1 ( 03-03-2015 16:27:15 змінене D_Viktor )

Тема: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Кожен дослідник генеалогії на будь-якому рівні – початківець чи досвідчений спеціаліст зустрічався з труднощами, які ускладнюють процес побудови родового дерева та пошуку інформації про рід. Такими труднощами є непривітність деяких архівів до “новачків” у генеалогічній справі, відсутність документів, незнання структури та специфіки пошуку у архівах та інші. Усі ці складнощі можна нейтралізувати, і ми підкажемо вам, як саме це зробити. Нижче ви знайдете найтиповіші проблеми дослідника генеалогії та рекомендації по їх усуненню.Продовження..


А з якими проблемами зіштовхнулися Ви?

Надаю послуги із дослідження родоводу: prashhur.com/
Звертайтесь, буду радий допомогти.

2 ( 03-03-2015 16:07:22 змінене LuckyLuke )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Думаю це по-перше джерелознавство. Досі немає повної бази даних джерел, пояснень за яких обставин вони виникали, яка інформація в них може міститися. Дослідження часто проводяться на інтуїтивному рівні (як вихід бачу створення спеціалізованої, з взаємнопов'язаними статтями, генеалогічної Вікіпедії).


По-друге ускладнений доступ до певних джерел. Особливо у неархівних установах. Підприємства часто ігнорують запити, або неможливо відслідкувати правонаступництво нинішніх підприємств від колишніх державних. Ще наприклад невідомо де домові (будинкові) книги Києва. Вже понад пів року б'юсь з КМДА з цього приводу. Зараз вже поскаржився до МВС.


По-третє невмотивована вартість дослідження. Так я не розумію чому дослідник має платити за копіювання власними технічними засобами документі, що вже були йому видані в читальний зал.


Ну і звісно нестача часу smile

3

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Чудове посилання, дякую!

Мої основні труднощі зараз - брак часу і коштів wink Бо дослідження родоводу вимагає багато часу і досить великих коштів - зрозуміло, що поїхати до "моїх" архівів у Чернігів, Суми, Київ, Мінськ, Саратов, Самару, Ульянівськ чи навіть піти до Дніпропетровського архіву потребує і часу, і грошей.

Навіть якщо купити плівки у мормонів (що дешевше, ніж їхати до Чернігова), то це теж недешево.

Якщо ж згадати мої основні труднощі на початку моїх генеалогічних занять, то це було нерузуміння, куди кидатися та з чого починати. Оскільки в мене не було грошей на замовлення професійного дослідження, я довго носилася з ідеєю купити принаймні план його.

Ваше посилання якраз дає дуже влучні поради щодо цього. Хочеться сподіватися, що й наш сайт взагалі допомагає з цим.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Этот сайт очень помогает! Я совсем новичок и пока не попала сюда совершенно не представляла в каком направлении хотя бы можно двигаться.
 Ну и особый плюс этого сайта как раз то, что он сравнительно недавно образовался и вся информация здесь как бы на поверхности. На том же ВГД крайне сложно ориентироваться и, чтобы отрыть полезные крупицы, нужно перелопатить много ненужностей.
Основные трудности для меня сейчас - финансы, отсутствие физической возможности поехать на родины моих предков, и, пока ещё, полное непонимание бюрократических особенностей работы в административных учреждениях.

Коваленко, Борисенко, Кравченко, Омельяненко, Козырь (Орех. р-н, Запор. обл.)
Хохловы, Сорока (Михновка, Брянск. обл.), Ширекины, Мартыщенко, Краснобородько (Краснодарск. край)

Share

5 ( 03-03-2015 19:22:06 змінене kbg_dnepr )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Мені здається, дуже поширеною перешкодою є переконання, що нічого зробити не можливо: всі родичі померли. спитати нікого, документів немає - то й починати не варто. Може, нам тут треба започаткувати тему про те, що щастя можливе, треба тільки спробувати? - Ні, таке в нас вже є, треба щось інше.

Але ж дійсно, моя тема про щастя http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2774 показує, що іноді варто просто спробувати, а вже предки допоможуть щось взнати про них wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Правда, одна з головних труднощів - це дійсно наши архіви...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

7

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

D_Viktor пише:

...А з якими проблемами зіштовхнулися Ви?

Трудности у меня возникли только с маминой линией. Там все трудно. И далеко архивы - от украины до дальнего востока. И сложности взаимоотношений с родственниками, что было полной неожиданностью. И почти везде полученное "нет" - не находим, не зарегистрированы, нет в списках - так что периодически руки опускаются.

Но т.к. по отцовской ветке с самого начала продвижение было легким, а-ля все есть, куда не обратишься везде положительный ответ, то и по другой ветке уговариваю себя, что еще никак не нашла нужную дверь.

Share

8

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

В мене основні труднощі - це обмаль часу на обробку матеріалу, незнання латині і німецької мови.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

9

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Так ми ж тут і говоримо про взаємодопомогу - до товариства треба звертатися (це я про себе та німецьку мову)!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

10

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Так, звертайтесь, в мене німецькою та латинською 6 поколінь знайдено smile

11 ( 05-03-2015 13:34:42 змінене kbg_dnepr )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

"Спокушаючі" колегу, я якось несподівано для себе усвідомила, що генеалогія, дослідження родоводу - це справа, що дійсно потребує ДУЖЕ багато зусиль і часу, терпіння та наполегливості. А це все не дуже популярні у наш час чесноти...

Наприклад, уявімо собі фантастично щасливий випадок, коли людина знає своїх предків до революціїї, вони жили весь час на одному місці та мали прізвища ще з ХУ11 ст., і ВСІ документи збереглися у архіві поряд з її домом або в неї є кошти, щоб замовити ці документи у мормонів.
І що?
Далі вона починає, як на роботу, ходити до архіву та переписувати метрики, ревізії, сповідки, аналізувати родинні зв'язки у них (це ще треба придбати або скачати та освоїти генеалогічну програму!), розгадувати загадки і ДУЖЕ ПОВОЛІ рухатись вглиб часу.
При наявностя грошей та сканів - ті ж самі години, дні, тижні, місяці й роки вдома за комп'ютером (а потім у лікаря-окуліста).

Ой, я, мабуть, перестану агітувати знайомих зайнятися своїм родоводом, це негуманно wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Алена, SV172

Share

12

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

kbg_dnepr пише:

Але ця ситуація повністю міняється, якщо архів оцифровано, та можна все зберігати собі на комп'ютер. А ще до всіх документів є алфавіти осіб, що в них згадуються...

Фантастика? Подивіться на архів Пермського краю. Те ж саме зараз робиться у Відні.

13 ( 05-03-2015 13:36:54 змінене kbg_dnepr )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Та я й писала про те, що навіть якщо все є, опрацювати це дуже не просто, а сьогодні ще й дібратися до "всього" (або того, що залишилося після воєн та революцій) вимагає подекуди просто титанічнихї зусиль.

От алфавіти згадуваниї осіб - це дійсно дуже цікаво. Власне, це те, чим ми тут займаємось http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1167

Що ж, мріймо...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: LuckyLuke1

Share

14

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Я вот столкнулась с просто непреодолимой преградой - отсутствием архива всего как такового. И, к сожалению, это не редкость, многое было утрачено во время войны, многое потеряно из-за ненадлежащего хранения, что-то специально было уничтожено.
 Так что одна из моих веток окончательно в тупике, разве что счастливый случай что-то подвернёт.  hmm

Коваленко, Борисенко, Кравченко, Омельяненко, Козырь (Орех. р-н, Запор. обл.)
Хохловы, Сорока (Михновка, Брянск. обл.), Ширекины, Мартыщенко, Краснобородько (Краснодарск. край)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

15

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Для людей с корнями с Днепропетровщины это тоже типично - когда-то крупнейший в Союзе архив потерял в войну больше 90% своих фондов. Мне повезло - по родной деревне моей свекрови сохранились метрики за почти 25 лет, с 1876 по 1900. А по с. Елизаветовке есть 2 разрозненных года (1880, 1882) - и все!

Так что тупики в генеалогии - дело обычное...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

16

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

А если и вам ничего не известно и спрашивать не у кого, и архив Полтавский.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

17

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

olgaax пише:

Я вот столкнулась с просто непреодолимой преградой - отсутствием архива всего как такового. И, к сожалению, это не редкость, многое было утрачено во время войны, многое потеряно из-за ненадлежащего хранения, что-то специально было уничтожено.
 Так что одна из моих веток окончательно в тупике, разве что счастливый случай что-то подвернёт.  :/

В таких ситуациях я еду в сам населенный пункт и ищу документы там, часто они сохраняются у кого то из селян, просто спасли из церкви при пожаре вот и валяются до сих пор.Также там можно поспрашивать старожилов, соседей. В сель совет зайти хозяйственные книги посмотреть. Учитель истории, священник, местные краеведы могут что то знать. В общем работать в поле.
У нас такая услуга называется - генеалогическая поездка.

Надаю послуги із дослідження родоводу: prashhur.com/
Звертайтесь, буду радий допомогти.

18 ( 20-03-2015 10:33:35 змінене kbg_dnepr )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Класс! Нам надо открыть тему "Могу съездить в село" или "Кто может съездить в мое село?" и собирать круг волонтеров по всей Украине!

Если это будут люди, способные отработать все то, о чем Вы пишете - сходить в сельсовет, в школу, к старожилу - Вы представляете счастье? А если это будет учитель истории, который еще и заработает на этом три копейки... Подумаем?

Спасибо Вам, какая классная и самоочевидная идея!!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

19

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

А если это будет учитель истории, который еще и заработает на этом три копейки...

Я бы не ориентировался на учителя истории. То есть это одна из ошибок думать, что именно учитель истории жуть как интересуется историей села и готов в этом направлении двигаться или вообще способен. Хорошо, если треть учителей истории этим занимаются хоть как-то. Достаточно посмотреть на авторов "краеведческих" книг - учителя литературы, медики, работники почты, землемеры, библиотекари.

Share

20

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Наприклад, в нашій школі за всю її історію було лиш кілька вчителів з місцевих. Тільки одна (зараз) більш-менш знає історію станиці. Іще один історик написав був на поч. 1960-х коротку історію станиці, але дуже політизовану. Людей він знав погано, люди й діти його не любили. Скільки знаю по Кубані, серед людей, хто знає родоводи земляків, мало вчителів і ще менше істориків. Вчителі - бюджетники, "цареві люди", вони не вільні в своїх поглядах і діях. Цього не треба забувати.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

21

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Ярематойсамий пише:

Наприклад, в нашій школі за всю її історію було лиш кілька вчителів з місцевих. Тільки одна (зараз) більш-менш знає історію станиці. Іще один історик написав був на поч. 1960-х коротку історію станиці, але дуже політизовану. Людей він знав погано, люди й діти його не любили. Скільки знаю по Кубані, серед людей, хто знає родоводи земляків, мало вчителів і ще менше істориків. Вчителі - бюджетники, "цареві люди", вони не вільні в своїх поглядах і діях. Цього не треба забувати.

Ради цікавості - це такий звичай був в Росії, щоб вчителями були не місцеві? Чи не хотіли здобувати цю професію?
Для порівняння: державну школу в моєму селі відкрили в 1886 році (до цього була парафіяльна) і перша вчителька, яку направили в село вийшла тут заміж. Після цього 90 відсотків вчителів були місцеві, за винятком хіба-що перших післявоєнних років. Зараз в селі працює близько 40 вчителів. Вищу педагогічну освіту має більше 150.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

22

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Я не знаю за всю Росію, а на Кубані була така політика - місцевих заперти в національні закутки - Дагестан, Азербайджан тощо, а сюди прислати з Росії. До того ж місцеві не дуже йшли в університети та педвузи. В кубанських станицях вчитель - чужа людина. Так досягався потрібний результат.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LuckyLuke, Balymba, Ann3

Share

23

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

З учителями все зазвичай сумно, але бувають приємні виключення, мені декілька раз щастило на таких. Одного разу у вчительки історії на руках оказалась викупна грамота села. Так що в школу зайти варто. 
До речі іноді бібліотекар набагато обізнаніший за вчителя історії, так що з ними теж варто поспілкуватись :)

Надаю послуги із дослідження родоводу: prashhur.com/
Звертайтесь, буду радий допомогти.

24

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Так, коли йдеться про Кубань, здається й Росію в цілому, то найбільше обізнані саме бібліотекарі. То частіше місцеві дівчата, які спілкуються з різними людьми. У нашій бібліотеці є мікромузей. Якби моя воля, то я б перетворив усі сільські та й селищні, міські бібліотеки на такі собі народні доми чи центри з музейчиками, архівами, дослідницькими  функціями. "Чисте бібліотекарство" помалу відходить. Саме завдяки матері-бібліотекарці, що збирала крихти з історії станиці, наша вчителька історії не байдужа до цього також.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

25

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Всем добрый вечер!Не знаю "куда податься" sad


Мой прадед, Тимофей Тимофеевич Колодяжный умер в 1989 г. в с. Лукашево Запорожского района.


Написал запрос в "исполком Лукашевского сельского совета" ... (на выявление ЛЮБЫХ сведений !, в первую очередь - даты и места рождения)


Получил Ответ:


На Ваше письмо о дате, месте
рождения Вашего прадеда Колодяжного Тимофея Тимофеевича,   адресе его места проживания на момент
смерти, исполнительный комитет Лукашевского сельского совета уведомляет, что
такие сведения в исполнительном комитете отсутствуют.


   
Рекомендуем
Вам вновь обратиться в ЗАГС Запорожского района Запорожской области ( 70410,
Украина, г.Запорожье, улица Коминтерна,3а) . В актовой записи о   смерти всегда указываются дата, место
рождения, место проживания умершего


*Сколько лет прадед прожил в Лукашево я не знаю, он не жил с семьей с послевоенного времени.
**Свидетельство о смерти у меня есть .....


Как-то, так.




С уважением, Никита

Демидов, Мокин (Вязниковский у., Владимирской губ.); Рейнгольд (Рогачевский у., Могилевской губ.), Кичигин, Киприанов (Пермская губ.); Кечек(ян) (Нахичевань-н/Д), Рапопорт (Киев ?), Приходько (Новозыбковский у.), Остапенко (Гомельский у.), Колодяжный (Томаковка), Нужный (Козелецкий у.), Jakus, v. Albedyll, v. Mengden (Freiherr von Altenwoga), v. Nieroth, Bonde, Daa

Share

26

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

О, дивіться, яка це щаслива тема: пан Демідов спитав, де йому шукати свого прадіда - і бачте, яку тему ми понаписали загальними зусиллями http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1997 і чого тільки не познаходили! Далі прапрадіда, правда, поки що просунутися не виходить - мабуть, тут треба спитати, що робити, і тоді знову піде??

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

27

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Мені здається, що до найважливіших труднощів у генеалогії належить неспівпадіння у часу. Я маю на увазі, що інтерес до предків до більшості приходить тоді, коли їх вже немає з нами. Наприклад, моя тітка по батьківській лінії мені завжди дуже багато розповідала про родини дідуся та бабусі, і я кожного разу думала: о, це ж треба було б все записати, - і на тім все кінчалося. Мені пощастило - тітка дожила до того часу, коли в мене з'явилася генеалогічна програма та можливість записати те, що вона розповідає, принаймні частково. А скільки не доживає?

Тому так важливо поговорити з родичами, поки ще є така можливість, і записати принаймні якісь основні дані - імена, дівочі прізвища бабусь, місця та дати народжень та смертей, бо колись і ці дані можуть виявитися абсолютно недосяжними...

Цілком можливо, що за 5-10 років займатися генеалогією буде значно легше - архіви будуть дигіталізовані і загальнодоступні, ДНК-тести стануть такими ж звичними, як аналіз крові, але все одно розповідь бабусі або батьків не замінить ніякий архів. А скільки грошей і часу можна зекономити, якщо їх своєчасно розпитати!..

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

28

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Але тут нова біда йде. Навіть старі люди стають байдужими, "нічо' не знають". Навіть ті, хто ще років 20 тому казав, що треба все записувати, хто любив розповідати про предків, в останні часи неохоче йдуть на контакти або зовсім "все забувають", а часом ставляться до нашої справи вороже. Це так у нас. Бо, дійсно, забудькам, зрадникам та дурням краще живеться, ніж ... генеалогам. Отакі часи прийшли. Треба обережно виходити на контакти з селянами, бо вони нікому не вірять.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Ann1

Share

29 ( 29-05-2016 11:06:11 змінене kbg_dnepr )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Ще одною перешкодую може стати сама генеалогія.
Далеко не всі раді "будь-яким" предкам. Якщо я розкопаю предка-дворянина або хіба що козака або священника, то родичі, дуже ймовірно, зрадіють і може навіть захочуть повістити сімейне дерево в парадній кімнаті.
А кому цікаві предки-селяни? Або ще, на щастя, збереглася якась судова справа 176якогось року, і там предок виглядає не найкращим чином... Ябо з'ясовується, що він був байстрюком... Кому потрібна буде така історія?
Та навіть не треба далеко ходити - скільки наших сучасників (особливо сучасниць) не хочуть знати батьків своїх дітей, і не хочуть, щоб діти їх знали...

Тобто генеалогією і займатися треба дуже обережно, і дилитися потім своїми знахідками теж. sad

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

30

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Ярематойсамий пише:

У нашій бібліотеці є мікромузей. Якби моя воля, то я б перетворив усі сільські та й селищні, міські бібліотеки на такі собі народні доми чи центри з музейчиками, архівами, дослідницькими  функціями. "Чисте бібліотекарство" помалу відходить

Вне СНГ-СССР уже давно именно так. При библиотеке много всего, здание когда-то было выделено большое и потом дополнилось

Share

31

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

kbg_dnepr пише:

Тобто генеалогією і займатися треба дуже обережно, і дилитися потім своїми знахідками теж. sad

Повністю згодна!Для себе я взяла такий принцип: зі знайдених даних роблю два родоводи:


1) Парадний - для родичів, які не дуже цікавляться генеалогією. Туди я викладаю красиві генеалогічні дерева, герби (навіть, якщо вони під сумнівом), яскраві сімейні міфи - тобто красивий "фантік від цукерки", котрим Вони можуть пишатися, та показувати всім знайомим.


2) Справжній - для тих родичів, або нащадків, які люблять дошукуватися до правди. Тут я збираю всю інформацію, яка є в наявності - приємну або ні.

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

32

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

Читаю некоторые посты и диву даюсь, как это у других так всё просто выходит: просто зашли в ЗАГС, сразу получили нужную информацию, просто съездили в село, посмотрели похозяйственные книги и т. п. Я о таком везении могу только мечтать. Для начала в ЗАГСе завалили кучей вопросов с подозрениями: "А зачем вам это?", "Нет, вы правду говорите, так и скажите, что хотите справку получить, чтобы наследство отсудить у родственников" smile)) И ещё кучу любезностей выслушал в свой адрес. Дальше - две поездки на родину предков, благо, село всего в 20 км от облцентра. Думал, полистаю хозяйственные книги. Ага! "Сейчас в сельсовете уже там закрыто, нет, сегодня никого не будет". (Вторая поездка:) "А, так вы не можете доказать родство? Что ж вы сразу не сказали! Не положено". 

Но самый большой тупик - это женские ветви. Очень много потерь по Одесскому архиву, когда выпали не года, а целые почти что десятилетия по церквям, и при отсутствии нужного брака (а значит, девичьей фамилии) дальше поиск по женской ветке стопорится. 


Я, правда, решил как-то раз обойти эту помеху и обратился в архив ж/д управления (прадед был железнодорожником), чтобы получить его автобиографию из личного дела. Дал всю информацию точную (какая станция, годы работы, все должности и т. п.) Футболили от одного ж/д архива к другому в разных областях, в итоге одна "милая женщина" по телефону ответила "У нас личные дела по этой станции только с 2000 г., где искать, не знаю, да и вряд ли вы их найдёте". Я вот с трудом могу поверить, что на той станции нет никого, кто работает хотя бы с 1999 г. или ранее, а поэтому сильно сомневаюсь, что она вообще проверяла, что там и за какие годы есть. В общем, препятствий предостаточно. 

Share

33 ( 30-05-2016 01:55:48 змінене Alexxander )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

zeal пише:

Для начала в ЗАГСе завалили кучей вопросов с подозрениями: "А зачем вам это?", "Нет, вы правду говорите, так и скажите, что хотите справку получить, чтобы наследство отсудить у родственников")) И ещё кучу любезностей выслушал в свой адрес

Если у Вас есть все документы для подтверждения родства, то на "любезников" можно (и даже нужно!) написать жалобу в областной ЗАГС через приёмную губернатора или через сайт ukc.gov.ua жалобу. Чтобы спесь им сбили в мусорный бачок.

А официальная цель получения документов сугубо канцелярская "в связи с утерей" или "как документ", плюс с улыбкой сквозь зубы добавить устно "а какое Вам вообще дело собачье, а?"

Share

34

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

zeal пише:

Читаю некоторые посты и диву даюсь, как это у других так всё просто выходит

Лично у меня 10% успешных получений вменяемой информации - это просто или сложно?

Thanks: kbg_dnepr, zeal2

Share

35 ( 30-05-2016 02:02:50 змінене Alexxander )

Re: Труднощі у пошуку предків. Сложности в поиске предков

zeal пише:

одна "милая женщина" по телефону ответила "У нас личные дела по этой станции только с 2000 г., где искать, не знаю, да и вряд ли вы их найдёте"

Согласно закона все личные дела хранятся не менее чем 75 лет.
"Милой" женщине было ли указано на это?

А вообще рекомендую свой запрос сформулировать максимально точно и подать на "Министерство инфраструктуры Украины" через ukc.gov.ua

Share