1

Тема: Шторх (Storch)

1786 рік. Йосифінська метрика. Село Чорні Ослави (тепер Надвірнянського району Івано-Франківської області)
дім 30 - Дувід Борухович
дім 25 - Юдка Борухович

1819 рік. Францисканська метрика.
дім 30 - Шторх Борух
дім 25 - Шторх Юдка

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

2

Re: Шторх (Storch)

Шторх німецькою чорногуз. Чи у Вас на західній Україні кажуть лелека?

Share

3

Re: Шторх (Storch)

D_i_V_a пише:

Шторх німецькою чорногуз. Чи у Вас на західній Україні кажуть лелека?

У на скажуть - бузьок.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

4

Re: Шторх (Storch)

Дувід, Борух, Юдка - все єврейські імена.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

5

Re: Шторх (Storch)

Bragida пише:

Дувід, Борух, Юдка - все єврейські імена.

А шо Вас дивує?
Ідіш, як мова, зародився десь у 12 столітті на теренах сьогоднішньої південної німеччини. Він утворився з великого куска німецької щедро посипаного древнє-єврейською та ще якимись примесами.

Share

6

Re: Шторх (Storch)

Справді, а що тут дивного? Чи на форумі є якісь обмеження по національності?
Генетичні нащадки (через предків-"вихрестів") цього роду живуть в селі до цього часу.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

7

Re: Шторх (Storch)

Чого це Ви так переполошилися?  smile

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

8

Re: Шторх (Storch)

Bragida пише:

Чого це Ви так переполошилися?  :)

Нічого я не переполошився. Все нормально. Просто для Гуцульщини характерні трохи інші, більш близькі відносини з євреями, ніж на теренах Центральної України.
І з іншої сторони ця тема мені близька, адже серед моїх предків є прапрапрапрапрабабця Сара ( після хрещення  Софія) уроджена Катцеленбоген. http://forum.genoua.name/img/smilies/wink.png

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

9

Re: Шторх (Storch)

Balymba пише:

Справді, а що тут дивного? Чи на форумі є якісь обмеження по національності?...

Не думаю...
Я вже колись почала тему "Деликатная тема" http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1812
Але там було про татарську кров. Там у мене ще "должок", я цитату поки не дошукала, але пам'ятаю про це, колись прийде час. Якщо тема єврейської крові Вам цікава - шукайте однодумців. Я відреагувала на німецьку мову...

Share

10

Re: Шторх (Storch)

Як відомо, наприкін. XVIII ст. відбувся черговий перерозподіл України.
Внаслідок першого поділу Польщі 1772 р. Галичина увійшла до складу
Австрійської монархії. У 1774 р. імперія Габсбургі в загарбала північну
частину Молдавії з містами Чернівці, Серет та Сучава, мотивуючи це тим,
що даний край колись належав до Галицького князівства. Північну частину
нового краю, названого Буковиною, заселяли українці. Протягом XVI—XVII
ст.
, раніше, ніж Галичина та Буковина, під владу Габсбургів потрапило
Закарпаття, яке протягом багатьох віків не жило спільним політичним
життям з рештою українських земель, перебуваючи у складі Угорського
королівства.

http://school.xvatit.com/images/thumb/f/f1/IstU8-povn-46-sem5.jpg/800px-IstU8-povn-46-sem5.jpg

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see
Thanks: kbg_dnepr2

Share

11

Re: Шторх (Storch)

Поширеняя прізвища у Німеччині www.verwandt.de/karten/absolut/storch.html

та Польщі www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/storch.html

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Balymba2

Share

12

Re: Шторх (Storch)

kbg_dnepr пише:

Поширеняя прізвища у Німеччині www.verwandt.de/karten/absolut/storch.html

та Польщі www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/storch.html

В Польській Олесниці "мої" Шторхи - після ПСВ один з представників роду вихрестився і оженився там з полькою.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share