1 ( 11-06-2015 13:23:44 змінене LuckyLuke )

Тема: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

Джерело

Шановні колеги!

Центр досліджень визвольного руху в рамках програми «Відкриті архіви» вдруге проводить опитування щодо доступу до архівів з історії України в період з 1917 по 1991 роки, зокрема, тих, які містять інформацію про порушення прав людини, політичні репресії та боротьбу за незалежність.

З метою моніторингу загальних умов праці в державних архівах та з’ясування основних проблемних моментів, ми запрошуємо Вас взяти участь в нашому експертному опитуванні. Ми сподіваємося, що його результати допоможуть нам отримати оцінку сучасного стану справ, а також визначитися щодо потреби та подальших кроків в напрямку вироблення спеціальних рекомендацій.

Ми прагнемо отримати максимально широку картину дійсних умов роботи в архівних закладах та плануємо опитати 100 експертів — істориків та дослідників, що мають досвід роботи в архівах.

Просимо вас взяти участь у нашому дослідженні та відповісти на наші питання. Ми гарантуємо цілковиту анонімність та конфіденційність цього опитування. Ваші відповіді використовуватимуться виключно в узагальненому вигляді.

Ви можете заповнити анкету опитування он-лайн, за лінком: goo.gl/forms/5IdWiylPA9

З підсумками проведеного опитування ми ознайомимо вас.

У випадку питань просимо контактувати з Анною Олійник: anna.oliinik.ua@gmail.com, +380 96 366 2987, +380 63 647 2115

Дякуємо Вам за співпрацю!

З повагою

в.о. Директора Центру досліджень визвольного руху
Андрій Когут

координаторка експертного опитування
Анна Олійник

Thanks: Алена1

2

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

А яка від цього практична користь?

Share

3

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

AppS пише:

А яка від цього практична користь?

У випадку питань просимо контактувати з Анною Олійник: anna.oliinik.ua@gmail.com, +380 96 366 2987, +380 63 647 2115  smile



Думаю, що вони є експертним середовищем, яке буде впливати на архівну галузь. Чи це буде ефективним - не знаю, але УІНП та голова ГДА СБУ з ними безпосередньо пов'язані.


Також за змістом запитань видно, що вони дуже добре розуміють проблематику.

4

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

Тобто Олійник як аргумент подасть анонімне опитування в Інтернеті?

Share

5

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

Ви вже прошли опитування?

6

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

Не пройшов.
поклацав до кінця, Ви про вкажіть прізвище-ім'я?

Share

7 ( 11-06-2015 14:57:40 змінене ktaras )

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

Я пройшов, але по суті воно ні про що...Я працюю з архівами менше місяця, але в мене вже склалося стійке враження від роботи з ними і мені цілком зрозуміло, що необхідно зробити в першу чергу:


1. Викласти у абсолютно вільний доступ оцифровані мормонами архіви (наскільки відомо, коли мормони працювали в архівах, то робили кілька копій - одну плівку забирали собі, іншу залишали в архіві, тобто навіть не треба заново сканувати всі книги, а хоча б дістати зі сховищ ті плівки що вже є і оцифрувати, це ж нескладно).
2. Скасувати заборону на публічний доступ до відсканованих мормонами українських архівних документів на сайті familysearch.org.
3. Ліквідувати бюрократичну систему заяв... Спочатку прийди напиши заяву, потім лише на наступний день тобі принесуть книгу, але ні телефоном, ні поштою попередньо замовити її не можна (тобто їдеш в інший кінець міста лише для того, щоб написати заяву, а якщо з іншого міста?)... Хочеш сфотографувати - пиши нову заяву, а в тексті заяви ще й зобов’язуйся надати їм фотокопії (де вони всі зараз?). Хочеш користуватися ноутбуком - знову пиши заяву... Навіщо ці папірці? Невже не шкода лісу?
4. Сканувати і викладати в мережу усі інші без виключення архівні документи, починаючи з КДБ, НКВД, закінчуючи загсами, метричними книгами, сповідальними розписами та будь-якими іншими документами. Почати з репресивних і найстаріших. Працював з метричними книгами усього 1870-1880 років - чорнила вицвіли, місцями майже непрочитати... А що казати про документи початку ХІХ століття чи ще раніше? Як можна давати на руки людям ці безцінні книги, якщо не зроблено жодної копії? А якщо він сторінку відірве, каву проллє, пальцями заялозить?
5. Спробувати домовитися з російськими архівами про передачу копій хоча б частини документів, що стосуються України і українців - про участь і втрати в Першій Світовій війні, Російсько-Турецьких війнах, Наполеонівській і т.п. Про військові формування ХІХ століття. Про переселення селян. Врешті-решт просто придбати їх. Я не кажу про злочини НКВД-КДБ (бо їх нереально буде отримати), але хоча б ці військові документи, гадаю, можна спробувати...
6. Замовити нормальні (а головне однотипні) інтренет-сайти архівів, де буде зручний електронний каталог, пошук, онлайн-замовлення документів і довідок. Бо зараз у кожного обласного архіву свій сайт, кожен з яких просто жахливий на вигляд і ще гірший за функціоналом та наповненням... Наче їх робити 20 років тому якісь школярі.


Це перше, що приходить на думку. І якщо останні 3 пункти потребують значних зусиль і часу, то перші 3 - цілком реально зробити протягом 1 місяця. Невже це так важко? Тоді який сенс у цьому опитуванні? Комусь для галочки?

P.S. У цій анкеті зустрічаються питання по персоналу архівів... так от, боюся наврочити, але з персоналом Дніпропетровського архіву мені дуже пощастило - дуже ввічливі компетентні люди, багато в чому допомогли, і навіть жодного разу не сердилися, коли я разів по 20 за день звертався до них прочитати якесь ім’я чи прізвище (хоча мабуть так і повинно бути, але все ж таки викликає приємний подив smile ).

8

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

1. Це предмет договору між мормонами та Держархівом. Я чув, що мормони не дозволяють використовувати ці плівки для викладення в мережу. Хоча непевно якось домовитись можна, як це зробила Молдова.


2. Те ж.


3. Це проблематика відсутності електронного обігу документів як такого. Сподіваюсь, що її вирішать найближчим часом. Також відсутності описів у мережі інтенет. Тут я вже запропонував викласти дані бази даних архівних справ України на державний портал відкритих даних.


4.-5. Проблема фінансування, та уваги до архівів на державному рівні взагалі.


6. див 3., 6.


В опитуванні ще згадуються питання недоліків законодавства. На жаль вони дуже значні. Зокрема застосування Закону Про захист персональних даних, точного визначення та головне розуміння, що таке конфіденційна інформація, можливість безкошкотвно копіювати власними засобами, тощо.

9

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

LuckyLuke пише:

1. Це предмет договору між мормонами та Держархівом. Я чув, що мормони не дозволяють використовувати ці плівки для викладення в мережу. Хоча непевно якось домовитись можна, як це зробила Молдова.

Можливо давайте тоді розпочнемо рух у цьому напрямку? Наприклад, мені в Дніпропетровському архіві заявили, що у них немає жодних плівок... Або вони збрехали, щоб я не задавав зайвих запитань, або вони всі в Києві, або їх справді немає. Потрібно від представників Держархіву отримати хоча б конкретну відповідь на це запитання, бо поки що все на рівні чуток - є в Україні копії мормонів, чи немає? Є якісь домовленності між Держархівом і мормонами про доступ до цих плівок чи немає? Які взагалі були умови контракту? Чому мормони припинили оцифрування архівів? і т.д.Отримавши відповіді на ці питання можна буде вимагати, наприклад, опублікування цих плівок чи перегляду умов контракту з мормонами, щоб вони у себе на сайті відкрили доступ. Наскільки реально отримати від них ці відповіді?

10

Re: Опитування про доступ до архівів ЦДВР

ktaras пише:

Можливо давайте тоді розпочнемо рух у цьому напрямку? Наприклад, мені в Дніпропетровському архіві заявили, що у них немає жодних плівок... Або вони збрехали, щоб я не задавав зайвих запитань, або вони всі в Києві, або їх справді немає. Потрібно від представників Держархіву отримати хоча б конкретну відповідь на це запитання, бо поки що все на рівні чуток - є в Україні копії мормонів, чи немає? Є якісь домовленності між Держархівом і мормонами про доступ до цих плівок чи немає? Які взагалі були умови контракту? Чому мормони припинили оцифрування архівів? і т.д.Отримавши відповіді на ці питання можна буде вимагати, наприклад, опублікування цих плівок чи перегляду умов контракту з мормонами, щоб вони у себе на сайті відкрили доступ. Наскільки реально отримати від них ці відповіді?

Подавал ли уже кто нибудь запрос на эту тему?
Например через ukc.gov.ua ?
У меня уже сегодня прямо таки реклама этого сайта почти в каждом моём сообщении smile

Share