1 ( 29-10-2015 23:36:10 змінене d_sergiy )

Тема: Екатеринославская Епархия

Вирішив позпочати тему Катеринославської єпархії, щоб оприлюднити одну із знахідок.

В метриках про народження дітей в сім'ї Олексія Власовича Панченка села Преображенського Олександрівського повіту я знаходив записи що хресні батьки були з Нахічевані (або Хічеван).  І для мене було загадкою який зв'язок існував між Панченками Преображенки з Арменією.

Все виявилося простіше.  Вчора переглядав "Екатеринославскія епархіальныя ведомости" за 1873 рік (сторінка 267) і знайшов перелік міських і сільских приходів церков єпархіі.  Виявилося, що до міських приходів єпархії належали такі міста:

Екатеринослав
Верхнеднепровск
Новомосковск
Александровск
Мариуполь
Павлоград
Бахмут
Славяносербск
Ростов
Таганрог
Нахичевань

і посади

Азов
Петровск

Подальший пошук виявив що Нахічевань (Нор-Нахічевань, Нахічевань-на-Дону) була заснована переселеними з Криму вірменами в 1779 році і існувала як місто до 1929 року, коли була злита з Ростовом-на-Дону. 

Загадка зв'зків з міщанами міста Нахічевань лишається - прізвища хресних батьків виглядають російського походження, такі як Попов або Норьев(?), але все ж Дон набагато ближче до Запоріжжя ніж Вірменія.

Post's attachments

Nakhichevan_gor_prikhody_Ek_Ep.jpg
Nakhichevan_gor_prikhody_Ek_Ep.jpg 189.81 kb, 1 downloads since 2015-10-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

2 ( 29-10-2015 22:58:23 змінене d_sergiy )

Re: Екатеринославская Епархия

Можливо хтось знайде цікавою цю книгу в вільному доступі в інтернеті:

"Историческій обзор правосланой христіанской церкви в пределах нынешней Екатеринославской епархіи до времени формальнаго открытія ея" Екатеринослав 1876 г.

Post's attachments

Pre-Istor_obzor_Ekater_eparkhii-1.jpg 472.26 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

3

Re: Екатеринославская Епархия

Феодосий (Макаревский, Александр Григорьевич; 1822-1885). Материалы для историко-статистического описания Екатеринославской епархии : Церкви и приходы прошедшего XVIII столетия. Вып. 1-. - Екатеринослав : тип. Я.М. Чаусского, 1880. - 25.
Нынешние уезды - Екатеринославский, Верхнеднепровский, Новомосковский и Павлоградский. - 1880. - [4], VI, 575 с.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003898110

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share