1

Тема: Чмихун

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафіїналежали село Півні, дєрєвня Дмитрівка, дєрєвня Волиця)

1802 рік, сповідний роспис посполиті села Півні
21 хата у 6 дворі
Григторий Семеонов Чмихун 46(1756)
жена его Параскева Савина 41(1761)
синовя их Филип 21(1781)
Иоан 19(1783)

Шановні представники родини Чмихун та не тіки, залишайте тут свої повідомлення та знахідки

Share

2

Re: Чмихун

ЧМИХУН МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ, 1908 р.н.,
с.Олексіївка, українець, освіта початкова, колгоспник. Заарештований 5.07.1941 Великовисківським РВ НКВС (антирадянська агітація). Засуджений 3.04.1942 трибуналом військ НКВС Татарської АРСР до 10 років ув’язнення у виправно-трудових таборах з позбавленням громадянських прав на 5 років. Реабілітований 29.05.1992 Генеральною прокуратурою України. (П - 13313)

Share

3

Re: Чмихун

ЧМИХУН МИКОЛА МАКСИМОВИЧ, 1910 р.н.,
м.Кіровоград, українець, освіта середня, член ВКП(б) з 1930 року, токар механічного цеху №4 заводу “Червона зірка”. Заарештований 4.02.1933 Зінов’євським міськвідділом ДПУ (“підозрювався у веденні антирадянської агітації”; із свідчень Чмихуна: “Я навчався в колишній Пашутінській школі, але внаслідок поганих матеріальних умов кинув навчання у 1921 році, працював наймитом у с.Обознівка, там працював пастухом у куркуля Івана Коханенка до 1924- го; у 1925 році вступив до школи ФЗН при заводі “Червона зірка”, з 1929 працюю токарем; антирадянську роботу став проводити з 1932 року, бачачи цілу низку несправедливостей економічного стану робітників і неправильну політику нашої партії, яка довела робітників до злиднів: ми збирались гуртами в обідню перерву, де й бесідували на антирадянські теми; я також розповсюджував анекдоти, які носили явно контрреволюційний характер, за що мав партійне стягнення - сувору догану з занесенням у особову справу; за чаркою на квартирі Якова Джугана я висловлювався, що наш уряд хліб забирає, селян розорили, на селі з голоду пухнуть і ніхто на це не звертає уваги, так далі не можна жити, треба шукати інші шляхи; якби нас усіх газами задушили, то було б краще”). Зінов’євським міськвідділом ДПУ 25.03.1933 справу припинено, оскільки в процесі слідства не знайдено достатніх даних для відданя до суду; з-під варти звільнений. (П - 2773)

Share