1 ( 19-02-2018 20:03:51 змінене Ярематойсамий )

Тема: Вперше побачене ім'я

Пропоную на цій сторінці подавати імена, які ви вперше побачили в документах і які зараз добре відомі. Тобто, зафіксуємо період, коли вони увіходили "в моду". Маю на увазі такі: Валерій, Віктор, Анатолій, Вадим, В'ячеслав (та інші на -слав), Ігор, Олег, Світлана, Поліна, Галина і т.п. Тільки в документах!
ЛЮДМИЛА. Вперше зустрів у списку підселенців у ст-цю Саратовську 1906 р. у родині військового старшини Гукова Марка Авксентійовича. Дочці Людмилі було тоді 7 років. Очевидно, росіяни й городяни.
ВЕРА. У цьому ж списку  в цій родині. Дівчинка 1903 р.н.
ЛЮБОВЬ. У списку переселенців з Оренбурзького війська у ст-цю Абхазьку 1864 р.в родині Молявкіна Петра Івановича, його жінка. Роки не вказано.                                                                                     
МАЙЯ. У списку першопоселенців ст-ці Бакинської 1864 р. жінка Мащенка Михайла. Їй було 20 років, 1844 р.н.
НАДЕЖДА. У цьому ж списку в родині Бундюка Йосипа, його дочка 13 років, 1851 р.н.
............................................
Імена Вера, Надежда, Любовь (Любовія) встречаются в документах конца 18-19 вв.
............................................
ВАЛЕНТИНА - п. 671, 1886,
ГАЛИНА - П. 665, 1863, Канівщина
АНГЕЛИНА - п. 606, 1911, Херсонщина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

37

Re: Вперше побачене ім'я

Оленка пише:

Сьогодні вперше побачила імя Алена 1795 рік м. Хабне Радомисльський повіт.

можливо на такий запис або й таке нове ім*я вплинула безпосередня близькість білоруських земель

Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю

Share

38

Re: Вперше побачене ім'я

Херсонский уезд, 1872 год - Сусанна...

(может, и раньше встречалось, нужно искать)

Thanks: nfs79, olyvd2

Share

39

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Настя

декілька разів бачив запис Анастасія як Стеха.

Як отак, то начебто Стеха то Стефанія, Стефанида, а як у житті, то що завгодно буває. Тому у цьому ділі ніколи не можна твердолобо стояти на тому, що тут повна відповідність і що Левко, наприклад, це  Леонтій. А Лев, Леон, Леонід? А, може, й Олексій, Олефір? А що то є Лесь, Лесько, га?

Лесь, Лесько - це однозначно Олексій. За три століття нічого не змінилось. А от Левко для мене дуже цікаве ім'я - маю в дереві кілька ліній прізвища Левкун, перший відомий носій якого в 1711 році записаний як Петро Левков.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

40

Re: Вперше побачене ім'я

Лесь, Лесько - це однозначно Олексій.

Не однозначно. В мене є приклади, коли так звали і Леонтіїв-Левків.

Share

41

Re: Вперше побачене ім'я

AppS пише:

Лесь, Лесько - це однозначно Олексій.

Не однозначно. В мене є приклади, коли так звали і Леонтіїв-Левків.

Я мав на увазі конкретно для моєї місцевості.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

42

Re: Вперше побачене ім'я

1732 рік. Матис (Matys) Ткач. Матис - це ім'я?  Зараз в Україні приблизно 500 носії прізвища Матис, а от з іменем не можу розібратися.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

43

Re: Вперше побачене ім'я

Я б сказала, що це може бути конкретно для конкретної родини. Ну ось звали у моїй родини одну з тіток на ім'я Ольга Люсею, і що тут поробиш? Пр щось схоже (я маю на увазі несповідимість кличних форм) є оповідання у Агати Крісті.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

44

Re: Вперше побачене ім'я

Ольга - Оля - Олюся - Люся

Може Матис = Мафусаїл ? (Ф через грецьке ТЕТА, як Федор - Теодор)

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see
Thanks: Balymba1

Share

45 ( 29-03-2015 23:02:27 змінене Vlad S. )

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba пише:

1732 рік. Матис (Matys) Ткач. Матис - це ім'я?  Зараз в Україні приблизно 500 носії прізвища Матис, а от з іменем не можу розібратися.

Матис зустріч. в Німеччині і Франції (Матіус, Матеус), а також в Іспанії та Італії (хоча Матео частіше), означає "подарунок Бога"

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Balymba, ГіП2

Share

46

Re: Вперше побачене ім'я

Сьогодні зустрів ще одне дивне ім'я - Мікса Фарановський 1893 р.н. Поляком бути не міг, бо воював у першу світову в Гуцульському добровольчому підрозділі.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

47

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Сьогодні зустрів ще одне дивне ім'я - Мікса Фарановський 1893 р.н. Поляком бути не міг, бо воював у першу світову в Гуцульському добровольчому підрозділі.

Або спотворене якесь ім'я на Макси-, або подібне. А циганчука десь під Жаб'єм не могли гуцули за кумпанію під г'вер підвести? Або якось зубожілого корчмарика?

Вказується, що був родом з Підволочиська тепер Тернопільської області - це край імперії.
Циганом був навряд чи, а от жидом міг бути. Мій дід який служив у цьому підрозділі розказував, що у них було кілька жидів-добровольців.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: ГіП1

Share

48

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, щось австрійське чи німецьке:
https://de.wikipedia.org/wiki/Franz_Mixa
www.verwandt.de/karten/absolut/mixa.html

Thanks: Balymba1

Share

49

Re: Вперше побачене ім'я

Мариненко пише:

Balymba, щось австрійське чи німецьке:
https://de.wikipedia.org/wiki/Franz_Mixa
www.verwandt.de/karten/absolut/mixa.html

Як прізвище знаходив. Але у мене ім'я. Хоча зрозуміло, що прізвище походить від імені.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

50

Re: Вперше побачене ім'я

http://images.vfl.ru/ii/1428224101/196d33dc/8323396.jpg


Пивона Назарьева мать Солоха Григорьева

Thanks: nfs79, Алена2

Share

51

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba пише:

Сьогодні зустрів ще одне дивне ім'я - Мікса Фарановський 1893 р.н. Поляком бути не міг, бо воював у першу світову в Гуцульському добровольчому підрозділі.

це ж ще не факт. Поляки ставали козаками, компанійцями і сердюками. Міг бути і 50/50 - мати виховала, як українця)) В наших селах також багато хто асимілювався - мій пращур був австріяком, але вже його нащадки вважали себе русинами-галичанами.

Хоча, скоріше за все, має походження з угорських територій, бо це імя поширене там. Походить з латині - "великий", "самий великий". Угорський варіант імен Макс, Максиміліан.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Balymba1

Share

52

Re: Вперше побачене ім'я

Як перекласти з латини ім'я Saba.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

53

Re: Вперше побачене ім'я

Сáвва — мужское имя, в переводе с древнееврейского языка סַבָא (сава)— «старик, старец, мудрец».

Католические святцы (латинизированная форма): м. Sabas, Sabbas

Грузинское имя Саба (груз. საბა) является производным от Саввы.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

54

Re: Вперше побачене ім'я

Ніяк не можу знайти український відповідник латинському імені Arethas

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

55

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Так воно у святцях російських Арёфа:
АРЁФА,  АРЁФИЙ, АРЁФ. 
11 октября (28 сентября) - преподобный Арёфа, затворник Печерский (Рус.).
6 ноября (24 октября) - мученик Арёфа и преподобный Арёфа, затворник Печерский (Рус.).

Точно воно - дата народження 6 листопада 1890 року. Дитина незаконнонароджена, отже ім'я давав священник.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

56

Re: Вперше побачене ім'я

І знову нове для мене ім'я - Mortuonata. Схоже у священників в селі, метричні книги якого зараз опрацьовую, був потяг до нечастих імен.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

57 ( 18-04-2015 01:32:03 змінене bobrownik )

Re: Вперше побачене ім'я

Извините, не могу выложыть здесь сразу. Пришлось делать PDF. В прикрепленом файле - практическое наставление священникам (1878 г.) как давать имя новокрещеным (отрывки).

."..народ почти всегда коверкает их до того, что не только часто нельзя в них узнать имени угодников Божиих, но даже решить какое это именно имя?..."

Post's attachments

Имена крещаемым.pdf 174.46 kb, 12 downloads since 2015-04-18 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

58

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:
Balymba пише:

І знову нове для мене ім'я - Mortuonata. Схоже у священників в селі, метричні книги якого зараз опрацьовую, був потяг до нечастих імен.

Чи не пара до чол. Фортунат? Більше нічого нема. Там точно -М-?
ФОРТУНАТ.   Удачливый (лат.); ср. Фортуна - римская Богиня случая, судьбы, удачи - см. Тихик, Тихон.
17 (4) января - апостол Фортунат.

ФОРТУНИАН,  ФУРТУНИАН.  10 октября (27 сентября) - мученик Фортуниан.
12 сентября (30 августа) - мученик Фуртунианин.

Перепрошую, але вечером переплутав. Буква М на початку точно - почерк каліграфічний, такого ще не зустрічав. Але я чомусь зробив жіночу форму імені, а повинна бути чоловіча - Mortuonatus. Дата народження - 8 вересня 1895 року.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

59

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, пошук видає лише угорців з таким ім'ям.

Thanks: Balymba1

Share

60

Re: Вперше побачене ім'я

Чи не означає Mortuonatus - метвонароджений?
В оригіналі метричної книги нема потрібної сторінки. Цей запис із копії. Є дата народження, але немає дати хрещення. І в записі відсутні хрещені батьки (останнє типове, коли під загрозою смерті новонародженого хрещення проводив не священник).
Можливо священник пізніше засумнівався, чи дитина народилась живою і записав таке дивне ім'я?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

61 ( 18-04-2015 22:35:52 змінене Balymba )

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Може, так. А мертвонароджених записували?

Продовжив працювати з метричною книгою і вже точно можу сказати, що мова йде про мертвонароджених. Тобто в оригіналі книги напевне було написано "mortuonatus" чи   "mortuonata" тобто "мертвонароджений" чи "мертвонароджена", а потім той ,хто не раніше 1924 року переписував копію з пошкодженого оригіналу сприйняв ці записи за імена і написав їх з великої букви.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

62

Re: Вперше побачене ім'я

Я ще вчора подумав, що якесь "мертве" ім'я, але ж з великої літери...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

63

Re: Вперше побачене ім'я

Оан......а может "И" забыли wink


свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

64

Re: Вперше побачене ім'я

Херсонский уезд, 1915 год:

Неонила

Thanks: nfs791

Share

65

Re: Вперше побачене ім'я

Неонила мне попадалась не раз, а вот Аглория - нет.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=24177#p24177

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

66

Re: Вперше побачене ім'я

Неоніла в мене сусідка була, 1931 р.н., з Башкортостану, з етнічних українців. Потім довго в Чечено-Інгушетії жила. Звали її Нінкою. На 19 ст. це не дуже рідке ім'я. Нема у православних іменниках ні Аглорії, ні Глорії.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

67

Re: Вперше побачене ім'я

Алёна пише:

Херсонский уезд, 1915 год:

Неонила

У мене прабабця Неоніла )

Share

68

Re: Вперше побачене ім'я

Мариненко пише:

У мене прабабця Неоніла )

А як її "по-людському" звали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

69

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий, Ніла, а у свідоцтві про народження записали чомусь Марионіла.
Три варіанти імені було у неї Неоніла, Ніла, Марионіла smile

Thanks: Алена1

Share

70

Re: Вперше побачене ім'я

У меня двоюродную сестру 1930 г.р. зовут Неонилой

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

71

Re: Вперше побачене ім'я

Мариненко пише:

Ярематойсамий, Ніла, а у свідоцтві про народження записали чомусь Марионіла.
Три варіанти імені було у неї Неоніла, Ніла, Марионіла smile

?? Так Марионіла воно й є Марионіла. При чому тут Неоніла?
................
МАРИОНИЛЛА,  МАРИОНЕЛЛА.  Возможно, морская (греч.).
21 (8) января - мученица Марионилла.
..................
Так як Вашу прабабцю люди та свої звали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share