1 (22-03-2014 18:01:29 отредактировано Козачок)

Тема: Яготинская сотня

ЯГОТИНСЬКА СОТНЯ
(1648-1782 рр.)

======================

Одна з найстаріших сотень козацького реєстрового війська. Сформувалася в 30-х pp. XVII ст. За реєстром старшини 1638 р. Яготинську сотню Переяславського козацького полку Речі Посполитої очолювали сотник Захар Ялтинський та отаман Льонецький. Тобто у складі армії Б. Хмельницького Яготинська сотня, поза сумнівами, з'явилася наприпочатку 1648 р.

Юридично закріплена у складі козацької автономії як адміністративна одиниця і військовий підрозділ Переяславського полку у кількості 152 козаків Зборівським трактатом 16 жовтня 1649 року. Весь час існування незмінно входила до Переяславського полку аж до ліквідації полково-сотенної адміністрації Лівобережної України у 1782 р. Відтак її населені пункти розподілено поміж Переяславським, Пирятинським та Золотоніським повітами Київського намісництва.
Сотенний центр: містечко Яготин, нині - районне місто Київської області.

Сотники: Оброженко Станіслав (1649). Челюскин Петро Іванович (1661). Захар'ященко Опанас (1661). Скоченко Лаврін (1672). Литовченко Іван (1682). Савоненко Роман (1685-1687). Момот Григорій Іванович (1690-1691). Рокитний Логвин (1695-1705). Павлович Йосип (1706-1733). Рокитний Іван Логвинович (1710-1713, н.). Бережний Лук'ян (1723, н.). Феодосеєв Дмитро (1729, н.). Карпович Петро (1731; 1733, н.). Купчинський Пилип Григорович (1733-1751). Крихно Федір (1736; 1739, н.). Калита Федір (1737; 1740, н.). Сезченко Дорош (1738, н.). Лукомський Степан (1752-1757). Канаровський-Соха Олексій Григорович (1757-1760). Ісаєвич Михайло (1759; 1760, н.). Славатинський Федір Степанович (1761-1770). Козловський Андрій Дмитрович (1761, н.). Юзефович Михайло Іванович (1770-1782).

Писарі: Загоровський Яків (1718-1723). Моісеєнко Матвій (1729). Кордовський Степан (1732-1733). Чаяловський Михайло (1734-1737). Полієшко Яким (1734, н.). Скибинський Прокіп (1738-1746). Козярин Григорій (1747, н.). Боровицький Тимофій (1749-1750). Даценко Артем (1752-1757). Павловський Іван (1755). Дацей Юхим (1758). Бохановський Петро (1759-1767). Лень Іван (1769-1779). Анатієнко Йосип (1779-1782).

Осавули: Калита Іван (1732). Ганжа Влас (1736). Розум Григорій (1737). Мичка Матвій (1738, н.). Саранча Іван (1738-1751). Коркач Іван (1758-1773). Полонський Федір (1775-1782).

Хорунжі: Близнюченко Охрім (1723). Калита Іван (1732-1746). Козярин Григорій (1746-1758). Плакса Семен (1759). Полонський Федір (1761-1774). Перетятько Василь (1775-1782).

Городові отамани: Карпович Гавриш (1691). Ройко Захар (1710; 1718). Дикий Степан (1713-1718; 1728). Кущенко Дмитро (1723). Крихно Федір (1725-1730). Андрій (1729). Розум Григорій (1730-1735; 1738-1740; 1748). Куєвда Федір (1736). Непийвода Гордій (1737; 1740-1741). Дикий Дмитро (1742-1747; 1752-1753). Колчевський Іван (1750). Колежний Григорій (1751). Ошкал Андрій (1753-1757). Турчиновський Олексій (1759). Колодій Дмитро (1760). Батрак-Згурський Тимофій Леонтійович (1762-1764). Плакса Семен (1764-1767). Лукашевич Данило (1772-1779).

Населені пункти: Безуглівка, село; Березанка, село; Богданівка, село; Войтівці, село; Гаврилівка, слобода; Георгіївка, село; Годонівка, село; Городище, село; Демки, хутір; Дениси, село; Журавка, село; Кантакузівка, село; Капустищі, село; Ковалівка, село; Коломийці, село; Лісняки, село; Лозовий Яр, село; Ничипорівка, село; Оржиця, хутір; Панфили, село; Пирлівка, село; Плужники, село; Погреби, село; Положки, село; Пречиська слобода; Семенівка, село; Слобода біля с. Вирлівки; Соснове, село; Старий Полуботківський хутір; Твердоглібівський хутір; Томарівка, село; Фарбоване, село. Хутори: Афендика Степана, абшитованого баришівського сотника; Бахчевського, військового канцеляриста; Безбородькової, дружини Якова Безбородька; Глібова Олексія, бригадира; Голенковського, прилуцького полкового обозного; Горленка Петра, бунчукового товариша; Гриневича, трахтемирівського сотника; Думитрашкової, дружини Андрія Думитрашка; Іваненка Григорія, бунчукового товариша; Каневського Якима, полкового писаря; Киселівського, військового канцеряриста; Копцевича Семена, полкового сотника; Купчинського; Лебедя, військового товариша; Лизогуба Якова, бунчукового товариша; Лукашевича Михайла, полкового осавула; Малиновського, бунчукового товариша; Пилипенка Якова, полкового осавула; Платковської, дружини домонтовського сотника; Прохоровича Антона, значкового товариша. Містечко Яготин.

За "Генеральним описом Малоросії" 1765-1769 pp. до сотні належали також села: Бирлівка, Мала Березанка, Новооселивша Слобода, Степанівка, Черевки, Черкасівщина, Черняхівщина, Чумчак.
=======================================



Список сотенной старшины

ЯГОТИНСЬКА СОТНЯ
=====================

СОТНИКИ:
-------------------
Оброженко Стас (?-1649-?),
Челюскін Петро Іванович (?-1661.04.-?),
Захар'ященко Опанас (?-1661.03.-05.-?),
Скоченко Лаврін (?-1672.06.-?),
Литовченко Іван (?-1682.07.-?),
Савоненко Роман (?-1685-1687.04.-?),
Момот Григорій Іванович (?-1690.03.-1691.04.-?),
Рокитний Логвин (?-1695-1705-?),
Павлович Йосип (?-1706. 05.-1733),
Рокитний Іван Логвинович (1710-1713.03., нак.?),
Бережний Лукян (1723, нак.),
Феодосійович Дмитро (1729.10., нак.),
Карпович Петро (1731, 1733.02., 1760, нак.),
Купчинський Пилип Григорович (1733.3.06.-1751),
Крихно Федір (1736, 1739, нак.),
Калита Федір (1737, 1740, нак.),
Сезченко Дорош (1738, нак.),
Лукомський Степан (1752-1757.12.12.),
Канаровський-Соха Олексій Григорович (1757.12 .-1760),
Славатинський Федір Стефанович (1761-1770),
Ісаєвич Михайло (1759, 1760, нак.)
Козловський Андрій Дмитрович, (1761, нак.),
Юзефович Михайло Іванович (1770-1782).

ОТАМАНИ:
--------------------
Карпович Гавриш (1691),
Ройко Захар (?-1710-?),
Дикий Стефан (1713-1718),
Ройко Захар (1718-?),
Кущенко Дмитро (1723),
Крихно Федір (1725-1727),
Дикий Стефан (1728),
Андрій (1729),
Крихно Федір (1730),
Розум Григорій (1730-1735),
Куєвда Федір (1736),
Непийвода Гордій (1737),
Розум Григорій (1738-1740),
Непийвода Гордій (1740-1741),
Дикий Дмитро (1742-1747),
Розум Григорій (1748),
Колчевський Іван,
Колежний Григорій (1751),
Дикий Дмитро (1752-1753),
Ошкал Андрій (1753-1757),
Турчиновський Олексій (1759),
Колодей Дмитро (1760),
Батрак-Згурський Тиміш Леонтійович (1762-1764),
Плакса Семен (1764-1767),
Лукашевич Данило (1772-1779).

ПИСАРІ:
-------------------
Загоровський Яків (?-1718-1723-?),
Мойсеєнко Матвій (1729),
Кордовський Степан (1732-1733),
Чаяловський Михайло (1734-1737),
Полєшко Яким (1734, нак.),
Скибинський Прокіп (1738-1746),
Козярин Григорій (1747, нак.),
Боровицький Тиміш (1749-1750),
Даценко Артем (1752-1757),
Павловський Іван (1755),
Дацей Юхим (1758),
Бохановський Петро (1759-1767),
Лен Іван (1769.8.07.-1779),
Анатієнко Йосип (1779-1782),
Перетятько Герасим (1782).

ОСАВУЛИ:
--------------------
Калита Іван (1732),
Ганжа Влас (1736),
Розум Григорій (1737),
Мичка Матвій (1738, нак.),
Саранча Іван (1738-1751-?),
Коркач Іван (?-1758-1773),
Полонський Федір (1775-1782).

ХОРУНЖІ:
-----------------
Сидоренко Іван (1700),
Близнюченко Охрім (1723),
Калита Іван (1732-1746),
Козярин Григорій (1746-1758),
Плакса Семен (1759),
Полонський Федір (1761-1774),
Перетятько Василь (1775-1782).
===============================
Кривошея В. Українська козацька старшина. Ч 1. Реєстр урядників гетьманської адміністрації. – Вид. 2-ге, доповнене, уточнене і виправлене. – К.: Стилос, 2005. – С. 161-162.


Список казаков сотни по реестру 1649 года
ЯГОТИНСКАЯ СОТНЯ
=======================

Анъгел Анътонъ (Яготинская)
Анъдрѣенко Иванъ (Яготинская)
Анъдрусевичъ Якимъ (Яготинская)
Байраченко Савъка (Яготинская)
Бакаенко Грыцъко (Яготинская)
Бакиенко Кузма (Яготинская)
Безъбородко Анъдрѣй (Яготинская)
Белязенко Костюкъ (Яготинская)
Бережный Семенъ (Яготинская)
Бережъненъко Кирило (Яготинская)
Бискупенко Максил (Яготинская)
Бобыренко Евътухъ (Яготинская)
Бобыровъ зят Грыцъко (Яготинская)
Боговъ зят Пархомъ (Яготинская)
Борисенъко Ониско (Яготинская)
Бородковъ Семенъ (Яготинская)
Борысенъко Ярема (Яготинская)
Бреусъ Максимъ (Яготинская)
Букатенко Улас (Яготинская)
Буть Янушъ (Яготинская)
Воробеенъко Хома (Яготинская)
Галатенко Трохи (Яготинская)
Гатка Иванъ (Яготинская)
Гирмановъский Сстепанъ (Яготинская)
Горлушъка Харъко (Яготинская)
Гриценко Степанъ (Яготинская)
Грусановский Якимъ (Яготинская)
Грыценко Артюхъ (Яготинская)
Демъченъко Корнѣй (Яготинская)
Долидненъко Фаско (Яготинская)
Долидненъко Якимъ (Яготинская)
Донецъ Иванъ (Яготинская)
Евъхименко Степан (Яготинская)
Захарияшенъко Гаврило (Яготинская)
Захарченко Васко (Яготинская)
Зубъ Максимъ (Яготинская)
Иваненъко Костюк (Яготинская)
Ивановичъ Анъдрѣй (Яготинская)
Ивановыч Тымко (Яготинская)
Иванъченъко Евъхим (Яготинская)
Игнатенко Иванъ (Яготинская)
Игнатенко Конъдрат (Яготинская)
Игнатенко Лаврынъ (Яготинская)
Игнатенко Сахъно (Яготинская)
Инъдза Мартинъ (Яготинская)
Инъченъко Яръмола (Яготинская)
Калачъниченко Васко (Яготинская)
Калениченъко Хома (Яготинская)
Карпенко Дорошъ (Яготинская)
Клименъко Хома (Яготинская)
Книшенко Матяшъ (Яготинская)
Коваленъко Леско (Яготинская)
Козлинъка Федоръ (Яготинская)
Коломыйченъко Анъдрѣй (Яготинская)
Короленъко Васил (Яготинская)
Костиръка Гаврило (Яготинская)
Крукъполский Демян (Яготинская)
Кулбаченъко Иванюкъ (Яготинская)
Кулбаченъко Савъка (Яготинская)
Куриленко Ничипоръ (Яготинская)
Курыленко Улас (Яготинская)
Курыченъко Грицъко (Яготинская)
Лабунченъко Данило (Яготинская)
Лапенко Гарасим (Яготинская)
Левъченъко Панас (Яготинская)
Левъченъко Ярема (Яготинская)
Легенькый Сахъно (Яготинская)
Липъский Иванъ (Яготинская)
Лисый Богданъ (Яготинская)
Локацъкого Демъко (Яготинская)
Локацъкый Юско (Яготинская)
Лопачченъко Игнатъ (Яготинская)
Лукяненко Кузма (Яготинская)
Лыпъщенъко Олекса (Яготинская)
Максименко Грицъко (Яготинская)
Максименко Микита (Яготинская)
Максименко Федор (Яготинская)
Максименъко Омелянъ (Яготинская)
Малишенко Трушъ (Яготинская)
Малюта Иван (Яготинская)
Маценко Опанас (Яготинская)
Маценко Феско (Яготинская)
Михайленъко Петро (Яготинская)
Михъненъко Грицъко (Яготинская)
Моисѣенъко Грыцъко (Яготинская)
Москал Ромашъко (Яготинская)
Москаленко Пилипъ (Яготинская)
Мошъковъский Павелъ (Яготинская)
Назаренко Яцъко (Яготинская)
Ничипоренъко Анътонъ (Яготинская)
Оброжневичъ Стас (Яготинская)
Омелянъ (Яготинская)
Опанасенко Игнат (Яготинская)
Оръжицъкый Тимъко (Яготинская)
Пѣкуленъко Яцъко (Яготинская)
Павленъко Гришъ (Яготинская)
Панащенъко Феско (Яготинская)
Пархоменъко Савъка (Яготинская)
Петренъко Улас (Яготинская)
Петренъко Юрко (Яготинская)
Пивенъко Степанъ (Яготинская)
Плющенъко Иванъ (Яготинская)
Подкова Степан (Яготинская)
Полѣщенъко Васил (Яготинская)
Полѣщєнко Охрѣмъ (Яготинская)
Просенъко Зѣнъко (Яготинская)
Проскура Степанъ (Яготинская)
Пушъкар Иванъ (Яготинская)
Репецъкий Грыцъко (Яготинская)
Романенъко Пашъко (Яготинская)
Саранъча Грышъко (Яготинская)
Семененъко Миско (Яготинская)
Семенович Костюкъ (Яготинская)
Ситьниченъко Микита (Яготинская)
Скоченъко Феско (Яготинская)
Сметана Ивана (Яготинская)
Стасевичъ Осталъ (Яготинская)
Степаненко Клим (Яготинская)
Стрѣтенко Ярмола (Яготинская)
Стражъненъко Грицъ (Яготинская)
Сурмаченъко Иванъ (Яготинская)
Сущикъ Федор (Яготинская)
Тесленко Иванъ (Яготинская)
Тилченъко Иванъ (Яготинская)
Тымченъко Хилко (Яготинская)
Тьшченъко Лукянъ (Яготинская)
Уласенко Тышъко (Яготинская)
Усенко Зѣнько (Яготинская)
Усъ Данило (Яготинская)
Федорковъ унукъ Климъ (Яготинская)
Харченко Васко (Яготинская)
Харченко Иванъ (Яготинская)
Цышоранко Андрѣй (Яготинская)
Чайченъко Кузма (Яготинская)
Чаяленъко Грыцъко (Яготинская)
Черкасенко Анъдрѣй (Яготинская)
Чичканенко Матюша (Яготинская)
Чорный Хвень (Яготинская)
Чортєнко Гаврило (Яготинская)
Шаленъко Данило (Яготинская)
Шепиренко Павелъ (Яготинская)
Шостакъ Яцъко (Яготинская)
Шрамъченъко Кузма (Яготинская)
Шулга Иванъ (Яготинская)
Шыло Иванъ (Яготинская)
Яголниченъко Мойсѣй (Яготинская)
Яголниченъко Ярмола (Яготинская)
Яловѣцъкый Гарасии (Яготинская)
Янъковъ зят Ярошъ (Яготинская)
Яременко Мартин (Яготинская)
Яременъко Хвеско (Яготинская)
Ярмоленко Иванъ (Яготинская)
Ященко Феско (Яготинская)
================================

Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

2 (09-06-2014 01:12:51 отредактировано AppS)

Re: Яготинская сотня

ревизія 1726г

м.Яготин

козаки можніе

Федор Крихно Атаман Горож.
Харко Ройко
Ярема Ройко
Крилъ Непийвода
Михайло Бондаръ
Остапъ Родакъ
Тимушъ Бурдуненко
Иванъ Непорожній
Семенъ Колодѣй
Хома Колодѣй
Стецко Левченко
Лукян Бережный
Андрѣй Лашко
Игнатъ Настенко
Кирилъ Лаптур
Микита Калита
Яцко Розуменко
Юрко Засодѣй

козаки убогіе

Иван Зубченко
мартин Татарин
Игнатъ Понкошицъ
Майсей Бачѣенко
Климъ Рубанъ
Карпъ Мажуй
Мартинъ Лащенко
Роман Саранча
Грицко Лобунецъ
Семенъ Кравецъ
Лукашъ Прунко
Демко Лисий
Гарасим Пащенко
Иванъ Щербиненко
Грицко Чаплинскій
Яремиха Шубиниха
Иваниха Гнилоручка
Иваниха Спасиха
Степаниха Ющенкова
Маря Горлушиха

Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

3

Re: Яготинская сотня

Исповедная ведомость села Мала Березанка (на карте 1868-1873 гг. - Березанка) церкви Пресвятой Богородици Киевской епархии уезда Переяславского ведомства Переяславского духовного правления 1788 года (полный список)

Архипенко, Балдук, Башкир, Бебешка удова, Бережній, Божко-зять, Болбот, Болиголовенко, Бородин, Варениха удова, Василенко, ВедмѢдь, Величко, Висуцкій, Вихтар/ Выхтар, Гавриленко, Гавриш, Головань, Голуб, Грецкій, Даценко, Дубинскій, Дуйно, Евенко, Заболотній, Завалній,  Захарченко-зять, Калениченко, Калюжній Карпенко, Качан, Кашпуренко, КлевѢка, Ковбиш, Козак, КозорѢз, Коцюба, Кошовець, Кравченко, Кривошія, Крут, Ксян, Кукр, Куць, Кучер-зять, Литвинець,  Лицар, Лѣсовій, Ломака, Лоханя, Луценко, Маіор, Максимченко, Межейко, Мелетенко, Мироненко, Мринскій, Наливайко, Нацик, Некрята, Омелян, Орел, Оробей, Палагна, Паляниця, Пархоменко-зять, ПогорѢлій/ ПогорѢленко, Погребній, Полонскій, Понамаренко, Понамаренко, ПрихѢдко,  Прокопенко, Проценко, Савеленко, Симоновскій, Скляренко, Скорій, Сусла, Тарасевич, Ткаченко, Троценко, Удовик, Чередниченко, Черкасенко, Чич, Чолка, Шевченко,  Шеремет,  ШмѢтко, Шулга, Шупик, Щерба, Юрченко, Ященко.

Хутор владения кадета Ивана Висоцкого того же прихода:

Гайдай, Галушка, Зарувняю удова, Зубенко, КисѢль, Кобзар, Кравець, Лесенко, МалафѢенко, Ницовній, Овчар, Попаненко, Посвященній, Рибалка, Рубаненко, Саливоненко, Скочко, Слинко, Старостин зять, Тищенко, Чайка.

Хутор владения удовствующей переводчиковой Марфи Филиповой Войнаховской (на карте 1868-1873 гг. - село Виноховского) того же прихода:

Гношенко, Сениченко, Скок. Шость.

Хутор владения Господина Федора Дмитрашка Райчи того же прихода:

Батиха удова, Безуглій, Болиголов, Бурим, Вареня, ВедмѢдь, Гайдамака, Голиченко, Головко, Грехно, Гусак, Данилченко, Дмитрашко Райча, Довгопятенко, Дробот,  Дрона, ИванѢенко, Катериненко, Каюк, Ковтун, Краснощок, Мануйленко, Овчар, Понамаренко, Сѣкун, Тимченко, Шевченко, Шостопал.

Хутор Жуковня Ее превосходителства Госпожи Матрони Тепловшой того же прихода:

Архипенко, Грехно, Гуйдиха вдова, Майсак. Овчар, Ренеда, Самойленко, СлабѢнскій, Ященко.

Хутор Господина войскового товариша Петра Купчинского того же прихода:

Грак, Грицак, Евфименко, Коваль/ Коваленко, Коморній, Кудин,  Купка, Кучер, Лоханка, Миколенко, Овчар, Посвященній, Скрипка, Сокол, Шкивер, ШкѢль, Ященко.

Хутор Петренков владения Думитрашки Райчи того же прихода:

Бей, Бѣлик, Бондар/ Бондаренко, Бугай, ГорѢлій, Гуриненко, Гутник, Каплоух, Коваль/ Коваленко, Ковтун, Козаченко, Колесник, Коломийченко, Копиль, КорнѢенко, Кучер, КушнѢр/ Кушнеренко, Литвиненко, Литовченко, Ляпило, Лях, Мирочник, Мичуда, Нерушник, Овчар, Печериця, Рикуня вдова, Семеринченко, СлѢпченко, Сова, Старостин зять, Стас, Сторчовій, Устименко, Харченко, Ярмоленко.

Хутор Пилипенковий того же прихода:

Арсененко, Безиха вдова, Бицютиха удова, Бондар, Виник, Господар, Гриненко, Дайнич, Данич, Косенко, Куган, Кухар, Лях, Малуша. Найдюн, Овчар, Орловскій, Пилипенков, Пицанка удова, ПрихѢдко, ПрыхѢдко, Рикуня вдова, Скрипка, Торба,  Триголосненко, Чуйко, Шеремет, Шпоп.

Хутор Господина Славатинского (на карте 1868-1873 гг. - село Словотинского) того же прихода:

Адаменко, Боклаг Бурденко, Буць, Верховій, Гавриш, Гайдаенко, Демузенко, Дмитрик, Жур, Заїка,  Канаровскій-зять, Коваль, Кожушній, Конюх, Кравець, Кулявець, Лях, Мирошник, ПасѢчній, Самсон, Славатинскій Спектар, Стадник, Ткаченко, Шость.

Хутор СтѢнки того же прихода:

Загинайло, Калита, Лобасенко, Новаков, Погляненко.

Спасибо сказали: SVKM de L, Мариненко, kbg_dnepr, az.1963, Syviu, rulkiev6

Поделиться

4

Re: Яготинская сотня

Исповедная ведомость села Бирловка собора Архистратига Христова Михаила Киевской епархии уезда Переяславского ведомства Переяславского духовного правления 1788 года (неполный список, нету конца дела)

Антоненко, Бабенко, Бартошевскій, Безкровний, Бондаренко, Вакуленко, Ващенко, ВеретѢлниця вдова, Гетман, Головатий, Грицак, Дебелій, Демченко, Денисенко, ДуплѢй/ ДуплѢенко, Заводненко, Деня, Зозуля, Корховій, Кравець, Лобода, Макаренко, Мартиненко, Миронович, Мисюра, Ничипоренко, ОлифѢренко, Опанасенко, ПантелѢев, Петриченко, Пирог, Приймак, Рябовол, Савицкій, Сердюк, Середа, Сидоренко, Славатинскій, СнѢсар, Супрун, Тарасенко, Тесленко, Титаренко, Тканченко, Ткач/ Ткаченко, Туржанскій, Турчиновскій, Хурса, Чорнячко, Чуприна, Швець, Шмаровоз, Шулга, Янко, Яновскій.

Хутор Шрамковского того же прихода:

Прохорович.

Исповедная ведомость села Капустинець (на карте 1868-1873 гг. - село Капустинцы) церкви Архистратига Христова Михаила Киевской епархии уезда Переяславского ведомства Переяславского духовного правления 1788 года (неполный список, нету конца дела):

Андрусенко, БилдѢй,Бѣлогруденко, Бовтрук, Буряк, БѢрченко, Гергіць-зять, Гудор, Гусар, Доломанко, Дрохвич,  Дяченко,  Зюбенко, Ивалов, Кабиш, Кайданик, Канабинерка –невестка, Капичка, Киричко, Кирпенко, Кобзаренко, Коваль/ Коваленко, Ковтун, Козярин, Коломиець, Коркач, Костирка, Крутько, Кузенко, Кузуб, Легкий/ Легченко, Литвин, Литовченко, Лоиць, Лойченко, Люшенко, Ляшенко, Мантропенко, Маруненко, Марухен, МатвѢенко, Мизин, Мѣрочник/ МѢрочниченко, Нарочна вдова, Непайда, Овчар, Одаменко, ОлѢйник, Омельченко, Осауленко, Пархоменко, Педко, Погребняк, Подунай, Полтавець, Прядка, Пузевич, Пузиха вдова, СмѢлий/ СмѢленко, СнѢгир, Солодкий, Сорока, Стадниченко, Тарасенко, Тимковскій, Ткач, Товмаченко, Точковенко, Турукало, Халявченко, Хоменко. Хутарненко, Чайка, Чередник,  Чуприна, Чупринка, Шабалтасній, Шелех, Шрамко, Штока/ Шточенко, Ющенко.

Исповедная ведомость села Ничипоровка прихода церкви Покрови Богоматери Киевской епархии уезда Переяславского ведомства Переяславского духовного правления 1788 года (полный список):

Батрак/ Батраков, Бахмацкій, Безбородко, Бережній, Биховець, Бѣлан, Бобирь/ Бобирев, Божко, Бойченко, Бокутко , Бондар, Бородина, Бохан/ Боханов, Бохановскый, Бояр, Брушко, Буртиха вдова, Бятець, БѢлецкий , Виновий, Висовниха вдова, Вишневецкий, Волвач, Волошин/ Волошиненко, Гаврилченко, Гаркатий, Гиря/ Гирин, Голопон, Гупса/ Гупсенко, Даниленко, Даценко, Дѣденко, Довбиш, Довгопол, Ещенко, Задиряка, Запорожченко, Заруба, Зѣверин, Золотенко, Золотуха , Ивашиненко, Илленко, Исаенко, Калина, Карпенко, Катренко, Кизименко, Кирпа, Кисляк, Клименко/ Клименков, Клопотенко, Коваленко/ Коваленков, Ковалский, Коваль/ Ковалев , Козуля , Конько, Косяк, Кочубей, КошѢль, Кр.менко(?), Кравченко, Крапець, Крупиха вдова, Кучеренко, Лебедь, Левенець/ Левенченченко, Левченко, Лесенко/ Лесенков, Литвин, Лихаченко, Лѣсовий, Луцкій, Мазковий, Малишка, Маляр, Мардула, Мацюк/ Мацюков, Мишолов, Мѣрочник, Молота, Мормол/ Мормолев, Москалевна вдова (Москаленко), Московченко, Мулюка/ Мулючин, Мусик/ Мусиков, Мякушенко, Набок , Найдюненко, Натойлад, Науменко, Нудьга/ Нудженко, Овчар, Оленчук/ Оленчуков, ОлифѢренко/ Олифиренко/ ОлифѢренков, Омелченко, Опанасенко, Охтень/ Охтенев, Папуша, Педоренко/ Подоренко/ Педоренков, Переласий, Пивовар, Пилипенко/ Пилипенков, ПобѢгай, ПолѢшко/ ПолѢшков, ПонѢделок, Породка, Придача, Прокопенко, Равада , РебрѢй, Ревус/ Ревусов, Рибась, Самоüд, Семеняка/ Семеняков/ Семенячин, Семеренчиха вдова, Семигость, Семикоп, Середа/ Середин, Ситников, Скоромоха, Сорока, Стародуб, Степаненко, Супрун, Таран, Тарапина, Тимошенко, Тищенко, Ткаленко, Ткалич, Тонченко, Унучко, Феденко, Хонко, Хоя, Чайка, Черняк,, Шаповаленко, Швединенко/ Шведининько, Швець, Шевчик, Шендрик, Шийка, Шишкан, Шкандевич, Шконда, Шкробка, Шостак, Шупило, Юрченко,Ярмоленко.

Хутор Рябовщина того же прихода:

Дараган, Жадан, КонѢець, Помелука, Попич, Ричка, СлѢпий.

Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

5 (03-06-2015 17:06:16 отредактировано kbg_dnepr)

Re: Яготинская сотня

Колеги, підкажіть, будь ласка, заблуді отут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=34703#p34703 :



какой населённый сейчас пункт ?"Переяславский полк, Яготинская сотня Слобода Лизогубова"

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

6

Re: Яготинская сотня

Згуровский район Киевской области Украины

Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

7 (04-01-2016 23:12:08 отредактировано Dobrovolsky)

Re: Яготинская сотня

Інститут рукопису ЦНБ ім.Вернадського
Фонд 1 спр. 54336-54337
Ревізія Переяславського полку 1726 року

    Сотня Яготынская козаки                       
                           
        МҌстечко Яготын козаки можныи                   
            Федор     Крихно         атаман городовой   
            Харко     Ройко           
            Ярема     Ройко           
            Кирик     Непийвода           
            Михайло     Бондар           
            Остап     Родак           
            Тимуш     Бурдуненко           
            Иван     Непорожній           
            Семен     Колодҍй           
            Хома     Колодҍй           
            Стец(ь)ко     Левченко           
            Лукьян     Бережный           
            АндрҌй     Лашко           
            Игнат     Настенко           
            Кирик     Лаптур           
            Микита     Калита           
            Яц(ь)ко     Розуменко           
            Юрко     Засолҍй           
                            18
        Козаки убогыи:                   
            Иван     Зубченко           
            Мартин     Татарин           
            Игнат     Тонкошкур           
            Мойсҍй     Бабҍенко           
            Клим     Рубан           
            Карп     Манжур           
            Мартин     Лащенко           
            Роман     Саранча           
            Гриц(ь)ко     Лобунець           
            Семен     Кравець           
            Лукьян     Прун(ь)ко           
            Демко     Лисий           
            Гарасим     Онущенко           
            Федор     Рожко           
            Иван     Ющенко           
            Гавриш     Пащенко           
            Иван     Щербиненко           
            Гриц(ь)ко     Чаплинский           
            Яремиха     Дубиниха           
            Иваниха     Гнилозубка           
            Иваниха     Спасиха           
            Степаниха     Ющенкова           
            Данилиха     Прунчиха           
            Мар(ь)я     Горлушиха           
                            итого всҍх   43
        Деревни Лҍсняки козаки убогыи                   
            Микола     Липский     атаман       
            Василь     Сабадаш           
69зв            Кирик     Бойченко           
            Максим     Двурко           
            Антун     Батраченко           
            Семен     Лебедь           
            Артем     Плакса           
            Микита     Федина           
            Кость     Чаяло           
            Сидор     Шул(ь)женко           
            Микита Босяченко               
            Федор Босяченко               
            Яким Гордҍенко               
            Антун Давиденко               
                            итого   14
        Войтовец и Березанки сел козаки можныи                   
            Харко Яценко, атаман               
            Йос(ь)ко Руденко               
            Пилип Перетят(ь)ко               
            Дорош Сенченко               
            Василь Саранча               
            Омел(ь)ко Коцюбенко               
            Тимуш Куценко               
            Трохим Ломака               
            Стец(ь)ко Гриценко               
                            9
        Козаки убогыи                   
            Лаврҍн Удовиченко               
            Стец(ь)ко     Опанасенко           
            Андрҍй Межейко               
            Иван Круть               
            Василь Шул(ь)га               
            Федор     Дудка (в 2-му)           
            Василь     Дудченко (в 2-му)           
            Матвҍй Виновенко               
            Антип Барабашув зять               
            Степан Кермус                
            Марко Ляшенко               
            Моисҍй Старий               
            Рад(ь)ко Швець               
            Иван Михайленко               
                            итого   23
        Черевкы село козаки можныи                   
            Демьян Оксіоненко               
            Гарасим Павленко               
            Степан Робендяга               
            Каленик Матвҍенко               
            Улас Гавриленко               
                            5
        Козаки убогыи                   
            Феско Пустовуйт               
            Андрҍй Гордҍенко               
            Иван Кирпа               
            Василь Тимченко               
            Игнат Ткач               
            Гаврило Прусенко               
                            6
        Панфили село козаки можныи                   
            Сидор Гопкало               
Лис.70        Козаки убогыи                   
            Иван Пархоменко               
            Петро Коваленко               
            Яц(ь)ко Батраченко               
            Антун Погребный               
            Павло Тарасенко               
            Лес(ь)ко Зайченко               
            Гриц(ь)ко Маргула               
            Ярема Донченко               
            Гриц(ь)ко Лысенко               
            Гаврилиха Шарахванна               
            Грициха Батрачиха               
            Иваниха Юрченчиха               
            Зайчиха Калчиха               
                            итого  14
        Соснова село козаки можныи                   
            Федор Гвоздик, атаман               
            Ярмола Ошкало               
            Гриц(ь)ко Момот               
            Ярема Зубенко               
            Протас Золотуха               
            Петро Малищенко               
            Карп Степанченко               
                            7
        Козаки убогыи                   
            Роман Даниленко               
            Яким Остапенко               
            Андрей Данил(ь)ченко               
            Лес(ь)ко Грисенко               
            Иван Клопот               
            Моисҍй Клопот               
                           
        Денисы село козаки можныи                   
            Матвҍй Головань               
            Моисҍй Зайченко               
            Гриц(ь)ко Тищенко               
            Ничипор Игнатенко               
        Козаки убогыи                   
            Иван Исаенко               
            Корнҍй Попович               
            Иван Чубык               
            Мартин Марченко               
            Онуфрий     Евоненко           
            Дац(ь)ко Ткач               
            Яц(ь)ко Сотнык               
            Омел(ь)ко Попович               
            Василь Мареныч               
            Вас(ь)ко Йосипенко               
            Федор Коркаченко               
            Иван Чапурный               
            Иван Коркаченко               
            Опанас Остапенко               
                            итого  18
        Полежаи село козаки можныи:                   
            Максим Ляшко               
        Козаки убогыи:                   
            Лаврҍн Шул(ь)га               
70зв            Лаврҍн Каленыков зять               
            Василь Чалҍй               
            Федор Обертҍй               
            Яким Петруненко               
            Дац(ь)ко Дерҍенко               
            Степан Богданенко               
                            итого  8
         Плужныки деревня козаки убогыи                   
            Петро Харченко               
            Ярема Педусенко               
            Миколай Бут               
            Василь Кривенко               
            Стец(ь)ко Ярмак               
            Гриц(ь)ко Мусиченко               
            Матвҍй Бородюн               
                            итого  7
        Капустынцҍ козаки можныи                   
            Даныло Дахно, атаман               
            Василь Даценко               
            Федор Сорока               
            Роман Даценко               
            Иван Безпалый               
            Данило Куз(ь)менко               
            Иван Колесныченко               
                            7
            Козаки убогыи               
            Петро Забузкий               
            Мойсҍй Ил(л)енко               
            Федор Бовтрук               
            Опанас Лисий               
            Андрҍй Евтушенко               
            Онис(ь)ко Пилипенко               
            Семен Костирка               
            Моисҍй Швець               
            Гриц(ь)ко Гринченко               
            Тимош Пилипенко               
            Степан Бутенко               
            Петро Науменко               
            Филон (в 2-му) Игнатенко               
            Лес(ь)ко Бровченко               
            Гаврило Шелех               
            Трохим Попенко               
71            Микита Дерев(ь)янка               
            Петро Гергеценко               
            Степан Браженко               
            Павло Кулиненко               
            Павло Ткач               
            Андрҍй Дудченко               
            Остап Щербына               
            Кирило Тачка               
            Улас Шабалтас(ний)               
            Петро Кабыш               
            Пилип Паламаренко (в 2-му)               
            Остап Дмитренко               
            Вувдя Пустовуйтка               
            Параска Бровчиха               
            Мар(ь)я Марҍйчиха               
            Уляна Козубыха               
                            итого   39
            Ничипоровка село козаки можныи:               
            Федор Бурта               
            Клим Лук(ь)яненко               
            Тимуш Полҍщенко               
            Иван Бохан               
            Яков Шийка               
            Микола Даниленко               
            Хома Юрченко               
            Козаки убогыи               
            Иван Бобиренко               
            Гриц(ь)ко Панасенко               
            Гордҍй Попович               
            Михайло Боханенко               
            Хома Остапенко               
            Стец(ь)ко Бережненко               
            Стец(ь)ко Ґрантовский               
            Савка Домарацкий               
            Стец(ь)ко Мормуль               
            Клим Педорич               
            Антун Стрижак               
            Мар(ь)я Швединка               
            Мотра Омел(ь)чиха               
                            итого  20
            Итого в сотне козаков можных – 59               
                                                       Убогих – 151               
                                                       Всего – 210               
            Іосыф Павловыч  сотнык Яготынскый               
            Семен Климович  сотник Басанский               
                           
            Лис.73               
            Сотня Яготынская посполитие               
            Мҍстечко Яготын посполытіе убогыи:               
            Федор Якимович, войт               
            Павло Романенко               
            Трохим Бойко               
            Кондрат Боженко               
            Вакула Усатенко               
            Гриц(ь)ко Охрҍменко               
            Андрҍй Колеснык               
            Иван Недобуй               
            Кузьма Борисенко               
            Борис Старій               
            Куз(ь)ма Крутоголов               
            Иван Овчаренко               
            Иван Недобоенко               
            Федор Бондарчин сын               
            Гриц(ь)ко Скрипченко               
            Юс(ь)ко Червяк               
            Михайло Цибуленко               
            Иван Палагна               
            Антун Чиргикало               
            Иван Палагна               
            Охрҍм Кривцюненко               
            Стец(ь)ко Палагна               
            Федор Бҍлоус               
            Кондрат Товстий               
            Семен Кравець               
            Савка Недобуй               
            Ничипор Лесенко               
            Петро Кривцюненко               
            Клим Кисляк               
            Улас Короткорукий               
            Дмитро Кравець               
            Федор Постуй               
            Гриц(ь)ко Демкув зять               
            Яков Тунык               
            Михайло Милик               
            Лаврҍн Кисляченко               
            Ил(ь)ко Кручко               
            Остап Лесенко               
            Ярема Ґавей (Демченко - у 2-му)               
            Андрҍй Ребрҍй               
                            итого  40
            Лҍсняки деревня посполитыи можныи               
            Василь Люшняк               
            Василь Цап               
73зв            Посполитыи убогыи               
            Василь Шматлавець                
            Сидор Козел               
            Иван Тимченко               
            Андрҍй Быковскій               
            Гриц(ь)ко Швець               
            Иван Волошын               
            Сыдор Даценко               
            Михайло Ткач               
            Ярема Малинка               
            Микита Омеляненко               
            Лес(ь)ко Давиденко               
            Андрҍй Кисҍль               
            Йос(ь)ко Йовченко               
            Гарасим Стрильченко               
            Лук(ь)ян Хоменко               
            Фес(ь)ко Скук               
            Петро Мҍрочник               
            Василь Пашенка               
            Игнат Литвин               
                            итого 21
            Березанка село               
             посполитыи убогыи               
            Максим Пустовуйт               
            Юрко Страх               
            Степан Воловній               
            Иван Галушка               
            Гриц(ь)ко Найдюн                
            Демид Шинкар               
            Омел(ь)ко Чередниченко               
            Йосщиха Сҍкунка               
                            итого 8
            Войтовец села посполитыи убогыи               
            Я(ь)цко Цҍпа (у 2-му)               
            Йо(в)фим Таран               
            Федор Дьогтяренко               
            Яков Дейнечин зять               
            Савка Литвин               
            Степан Хижка               
            Иван Скрипка               
            Гаврило Ковтун               
            Матвҍй Бабенко               
            Гриц(ь)ко Гречуха               
            Степан Сенченко               
            Мойсҍй Литвин               
            Луцик Дудка               
            Яц(ь)ко Ґлазко               
            Андрҍй Мазур               
            Кондрат Ярошишин зять               
            Лук(ь)ян Драґа               
            Лук(ь)ян Пащенко               
            Марко Куць               
            Василь Великий               
            Иван Дудчин зять               
            Евтух Савченко               
            Василь Пухир               
            Гриц(ь)ко Пащенко               
            Яков Бабенко               
            Михайло Болотенний               
                           
Лис.74            Слободка на Супое                
            посполитие убогіе               
            Яц(ь)ко Унучко               
            Іван Лапа               
            Гриц(ь)ко Бабак               
            Гриц(ь)ко Шевчик               
            Самуйло Литвин               
            Иван Одноруч               
            Данило Литвин               
            Кирило Пинчук               
            Андрҍй Бердник               
            Мойсьй Иваненко               
            Кондрат Подлҍсний               
            Петро Бондарь               
            Василь Машиндура               
            Харко Скороход               
                            итого   15
            Село Панфили подсосҍдки пнҍ Берловой               
            Іван Литвин               
            Василь Пинчук               
            Конон Приложко               
            Василь Ткаченко               
            Игнат Лисенко               
            Василь Ткач               
            Антун Ткаченко               
            Іван Караван                
            Можныи               
            Іван Гайдамака               
            Подсосҍдки пана Прокопа хоружого полкового на купленных его грунтах:               
            Левко Дудченко               
            Яц(ь)ко Кодрицкий               
            Йовхим Колесник               
            Гаврило С(к)рипка               
            Яким Увун               
            Евфим Увун               
                            итого   6
            Соснова село               
             посполитие убогии               
            Тимиш Дуденко               
            Пан(ь)ко Иваненко(в 2-му)               
            Степан М(')який                
            Гарасим Олифҍренко               
            Хведор Калениченко               
            Улас Григоренко               
            Мойсҍй Цибуленко               
            Остап Волос               
            Андрей Ткач               
            Федор Куць               
            Василь Швець               
            Савка Латух               
            Іван Полипченко               
            Іван Бровко               
            Василь Зубко               
            Дмитро Дорошенко (Ярошенко -у 2-му)               
            Гаврило Бабак               
            Кондрат Ткач               
            Ничипор Ткач               
            Онис(ь)ко Прилҍпка               
            Антун Гусиченко               
            Дац(ь)ко Гузҍй               
            Микита Кравець               
            Йовхим Паламаренко               
            Савка Паламаренко               
            Каленичка Химка               
            Антун Калита               
            Іван Шолуд(ь)ко               
74зв            Іван Мазуренко               
            Клим Ярошенко               
            Іван Палагна               
            Кирик Ткач                
                            итого   32
            Черевки село               
             посполитыи убогіи (всі імена - з 2-го списку)               
            Иван Гутник               
            Федор Сургак               
            Роман Стадниченко               
            Карпо Прусов зять               
            Степан Степанець               
            Фес(ь)ко Литвин               
            Яруш Саливоненко               
            Ил(ь)ко Пустовуйтов зять               
            Прокоп Гавриленко               
            Семен  Слҍпченко               
            Игнат Тимошенко               
            Федор Швець               
            Степан Нечитайленко               
            Дац(ь)ко Саливоненко               
            Улас Ткач               
            Кондрат Сукач               
            Иван Лысый               
            Яцко Ярмолай               
                            итого   18
            Безугловка деревня посполитые убогие               
            Пилип Чухно               
            Петро Садовничого зять               
            Семен Марҍйчин               
            Василь Яринич               
            Василь Садовниченко               
            Омел(ь)ко Садовниченко               
            Федор Марченко               
            Павел Ґель               
            Омел(ь)ко Косый               
            Микита Довбиш               
            Андрҍй Клишенко               
            Корнҍй Гордҍенко               
            Іван Березинский               
            Ничипор Тютюнник               
            Яциха Андрҍяшовна               
            Мар(ь)я Бондарка               
            Сергҍй Ковтун               
            Микита Молодожун               
            Карп Бочка               
            Тарас Дудукало               
            Лес(ь)ко Чорный               
            Федор Швець               
            Сидор Очколяс               
            Сидор Мринский               
            Тишко Тандир               
            Антун Литвин               
            Василь Семещишин зять               
            Ярмола Оверовченко (Веревенко в 2-му)               
            Кондрат Куць               
            Гриц(ь)ко Нестеренко               
            Семен Лисий               
                            итого   32
Лис.75            Денисы село посполитыи убогыи               
            Проц(ь)ко Кондратенко               
            Василь Свистун (у 2-му)               
            Петро Данылишин               
            Пилип Величенко               
            Иван Лубенченко               
            Иван Сҍрий (Сҍвий – во 2-м варианте)               
            Рад(ь)ко Коваль               
            Наум Коваль               
            Йос(ь)ко Ткач               
            Федор Йосипенко               
            Иван Дешевило               
            Василь Ткач               
            Тимуш Кикоть               
            Василь Коробка               
            Савка Ткач               
            Гапка Иващиха               
                            итого   16
            Положаи село посполитыи убогыи               
            Яков Повшенко               
            Демко Луценко               
            Зҍн(ь)ко Робуренко (Робовенко у 2-му)               
            Максим Спичак               
            Иван Горбатый               
            Симон  (Горбатый - ?)               
            Корнҍй Ткач               
            Клим Зайка               
            Василь Юрченко               
            Микита Ткач               
                            итого  10
            Городыщҍ деревня посполытыи можныи               
            Прокуп Кривошия               
            Посполитыи убогыи               
            Ярема Колеснык               
            Иван Пикуль               
            Павло Пикуль               
            Федор Пащенко               
            Микита Швець               
            Степан Бут               
                            итого   7
            Плужныки деревня               
             посполитыи убогыи               
            Василь Очерет               
            Сильвестр Малюта               
            Иван Шаповал               
            Василь Бабҍй               
            Остап Рудь               
                            итого   5
            Капустынцҍ село               
             посполитыи убогыи               
            Савка Бҍлонуг                
            Федор Кал(ь)норук               
            Федор Левченко               
            Иван Кайданык               
            Стец(ь)ко Зосим               
            Лукьян Хелемендик               
            Петро Левченко               
            Иван Литвин               
            Стецко Дем(ь)яненко               
            Яким Михайличенко               
            Петро Каменскій               
            Олексҍй Тимченко               
            Стец(ь)ко Чалый               
            Петро Кондратенко               
            Иван Красножун               
            Федор Живак               
75зв            Гриц(ь)ко Бойко               
            Степан Коломиец(ь)               
            Павел Дудиченко               
            Иван Кайданнык               
            Федор Рибалка               
            Федор Чорногуз               
                            итого   22
            Фарбована деревня               
             посполитіи убогыи               
            Опанас Джурило               
            Павел Ростереба               
            Иван Клопот               
            Гордҍй Павленко               
            Матвҍй Шевченко               
            Василь Косич               
            Микита Олексҍенко               
            Лес(ь)ко Сеневич               
            Фес(ь)ко Курочка               
                            итого   9
            Ничипоровка село               
             посполытыи убогыи               
            Яким Киян               
            Лес(ь)ко Ткач               
            Юрко Ткач               
            Назар Ткач               
            Семен Задорожній               
            Гаврило Лук(ь)яненко               
            Василь Горбач               
            Савка Пилипенко               
            Кондрат Паламар               
                            итого   9
            Бирловка деревня               
             посполитыи убогыи               
            Василь Савченко               
            Лук(ь)ян Чорненко               
            Трохим Мелета               
            Иван Пиргун                
            Мартин Литвин               
            Олифҍр Хоменко               
            Роман Тютюнник (у 2-му)               
            Василь Кочерга               
            Иван Зима               
            Павел Окол(ь)ченко               
            Вас(ь)ко Стадник               
            Дмитро Дитина               
            Левко Шевела               
            Василь Фурса               
            Гаврило Тарасенко               
            Михайло Шатайло               
                            итого   16
            Семеновка село               
             посполитыи убогыи               
            Михайло Федченко               
            Харко Повстянка               
            Гриц(ь)ко Кошҍль               
            Гарасим Коршак               
            Яц(ь)ко Перетят(ь)ко               
            Андрҍй Перетятченко               
            Стец(ь)ко Ткач               
            Антун Повстянка               
            Василь Повстянка               
            Василь Коршак               
            Павло Голобород(ь)ко               
            Федор Прихуд(ь)ко               
            Савка Кикоть               
            Петро Семененко               
            Петро Лисій               
            Семен Стогнҍй               
            Гарасим Погребний               
            Семен Рокутко               
            Стецко Прадченко               
            Иван Глухій               
                            итого   20
Лис.76            Кантакузовка деревня               
             посполитыи убогыи               
            Иван Ростун               
            Ничипор Кулик               
            Лук(ь)ян Скрипка               
            Харко Ткач               
            Гаврило Волошыненко               
            Роман Мандич               
            Василь Башко               
            Семен Гарасименко               
            Самуйло Римаренко               
                            итого   9
            Колимийцҍ село               
             посполитыи убогыи               
            Иван Ропота               
            Тимко Тесля               
            Яц(ь)ко Богуславченко               
            Роман Потапенко               
            Олексҍй Яременко               
            Михайло Фурсай               
            Пилип Проценко               
            Павел Рябовул               
            Лук(ь)ян Баламутенко               
            Даныло Богуславець               
            Федор  Кадух (Кадуг у 2-му)               
            Гриц(ь)ко Легуша                
            Данило Каптур               
            Федор Колеснык               
            Семен Давиденко               
            Иван Галушка               
            Йос(ь)ко Швець               
            Иван Степаненко               
                            итого   18
            Журавка деревня               
             посполитыи убогыи               
            Клим Феденко               
            Прокуп Кривій               
            Василь Погребный               
            Иван Бул(ь)да               
            Левко Клҍщенко               
            Павло Лҍснянский               
            Карпо Овчаренко               
            Мартин Бул(ь)денко               
            Кондрат Пилипенко               
            Савка Лаврҍненко               
            Иван Гармаш               
            Каленык Антоненко               
            Кирило Овчаренко               
            Карп Феденко               
            Матвҍй Олефҍренко               
                            итого   15
            Годуновка село               
             посполитіи убогіи               
            Гриц(ь)ко Бойченко               
            Гаврило Бурлака               
            Семен Скаба               
            Павел Симиренко               
            Яков Ус               
            Лес(ь)ко Прихуд(ь)ко               
            Фес(ь)ко Жолудь               
            Карп Синҍл(ь)ниченко               
            Лес(ь)ко Ивахнҍй               
            Андрҍй Бугучар               
            Семен Кучма               
            Матвҍй Кожух               
76зв            Петро Удовиченко               
            Гаврило Незнаенко               
            Лук(ь)ян Товстоп(ь)ят               
            Федор Кучма               
            Степан Штепура               
            Гриц(ь)ко Кураш               
            Данило Печерный               
            Марина Коломийка               
            Федор Ткач               
                            итого   21
        Итого в  усҍх посполитих    -   384                   
                           
        Лубенского полку значкового товариша Федора Кохна подданые на Переяславском степу вольном жиючие, которые нҍкаких повинностей до полку Переяславского не отбувают                   
            Хведор Шолуд(ь)ко               
            Прокоп Ткач               
            Лес(ь)ко Ткач               
            Омел(ь)ко Ткач               
            Другий Золотонуский Ткач               
            Лиха(???) Сокҍра               
            Василь Горкавий               
            Савка з Лелякув               
            Грицко Радкув зять               
            Лаврҍн Швець               
            Кравець               
            Антон Старий               
            Куз(ь)ма Ігнатуненко               
            Хведор Литвин               
            Йовхим Великий               
            Яков Сак               
            Лук(ь)ян Чалий               
            Ян Мазур               
            Іван Товстоноженко               
            Семен Лапоть               
            Василь Чередник               
            Рад(ь)ко               
            Петро Корабель.               
                           
        Йосыф Павлович       сотнык Яготинский                   
        Семен Климович       сотник Басанский

Спасибо сказали: Vlad S., kbg_dnepr, az.1963, VadShv, сергей-гродовка5

Поделиться

8

Re: Яготинская сотня

Сотне Яготинской.

Иосиф Павлов действителний сотник,
Хведор Крисенко атаман.

Личный состав малороссийской козацкой старшины в 1725 году // Киевская старина, № 7-8. 1904

Шукаю предків - Коритько, Гащенко, Бунак, Кононенко, Бутрим, Шабранський (Szabranski) Шапранський), По(е)рвенко, Малявко, Прачик (Praczyk), В'язовик, Білодід, Шурига, Юрченко, Голиш, Жура, Пророк, Стариченко, Бикус, Школьний, Слизький, Кондратенко (Почекайло), Розум, Козел, Комоса, Наумець, Лисий (Лисиця)
Сасноўскі, Сіткевіч
Gerulis, Пагодіс
R1 M173
Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

9

Re: Яготинская сотня

Козачок пишет:

Исповедная ведомость села Мала Березанка (на карте 1868-1873 гг. - Березанка) церкви Пресвятой Богородици Киевской епархии уезда Переяславского ведомства Переяславского духовного правления 1788 года (полный список)

Архипенко, Балдук, Башкир, Бебешка удова, Бережній, Божко-зять, Болбот, Болиголовенко, Бородин, Варениха удова, Василенко, ВедмѢдь, Величко, Висуцкій, Вихтар/ Выхтар, Гавриленко, Гавриш, Головань, Голуб, Грецкій, Даценко, Дубинскій, Дуйно, Евенко, Заболотній, Завалній,  Захарченко-зять, Калениченко, Калюжній Карпенко, Качан, Кашпуренко, КлевѢка, Ковбиш, Козак, КозорѢз, Коцюба, Кошовець, Кравченко, Кривошія, Крут, Ксян, Кукр, Куць, Кучер-зять, Литвинець,  Лицар, Лѣсовій, Ломака, Лоханя, Луценко, Маіор, Максимченко, Межейко, Мелетенко, Мироненко, Мринскій, Наливайко, Нацик, Некрята, Омелян, Орел, Оробей, Палагна, Паляниця, Пархоменко-зять, ПогорѢлій/ ПогорѢленко, Погребній, Полонскій, Понамаренко, Понамаренко, ПрихѢдко,  Прокопенко, Проценко, Савеленко, Симоновскій, Скляренко, Скорій, Сусла, Тарасевич, Ткаченко, Троценко, Удовик, Чередниченко, Черкасенко, Чич, Чолка, Шевченко,  Шеремет,  ШмѢтко, Шулга, Шупик, Щерба, Юрченко, Ященко.

А імен немає,цікавить прізвище Омелян.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Поделиться

10 (10-05-2019 16:29:43 отредактировано Andrii)

Re: Яготинская сотня

Кривошея В.В., Кривошея І.І. Нариси історії Київщини періоду козацтва. Яготин. - К.: «Стилос», 2002. - 101 с.

+ открыть текст

Дослідження, запропоноване читачам, може стати першим кроком для багатьох родин Яготина і навколишніх населених пунктів на шляху до віднайдення свого коріння. Окрім даних про історію населених пунктів, книга містить генеалогічні розписи родів, що населяли Яготинську сотню Переяславського полку в XVII-XVHI ст. і, в основному, продовжуються на цій землі й сьогодні. Для зручності генеалогічна інформація розміщена в алфавітному порядку. Виключення становлять деякі полковницькі і сотницькі роди, які у відповідному розділі вміщені першими. Для тих, кому поталанить знайти тут відомості про власний рід, залишається з допомогою архівів заповнити лакуну (XIX- початок XX ст.) і створити цілісний генеалогічний розпис, за який будуть вдячні ваші нащадки. Тим же, хто таких відомостей у книзі не знайде, радимо пам’ятати, що ці дані тільки верхівка айсберга і чи знайдете ви своє коріння залежить тільки від вас. Існуючі архіви містять багату інформацію генеалогічного характеру і чекають дослідників.

Посилання на книгу.

З питань пошуку в архівах, пишіть в особисті повідомлення.

По вопросам поиска в архивах, пишите в личные сообщения.
Спасибо сказали: kuks701

Поделиться