачем создавать фамилии с изменяемой одной буквой в трех четырех видах? Можно же как-то их объединить? Особенно там, где к ним, как бы и нет пока интереса.
Если кто-то просит какую-то фамилию всех и отовсюду--можно кучить, но если указано, конкретно откуда интересуются, или за какие годы, ну не понимаю, зачем туда тулить все подряд?
Утонем, от сложности. Как-то так.

Share

23

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Зв'язок може бути звичайним - репресований може бути пра....внуком померлого. Але мені теж не дуже подобається, що у чи не у всіх прізвищевих темах купа репресованих та загиблих на війнах. Мабуть, дійсно, треба було різні бази робить, а то як якийсь реквієм - шукаєш своє коріння, заходиш в тему, а там сльози й кров.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

24

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Ярематойсамий пише:

Зв'язок може бути звичайним - репресований може бути пра....внуком померлого. .

Де той зв'язок?Донецьк і Львів.  1937 і 1792. Зв'язок я доводжу виключно документально, а не фантазією.
Якщо взяти до уваги Адаму і Єву, так взагалі нічого не треба шукати. Всі ми одна сім'я.

Share

25

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

А разве генеалогия - это наука о светлом и прекрасном будущем?
В 90 % случаев это и есть слезы и кровь... Не так?

Зачем создавать фамилии с изменяемой одной буквой в трех четырех видах? Можно же как-то их объединить?

Может,  и можно... Но приходит новичок, он ищет ТОЛЬКО СВОЮ фамилию, не находит, и создается новая тема всё равно!

Объединить может и можно, но потом очень часто просят разъединить sad
Авторские темы с общими по фамилии не объединяем.

Если кто-то просит какую-то фамилию всех и отовсюду--можно кучить, но если указано, конкретно откуда интересуются, или за какие годы, ну не понимаю, зачем туда тулить все подряд?

Тогда можем получить 100 тем с Ивановыми.

Де той зв'язок?Донецьк і Львів.  1937 і 1792. Зв'язок я доводжу виключно документально, а не фантазією.

Когда-то эта связь и найдется! wink

Thanks: iromko1

Share

26

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Наверное, я не очень точно формулирую свои мысли, ( не люблю писать длинные посты) Попробую как-то написать на досуге очень длинно и объяснить что к чему. Может у меня особо привелигированная ситуация в том, что я точно знаю где от наших дней и до 1784 +- жили мои предки, и точно знаю как звали патриарха приблизительно 1751 гр. Поэтому за этот период мне точно никто не нужен отовсюду. А только из определенной местности. Как вы будете их фильтровать? Я уже много лет не могу связать всех в одну прямую линию полсотни лиц с одного городка и одной фамилией ( чую, что есть однофамильцы) а тут сотни отовсюду

Thanks: Алена1

Share

27

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Vic-tor пише:

Наверное, я не очень точно формулирую свои мысли, ( не люблю писать длинные посты) Попробую как-то написать на досуге очень длинно и объяснить что к чему. Может у меня особо привелигированная ситуация в том, что я точно знаю где от наших дней и до 1784 +- жили мои предки, и точно знаю как звали патриарха приблизительно 1751 гр. Поэтому за этот период мне точно никто не нужен отовсюду. А только из определенной местности. Как вы будете их фильтровать? Я уже много лет не могу связать всех в одну прямую линию полсотни лиц с одного городка и одной фамилией ( чую, что есть однофамильцы) а тут сотни отовсюду

Виктор, я точно знаю откуда мои с 1739 года (первая исповедка), и мне тоже по идее никто не нужен отовсюду, но я все равно собираю всех. У каждого свои цели.

Фильтрует тот, кому нужно. Для этого создаются фамильные темы в личном дневнике и там собираются только свои. А в общей теме дается ссылка на "Петровы из с. Х".

Виктор, если Вы хотите тему только по своим, пожалуйста... Я создам Вам "Дневник", откройте свою тему только по своим. Тогда лишнего там не будет.

Thanks: Т.В.1

Share

28

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Vic-tor, Про об'єднання кількох близьких прізвищ в одній темі ми вже сто разів говорили. Спочатку так і робили, але далі стало це важче робити і то по кількох причинах, і не все від нас залежить. Як не старайся, а не виходить академічно Для того треба дуже багато працювати, а перед тим спільно договоритися, як саме робити, і при цьому не погризтися, і не образити когось. А потім ще бува, що фактично й ономастично одне прізвище у 3-4-х варіантах записано, а потім хочеться на двох мовах написати, а якесь і на трьох-чотирьох. А потім хтось свою тему хоче одділити, і це має сенс ... От і маємо деякий бардачок. А без нього не виходить. І просто хочеться попащекувать, бо вечорами сидиш сам, і миша не пробіжить. Так що Ви, будь ласка, терпіть нас, ярем там усяких! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

29 ( 03-02-2017 16:21:32 змінене notizia )

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Мой предок предполагаемо из Бессарабии, а осел в Оренбургской области, по дороге туда еще и фамилию поменял, и я буду рада любым данным, со всех мест, между этими двумя точками, даже, если это не коснется меня. Темы, в которых есть уточнение, не наполняю, и вообще - это же форум, а что такое форум - согласно Вики

Форум (общение) — место (площадка) для общения и споров людей на различные темы жизни; также — собственно сам процесс общения.

Считаю, если не хочешь, что бы тебе что то писали в теме, надо просто в заголовке указывать - Личная тема.

Share

30

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

З першого погляду не знайшов тему-порівняння де і як краще вести облік генеалогічної інформації - MyHeritage\FTDNA\Древо жизни\... Є така тема? Бо хочеться робити один раз, а не перебивати всю інформацію кожен раз. Дякую.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

31

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

AleksML пише:

З першого погляду не знайшов тему-порівняння де і як краще вести облік генеалогічної інформації - MyHeritage\FTDNA\Древо жизни\... Є така тема? Бо хочеться робити один раз, а не перебивати всю інформацію кожен раз. Дякую.

Вітаю на форумі!Тут не одна тема, а цілий розділ форуму, присвячений генеологічному ПЗ: http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=203


В наш час особисто я не бачу сенсу вести своє головне дерево в програмі на локальному комп'ютері - тільки онлайн системи з можливістю співпраці з іншими дослідниками: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=17804

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: AleksML1

Share

32

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Є ще одне побажання... може це особисто моє, перфекціонізм, але - не зле було б мати тему зі зразками звернень до різних архівів, на які отримано позитивні відповіді, а не відписки. Як то кажуть - правильно задане питання - вже половина відповіді. Хочеться задавати питання одразу правильно - для цього бажано мати зразки вдалих запитів. Дякую.
P.S. Вважаю що така тема може стати однією із "родзинок" форуму.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

33

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

AleksML, во многих архивных темах есть бланки запросов для скачивания, которые предлагают сами архивы.

Какие конкретно запросы Вас интересуют?

Thanks: AleksML1

Share

34 ( 22-06-2020 14:31:37 змінене AleksML )

Re: Як зробити форум кращим / Как сделать форум лучше

Алёна пише:

AleksML, во многих архивных темах есть бланки запросов для скачивания, которые предлагают сами архивы.

Какие конкретно запросы Вас интересуют?

Вітаю. Ну ось наприклад є ДАСУ. Як правильно сформулювати "Текст повідомлення" щоб отримати відповідь? Я написав як на душу лягло. Подивимось що відпишуть.
https://archives.gov.ua/ua/%D1%84%D0%BE … 7-p6365-o1

Або є РДВА. Вони вимагають підтвердження спорідненості. А якщо підтвердження - як раз в шуканих документах (дід як брат вказаний в автобіографії)? Як правильно (краще) запитати - копію автобіографії чи виписку із неї? Чи копію всієї особової справи? Можливо є якась генеалогічно цінна документація в справах, про яку я взагалі не здогадуюсь? Тощо.
rgvarchive.ru/tem-zaprosy/anketa … d-mgb.html

Наступний - РДАВМФ. Там треба реєструватись аби побачити що вони вимагають. Може у мене немає обов'язкової для надання інформації? https://rgavmf.ru/content/otpravit-biog … kiy-zapros

ЦАМО взагалі генеалогічні запити не обслуговує. То може якось можна у них запитати щоб все ж отримати відповідь?
https://archive.mil.ru/archival_service … quests.htm

І так далі. Мені б, наприклад, було б набагато легше, якби я мав як приклад конкретний запит й зразок відповіді на нього.

Я правда ще не продивився весь форум, можливо десь є зразки як правильно формулювати запити аби досягти максимальної результативності.

Дякую за увагу.

UPD. Трапився приклад - НІАБ, НАРБ надають зразки заяв. Ще б побачити приклад результату...  niab.by/newsite/ru/zaprosy-i-uslugi, www.narb.by/rus/services/requests_perepis/

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: Алена, luvi2