1

Тема: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Tracing Russian roots isn't easy, but it's also less of an Olympian task than it used to be. These Russian genealogy tips are from our guide to tracing Russian roots in the January/February 2014 Family Tree Magazine (you can get just the Russian guide as a digital download from ShopFamilyTree.com). Or if you're also researching genealogy elsewhere in Europe, you might want the collection of guides in The Family Tree Guidebook to Europe.

“Russian roots” encompasses more than the present-day country. "Russian" is often used  for heritage in places once part of the Russian Empire or the USSR, such as Ukraine and Belarus.

The largest influx of Russian immigrants came during the “great migration” of the late 19th and early 20th centuries. More than 2.3 million immigrants from czarist Russia entered the United States between 1871 and 1910, most from western areas of the empire (outside Russia's current borders) including nearly 750,000 Jews from the "Pale of Settlement."

Russians, Belarusians and Ukrainians transliterated their names from the Cyrillic to the Roman alphabet, resulting in numerous variants. This website gives the example of the common surname Муравьёв, which has more than 15 English variants including Muravyov, Muravev, Muravjev and Mouravief. Immigrants might have further Americanized their transliterated names.

Here's a list of terms for administrative divisions (province, district, village, etc.) in Russia and areas once part of it. You'll find other key terms for Russian genealogy here.

The Russian government took 10 poll-tax censuses, referred to as revision lists (revizskie skazki) in the 1700s and 1800s. You can browse  revision lists from 1744 to 1874 on FamilySearch.org.

See FamilySearch's other digitized Russian records here. The Family History Library also has microfilmed Russian resources that aren't yet digitized.

FamilyTreeMagazine.com has a list of resources for genealogy in the Baltic countries of Estonia, Latvia and Lithuania. Our Baltic roots genealogy guide (from the November 2010 Family Tree Magazine) is available as a download here and in the aforementioned Family Tree Guidebook to Europe.

Source

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

There are four types of Ukrainian surnames.

     1. Surnames formed from first names
     2. Surnames based on places, either residence or ethnic origin.
     3. Surnames based on occupation or profession
     4. Surnames based on an individual's physical or psychological characteristics.

Surnames based on First Names

This group is large and diverse.  They are formed from the first name of a father, mother, grandfather,  or the founder of a family.  From ten to twenty surnames can be formed from one first name.
The most common Ukrainian first names were: Andrij, Choma, Danylo, Demian, Fedir, Harasym, Havrylo, Hryhir, Illia, Ivan, Jakiv, Josyp, Juriy, Klym, Lavro, Luka, Maria, Marviy, Mykola, Mykhailo, Oleksander, Pavlo, Petro, Prokip, Pylyp, Roman, Sava, Stepan, Tymofiy and Vasyl.

From the first name Ivan, meaning John in English,  130 different surnames can be formed.   The most common variations of Ivan in Ukrainian are Ivas, Jan, Vakhno, and Vanko.  The surnames based on Ivan include: Ivaniv, Ivankiv, Ivasiv, Ivashko, Ivankhiv, Janiv, Jankiv, Vakhniak, Ivaniuk, and Jantsur.

More examples of surnames based on first name:
Andrii, Andrew in English:  Andriiash, Andriiets, Andrusyshyn and Andrukhovych
Hryhorii, Gregory in English: Hryniuk, Hryniv, Hryhoruk
Mykjalio, Michael in English: Mykhailuk, Michayluk
Pavlo, Paul in English: Pavlovych, Pavliuk, Payliuk, Pavluk
Stepan, Steven in English, Stefaniuk, Stefanyk.

Surnames based on women's names are rare.  Malanchyn is based on the name Malanka, Palahniuk comes from Palahna, Marunchak from Marunia (a form of Maria).

When a woman married, she was known by a form of her husband's first name. If her husband's name was Petro, she was Petrykha, (wife of Petro). From these matronymic forms, surnames ending in "yshyn" were created. Petryshyn came from Petrykha, 'Romanyshyn from Romanykha and Ivanyshyn from Ivanykha.  All Ukrainian surnames ending with the suffix "yshyn can be traced to matronymic  forms.

www.uapost.us/en/blog/explaining … -part-one/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko1

Share

3 ( 02-04-2017 16:17:21 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Ось таке повідомлення з'явилося в нашій групі на ФБ:

Maria Elena
HOLA, BUENAS NOCHES AMIGOS, ESCRIBO DE ESQUEL ,CHUBUT, REPUBLICA ARGENTINA.
MIS BISABUELOS VASILIO PANCZUK Y CATALINA PROCOPOVIEV VINIERON A LA ARGENTINA DESPUES DE LA SEGUNDAGUERRA MUNDIAL Y SE ESTABLECIERON EN ESQUEL, PROVINCIA DEL CHUBUT, PATAGONIA ARGENTINA QUE ES DONDE YO VIVO ACTUALMENTE.
ELLOS LLEGARON INDOCUMENTADOS (POLIZONES EN UN BARCO), ASI QUE NO TENGO COMO RASTREARLOS. SE QUE ERAN DE UCRANIA, DE LOS MONTAÑAS , PORQUE LO MANIFESTARON. PERO NADA MAS DIJERON, QUIZA TENIAN TEMOR DE HABLAR. ERAN OTROS TIEMPOS.
QUISIERA SABER DE DONDE PUEDE VENIR MI FAMILIA Y SI TENGO PARIENTES ALLA. TAMBIEN EL SIGNIFICADO DE MI APELLIDO.
NO SE SI USTEDES PUEDEN DARME ESTA INFOIRMACION. REALMENTE ESTOY A CIEGAS PORQUE NO TENGO NINGUN DATO .
NINGUN DATO..
DESDE YA MUY AGRADECIDA POR CUALQUIER INFORMACION QUE ME PUEDAN DAR.
AFECTUOSAMENTE, MARIA ELENA PANCZUK ( BIZNIETA DE VASILIO PANCZUK Y CATALINA PROCOPORIEV)

Ось як це розуміє Гугл (в моїй інтепретації):

ПРИВІТ, ДРУЗІ! Я пишу з Ескуелю (Esquel), Чубут, Республіка Аргентина.
Мої прадіди Василь та Катерина Прокопівна Панчук дісталися АРГЕНТИНи ПІСЛЯ ДСВ і оселилися в Esquel, Провінція Чубут, Патагонія АРГЕНТИНА НИНІ, де я живу.
Вони прийшли недокументовані (заєць на кораблі), так що я знаю тільки, що ВОНИ БУЛИ з УКРАЇНИ, ГОР, тому що вони так казали. АЛЕ більше нічого не сказали, МОЖЛИВО, боялися говорити. Це були інші часи.
Я хотіла би знати, звідки вони могли ПРИЙТИ і чи в мене там є сім'я і родичі. І значення мого імені.
Я не знаю, чи ВИ ЗМОЖЕТИ ДАТЕ МЕНІ ЦЮ інформаію. Я дійсно сліпа, тому що у мене немає ніякої інформації.
Немає даних ..
Буду ДУЖЕ вдячна за будь-яку інформацію ви дати мені
З повагою, Марія Елена Панчук (правнучка Василя Панчука І Катерини Прокопової?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4 ( 03-04-2017 06:24:52 змінене Ярематойсамий )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Зайцями на кораблі дістатися до Аргентини вони могли тільки з якогось європейського порту не з радянської зони - з Західної Німеччини (Гамбург, Кіль, Бремергафен), Нідерландів (Амстердам, Роттердам), Бельгії (Антверпен, Остенде). Менше ймовірно, що з Франції, Італії(Трієст). Панчук - дуже поширене українське прізвище як в Україні, так і в краях міграцій та проживання українців - Росії, Канаді, США, Бразилії, Румунії тощо. Хоча прізвища на -(ч)ук більше поширені на Заході України (Поділля, Волинь, Галичина, Буковина, Закарпаття), але відоме воно було і на Сході. До того ж, воно всюди досить поширене, отже по самому прізвищу неможливо сказати, звідки походить Василь Панчук. Версій походження дві. 1. Це патронім від імені Панько. Панчук - син, нащадок Панька. Це основна версія. 2. Панчук - від "пан", тобто, молодий пан, син багатої людини. Панько - народна форма якогось канонічного (церковного) імені: Афанасій - Панас; Панкратій, Пантелеймон, Панфірій, Панагіот, Пансофій, Панкосмій, Панхарій. "Panczuk", як повідомили нижче, є польський запис прізвища. Іспанською (й англійською) краще транслітерувати Panchuk. На 90% предки пані Марії-Єлени є уродженцями південних (гірських) районів нинішніх Івано-Франківської та Львівської областей України. Треба додаткової інформації щодо написання прізвища Катерини/Каталіни. Гіпотетично це "Прокопів" (польське - "Prokopiw Prokopow; іспанське  "Procopiv"), але чому подано далекий варіант? Можливо, то не "Прокопів".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

kbg_dnepr пише:

Ось таке повідомлення з'явилося в нашій групі на ФБ:

Я так розумію, що оригінал іспанською. Було б цікаво довідатись, як передається цією мовою українська "Ч". Якщо не CZ, то явно маємо прізвище написане польською, що характерне для Галичини. Окрім прізвища Панчук маємо ще і прізвище дружини Прокоповів (можливо Прокопів чи Прокопович). Обидвоє або були вивезені в Німеччину на роботу (хоча Василь можливо і з дивізії "Галичина").

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

6 ( 03-04-2017 06:45:30 змінене Ярематойсамий )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Так, це польський запис прізвища. Іспанською -ч- передається -ch- - провінція Chubut - Чубут. Провінція цікава тим, що 40% населення - валійці (уельсці). Якщо не помиляюся, в кінці війни туди тікало багато німців. Там по тексту:"Вони були з України, з гір..." Тобто, з Карпат, бо більше гір в Україні нема. Отже, коло меншає - Карпати, північний схил, прізвища Панчук і Прокопів. Скоріше, Лівівська та Івано-Франківська обл., можливо, Лемківщина. По тексту здається, що вони з одного місця. Якщо Панчук дуже поширене прізвище, то Прокопів значно менше. Але нема впевненості, що саме Прокопів. Шукати село або місто в горах, де живуть (жили) носії тих обох прізвищ.
...........................
Я помилився - носіїв прізв. Прокопів в Івано-Франківській обл., здається, більше за Панчук.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba, kuks70, luvi, nfs794

Share

7

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Дякую, шановне панство.
В мене ось такі питання:
1. Наскільки ймовірна версія про "маленького пана" в українських горах?
2. Намагаючись зрозуміти текст, я спочатку інтерпретувала ім'я прабабці як ім'я та побатькові, але якщо Василь Панчук, то "PROCOPOVIEV" Катерина має бути Прокофьева? Тобто вони одружилися вже тільки після приїхду до Аргентини? Інакше вона теж мала б бути Панчук, і тоді ми таки маємо побатькові?

Загалом, як на мене, даних замало, щоб робити якісь припущення. Версія п. Яреми про "Галичину" мені дуже подобається, бо видається найлегшою для перевірки: якщо там був Василь Панчук, то ось і дуже ймовірна відповідь на половину запитань. Чи є десь списки вояків дивізії?

Втім, у такій ситуації чи не єдиним надійним варіантом мені видається ДНК-тестування.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

8

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

kbg_dnepr пише:

Дякую, шановне панство.
В мене ось такі питання:
1. Наскільки ймовірна версія про "маленького пана" в українських горах?
2. Намагаючись зрозуміти текст, я спочатку інтерпретувала ім'я прабабці як ім'я та побатькові, але якщо Василь Панчук, то "PROCOPOVIEV" Катерина має бути Прокофьева? Тобто вони одружилися вже тільки після приїхду до Аргентини? Інакше вона теж мала б бути Панчук, і тоді ми таки маємо побатькові?

Загалом, як на мене, даних замало, щоб робити якісь припущення. Версія п. Яреми про "Галичину" мені дуже подобається, бо видається найлегшою для перевірки: якщо там був Василь Панчук, то ось і дуже ймовірна відповідь на половину запитань. Чи є десь списки вояків дивізії?

Втім, у такій ситуації чи не єдиним надійним варіантом мені видається ДНК-тестування.

1. Маленьких "панків" в горах хоч греблю гати - практично все давнє населення, то нащадки бояр-військових, які охороняли гірські проходи. Але чи походять від цього прізвища дуже сумніваюся - тут був би патронім.
2. Навіть якщо пара була одружена, в довоєнних традиціях Галичини було прийнято для ідентифікації вживати дівоче прізвище.
3. По списках "Галичини" - спробую задати питання на спеціалізованих форумах.
4. А з ким порівнювати результати ДНК?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

9 ( 03-04-2017 08:51:06 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Та з базою ж! Наприклад, на 23ендМі достатньо нащадків українських емігрантів - ось тільки один приклад http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2750

Та й на ФТДНА, мабуть, є "наші люди" wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

10 ( 03-04-2017 10:40:32 змінене notizia )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

kbg_dnepr, мне кажется перевод не совсем верен, там стоит VASILIO PANCZUK Y CATALINA PROCOPOVIEV, то есть Василь Панчук и Каталина PROCOPOVIEV. И это по-моему не отчество.
К тому же сочетание cz  в испанском языке может звучать, как Ц. А фамилия Панцук есть и люди живут в том числе и в ГІРСЬКЕ, это смешной вариант, но тоже возможный.
Странно, что обозначили Ч именно таким сочетанием букв.
Нашла такую фамилию у поляков.

Thanks: Balymba, kbg_dnepr2

Share

11 ( 03-04-2017 11:12:32 змінене notizia )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

В базе данных эмигрантов в Аргентину много PANCZUK, но к сожалению только до войны, после - только один, но можно увидеть откуда они.

PANCZUK     EMILIANO     38     C     RUSA     DESCONOCIDO  AGRICULTOR     1907/07/05     CAP. VILANO     HAMBURGO    
PANCZUK     RATARZYNA     26     C     DESCONOCIDA  GALICIEN  SIN PROFESION     1910/10/02     COBURG     BREMEN    
PANCZUK     WASYE     24     C     DESCONOCIDA     GALICIEN     ILEGIBLE     1910/10/02     COBURG     BREMEN    
PANCZUK     FRADEL     22     C     POLACA         SASTRE     1922/09/01     GELRIA     AMSTERDAM    
PANCZUK     FOCTYST     34     C     POLACA     RSASE     LABRADOR     1927/04/07     FLORIDA     MARSELLA    
PANCZUK     MIKOLAJ     24     S     POLACA     VARSOVIA     JORNALERO     1927/04/14     DESIRADE     HAVRE    
PANCZUK     NIKITA     32     C     POLACA     KRZEMIENICE     AGRICULTOR     1927/06/08     ATLANTA     TRIESTE    
PANCZUK     JEMELJAN     28     C     POLACA     KRZEMIENICE     AGRICULTOR     1927/06/08     ATLANTA     TRIESTE    
PANCZUK     WLODZIMIERS     24     S     POLACA     SOKALU     AGRICULTOR     1927/09/29     SOFIA     TRIESTE    
PANCZUK     MICHAL     26     S     POLACA     MAJDAN STARY     AGRICULTOR     1928/12/31     VALDIVIA     MARSELLA
PANCZUK     KOMAR JAN     20     S     POLACA     BRYKOW     AGRICULTOR     1929/01/04     KRAKUS     GDYNIA    
PANCZUK     BAZYLI     26     S     POLACA     VARSOVIA     AGRICULTOR     1929/04/01     MENDOZA     MARSELLA    
PANCZUK     MICHAL     19     S     POLACA     SIJSKOWCE     AGRICULTOR     1929/04/12     GELRIA     AMSTERDAM    
PANCZUK     DMYTER     27     S     POLACA     MICHANIO     AGRICULTOR     1929/12/17     KRAKUS     GDYNIA    
PANCZUK     STEFAN     17     S     POLACA     MICHANIO     AGRICULTOR     1929/12/17     KRAKUS     GDYNIA    
PANCZUK     ANASTACIA     46     C     POLACA     N. YORK     DOMESTICA     1930/04/03     COMODORO RIVADAVIA     MAGALLANES    
PANCZUK     NATALJA     39     C     POLACA     RUSYLER     DE SU CASA     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     TROFIM     38     C     POLACA     RUSYLER     AGRICULTOR     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     SZYMON     31     S     POLACA     CZOZERBY     AGRICULTOR     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     KONSTANTY     18     S     POLACA     KORUSZANE     AGRICULTOR     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA
PANCZUK     ZOFJA     16     S     POLACA     KUROSZNANO     AGRICULTORA     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     PARASKIEWA     12     S     POLACA     KUROSNANO     SIN     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     MARJA     9     S     POLACA     KUROZNONO     SIN     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     OLGA     8     S     POLACA     KUROZNANO     SIN     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     ANTONINA     4     S     POLACA     KUROZNANO     SIN     1930/04/15     SWIATOWID     GDYNIA    
PANCZUK     OLGA     20     S     POLACA     JANNE     AGRICULTORA     1930/07/10     ALMANZORA     CHERBURGO    
PANCZUK     STEFANJA     40     C     POLACA     GALICIA     CASERA     1931/04/28     CONTE ROSSO     GENOVA    
PANCZUK     DIMIJTRO     9     S     POLACA     GALICIA     S.P     1931/04/28     CONTE ROSSO     GENOVA    
PANCZUK     STEFAN     7     S     POLACA     GALICIA     S.P     1931/04/28     CONTE ROSSO     GENOVA    
PANCZUK     OLGA     4     S     POLACA     GALICIA     S.P     1931/04/28     CONTE ROSSO     GENOVA
PANCZUK     ANASTAZJA     50     C     POLACA     WOLYN     AGRICULTORA     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     TEODAT     48     C     POLACA     WOLYN     AGRICULTOR     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     JAN     25     S     POLACA     WOLYN     AGRICULTOR     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     TICHON     18     S     POLACA     WOLYN     AGRICULTOR     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     ANASTAZJA     15     S     POLACA     WOLYN     SIN PROFESION     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     AGRYPINA     12     S     POLACA     WOLYN     SIN PROFESION     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     JUSTYNA     9     S     POLACA     WOLYN     SIN PROFESION     1939/01/09     PULASKI     GDYNIA    
PANCZUK     NIKOLAJ     29     C     DESCONOCIDA         ELECTROTECNICO     1948/01/21     SANTA CRUZ     DESCONOCIDO

Thanks: Balymba, kbg_dnepr2

Share

12

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

notizia пише:

В базе данных эмигрантов в Аргентину

А чи можна довідатись звідки прибули в Аргентину носії прізвищ Kripczuk i Werteporoch?
Буду вдячний.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

13

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

KRIPCZUK     GREGOR     33     C     RUSA     DESCONOCIDO     JORNALERO     1912/04/11     K?NIG WILHELM II     HAMBURGO
Пишут русский, место - неизвестно.
По второй фамилии нет ничего. Но пишут, что база неполная,
Можете сами поискать cemla.com/buscador/

Thanks: kbg_dnepr, Balymba2

Share

14 ( 03-04-2017 14:07:43 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

notizia,

Пані Ірино, дуже дякую за Вашу інформацію. Щодо перекладу я з Вами згодна, Гугл - це ж машина, дай Бог здоров'я тому, хто його створив!

А oсь іще цікаві ідеї з групи UAGenealogy на ФБ https://www.facebook.com/groups/UAGenea … 4510792473

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: notizia1

Share

15 ( 03-04-2017 14:23:13 змінене notizia )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

В польской базе (по Украине) тоже есть такая фамилия, но там Тернополь, Львов, большие города, к сожалению, нет маленьких населенных пунктов.
У мормонов тоже есть https://familysearch.org/search/record/ … 3Apanczuk~
Но там в основном эмигранты в США.
А по женской фамилии вообще ноль. Даже гугл не знает. В Аргентине есть только PROCOPOVICH. Скорее всего забыли, как пишется она.

Share

16

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Оце я для початку і написала їй https://www.facebook.com/geneo.mgf/mess … ation=ufi, що треба
1. дати народження Василя та Катерини
2. по-батькові Василя, пояснення до прізвища чи по-батькові Катерини
3. якісь фото

Що стосується прізвища PANCZUK, то я схильна разом з п. Балимбою розуміти його як польське написання і читати Панчук, як воно читається іспанською, з мого погляду, справа вторинна.

Дуже слушно написали колеги в групы UAGenealogy, що хоч якими зайцями вони припливли, а в Аргентині мають бути документи, які вони потім заповнювали - страховки та багато ін., де може бути вказане, наприклад, місце народження.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

17 ( 04-04-2017 10:48:02 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Ще порада з групи UAGenealogy на ФБ:

the researcher should contact the Argentinian Archives for guidance and to request the immigration file for each person. Those documents will list birth place and immigration information.
www.mininterior.gov.ar/agn/contacto.php

Шукачу треба звернутися до аргентинських архівів та запитати іміграційні документи по прадцду та прабабці.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: nfs791

Share

18 ( 04-04-2017 10:43:45 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Нове повідомлення пані Панчук:

HOLA, BUENAS TARDES, ES POCA LA INFORMACION QUE PUEDO DARTE. SE QUE SE CONOCIERON EN EL VIAJE A ARGENTINA, AMBOS ESCAPABAN , EN UNA ESPECIE DE CARAVANA QUE ATRAVEZABA EUROPA, ARROJANDO SUS ARMAS Y ESCAPANDO. LLEGARON A BUENOS AIRESY MAS TARDE VIAJARON A ESQUEL, CHUBUT, PATAGONIA. TUVIERON CUATRO HIJOS VARONES, JUAN, MIGUEL, JOSE Y ANTONIO PANCZUK Y UNA HIJA ESTEFANIA PANCZUK, (YO SOY NIETA DE JOSE). VASILIO ERA EBANISTA Y EN UN INCENDIO EN SU CARPINTERIA SE QUEMO TODA FOTOGRAFIA, DOCUMENTACION Y DEMAS QUE TENIAN.

MUCHISIMAS GRACIAS , VALORO SU AYUDA DE TODO CORAZON!
P.D: LAS FECHAS QUE TENGO SON APROXIMADAS. SU LLEGADA A ARGENTINA EN SU JUVENTUD FUE EN LOS PRIMEROS AÑOS DEL SIGLO 20, Y ENSEGUIDA EL NACIMIENTO DE SUS HIJOS.

Колеги, потрібен іспаніст, в мене не вистачає розуму розгадувати загадки перекладача в Гуглі sad

Привіт, добрий день, мало інформації, я можу дати. SE, який зустрів на поїздку в Аргентину, два втекли, свого роду караван ATRAVEZABA ЄВРОПІ, кидаючи зброю і вислизає. BUENOS AIRESY ПРИЙШОВ ЧЕРЕЗ подорожувала Esquel, Чубут, Патагонія. У них було четверо синів, Джон, Майкл, ХОСЕ АНТОНІО Y Естфанія Панкзек і дочка PANCZUK, (я ВНУЧКА JOSE). Василь був столяром І ПОЖЕЖА У ВАШИХ CARPINTERIA будь-які фотографії, документи та інші, які були спалені.

Зрозуміло, що було 4 синів Хуан, Мигель, Хосе и Антонио (JUAN, MIGUEL, JOSE Y ANTONIO) і дочка Єстефанія (ESTEFANIA), що Василь був столяром і в пожежі згоріли всі документи, а ось найважливіше - подробиці подорожі до Аргентини для мене не зрозумілі.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Алена1

Share

19 ( 04-04-2017 12:43:08 змінене kbg_dnepr )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

В цьому повідомленні наче йдеться про початок 20 ст., а в першому "VINIERON A LA ARGENTINA DESPUES DE LA SEGUNDAGUERRA MUNDIA" - після ДСВ.

То після Першої чи після Другої???

Потрібен перекладач, що трошки краще знається на іспанській, ніж Гугл.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

20 ( 04-04-2017 13:10:30 змінене notizia )

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Катерина, по-моему написано, что он прибыл молодым в первые года 20 столетия.
Но, если рассуждать, что она внучка Хосе, сына этого Василия, то Хосе где-то может быть за 60 и он вполне мог родиться в 50-х годах. Надо узнать, сколько лет этой Марии Елене.

Thanks: Balymba, kbg_dnepr2

Share

21

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Так, LAS FECHAS QUE TENGO SON APROXIMADAS. SU LLEGADA A ARGENTINA EN SU JUVENTUD FUE EN LOS PRIMEROS AÑOS DEL SIGLO 20 щось типу "Дані, які я маю, приблизні. Його прибуття до Аргентини в його юності було в перші роки ХХ ст."

Я й кажу, що то після ДСВ, то на початку сторіччя... Треба спочатку визначитися, кого і коли шукаємо, а вже потім шукати. Так що Ваш список дуже доречний, велике спасибі.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: notizia1

Share

22

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Здається, пані Панчук знайшла інформацію та фото і обіцяє їх надіслати:

ESTOY JUNTANDO INFORMACION Y FOTOS, TE LAS ENVIARE PROXIMAMENTE. MUCHISIMAS GRACIAS!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: notizia1

Share

23

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Це так я переклав разом з онлайн-перекладачем:

Вітаю, добрий день! Трохи інформації, яку я можу тобі дати. Вони й познайомилися в подорожі до Аргентини, обоє тікали в якийсь караван, що атравезаба (вирушав) з Європи, кидаючи зброю й вириваючись. Прийшли до Буенос-Айреса, а потім до Ескуеля, Чубут, Патагонія. Вони мали чотирьох синів: Хуан (Іван), Мігель (Михайло), Хосе (Йосип) та Антоніо (Антон) Панчуки та одну дочку Естефанію (Стефанію) Панчук. (Я онучка Хосе). Василіо (Василь) був столяром, й пожежею у своїй майстерні він спалив всі фотографії й документацію й інше, що мав.
Дуже дякую! Я дуже шаную вашою допомогою від усього серця!
P.S.: Дати, які маю, є приблизними.

Так, дуже незрозуміло, від якої війни тікали Василь і Катерина? Яких років народження їхні діти, хоча б Хосе (Йосип), дід Марії-Елени? Вона ж це напевно знає. Справа в тому, що в Латинській Америці на народно-розповідальному рівні навіть освічені люди мають каламутне уявлення про обидві світові війни та про події в Європі. Навіть у Кубі погано знали, а що говорити про Аргентину! Вона чула, що предки тікали від війни, а як, коли, яким шляхом - питання. Треба спитать про роки народження відомих їй родичів і чітке їх визначення щодо неї або Василя й Катерини, або Хосе-Йосипа. Треба помалу вводити її в "українство" - наприклад, сказати, що імена їхніх дітей в українських відповідниках були в ті часи дуже поширені в Україні, як і Василь і Катерина. Що прізвище Панчук дуже поширене. Що треба визначитися з прізвищем Катерини - Прокопів чи Прокопович чи якесь інше. Спитати, хто ще з родичів її аргентинських щось може знати? І потім будемо шукати, звідки вони родом. А вона там хай розвідує, які й де можуть зберігатися документи на прибулих, бо, як тут вже казали, що без того не могло обійтися.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

24

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

В Аргентину втікало багато німців в час закінчення ДСВ. А разом з ними ті, хто не хотів попасти в радянську зону.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

25

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

Мені теж здається, що це такий випадок - тікали разом з німцями. Можливо, тому й майстерня "згоріла".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

26

Re: Welcome searching your Ukrainian ancestors!

The Security Service of Ukraine has removed the “top secret” security classification from a great many documents and files in its safe keeping, thus making them accessible to researchers and to all those who want to peruse them for personal reasons. Volodymyr V’yatrovych, head of the Department of the SSU Archives, was interviewed by Lesya HRYHORYEVA.

www.wumag.kiev.ua/index2.php?par … 0091%2F106

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share