Тема: Гоголевская сотня
ГОГОЛІВСЬКА СОТНЯ
(1648-1782 pp.)
=======================
Виникла як військовий підрозділ Переяславського полку влітку 1648 року. Як адміністративна одиниця юридично оформлена 16 жовтня 1649 року Зборівським реєстром у складі 157 козаків, містечка Гоголева та села Богданівки. Протягом 1649-1667 pp. сотня у складі Переяславського полку. Після Андрусівської угоди 1667 р. і поділу України по Дніпру на польську і російську частини створено окремий лівобережний Київський полк, до якого включили і Гоголівську сотню. Відтак від 1667 р. до 1782 р. вона була адміністративною складовою Київського полку. Із запровадженням намісництв сотню ліквідували, а територію розподілили поміж Київським та Остерським повітами Київського намісництва.
Сотенний центр: містечко Гоголів, нині - однойменне село Броварського району Київської області.
Сотники: Гоголівський Василь (1649). Матвіїв Федір (1653). Гнівушин Артем (1660). Іван Кононович (1669). Яковенко Іван (1672-1682). Федір Олексійович (1682). Гриценко Ілля (1687, н.). Садівничий (1690). Рожанський Роман (1691). Романський Григорій (1694). Потулинський Василь (1700). Соболевський Матвій (1725-1731). Солонина Олександр (1733-1745) Шафонський Филимон (1746-1751). Пальчинський Антон (1751-1772). Пальчинський Яків (1772-1782). Мазаракій Іван [Яків] (1772-1782).
Сотенні отамани: Федір Матвійович (1654). Кашуба Федір (1660). Турбрвець Іван (1676). Устянович Тихон (1726). Луста Мико¬ла (1746-1757). Луста Микола Миколайович (1762-1779).
Писарі: Баришполець Степан (1746). Баришполець Сергій (1771-1779). Баришполець Степан Панасович (1780).
Хорунжі: Гаценко Леонтій (1726). Стасюк Василь (1746). Кошалей Яків (1776-1779).
-132-
Населені пункти: Бобрик, село; Богданівка, село; Вигурівщина, село; Вища Дубечня, село; Гоголів, містечко; Димерка, село; Красилівка, село; Нижча Дубечня, село; Новосілки, село; Осетщина, хутір; Осокорки, село; Плюска, село; Плоска, село; Позняки, село; Пухівка, село; Рожівка, село; Рудня, село; Русанів, село; Світильня, село; Слобідка, село; Стариця, село; Троєщина, село.
В описі 1765-1769 pp. до сотні приписані також села: Миколаївське та Сеньків.
===================================
Список казаков сотни по реестру 1649 года
СОТНЯ ГОГОЛЕВСКА (+БОГДАНОВЦИ)
===================================
Ананъченко Улас (Гоголевска)
Бабыченко Степан (Гоголевска)
Бакаенко Петро (Гоголевска)
Бакаенко Тымъко (Гоголевска)
Баранъ Романъ (Гоголевска)
Бартъченко (Гоголевска)
Берда (Гоголевска - Богдановци)
Березовик Павелъ (Гоголевска)
Бѣличъ Яцъко (Гоголевска)
Бовътъко (Гоголевска)
Богданъ (Гоголевска)
Богненъко Грыцъко (Гоголевска)
Бочъка (Гоголевска - Богдановци)
Бреус Еремѣй (Гоголевска)
Вергуненъко (Гоголевска)
Ворошило Иванъ (Гоголевска)
Вуйченъко Миско (Гоголевска - Богдановци)
Гаценко Семенъ (Гоголевска)
Гнивошенъко Арътюхъ (Гоголевска)
Гоголєвскый Васил сотнык (Гоголевска)
Голубенъко Каръпъ (Гоголевска)
Гордѣенъко Грыцъко (Гоголевска)
Горкавый Васко (Гоголевска - Богдановци)
Горлачъ Семенъ (Гоголевска)
Грызынъ зят Ерошъ (Гоголевска)
Демиденко Климъ (Гоголевска)
Демченко Тымошъ (Гоголевска)
Димерецъ (Гоголевска)
Дрягленко Мартинъ (Гоголевска)
Евъсиченко Гаврыло (Гоголевска)
Евъсѣенъко Иван (Гоголевска)
Жареный Иванъ (Гоголевска - Богдановци)
Жовначъ Микита (Гоголевска)
Закченъко Анъдрѣй (Гоголевска)
Зезуля Иванъ (Гоголевска)
Илко (Гоголевска - Богдановци)
Кабачъненко Иванъ (Гоголевска)
Кагаръличенъко (Гоголевска)
Калачненко Пархомъ (Гоголевска)
Калениченко (Гоголевска - Богдановци)
Калченъко Яцъко (Гоголевска)
Каменъскый Сидор (Гоголевска)
Капличъ Кузма (Гоголевска - Богдановци)
Капличъ Степан (Гоголевска)
Кипорь (Гоголевска)
Клопъченъко (Гоголевска)
Коваленко Феско (Гоголевска)
Коваленъко Конъдрат (Гоголевска)
Коваль Васко (Гоголевска)
Колесниченъко Грыцъко (Гоголевска)
Комяженко Грицъко (Гоголевска)
Комяженко Трохимъ (Гоголевска)
Кононъ (Гоголевска)
Конъдрат (Гоголевска - Богдановци)
Корноушенъко Фксуо (Гоголевска)
Кошовый (Гоголевска)
Красиловецъ (Гоголевска)
Крес Ярошъ (Гоголевска)
Крутоусенко Миско (Гоголевска)
Крученко Иван (Гоголевска)
Крученъко Каръпъ (Гоголевска)
Курыленко Васко (Гоголевска)
Ладан Васко (Гоголевска)
Лестровый Яцъко (Гоголевска)
Лукашъ (Гоголевска)
Максимъ (Гоголевска)
Малашен Гарасимъ (Гоголевска)
Малый Захарка (Гоголевска)
Маракъ Гарасим (Гоголевска)
Матвѣенко Данило (Гоголевска)
Микитенко Мартинъ (Гоголевска)
Микитенъко (Гоголевска - Богдановци)
Мироненъко (Гоголевска)
Мѣнъка (Гоголевска)
Мутенченко Юско (Гоголевска)
Мутенченъко Феско (Гоголевска)
Нехлѣбенко Костюкъ (Гоголевска)
Одноокый Яцъко (Гоголевска)
Олексѣенъко Анъдрѣй (Гоголевска - Богдановци)
Олексѣенъко Иванъ (Гоголевска)
Олихвѣрєнко Иванъ (Гоголевска - Богдановци)
Олѣйниченко Васко (Гоголевска)
Олѣйниченко Осипъ (Гоголевска)
Олѣйниченъко Радко (Гоголевска)
Онанченъко Иванъ (Гоголевска)
Опришъко Кирикъ (Гоголевска)
Охрѣменко Иванъ (Гоголевска)
Печеникъ Хвеско (Гоголевска)
Пинъчукъ (Гоголевска)
Половъченко Остапъ (Гоголевска)
Порвикищенко Маложъ (Гоголевска)
Порвыкищенко Грышъко (Гоголевска)
Прибилченъко Роман (Гоголевска)
Прибитченко Сыдор (Гоголевска)
Пригара (Гоголевска)
Прутченко Анъдрѣй (Гоголевска)
Пручченко Мелешъко (Гоголевска)
Пузыченко Курыло (Гоголевска - Богдановци)
Пустовойтенко Тымошъ (Гоголевска)
Пустовойтенко Феско (Гоголевска)
Пустовойтенко Яковъ (Гоголевска)
Пушъкар Микита (Гоголевска)
Ровъбенко Максим (Гоголевска - Богдановци)
Ровъбенко Марко (Гоголевска)
Ровъбенъко Тымош (Гоголевска)
Рогулченко Васил (Гоголевска)
Романенко Грыцъко (Гоголевска)
Рудня (Гоголевска)
Ручъка Ничипор (Гоголевска)
Савъченко Степан (Гоголевска - Богдановци)
Самойло (Гоголевска)
Сасынъ (Гоголевска)
Сахъненъко Левъко (Гоголевска)
Северуненъко Климъ (Гоголевска)
Семененко Федоръ (Гоголевска)
Середенко Юско (Гоголевска)
Сидоренко Хома (Гоголевска)
Скляренко Анъдрус (Гоголевска)
Соболевъский Федор (Гоголевска)
Сотниченко Иванъ (Гоголевска)
Стариченята (Гоголевска)
Стрыженко Грыцъко (Гоголевска)
Сулженко Яцъко (Гоголевска)
Сухый Кузма (Гоголевска)
Тимошенко Грынъ (Гоголевска)
Товъмашъ (Гоголевска)
Трилѣщенко Омелко (Гоголевска)
Тьшченко Иванъ (Гоголевска)
Уласенко Стецъко (Гоголевска)
Фещенъко Грицъко (Гоголевска)
Халимоненъко Назар (Гоголевска)
Ханьдюжъка Ярошъ (Гоголевска)
Харченко Анъдрѣй (Гоголевска)
Харченко Кохно (Гоголевска)
Хведоренко Сидор (Гоголевска)
Хвеновъ зят Грыцъко (Гоголевска)
Ходолѣй Ярема (Гоголевска)
Хорощенъко Иванъ (Гоголевска)
Хорощенъко Федор (Гоголевска)
Черевченко Грицъко (Гоголевска)
Чорногойский Анъдрѣй (Гоголевска - Богдановци)
Чоръный Иванъ (Гоголевска)
Шахъта Васко (Гоголевска - Богдановци)
Шевъченко Ярошъ (Гоголевска)
Шкаленко Грыцъко (Гоголевска)
Шокуненко Иванъ (Гоголевска - Богдановци)
Штура Борыс (Гоголевска)
Штура Иванъ (Гоголевска)
Штуренко Федор (Гоголевска)
Щербына Грыцъко (Гоголевска)
Щербына Яцъко (Гоголевска)
Юсниченко Наумъ (Гоголевска)
Яръмаченко Савка (Гоголевска)
Яръмоленъко Леско (Гоголевска)
Яценъко Миско (Гоголевска)
Яценъко Пархомъ (Гоголевска)
===============================