36

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

А я думала, що є якісь історичні події, які визначили долю великої групи людей, а не кожного роду окремо.

В кожної групи людей є ряд винятків. Власне для того й досліджують родоводи. А для такої мобільної групи як шляхта відсоток винятків більший.

Мариненко

що у кінці 17 ст. поч. 18 ст. Радомисльщина, як і все Правобережжя

Радомишль та повіт - це не Правобережжя.  : ) Artemija ж села вказала - це Житомирське Полісся вже.

так ми ж наче про прізвища?

Ні, про конкретні роди конкретного дослідника.

Share

37

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS пише:

А я думала, що є якісь історичні події, які визначили долю великої групи людей, а не кожного роду окремо.

В кожної групи людей є ряд винятків. Власне для того й досліджують родоводи. А для такої мобільної групи як шляхта відсоток винятків більший.

Мариненко

що у кінці 17 ст. поч. 18 ст. Радомисльщина, як і все Правобережжя

Радомишль та повіт - це не Правобережжя.  : ) Artemija ж села вказала - це Житомирське Полісся вже.

так ми ж наче про прізвища?

Ні, про конкретні роди конкретного дослідника.

і двно не Правобережжя?!?

Thanks: Artemija1

Share

38

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS пише:

Ні, про конкретні роди конкретного дослідника.

я, взагалі то, про прізвища вище казав...

Share

39

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

або ось-з підручника, тема Правобережна та Лівобережна Україна:

Thanks: Artemija1

Share

40

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

У кінці 17 ст. Малинщина, Радомисльщина як і все придніпровське Правобережжя було спустошене внаслідок війон.
Спустошеність Правобережної України підтверджують також різного роду документи: інвентарі, люстрації, заяви і скарги феодалів тощо. Зокрема, у серпні 1713 р. шляхтич Станіслав-Керекеш заявив, що його фільварок у Заславському ключі Кременецького повіту внаслідок війн повністю запустів . А з 19 населених пунктів у Київському повіті (1648 р.), що належали дідичу Михайлу Федору Ельцю, вціліло в 1691 р. лише 9. У тих селах, в яких на кінець XVII ст. збереглося населення, його кількість була незначною. Зокрема, в селі Любовичі було 12 димів, у с. Лінзевичі - 10, а в с. Пиріжки - 8 димів, в селах Малин та Павловичі - по 7, Головки та Новаки - по 6. Найменшу кількість димів мали села Камінці та Сергіївці - відповідно 4 та 1. У середньому в 1691 р. кількість димів у вищеназваних населених пунктах становила 6,5 на одне село. У порівнянні з 1648 р., коли в середньому на один населений пункт припадало 47 одиниць, у 1691 р. їх кількість зменшилася в 7 раз. В цілому кількість димів з 1648 по 1692 рр. зменшилась у селах: Головки - з 14 до 6 (тобто у 2,3 раза), Пиріжки - з 12 до 9, Малин - з 40 до 7, Сергіївці - з 2 до 1, Павловичі - з 62 до 7, Новаки - з 19 до 6 димів і т. д. Навколо містечка Паволоч (Овруцький повіт), станом на 1683- 1684 рр., було 41 пусте село, а біля містечка Котельці - 10 сіл .

п.с. до яких років ви знайшли?

Thanks: Artemija1

Share

41

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Artemija, це до ревізії у ДАКО? а метрик по селу не збереглося за 18 ст.?
мені дуже пощастило, що у ЦДІАК збереглися метрики по моїм селам Радомсльщини до 1737 року.

Share

42

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Artemija
Якщо Ви зайдете на сторінку теми Радомисльський повіт, то побачите список людей, що заселились в конкретне село з Білорусі. А в сусіднє село не заселялись. Звісно, що для білоукраїнців не будуть відповіддю на те хто вони сторінки загальної історії.

Мариненко
Карту з вікіпедії залишу без коментарів.
ось Вам ще подібного цікавішого : )

+ Читати більше

http://www.geokyiv.org/images/Enterprizes1.jpg

Дуже раджу придивитись до хоча б атласу для школярів, які Ви привели. Там добре видно про неоднаковість долі різних частин України.
Взагалі не розумію про що тут можна сперечатись. Подільське воєводство було окуповане турками і певний час було повноцінною частиною Османської імперії. Брацлавщина, яка сама по собі степ з ярками - там хвилі туди-сюди до початку 18 століття і козацькі "польові командири" з сумнівним статусом. А от північніше - там і ліс (=хованка для населення) та й козацькі "держ.інституції" мали тимчасовий характер.

біля того ж Малина  ("Малин - з 40 до 7") є Потіївка, де чи не вся шляхта мала прізвище Осецькі і живе там з 16 століття. Хай там навіть 2/3 села згоріло, все рівно люди 19 століття походять від жителів цього ж села 16 століття.

Share

43

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS, Полісся завжди починалося вище Житомира, як і поліські говірки північного діалекту!

Потіївці частково пощастило, а десяткам безлюдним селам навколо ні.

Thanks: Artemija1

Share

44

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Полісся завжди починалося вище Житомира, як і поліські говірки північного діалекту!

Вільня, Кропивня (Кропивна), Романівка.

А це нижче? : )))

Share

45

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS пише:

Полісся завжди починалося вище Житомира, як і поліські говірки північного діалекту!

Вільня, Кропивня (Кропивна), Романівка.

А це нижче? : )))


?!?

Thanks: Artemija1

Share

46

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Thanks: Artemija1

Share

47

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Thanks: Artemija1

Share

48

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

весь простір між Корцем і Брусиловом був тоді пусткою, а саме там і мала б бути Вільня. Отже на той час вона була пусткою і Вільнянська сотня також не існувала. Після 1660 р.
uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1% … 0%BD%D1%8F

Thanks: Artemija1

Share

49

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

ну і Романівка:

Thanks: Artemija1

Share

50

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Мариненко

ну і Романівка:

Це такий прикол? У Вас Романівка Радомисльського повіту між Попільнею та Фастовом?! Згадалась жіночка на вгд, що сплутала Вінницьку й Чернігівські області, для неї з Зауралля це все було десь біля Польщі : ))))))) Чергова тема "про однодворці" якась.  Даю підказку - вона недалеко від Вільні. Як і Кропивня.

Карти діалектів з вікіпедій як аргумент ... Вам скорочення АУМ, звідки взято цю карту, говорить про щось? : ))) Там серйозний стик. В таких місцях може бути що завгодно - від мішаного говору до анклаву іншого діалекту. 

Щодо цитат з вікіпедій, то ми здається на форумі людей, що ходять в архіви, а не до вікіпедій. Тим більше, що там послання на Сергія Коваленка, який псевдоісторик та фантазер.

Thanks: nfs791

Share

51

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

В цілому, або ходити до архіву та потихеньку досліджувати рід, вивчаючи паралельно історію населених пунктів , історію їх землеволодіння (тільки не по вікіпедії, а по актовим книгам), церковну ітп. При можливості додати новітні технології в вигляді ДНК-тестування. І потім робити якісь висновки.
Варіантів повно: може так статись, що внук народився в одному місці, батько в другому, а дід взагалі за три воєводства звідси. Або рід здавна живе саме в цьому регіоні, і навіть прізвище від тутешньої місцевості, проте за час бурхливих століть його розкидало по воєводству і можна прийняти ніби за свіжу міграцію. Є такі, що живуть в одному селі кілька століть і колись навіть мали у власності частину села. Від того, що в селі 20 років була якась там сотня, право колишнього біженця на землю на повернутій РП території не відміниться.

А можна взяти книгу по історії для 7-8 класу і в загальних рисах дізнатись, що там було. Проте це не буде дослідженням родоводу.

Thanks: Artemija1

Share

52 ( 24-02-2015 09:05:02 змінене Оленка )

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Artemija щоб поглибитись далі 1795 року , спробуйте пошукати дворянські справи , по Вашим родинам, в Житомирському архиві чи в Київському.

Thanks: Artemija1

Share

53

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

З вище наведеного, випливає, що потрібні села ніяк не північніше Житомира, не належать до північного діалекту, і найімовірніше як і всі навколишні були спустошені у кінці 17-поч 18 ст.
якщо маєте інші карти, статті, інформацію-викладайте, буде цікаво ознайомитися.

Share

54

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

З вище наведеного, випливає, що потрібні села ніяк не північніше Житомира, не належать до північного діалекту, і найімовірніше як і всі навколишні були спустошені у кінці 17-поч 18 ст.
якщо маєте інші карти, статті, інформацію-викладайте, буде цікаво ознайомитися.

Я досліджую родоводи не по картам і щось випливає в мене, як правило з документів, а не загальних міркувань. : )
Загальні міркування - це якщо вже всі ресурси вичерпані або недоступні. Або рівень подання матеріалу заздалегідь спрощений для публіки, що явно не налаштована на подальше поглиблене знайомство з предметом.

P.S. я так і не зрозумів про діалекти. Ви хотіли на отих загальних картах робити висновки про заселення чи спорідненість населення? Так там ще стільки субрегіонів, анклавів та ін. Це все рівно, що вивчати родовід по статистиці перепису 1897 року, а не власне листам.

Share

55

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS, ще раз повторю:

Мариненко пише:

якщо маєте інші карти, статті, інформацію-викладайте, буде цікаво ознайомитися.

Share

56

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Що треба довести картами та статтями? : ))
Що Сичевські відомі діячі Києва з кн.17ст? : ) Чи що в ДАКО більше 30-и справ про Войцеховських Київської губернії і в кожного своя доля? : )
Я просто не розумію предмету дискусії. Я пишу про дослідження родоводу, Ви на основі копіпаст з вікіпедій сперечаєтесь про межі Полісся : )) Я маю цитати, де для жителів Овруча(!) Полісся було все ще не у них. І що? Овруч має від цього спільну долю з Брацлавом? Діалекти... переїдьте в Вятку і в вашого роду за наступне вже покоління буде тамтешній діалект. : ))

Thanks: Vlad S.1

Share

57 ( 24-02-2015 10:45:10 змінене AppS )

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Прізвища: Войцеховські, Сичевські, Дилінговські (Деленговські).

До речі, справжній Сичевський, раніше співробітник музею Софії Київської, зараз не в курсі:

Thanks: Artemija1

Share

58

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Село десь на Радомисльщині. Може хтось розбеое що за назва та де воно зараз?

Share

59 ( 02-03-2015 17:08:03 змінене nfs79 )

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Юровка?


свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

60

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Дуже неякісне зображення. Можливо відомо яка волость? Напишіть, які літери ви розібрали. З того, що я можу побачити - закінчення на ...ка, 3-я літера - р

Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю

Share

61

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

IRON пише:

Дуже неякісне зображення. Можливо відомо яка волость? Напишіть, які літери ви розібрали. З того, що я можу побачити - закінчення на ...ка, 3-я літера - р

в оригіналі якість не краща (

запис про вінчання було зроблено у с. Янівка Київське воєводство Житомирський повіт 11.02.1789 року.

Share

62

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Мариненко, та наче перша Д, а не Ю...
Дорошки може...

Share

63

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Мариненко пише:

Мариненко, та наче перша Д, а не Ю...
Дорошки може...

Верхняя буква "Е" накладывается...
Просто мне видится "Ю" wink

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

64

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

nfs79, хм, може й так...

Share

65

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

зверху буква ж, а не е - жителя.

Thanks: nfs791

Share

66

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

AppS пише:

зверху буква ж, а не е - жителя.

Конечно, прошу прощения wink

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

67

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

nfs79, а де зараз та Кичкирівська волость? Юрівку знайшов лише одну-майже Малин, чи існувала вона у 18 ст. На старих картах бачу лише Малиндорф там.

Share

68

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

nfs79, не підходить Юрівка:
Юрівка — село, підпорядковане Малинівській сільській раді. Відоме з XIX ст. як поселення німецьких колоністів. Напередодні першої світової війни їх було переселено на Поволжя. У 1989 році в Ю. налічувалося 284 жит.; 2001 — 292 жит.
www.malyn.com.ua/MMaboutReg.htm

Отже щось на ДОРО...

Share

69 ( 02-03-2015 18:14:23 змінене D_i_V_a )

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

Попереднє обговорення у другій темі. Було запитання

Мариненко пише:

Що за населений пункт? Дороsки? ...

вдповідь

Vlad S. пише:

наче Доровки

D_i_V_a пише:

и я вижу не S, а В с точкой, но концовку читаю как  "-кла"

D_i_V_a пише:
Мариненко пише:

то не обов'язково S, просто схожа на неї.
в оригіналі якість не краща (

може "З"

Share

70

Re: Радомысльский уезд Киевской губернии

А тепер дійсно - перша буква начебто не Д...

Знову читаю як (Д)оровкла або ..орозкла

Може Ворзкла? Є там таке?

Share