211

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Добрый день! Подскажите, пожалуйста , если на конверте предоставленным лабораторией написано human derived buccal swab sampleЛучше заклеить эту надпись? Может ли таможня не пропустить из-за этого?

Share

212

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

miskarina95 пише:

Добрый день! Подскажите, пожалуйста , если на конверте предоставленным лабораторией написано human derived buccal swab sampleЛучше заклеить эту надпись? Может ли таможня не пропустить из-за этого?

Вы с Украины высылаете?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

213

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Підкажіть, будь-ласка, як краще відправити тести FTDNA,
нарешті зробив 3 тести родичів, мого не має, але буду відправляти я.

Можу відправити 3 тести одразу в одній посилці від мого імені?

Thanks: ktaras1

Share

214

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

interstep пише:

Підкажіть, будь-ласка, як краще відправити тести FTDNA,
нарешті зробив 3 тести родичів, мого не має, але буду відправляти я.

Можу відправити 3 тести одразу в одній посилці від мого імені?

Вітаю!

Так, Ви можете взяти якийсь один з конвертів, що йшов у комплекті, і туди покласти всі 3 пари колбочок, тільки спочатку складіть кожну пару колбочок в окремий прозорий пакетик, який іде в комплекті, а потім ці 3 пакети в конверт.
Укрпошта його оформить як одне відправлення і не треба буде переплачувати за 3 окремих.
Ім’я і зворотню адресу на коверті можете вказати свою, якщо раптом щось піде не так, Вам його мають повернути, хоча в мене таких випадків іще не було.

215

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

interstep пише:

Підкажіть, будь-ласка, як краще відправити тести FTDNA,
нарешті зробив 3 тести родичів, мого не має, але буду відправляти я.

Можу відправити 3 тести одразу в одній посилці від мого імені?

У меня была аналогичная отправка. От чьего имени - не важно. Важно аккуратно запаковать и суметь равномерно расположить внутри конверта, все в отдельных пакетиках под своими номерами и документами.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

216 ( 03-10-2021 22:47:56 змінене interstep )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Поділюсь своїм досвідом - відправив 20 вересня, отримано 1 жовтня,
Мав 3 тести в різних конвертах, кожен підписав іменем того кого тестував,
на пошті запакували в маленьку коробку, та відправили бандеролью від мого імені, лабаротарія по отриманні в кабінеті самостійно перейменувала кожен тест згідно імені вказаних на конвертах,
заплатив десь 170 грн.
В одному відділенні одразу з недовірою попросили розпакувати конверти та показати що там, довелось ідти на іншу пошту, там без питань запакували в коробку та відправили

Share

217

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Возможно, кому-нибудь пригодится:

Акция от Укрпошти:   https://www.ukrposhta.ua/ua/export-prom … RvEALw_wcB

За кордон відправляйте — промокод на знижку вигравайте!
З 01.10.21 до 31.12.21 розігруємо 300 промокодів на знижку 50% за відправлення дрібного пакета за кордон. По 100 переможців щомісяця.

Як взяти участь в акції*?
Відправте дрібний пакет за кордон Укрпоштою.
Заповніть акційну форму, зазначивши трек-номер відправлення та свої контактні дані. Можливо, саме вам пощастить!
Заповнити форму
* Акція проводиться по всій Україні, за винятком території проведення ООС та тимчасово окупованої території.
** Кожен учасник може залишати необмежену кількість різних трек-номерів відправлень, що відповідають вимогам акції. Кожен учасник має право на отримання не більше одного заохочення (промокоду) щомісяця.
*** Визначення переможців акції відбуватиметься за допомогою сервісу random.org методом випадкового вибору серед усіх учасників, які виконали вимоги акції.

Результати будуть розміщуватися на сайті та повідомлятися особисто у Viber щомісяця:

03.11.2021 — за період 01.10.2021 р. – 31.10.2021 р.
03.12.2021 — за період 01.11.2021 р. – 30.11.2021 р.
03.01.2022 — за період 01.12.2021 р. – 31.12.2021 р.
Офіційні умови акції:

Share

218 ( 03-12-2021 07:36:26 змінене tikho )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Подскажите пожалуйста, хочу отправить тест ftdna. До этого отправлял просто укпоштой, теперь хочу чтобы быстрее - оформите через сайт. И собственно вопросы:1) у кого-то осталась информация вес этого конверта с тубами? И вес без упаковки. У меня точных весов нет, боюсь что оформлю а потом на укрпоште перевесят и все насмарку. 2)Категория товара указать - другое? А как уточнение вписать тест
Нужно ли указывать Код ТНЗЕД: и Інформація для митниць країн ЄС ?
3)Экспресс отправление не вижу, - есть просто либо авиа либо наземный.

В отправлении мне FTDNA DHL-ом - указали вес 0, стоимость 1$, и описание пластиковые тубы.

Post's attachments

ukrposhta.jpg
ukrposhta.jpg 105.71 kb, 1 downloads since 2021-12-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: Алена1

Share

219

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Заповнюйте тільки ті поля, які із зірочкою, усе інше просто не заповнюйте. Вартість я б теж вказав $1. Загальна вага конверту зі зразками 30-35 грам.

Галочка "З повідомленням про вручення" - зайва. У вас і так буде трекінг код, який ви будете відстежувати.

220 ( 22-12-2021 07:20:26 змінене tikho )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Экспресс доставка, что-то не экспресс... sad 


December 6, 2021, 9:59 am
Processed Through Facility
KIEV PI-2, UKRAINE
Your item has been processed through a facility in KIEV PI-2, UKRAINE at 9:59 am on December 6, 2021.


Origin Post is Preparing Shipment
December 5, 2021, 10:09 pm
Processed Through Facility
KIEV PI-1, UKRAINE
December 4, 2021, 9:41 am
Acceptance
UKRAINE

И с тех пор молчок, а прошлая за 17 дней дошла. August 2, 2021, 2:10 pm
Delivered
HOUSTON, TX 77008 
Your item was delivered at 2:10 pm on August 2, 2021 in HOUSTON, TX 77008.
August 2, 2021, 1:10 pm
Arrived at Post Office
HOUSTON, TX 77008 
August 1, 2021, 3:48 am
Arrived at USPS Facility
HOUSTON, TX 77008 
August 1, 2021, 2:58 am
Departed USPS Regional Facility
NORTH HOUSTON TX DISTRIBUTION CENTER 
July 31, 2021, 6:45 pm
Arrived at USPS Regional Facility
NORTH HOUSTON TX DISTRIBUTION CENTER 
July 31, 2021, 6:19 pm
Departed USPS Facility
HOUSTON, TX 77032 
July 31, 2021, 2:56 pm
Arrived at USPS Destination Facility
HOUSTON, TX 77032 
July 31, 2021, 11:45 am
Arrived at USPS Regional Facility
NORTH HOUSTON TX DISTRIBUTION CENTER 
July 31, 2021, 5:26 am
Departed USPS Regional Facility
DALLAS TX LOGISTICS CENTER 
July 31, 2021, 4:21 am
Arrived at USPS Regional Facility
DALLAS TX LOGISTICS CENTER 
July 30, 2021
In Transit to Next Facility
July 29, 2021, 12:30 am
Departed USPS Regional Facility
QUEENS NY DISTRIBUTION CENTER 
July 28, 2021, 5:06 pm
Arrived at USPS Regional Facility
QUEENS NY DISTRIBUTION CENTER 
July 28, 2021, 8:51 am
Processed Through Facility
ISC NEW YORK NY(USPS) 
July 19, 2021, 5:13 am
Processed Through Facility
KIEV PI-2, UKRAINE


Origin Post is Preparing Shipment
July 18, 2021, 3:30 pm
Processed Through Facility
KIEV PI-1, UKRAINE
July 17, 2021, 12:58 pm
Acceptance
UKRAINE

Share

221

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Всем привет, получил 2 набора (себе и жене) MyHeritage, возникли пара вопросов по отправке , извиняюсь если кажётся глупыми или несущественными ))Отправлять 2 мя разными конвертами ?
При заполнения заявки в кабинете Укрпочты - "Назва вкладання EN" - что указывать ?
Далее поле - "Інформація для митних декларацій:
Категорія відправлення"  - если выбрать Інше - что указывать опять же ?Отправлять нужно как - мелкий пакет рекомендованный ?
Спасибо заранее !!


Share

222

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Вітаю товариство!
Хто відправляв з початку війни тестові набори FTDNA в США, поділіться будь ласка досвідом

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

223

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Відправив у понеділок з Дніпра. У середу вже пройшло митницю і перебуває десь у транзиті, чекаю на подальші оновлення. Вартість в районі 300 грн.

224

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

ktaras пише:

Відправив у понеділок з Дніпра. У середу вже пройшло митницю і перебуває десь у транзиті, чекаю на подальші оновлення. Вартість в районі 300 грн.

Це був дрібний пакет через Укрпошту (без авіа)?
Іде наземним транспортом у Польщу, а звідти вже авіа?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

225 ( 04-11-2022 14:01:20 змінене ktaras )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Я оформлював через кабінет на сайті Укрпошти, просто скопіював шаблон з минулих відправлень. Так, дрібний пакет. У відділенні підтвердили, що це дійсно авіа, але деталі маршруту вони не знають. Скоріше за все дійсно через Польщу.

226 ( 05-12-2022 22:09:50 змінене ktaras )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Отже, відправив 31 жовтня з Дніпра, 2 листопада воно пройшло митницю в Києві, і тільки вчора 29 листопада дісталося Нью-Йорка. Ніяких проміжних повідомлень за цей час не було. Дісталося до лабораторії 3 грудня.

227

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Доброго дня, шановні. Тільки не смійтися, але я взагалі не можу зрозуміти на яку адресу відправляти конверти. допоможить, будь ласка - де шукати ту адресу лабораторії?

Thanks: avrora2771

Share

228 ( 26-12-2022 14:52:05 змінене Kora )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

fhsofiia пише:

Доброго дня, шановні. Тільки не смійтися, але я взагалі не можу зрозуміти на яку адресу відправляти конверти. допоможить, будь ласка - де шукати ту адресу лабораторії?

Адрес там, где у вас в документации указано "Хьюстон, штат Техас, США", если это FTDNA.
По MyHeritage и другим компаниям - тоже аналогично должен быть указан адрес в документации, которая прилагается к тестам.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: fhsofiia1

Share

229

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Як виявилось, а я знайшла и написала в МайХеритаж на Фб, зараз є пункт збору у Німечині і можно відправляти туди, а вони вже самі відправляют централізовано до США. 

І я зараз не в Україні, мені не приходіла ніяка документация, тільки бокс  з пробірками и листівками

Thanks: Kora, Алена2

Share

230

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Так у вас в коробці є конверт, на ньому вже і так має бути надрукована адреса, куди треба надсилати. Чи MyHeritage не друкує зворотню адресу на своїх конвертах?

231

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Доброго дня,
Підкажіть, будь ласка, а що вказувати на пошті як категорію відправлення? "Генетичний тест"?
На жаль, створити відправлення онлайн не вдається (якісь технічні проблеми на сайті та в мобільному додатку). То ж доведеться оформлювати відправлення у відділенні Укрпошти.
Дякую.

Share

232 ( 23-01-2023 20:03:32 змінене Kora )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

oioioi пише:

Доброго дня,
Підкажіть, будь ласка, а що вказувати на пошті як категорію відправлення? "Генетичний тест"?
На жаль, створити відправлення онлайн не вдається (якісь технічні проблеми на сайті та в мобільному додатку). То ж доведеться оформлювати відправлення у відділенні Укрпошти.
Дякую.

Про категорию - такого не припомню, возможно, этот пункт заполнял оператор на почте. А если это речь про строчку о содержании бандерольки, то ни в коем случае!
Правильно - пластиковые контейнеры (если у вас пробирки) и/или рекламные образцы.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: oioioi1

Share

233

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Заказала и оплатила еще на скидках в декабре mtFull для своего набора, аутосомный тест по которому был заказан еще в 2017 году. Через месяц пришло сообщение, что не хватает биоматериала, а новые наборы в Украину сейчас не отправляются. Попросила сделать mtFull для сына, аутосомный тест которого был заказан через год после моего, т.е. в 2018 году. И вот в конце февраля опять пришло сообщение, что и у сына не хватает биоматериала для mtFull, и "We are ready to ship kit 454232, however, we are unable to ship packages to Ukraine at this time. I apologize for the inconvenience. Is there an address outside of Ukraine we can send kit 454232 to?"
Действительно ли ФТДНА  сейчас не отправляет наборы в Украину? Были ли у кого-то из форумчан такие ситуации и как Вы из них выходили?

Thanks: Алена1

Share

234 ( 27-02-2023 23:16:26 змінене Сенкевич )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

mavra3 пише:

Заказала и оплатила еще на скидках в декабре mtFull для своего набора, аутосомный тест по которому был заказан еще в 2017 году. Через месяц пришло сообщение, что не хватает биоматериала, а новые наборы в Украину сейчас не отправляются. Попросила сделать mtFull для сына, аутосомный тест которого был заказан через год после моего, т.е. в 2018 году. И вот в конце февраля опять пришло сообщение, что и у сына не хватает биоматериала для mtFull, и "We are ready to ship kit 454232, however, we are unable to ship packages to Ukraine at this time. I apologize for the inconvenience. Is there an address outside of Ukraine we can send kit 454232 to?"
Действительно ли ФТДНА  сейчас не отправляет наборы в Украину? Были ли у кого-то из форумчан такие ситуации и как Вы из них выходили?

Так, вони зараз не відправляють в Україну, вихід - через Nova poshta shopping:
https://npshopping.com/

Населені пункти: Качкарівка, Кам'янка (Херсон. пов.), Нижня Сироватка, Гребенниківка, Васильківка (Сум. пов.), Мала Дівиця (Прилуц. пов.), Оленівка, Володимирівка, Ольгинка, Стила (Олександрів. пов.), Рубіжне (Вовчан. пов.), Боромля, Ясенок,  Жигайлівка, Охтирка (Охтир. пов.), Пищики, Вереміївка (Золотон. пов.), Говтва (Говт. пов.), Гомільша, Дудківка (Зміїв. пов.), В. Куськівці, Синівці (Кременец. пов.), Собичин, Біловіж, Сущани (Овруч. пов.)
Thanks: mavra3, Алена2

Share

235 ( 28-02-2023 04:14:36 змінене oioioi )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Сенкевич пише:

Так, вони зараз не відправляють в Україну, вихід - через Nova poshta shopping:
https://npshopping.com/

Або Міст Америка https://us.meest.com/. Замовляв 2 місяці тому, все доставили. Не знаю як зараз, але раніше було дешевше, ніж NP Shopping.

Share

236

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

І як тоді бути в ситуації, коли потрібно вислати додатковий біоматеріал? Чи тільки новий зразок - новий тест?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: Алена1

Share

237

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Balymba пише:

І як тоді бути в ситуації, коли потрібно вислати додатковий біоматеріал? Чи тільки новий зразок - новий тест?

В мене була аналогічна ситуація, робив апгрейд наявного зразку і не достатня кількість біоматеріалу була, в своїх налаштування змінюєш на адресу, яка зазначена "Nova poshta shopping" (USA) і вони потім переправляють в Україну, з України вже відправляєш зі свого адресу і все.

Населені пункти: Качкарівка, Кам'янка (Херсон. пов.), Нижня Сироватка, Гребенниківка, Васильківка (Сум. пов.), Мала Дівиця (Прилуц. пов.), Оленівка, Володимирівка, Ольгинка, Стила (Олександрів. пов.), Рубіжне (Вовчан. пов.), Боромля, Ясенок,  Жигайлівка, Охтирка (Охтир. пов.), Пищики, Вереміївка (Золотон. пов.), Говтва (Говт. пов.), Гомільша, Дудківка (Зміїв. пов.), В. Куськівці, Синівці (Кременец. пов.), Собичин, Біловіж, Сущани (Овруч. пов.)

Share

238

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Спасибо всем откликнувшимся: зарегистрировалась на "Nova poshta shopping" (USA), отправила новый адрес доставки в ФТДНА, жду результатов своих манипуляций...

Thanks: DmitroR-2, Balymba2

Share

239

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

mavra3 пише:

Спасибо всем откликнувшимся: зарегистрировалась на "Nova poshta shopping" (USA), отправила новый адрес доставки в ФТДНА, жду результатов своих манипуляций...

3 марта лаборатория ФТДНА отправила мне набор на "Nova poshta shopping", 14 марта конверт с набором уже ждал меня в отделении "Нова пошта" в моем городе.

Share

240

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Вітаю, питання про те як отримати набори
В якійсь рекламці бачив рекомендацію замовляти набори через Нова Пошта Жоппінг

Як виявляється до своїх складів за кордоном (принаймні в США та Польщі) вони розраховують ТІЛЬКИ кур'єрську доставку, переважно з інтернет онлайн-магазинів. Поштові ж агенти які працюють на FTDNA доставляють тільки до відділення, як зазвичай для фізичної особи. Нова Пошта Жоппінг принципово не ходить забирати набори клієнтів з відділення. В результаті набір покружляє місяць і вертається в кращому випадку відправнику через океан. Це вже перевірено на польському складі. Тепер вірогідно після консультації з НПЖ те саме чекає і з американським складом, хіба що займе менше часу.

Питання як це все працює у вас? Чи є детальна інфа про FTDNA та MH і чи є між ними різниця.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

241

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

borisovichi пише:

Вітаю, питання про те як отримати набори
В якійсь рекламці бачив рекомендацію замовляти набори через Нова Пошта Жоппінг

Як виявляється до своїх складів за кордоном (принаймні в США та Польщі) вони розраховують ТІЛЬКИ кур'єрську доставку, переважно з інтернет онлайн-магазинів. Поштові ж агенти які працюють на FTDNA доставляють тільки до відділення, як зазвичай для фізичної особи. Нова Пошта Жоппінг принципово не ходить забирати набори клієнтів з відділення. В результаті набір покружляє місяць і вертається в кращому випадку відправнику через океан. Це вже перевірено на польському складі. Тепер вірогідно після консультації з НПЖ те саме чекає і з американським складом, хіба що займе менше часу.

Питання як це все працює у вас? Чи є детальна інфа про FTDNA та MH і чи є між ними різниця.

Це щось дуже дивне. Я через НП ще не замовляв, але за останній рік ніхто про таке не скаржився. Можливо проблема в польській доставці. Коли доставка по США, то у них вона йде як Internal Shipping і там має бути доставка на конкретну адресу, тобто на склад НП.

242

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

ktaras пише:

Це щось дуже дивне. Я через НП ще не замовляв, але за останній рік ніхто про таке не скаржився. Можливо проблема в польській доставці. Коли доставка по США, то у них вона йде як Internal Shipping і там має бути доставка на конкретну адресу, тобто на склад НП.

Дякую, почекаємо що usps напише, надіюсь що на цей раз доставлять
А у Польщу на склад спочатку доставляло ДХЛ, потім передало польській пошті, а та "не змогла" "доставити" на склад ?

Пригадую, якщо доставляв Міст то тільки кур'єром це мене трохи бісило коли вони звонять а ти в інший частині міста і потім ганяєшся за цим кур'єром
А у більшості випадків ДХЛ передавало Укрпошті і мені зручно було вечором зайти на відділення і забрати пакети

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

243

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

https://www.facebook.com/groups/spilnadna ви ж є у цій групі? Запитайте у Фазульянова або просто в людей, багато хто замовляв через Нову пошту і всім доходило без жодних проблем. Значить з американськом складом проблем не має бути.

Thanks: mike.kilo1

244

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Здравствуйте всем!Через "Nova poshta shopping" я заказал набор на 23эндМи , довольно быстро все пришло. Но вот пришло время отправлять набор, и тут непонятки. Что я делаю не так? Не принимают не на нов.поште не на укр поште, я даю им коробочку  говорю в лабораторию в США, они отвечают, что им запрещено это делать, уже лет как десять, но ведь ведь врут, я племянника в 19-м году тестировал на ФТНДА норм. все отправлял. Я так понимаю,мне надо было упаковать набор как бандероль и от руки написать адрес лаборатории или как? Вообщем если не трудно объясните! Что то тут явно не так.С ув Андрей

Фамилии предков: Ващук, Кудинов,Широкий,Морозов,Малый,Соловьев.
Y-ДНК:R-Z283

Share

245 ( 24-03-2023 17:13:19 змінене ktaras )

Re: Поштові питання. Як відправити тестові набори в США

Наскільки я розумію, то головна проблема 23andMe у великому об’ємі їх пробірки, через це її не запакуєш у малий конверт і її можуть не приймати. У FTDNA набагато менші пробірки. По Укрпошті кілька років тому було спеціальне розпорядження приймати зразки ДНК. У них навіть на сайті є стаття як відправляти зразки ДНК, можете показати співробітникам відділення, якщо вони не в курсі: https://e-export.ukrposhta.ua/peresylan … za-kordon/

Просто багато співробітників Укрпошти вмикають синдром вахтера і починають займатися тим, що не входить у їх обов’язки. Спробуйте зайти до іншого відділення або у описі відправлення вкажіть "пластикові вироби" і взагалі не згадуйте про ДНК, щоб не відповідати на зайві запитання.