176 ( 25-09-2022 18:56:55 змінене Balakyn )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Як віднаходити предків та свою ідентичність // Конструктив.Вижимка

[]
https://www.youtube.com/watch?v=YZTBXLkYJHQ

+ Читати більше

Зміст:
00:00 Про що цей епізод?
1:31 Яка мотивація досліджувати родовід зараз?
6:19 У чому пристрасть — процес чи результат?
8:01 Чи дає історія сім'ї відчуття вплетення в історію держави?
14:00 Чому у нас так мало цікавляться своїм корінням?
15:58 Алгоритм: Опитати родичів
18:04 Як говорити з рідними про історію сім'ї?
20:41 Алгоритм: Тест ДНК найстарших членів
21:50 Що питати у родичів?
24:42 Брехня і сімейні легенди
26:57 Алгоритм: Домашній архів та система зберігання даних
30:03 Які ресурси використовувати?
32:40 Що вишуковувати в мережі та архівах?
35:11 Репресивні справи як унікальне джерело та "плохая наследственность"
38:40 Історія одного збігу
40:08 Історії гостей, що надихають
42:21 Які 20% зусиль дають 80% результату?
44:35 А можна не ходити в архіви?
46:47 Чи реально закінчити цю подорож?
48:53 Резюме і P.S.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

177

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та дослідити інших предків? Де вони народилися, чим займалися, що сталося з ними під час світових війн. Звісно, це може звучати вкрай амбіційно та фантастично, але водночас — цілком реально.

Це доводить дослідник Ігор Розкладай, який вже понад 15 років вивчає історію родинного дерева та допомагає іншим українцям знайти своїх пращурів. За цей час йому вдалося відшукати потенційних родичів не лише в Україні, а й у США, Чехії та Польщі.

Як це — по крихтах вивчати свій родовід — Ігор розповів команді ШоТам.

https://shotam.info/tse-niby-detektyv-a … rozkladay/

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

178

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Доброго дня,
Мені стало цікаво, а комусь з тих досліджує Слобожанщину (Харківський та Ізюмський полки, Чугуєвський повіт) та Чернігівщину (Бахмацька сотня) вдалося пробитися через поріг 1730х років, ТА продовжити генеалогічну лінію у 17 століття?
Бо, окрім просто недоступності багатьох документів (московські архіви) та меншої кількості доступних документів, у тих списках, які мені вдавалося знайти за 17 століття – там часто просто імʼя по-батькові (або імʼя прізвище) / частіше без членів сімʼї. Очевидно, як варіант – ДНК-тест. Чи може хтось може порекомендувати ще якусь методологію / джерела?

Share

179

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

oioioi пише:

Доброго дня,
Мені стало цікаво, а комусь з тих досліджує Слобожанщину (Харківський та Ізюмський полки, Чугуєвський повіт) та Чернігівщину (Бахмацька сотня) вдалося пробитися через поріг 1730х років, ТА продовжити генеалогічну лінію у 17 століття?
Бо, окрім просто недоступності багатьох документів (московські архіви) та меншої кількості доступних документів, у тих списках, які мені вдавалося знайти за 17 століття – там часто просто імʼя по-батькові (або імʼя прізвище) / частіше без членів сімʼї. Очевидно, як варіант – ДНК-тест. Чи може хтось може порекомендувати ще якусь методологію / джерела?

Так. Теоретично можна також співставити з тими хто в реєстрі 1649 року, але то теоритично оскільки немає вказівки на місце виходу і враховуючи мінливість прізвищ.

Населені пункти: Качкарівка, Кам'янка (Херсон. пов.), Нижня Сироватка, Гребенниківка, Васильківка (Сум. пов.), Мала Дівиця (Прилуц. пов.), Оленівка, Володимирівка, Ольгинка, Стила (Олександрів. пов.), Рубіжне (Вовчан. пов.), Боромля, Ясенок,  Жигайлівка, Охтирка (Охтир. пов.), Пищики, Вереміївка (Золотон. пов.), Говтва (Говт. пов.), Гомільша, Дудківка (Зміїв. пов.), В. Куськівці, Синівці (Кременец. пов.), Собичин, Біловіж, Сущани (Овруч. пов.)

Share

180

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Сенкевич пише:

Так. Теоретично можна також співставити з тими хто в реєстрі 1649 року, але то теоритично оскільки немає вказівки на місце виходу і враховуючи мінливість прізвищ.

Ах, ну то я робив. Але все ж таки 70 років різниця між документами – дуже маленькі шанси знайти співпадіння. Власне тут питання більше про період МІЖ 1649 (або 1660 – є ж Харківський перепис, є перепис Ніжинського полку, та і не тільки) ТА 1730-ми рр. Бо поки що я не знайшов справ, які давали б більш повну інформацію за цей проміжок часу. Я знаю, що є "крєстопріводниє" справи ніби за 1682 р. та мають бути якісь переписи за 1692 р., але я поки що їх не знайшов.

Share

181

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

oioioi, ще є присяга 1718 року.

Цікавлюсь історією с. Собича Шосткинського району Сумської області та його мешканців.

Share

182

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

tranquil пише:

oioioi, ще є присяга 1718 року.

Дякую за підказку! Але я поки її не знайшов у доступі.

Share

183

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

oioioi пише:
tranquil пише:

oioioi, ще є присяга 1718 року.

Дякую за підказку! Але я поки її не знайшов у доступі.

Так, вона у РДАДА.

Цікавлюсь історією с. Собича Шосткинського району Сумської області та його мешканців.

Share

184

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, знайти на family search Фонд 57, опис 1, діло 110. Це Рум'янцевський перепис Топальської сотні. Сама не можу знайти, якщо хтось вже дивився те діло, дайте посилання. Буду дуже і дуже вдячна!!

Шукаю Медведєвих і Мельнікових. Чернігівська губернія, Новозибківський повіт, Новоропська волость.

Share

185

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Дивіться тут: https://www.familysearch.org/ark:/61903 … W-P9LW?i=1

Шукаю - звідки переселились в село Попівку Бердянського повіту: Тищенко, Баско, Свіженко, Шульга?

Share

186

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Доброго вечора. Велике дякую, Анатолію Гришко, за те що допоміг мені знайти потрібну мені справу, але знову прошу про допомогу. Знайшлося моє село, але воно там описано не повністю. Знайшлося одне з трьох прізвищ, які я шукаю. Мені підказали, що є ще дві справи, де воно є. Це - фонд57, опис 1, справи 115 та 124.

Шукаю Медведєвих і Мельнікових. Чернігівська губернія, Новозибківський повіт, Новоропська волость.

Share

187

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

demicevaanastasia88


https://www.familysearch.org/ark:/61903 … mp;grid=on

https://www.familysearch.org/ark:/61903 … mp;grid=on

https://www.familysearch.org/ark:/61903 … mp;grid=on

Share

188 ( 25-03-2024 21:17:41 змінене demicevaanastasia88 )

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

Добрий вечір. Мене цікавлять полкові ревізії, фонд 51. Підкажіть, будь ласка, чи є вони у оцифрованому вигляді і де саме їх можно знайти. Дякую!

Шукаю Медведєвих і Мельнікових. Чернігівська губернія, Новозибківський повіт, Новоропська волость.

Share

189

Re: Поради: Пошук предків / Поиск предков / Починаємо вивчати свій родовід

demicevaanastasia88, на сайті FamilySearch
Номера DGS є на цій сторінці
https://cdiak.archives.gov.ua/fs.php

Share