1

Тема: Визначити дату.

Створив загальну тему.

В моєму конкретному випадку потрібна порада колег, щоб підтвердити, або спростувати мої розрахунки дня тижня.

1) Є документ за 1519 рік, в якому зазначено, що його видано в п`ятницю, в день Св. Іоана Хрестителя. (piątek w dzień Św. Jana Chrzciciela w Krakowie - Вавель)

2) Дата за юліанським календарем, на той момент спільним для християн східного та західного обрядів. (григоріанський започатковано з 1582 р., коли після 4-го жовтня наступний день проголошувався  15-м  жовтня.)

3) Християнська церква Св. Іоана Хрестителя вшановує два рази на рік: 24 червня - День народження, та 29 серпня - День смерті

Чи вірно я знайшов інформацію, що на п"ятницю в той рік припадає Різдво Івана Хрестителя - 24 червня?

П.М. Наскільки я розумію, то існує тільки 14-ть варіантів календаря?
П.П.М. "Вікі" каже, що 1519-й рік починався з середи.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Thanks: litar Л, Julia_R13

Share

2

Re: Визначити дату.

Ostapec`-Strilbyckyj пише:

... Дата за юліанським календарем, на той момент спільним для християн східного та західного обрядів. (григоріанський започатковано з 1582 р., коли після 4-го жовтня наступний день проголошувався  15-м  жовтня.)
...

П.П.М. "Вікі" каже, що 1519-й рік починався з середи.

Перед тим як я надам свою систему обчислення, маю два питання...

Начебто різниця між юліянським та григоріянським календарями становить 13 днів? Тоді чи вірне висказування що наступним після 4-го жовтня (тобто 5-го жовтня) мало бути 15-те жовтня? 5+13=18
Чи може були якісь особливості в обчисленні про які мені ще не відомо?

Та про вікі. Чи мається на увазі, що рік у 1519 році починався з 1 січня? Якщо так, то чи робили Ви також обчислення, для перевірки отриманного результату, чи дійсно то була середа?

Share

3

Re: Визначити дату.

Набрела на такое

5ko.free.fr/en/jul.php?y=1519

Share

4

Re: Визначити дату.

13 днів становить різниця в період 1900-2100 років. В той час дійсно йшла річ про різницю в 10 днів. Юліанський календар починався з 1 березня.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

5

Re: Визначити дату.

Balymba пише:

... Юліанський календар починався з 1 березня.

Чи значить це, що за цековним календарем за яким ще й досі живуть наші православні церкви, ще іде 2015-й рік, а 2016-й почнеться лише 1-го березня?

Share

6

Re: Визначити дату.

D_i_V_a пише:
Ostapec`-Strilbyckyj пише:

... Дата за юліанським календарем, на той момент спільним для християн східного та західного обрядів. (григоріанський започатковано з 1582 р., коли після 4-го жовтня наступний день проголошувався  15-м  жовтня.)
...

П.П.М. "Вікі" каже, що 1519-й рік починався з середи.

Перед тим як я надам свою систему обчислення, маю два питання...

Начебто різниця між юліянським та григоріянським календарями становить 13 днів? Тоді чи вірне висказування що наступним після 4-го жовтня (тобто 5-го жовтня) мало бути 15-те жовтня? 5+13=18
Чи може були якісь особливості в обчисленні про які мені ще не відомо?

Та про вікі. Чи мається на увазі, що рік у 1519 році починався з 1 січня? Якщо так, то чи робили Ви також обчислення, для перевірки отриманного результату, чи дійсно то була середа?

Тоді, в 1519-му був один для всіх - юліанський.
Григоріанський започаткували в 1582-му році.
Спочатку була різниця в 10-ть днів., за останні 433 роки набігло ще три дні за рахунок того, що в 1700-му, 1800-му, 1900-му роках по григоріанському календарю було відсутнє 29-те лютого.

Тропічний рік - 365,2425 діб. Тривалість не високосного року — 365 діб, високосного — 366.

365,2425 = 365 + 0,25 - 0,01 + 0,0025 = 365 + 1/4 - 1/100 + 1/400.
Звідси маємо таку розкладку високосних років:

    рік, дата якого ділиться на 400, — високосний;
    рік, дата котрого ділиться 100, — не високосний;
    рік, дата якого ділиться на 4, — високосний.

Таким чином, 1600-й та 2000-й роки були високосними, а 1700, 1800 та 1900 роки високосними по григоріанському календарю не були.
1700-й рік додав різницю в один день, стало 11-ть днів.
1800- й ще один день - стало 12-ть днів.
1900-й ще один день - стало 13-ть днів.
Наступний здвиг припаде на 2100-й

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Thanks: kuks702

Share

7 ( 08-01-2016 14:14:02 змінене Ostapec`-Strilbyckyj )

Re: Визначити дату.

turina пише:

Набрела на такое

5ko.free.fr/en/jul.php?y=1519

Щиро дякую - мої розрахунки підтвердились.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

Share

8

Re: Визначити дату.

За моїми розрахунками 24 червня 1519 року була п'ятниця, а 29 серпня - понеділок.
Розрахунок за: І. Климишин "Календар і хронологія".

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

9 ( 10-01-2016 16:28:11 змінене D_i_V_a )

Re: Визначити дату.

Balymba пише:

13 днів становить різниця в період 1900-2100 років. В той час дійсно йшла річ про різницю в 10 днів. Юліанський календар починався з 1 березня.

Моє обчислення базується на таблиці якою користуюсь вже багато років, та вона мене ніколи не підводила.
Таблиця для вирахування дня тижня за датою, та як ви бачите прописана на все ХХ століття.
Як я тепер розумію, мова іде про Грегоріянський календар. Все просто. Як провести обрахунок прописано снизу.

Хотіла надати таблицю продовжену у минуле аж до 1500 року, але думаю, що це набагато цікавіше проробити всю роботу самому.

Якщо у Григоріянському календарі не було таких стрибків, як у Юліянському (або вони були останього разу до 1519 року), то нам поталанило. Якщо ні... то увесь цей розрахунок не має ніякого сенсу... Тоді таблиця буде тільки у нагоді для тих, хто не знає дня тижня у який він народився.

Якщо ж нам таки повезло, то тоді ми маємо Григоріянський календар як таку незмінну константу від якої можна вести відрахунки. Та знаючи подані паном Ostapec`-Strilbyckyj зміни у Юліянському календарі, та коли відбувалося оте додавання ще одного дня, то тоді можна буде цією таблицею користуваться.

Якщо я нічого не пропустила, та всі роки стоять на своїх місцях, то у мене виходить, що 1519 рік стоїть у рядку 1911-1995. Тоді маємо
                    Григор    +10            +13
1 січня         неділя     середа      субота   (1+0, та потім +10, та +13)
1 березня    середа     субота       вівторок (1+3=4, та +10, +13)
24 червня    субота    вівторок     п'ятниця (24+4=28, тож саме)
29 серпня    вівторок   п'ятниця     понеділок (29+2=31, тож саме)

+13 ми брать не можемо. Тоді було +10.
З цих підрахунків бачимо, що на вікі мабуть НЕ ідеться про 1 березня.
Та датою що була тоді п'ятницею є 29 серпня.

Знову повторюся - якщо немає помилки у розрахунках, та Григоріянський календар не плигав туди-сюди...

Post's attachments

Таблиця.jpg
Таблиця.jpg 194.08 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

10

Re: Визначити дату.

D_i_V_a,
Дякую, але в даному випадку, по відношенню до 1519-го року Ви помиляєтесь. Цей рік не потрібно обчислювати з використанням різниці між григоріанським та юліанським календарем.
Тоді був виключно юліанський календар.
Проблема в вирахуванні дати для нас, тих хто зараз живе вже по нормальному (астрономічному) григоріанському літочисленню.
Різницю враховують лише після 15-го жовтня 1582 року, дня започаткування григоріанського календаря івтч на теренах України, яка була складовою частиною Речі Посполитої.
В 1519 році Ugo Buoncompagni був ще юнаком і можливо тільки вступив до Болонського університету, а Папою Григорієм ХІІІ він став пізніше.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Thanks: Balymba2

Share

11

Re: Визначити дату.

Ostapec`-Strilbyckyj пише:

...Дякую, але в даному випадку, по відношенню до 1519-го року Ви помиляєтесь...
В 1519 році Ugo Buoncompagni був ще юнаком і можливо тільки вступив до Болонського університету, а Папою Григорієм ХІІІ він став пізніше.

Не поспішайте відкидать мою таблицю. Я вже маю доказ, що вона працює.

Я на декілька годин іду в мірківаннях попереду... Ви сьогодні у ночі завдали такої шаради, що я пів ночі спать не могла smile Якби не ця табличка, то я б зовсім на таке складне запитання не відрагувала... Треба ж такому трапиться, що вона у мене була...

Мова не йдеться про народжену людину, яка придумала цей календар та що з її появою він і з'явився. Це каледар. Метод обчислення. Коли метод з'являється, то по ньому можна обчислювати як у минуле, так і у майбутнє. Це чиста математика...

У "Древі життя" занесла тестову людину - Тест Тестович Обчислення із датою народження по Юліанському календарю 24.06.1519. Машина видала григоріанським 4.07.1519. У червні 30 днів - все співпадає, до 24-го додається 10. Не знаю тільки, чи може машина показать день тижня...

Share

12 ( 08-01-2016 22:16:17 змінене Ostapec`-Strilbyckyj )

Re: Визначити дату.

D_i_V_a,  Це не доопрацювання розробників "Дєрєва жи..". Не всі програмісти знають, коли і як започатковано астрономічний календар.
Цей, наш, сучасний григоріанський календар не діє у зворотньому часі до 4-го  жовтня 1582 року. Просто в 1582 році випало 10-ть днів і крапка. Не можна відраховувати дати по ньому в минуле до 15-го жовтня 1582 року, це не прийнято. Зворотній відлік можливий тільки для юліанського.
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1 … 1%80%D1%8C

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

Share

13

Re: Визначити дату.

Діва дайте електронну пошту, щоб я міг скинути Вам ще одну цікаву таблицю для таких обчислень. На жаль швидкість мого Інтернету не дозволяє загрузити її тут.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

14 ( 10-01-2016 16:28:56 змінене D_i_V_a )

Re: Визначити дату.

Balymba пише:

Діва дайте електронну пошту, щоб я міг скинути Вам ще одну цікаву таблицю для таких обчислень. На жаль швидкість мого Інтернету не дозволяє загрузити її тут.

Таблиця від пана Balymba... ще на пів ночі роботи smile

Post's attachments

Сама таблиця.jpg
Сама таблиця.jpg 166.95 kb, 1 downloads since 2016-01-10 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

15 ( 10-01-2016 16:29:35 змінене D_i_V_a )

Re: Визначити дату.

Пояснення до неї

Post's attachments

Текст до неї.jpg
Текст до неї.jpg 245.98 kb, 1 downloads since 2016-01-10 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

16

Re: Визначити дату.

D_i_V_a пише:

Таблиця від пана Balymba... ще на пів ночі роботи smile

Розібрався - працює.

Пане Василю та Діва - ЩИРО ДЯКУЮ !!!

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Thanks: Balymba2

Share

17

Re: Визначити дату.

статья Л. В. Раенко Методика перевода старого стиля в новый /// стр. 161-170 Культурна спадщина Слобожанщини Збірка науково-популярних статей Випуск 25 Історія, краєзнавство та генеалогія
https://www.academia.edu/34289730/%D0%9 … 1%96%D1%8F

З повагою, Сергій Овчаренко

Share

18

Re: Визначити дату.

Десь тут бачив подібне, тепер не можу знайти. Що за рік такий?      Селомъ Луговинами (57) за держави лядской и послѣ оной владѣлъ нѣякійсь Турковский, которій былъ сотникомъ чорнускимъ; а въ 7174-мъ году опредѣлено было жалованною грамотою на урядъ полковничества лувенского Григорію Гамалѣй

Share

19

Re: Визначити дату.

Oleksandrmivita пише:

Що за рік такий?      ... а въ 7174-мъ году 

  7174 (от СМ)- 5508 (до РХ)
.…......….................
= 1666 год от РХ.

Share

20

Re: Визначити дату.

SV17 пише:

Що за рік такий?      ... а въ 7174-мъ году 

  7174 (от СМ)- 5508 (до РХ)
.…......….................
= 1666 год от РХ.

Немного не точно. Промежуток с 1 сентября 1665 по 1 сентября 1666 года.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: SV171

Share