1

Тема: Загальна тема по прізвищах

Панове, а що можете сказать про прізвище Міль? Допоможіть, будь ласка, знайти число його носіїв у Німеччині, Україні, Росії, Польщі, Білорусії.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

2 ( 16-08-2015 21:20:05 змінене Мариненко )

Re: Загальна тема по прізвищах

Ярематойсамий, В Україні 306 носіїв, у Польщі 588, у Німеччині 59 (Mil), 17 Miel та 91 Miles.
Швидше єврейське прізвище.

Share

3

Re: Загальна тема по прізвищах

Воно мені нагадує дуже вже скорочене від імені Омелян - Мілько - Міль.
Якщо вірити ресурсам, то в Україні Міль - приблизно 300, Мілько - понад 1800.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

4

Re: Загальна тема по прізвищах

Мариненко пише:

Ярематойсамий, В Україні 306 носіїв, у Польщі 588, у Німеччині 59 (Mil), 17 Miel та 91 Miles.
Швидше єврейське прізвище.

Думаю, що точними цифрами по Україні оперувати не варто - реально вони завищені.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

5

Re: Загальна тема по прізвищах

Milewski/Milewska
Німеччина-571
Польща-17932
Україна-2185

Share

6 ( 16-08-2015 21:32:36 змінене Мариненко )

Re: Загальна тема по прізвищах

На ідиш, Міль значить млин, мельник-מיל  (міль)
п.с. німецькою-мюлє (Mühle)-у німеччині 1366 носіїв.

Share

7

Re: Загальна тема по прізвищах

Дякую! Мені також вчувається в ньому Єміліан. Єврейством там "не пахне". Справа в тому, що мій сват, старший брат зятя, сестрин дівер, розказав, що їхня бабця була німкенею й носила оце дівоче прізвище. Потім щось вкрала у Сталіна (принесла додому з ферми пляшку перегону) чи за самогоноваріння її судили й вислали на Урал. Вона з переляку поміняла начебто німецьке прізвище на інше (як на мене, воно більш німецьке). Я ту сваху пам'ятаю. Ї фольксдойче багато бачив. Нічого в тій бабці німецького не було, геть нічого! Звичайна схііднослобожанська хохлушка (північ Ростовської обл.). Наскільки розумію, це вони самі нафантазували. По тому, де поширене прізв. Міль, видно, що воно українське або польське. Друга версія - "міль" - шкідливий метелик.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

8

Re: Загальна тема по прізвищах

Ярематойсамий пише:

По тому, де поширене прізв. Міль, видно, що воно українське або польське.

У Німеччині євреїв стало на порядки менше після 1930-х-1940-х, так що теперешнє розповсюдження не показник.
як на мене є три варіанта:
1) від Омеляна,
2) від німенького мельника,
3) від єврейського мельника.

п.с. ДНК тест може допомогти, якщо на пару поколінь.

Share

9 ( 17-08-2015 10:36:20 змінене Чай )

Re: Загальна тема по прізвищах

Поділітьсья міркуваннями - чому людина могла отримати прізвище Єрусалимець?

З повагою,
Чай.

Share

10

Re: Загальна тема по прізвищах

якщо міркування - то, як варіант, набожна людина.

Thanks: Чай1

Share

11

Re: Загальна тема по прізвищах

Або був у Єрусалимі - паломники були завжди, і ходили не тільки до Києва.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Чай1

Share

12 ( 17-08-2015 11:27:46 змінене kbg_dnepr )

Re: Загальна тема по прізвищах

Мариненко пише:

Ярематойсамий, В Україні 306 носіїв, у Польщі 588, у Німеччині 59 (Mil), 17 Miel та 91 Miles.
Швидше єврейське прізвище.

У Німеччнині майже півтори тисячі носіїв прізвища Mill www.verwandt.de/karten/absolut/mill.html

І ще близько 600 - Müll www.verwandt.de/karten/absolut/m … 5BCll.html (=сміття, у багатьох діалектах вимовляється саме як Mill)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13 ( 17-08-2015 19:56:32 змінене Ярематойсамий )

Re: Загальна тема по прізвищах

А нічого дивного не буде, якщо ті наші Мілі дійсно фольксдойче українізовані...на теренах нинішньої Росії. У моєї колеги був дід приблизно 1880 р.н., так він їм казав:"Вас усіх неправильно в школі балакать по-руському вчать! Правильно балакаю тіке я!" Те ж саме можно сказати й про молдован, циганів, греків та інших.
.........................
Р.S. Дід був німець, вся родина німці (Ростовська обл.), говорили по-німецькому й на висилці, але геть не міг терпіти неправильного руського язика молоді. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: ГіП1

Share

14

Re: Загальна тема по прізвищах

Років 15 тому я намагалася навчити німецької напівнімкеню (мати німка, до 1941 взагалі по-російськи не вміла) десь 1950 р. народження - так і не навчила sad( Це не важко зрозуміти - в її Сахалинському дитинстві з неї вибили бажання мати хоч якесь відношення до нації матері.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

15

Re: Загальна тема по прізвищах

kbg_dnepr Стопудово з Вами, пані Катерино, згоден! Щоб вчити якусь мову, треба мати відкриту душу до неї, треба "вжитися" в її дух, алгоритм, мелодіку. Якщо є якесь "але", діла не буде.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

16

Re: Загальна тема по прізвищах

Зустрів прізвище Хвеськов в записах 1920х по Житомирській області. Цікаво чи переробили потім.

+ Читати більше

Подотдел записей актов гражданского состояния
при Романовской вол 1922
Запись о рождении
№ записи 163, мужского пола 93
число и месяц совершения записи 30 марта 1922 года
пол ребенка Мужски
Фамилия и имя ребенка Хвеськов Алексей
Число, месяц и год рождения ребенка 29 марта 1922 г.
место рождения с.Романовки

[про родителей]
Хвеськовы Радион 35л и Марта 35 лет
постоянное место жительства с.Романовка
род занятий хлебопашество
который ребенок у данных родителей:
по числу родившихся 6
по числу оставшихся в живых 4

Thanks: kbg_dnepr1

Share

17

Re: Загальна тема по прізвищах

Шановні знавці, чи можете Ви щось сказати про прізвище Абертос http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 23#p45623?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

18

Re: Загальна тема по прізвищах

Думаю, що це змінене Обертас(ь), яких чимало було на Січі.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

19

Re: Загальна тема по прізвищах

Интересно у меня на родине был населенный пункт Обертень(Обертовъ).Ныне в Львовской области и ранее есть населенный пункт Обертин.Интересно возник населенный пункт от Обертина или Обертаса.Но Обертасов в Грунской сотне никогда не было

Share

20

Re: Загальна тема по прізвищах

Я поки що не готовий говорити на цю тему, але запорізьке прізвисько Обертас пояснюю від "обертатися", тобто "жвавий, швидкий, той, що встигає багато зробити". Можливо, помиляюся.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

21

Re: Загальна тема по прізвищах

Александр Серый, Знаю таке прізвище-Обертинський.

Share

22

Re: Загальна тема по прізвищах

А ось ще, на Покутті є містечко Обертин, 1384 року заснування.

Share

23

Re: Загальна тема по прізвищах

Щось кельтське. У Шотландії - Абердин. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

24

Re: Загальна тема по прізвищах

Ярематойсамий, ну так кажуть же, що гуцули то кельти, та й генетично вони різняться від інших українців )

Share

25

Re: Загальна тема по прізвищах

(До всіх) А як генетично характеризуються бойки та лемки відносно решти українців та гуцулів?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

26 ( 12-10-2015 20:58:21 змінене Bragida )

Re: Загальна тема по прізвищах

kbg_dnepr пише:

Шановні знавці, чи можете Ви щось сказати про прізвище Абертос http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 23#p45623?

dic.academic.ru/dic.nsf/dic_fwor … 0%90%D0%A1

ОБЕРТАС

Польский народный танец.
  Словарь иностранных слов, вошедших в состав русского языка.- Чудинов А.Н.,  1910.
                
Широко распространенный у поляков народный танец, в котором танцующие пары ведут круговой хоровод, с песнями.
Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона. — С.-Пб.: Брокгауз-Ефрон. 1890—1907.

sum.in.ua/s/obertas

ОБЕРТА́С, у, чол., розм., рідко.
1. Те саме, що поворот. Забрав [Михайлик] у неї ковзани, присвиснув і, хизуючись, помчав.. з такими викрутасами та обертасами, що аж навколо затанцювали верболози і верби (Михайло Стельмах, Щедрий вечір, 1967, 161).

2. Швидкий танець з різкими поворотами. Музика заревіла, а він гей з нею в обертаси (Українські народні казки, 1951, 331);  * Образно. Над залитим піною баркасом Піде [вітер] скакать скаженим обертасом (Микола Бажан, Роки, 1957, 279).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 490.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

27

Re: Загальна тема по прізвищах

Додаток до моєї версії. Обертас - той, хто часто обертається, озирається. Є такі люди, що мають звичку постійно повертатися.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

28

Re: Загальна тема по прізвищах

Також іспано-португальське ВІДКРИТИЙ:

чол. рід однина - aberto
чол. рід множина - abertos

жін. рід однина - aberta
жін. рід множина - abertas

https://pt.wiktionary.org/wiki/aberto

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

29

Re: Загальна тема по прізвищах

Ярематойсамий пише:

(До всіх) А як генетично характеризуються бойки та лемки відносно решти українців та гуцулів?


http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=813&p=18

Share

30

Re: Загальна тема по прізвищах

Bragida пише:

Також іспано-португальське ВІДКРИТИЙ:

https://pt.wiktionary.org/wiki/aberto

Звичайно, коли ставилося питання про прізв. Абертос, треба було хоч трохи про нього сказати - чи він звідти, звідки Курнос, Ходос та Демус, чи є якісь достовірні "іберізми". А так Ви оце підлили єлею у душу нашим численним -ос-ам, -ус-ам, -ас-ам, Де-ам та т.п. Треба трохи напружитись і можна вивести своє прізвище з "благородних" мов.
...........................................
Мариненко, наскільки розумію, та карта зроблена по типу "Ми ("чисті румуни") й "не ми". Мабуть, і карт не треба, щоб бачити, що від гуцулів по Пруту до самого Дунаю живе приблизно одне, але де якось, колись і трохи переважило наше, то сьогодні воно наше, а де волоське, то сьогодні воно...румунське й молдаванське. З цієї мапи виходить, що лемки і бойки ближчі до мадярів, ніж до гуцулів.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

31

Re: Загальна тема по прізвищах

Може не зовсів в тему, то вибачте. Але мучає мене це питання.
В МК (Полтава) знайшла запис про родичку
Мария А*анасенкова. Я вирішила, що чоловік - Апанасенко. А знайшовши нащадків по цій лінії, з’ясувала що вони  - "Афанасьевы".
Знаю, що писали
Таран - Таранова, Хохотва - Хохотвина, Кочерга - Кочергина, Кравчук - Кравчукова, ну, Кравчучка. Але николи не зустрічала щоб "русскую фамилию" так записували.
Хтось з таким ще стикався.
До речі, в Полтаві й досі є - Афанас’єви, Афанасенко, Апанасенко.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

32

Re: Загальна тема по прізвищах

Мабуть, предок був звичайний та репаний Опанас/Панько. Сина записали, може, Опанасенко, або Панасенко, або Апанасенко, а, може, й Афанасенко Все це є у сучасній Полтаві. Потім хтось став Афанасьєвим. Також є й Панасови, Стецькови, Марчукови і здебільшого то українці (корінням). Відчуваю, що в Україні куча мала своїх Іванових, Данилових і т.п.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

33

Re: Загальна тема по прізвищах

Я думаю, що це у будь-який момент могло мінятися: один писар записав "Апанасенко", а інший, "грамотніший" - Афанасьев, або сама людина "вибилася в люди" й вирішила вибрати гречніший варіант прізвища, або ще щось трапилось.

Може, окрему тему відкрити (щось типу "Варіативність прізвищ") і збирати такі приклади там?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

34

Re: Загальна тема по прізвищах

Ото старість не радість. Головне не написала. Запис 1906 р., брати Марії Афанас’єви. Я їх відразу знайшла по різним базам. Це не через якийсь час.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

35

Re: Загальна тема по прізвищах

Прізвище Березович із населеного пункту Березів. Логічно було б Березовський...
Може патронім від Берези?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share