Я дивилася тільки справи свого репресованого діда - справа 1933 р. (арешт та суд у Могильові, знаходиться у КДБ Білорусі) та 1937-1938 рр. (розстріл, ймовірно у Маріінську сучасної Кемеровської обл.).
Перша справа велика (2 томи?), втім, ані фото, ні особистих речей там ми не знайшли.
В останній були відкриті тільки сторінки, що стосуються діда (інші були закриті конвертами, зафіксованими степлером). При обшуку у концтаборі Орлово-Розово 14.12.1937 р. у діда як особисті речі були тільки 33 листи та окуляри. Листів у справі не було.
Супутньою знахідкою можна вважати хіба що список "конрреволюціонерів", розстріляних разом з дідом:
Список заключенных Сиблага, приговоренных Тройкой УНКВД по Новосиб. обл. 25.12.1937 (расстреляны 13.01.38 - вероятно, в Мариинске) по делу повстанческо-террористической организации "Русский общевоинский союз" (РОВС):
1. Асетилов Магомед
2. Баринов Михаил Григорьевич
3. Баталов Петр Парамонович, жена Александра Федоровна, в 1960 г. проживала г. Сталинск (Новокузнецк) Кемеровской обл., Байдаевка, ул. Гаванская, 31
4. Бусловский Григорий Митрофанович, г. Валуйки
5. Венгеренко Иван Петрович
6. Гаев Александр Федорович, 1880 с. Беркут обл. www.memo.ru/memory/tagil/ta_3.htm,
7. Глушак М.Г.
8. Голиков Владимир Николаевич
9. Гонарский Александр Хрисантович, 1880
10. Джара Овез Оглы
11. Дмитриев Михаил Андреевич
12. Домбровский Артемий Иванович
13. Егошин Кузьма Васильевич
14. Зверев Матвей Васильевич lists.memo.ru/d13/f245.htm
15. Зырин Николай Михайлович lists.memo.ru/d13/f459.htm
16. Когтенко Никифор Павлович
17. Колтун Савелий Матвеевич
18. Кочетков Петр Петрович
19. Куприянов Николай Иванович
20. Лоран Андрей Генрихович (Михаил Генрихович lists.memo.ru/d20/f343.htm)
21. Миловидов Андрей Васильевич, 1901, Калуга, жена Мария Павловна, М., РККА, Осоавиахим
22. Сандуненко Павел Ананьевич
23. Симанов Леонид Семенович
24. Соколов Афанасий Павлович
25. Спастушенский (Сластушинский, Спастушинский) Николай Тихонович
26. Строганов Иероним Кузьмич
27. Тарасов Александр Никитич
28. Татетдинов Хайрулла
29. Ткачев Илларион Григорьевич (Силуан?)
30. Успенский Петр Григорьевич
31. Яворский Федор Моисеевич
Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)