36

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Навіщо так категорично...Напишіть спочатку запити в архів і СБУ. Дізнайтеся, чи є в них справи по предках з вашими прізвищами. Потім дивіться метричні книги, у Вінницькому архіві їх досить багато.

Thanks: tankist1

37

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Навіщо так категорично...Напишіть спочатку запити в архів і СБУ. Дізнайтеся, чи є в них справи по предках з вашими прізвищами. Потім дивіться метричні книги, у Вінницькому архіві їх досить багато.

Да родственников я почти уже всех нашла - справки есть о рождениях и это пока всё, но хочется ведь узнать больше smile  В СБУ все равно напишу, конечно, а вдруг что-то все же и найдется из документов и в документах.

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

38 ( 07-07-2015 21:03:10 змінене ktaras )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Ще раджу зайнятися аналізом - взяти Ваші прізвища, що з Вінничини і пошукати їх на сайтах www.obd-memorial.ru/html/advanced-search.htm і https://pamyat-naroda.ru.

У графі місце народження напишіть "Винницкая". Ви побачите в яких населених пунктах Вінницької області Ваших однофамільців найбільше. Можливо якісь прізвища дуже рідкі, тоді з дуже високою ймовірністю можна буде встановити село або хоча б район проживання Ваших предків.


Тоді ви знатимете метричні книги яких сіл Вам треба дивитися.

39

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Ще раджу зайнятися аналізом - взяти Ваші прізвища, що з Вінничини і пошукати їх на сайтах www.obd-memorial.ru/html/advanced-search.htm і https://pamyat-naroda.ru.

У графі місце народження напишіть "Винницкая". Ви побачите в яких населених пунктах Вінницької області Ваших однофамільців найбільше. Можливо якісь прізвища дуже рідкі, тоді з дуже високою ймовірністю можна буде встановити село або хоча б район проживання Ваших предків.


Тоді ви знатимете метричні книги яких сіл Вам треба дивитися.

Спасибо!!!

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские
Thanks: tankist1

Share

40 ( 10-07-2015 10:31:09 змінене ktaras )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Надійшла відповідь від СБУ Кіровоградської області. Сказали, що справа мого прадіда з Новогродки передана у 1993 році на постійне зберігання до Державного архіву Кіровоградської області.

Отже, я так розумію, що всі справи (або переважна більшість), які опубліковані в книгах Реабілітовані історію по Кіровоградській області, вже давно зберігаються в обласному архіві.

41

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Приклад справи prashhur.com/blog/sprava-represo … a-shpirko/
Шпирко Марцин Семенович з с. Мальчевин Барського р-ну Вінницької обл.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л1

Share

42

Re: Пошук репресованих - загальні питання

От ще приклад про Івана Машицького: museum.shostka.org/index/repres/0-49

Список осіб буде поповнюватись, в тому числі мною.

43

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Якщо з архіву надали довідку, що людина була засуджена у 1930 році до 7 років у концтаборі. У справі відомостей про концтабір немає. Як дізнатися подальшу долю людини? Писати в Державну пенітенціарну службу з посиланням на цю справу і довідку з архіву? Чи це кудись в Москву писати?

І як шукати місце заслання іншої людини, якщо в справі (у вироку) вказано просто "Північний край" без конкретного населеного пункту?

Хтось має подібний досвід?

44 ( 30-07-2015 17:07:04 змінене LuckyLuke )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Якщо з архіву надали довідку, що людина була засуджена у 1930 році до 7 років у концтаборі. У справі відомостей про концтабір немає. Як дізнатися подальшу долю людини? Писати в Державну пенітенціарну службу з посиланням на цю справу і довідку з архіву? Чи це кудись в Москву писати?

І як шукати місце заслання іншої людини, якщо в справі (у вироку) вказано просто "Північний край" без конкретного населеного пункту?

Хтось має подібний досвід?

Маємо.

В Україні наврядче буде інформація. Але все ж написати до Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення МВС (www.mvs.gov.ua/mvs/control/mai0n … cle/544651) не завадить.

Головно треба писати у ФСИН (www.fsin.su/) та ГИАЦ МВД РФ (https://mvd.ru/request_main).

Вони можуть надати про місце відбування покарання та відповідно область, де в УМВС знаходиться особова справа.

 "Північний край" це в оновному Соловки, Магадан, тощо. Тож можете одразу написати прямо туди: Архангельська обл. (https://29.mvd.ru/), Магаданська обл. (https://29.mvd.ru/request_main), тощо.

Як взнаєте де є особова справа, можна отримати її копії. Для цього треба листом вислати завірені копії Вашого паспорта, та ідеально підтвердження рідства.

Якщо виникнуть проблеми - пишіть.

45 ( 30-07-2015 17:36:21 змінене ktaras )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Дякую!

Трохи не розумів про підтвердження рідства - воно має бути ідеальним, чи це просто було б непогано їм надати? Бо в мене документально підтвердити точно не вийде, ні в родині, ні в архіві потрібні документи не збереглися.

І просто щоб зорієнтуватися - наскільки серйозно російські служби сприймають подібні звернення і приблизно як швидко вони розглядають запити?

46

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras, підтвердження рідства має бути повним-свідоцтва про народження та шлюб.

Share

47 ( 30-07-2015 17:49:08 змінене LuckyLuke )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Дякую!

Трохи не розумів про підтвердження рідства - воно має бути ідеальним, чи це просто було б непогано їм надати? Бо в мене документально підтвердити точно не вийде, ні в родині, ні в архіві потрібні документи не збереглися.

І просто щоб зорієнтуватися - наскільки серйозно російські служби сприймають подібні звернення і приблизно як швидко вони розглядають запити?

Практика підтвердження рідства дуже різна. Формально після 75 років можна висилати все. Але от зараз за одною й тою самою людиною, що померла ще у 1940 р. на засланні, УМВС мені копії розсекретить та надішле, а УФСБ - ні. Навіть позасудова скарга до Москви не допомогла. Також в цьому випадку не можу підтвердити рідство, бо архів згорів, про що я їм писав.

Запити вони сприймають серйозно та формально. Обласні УМВС відповідають дуже швидко (звичайно за тиждень (електронною поштою)).

48 ( 01-09-2015 21:48:54 змінене Alexxander )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

LuckyLuke пише:

 "Північний край" це в оновному Соловки, Магадан, тощо. Тож можете одразу написати прямо туди: Архангельська обл. (https://29.mvd.ru/), Магаданська обл. (https://29.mvd.ru/request_main), тощо.

Як взнаєте де є особова справа, можна отримати її копії. Для цього треба листом вислати завірені копії Вашого паспорта, та ідеально підтвердження рідства.

Ссылки только на Архангельскую область (про Северный край), про Магаданскую область (Колыма) эта ссылка https://49.mvd.ru/request_main

Thanks: litar Л1

Share

49

Re: Пошук репресованих - загальні питання

В. Гранкіна, Д. В. Омельчук, Н. П. Московченко. Використання архівно-слідчих справ громадян, репресованих у 1920-1950-ті рр.: Методичні рекомендації.  — Київ, 1997. — 34 с. undiasd.archives.gov.ua/doc/mr-spravu%20represovanyx.pdf

Post's attachments

img.jpg
img.jpg 165.13 kb, 1 downloads since 2015-09-12 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
З повагою, Сергій Овчаренко

Share

50

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Завдяки вашим порадам, шановні, знайшла 3 справи репресованих родичів. Одна зберігається в Київському архіві СБУ, друга - в управлінні СБУ у Чернігівській області (її витребували для ознайомлення в Київ), а третя - передана Управлінням СБУ Чернігівської області на постійне зберігання ДАЧО. Щоб переглянути останню потрібно їхати до Чернігова або ж є можливість отримати довідку. Як мені пояснили, очікувати на розгорнуту відповідь не варто, якісь основні моменти, може вирок чи звинувачення.
Дві справи, що я отримала були обсягом 165 і бл. 200 аркушів. Зміст документів різний: одна з фото й відбитком, обидві містили інфо стосовно батьків, освіти, рідних. Багато цікавих фактів відкривається, коли читаєш матеріали допитів. Це і родинні звязки й риси характеру, деталі життя, побуту.
У ГДА СБУ сказали, що доводити рідство не потрібно. Будь хто може замовити справу мого репресованого діда, отримати її для перегляду й копіювання власними засобами.
Щиро вдячна працівникам архіву й вам, дорогі форумчани:)

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

51

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Зміст документів різний: одна з фото й відбитком, обидві містили інфо стосовно батьків, освіти, рідних. Багато цікавих фактів відкривається, коли читаєш матеріали допитів. Це і родинні звязки й риси характеру, деталі життя, побуту.

Олено, скажить, будь ласка, коли були реабілітовані ті, справи яких Ви читали.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

52

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Прийшла виписка зі справи. Підкажіть, як розшифрувати абревіатуру.

http://images.vfl.ru/ii/1452173094/ae4ecb2b/10979279.jpg

Share

53

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ДПУ у ПВО - я б припустила, що це рос. ГПУ в ПВО - Главное политуправление Полтавского? военного округа

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

54

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Вики:

Первый советский военный округ, Петроградский, был создан 20 марта 1918 года. Декретом Совета народных комиссаров от 4 мая 1918 года территория Республики была разделена на 11 военных округов. Ярославский, Московский, Орловский, Беломорский, Уральский и Приволжский ВО были образованы в мае 1918 года в период Гражданской войны.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

55

Re: Пошук репресованих - загальні питання

1 спецвіділення Окружного Відділу Полномочного Представництва Державного
політичного управління у  Петроградському (Приволжському ?) - дивлячись, в якому
регіоні формувалась справа) воєнному окрузі

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)

Share

56

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Або Південному

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: GRYN, О.І.2

Share

57

Re: Пошук репресованих - загальні питання

GRYN пише:

1 спецвіділення Окружного Відділу Полномочного Представництва Державного
політичного управління у  Петроградському (Приволжському ?) - дивлячись, в якому
регіоні формувалась справа) воєнному окрузі


Петроградському. Справа по учасникам Кронштадтського повстання.

Дякую.

Thanks: GRYN1

Share

58 ( 10-01-2016 18:58:04 змінене GRYN )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Прошу знавців допомоги у наступному питанні.
За сімейними легендами, прадід загинув на будівництві Беломорканалу (1931-33).
Робочу силу для будівництва "організовувало" в основному ДПУ.
Чи могла інформація про затримання/засудження/заслання відкластися в фонді сільради рідного села, який зберігся досить непогано? (в т.ч. за 1924-1930, 1934р.р.) Можливо, затребували характеристики, проводили збори жителів тощо.
Чи батько - рибак, годувальник семи дітей "пропав" з села (точніше, острова в підпорядкуванні сільради), і "до побачення?" Можливо, якісь інші фонди (прокуратура, суд, НКВС)?
На початку пошуку хотілось би  відпрацювати фонди з "низу", що під рукою, якщо є сенс... Тим більше, що  "Карелія" на електронні запити мовчить...

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

59

Re: Пошук репресованих - загальні питання

А якщо йти звичайним шляхом і зробити запит до СБУ? І зразу подивитися справу?
Я думаю, до них все одно рано чи пізно треба буде звертатися, чому не почати з цього? Або зробити це паралельно...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: GRYN1

Share

60 ( 10-01-2016 19:17:17 змінене GRYN )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Дякую. Запит до ГА СБУ був... В ньому, як і в УСБУ в Херсонській та Миколаївській обл. інформації щодо прадіда не виявлено... В ДАХО, згідно ел. опису, слідчої справи прадіда в фонді СБУ  немає.

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)

Share

61 ( 10-01-2016 22:50:46 змінене Alexxander )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

GRYN пише:

"Карелія" на електронні запити мовчить...

Что мешает отправить бумажное заказное международное письмо с запросом и со всеми ксероксами подтверждения родства?
Да, это будет стоить 70 гривен, но это будет более юридически значимо, плюс сразу войдёт во входную нумерацию в канцелярии.

Thanks: kbg_dnepr, GRYN2

Share

62 ( 13-01-2016 19:16:27 змінене О.І. )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Можливо моя інформація комусь допоможе. На мій запит до архіву СБУ (Київ) з приводу кількох персон, учасників Кронштадтського повстання (1921р.), він був перенаправлений до Управління СБУ Запорізької області. Звідти мені прийшла виписка з кримінально архівних справ цих осіб. Вирішила зателефонувати і дізнатися про можливості копіювання не процесуальних документів або пересилання в управління СБУ мого міста для особистого ознайомлення. Мені відповіли, що на даний момент справи передаютя в Інститут Національної Пам'яті і найближчий рік доступу до них не буде.

Share

63

Re: Пошук репресованих - загальні питання

А Ви спробуйте написати в ГДА СБУ та попросити їх надати Вам електронні копії (копіювання проведено архів). Вони це роблять безкоштовно.

64 ( 13-01-2016 17:15:04 змінене О.І. )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

LuckyLuke пише:

А Ви спробуйте написати в ГДА СБУ та попросити їх надати Вам електронні копії (копіювання проведено архів). Вони це роблять безкоштовно.

В телефонній розмові сказали, що справи в дуже поганому стані. Дивились їх з лупою.

Share

65

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Перспективная тема, что касается источников инфорации о репрессированых:

РГАСПИ: Сообщаем, что Ф. 17. Оп. 71. «Отдел руководящих партийных органов. Коллекция документальных материалов об оппозиции (1920-1937)» содержит документы следующего характера: Манифест «Рабочей группы ВКП(б)? списки членов РКП, подписавших заявление «46», «83», список участников оппозиционных группировок 1923-1928 гг. биографические справки на бывших участников оппозиции в Москве по районам, списки лиц, исключенных из партии в 1936-1937 гг. по регионам, статьи видных деятелей оппозиции и т.п.

К описи имеется картотека.

Thanks: Alexxander1

66

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Т.В. пише:

Думаю, это пригодится.
Ответ из ФСБ получила в полном объеме, и именно ФСБ рекомендовали обратится в МВД для установления дальнейшей судьбы репрессированного в 30-е годы по смехотворному обвинению. В 60-е он был реабилитирован "за отсутствием состава преступления".
 Не знаю, настолько суровы российские законы или все дело в том, что запрос с Украины?
   

День добрый.Нет, хоть с Занзибара. Для таких контор как КГБ И МВД, существуют свои приказы, и инструкции к приказам. В частности в МВД существует ТРИ градации ответа, по раскулаченным. Если он был реабилитирован, то по идее, дело должно быть передано в ГАСК. Как правило, тут вступает в роль человеческий фактор. Я в таких случаях звонил и объяснял ситуацию, как правило находилось понимание в данном вопросе и просто просили прислать с запросом всё, что есть, по теме, ну на то, что бы выслать всё дело договориться не получалось, но на фото и выписки, да. Тем более, у Вас брат отца, в моих случаях, братья моего прадеда и их дети)))

Share

67

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Elizar69 пише:

  День добрый.Нет, хоть с Занзибара. Для таких контор как КГБ И МВД, существуют свои приказы, и инструкции к приказам. В частности в МВД существует ТРИ градации ответа, по раскулаченным. Если он был реабилитирован, то по идее, дело должно быть передано в ГАСК. Как правило, тут вступает в роль человеческий фактор. Я в таких случаях звонил и объяснял ситуацию, как правило находилось понимание в данном вопросе и просто просили прислать с запросом всё, что есть, по теме, ну на то, что бы выслать всё дело договориться не получалось, но на фото и выписки, да. Тем более, у Вас брат отца, в моих случаях, братья моего прадеда и их дети)))

  Спасибо за внимание!
Мой родственник не раскулачен, он был дважды осужден "за проведение антисоветской агитации" и реально отбывал срок. Из мест заключения просился на фронт, но чем это кончилось, не известно. Кому мне звонить в МВД и с кем договариваться - не вижу перспективы.  sad((  С доказательствами родства не все гладко, по этому и не настаиваю.
А не могли бы подробнее насчет передачи дела в ГАСК?
30 ноября 1960 г. Президиум Ставропольского краевого суда отменил постановление тройки УНКВД от 29.09.1937г. в связи с отсутствием в его действиях состава преступления.

Share

68 ( 17-02-2016 22:21:55 змінене Elizar69 )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

lists.memo.ru/

Тут он есть?
Как я понял, он был осужден, отбыл срок, вернулся и в 1960-х годах обратился в суд, и по решению суда был признан невиновным. В таком случае, я думаю, Что его дело будет в МВД еще лет 30-ть храниться, пока попадет в архив. В любом случае, я бы собрал любой пакет документов, подтверждающих родство, включая справки о смерти близких родственников разыскиваемого фигуранта, и с этим пакетом обратился бы, вот сюда


https://mvd.ru/request_main

Share

69

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Кто-нибудь в прошедшем году получил ответ о репрессированных из России?
  Есть известие, что в РФ издан приказ не отправлять никаких документов, даже архив справок, в др. страны, в том числе и бывшие республики Союза, даже в Белорусь. 
  Я за последние 2 года не получила ответа ни на один из моих запросов ни в ФСБ, ни в МВД России.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

70

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Татьяна, я получал в прошлом году из ФСБ биографическую справку на 3х страницах и копии личного дела из МВД.