Тема: Моровская сотня
МОРОВСЬКА [МУРАВСЬКА] СОТНЯ
(1648-1782 pp.)
=================================
Виникла як адміністративна одиниця та військовий підрозділ Переяславського полку наприкінці 1648 р. Юридично закріплена за ним Зборівським трактатом 16 жовтня 1649 року у кількості 131 козака. Між 1651-1653 pp. відійшла під адміністративне і військове підпорядкування Київського полку, позаяк у присяжних описах згадана саме як його сотня. Надалі весь час перебувала у складі Київського полку. У кінці 1781 року сотню ліквідовано указом Катерини II про створення намісництв, а на початку 1782 р. її територію повністю включили до Остерського повіту Київського намісництва.
Сотенний центр: містечко Моровськ [Муравськ], тепер - село Морівськ Козелецького району Чернігівської області.
Сотники: Ткаченко Нечипір (1649). Яків Васильович (1669). Шумейко [Шум] Іван Прокопович (1672; 1679-1682). Суховій Лукаш (1682). Ілісіковський Василь (1687, н.). Третяк Федір Семенович (1697, н.). Федорович Яким (1706). Кохан Степан (1715). Опушний Іван (1724-1725). Зорич Петро (1729). Негруля Петро (1740-1751). Ющенко Мина (1741, н.). Шум Павло Матвійович (1751, н.). Солонина Іван Григорович (1761-1771). Борщевський Кіндрат (1771-1782).
Населені пункти: Бондарі, село; Гута [Нова і Стара], село; Короп, село; Моровськ, містечко; Отрохи, село; Отрохи, хутір; Рудня, село; Соколівка, село; Сукачі, село.
=====================================
Список казаков сотни по реестру 1649 года
СОТНЯ МУРАВСКАЯ
===================
Анъдрѣенко Харко (Муравская)
Бабыченко Анъдрѣй (Муравская)
Бамбѣренко Максим (Муравская)
Бѣлого сынъ Аврам (Муравская)
Бреусенко Петро (Муравская)
Бубунъ Грыцъко (Муравская)
Бут Васко (Муравская)
Вароненко Отрушъко (Муравская)
Вешъняченко Микита (Муравская)
Виповзыченко Павелъ (Муравская)
Вѣтязенко Мартинъ (Муравская)
Гайдученко Улас (Муравская)
Гладченко Гапон (Муравская)
Голубенко Кузма (Муравская)
Гриценко Охрѣмъ (Муравская)
Грыщенко Лєско (Муравская)
Грыщенъко Стецъко (Муравская)
Гуторенъко Васко (Муравская)
Даниленко Улас (Муравская)
Даниленъко Кузма (Муравская)
Даркевич Самуйло (Муравская)
Дащенко Гарасим (Муравская)
Делѣя Семенъ (Муравская)
Демяненко Ждас (Муравская)
Детленко Ониско (Муравская)
Димеренко Микита (Муравская)
Дмитренко Богданъ (Муравская)
Дубровъскый Адамъ (Муравская)
Жовъна Филонь (Муравская)
Журавъченъко Кузьма (Муравская)
Жученко Тышъко (Муравская)
Залевъский Иванъ (Муравская)
Иванович Кузма (Муравская)
Иванович Тышъко (Муравская)
Ивановичъ Бакум (Муравская)
Игнатенко Оникый (Муравская)
Игнатенъко Иванъ (Муравская)
Калениченко Максим (Муравская)
Карпенко Иванъ (Муравская)
Кизъко Ничипор (Муравская)
Климченъко Ярема (Муравская)
Кобилский Иванъ (Муравская)
Ковал Савъка (Муравская)
Коваленко Олешъко (Муравская)
Кожуховъщенко Радко (Муравская)
Колесниченко Семенъ (Муравская)
Кондратенко Васко (Муравская)
Коноваленко Нестеръ (Муравская)
Коновалєнко Якимъ (Муравская)
Короленко Семенъ (Муравская)
Короловъ зят Дмитро (Муравская)
Косаченко Михал (Муравская)
Косаченъко Иванъ (Муравская)
Коцобенко Ивань (Муравская)
Кривопущенко Олешъко (Муравская)
Кривопущенъко Сава (Муравская)
Кузменко Грышъко (Муравская)
Кулаженко Степан (Муравская)
Кученко Олексѣй (Муравская)
Ларченко Федор (Муравская)
Лисенко Богданъ (Муравская)
Логвыненко Васко (Муравская)
Лозовецъ Мартинъ (Муравская)
Лопатенко Грышъко (Муравская)
Лукашенко Павел (Муравская)
Максименъко Дмитро (Муравская)
Малѣенъко Денис (Муравская)
Мартиненко Юрко (Муравская)
Марченко Трохимъ (Муравская)
Марченко Юско (Муравская)
Мацуковыч Мышъко (Муравская)
Мироненко Свирыдъ (Муравская)
Мозыраница Яцъко (Муравская)
Морозь Феско (Муравская)
Москал Иванъ (Муравская)
Москал Иля (Муравская)
Москаленъко Остапъ (Муравская)
Мукосѣенъко Курило (Муравская)
Науменко Самуйло (Муравская)
Науменко Хвилон (Муравская)
Науменъко Мойсѣй (Муравская)
Негоденко Олєшько (Муравская)
Нестеренко Прокопъ (Муравская)
Ничипоровъский Бѣскупъ (Муравская)
Олексѣенъко Яцъко (Муравская)
Олисименко Силка (Муравская)
Олшевъскый Клим (Муравская)
Омеляненъко Иванъ (Муравская)
Опанасенко Романъ (Муравская)
Пашиненко Богданъ (Муравская)
Петлица Игнат (Муравская)
Плюта Сава (Муравская)
Поминка Якимъ (Муравская)
Поплюенко Семенъ (Муравская)
Попъченъко Иванъ (Муравская)
Похиленко Мышъко (Муравская)
Причкало Опанас (Муравская)
Прокопенко Гаврило (Муравская)
Пуженко Олексѣй (Муравская)
Пужъка Яцъко (Муравская)
Пуненко Саско (Муравская)
Радченъко Грыцъко (Муравская)
Радченъко Яцъко (Муравская)
Ревутенко Мишъко (Муравская)
Редка Харитонъ (Муравская)
Руденченъ Федор (Муравская)
Савенко Терешко (Муравская)
Селивоненко Иванъ (Муравская)
Семеновичъ Иванъ (Муравская)
Тєтєрєнко Евъхим (Муравская)
Ткаченъко Ничипор (Муравская)
Тѣзъко Хилимонъ (Муравская)
Товъстолѣпенко Васко (Муравская)
Толунченъко Грыцъ (Муравская)
Туниченко Семенъ (Муравская)
Туровець Сидор (Муравская)
Улѣщенко Федор (Муравская)
Федченъко Макар (Муравская)
Хилченко Юрко (Муравская)
Хурсенко Пархомъ (Муравская)
Шелестенко Игнат (Муравская)
Шербына Яцъко (Муравская)
Шумар Пашъко (Муравская)
Юрченко Мартинъ (Муравская)
Юрченко Нечай (Муравская)
Якименко Ларко (Муравская)
Янович Петро (Муравская)
Ярмоленко Борыс (Муравская)
Ярошевыч Яръмола (Муравская)
Яценъко Семенъ (Муравская)
=============================