1

Тема: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Це запитання частково мабудь загальне, а частково специфічне під конкретний випадок. Від рідних мені вдалося дізнатись про сій рід не так далеко. Ось прізвища прапра.. по кільком гілкам:

Марко Тимофійович Любимий - 1903 рік народження, м.Пирятин, вул. Лубенська (Жовтнева)
Ганна Костянтинівна Черниш (Любима) - приблизно 1905 рік народження, м. Пирятин, пер. Тупий
Ананій Степанович Черниш - народився і помер в м. Пирятин
Охрім Єлисейович Місько - народився в с. Кейбалівка, Пирятинський район.
Клавдія Миколаївна Місько (дів.) - народилася в с. Кейбалівка, Пирятинський район.


Тобто всі відомі пращури з Пирятина або Кейбалівки. Враховуючи те, що в Полтавських архівах 90% матеріалів було втрачено.. для Пирятина я дивився, начебто в архівах щось є від 1700+ до 1840-х років. А от для періода від 1840-х до 1900 я не побачив в архівах нічого. Точніше я дивився не в самих архівах, а на сайті, де перелічені фонди і роки. 


Підкажіть будь ласка, як би ви порадили розпочати пошуки? Основний період я так розумію втрачено (1840-х до 1900) і дослідити не вийде. А це може бути цілих три покоління. ЧИ всі архіви розміщені в Полтаві, чи можливо щось зберігається в Пирятині наприклад? Якщо так, то що там може зберігатись і де?

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.
Thanks: Ann1

Share

2

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

jurchello пише:

...Основний період я так розумію втрачено (1840-х до 1900) і дослідити не вийде...

У Полтавському архіві зберігаються метричні книги с. Кейбалівка за 1879-1919 рр. У метричній книзі за 1896 рік є запис про народження Охрима Єлисійовича Мізька.

Share

3

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Плюс ДНК-тести найстаршим по цій гілці, і завантажити дані в основні бази, де це можливо. Це не гарантія успіху, та раптом вже є /з часом з’являться збіги.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: jurchello1

Share

4 ( 04-08-2022 20:39:30 змінене jurchello )

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

SergeyBondarev пише:

...Основний період я так розумію втрачено (1840-х до 1900) і дослідити не вийде...

У Полтавському архіві зберігаються метричні книги с. Кейбалівка за 1879-1919 рр. У метричній книзі за 1896 рік є запис про народження Охрима Єлисійовича Мізька.

@SergeyBondarev А підкажіть будь ласка де це можна побачити? У вас власні бази чи це десь публічно доступне? Дякую!

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.

Share

5

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

luvi пише:

Плюс ДНК-тести найстаршим по цій гілці, і завантажити дані в основні бази, де це можливо. Це не гарантія успіху, та раптом вже є /з часом з’являться збіги.

Так, мабудь. Для початку замовив тест для себе через MyHeritage, подивлюсь як воно працює, потім вже можна найстарших агітувать )). Там теж є питання. Від MyHeritage є лише один варіант тесту - він не залежить від статі як я розумію. Але є такі ж тести для дослідження чоловічого роду і жіночого роду окремо. Вони начебто дорожчі і точніші. Я поки-що зупинився на простішому варіанті.

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.
Thanks: avrora2771

Share

6

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

https://www.familysearch.org/records/im … eView=true

Share

7 ( 04-08-2022 20:58:33 змінене jurchello )

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Дуже дякую! Я так розумію, ви це пошуком якось знайшли, бо там така кількість сторінок, та такий почерк, що так швидко щось знайти нереально )))Зараз буду розбиратись з системою пошуку.

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.
Thanks: Balakyn1

Share

8

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Ні не пошуком. Метричні книги з Полтавського архіву ще не проіндексовані. Я просто знаю де шукати і як.

Thanks: jurchello, kerfi2

Share

9

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Я вибачаюсь, кілька разів перечитав ту сторінку, бачу Мизько в двох записах на сторінці. Але "Охрім Єлисейович" не можу знайти. Чи так дивлюся, чи там його немає? Може просто до таких почерків ще не звик ))

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.

Share

10 ( 05-08-2022 07:19:05 змінене Balakyn )

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

jurchello, це ще чудовий почерк і якість збереження тексту. Просто ваш Охрім записаний традиційним на той час Ефремом.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

11

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

SergeyBondarev пише:

Ні не пошуком. Метричні книги з Полтавського архіву ще не проіндексовані. Я просто знаю де шукати і як.

Я так розумію, що ключ для пошуку у цьому записі?

Post's attachments

запис.jpg 152.34 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

12

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

jurchello пише:

...Марко Тимофійович Любимий - 1903 рік народження, м.Пирятин, вул. Лубенська (Жовтнева)
Ганна Костянтинівна Черниш (Любима) - приблизно 1905 рік народження, м. Пирятин, пер. Тупий...

"Черныш Анна Константиновна" 1903 р.:
https://www.familysearch.org/records/im … eView=true

"Черныш Анна Константиновна" 1905 р:
https://www.familysearch.org/records/im … eView=true

"Любимый Марк Тимофеевич" 1903 р.:
https://www.familysearch.org/records/im … eView=true

Share

13 ( 05-08-2022 18:56:52 змінене jurchello )

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

@SergeyBondarev дуже дякую за інформацію! Підкажіть, а на familysearch сумська область проіндексована? У мене там також є дві гілки:
Тимофій Андра (роки невідомі) - хутір Семенівка (між Біловодами і Журавкою), Сумський район, Сумська обл. Його діти (Митро, Микола, Іван). По його сину Івану є трохи інформації: Іван народився 25.10.1920 (чи 25.10.1923), а помер 28 листопада 1978 року в селі Журавка, Сумський район, Сумська обл., або в селі Біловоди.
Іван Кваша і його дружина. Їхня дочка Євдокія Іванівна Кваша (Андра). Євдокія народилася в - хутір Семенівка (між Біловодами і Журавкою), Сумський район, Сумська обл. Роки життя Євдокії - 14 вересня 1928 - 5 лютого 2010 року. Шукаю інформацію по Івану Кваші і його дружині.


Буду вдячний за загальні підказки, вектор в якому потрібно працювати.

с. Кейбалівка, с. Мітченки: Мізько, Сергієнко. м. Пирятин: Черниш, Любимий, Любимов, Мізько, Ковейна. с. Сасинівка: Шевченко, Дубина, Дубінін, Мізько. с. Ковалівка: Черниш. с. Пирогів: Бичок. с. Красненьке: Лабунський. с. Рахни-Лісові: Пірус. с. Біловоди, с. Журавка: Андра, Кваша, Шевченко, Кочура, Удовенко, Грек. хут. Семенівка, хут. Богомазове: Андра, Грек.

Share

14

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

По Сумській області записи проіндексовані частково. Вам треба шукати записи у метричних документах с. Біловоди.

Кваша Євдокія Іванівна:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1527502

Іван Тимофійович Андра:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1527502

Share

15

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

jurchello пише:

Плюс ДНК-тести найстаршим по цій гілці, і завантажити дані в основні бази, де це можливо. Це не гарантія успіху, та раптом вже є /з часом з’являться збіги.

Так, мабудь. Для початку замовив тест для себе через MyHeritage, подивлюсь як воно працює, потім вже можна найстарших агітувать )). Там теж є питання. Від MyHeritage є лише один варіант тесту - він не залежить від статі як я розумію. Але є такі ж тести для дослідження чоловічого роду і жіночого роду окремо. Вони начебто дорожчі і точніші. Я поки-що зупинився на простішому варіанті.

Не точніші, приблизно такі самі. В "любительських" ДНК-тестах зараз є напрямки "аутосомний", "У-ДНК", "мито". Аутосомні - усі родичі на 5-6 поколінь (іноді глибше, там як перемішаються гени). У можна робити тільки чоловікам, це пряма чоловіча гілка. Міто роблять усім, це пряма жіноча гілка, але для генеалогії користь досить мала. Не кажу, що її немає, та у порівнянні з ціною питання - таке. Є ще 23andme - вони в одному тесті визначають аутосоми, У та міто. І ось вони чомусь найточніше визначають належність до ашкеназі, усіх інших так само. 
Тести від MyHeritage - тільки аутосомні, доробити потім за цими зразками ще щось на зараз неможливо. У FTDNA зразки зберігаються, і по тому самому зразку потім можна замовити додаткові дослідження. Іх Family Finder аутосомний, але є линійка тестів по У та міто.
Радила б вам в першу чергу тестувати найстарших в родині аутосомними тестами. Жінок - де дешевше, MyHeritage чудово підійде. Чоловіків все-таки краще в FTDNA, бо тоді потім можна досліждення по У замовити на тому ж матеріалі.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: Balakyn, jurchello2

Share

16

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

jurchello пише:

Буду вдячний за загальні підказки, вектор в якому потрібно працювати.

Колекція, де є багато чого з Сумського архіву:

https://www.familysearch.org/search/rec … Id=3511744

Змінюйте параметри пошуку, та шукайте ще…

Thanks: Balakyn, jurchello, Ann3

Share

17

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

Я просто знаю де шукати і як.

Доброго дня,

А поділіться, будь ласка, як ви це робите? Ну, тобто, я знаю як можна шукати за номером справ / за населеним пунктом. Але можливо у вас є якісь неочевидні поради (бо, з точки зору usability ресурс FamilySearch є трохи заплутаним).

Можливо ще хтось знає, чи є десь доступні оцифровані архіви Пирятинського повіту:
ф. 801, оп. 1 (різні справи до селу Давидівка)
ф. 1011, оп. 5 (різні справи до селу Давидівка)
?

Share

18

Re: Пирятин, місто, Лубенський район, Полтавська область, 1155

https://www.familysearch.org/records/im … 21011-5%22
https://www.familysearch.org/records/im … 22801-1%22

Share