1

Тема: Пошук репресованих - загальні питання

Російський "Меморіал" припинив свою діяльність? www.pravda.com.ua/news/2014/04/9/7021868/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2 ( 24-04-2017 21:32:42 змінене Т.В. )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Думаю, это пригодится.
Ответ из ФСБ получила в полном объеме, и именно ФСБ рекомендовали обратится в МВД для установления дальнейшей судьбы репрессированного в 30-е годы по смехотворному обвинению. В 60-е он был реабилитирован "за отсутствием состава преступления".
  Не знаю, настолько суровы российские законы или все дело в том, что запрос с Украины?

Post's attachments

из МВД Ставрополя.jpg
из МВД Ставрополя.jpg 141.67 kb, 1 downloads since 2017-04-24 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

3 ( 04-11-2014 17:17:25 змінене AppS )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

забавно, что ссылаются на статью, в которой оговаривается такое близкое родство, при котором невозможно вступать в брак.

Статья 14. СК РФ. Обстоятельства, препятствующие заключению брака
Не допускается заключение брака между:

лицами, из которых хотя бы одно лицо уже состоит в другом зарегистрированном браке;

близкими родственниками (родственниками по прямой восходящей и нисходящей линии (родителями и детьми, дедушкой, бабушкой и внуками), полнородными и неполнородными (имеющими общих отца или мать) братьями и сестрами);

усыновителями и усыновленными;

лицами, из которых хотя бы одно лицо признано судом недееспособным вследствие психического расстройства.

Share

4

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Підкажіть, будь ласка, зайшов своїх предків у серії книг "Реабілітовані історією".

Там після відомостей про кожного в дужках вказано якийсь код, наприклад, 

БУЛЬБА ДАВИД РОДІОНОВИЧ, 1880 р.н., смт Новгородка, українець, освіта початкова, хлібороб-одноосібник. Заарештований 5.02.1930 Зінов’євським окрвідділом ДПУ (агітація проти колективізації та виконання плану хлібозаготівлі). Засуджений 3.03.1930 особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР до 3 років заслання у північний край. Реабілітований 31.01.1994 Кіровоградською облпрокуратурою. (5953 - П)

Я так розумію це номер особової справи? І куди можна звертатися з цим номером, щоб дізнатися більше подробиць? Держ.архів, МВД, СБУ?

5

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Звертатись треба туди, де зберігається справа. В різних обл. по різному. В Вашому випадку, схоже на СБУ.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: ktaras1

Share

6

Re: Пошук репресованих - загальні питання

А яку саме інформацію я можу від них отримати? Можна отримати від них копію справи в електронному вигляді? Чи потрібно підтверджувати родинні зв’язки?

7

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

А яку саме інформацію я можу від них отримати?

про наявність справи.

ktaras пише:

Можна отримати від них копію справи в електронному вигляді?

ні.

ktaras пише:

Чи потрібно підтверджувати родинні зв’язки?

так.

Share

8

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Стоп... а як же закон Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму і все таке? Я ж так розумію, що справа розсекречена і я, як його нащадок, маю право ознайомитися з матеріалами цієї справи, дізнатися якісь подробиці, про його родину, куди саме його заслали і т.п. Чи я чогось не розумію?

9

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras, так ніхто й не буде забороняти, тільки підтвердіть що ви рідня.

Share

10

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Тоді чому не можна отримати копію справи? Тобто це лише особисто треба їхати до них і самому дивитися справу? Чи все ж таки вони можуть електронною поштою або листом надати подробиці справи?

11

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras, так закон же про доступ, а не про надавання smile

Share

12 ( 29-06-2015 12:41:30 змінене ktaras )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Ні, ну це вже якесь буквоїдство і маразм... Чому архів може надавати відповіді і довідки поштою, а ці - ні :(

А якщо людина знаходиться в іншій країні, то як тоді?

13

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Поштою можуть і вони. Але тількі після підтвердження. Також можуть вислати справу в СБУ за місцем проживання.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: ktaras1

Share

14 ( 29-06-2015 13:11:58 змінене kbg_dnepr )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Мені здається, шо треба діяти поступово. Перш за все я б написала до Кіровоградского УСБУ, а вони вже залежно від відповіді діяти далі.

Ось що я писала декілька років тому у справі моєї ДНК-"кузини":
ГДА СБУ
вул. Володимирська, 35
01034 м. Київ

Шановна Світлана Петрівна,
я хочу просити Вас про допомогу у пошуку інформації про моїх родичів.
Моя мати Катерина Ільків (за чоловіком Гаєвська) народилася в с. Кути сучасного Буського району Львівської області 6.02.1905. ЇЇ батьками були Агрипина Габа та Василь Ільків. Крім цього, про них більше нічого невідомо. Єдина сестра Катерини Марія народилася у 1907 р.
Катерина Ільків емігрувала до Канади у 1930 р. Там вона у 1933 р. одружилася з моїм батьком Станіславом Гаєвським, у 1936 р. народила єдину дитину (мене) і померла в Каліфорнії в 1992 р.
Марія Ільків одружилася з Степаном Йосиповичем Цицаком, після приєднання Західної України до Радянського Союзу він був призваний до армії, намагався дезертувати, був засуджений та засланий до Сибіру, дружина поїхала за ним, потім вони повернулися до Кут, де й померли у 80-ті роки. Дітей в них не було.
Я б хотіла довідатися, за що був засуджений Степан Цицак, де він відбував покарання, а також ознайомитися з його карною справою.
Мій батько Станіслав Гаєвський народився прибл. у 1893 р. в с. Троіця сучасного Снятинського району Івано-Франківської області. У 1929 р. він емігрував до Канади, полишивши дружину Марію (народилася прибл. 1895 р.) із дітьми - Антоніною (1924), Владиславом (1914) та Йозефом (1915). У родині вважають, що Владислав та Йозеф могли загинути у Катині, доля Антоніни невідома. У 1933 р. батько одружився у Монреалі, помер в 1971 р. у Лос-Анжелесі. Його батьків звали Петрунда Кинзирська та Йозеф Гаєвський. Крім цього про них нічого невідомо.
Я б хотіла дізнатися про долю своєї єдинокровної сестри Антоніни та братів Владислава та Йозефа Гаєвських.
Через похилий вік я попросила свою родичку КГ допомогти мені у контактах, прошу Вас надавати їй всю інформацію щодо мого запиту.
З повагою
БГ
вул. Г 7
49000 Дніпропетровськ
моб. тел. пані КГ 050-...

Ось що мені відповіли:

Шановна Броніславо Станіславівно!

Ваше звернення щодо долі Ільків Марії Василівни та Цицака Степана Йосиповича, а також Гаєвської Антоніни Станіславівни, Гаєвського Владислава Станіславовича та Гаєвського Йозефа Станіславовича (наш вх. № Г-20 від 03.04.2012 р.) Галузевим державним архівом (ГДА) Служби безпеки України розглянуто.
Повідомляємо, що в Управлінні Служби безпеки України у Львівській області (вул. Д. Вітовського, 55, м. Львів, 79012) зберігається архівна кримінальна справа № П-34805 на Цицака Степана Йосиповича. За матеріалами вказаної справи встановлено таке: Цицак С.Й., 1908 р.н., уродженець і мешканець с. Куги Олеського (нині Буського) району Львівської області, заарештований 13.01.1945 р. Одеським районним відділом Управління Народного комісаріату державної безпеки УРСР по Львівській області за участь в УПА. 28.12.1945 р. Цицак С.Й. засуджений вироком Військового Трибуналу військ НКВС СРСР при комбінаті "Воркутауголь" за ст.ст. 54-1 А (зрада Батьківщині) та 54-2 (участь в антирадянському збройному повстанні) Кримінального кодексу УРСР до 10 років позбавлення волі у виправно-трудових таборах з конфіскацією особистого майна. Цицак СИ. відбував покарання на комбінаті "Воркутауголь" у Воркутлазі МВС СРСР Комі АРСР (нині Республіка Комі, Росія). 16.10.1954 р. Цицак С.Й. був звільнений з Воркутлагу і знаходився на спецпоселенні в Комі АРСР. 08.05.1956 р. Цицак С.Й. звільнився з спецпоселення згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10.03.1956 р. 25.01.1995 р. Цицак С.Й. реабілітований за висновком Прокуратури Львівської області. За анкетою репресованого Цицака С.Й. до складу його родини належали: дружина - Цицак Марія Василівна, мати -Цицак Горпина Ільківна, брати - Цицак Микола Йосипович та Цицак Михайло Йосипович. Цицак СИ. помер у 1982 р. Члени його родини станом на 1994 р. не встановлені.
...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

15

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Підкажіть, будь ласка, зайшов своїх предків у серії книг "Реабілітовані історією".

Там після відомостей про кожного в дужках вказано якийсь код, наприклад, 

БУЛЬБА ДАВИД РОДІОНОВИЧ, 1880 р.н., смт Новгородка, українець, освіта початкова, хлібороб-одноосібник. Заарештований 5.02.1930 Зінов’євським окрвідділом ДПУ (агітація проти колективізації та виконання плану хлібозаготівлі). Засуджений 3.03.1930 особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР до 3 років заслання у північний край. Реабілітований 31.01.1994 Кіровоградською облпрокуратурою. (5953 - П)

Я так розумію це номер особової справи? І куди можна звертатися з цим номером, щоб дізнатися більше подробиць? Держ.архів, МВД, СБУ?

Вам треба звернутися до Кіровоградського відділення СБУ з запитом про наявність справи. У відповідь вам повідомлять, чи є справа і в якому вона стані (від цього залежатиме, чи є можливість переслати справу до Дніпропетровська).

Є ще інша можливість - Ви можете звернутися до Дніпропетровського відділення СБУ з запитом. Вони по внутрішній базі перевірять наявність страви в архівах СБУ, і за наявності - звернуться до Кіровограду з запитом про можливість пересилання справи для ознайомлення.

У будь-якому випадку (чи справу перешлють, чи Ви приїдете з нею знайомитися до Кіровограда) Вам потрібно надати документи, що підтверджують родинні стосунки. Перевірка не сувора (ми, наприклад, не мали прямих доказів щодо двох ланок), але вона передбачена правилами.

Щодо копій, то Вам можуть надіслати лише копії непроцесуальних документів, тобто протоколи допитів та засідань суду Ви не отримаєте.

Share

16

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Дякую всім за відповіді та поради!

Vira пише:

Щодо копій, то Вам можуть надіслати лише копії непроцесуальних документів, тобто протоколи допитів та засідань суду Ви не отримаєте.

Тобто що саме вони можуть переслати? І якщо я замовлю справу через місцеве СБУ чи поїду в Кіровоград, то чи зможу ознайомитися з процесуальними документами?

17

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Тобто що саме вони можуть переслати? І якщо я замовлю справу через місцеве СБУ чи поїду в Кіровоград, то чи зможу ознайомитися з процесуальними документами?

Вони можуть переслати копії анкети звинувачуваного / заарештованого, різні довідки,  а також долучених фотографій, якщо є.

Коли Ви працюєте в СБУ, Вам в руки дають оригінал справи, тобто Ви бачите всі документи. Крім того, Ви можете виписувати зі всіх документів все, що вважаєте важливим, це треба буде нотувати на спеціальному аркуші.

Share

18

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Artemija пише:

ktaras

Я знайшла справу репресованого родича у звичайному архіві, не галузевому.

також знайшов справу у Черкаському архіві, а не у СБУ.
щоправда в СБУ підсказали у якому архіві вона знаходиться.

Share

19

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Artemija пише:

ktaras

А ще я написала запит у Пенітенціарну службу і звідти мені надіслали ще й додаткову інформацію, якої немає у справі. 

а що саме?

Share

20

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Artemija, А на яку адресу ви писали? І як саме?

Share

21

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Подскажите, пожалуйста, куда надо обратиться, если мой прадед был раскулачен - в какой год - не знаю, но сам факт раскулачивания присутствовал. Проживал в Винницкой области и как правильно поставить вопрос?
Может кто уже сталкивался с подобным?

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

22

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Спочатку перевірте, чи немає раптом якихось згадок про Вашого прадіда у книгах www.reabit.org.ua/books/vn/

Я, наприклад, так знайшов відомості про свого прадіда з Кіровоградської області.


А потім пишіть запити до Вінницького архіву та обласного управління СБУ.
Запит назвіть "Соціально-правовий запит" або "Пошук відомостей про розкуркуленого предка".
А текст: "Прошу надати відомості про мого прадіда ПІБ, ХХХХ року народження, що проживав у ХХХХ." Ну і можливо маєте якісь додаткові відомості - зайвими не будуть.


Але Вас попросять надати документи, що засвідчують родинні зв’язки з цією людиною.

23 ( 07-07-2015 08:37:18 змінене pavlena56 )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Это какие например? Если Прадед 1853-1863 г.р.?
Или самой заранее уже приложить? Только что?

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

24

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Гм... тобто на початку 30х йому було 70-80 років?

Наскільки я знаю, там не обов’язково треба мати документи шуканої людини. Документів бабусі чи дідуся, де буде прізвище шуканої людини і відповідне по-батькові може бути достатньо. В ідеалі ще якісь документи, де фігурувала б Вінницька область (паспорт, свідоцтва про народження або шлюб, там вказують місце народження).

Thanks: pavlena561

25

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

Гм... тобто на початку 30х йому було 70-80 років?

Наскільки я знаю, там не обов’язково треба мати документи шуканої людини. Документів бабусі чи дідуся, де буде прізвище шуканої людини і відповідне по-батькові може бути достатньо. В ідеалі ще якісь документи, де фігурувала б Вінницька область (паспорт, свідоцтва про народження або шлюб, там вказують місце народження).

Его раскулачили где-то 1915-1925, наверное. Видимо, он был раскулачен после (в период)  революции. Под репрессии 30-х он не попал. В книге этой его нет. Но там нет фамилий с О-Я  hmm  - есть  еще родственники на С и Ш.

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

26

Re: Пошук репресованих - загальні питання

До 1917 г. раскулачиваний не было. Репрессии в те поры назывались иначе - разве что Ваш прадед каким-то образом выступал против власти и понес уголовное наказание.

Период революции и гражданской войны - сложное время. Если его ограбили бандиты, то это могло остаться незадокументированным.

Возможно, его следует искать в списках лишенцев?

Любые обращения за информацией о репрессированных требуют подтверждения родства. Например, Вы ищете прадеда по матери. Это значит, что Вам надо предоставить свое свидетельство о рождении, где указаны Ваши родители; их свидетельство о браке; свидетельство о рождении Вашей матери; свидетельство о браке дедушки и бабушки (если прадед был отцом бабушки) и т.д.

Когда моя двоюродная сестра запрашивала в ФСБ дела расстрелянного в 1938 г. деда, она получила справку из архива о том, что ее отец был сыном деда (выписка из метрики).

Но сначала стоит сделать запрос и убедиться в наличии дела, а потом уже подтверждать.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: pavlena561

Share

27 ( 07-07-2015 10:54:58 змінене pavlena56 )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

kbg_dnepr пише:

До 1917 г. раскулачиваний не было. Репрессии в те поры назывались иначе - разве что Ваш прадед каким-то образом выступал против власти и понес уголовное наказание.

Период революции и гражданской войны - сложное время. Если его ограбили бандиты, то это могло остаться незадокументированным.

Возможно, его следует искать в списках лишенцев?

Возможно, какое-то имущество и было забрано бандитами, а вот вопрос дома, земель - они у прадеда  были точно. Их тоже кто-то забрал  и это тоже вопрос ...
И где искать ЭТИ списки лишенцев?
Я знаю, что старшие сыновья (1888-1892)  прадеда служили в царской армии с 1912-1915 года (почему-то в Ташкенте, наверное, в Туркестане),  а младший (1898 г.р.) был на стороне белой армии в Винницкой обл., Гранове, Гайсине (против большевиков) и был убит в 1921 году (как бы даже и в Гранове), вроде бы котовцами (по рассказам родственников). Потом прадед оказался тоже в Ташкенте - у сыновей (других), которые тоже там уже жили.
Бабушка моя тоже уже почему-то в 1915 году была в Ташкенте.
Служившие сыновья уехали назад на Украину. Один был в 1938 репрессирован и расстрелян, старший самый - концов не нашла, говорили, что или убили его, или застрелился.
Почему, что и как - только вопросы http://forum.genoua.name/img/smilies/sad.png
Поэтому что-то сказать про уголовные дела прадеда - ни разу ни от кого не слышала.

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

28

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Я и сама не знаю, знаю только, что дед и его семья были как раз лишенцами. Я предполагаю, что в 1920-1925 гг. этот статус присваивался - кем? каким-нибудь райсоветом? сельсоветом? В Вики смотрели?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

29

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Вики:

Фактически ограничения в правах касались не только права избирать и быть избранным. Лишенцы не могли получить высшее образование, часто фактически лишались права проживать в Москве и Ленинграде, а также вернуться в то место, где они были арестованы. Последняя мера должна была предотвратить образование антисоветских групп, партий, организаций и т. п.

Лишенцы не имели возможности «занимать ответственные должности, а равно быть заседателем в народном суде, защитником на суде, поручителем, опекуном». Они не имели право получать пенсию и пособие по безработице. Им не позволялось вступать в профсоюзы, в то же время не члены профсоюза не допускались в руководство промышленных предприятий и организаций. Лишенцам не выдавались продуктовые карточки, либо же выдавались по самой низшей категории.

В 1920-е годы началась кампания по выселению лишенцев из коммунальных квартир, а также исключению их детей из школ. Они были лишены возможности учиться в старших классах и получать образование в ВУЗах. Вместо призыва в армию сыновья лишенцев зачислялись в так называемое «тыловое ополчение».

Конституция РСФСР 1937 года предоставила избирательные права всему населению. В советских анкетах, заполняемых при приёме на работу, сохранялся пункт «лишались ли права голоса, когда и за что», так как до 1 января 1961 года действовал п. «д» ст. 20 УК РСФСР 1926 г. и аналогичные статьи УК союзных республик, устанавливавшие, что поражение политических и отдельных гражданских прав может применяться судами как мера социальной защиты по отношению к преступникам.

tvplus.dn.ua/pg/news/8/full/id=5132
www.zaimka.ru/soviet/krasiln1.shtml

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

30

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Так лишенці - це громадани, позбавлені виборчих прав, і вони так само зустрічаються у списках репресованих... Наприклад, по Запорізькій області 6 томів реабілітованих історією, і там дуже часто зустрічаються громадяни, репресовані ще на початку 1920х - за зв’язки з білими, антирадянську пропаганду, контрреволюційну діяльність і таке інше... Так що особливої різниці де і як шукати їх - немає.

31 ( 07-07-2015 11:02:38 змінене ktaras )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

pavlena56, Ваші предки скоріше за все були репресовані за зв’язки з білими. В Запорізькій області десятки розстріляних людей з вироком "білий офіцер" або "служив у царській поліції".

Thanks: Алена1

32

Re: Пошук репресованих - загальні питання

ktaras пише:

pavlena56, Ваші предки скоріше за все були репресовані за зв’язки з білими. В Запорізькій області десятки розстріляних людей з вироком "білий офіцер" або "служив у царській поліції".

pavlena56, проверьте ФИО здесь: www.grwar.ru/persons/persons.html

и здесь есть база по белому движению http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2468

Share

33

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Вот   нашла по Винницкой области, но тут моих нет
www.arhives.in.ua/wp-content/upl … ession.pdf

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские

Share

34

Re: Пошук репресованих - загальні питання

С этим ничего не поделаешь, моего деда тоже нет в списках "Мемориала". Я думаю, надо написать запрос в СБУ - может, и в Москву, ИЦ МВД?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

35 ( 07-07-2015 20:41:24 змінене pavlena56 )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Вот что нашла :" В 1997-м умер наш краевед Феофил Лазюк. До Октябрьской революции в Гранове при костеле была большая библиотека. Там Лазюк в древних летописях и нашел первое упоминание о Гранове, — говорит Ольга Розвора. — Когда раскулачивали у нас людей, все книги сожгли".

gazeta.ua/ru/articles/ukraine-ne … let/178376

Получается, что концов уже найти не получится?  hmm

Ищу предков и родственников: Блиновские (с 1785 г.р. Гайсинский уезд)/  Деминские/ Сольские/ Шишковские/ Зворские/ Блажевские (Блажновские)/ Бинковские/ Боровские (Бурковские)/ Шеленговские/ Павловские
Thanks: kbg_dnepr1

Share