1

Тема: Карта поляка / Karta polaka

Обладатели Карты поляка могут получить крупную финансовую поддержку от Польши
22.12.2015 11:15
Поправки к закону о Карте поляка предусматривают помощь в размере 5400 евро на каждого члена семьи, переехавшей в Польшу и снявшей там квартиру.

Обладателям Карты поляка (документа, выдаваемого гражданам СНГ и стран Балтии и подтверждающего их польское происхождение - Ред.), которые решат связать свою жизнь с Польшей, в случае принятия поправок к закону о Карте поляка, будет оказана финансовая поддержка со стороны государства. Об этом сообщило издание Rzeczpospolita.

www.radiopolsha.pl/6/136/Artykul … QIvF3.dpuf

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: nfs791

Share

2

Re: Карта поляка / Karta polaka

Пока что это только законопроект... Так что всё туманно и неопределённо

Share

3

Re: Карта поляка / Karta polaka

Наче вже прийняли. а от чи набув чинності

Буду рад оказать любую помощь в генеалогическом поиске
fazulianov@gmail.com
Сайт Архивное наследие - информация по архивам Украины
Историко-родословный центр "Древо"

4

Re: Карта поляка / Karta polaka

FazU пише:

Наче вже прийняли. а от чи набув чинності

Если есть про это официальная информация, то прошу поделиться.

Share

5

Re: Карта поляка / Karta polaka

Якщо ви шукаєте документи для підтвердження польського походження для карти поляка – ця стаття саме те, що вам потрібно. Ви розберетесь у тому, з чого варто починати пошуки у архіві, в яких документах потрібно шукати згадку “поляк”, практичні поради та ньюанси, які виникають при самостійному пошуку. Читайте матеріал лекції Віктора Долецького – директора Центру вивчення генеалогії “Пращур”.

+ Читати більше

Перші кроки, які необхідно здійснити, для того, щоб зібрати документи на карту поляка
1. Розпитати, що знають батьки. Тобто спитати в батьків, чи був хтось з предків поляком справді, чи, можливо, є легенди, чутки. Якшо вам батьки чи дідусі, бабусі говорять – ні, таких не було, навіть якщо у вас прізвище польське – швидше за все, того таки не було. Але бувають винятки.

2. Розпитати старших представників роду – дідусів, бабусь. Можливо, їх немає в живих, можна розпитати двоюрідних дідусів, бабусь “а чи були поляки?”.

3. Подивитись сімейні архіви. Буває таке, що до мене людина приходть, каже: знайдіть мені документи про те, що в мене предки – поляки. Я кажу: у вас є якісь документи? Каже – є. Приносять свідоцтва – а в них чорним по білому записано – що дідусь чи бабуся поляк.  Я кажу – чому ж ви до мене прийшли, у вас уже є документ, який підтверджує національність. Тобто уважно передивіться те, що у вас уже є дома. У ваших дідусів, бабусь. Можливо, у вас дома уже є документ, який підтверджує, що ваші бабуся або дідусь, або ж і прадідусь і прабабуся є поляки. Для того, щоб отримати карту поляка потрібно щоб або мама або тато були поляками, або один з чотирьох дідусів або бабусь або ж обоє з однієї гілки – і прадід і прабабуся. Тільки в такому випадку ви маєте право на карту поляка. Якщо у вас прапрадідусь поляк і навіть якщо ви знайшли про це документ, цього не достатньо для отримання карти поляка. 

Що потрібно знати перед тим, як рухатись в архів?
Я зараз розкажу, як можна це самому зробити, але якщо захочете – можна звертатись до нас і ми ці кроки зробим за вас.

1. Потрібно знати: Де проживали ваші предки? Відповідь на це запитання потрібно знати в будь-якому випдку – будете звертатись самостійно чи звертатиметесь до нас.  Не знаючи локацію –  де народився ваш дід з польським корінням – шукати інформацію в архівах не можливо.  В архівах вся інформація зберігається за географічним принципом. Тому ключовий момент – це де проживали Ваші предки?

2. Коли народжувались їхні діти?

3. Коли брали шлюб?

4. Чи були репресовані серед ваших предків? (теж дуже важливий момент).

5. Чи служили у військах (у радянських чи у польських)?


Джерела, де може бути написано, що ваш предок – поляк

Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні. Ми про ці особливості поки що не говоримо. Хто захоче – ми потім поясним. Зараз ми поговоримо для людей, предки яких  жили на території Центральної України. Тобто тих, які на момент 1917 року вже входили в Радянський Союз. Ми не говоримо про територію по річці Збруч, яка увійшла до Радянського Союзу після 1939 року. Отже, основні джерела – це актові книги громадського стану (народження, шлюб, смерть, розлучення). Ці актові книги, якщо пройшло 75 років, зберігаються в державних обласних архівах.  Або ж в Центральному державному архіві Києва або Львова. Якщо ж цим документам не виповнилось 75 років, то вони зберігаються в РАЦСах того району, в якому відбувся цей факт. Наприклад, якщо ваші дідусь або бабуся народились в Козятинському райноні, то треба звертатись в Козятинський РАЦС. Ми можемо допомогти з цими документами, але тільки по дорученню, або ж порекомендувати вам, як особисто звернутись.  Можна, наприклад, не їхати у Козятинський РАЦС, а, наприклад, звернутись у Вінницький, через Вінницький РАСЦ. Це трішки довше, ніж поїхати особисто, але, тим не менше, така можливість є.

Слідчі справи про репресованих.  Якщо діда або прадіда реперсували – можна підняти слідчу справу про репресованого – вона зберігається в архівах, зазвичай, будь то в обласних чи в СБУ архівах чи МВД. І там, зазвичай є вказана національність.

Погосподарські книги - по Вінницькій області їх ще не передали в обласні архіви. Вони збергіаються в сільських радах. В містах не велись господарські книги. Тільки в селах. В сільських радах вони до цих пір збергіаються. Ці книги велись з 1944 року. Інколи, в деяких населених пунктах збереглись раніші книги. Це як виключення, вони не стандартні, там не завжди є графа “національність”. В книгах 1944 року є обов’язково графа “національність”. Питання в іншому – чи вказана там національність саме “поляк” чи там уже в ваших предків вказана національність “українець”. 1937-1938 роках були репресії, багатьох поляків репресували,  і люди після 1938 року боялись записатись поляками. Тому багато людей, які були справді поляками на момент 1944 року можуть бути вказані вже українцями. Тому, якщо ви в господарській книзі знаходите що ваші предки були українцямі –  це не є приводом для того, щоб опускати руки. Ці ж самі люди до 1938 року могли вказувати себе поляками.  Тому потрібно шукати документи далі.

Документи про службу. Дуже рідко, але є такі люди, які навіть в радянські війська пішли як поляки. І ми знаходим нагородження солдат, які вказані поляками. Знаходимо картку військовослужбовця в військомматах – і там теж може бути вказана національність “поляк”. Рідко, але таке буває, перевірити варто.

Додаткові джерела: списки виборців або платників податків. Це такі джерела, в яких далеко не завжди є графа національність. Вони писалися на початку 20-30 років від руки. Це такий не стандартний документ. І  часто там проскакує графа “національність”. Але може її там не бути. Тобто гарантувати, що буде у вашому населеному пункті графа “національність” – ніхто не зможе, поки не побачите ці документи. – Це списки виборців, списки членів комітету незаможних селян (комнезами), списки релігійних громад, документи районної управи періоду фашстської окупації. Німці теж переписували католиків і вказували там національність “поляк”. Якщо знайдете ці документи – їх знайти важко, зрозуміло, через те, що це була війна.

Що таке актова книга і як вона виглядає?  В двох словах – це запис про народження, шлюб або смерть, де записуються основні дані.  Це дуже схоже на те, що у вас в свідоцтві про народження написано, тільки  в кожному році там, будь то 1922, 1923, 1924, -25-ий, форма майже в кожному році змінювалась на початку Радянської влади.  Її не було сталої. Майже у всіх роках є національність. У 1929 році такої графи точно немає. У тих, хто народився 1929 року – не пощастило, там просто немає графи “національність”. В інших роках, включно до 1980 року така графа вказувалась.

– З якого року почали записувати національність? (запитання з залу)
- Говорять, з 1917-го, я вам скажу по поправді, я, глибше 1921 ні разу не бачив документу, в якому би була вказана національність. Тобто, зазвичай, РАЦСи почали працювати з 1921-1922 років. І от тоді почала вказуватись національність. Навіть коли я знаходжу РАЦСові книги у містах, вони почали працювати з 1919-1920 років, то в селах, їх практично, немає за ці роки. То там вони часто рукописні і далеко не завжди є графа “національність”. 1922 року ці бланки були уніфіковані, стандартні, і там було поле “національність”.  Мусите розуміти, що це поле вказано зі слів ваших предків. Тобто, якщо ваш предок був 100 разів поляк, але прийшов в РАЦС і сам себе назвав українцем – там буде написано “українець”. І якщо він це зробив у всіх своїх документах, нічого ми з цим зробити не зможемо. Ми піднімаємо документи і дивимось – скрізь він написаний українцем. Так він собі забажав.

Господарські книги – це книги в селах, які велись, про опис певного господарства – сім’ї, родини, де вказувалось – всі члени родини, їхній вік, вказувалась національність. Вказувалось – де вони працюють або де вони перебувають. Хто вчиться в школі, хто перебуває у військах радянських і т.д.

   В 1944 році, як я вже казав, багато хто перестав писати себе поляком. Але є населені пункти, де жили компактно поляки, у них була громада, вони одне одного підтримували і писалися поляками, не зважаючи на репресії, не зважаючи на війну і 1944 рік. Є по Вінницькій області, більше їх по Житомирській області. Навіть є звичайне село, не дуже багато там поляків, майже в кожному звичайному селі були поляки, навіть там проскакують “поляки”. Перевірити це потрібно. Якщо, наприклад, по Хмельницькій області – за сучасним адмін.-територіальний поділом,  бо зрозуміло, що мінялись там межі – то ці документи вже передались в архів за 1944-1948 роки. Їх можна подивитись в обласному архіві м.Хмельницький. Якщо ж ми говорим про Вінницьку область – не передались. Такий нюанс – часто, якщо приїжджаєте в сільську раду, і кажете, що вам треба подивитись господарську книгу –  секретар “полошиться” і каже – ні, я вам нічого не покажу. Маєте зрозуміти такий момент. Вони бояться, що ви будете претендувати на землю чи ще на щось. Їм треба пояснити ціль, для чого Вам це потрібно – що це потрібно для карти поляка. Тоді вони розслабляються і показують господарські книги. Знову ж таки, маєте розуміти – з точки зору законодавства – вони вам їх не мають права показувати, до тих пір, поки ви не підтвердите свій родинний зв’язок з тією людиною, яка там міститься. Більшість людей в сільських радах не знають про це і дозволяють дивитись господарські книги. Тим самим порушуючи закон про захист персональних даних. Деякі знають. Тобто ви маєте підготуватись, щоб не їхати два рази, візьміть з собою ланцюжок документів, які підтверджують ваш родинний зв’язок з цією людиною. Це ваше свідоцтво про народження, якщо ви одружені – свідоцтво про шлюб (для жінок, якщо чоловік одружився – не змінював прізвище, то йому свідоцтво про шлюб не потрібно), свідоцтво про народження батька, і якщо це дід – то цього достатньо. Якщо прадіда шукаєте – то свідоцтво про народження діда.  Тобто ланцюжок документів, по яких видно, що ви є внуком чи правнуком тої особи, яку ви шукаєте.

    В ідеалі – людина сама повинна перегортати господарські книги, знайти там вашу сім’ю і показати вам тільки цей листок, на якому ваша родина. На практиці – секретарі зайняті, господарські книги – це велика “стопочка”, сторінок 500, до 2000, в залежності від населеного пункту, на скільки він великий. Зазвичай вони вам приносять цю стопочку, кажуть – “на” і ви уже самі там шукаєте своїх предків. Хоч є вперті, які самі там шукають, кажуть, ні, ми самі це зробимо. То давати їм таку можливість. Питання – бажано стояти над головою, щоб вона це робила. Тобто, якщо ви підете, і вона каже я сама перевірю, то далеко не факт, що в неї буде ентузіазм перелистувати там ці 500 сторінок і знайти вашу родину. Зажди легше сказати, шо нічого немає. Часто так відбувається , як  в наших структурах… В архівах державних, якщо ви самостійно звертаєтесь, часто вам можуть сказати: нічого немає; – так легше… Це не стосується Вінницького архіву. Вінницький архів, на скільки мені відомо, працюють дуже добросовісні працівники, вони зазвичай відпрацьовують толком. Хоч я зустрічався і з їхніми “штангами”. Бувають у всіх промахи…

Слідча справа. Якщо були ресовані, рекомендую знайти слідчу справу. Там буде обов’язково вказана національність. Якщо у вас є хоча би легенда про те,  що люди – поляки, і є репресований,  то там з дуже великою вірогідністю буде вказано “поляк” навіть при умові, що у всіх інших документах людина вказувалась українцем.  Тому що оцю національність людина заповнювала не зі своїх слів, а заповнював слідчий. От він вважав, що ця людина – поляк. А ця справа часто формувалась у звинуваченні в шпигунстві для Польщі, або в організації повстанської “ячейки”. Це були сфабриковані справи, з кожного села брались 7-20 чоловік, яких репресували чисто по такому звинуваченню. Брали поляків – і “викошували” – 1937-1938 рр. Це робилось для того, щоби убезпечити себе (Радянський Союз, не знаю, відомо вам, не відомо, …думаю, що багатьом вже відомо, готувався до нападу на Європу) 1937-38 роки це була “чистка”, підготовка до цієї війни. Поки Сталін готувався напасти на Гітлера… Якби Гітлер не напав, то війна би все одно почалася.  1937-39 рр, 1941… Часто люди піддають сумніву цю інформацію. Газети зберігаються в бібліотеках. Не засекречені. Більших друзів, ніж Радянський Союз і Гітлерівська Німеччина, не було. Але, тим не менше, готувались напасти, тому, винищували поляків, щоби убезпечити собі тил. На жаль, це було так. Тобто, в слідчих справах дуже імовірно, що буде вказана національність саме “поляк”.  Плюс, на території Польщі і консулати і сами Консули, скажімо так, “люблять” людей, нащадків реперсованих. Тим паче за “польську” справу. Тому, навіть якщо ви там знайдете, що ваш прадід – поляк, ви наче не маєте права на карту поляка, але збираєтесь у Польщу, вам цей документ не один раз допоможе, якщо ви будете говорити, що у мене є ось, мій прадід, репресований за Польщу.

Знову ж таки, є ще такі нюанси. Якщо тільки один прадід або прабабуся – поляки, напряму ви не маєтет права на карту поляка. Але ви можете через суд довести, що його дитина, будь то син чи дочка, які для вас являються дідусем або бабусею являються поляками. Ми такі послуги також надаєм. Є юрист, який вже також кваліфікований і це робить. Або ви самі знаходите документ, в якому написано – ваш прадід поляк, або ж ми вам знаходимо, що він поляк, і ми тоді через суд доводимо, що не тільки прадід ваш поляк, а і дід, і ви уже, можете з цими документами претендувати на карту поляка. Є момент. Яким чином буде реагувати консул на це, я вам гарантувати не можу. Різні консули реагують по різному. Дехто не сприймає, дехто сприймає. Я всім цей нюанс пояснюю, щоби не було іллюзій. Хоча, нещодавно був випадок, приходить чоловік, я йому, як і всім пояснюю цей нюанс, а він мені каже, та ні, точно! Це мене, каже, сюди консул прислав… В мене є прадід-поляк, він мені сам сказав, щоб я через суд довів, що мої бабуся чи дідусь- поляки, тоді він мені видасть карту поляка. Є такий прецедент. Я вам скажу так, навіть при умові, що у вас залізо-бетонно є, що ваші бабуся чи дідусь – поляки, ви знаєте польську мову і польську історію, це ще не всі необхідні умови, щоб отримати карту поляка… Навіть якщо пройшли гарно співбесіду, це не факт, що вам видадуть карту поляка. В консульствах самі приймають рішення, кому видавати, кому не видавати. І не зобов’язані пояснювати причин відмов. Був випадок у мене, на жаль, коли людина отримала документи, дуже гарні, які не можливо підати сумніву, людина знає польську, пройшла співбесіду, їй відмовили. Чому – не пояснили. На жаль, це так.

Бувають виключення, це коли у людини тільки прадідусь або тільки прабабуся поляки, але, тим не менше, її видають карту поляка.

   Раніше приймались до уваги факти хрещень в римо-католицьких костелах. Зверніть увагу, тут немає метричних книг римо-католицьких костелів. Тому що на сьогоднішній день цих документів не достатньо. Для консула це не привід. Те що він був римо-католиком – ще не означає, що він був поляком. Буває так, що до мене приходять і кажуть – знайдіть мені документ римо-католицького костелу. Я кажу, панове, цього не достатньо. Вони кажуть – я розумію, що цього взагалі не достатньо, але мені знову ж таки, консул сказав, щоб знайшов, тоді він мені видасть карту поляка. Буває такий індивідуальний, своєрідний підхід.

- Фактично, римо-католицькі документи мало чи не єдине джерело інформації?.. (із залу)

- Ще раз повторюю – римо-католицька книга не є підтвердженням того, що ваш предок був поляком. Я вам показував основні джерела, в яких точно вказана національність. Написано поляк чи українець. Якщо у вас є такий документ – оце є доказ. Рекомендую брати довідку з архіву чи з РАЦСу плюс фотокопію цього документу завірену. Тобто не завжди вірять тільки довідці.  Вони просять ще й фотокопії документів.

- Актові книги  – де вони знаходяться?

- Актові книги – якщо їм менше 75 років, знаходяться в РАЦСах, районних РАЦСах, якщо більше – в обласних архівах. Насправді, там є нюанс. Якщо книга 1938 року, їй уже більше 75-ти років.  Вони вже мають знаходитись в обласних архівах. Але далеко не всі РАЦСи їх передали в обласний архів. По практиці Вінницькій..

- А 1903…?

- 1903 рік – актових книг не існує. Існувала тоді Російська імперія. Тоді не було РАЦСів. Тоді велись метричні книги, костелом. Тоді я говорю, цей документ не є підтвердженням того, що ваш дід є поляк. Тому от звертаються до нас і шукають інші документи. Дивіться, людина народилась 1902 року, розберем вашу ситуацію… Але десь в 1925 вона одружилась. При факті її одруження вже буде вказана її національність.

- А якщо в 1944-му?

-  Не факт, що там буде національність вказана. Точніше, національність там буде вказана точно. Але яка саме – треба перевіряти. Знову ж таки, люди дивляться на свідоцтва про народження. Ті, які в них є дома. Відкривають свідоцтва – а там стоять прочерки. Це ще не значить, що в актовому записі теж будуть прочерки. Не свідоцтво має бути підтвердженням, а черговий запис – в актовій книзі. І в оцій книзі обов’язково є поле – “національність”, вона обов’язково там вказана. Хоча, іноді, теж є прочерки. Тобто, навіть якщо у вас прочерки або “українці” варто передивитися саму книгу і подивитись, що там написано.

- В 1944 році, наприклад, територія Вінницької області була під німецькою окупацією, то там де тоді шукати?

- Господарська книга велась з 1944 по 1950 рік. Це одна книга. Тобто, за декілька років.

- Вона вже радянською владою велась?

- Господарська книга – це радянський документ, не німецький. Додаткові джерела – це документи районної управи фашистської окупації.  Там в них свої документи є. Там є деякі типи документів, в яких може вказуватись національність.

- Ці документи в обласних архівах?

- Так, їх шукати в обласних архівах. Хоча ці документи, особливо, якщо ми говоримо про Вінницю, задустовувались. Пересипані отрутою, до них доступу немає. Ви особисто до них не доберетесь. Ми маєм можливість через певний проект до них добратись. Навіть якщо вам сказали, що ці документи задустовані, до них доступу немає, ми маєм офіційно до цього доступ.

- Скажіть, будь ласка, якщо така ситуація, мій прадід і прабабка – поляки, вони репресовані були  в 1937 році. Я отримала карту поляка. Тепер треба моїй дитині. Їй вже це прапрадід… Вона зможе чи ні отримати?

- Ваша дитина повнолітня?

- Так

- Якщо людина повнолітня, то вона доводить приналежність до польського народу самостійно. Якщо у вас є карта поляка, для повнолітньої дитини це нічого не значить. Єдиний момент – попробувати через суд довести через покоління, що, так як ваш прадід був поляк, довести – що ваша мама чи батько поляки. Це малоймовірно, хоча є такі випадки, це залежить від суддів.

- А поки діти неповнолітні..?

- Ви отримуєте самостійно карту поляка і вписуєте туди дітей, вона на них поширюється.

- До їх повноліття?

- Потім передається, якщо встигли до повноліття. Якщо не встигли – діти отримують самостійно.

- У мене бабушка і мама – всі були поляки. Жили в Польщі. Мама і мамин брат і вони там померли. Зараз там живе тільки син – мій двоєрідний брат. Можу я якось через нотаріальну контору довести, що я його родичка? Ніяких документів немає.

- По-перше, потрібно довести, що ваш дід там народився, що вони рідні брати, щоб у вас була ця цепочка документів. Це потрібно шукати, якщо це Білорусь – в білоруських архівах. Можна їхати, можна звернутись до нас, в мене є спеціалісти, в Білорусі, які спробують знайти документи.

Що хочу побажати – часто карта поляка є приводом до дослідження родоводу. Досліджуйте свій родовід, не зупиняйтесь просто на карті поляка. Це вам не дасть якихось преференцій в Польщі, хоча, знову ж таки, поляки люблять людей, які знають своє коріння,  але це точно дасть вам розуміння, що ви не перекотиполе, не з надуманим корінням, як Радянська влада нам всім їх “обрізала”, а що у вас є предки, будь то прапрадіди і глибше. Бажаю вам успіхів в отриманні карти поляка, звертайтесь до нас, ми професійно пошукаєм документи – поясним, що входить в послугу, що не входить і допоможем отримати документ при умові, що предки справді були поляками.

prashhur.com/blog/poshuk-dokumen … ti-polaka/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Карта поляка / Karta polaka

Как найти и доказать польские корни на Карту Поляка? Как делать запрос в архив. Перечень адресов архивов Украины и Польши
lifepoland.com.ua/poisk-v-arxivax/

Процедура подачи заявления на Карту Поляка
lifepoland.com.ua/procedura-poda … sedovanie/

Share

7

Re: Карта поляка / Karta polaka

Добрый день!  Подскажите что делать, если сделала запрос в Херсонский областной архив по документам прабабушки и прадеда (100% были поляками, католиками) есть даже натариально-заверенная копия свидетельства о рождении прабабушки где написана национальность и данные её отца (данных про матерь нет , поврежден этот кусочек документа), а в архиве никакой информации нет. Есть домовая книгас записями паспортиста о том где проживали ранее, паспортные данные, все предоставила архиву, а в ответ ничего.
Не сохранилось Свидетельство о рождении деда (их сына), по словам тетки там было написано , что он поляк, в паспорте себя он уже записал украинцем-тоже архив ничем не помог.
Подскажите, может есть идеи куда обратиться ещё можно? Сама новичек в этом деле, поэтому буду рада любой помощи!

Thanks: kbg_dnepr1

Share

8

Re: Карта поляка / Karta polaka

Посмотрите здесь внимательно
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=351
В архивах не все МК сохранились.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

9

Re: Карта поляка / Karta polaka

Екатерина,

если метрики не сохранились, то с этим ничего поделать нельзя. С другой стороны, если у Вас есть нотариально заверенная копия, зачем Вам выписка из МК?

С третьей стороны, если нет записи о рождении прадеда и прабабушки - возможно, есть записи о рождении их родителей? Правда, это уже юридические вопросы - какие документы могут служить подтверждением польского происхождения (в том смысле. что признаются посольством Польши).

В православных церквах были исповедные росписи - это такие списки прихожан. Было ли что-то такое в костелах? Опять же, признаются ли эти документы?

По деду можно попробовать искать какие-то документы с работы, в которых он мог указывать национальность как поляк. Тут нужно лучше понимать, кто был Ваш дед, когда жил, где работал.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

10

Re: Карта поляка / Karta polaka

ekaterin-merenkov пише:

есть даже натариально-заверенная копия свидетельства о рождении прабабушки где написана национальность и данные её отца (данных про матерь нет , поврежден этот кусочек документа)

Свидетельство бабушки или прабабушки?

Для получения карты поляка или Ваш дедушка или Ваша бабушка должны быть поляками
или и Ваш прадедушка и Ваша прабабушка должны быть поляками.
Родителей прабабушки проверять не нужно - по ним карту поляка никто не выдаст.

Share

11

Re: Карта поляка / Karta polaka

Я имела ввиду, что если я не могу найти метрику прадеда, но есть свидетельства о рождении его родителей, из которых вытекает, что они были поляками, - не может ли это быть подтверждением того, что и он был поляком?
Но это чистая логика, а в данном случае играет роль только юридическая логика - признаются такие и такие документы, и другие не помогут.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

12

Re: Карта поляка / Karta polaka

Посмотрите документы о браке прадедушки и прабабушки. Если они поженились после революции, там должна быть графа "национальность". Но Вам нужно не само свидетельство (там только ФИО и возраст), а выпись или копия из регистрационной книги ЗАГСа, там была графа национальность. Правда не знаю точно, в каком году ее ввели. Причем, если эти книги еще хранятся в ЗАГСе (хотя должны быть уже в архиве), то по нынешнему укр. законодательству, справку Вам выдадут без упоминания национальности, с национальностью выдают только по запросу нотариуса или если очень сильно попросить и работница попадется адекватная.

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

13

Re: Карта поляка / Karta polaka

www.unian.net/society/1306839-vl … edure.html

Польские депутаты приняли поправки к закону, подготовленные сеймовой комиссией по связям с поляками за границей, единогласно

Благодаря предлагаемым изменениям в законе, владельцы Карт поляка смогут бесплатно получать разрешение на пребывание в Польше, а после года проживания — автоматически получать польское гражданство

Также изменения закона дают юридические основания для эвакуации и предоставление эффективной помощи владельцам Карты поляка, в случае если их жизни и здоровью угрожает опасность.

Thanks: Julia_R11

Share

14

Re: Карта поляка / Karta polaka

Сподіваюся, ВР піде далі сейму - видаватиме карти українця тим, хто треться в україномовному інтернеті, вболіває за мову і т.п. без різного збирання папірців. У кого стаж більше року - при бажанні громадянство, безвізовий в'їзд, проживання в готелях по цінах громадян і т.п. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

15

Re: Карта поляка / Karta polaka

Ярематойсамий пише:

Сподіваюся, ВР піде далі сейму - видаватиме карти українця тим, хто треться в україномовному інтернеті, вболіває за мову і т.п. без різного збирання папірців. У кого стаж більше року - при бажанні громадянство, безвізовий в'їзд, проживання в готелях по цінах громадян і т.п. smile

Правовой статус "заграничный украинец"
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=83940
Ок, я сделал такую тему с информацией wink

Share

16 ( 18-04-2016 21:24:09 змінене Alexxander )

Re: Карта поляка / Karta polaka

Образцы документов:

https://pp.vk.me/c631418/v631418976/24369/DXiTUD2rRBU.jpg

https://pp.vk.me/c631418/v631418930/2042b/EbK-0w5aAZI.jpg

Thanks: Алена1

Share

17

Re: Карта поляка / Karta polaka

Получение КАРТЫ ПОЛЯКА за 3 месяца — это реально?
napolshu.com/poluchenie-karty-po … dstvo.html

Как найти и доказать польские корни на Карту Поляка?
napolshu.com/kak-najti-i-dokazat … lyaka.html

Какие вопросы на Карту Поляка задает Консул?
napolshu.com/kakie-voprosy-na-ka … onsul.html

Share

18

Re: Карта поляка / Karta polaka

Днепропетровская Областная Польская Община
polska.dp.ua/

Share

19

Re: Карта поляка / Karta polaka

Alexxander пише:

Днепропетровская Областная Польская Община
polska.dp.ua/

Подскажите, через эту организацию можно сделать Карту, при отсутствии польских корней? Имею в виду 3 года принимать участие в их деятельности...

Share

20

Re: Карта поляка / Karta polaka

Читал в статье, что так можно kartapolaka.net/karta-polyaka-bez-kornej/

Share

21

Re: Карта поляка / Karta polaka

Добрый день! Прошу помочь советом, консультацией. Дело в том, что сейчас нахожусь в Польше (Варшава) по рабочей, национальной визе - Д. У меня есть возможность продлить визу по работе либо родственным связям (корни), но не знаю порядок действий. Ходил в юридическую фирму Apatris. Но хотел бы уточнить, есть ли еще компании в Варшаве, которые занимаются консультациями по дальнейшему пребыванию в Польше. Просто хочется прояснить ситуацию у многих специалистов. Спасибо за понимание!

Share

22

Re: Карта поляка / Karta polaka

Hoper2012 пише:

Добрый день! Прошу помочь советом, консультацией. Дело в том, что сейчас нахожусь в Польше (Варшава) по рабочей, национальной визе - Д. У меня есть возможность продлить визу по работе либо родственным связям (корни), но не знаю порядок действий. Ходил в юридическую фирму Apatris. Но хотел бы уточнить, есть ли еще компании в Варшаве, которые занимаются консультациями по дальнейшему пребыванию в Польше. Просто хочется прояснить ситуацию у многих специалистов. Спасибо за понимание!

Шановний! Я впевнений, що Вам допоможуть у спілці українців Польщі. Сюди Ви звернулись не за адресою. У нас тут генеалогічний (не плутати з генекологічним) форум.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Алена1

Share

23

Re: Карта поляка / Karta polaka

Якщо Ви є у ФБ, спитайте у пана Віктора Долецького https://www.facebook.com/prashhur/?fref=ts - він може більше знати про юридичну сторону справи.
Ми ж тут можемо пораджити хіба що, де шукати документи про коріння.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

24

Re: Карта поляка / Karta polaka

Інтерв’ю після співбесіди на Карту поляка (відео) prashhur.com/blog/spivbesida-karta-polaka/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

25

Re: Карта поляка / Karta polaka

Добрый день всем. Может кто нибудь поможет: необходимо доказать, что Ян Никодович это то же самое, что ИВАН Никодимович, при поиске своих корней, в архивных документах нашла такую запись, что мой отец поляк, но в паспорте он - Иван Никодимович, теперь вопросы и требуют справку.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

26 ( 06-02-2020 19:54:08 змінене kbg_dnepr )

Re: Карта поляка / Karta polaka

alyashevich77 пише:

как доказать, что Ян Никодович это то же самое, что ИВАН Никодимович, при поиске своих корней, в архивных документах нашла такую запись, что мой отец поляк, но в паспорте он - Иван Никодимович, теперь вопросы и требуют справку.

Нажаль, наш головний знавець ономастики передчасно помер у січні минулого року, то зараз на такі питання відповісти нікому
sad
:::(((

Може, відгукнуться тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 34#p229734
або тут https://www.facebook.com/groups/1622415604706647/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

27

Re: Карта поляка / Karta polaka

Думаю тут питання не ономастичного, а юридичного характеру. Ім'я Іван (а не Ян) не заперечує його польську національність. Очевидно проблема в тому, що треба довести, що це одна і та ж особа.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

28

Re: Карта поляка / Karta polaka

На ФБ порадили звертатися в Бюро лінгвістичних експертиз, але я схиляюся до думки пана Балимби, що це скоріше про встановлення ідентичності двох осіб. Якщо в паспорті вказана та сама дата й місце народження, то суд має підтвердити ідентичність.
Цікаво, чи в паспортному столі залишаються документи, на підставі яких видають паспорт (свідоцтво про народження і т.ін.)?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

29

Re: Карта поляка / Karta polaka

У паспортній службі зберігається Форма № 1 - картонна картка з даними отримувача паспорта і фотографією.Там вказані дата і місце народження, повні імена та роки народження батьків, місце проживання на момент отримання паспорта. Повне ім*я та дата народження чоловіка / дружини. 
Ніяких сторонніх документів і довідок там не зберігають.

Шукаю і знаходжу в архівах Кропивницького (Кіровоград).
Багара, Балєв, Барзіков, Білокуренко, Боєв, Божан, Буртаченко, Головатенко, Громовенко, Драгін, Дудніченко, Заступай, Іванов, Кабаченко, Касяненко, Каулін/Kauliņš, Каціка, Кашуленко, Команов, Кучер, Лихобаба, Мар'ян, Мельниченко, Павленко, Павлов, Пономаренко, Сърданов, Скаржинський, Сорока, Степаненко, Танасов, Федоров, Чекар, Чернов, Янченко
Thanks: kbg_dnepr, ovid2

Share

30

Re: Карта поляка / Karta polaka

Доброго времени! Ищу данные о родственниках с Чепиль Балаклевский р-н Харьковской области, по рассказам мамы моя бабушка от туда родом из польских шляхтичей фамилия прадеда Масницкий возможно Мясницкий.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

31

Re: Карта поляка / Karta polaka

Если Вы собираетесь делать это самостоятельно, читайте здесь http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=275 советы по организации поиска. Стандартный алгоритм:

- написать все, что вам известно, в фамильной теме (Вы уже сделали)
- проверить фамилию по БД в Интернете (потери в ПМВ https://gwar.mil.ru/, репрессированные https://gwar.mil.ru/, потери во ВМВ https://obd-memorial.ru/html/, награды во ВМВ podvignaroda.ru/?#tab=navHome), собрать всю предположительную родню в фамильной теме
- задавать конкретные вопросы в соответствующих темах форума (в Вашем случае ДАХО)

Еще можно сделать тест ДНК - он может показать наличие польской крови (можно почитать здесь http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3975) - правда, он вряд ли будет подтверждением для получения карты поляка.

Успеха Вам!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

32 ( 08-02-2020 18:42:12 змінене Vitaly )

Re: Карта поляка / Karta polaka

mshapovaloff пише:

Доброго времени! Ищу данные о родственниках с Чепиль Балаклевский р-н Харьковской области, по рассказам мамы моя бабушка от туда родом из польских шляхтичей фамилия прадеда Масницкий возможно Мясницкий.

Я плотно работал по Чепелю.
В данном населенном пункте встречается фамилия Мосницкий,а конкретнее:на середину 19 века Мостницкий Степан Андреев, а конец 19 века  его сын: Мосницкий Антоний Стефанов с семейством.
Среди православных.
Так,что ни о каких шляхтичах речь, естественно, не идет и карта поляка не светит...

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!
Thanks: luvi, Алена2

Share

33

Re: Карта поляка / Karta polaka

Зря пропагандируете карту поляка коллеги. Следующий шаг польское гражданство, а наличие польских граждан и с картой поляка дают козырь Польше претендовать на территории, входившие до 1939 года в её состав. Сейчас немало граждан пытаются найти польские корни даже там, где их нет.

Thanks: Ann1

Share

34 ( 10-09-2020 12:50:49 змінене Vitaly )

Re: Карта поляка / Karta polaka

mshapovaloff пише:

Доброго времени! Ищу данные о родственниках с Чепиль Балаклевский р-н Харьковской области, по рассказам мамы моя бабушка от туда родом из польских шляхтичей фамилия прадеда Масницкий возможно Мясницкий.

Могу разочаровать-в Чепеле на конец 19 века было только семейство:
Мостницкого Степана Андреевича и Мосницкого(Мостницкого) Антона Стефанова

Post's attachments

Мосницкий.jpg
Мосницкий.jpg 37.43 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!
Thanks: luvi1

Share