36

Re: Володимир Білінський та його праці

Bragida

Ні, відео я не дивився і не слухав, а з книжки бачив тільки зміст по наведеному Вами посиланню.

Однак я категорично проти вішання німбів на всіх без розбору істориків "з корочкою", і так само запису "в недоумки" всіх аматорів.
Сам інженер, якщо це Вас потішить  big_smile

Безумовний позитив від псевдонауки - хоч хтось вносить струмінь життя в "академічне болото".
Змушує думати, а не тільки компілювати в сотий раз труди того чи іншого "засновника школи" столітньої давнини

Так, я теж люблю, щоб було весело. : )

Share

37

Re: Володимир Білінський та його праці

Комментарий к третьей части книги "Країна Моксель або Московія".

Пан Билинский стал действительно очень популярным. Его имя и цитаты из его книг постоянно на слуху и льются из радио и даже из телевизора. Всего один год войны с Россией... всего один год войны с "братом"... и вдруг спадает пелена с глаз у миллионов людей по обе стороны границы... Моментально у краинцев встают беззащитно-наивные вопросы "почему? за что?"... И, о счастье для нас же украинцев, что эта книга (эти книги) уже были написаны, а в них стоят до наготы "разжованные" многочисленные ответы на эти "детские" вопросы...

Под словом "разжованные" я имею ввиду постоянные повторения Билинского. И вот на них то я и "споткнулась" в начале третьей книги.
Критику в адрес автора уже слышала давно. Историк Юрий Шаповал, известный по передачам "Мить історії" на 1-м укр радио, в какой-то другой передаче, куда его пригласили осветить историческую тему, когда вопрос неожиданно коснулся Билинского, сказал что для него "это как мантра"...
Вот с тех пор и бродит сомнение - мантра или все-таки нет?
И когда вдруг пришло чувство - нет, больше не могу это читать, и книга была отложена в сторону, а вместе с этим и осознание, что к продолжению чтения могу больше ни когда и не вернуться, то встал сильно вопрос - мантра или все-таки нет? хорошо или все-таки плохо?

Отложить книгу в сторону и походить подумать... это самое правильное решение. Ответ приходит сам по себе.
Эти многочисленные повторения и комментарии, особенно там где не правомерно в исторической литературе используются понятия Русь/Россия - это не мантра, это анти-мантра, которая дает видимость и понятие "а я бы и не увидела лжи и не осознала, если бы он на это не указал!"

Третья книга открывает глаза на московское православие и дает понять, что россия столетиями использовала на "полную катушку" именно запутанный религиозный вопрос украинских территорий для своей цели оккупации новых территорий.

Параллельно с этим, вдруг неожиданно выясняется, что в моем близком окуржении есть два человека, которые категорически не могут принять новую информацию, категорически не могут и не хотят верить, что исторический обман был в таких масштабах. Это два человека совершенно разного возраста - молодое и старое поколение. Достучаться до этих людей невозможно. Уже существует договоренность в частных беседах на современные темы не касаться новых знаний. Они задают вопросы на которые у меня есть ответы, но вот именно им этого донескти невозможно. Обдумывая ситуацию, я вижу, что люди "заганяют" себя в "замкнутый круг" из-за невозможности открыться новой информации... и это простые люди... а что тогда говорить о профессионалах-историках у которых фундамент знаний совершенно другой... это же надо в первую очередь самому себе признаться, что все что учил и знаю - это не правда...

После несколько месячной остановки третья книга дочиталась на одном духу. А когда взялась следующая книга в руки "Москва ординська", то автор быстренько в начале сообщил, что уважаемые читатели я вас еще щадил!... это были цветочки, а вот сейчас пойдут лепесточки и в нескольких фразах описал то явление, которое я же сама наблюдаю в моем окружении - не все могут вот сразу и быстро...
Радостным есть, что кроме Билинского уже раздаются то тут то там голоса подтверждающие его разоблачения. Это означает - далі буде

Share

38 ( 06-07-2015 14:56:56 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a

а что тогда говорить о профессионалах-историках у которых фундамент знаний совершенно другой... это же надо в первую очередь самому себе признаться, что все что учил и знаю - это не правда...

А можна детальніше? З іменами та книгами. Власне що Ви читали з сучасних наукових спеціалізованих досліджень по Русі, Великому князівству литовському, Золотій Орді, Великому князівству Московському та іншому, авторам яких доведеться, як Ви пишете, признаватись, що все що вони вчили та знають - то не правда?

Share

39 ( 06-07-2015 18:22:38 змінене D_i_V_a )

Re: Володимир Білінський та його праці

AppS пише:

D_i_V_a
А можна детальніше? З іменами та книгами. Власне що Ви читали з сучасних наукових спеціалізованих досліджень по Русі, Великому князівству литовському, Золотій Орді, Великому князівству Московському та іншому, авторам яких доведеться, як Ви пишете, признаватись, що все що вони вчили та знають - то не правда?

Вам скучно?..
Отвечу на Ваш вопрос только после того, как Вы прочитаете всего Билинского, включая "Україна-Русь" 2-й том  = 7 книг wink

Share

40

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a

Вам скучно?..

Дивне запитання для публічного форуму від людини, що почала тему.

Отвечу на Ваш вопрос только после того, как Вы прочитаете всего Билинского, включая "Україна-Русь" 2-й том  = 7 книг wink

Мені більше цікава Ваша думка як людини, що прочитала і робить зазначені висновки. В мене ось не виникло від знайомства з творчістю Біллинського таких висновків. Тому цікаво, з якими сучасними працями (див.вище) Ви його порівнюєте і хто з авторів цих сучасних праць має, на Вашу думку, переглянути свої погляди.

Share

41

Re: Володимир Білінський та його праці

Да, забыла рассказать о самом главном впечатлении от прочитанной 3-ей части...

Перед тем, как буду приводить текст, хочу сказать следующее. На форуме последнее время стало четко видно, что те, кто книг пана Билинского не читал, и делают свои выводы только по тем отрывкам и цитатам из его книг, что приводятся на страницах форума, почему-то считают, что Билинский, а значит и все, кто поддерживают его версию истории государств Росси и Украины, негативно относятся к русским, финам, татарам и т.д. и критикуют всех и вся.
Должна сказать, что Вы ошибаетесь... Каждый, кто решил ознакомиться с текстом, начинал также как и вы с неприятия информации, но хотел сам убедиться и найти СВОИ развенчивающие "лживого" автора доказательства. Но у тех кто читает книги происходит обратный эффект - в процессе чтения материала, находятся индивидуальные доказательства подтверждающие сказанное. Такие же есть и у меня. Такие же будут и у вас, если вы вдруг осмелитесь прочитать книги...

Вот что меня впечатлило:

...Пропоную трохи торкнутися першого і другого переписів населення. Ми вже розповідали, як у процесі захоплення країни Моксель одночасно відбувався облік населення. Послухаймо свідка і сучасника тих подій Ала–ад–діна Ата–мелік Джувейні: «Вони (Бату–хан з царевичами. — В. Б.) віддали наказ відрізати людям праве вухо. Нарахували 270 000 вух..." Так у землі Моксель в 1237–1238 роках було проведено перший облік кількості людей. Ми вже згадували, що тут ідеться про все населення, яке зустрів хан Батий на шляху від Липецька і Тамбова до Вишнього Волочка та Галича Мерського. З того населення переможці залишили живими близько половини.

Речь идет о том, что в 1237 году, придя в эти земли "татаро-монголы" истребили половину населения, а прячущихся по глухим лесам оставшихся местных жителей "посчитали" по их мнению самым верным способом - отрезанием уха- чтобы из далека было видно, гоняться за жертвой или его уже посчитали.
Насчитали потом 270 тысяч ушей...
Когда впервые читаешь такое, то внутри наступает гробовая тишина... только шок... и его надо переработать...
Задайте себе вопрос - как потом жили эти люди? Эти мужчины и женщины, которых посчитали для обложения налогом? Как они смотрели один на другого годами? И встает вопрос - а детям тоже уши отрезали? Если нет, то от какого возраста человек считался уже взрослым? А как с женщинами? Вроде раньше женщин не считали? Как было с ними?
Учитывая мои муромские корни, даже не приходится сомневаться, что среди моих "исконно-русских"предков, т.е. предков из коренных финских народностей страны Моксель, однозначно были, кто попал под эту "перепись". Найти их традиционным генеалогическим поиском  вряд ли получится, но они были...

Share

42

Re: Володимир Білінський та його праці

Жаль что на этом форуме только плюс можно ставить). Как можно верить в такой бред. И Вы бы на вопросы отвечали, которые задают.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

43

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a, жили так як і всі інші переможені  у ті та раніші часи-без очей, вух. тоді це була звичайна практика.
дітей наче не мали чіпати, залежало від віку або зросту. азіати часто рівняли зріст по колесу повозки-це й означало повноліття.

Share

44

Re: Володимир Білінський та його праці

VadShv пише:

Как можно верить в такой бред.

Это для Вас бред... т.к. Вы так настроены и Вас не пробить... У меня достаточно таких же оппонентов в реальной жизни. Они, как страусы - голову в песок, не хочу знать, не хочу слышать...

Предыдущее сообщение - это сохраненная копия моего ответа Вам в этой теме. Я рада, что Вы сегодня здесь материализовались, т.к. ответ в теме по Белинскому на сообщение в теме по Мурому выглядело бы глупо. Как чувствовала, что еще пригодится...

А вот вторая часть того сохраненного сообщения

Я уже писала, что на несколько месяцев отвлеклась от чтения этой книги (Билинского). И надо же такому, чтение книги "Фастовщина-сторінки історії" вдруг приводит к дежавю. Судите сами, речь идет о "новой Хмельниччине" 1702-1704 гг, стр.94

...Так, жорстоким туртурам було піддано поета Д.Братковського... 25 листопада 1702 року зачитали смертний вирок, а наступного дня... йому почерзі відрубали руки, ноги, голову, а наостанок перетнули тулуб. Так загинув один із найосвіченіших представників свого часу в Україні, полум'яний патріот і талановитий поет. Було посаджено на палю одного з керівників повстання - полковника Абазина.Київський воєвода І. Потоцький запропонував усім, кого підозрювали в участі у повстанні, відрізати ліве вухо. Як свідчить сучасник подій, понад 70 тисяч витримало цю нелюдську екзекуцію...

Внуртенний голос подсказывает, что не только моим муромским веткам "досталось на орехи" - досталось и украинским...

Кстати, не мешало бы создать на форуме тему жестокости в прошлых столетиях. Наша фантазия рисует как правило иделические картинки

Share

45 ( 11-07-2015 17:27:44 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

Перед тем, как буду приводить текст, хочу сказать следующее. На форуме последнее время стало четко видно, что те, кто книг пана Билинского не читал, и делают свои выводы только по тем отрывкам и цитатам из его книг, что приводятся на страницах форума, почему-то считают, что Билинский, а значит и все, кто поддерживают его версию истории государств Росси и Украины, негативно относятся к русским, финам, татарам и т.д. и критикуют всех и вся.

А ще чітко видно людей, що читали тільки книги Білинського.


P.S. Колись, в період мого знайомства з різними релігійними течіями, я спілкувався з різними людьми і серед них мав можливість живого спілкування на релігійні теми з свідком Ієгови. Я мав кілька обговорень і одного разу запитав, що вона думає про кінофільм "Страсті Христові" (реж.Мел Гібсон) , на що отримав відповідь, яка мене вразила - вона вже півтора десятиліття не читала і не переглядала нічого окрім Біблії та книжечок Свідків.

І все обговорення і намагання залучити зовнішні джерела поверталась до посилань на "Вартову башту", "Пробудись" та книги зразка "Еволюція чи творіння", а можливість помилок в їх текстах відкидалась як неможлива в принципі.

Щось подібне часто відбувається з прихильниками "відкривачів історії".

Здавалось би - ок, нова книга, нові теорії, в прочитали, зробили висновки - давайте обговорювати тези по суті. До обговорення відкриті. Ваші аргументи - наші аргументи, давайте спілкуватись.

Але чомусь замість обговорення отримуємо пропозицію ознайомитись з "Вартовою баштою".

Ок, відсилка до джерела. Ознайомлююсь з однією з книг. Від читання враження, що познайомився з працею краєзнавця, який хоча не знайомий з архівами, проте "дослідив" історію села до античних часів.

Ну нехай. Може я не зрозумів автора, знову ж прошу прихильника - поясніть, бо щось тут не так.
В відповідь знову якесь радіо і якісь тези про істориків, які нічого не знають. Хоча ні імен, ні книг не називається

Share

46 ( 11-07-2015 17:25:47 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

До речі, любителям по назвам річок реконструювати народи, які брали участь в державотворенні - раджу взяти карту США .

Так і бачу як в 3015 році хтось з Середньобританії опублікує книгу, про те, що США не могли бути заснованими європейцями, бо подивіться на назви їх річок -Місісіпі, гори Апалачі. Хіба можливо, щоб повз столицю протікала річка з назвою Потомак? Чи щоб європейці використовували для Великих озер назви Гурон, Мічіган, Ері, Онтаріо?

Thanks: VadShv1

Share

47 ( 11-07-2015 17:28:51 змінене VadShv )

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a,

Да, раньше людей подвергали пыткам и казням, и довольно жестоким, с этим никто не спорит. Но то что всем жителям разрозненных княжеств бывшей Киевской Руси отрезали уши... вот это я называю бредом. Почему об этом факте знает только Белинский? Почему об этом нет ни слова в летописях, в трудах Татищева, Карамзина, Соловьёва, Грушевского? Ведь утаивать такой факт, если бы он был, нет никакого смысла.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

48

Re: Володимир Білінський та його праці

AppS пише:

...Ок, відсилка до джерела. Ознайомлююсь з однією з книг. Від читання враження, що познайомився з працею краєзнавця, який хоча не знайомий з архівами, проте дослідив історію села до античних часів...

З того часу, як я знайшла статю про В.Білінського на сторінках "Історичної правди" від 03.08.2011 www.istpravda.com.ua/articles/2011/08/3/48534/ мене не дуже цікавить мнєніє другіх.
Там ви можете перейти на іншу коротку статтю у тій же самій "історичній правді" від того ж числа, але цей текст я хочу подати повністю

Уряд Азарова дав премію антиросійській книжці
2 серпня в Державному комітеті телебачення і радіомовлення відбулося засідання Комітету з премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності, який шляхом відкритого голосування визначив лауреатів.

Про це повідомляється на офіційному сайті Держкомтелерадіо.

Поміж інших нагород згадується, що у номінації "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" лауреатом став Володимир Білінський (Дунаєвщина, Хмельницька область) за книгу "Країна Моксель, або Московія", видану у 2011 році.

"У книзі повідомляються факти, взяті з історичних джерел, що свідчать про справжню історію Російської імперії у неспотвореному вигляді, - зазначає сайт Держтелерадіо. - Книжка дає змогу пізнати причини замовчування й викривлення офіційною радянською історіографією правди про московитів і Московське князівство".
У книзі "Країна Моксель, або Московія" розповідається про фіно-угорське коріння російської цивілізації, що заперечує офіціозну версію "триєдиного" народу, яка часто використовується у державній ідеології сучасної РФ.

Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня - у розмірі 2 тисячі грн кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті, і розподіляється Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в чотирьох номінаціях.

Держкомтелерадіо - центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів України.

Ще раз - Нею відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. - я прошу вас усвідомити, що це все було ще за часів Азарова 4 РОКИ тому

Тому я сьогодні ВСІХ, хто свідомо або не свідомо заперечує правдивість цієї книги, вважаю промосковсько-орієнтірованими (крапка)

Share

49

Re: Володимир Білінський та його праці

Давно я так не смеялся). Спасибо Вам).

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

50

Re: Володимир Білінський та його праці

VadShv

там прикол в том, что уши отрезали убитым. Это вроде как отсеченная голова во многих культурах, или скальп у индейцев.

как-то так:
www.vostlit.info/Texts/rus17/de_ … etext7.htm
Приведенные примеры показывают, что ухо, как и голова поверженного противника, были вещественным знаком удачи победителя и их демонстрация предписывалась кодексом поведения настоящего воина. Одновременно отрезанное ухо символизировало окончательную смерть врага. Не исключено, что отрезанные уши, отсылаемые царю или хану, служили не столько для подсчета побежденных врагов, сколько, будучи сконцентрированы в одних руках, символизировали военное счастье всего войска, связанное с фигурой высшего лица в государстве.

итд (там еще много интересного)

Ну Вы поняли )

Share

51 ( 11-07-2015 19:04:10 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a

З того часу, як я знайшла статю про В.Білінського на сторінках "Історичної правди" від 03.08.2011 www.istpravda.com.ua/articles/2011/08/3/48534/ мене не дуже цікавить мнєніє другіх.

Це не про Білинського, а стаття Білинського.

Зрештою, Ви тільки підтвердили мою думку щодо сектантства.

Share

52

Re: Володимир Білінський та його праці

AppS,

Да об этом все знают, кто хоть мало мальськи изучал это период. Я же акцентировал внимание, что Белинский так пересчитал Живущих людей.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

53 ( 11-07-2015 19:05:01 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

Зрештою наш форум публічний. Тому обговорення може відбутись й без участі топікстартера.

Хтось запитає - ну ок, Білинський по-твоєму не вартий читання, а хто ж тоді? Ось ми взяли до рук російський шкільний підручник, то ледве не спалили очі. sad

Любі друзі, скажу я. smile Якщо вам потрібна історія, а не пропаганда, то варто почати не з публіцистики чи казочок для невибагливого читача, а з дійсно наукових робіт. Тільки не з Карамзіна, який вже давно застарів, а сучасних робіт, археологія, історія, та навіть генетика - до ваших послуг. Ніякі угро-фіни вже давно не є таємними знаннями.

Тут згадали слов'янські колонізаційні процеси заліського краю та місцеве населення.
Ось тут на сторінку інформації достатньо для початку.

Е.А. Рябинин Финно-угорские племена в составе Древней Руси, из истории славяно-финских экономических связей Историко-археологические очерки-Издательство Санкт-Петербургского университета (1997)

Після можна пошукати ще. і т.д.

Share

54

Re: Володимир Білінський та його праці

VadShv пише:

D_i_V_a,

Вы так красиво начали тему, которую было приятно почитать, но взяли и втянули сюда своего любимого В.Б., так как тема о нём на форуме кроме Вас никем не поддерживается. Если нравятся его романы, никто не запрещает их читать, но основываясь на них критиковать всех и вся, мягко выражаясь, не красиво.

Я уже давно думала о том, что эта тема как сказал VadShv не поддерживается. Но как только Вы написали свое сообщение, да еще и в теме которую я создала для себя любимой и была уверена, что уж про Муром у нас на форуме вообще ни кому не будет интересно, стало понятно - ан НЕТ. Читают!!! Но молчат.
То что книги белинского форумчане знают было понятно давно. И давно уже пришло осознание, что не поддерживают потому, что трудно что-то коротко сказать к такому большому промежутку времени - как минимум с 13 столетия. Надо дать комментарий чему-то что происходило на протяжении 8-ми столетий... - это не реально... Это я поняла, когда самой себе задала вопрос - а что бы ты могла к теме добавить, если бы читала и была согласна... Ответ был не утешительный - пожалуй я бы воздержалась...

Поэтому я решила разбить тему. Не в прямом смысле, а в переносном.
Составить список (и в этом прошу помощи) поднятых Билинским вопросов.
Список будет состоять из официально-старой версии и версии новой. При этом прошу приводить не только Билинского. Уже достаточно есть авторов вбивающих клинья в старый фундамент.

И так начнем.

1.Первый вопрос финского (прошу не называть фино-венгерского, венгры (мадяры) - часть финских народностей) происхождения, как было уже выше сказано, не вызывает удивление даже у большинства росиян. Чудесно! Значит миф о братских словянских анродах развенчан и поэтому комментарии на цитаты или мнение, которые некоторые пользователи по незнанию будут на форуме оставлять, будут переадресовываться сюда с просьбой почитать/просветиться. Современная точка зрения - в 13 веке словян в исконно русских землях не было, там проживали финские народности, и не было мирного перетекания в те края славян в последующее время.

2.Вот тут я не уверена, что это Билинский, мне об этом сказали в архиве - слово крестьянин не соответсвует украинскому селянин. В исконно-русских землях крестьянами называли ХРИСТИАН, т.е. выкрещенных финов (или др народностей). Как я понимаю, аналога украинскому селянину в русском языке нет.

3.Вызывает сомнение выстроенная родословная московских князей. Она рвется часто и основательно. Особенно что касается Ивана Калиты. По версии Билинского, он не был 4-м сыном князя, а был родным братом "татарского" хана.

Эти пункты должны нам в будущем помогать не входить в долгие объяснения с теми, кто не в теме.
Ну не знают люди чего-то... Первому объяснишь еще с охотой, второму не охотно, а третьему можно просто ссылку дать...

Share

55

Re: Володимир Білінський та його праці

4.Термін "монголо-татари" як і "татаро-монголи" є вигадкою використаною для приниження тюркських племен, які побудували Золоту Орду. Цей термін був у перше застосований 1823 року. Та частина, що стосується слова татари, є половиною правди - татари це одне з багатьох тюркських племен (скажімо більш ніж 30-40 племен). Частина монголи - притягнута за вуха.

Білінський наводить подання назви об'єднанних тюркських племен які створили Золоту Орду як Моали. Також стверджує, що казахи є спадкоємцями тих народів.

P.S. Можливо і нам у дискусіях слід вживати слово Моали?

Share

56 ( 11-07-2015 21:20:56 змінене Vlad S. )

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a пише:

4.Термін "монголо-татари" як і "татаро-монголи" є вигадкою використаною для приниження тюркських племен, які побудували Золоту Орду. Цей термін був у перше застосований 1823 року. Та частина, що стосується слова татари, є половиною правди - татари це одне з багатьох тюркських племен (скажімо більш ніж 30-40 племен). Частина монголи - притягнута за вуха.

Білінський наводить подання назви об'єднанних тюркських племен які створили Золоту Орду як Моали. Також стверджує, що казахи є спадкоємцями тих народів.

P.S. Можливо і нам у дискусіях слід вживати слово Моали?

Так, дійсно татар там було може 5%. Чингізхан винищив всіх татар, які були вище за колесо. Тобто залишив хлопців і вони через певний час стали монголами, верніше з них їх зробили.

Монголи ж там були, можна їх називати і моалами і моголами, але в наукових колах прийнято "монголи" (по всьому світу). Золота Орда - це не правильний термін. Його не вживали взагалі в першоджерелах. Правильно - Улус Джучі.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

57

Re: Володимир Білінський та його праці

Vlad S. пише:

... Правильно - Улус Джучі.

Але улус Джучі = Золота Орда це тільки частина Чингісханової імперії... а як бути з землями трьох інших його синів?

Share

58 ( 11-07-2015 21:32:55 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

Про династії.


и крестил могих...

повна цитата:

РОДЪ КНЯЗЕЙ МЕЩЕРСКИХЪ

    Въ лето 6706 (1198) Князь Ширинской Бахметъ Усеиновъ сынъ, пришелъ изъ большие Орды въ Мещеру, и Мещеру воевалъ, и заселъ ее, и въ Мещере родился у него сынъ Беклемишъ. И крестился Беклемишъ, а во крещении имя ему Князь Михайло, и въ Андрееве городке поставилъ храмъ Преображения Господа нашего Иисуса Христа, и съ собою крестилъ многихъ людей.
    У Князя Михайла сынъ Князь Федоръ.

От цього персонажа Білинський асоціює ... з князем Михайлом Тверським :- )

Правда чомусь цитату подає не повністю, а забуваючи згадати сина Федора. Чому? Може тому, що такого сина у Михайла Тверського не було? :- ))

Ще про це ж:

Невже автор вважає читачів ідіотами не здатних загуглити хоча б Ширінських?

Thanks: Vlad S.1

Share

59

Re: Володимир Білінський та його праці

AppS пише:

...Невже автор вважає читачів ідіотами не здатних загуглити хоча б Ширінських?

Эпс, Вы в очередной раз берете огрызки из обрывков, комбинируете их, делаете сногшибательные виводы та волаєте, який Білінський дурний та не грамотний.
Так за що цей дурень ще у 2011 році був відзначений?
У мене "Країна Моксель" вже 2-ге видання, виправлене. Попершу її друкували російською, потім було 1-ше українське видання.
Ви не єдина в україні людина що знається на історії. Якби в його книгах були б дуже грубі помилки, про це вже б волали тисячама голосів. Цього поки що не наблюдається. Є протести проти манєри написання, але я ще нічого не чула проти змісту.

Я нещодавно розмовляла з вчителем історії на пенсії. Книжки читав, має у своїй бібліотеці.
Я йому кажу що Білінський перший... А він каже - Донечко, та ти що? Я ще коли студентом був нам професори про московські побрехеньки казали! Про все це професійні історики завжди знали. Це для вас простих людей щось нове. Яка його заслуга - зібрав усе до купи та видав книжки.

Share

60

Re: Володимир Білінський та його праці

Сюди ж про Андріїв городок
і ще

Share

61

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a пише:
Vlad S. пише:

... Правильно - Улус Джучі.

Але улус Джучі = Золота Орда це тільки частина Чингісханової імперії... а як бути з землями трьох інших його синів?

Не зрозумів питання. Чи ви думали, що Золота Орда то є вся Велика Монгольська Імперія?

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

62 ( 11-07-2015 22:13:33 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

Так за що цей дурень ще у 2011 році був відзначений?

Чудове питання
Подивимось, що ж то за премія і кого і за що нею нагороджують
https://uk.wikipedia.org/wiki/Премія_ім … діяльності
з 2004 по 2014 роки
«За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері»

— Іван Мащенко, автор книги «Радіо і телебачення: від джерел до космічних висот» (Київ).
— Андрій Жив’юк, автор статті «Улас Самчук і газета «Волинь» (політична і журналістська діяльність у 1941-1943 рр., надруковану у газеті «Волинь», Луцьк.
— Тарас Кінько, незалежний за публікацію публіцистичного нарису «Люди мають знати, з чого починається Батьківщина», надрукованому в літературно-художньому та громадсько-політичному журналі «Дніпро» № 1-2, 2005 рік.
— Анатолій Марущак за посібник «Правомірні засоби доступу громадян до інформації».
— Володимир Брадов, автор, Алімжан Садєков, автор за монографію «Управление предприятиями печатных СМИ: маркетинговый подход», Донецьк.
— Микола Тимошик, завідувач кафедри видавничої справи та редагування інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка - за книгу «Історія видавничої справи» - К. Наша культура і наука, 2007.
— Юрій Бондар, Микола Головатий, Микола Сенченко за довідкове видання «Енциклопедія для видавця та журналіста».
— Володимир Білінський (Дунаєвщина, Хмельницька область) за книгу «Країна Моксель, або Московія».
— Кобинець Алла за монографію «Газета «Громадська думка»/«Рада» (1905-1914 рр.): утвердження національної ідеї на тлі доби».
— Шпак Віктор за монографію «Розвиток видавничої справи України в 1990-2010 рр.».
— Тетяна Дзюба за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни». Публіцистика другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.: модель національної ідентичності.

Сподіваюсь, що очевидно, що це не премія за історичне дослідження?

Тільки він зовсім не дурень. На сьогодні, він успішний ділок, що кормиться за рахунок годування читачів млинцями з лопати.

Share

63

Re: Володимир Білінський та його праці

Vlad S. пише:

Не зрозумів питання. Чи ви думали, що Золота Орда то є вся Велика Монгольська Імперія?

Ви здається Білінського також не читали... Розумієте, Б каже що монгольскої імперії не було...
1206 року на курултаї вибрали Чингісхана - скажімо на цей час були якісь території
Через 18 років, на курултаї 1224 року Чингісхан розділив свою державу між своїми синами від старшої дружини - Джучі, Чинатаєм, Угедеєм, Тулуєм.
З того що я знаю, улус Джучі з годом, особливо під час правління онука Чингісхана Батия, розростається та стає так званою Золотою Ордою. Але це буде трохи пізніше...
Зараз - у 1224 році - є й хоч розділена на улуси але єдина держава. І ця держава не називалась монголією...

Share

64 ( 11-07-2015 22:43:15 змінене AppS )

Re: Володимир Білінський та його праці

Эпс, Вы в очередной раз берете огрызки из обрывков, комбинируете их, делаете сногшибательные виводы та волаєте, який Білінський дурний та не грамотний.

Чому уривки? Я беру його тези і показую, де він бреше. Можливо я щось пропустив про Михайла Тверського?
Чи про Андріїв городок, який ніби-то не згадується?
Чи можливо про літочислення не його вигадка про особливе московське http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=15911#p15911

Ви не єдина в україні людина що знається на історії. Якби в його книгах були б дуже грубі помилки, про це вже б волали тисячама голосів. Цього поки що не наблюдається. Є протести проти манєри написання, але я ще нічого не чула проти змісту.

Розумієте, середньостатичний академічний історик не вважає за потрібне реагувати на таке статтями. Це десь як писати з приводу виходу чергової краєзнавчої книги з новою локалізацією Синьоводської битви в його краєзнавця рідному селі. Там банально відкриваєш будь-яку сторінку і здається, що це якийсь аматорський переклад "Сильмариліона".
Отого приколу з роками вже достатньо.

Share

65

Re: Володимир Білінський та його праці

Ніяких татар, ніякого тюркського племені або народу з такою самоназвою не було. Були наймани, караколпаки, кунграти та інші кипчацькі племена-роди. Сучасні так звані "татари" - народ, що склався з різних кипчацьких родів, фіноугорців, нащадків Волзької Булгарії( досі нема чіткого уявлення про мову булгарів). Як колись  на Русі всіх кипчаків називали половцями, так десь  від 15 ст. тюрксько-кипчацьке населення Казанського, Кримського, Астраханського та Сибірського ханств предки українців та росіян стали називати татарами. Сучасні т. зв. татари - лиш частина тюркських нащадків "татар", що були у складі "монголо-татар". Дійсно, найчисленнішими й напрямішими нащадками їх є казахи, ногайці й каракалпаки.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

66

Re: Володимир Білінський та його праці

Ярематойсамий
Там проблема в тому, що автор чомусь сперечається знову ж не з сучасними авторами та спеціалізованими дослідженнями, а Великою Радянською Енциклопедією :- )

Ключові теза:

Усе те робилося заради єдиної імперської мети: переконати світ, що тюркський етнос не мав жодного відношення до створення імперії Чингісхана.


причина:

- Не могла Катерина II та її посіпаки допустити, щоб в історичній науці запанувала правда про народи, що були сусідами на півдні з Російською імперією та ще зовсім недавно володіли самою Московією, де московських князів узагалі бути не могло.
Отоді й запозичили у древнього Китаю міф про монголів, надійно виправлений, підігнаний під московську дійсність. Нескінченим потоком полилися вигадки про варварів татаро-монголів і боротьбу московитів із ними. І світ почав сприймати міф за правду.

:- )

мені сподобалось оце

Достовірно відомо, що з перших днів свого володарювання Чингісхан користувався лише уйгурською писемністю. Звернімо увагу: не китайською, а уйгурською. Якби Чингісхан та його сини були монголами і перед ними стояло питання зміни мови та писемності, то, звичайно, запанувала б китайська. Писарями та керівниками ханських канцелярій були переважно китайці.
Однак навіть вони змушені були перейти на рідну (тюркську) мову хана. Володарі завжди насаджували свою мову, свою писемність, а з XIV століття і свою релігію. Згадаймо московитів і ляхів на землях України, Білорусії, Литви тощо.

Тут цікаво про мову як доказ, чому ж автор не згадав яку мову використовували в ВКЛ для діловодства? А ще б поцікавився, коли латинська перестала бути такою в Угорщині. Чи взагалі статус латинської в Європі :- )

______
ну і на останок

тим часом татарські коні часів Боплана могли долати по 20-30 льє. (льє=3-4км)
:- )

Share

67

Re: Володимир Білінський та його праці

Взагалі, той, хто спробує постійно гуглити цитати, які приводить В.Білинський зауважить, що той їх частенько ріже, якщо не вписуються в його схему

Далі йде знову стара пісня про Андріїв городок, який Тверщина.

Головний висновок, що в вищенаведеній цитаті та інших.
"Йшлося не про Рязань і Касимов!" -

очевидно, що першоджерело автору було не доступне і  він заплутався та процитував іншу частину знову буквально через чотири сторінки. А можливо був в курсі і вважав, що читачі не помітять


Звісно, якщо погуглити, то знайдеться повніша цитата

«… Провожали, государь, азовские татарове Камал-бега посла хонкерева да Дерт-Кульяка Бийсуф с товарищи, а сниматься им вверх Сосны; а взяли с собою Михаля Комаретьцкого в вожи, а их с четыреста. А поити им на села на две Зноби, а от Знобей на Росаднов, от Росаднаго на Войкино, от Войкина на Бологин, от Бологина к Бирину, от Бирина к Хотешину на Северские села, в том и нас туда не вели; и тебе бы государю сведомо было. Да городецкого татарина изымали да от меня его хоронили, а тот хочет их вести на Мещеру да на Андреев городок коней для татар Косымова городка, там деи их кони ходят; ».

а якщо звернутись до першоджерела
elib.shpl.ru/ru/nodes/11362-t-95 … ect/zoom/5

Виділене автор замінив на три крапки.
Ті самі, де поряд з Андрієвим городком згадувався Касимів городок.

при другому цитуванні вилучив на Сѣверскіе села, додавши якісь вигадки.


І так можна з кожним абзацом.

Share

68 ( 12-07-2015 10:27:18 змінене bobrownik )

Re: Володимир Білінський та його праці

Как сказал кто-то из известных, наибольшая служба, которую может сослужить человеку книга, это заставить задуматься о прочитанном.
Творчество В.Белинского можно воспринимать по разному. Во многом его взгляды (как и некоторых других авторов) не выдерживают критики. И не выдерживают ее потому, что это именно творчество и взгляды, а не научные труды.
Видимо и задача их не столько в объективном и научном отображении прошлого, сколько пробуждения у людей интереса к прошлому путем, если можно так выразиться, исторической шокотерапии. Используются различные, в т.ч. и психологические приемы, характерные скорее для художественной литературы. Но то, что подобные произведения заставляют многих, особенно людей с "совковыми" историческими стереотипами, посмотреть на прошлое народов по новому - это уже плюс. Кто-то на этом остановится и будет рассказывать другим как "все было по-другому" (тоже плюс). А кто-то загорится, заинтересуется, прочитает новые научные исследования, которые приведут его в новому пониманию прошлого.
Но задумаются все.
Есть спрос - есть предложение.
Историков прошу не обижаться smile

Thanks: alexkr82

Share

69

Re: Володимир Білінський та його праці

bobrownik,

Так никто и не спорит, что труды Белинского, это художественные произведения. Вот только Дива их преподносит как научный трактат. Люди читают, людям нравится, да на здоровье. У каждого товара есть свой покупатель.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

70 ( 12-07-2015 14:32:07 змінене Vlad S. )

Re: Володимир Білінський та його праці

D_i_V_a пише:
Vlad S. пише:

Не зрозумів питання. Чи ви думали, що Золота Орда то є вся Велика Монгольська Імперія?

Ви здається Білінського також не читали... Розумієте, Б каже що монгольскої імперії не було...
1206 року на курултаї вибрали Чингісхана - скажімо на цей час були якісь території
Через 18 років, на курултаї 1224 року Чингісхан розділив свою державу між своїми синами від старшої дружини - Джучі, Чинатаєм, Угедеєм, Тулуєм.
З того що я знаю, улус Джучі з годом, особливо під час правління онука Чингісхана Батия, розростається та стає так званою Золотою Ордою. Але це буде трохи пізніше...
Зараз - у 1224 році - є й хоч розділена на улуси але єдина держава. І ця держава не називалась монголією...

Велика Монгольська Імперія була. На улуси (частини) вона була дійсно розділена між синами Чингізхана, але Улус Джучі вже практично став самостійним в часи правління Берке-хана десь в 1260-х рр.
Якщо вас справді цікавить це питання, то варто почитати першоджерела - Рубкука, Карпіні, Марко Поло, Джурджані, Кіракоса, єгипецьких літописців, Таємну історію монголів тощо. Воно все доступне на російській і англійській мовах.

ще додам, що більш-менш непогані праці істориків-археологів - Бартольда "Туркестан в єпоху монгольского нашествия" + статті в Енциклопедію Іслама (Ляйден) і будь яка праця Федорова-Давидова.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share