1 ( 16-05-2016 09:20:03 змінене kbg_dnepr )

Тема: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Пошук предків.  З чого розпочати? Що робити? Де і що шукати? Багато важливих порад в темі "Генеалогический поиск" у щоденнику ovchar
Поиск предков. С чего начать? Что делать? Где и что искать? Много важных советов в теме "Генеалогический поиск" в дневнике ovchar


http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=216

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: kuks70, Aurora2

Share

2 ( 14-09-2015 16:31:42 змінене kbg_dnepr )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Найперше і, на мій погляд, найважливіше у дослідженні родоводу - це контакти з родичами. Перш ніж звертатися до архівів, інтернету, професійних генеалогів і т. п., треба розпитати (а вірніше - постійно розпитувати) всіх живих родичів - батьків, дідусів-бабусь, тіток та дядьків, прадідів та прабабусь, якщо є ця щаслива можливість.

Це може бути зовсім непросто - не всі готові поринати у спогади, хтось "нічого не знає", когось питати не хочеться... І навіть якщо родичі готові згадувати минуле, їх спогади можуть не завжди подобатись. Мені здається, що дуже важливо бути уважними до них, навіть якщо вони не відповідають вашим сьогоденним поглядам, бо погляди можуть змінюватись...

Post's attachments

Vospominaniya.jpg 1.02 mb, 2 downloads since 2015-09-14 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Для тих, хто володіє анг. мовою:

https://www.youtube.com/watch?v=XrVrx5zy4eU

7 Unique Technologies for Genealogy Discoveries
A keynote address by MyHeritage Founder & CEO, Gilad Japhet, presented at IAJGS 2015, July 8, 2015

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

4

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Я це вже писала декілька разів, але повторю ще й тут:

Мій досвід - перш за все треба подивитися прізвище на сайті "Меморіалу" lists.memo.ru/index4.htm (жертви політичних репресій радянського періоду), на ОБД "Меморіал" obd-memorial.ru/html/default.htm (втрати в ДСВ) - це такі собі переписи населення радянського періоду. В нашій країні важко знайти сім'ю, якої не торкнулися б репресії та війна, тому, тому навіть якщо Ви там не знайдете прямих родичів, географія прізвища може розповісти
банато цікавого.
Якщо у Вашій родині були учасники війни, то на сайті podvignaroda.ru можно знайти інформацію про нагороди.
Мені дуже допомагає дерево. Як тільки я починаю займатися яким-небудь прізвищем, то складаю дерево, ввожу туди всю відому мені інформацію, а потім раздаю ці дерева родичам з проханням доповнювати та виправляти помилки. Я користуюсь програмой Древо Жизни (5 чи 6 років тому я купила її гривень за 100 тут www.genery.com/ru). Бузкоштовну програму можна скачати тут www.myheritage.com/family-tree-builder?lang=RU.
Ну і, звісно, можна шукати родичів у соціальних мережах - куди зараз без них?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

5

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Приклад збору інформації у населеному пункті. Якщо даних для початку дослідження недостатньо - то є варіант зібрати її в населеному пункті, де проживали Ваші предки. Послуга називається - генеалогічна поїздка. В процесі спілкуємось зі старожилами, з родичами... https://www.youtube.com/watch?v=geWQUCP … e=youtu.be

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

kbg_dnepr пише:

Приклад збору інформації у населеному пункті. Якщо даних для початку дослідження недостатньо - то є варіант зібрати її в населеному пункті, де проживали Ваші предки. Послуга називається - генеалогічна поїздка. В процесі спілкуємось зі старожилами, з родичами... https://www.youtube.com/watch?v=geWQUCP … e=youtu.be

Я б не радив спілкуватись так як на відео, змушуючи стояти не молодих людей. Є великий ризик, що вони втомляться і можуть втратити інтерес щось розповідати.
Не кажу про якість, для порівняння перегляньте як знімав borisovichi

Share

7

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Чи можна просити в архіву шукати інформацію в ісповідальних відомостіях? Як правильно це зробити?

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

8

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Матвієнко,

Можно. Я обращался в Черкасский Архив, указывал номер фонда, описи и дела, они мне прислали копии листов, на которых были интересующие меня фамилии.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

9

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Чи можна просити в архіву шукати інформацію в ісповідальних відомостіях?

 Имея на руках копии исповедок всего села, выяснилось, что в половине исповедок некоторые мои ветки писали по уличной фамилии, т.к было шесть родных братьев. Это выяснилось, проштудировав все исповедки. Первая исповедка у меня 1740 года и с перерывом до 1830. Не имея полных исповедок, некоторые ветки были бы не найдены. И моя прямая тоже, т.к ее писали то по деду, то по прабабке.

Share

10

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv пише:

Матвієнко,

Можно. Я обращался в Черкасский Архив, указывал номер фонда, описи и дела, они мне прислали копии листов, на которых были интересующие меня фамилии.

Дуже вдячна за відповідь!
Мене теж цікавить саме Черкаський архів. Десь в мережі можна знайти описи фондів? Де Ви шукали номери описів і справ?

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

11 ( 06-10-2015 12:15:21 змінене VadShv )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Матвієнко,

Если Вы имеете в виду исповедные росписи, то я пользуюсь https://familysearch.org/catalog-search В поле Место пишите свой населённый. Только будьте внимательны, там есть данные и из ГАЧО, и из ЦГИАК.

Если же Вам нужны метрические книги, то undiasd.archives.gov.ua/doc/metr … s/mbv3.pdf
Хотя и с помощью первой ссылки можно посмотреть метрики, просто во втором варианте более наглядно.

А какой именно населённый пункт Вам интересен?

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

12

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Матвієнко пише:
VadShv пише:

Матвієнко,

Можно. Я обращался в Черкасский Архив, указывал номер фонда, описи и дела, они мне прислали копии листов, на которых были интересующие меня фамилии.

Дуже вдячна за відповідь!
Мене теж цікавить саме Черкаський архів. Десь в мережі можна знайти описи фондів? Де Ви шукали номери описів і справ?

працював з цим архівом дуже довго, відпоаідають швидко якщо вказувати номери справ. надають копії як метрик, так і сповідок та шлюбних описів.

Share

13

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

п.с. опис та нумерація споаідок, метрик і т.д. є у них на сайті.

Share

14

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Мариненко,

Подскажите, а где именно на сайте у них есть информация об Исповедных росписях? (с указанием номера дела). Спасибо.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

15

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv пише:

МатвієнкоА какой именно населённый пункт Вам интересен?

Cмела. Сахаровы.

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

16

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Матвієнко,

К сожалению по этому населённому пункту не работал.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

17

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv пише:

Мариненко,

Подскажите, а где именно на сайте у них есть информация об Исповедных росписях? (с указанием номера дела). Спасибо.

Архівні довідники
ck.archives.gov.ua/text/view/arch_dovid

Thanks: Алена1

Share

18

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Мариненко,

Там только общие данные, номеров дел нет.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

19

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv, Як немає?
Фонд, опис, справа, все є!

Share

20 ( 06-10-2015 21:34:26 змінене VadShv )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Тогда подскажите пожалуйста, в каком деле Исповедная роспись села Адамовка, Чигиринского уезда 1840 год.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

21

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv, метрики:
фонд 562, справа 1,2, рік 1795-1858
сповідки:
фонд 562, опис 1, сповідки 1792-1913

Декілька разів надсилав їм запити по цим реєстрам, завжди отримував позитивну відповідь!

Share

22

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Это я и имел в виду,  что расшифровки по годам у Исповедок нет, в отличие от сайта мормонов.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: DVK_Dmitriy1

Share

23

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

VadShv, та все там є. це я просто написав всі роки що вони мають. а насправді вони у них розбиті, мабуть на плівках, тому й не за один рік а за 3,5,10. років в одній справі.

Share

24

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Мариненко,

Да, у них в Архиве есть, но с помощью их сайта эту информацию не видно. Повторюсь, в отличие от сайта Мормонов.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

25

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

на підставі тих данних що є можно отримувати потрібну інформацію у повному обсязі! навіщо якісь інші данні?

Share

26

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Може вам і не потрібні, мені порібні. Тому і задавав це питання. Дякую за відповідь.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: DVK_Dmitriy1

Share

27

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Отримала листа з архіву:
Прошу уточнити які саме документи Вас цікавлять стосовно народження Шаравари та Пендюр: метричні записи церков про народження чи документи, які б підтверджували їх народження та проживання у населених пунктах, такі як переписні листи за 1897 р.

Виникло питання: яку інформацію містять переписні листи?

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

28

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Якщо переписні листи є, то їх обов'язково треба дивитися: там повністю переписувалась родина і майно

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

29

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Матвієнко пише:

Отримала листа з архіву:
Прошу уточнити які саме документи Вас цікавлять стосовно народження Шаравари та Пендюр: метричні записи церков про народження чи документи, які б підтверджували їх народження та проживання у населених пунктах, такі як переписні листи за 1897 р.

Виникло питання: яку інформацію містять переписні листи?

И какой архив так ответил?
О каких нас. пунктах идет речь?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

30

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

DVK_Dmitriy пише:

И какой архив так ответил?
О каких нас. пунктах идет речь?

Київської області
с. Мирівка Кагарлицького району + с. Григорівка

Ось наступна відповідь архіву:
Більш повними даними є переписні листи. Тому, що в них зазначені відомості про склад всієї родини, місце народження, проживання та прописку, а також вказано віросповідання та рідна мова. У метричній книзі є відомості про народження лише однієї дитини та інформація про її батьків.
Але я рекомендую Вам, також, паралельно звернутися до Центрального державного історичного архіву України в м. Києві (03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24)  в якому зберігаються метричні книги культових установ сучасної Київської області до 1917 року.
Також інформую, що у Державному архіві Київської області зберігаються актові записи про народження, шлюб та смерть після 1919 року.

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

31 ( 19-06-2017 15:20:27 змінене kbg_dnepr )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Чудовий текст

ПРО ЩО МОЖЕ РОЗПОВІСТИ ІСТОРІЯ РОДУ?

Розмірковуючи про теорію історії роду, я дуже часто згадую бабусин килим. На лицьовій стороні був зображений малюнок, а на виворітній було видно всі переходи від однієї деталі до іншої, провідні колірні лінії, вузлики та інші хитрощі цього виробництва. Схоже, що щось подібне відбувається і з історією формування кожної людини.

Малюнок килима - це те, що було задумано майстром, те, що на "виду", а у звороту свої особливості побудови. Як історія роду впливає на наш індивідуальний набір особистісних якостей? Чому виходить саме такий комплект і від чого він залежить?

Фамільні гілки

Кожен з нас має чотири провідні родові лінії, що беруть свій початок від 4 родових прізвищ (прізвищ дідусів і дівочих прізвищ бабусь). Це наше найближче минуле, з яким багато хто з нас знайомий, що називається, «лоб в лоб». Про присутність чотирьох фамільних гілок ми часто чуємо від людей. «Очі і волосся в мене - від маминої мами, упертість і твердість характеру - від татового тата» і т.д. У підсумку, всі «інгредієнти» обережно перемішуються, місцями доповнюючи, десь суперечачи одна одній, але разом утворюючи щось нове - нас, нашу власну унікальність і неповторність. У кожній родової гілці, крім батьків і бабусь / дідусів, є ще тітки / дядьки, двоюрідні дідусі / бабусі, прабабусі / прадідусі і т.д, які в тій чи іншій мірі несуть щось загальне від всього роду, подібне з усіма іншими представниками. Познайомимося з основними розділами, на які варто звертати увагу, вивчаючи свої фамільні гілки.

+ Читати більше

Культурна спадщина

Перше, на що варто звернути увагу в цьому розділі - національність предків. Не менш інформативні віросповідання, традиції, ритуали, звичаї, пісні і т.д. Все це, так чи інакше, збагачує сприйняття предків і їх життя, а також допомагає знайти свою «внутрішню музику». Час від часу доводиться чути від людей: «Нещодавно знайшла в собі українське коріння, а адже мені завжди дуже подобалися українські пісні і ця мова». Або: «Коли мені погано, я включаю грузинські протяжні наспіви, і хоч сама я грузинка в 6-му поколінні, відчуваю, як тривога і туга проходять, я знаходжу силу». Коріння національності іноді можна відшукати в корені самого прізвища. Мені це вдалося, завдяки своєму дівочому прізвищу (Титаренко - від слова «Титар» - церковний староста в козачому стані). Дізнавшись значення кореня прізвища, мені вдалося вийти на національність (козаки), а вже потім підтвердити свою гіпотезу фактами з вуст своїх предків. На родову національність іноді прямо вказують звичаї та ритуали предків. Один із знайомих вийшов на свої старообрядницькі коріння, згадуючи особливі ритуали походу на кладовище в Пасху. До того ж, прізвища можуть вказати на географічне місце розселення ваших предків (Чернікова родом з Чернігова), а в деяких випадках міста чи села називалися на честь людей, які заснували їх (мої предки Тиришкін заснували село Ново-Тиришкін). Можна заручитися підтримкою груп-однофамільців в соціальних мережах. У них, як правило, люди діляться достовірною інформацією про те, що означають їхні прізвища, де вони живуть і чим з давніх пір займаються їхні предки.

Особистісні особливості (темперамент, характер, цінності)

Так чи інакше, часто доводиться чути, що хтось із нащадків «успадковує» характер дідуся або дядьків темперамент. Безумовно, варто звернути увагу на історію життя цієї людини. Життя, прожите предком «від» і «до», набагато наочніше покаже нащадкам, яких принципів варто дотримуватися, а від яких краще відмовитися. Легенди про видатних предків, що показують найвищі точки нашого особистісного потенціалу, дозволяють нам не тільки пишатися ними, але і в критичні моменти приймати правильні рішення, на користь виваженого ставлення до людей, відмови від помсти або нанесення шкоди іншим людям і багато чого іншого.

Професійні особливості

Часто в роду спостерігається професійна спадкоємність. Це означає, що протягом багатьох років члени роду долучаються до однієї і тієї ж професії. Це зовсім не означає, що ви повинні встати в цей же лад. Це в першу чергу говорить про розвинених особистісних і професійних навичках, які, відомим чином, у вас вже в крові. У деяких випадках свою родову професію можна дізнатися по кореню свого прізвища (Кузнецов - від проф. Коваль), іноді за місцем розселення своїх предків.

Фізіологічні та психічні захворювання

Найчастіше викликають інтерес ті хвороби, які передаються у спадок. За допомогою історії роду з'являється можливість дізнатися про причини захворювання, про перебіг хвороби і про те, як вдавалося з нею справлятися в минулому. Якщо в роду був цілий ланцюжок смертей від якогось захворювання, це може послужити поштовхом до ранньої профілактиці потрібних систем.

Відносини в подружній парі і дитячо-батьківські відносини

Завдяки методу генограмми можна виділити не тільки повторювані події в роду, але також відстежити причини цих подій, які часто пов'язані з відносинами, що склалися в роду. Розбираючись у родових відносинах, можна відшукати коріння віросповідання. Один із знайомих, дізнавшись, що в його роду були татари (мусульманське віросповідання), зміг пояснити собі жорсткі сімейні принципи його діда і почасти свої, незрозумілі тоді ще, домагання до певних сімейним відносинам. Розібравшись в причинах тієї чи іншої поведінки, можна звільнитися від сімейної лояльності та від беззастережної передачі наступному поколінню тих принципів і традицій, які не подобаються або перестали бути актуальними.

Географія розселення і переселення роду

Якщо у вашому роду предки переселялися з одного місця в інше (однією-двома сім'ями або цілим родом), важливо відстежити їх маршрут і назви тих місць, в яких вони проживали. Знаючи про причини переселення, можна дізнатися про насущні проблеми роду і його головні завдання на той момент. Часто довге проживання в нових місцях накладає відбиток на особистісні особливості предків, особливо, якщо вони перебували на той момент в дитячому або юнацькому віці.

Ухвалення роду

Як правило, в кожному роду є свої «скелети в шафах», про які не прийнято було розповідати своїм нащадкам. Про це мовчали, несвідомо передаючи у спадок беззвітну тривогу і страх перед чимось незрозумілим і незвіданим. Збираючи історію свого роду, ми починаємо дізнаватися приємні і зовсім не приємні події, «витягаючи з шаф скелети» і особисто знайомлячись з кожним з них. Розбір цих обставин, як правило, допомагає зрозуміти те, що відбувалося насправді в сім'ї, а згодом - прийняти ситуацію з усіма витікаючими уроками для майбутніх нащадків. Ось далеко не повний перелік питань, які можна прояснити для себе, занурюючись у глибини історії свого роду. Розбираючись у витоках того, «з чого ми зроблені», легше зрозуміти і прийняти себе, зміцнитися в життєствердный позиції і знайти нові ресурси.

Автор: Юлія Кондратенко
Джерело: https://shkolazhizni.ru/psychology/articles/66044/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

32

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Дублюю посилання на цю статтю ще й тут, можливо тут це буде легше знайти

Як віднайти своє коріння Де українцям шукати інформацію про забутих предків? 10 корисних посилань

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

33

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Віртуальна книжкова виставка «Звідки твоє коріння?» zahyst.ks.ua/2009/02/virtualna-k … -korinnya/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

34 ( 17-12-2015 18:42:31 змінене kbg_dnepr )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Известное ростовское издательство, которое пригласило Семёнова В.В. написать первый в России учебник по генеалогии для подростков отказалось его печатать в связи с тем, что "упоминание мистика Кастанеды, социолога Зиновьева и прочая стилистика текста неприемлимы".

После этого он поместил книгу "Твои корни. Боевой учебник генеалогии для тех, кому от 13 до 18" для скачивания в Интернет с пометкой:

Настоящим я, раб Божий Семёнов Виталий Викторович (ВВС), разрешаю совершенно бесплатное прочтение, использование, копирование, цитирование, вырезание бумажных корабликов, продажу, перевод на украинский, урду, корейский, идиш, иврит, эсперанто, волапюк и все другие языки, признанные и непризнанные ООН, без всякого согласования с автором, моей книги

"Твои Корни. Боевой учебник генеалогии для тех, кому от 13 до 18".

Скачать в пдф ru.scribd.com/doc/293456467/%D0% … 4%D0%BE-18

скачать в Контакте https://vk.com/doc-163938_437124039?dl= … 8cf90103db


Чудово, дозвіл перекладати на українську є!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

35

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Алёна пише:

первая ссылка нерабочая(   (файл перемещен)

10 мин. назад по первой ссылке все скачалось. Перед этим нужно подтвердить адрес эл. почты
https://ru.scribd.com/doc/293456467/%D0 … 8#download

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)
Thanks: Алена, kuks702

Share