1 (21-10-2015 13:03:13 отредактировано D_i_V_a)

Тема: Точинський, Точиський, Точинский, Точиский, Toczynskі

Євген Чернецький "Правобережна шляхта за російського панування"
Шляхта Васильківського повіту
за сповідними росписами
православних храмів початку ХІХ ст.

ІІ.Структура стану
Список православних шляхетних родів
Васильківського повіту (1812-1815рр)
стор. 97

ТОЧИНСЬКІ, шляхта, парафія Свято-Золотоустівської церкви с.Півні

Поделиться

2

Re: Точинський, Точиський, Точинский, Точиский, Toczynskі

Здається, ще є нащадки того шляхетського роду: у сучасній Україні 117 носіїв прізвища рос. Точинский.

Може, є сенс добавити в назву ще й російську форму на той випадок, що хтось буде шукати її? На мене прізвище складає польське враження, тому я б додала ще й польську форму, тільки не знаю, як її написати - Toczynski? Чи тут повинно бути інше n?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Спасибо сказали: Balakyn1

Поделиться

3 (21-10-2015 13:35:58 отредактировано D_i_V_a)

kbg_dnepr пишет:

Здається, ще є нащадки того шляхетського роду: у сучасній Україні 117 носіїв прізвища рос. Точинский.

Може, є сенс добавити в назву ще й російську форму на той випадок, що хтось буде шукати її? На мене прізвище складає польське враження, тому я б додала ще й польську форму, тільки не знаю, як її написати - Toczynski? Чи тут повинно бути інше n?

У довіднику Є.Чернецького "Легітимована правобережна шляхта" Том V на стор 164 є запис про 2 родини Точинських з Заславського та Дубенських повітів.
А також є 1 справа по Точиських. Більш за все - ці всі є гілками одного роду...

Хочу зауважити, що справа йде про шляхту початку ХІХ ст. Мова йде про роди, що утворилися що найменше у 14-16 століттях, як похідні від якихось князівсько-боярських гілок. Навіть якщо брати тільки з 16 ст, то на початок 19-го мало 200-300-річну історію.
Дослідженнями шляхти займається переважно Є.Чернецький, але поки в оновному, по списках тих, що зустрічалися "по дорозі" в архівах. Із цих списків видно, що деякі прізвища зазнали великих змін у вимові, таких що тільки й фахівці (або дослідники родоводів із стажем) можуть впізнати гілку чи припустити хто кому може бути "родичем".
Із часом будуть з'являтися дослідження по гілкам. Потім прийде час об'єднання та відокремлення гілок. Цікавим є те, про це сказав Чернецький давно у одній статі, що завдяки тому, що в сім'ях зменшилась кількість дітей у 20-му ст, то є велика вірогідність того, що багато так званих "простих" людей мають десь у глибині шляхетні корні.
А подивіться на козацьку державу...

Поделиться

4

Це дійсно так - у польській Вікі немає Точинських, але є географічні назви Toczyski Podborne та Toczyski Średnie

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

5

Точинська Поліна Михайлівна, 1910 року народження, ст. Семикаракорська Ростовської області, росіянка, освіта вища, безпартійна. Проживала: м. Маріуполь Сталінської (Донецької) області. Інженер-конструктор заводу “Азовсталь”. Заарештована 18 липня 1944 року. Колегією Верховного Суду СРСР засуджена на 3 роки ВТТ з конфіскацією майна. Реабілітована у 1955 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга сьома.

Цікавить інформація:
Махиньки с. Тростинка і с. Шевченківка Васильківського р-ну Київської обл.;
Гарник, Бадьорко, Лисий, Яненко Бершадського р-ну Вінницької обл.;
Шапран, Піскаленко, Григоренко с. Тростинка Васильківського р-ну Київської обл.

Поделиться