141

Re: MyHeritage DNA

Siberian пише:

Я недавно разместил эти результаты на ГедМатч. Надо будет попробовать, что скажут калькуляторы ГМ.

Цікаво, що у Вас самих? Як відобразило діда з Галичини?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

142

Re: MyHeritage DNA

У меня кроме деда с Галичины (по материнской линии) есть еще папа, родившийся на территории современной Польши. Причем в той части, которая после не помню уж какого раздела принадлежала Пруссии и только в 1804 была "с барского плеча" отдана Наполеоном России. Поэтому разные этнокалькуляторы показывают очень разные интерпретации происхождения предков моей скромной персоны. Причем у сестры отца есть пересечения с совпаденцами по стороне деда с Галичины. Территории то практически рядом. И государство раньше было одно. Я планирую сделать некий общий файл. Пока руки не дошли.

Thanks: iromko, Balymba2

Share

143

Re: MyHeritage DNA

Siberian пише:

У меня кроме деда с Галичины (по материнской линии) есть еще папа, родившийся на территории современной Польши. Причем в той части, которая после не помню уж какого раздела принадлежала Пруссии и только в 1804 была "с барского плеча" отдана Наполеоном России. Поэтому разные этнокалькуляторы показывают очень разные интерпретации происхождения предков моей скромной персоны. Причем у сестры отца есть пересечения с совпаденцами по стороне деда с Галичины. Территории то практически рядом. И государство раньше было одно. Я планирую сделать некий общий файл. Пока руки не дошли.

По МН цікаві саме південні компоненти - Балкани, Греція, Італія. А також кельтський слід - Ірландія, Шотландія ...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: ArturVer, iromko2

Share

144

Re: MyHeritage DNA

По МН у меня основной компонент - Прибалтика более половины, потом, по снисходящей Восточная Европа, Шотландия-Ирландия, Балканы и небольшой Азиатский след (порядка 1%). Уже неоднократно встречал, что на МН у многих встречается неожиданный "кельтский след". У меня ФТДНА его тож показывает, но меньше, чем МН. Я тестировал своего очень дальнего родственника, живущего в Польше (белорусские родственники упросили). В связи с огромными лакунами в архивах установить точную родственную связь скорее нереально. Но его предки по "фамильной" (мужской) линии жили с моими в одной веске еще в 18 веке и я нашел несколько записей этого времени, где наши фамилии записаны вместе. Так вот на ГедМатч у меня есть несколько "совпаденцев" с 23&me с характерными "английскими" фамилиями, чей уровень "перекрытия" выше, чем у польского родственника. Опять таки не понятно, кто и как считает. Поэтому я пока проверяю эти "калькуляторы" на родственниках, с более простым (на первый взгляд...) происхождением

Thanks: iromko, Balymba2

Share

145 ( 04-10-2021 10:28:50 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

tmaua, після оновлень на FTDNA цей збіг взагалі пропав. На MyHeritage їх служба підтримки теж нічим не змогла допомогти.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

146

Re: MyHeritage DNA

Siberian пише:

По МН у меня основной компонент - Прибалтика более половины, потом, по снисходящей Восточная Европа, Шотландия-Ирландия, Балканы и небольшой Азиатский след (порядка 1%). Уже неоднократно встречал, что на МН у многих встречается неожиданный "кельтский след". У меня ФТДНА его тож показывает, но меньше, чем МН. Я тестировал своего очень дальнего родственника, живущего в Польше (белорусские родственники упросили). В связи с огромными лакунами в архивах установить точную родственную связь скорее нереально. Но его предки по "фамильной" (мужской) линии жили с моими в одной веске еще в 18 веке и я нашел несколько записей этого времени, где наши фамилии записаны вместе. Так вот на ГедМатч у меня есть несколько "совпаденцев" с 23&me с характерными "английскими" фамилиями, чей уровень "перекрытия" выше, чем у польского родственника. Опять таки не понятно, кто и как считает. Поэтому я пока проверяю эти "калькуляторы" на родственниках, с более простым (на первый взгляд...) происхождением

Як на мене досить непогано. А який процент Балкан? Село Вашого діда в Північно-Східній Галичині, то й цікаво який там процент. Бо у моїх тестах Балкани основний компонент - 60-90%.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

147 ( 04-10-2021 14:20:08 змінене Siberian )

Re: MyHeritage DNA

у меня МН вот как определилБалканец
12,7%

у моего отца
Балканец
21,3%

у сестры моего отца МН определил
Балканка
4,2%

у мамы
Балканка
9,8%

а у ее сестры по отцу (сводная сестра)
Балканка
28,0%


В общем, разброс значителен, хотя мамина сестра по генотипу (по внешнему облику) скорее южанка, чем житель центральной Европы. А вот отец на южанина вроде совсем не похож...

Thanks: Balymba1

Share

148

Re: MyHeritage DNA

Вот как меня "разложил" Eurogenes K13 















Population
North_Atlantic24.85 Pct
Baltic44.7 Pct
West_Med11.57 Pct
West_Asian6.91 Pct
East_Med5.45 Pct
Red_Sea-
South_Asian0.89 Pct
East_Asian-
Siberian2.75 Pct
Amerindian2.39 Pct
Oceanian0.19 Pct
Northeast_African-
Sub-Saharan0.31 Pct

Теперь понять бы, что все это значит... И почему он не поставил на первое место самый высокий "результата" Baltic... Северная Атлантика - это очень широкое географическое понятие

Thanks: Balymba1

Share

149

Re: MyHeritage DNA

Я одержав результати тестування ДНК з MyHeritage і не можу розібратись з результатами,раніше ніколи не займався цим. В основному все зрозуміло- етнічна належність. співпаденці і т.п.Але не нахожу У хромосому,чи гаплогрупу,якщо я правильно розумію.Мета в мене слідуюча-я думаю,що мій предок народився в селі в 1783 році,є метрика,але в 1806-1808 році переїхав в друге село і в другий повіт,я найшов в першому селі людину з нашим прізвищем і він згоден пройти процедуру тестування,цим я хочу підтвердити мої гіпотези.Пршу Ваших порад,як це зробити і де?

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

150

Re: MyHeritage DNA

MyHeritage не надає інформацію про гаплогрупу Y-хромосоми. Втім, є сервіс ось такий сервіс: https://ytree.morleydna.com/extractFromAutosomal
Туди завантажуєте результати з MyHeritage і він робить передбачення, але це буде дуже загальне передбачення (наприклад, R1a або R1b або I1 тощо) і без будь яких збіженців.
Для детального тестування Y-хромосоми і пошуку збіженців саме по Y-хромосомі (тобто по прямій батьківській лінії) треба замовляти тести в FTDNA: https://www.familytreedna.com/products/y-dna
Почати хоча б з Y-37, а далі поступово оновлювати до Y-111 і Y-700.

Щоб перевірити рідство з іншою людиною по прямій батьківській лінії треба зробити 2 Y-37 (а краще Y-111) - собі і йому, а далі дивитися по результатах. Але без двох Y-700 оцінка часу до найближчого спільного предка буде досить приблизною.

151

Re: MyHeritage DNA

Дякую,за пояснення.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

152

Re: MyHeritage DNA

Доброго дня,
Можливо хтось в курсі, чому при завантаженні raw DNA на MyHeritage пише, що файл недійсний? Тест робився в іншій компаніїї, на сайті якої можна завантажити raw DNA (у форматі file-name.csv.gz). Я пробував і сам архів завантажити (не відкриваючи), і csv (розархівуваши архів), і новий архів з csv-файлом (згенерував архів у форматі zip). На сайті написано, що MyHeritage приймає формат і csv, і zip.. але по факту щось не так. Заходжу у профіль, і біля завантаженого файлу написано – недійсний.

Share

153

Re: MyHeritage DNA

oioioi пише:

Доброго дня,
Можливо хтось в курсі, чому при завантаженні raw DNA на MyHeritage пише, що файл недійсний? Тест робився в іншій компаніїї, на сайті якої можна завантажити raw DNA (у форматі file-name.csv.gz). Я пробував і сам архів завантажити (не відкриваючи), і csv (розархівуваши архів), і новий архів з csv-файлом (згенерував архів у форматі zip). На сайті написано, що MyHeritage приймає формат і csv, і zip.. але по факту щось не так. Заходжу у профіль, і біля завантаженого файлу написано – недійсний.

In October 2018, Living DNA changed some parameters in their raw DNA data. Therefore, we currently only support raw DNA data files generated before that date.

Це не ваш випадок?

Thanks: iromko, oioioi2

154

Re: MyHeritage DNA

ktaras пише:

In October 2018, Living DNA changed some parameters in their raw DNA data. Therefore, we currently only support raw DNA data files generated before that date.

Це не ваш випадок?

Дякую за вашу відповідь. Я бачив цю інформацію. Тест зроблений не в Living DNA. Але можливо зміни параметрів у файлі наявного тесту ідентичні до змін у Living DNA. То ж я думав, можливо хтось знає що саме в файлі / параметрах змінено.. Може якось можна файл конвертувати?

Share

155

Re: MyHeritage DNA

oioioi, як давно зроблений тест?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

156

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

oioioi, як давно зроблений тест?

з місяць тому

Share

157

Re: MyHeritage DNA

oioioi, тоді дивно.
В принципі, csv редагується, це звичайний текстовий файл.
Можна спробувати порівняти оригінальний від МН (якщо вже маєте інші тести) і цей, подивитись відмінності та виправити.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: oioioi1

Share

158

Re: MyHeritage DNA

Про всяк випадок, якщо хтось зіткнеться з подібною проблемою (є csv raw DNA файл, який не завантажується на MyHeritage та інші популярні ресурси). Мені вдалося знайти рішення.

1. Я зконвертував за допомогою стороннього сайту raw DNA csv файл у формат 23andMe = txt (оскільки тест робився на іншому континенті, не думаю що конкретна назва когось цікавить). Після цього мені вдалося завантажити цей txt файл на MyHeritage. Наразі чекаю коли дані будуть опрацьовані.
2. Після цього я вирішив спробувати завантажити txt і на FamilyTreeDNA. Спочатку не хотіло пропускати (писало про якусь помилку у header*). Я трохи поекспериментував – знайшов приклад оригінального файлу з 23andMe, зкопіював header звідти і замінив у своєму файлі. Після цього вдалося завантажити файл і на FamilyTreeDNA. Дані вже опрацьовані. Єдине, що чомусь не показує Y-DNA та mtDNA. Не знаю, може це для всіх transfered тестів так. Типу, не замовляв тест у FamilyTreeDNA напряму – не буде тобі повних даних.

*header = перший рядок у txt-файлі, де написано щось на кшталт This file was generated by ##company-name## on 23-01-2021

Thanks: Kora, mike.kilo2

Share

159 ( 27-12-2022 00:17:52 змінене ktaras )

Re: MyHeritage DNA

oioioi пише:

Єдине, що чомусь не показує Y-DNA та mtDNA. Не знаю, може це для всіх transfered тестів так. Типу, не замовляв тест у FamilyTreeDNA напряму – не буде тобі повних даних.

Y-DNA та mtDNA це окремі тести. Їх потрібно окремо замовляти на FTDNA, і якщо у них немає вашого зразка, то вони вам спочатку вишлють свій тестовий набір, а лише потім його проаналізують. Вони не визначають Y-DNA чи mtDNA на основі аутосомних тестів, тим більше з іншої лабораторії.

Якби тестувалися у MyHeritage, то з результатів їх аутосомного тесту за допомогою стороннього сервісу можна витягти гаплогрупу Y-DNA, але це був би досить давній субклад (наприклад, R-M417 із TMRCA=5400 років) і без будь-яких збігів.

https://ytree.morleydna.com/extractFromAutosomal

Thanks: oioioi, Kora, mike.kilo3

160

Re: MyHeritage DNA

ktaras пише:

Вони не визначають Y-DNA чи mtDNA на основі аутосомних тестів, тим більше з іншої лабораторії.

Дякую! Це підтвердило припущення, яке я мав.

за допомогою стороннього сервісу можна витягти гаплогрупу Y-DNA, але це
був би досить давній субклад (наприклад, R-M417 із TMRCA=5400 років) і
без будь-яких збігів.

Зрозумів! Так, дійсно, я пробував саме так зробити, і ніяких збігів не знайшов на основі гаплогрупи, яку витягнуло.

Share

161

Re: MyHeritage DNA

Підкажіть, будь ласка, станом на початок 2023 року:

1. Чи бази та функціонал FamilTreeDNA та MyHeritage мають важливі відмінності, коли ми говоримо про тестування у контексті українців / східноєвропейців? У різних темах я читав коменти кілька-річної давнини, коли MyHeritage давав нібито менш точні результати, ніж FamilyTreeDNA.
2. Оскільки було завантажено на FamilTreeDNA та MyHeritage raw DNA data аутосомного тесту зробленого в іншій компанії, то вони просять сплатити додаткову суму, щоб бачити повну інформацію про етнічне походження ітд:
- FamilTreeDNA просить 9$ (по дисконту напередодні Нового року, стандартна ціна була вище).
- MyHeritage просить 20$.
2.1. На FamilTreeDNA було сплачено 9$, та тепер можна бачити інфу про етнічне походження, тощо. Якщо сплатити 20$ на MyHeritage, чи можна буде отримати додаткову цінну інфу (яку не дає FamilyTreeDNA)?
2.2. Було замовлено декілька тестів для старших родичів у FamilTreeDNA. Тести ще не зроблені. Але коли результати будуть готові, якщо завантажити raw DNA data цих тестів ще й у MyHeritage – то там треба буде сплатити 20$ окремо за кожного тестованого, щоб побачити етнічну інформацію?
(Також планується у майбутньому зробити у FTDNA Y-тест для одного з тестованих).

Буду вдячний, якщо хтось зможе підказати.

Share

162

Re: MyHeritage DNA

Якщо ви про точність етнічного походження, то що в FTDNA, що в MyHeritage це просто маркетинговий трюк. Насправді всі ці мапи дуже приблизні і не точні в будь-якій лабораторії, тому що для високої точності в кожній популяції мають бути еталони, з якими можна порівняти. І ці еталони мають бути "чистокровними", тобто без домішок з інших популяцій. Але таких еталонів не існує. Через географічне положення і історичні процеси всі популяції на наших теренах активно мігрували і між собою змішувалися, тож ви не відрізните по аутосомному тесту поляка від українця, литовця чи навіть росіянина. У більшості українців буде плюс-мінус стандартна тріада - Балтика, Східна Європа і Балкани, лише у різних пропорціях. Етнічні мапи можуть хіба що більш-менш точно передбачити ті популяції, де був присутній "ефект пляшкового горлечка" і "ефект засновника" (наприклад, євреї-ашкенази, фіни тощо). У таких популяцій генетичне розмаїття дуже низьке, тож їх дісно можна виявити з високою точністю. Всі інші відсотки - це просто пальцем в небо. Головна цінність аутосомних тестів - підтвердження рідства і пошук збігів.

Підсумовуючи, якщо етнічна мапа FTDNA не бачить чогось цікавого і нетипового, то я б не платив 20 баксів за етнічну мапу MyHeritage, а краще протестував би ще якогось родича.

Thanks: oioioi, Kora, iromko3

163

Re: MyHeritage DNA

1 Да. В МН показывают только общие ареалы и с не релевантными %% по отношению к документальной генеалогии, а в FTDNA все ок в отношении документов и показывают адекватно отдельные этнические популяции.

Поясняется это тем, что последняя компания регулярно обновляет свой алгоритм, количество выделенных групп и референсную базу, а МН не делало это много лет и их стартовая база была в основном из евреев разного происхождения, у которых упор доказательной документальной генеалогии был в основном на еврейских предках.

Единственная проблема, что наблюдаю у FTDNA - наследие алтайский племен определяют, как инуиты. ИМХО причина в том, что эти две группы родственны, но нет в достаточном количестве образцов с Алтая, что бы учитывать их в резюме, а инуиты очень хорошо исследованы.


2.1 Да, увидите. Но утверждаю, что абсолютно нет никакой ценности. Ресурсы GedMatch и MyTruAnesrty - вот кто даст действительно ценное инфо, если хотите копнуть поподробнее по мелким участкам и поглубже во времени.

Наглядный пример по одному и тому же образцу:
МН раздел "Этническая принадлежность" https://prnt.sc/jUaml2X2_u-o
FTDNA myOrigins https://prnt.sc/iCjgRoSFcIK-

Но если на МН вам предлагается пакет услуг, в который входит еще "Обзор хромосом" (это аналог FTDNA "Хромосомный браузер") и "ДНК кластеры" (это один из вариантов матрицы таблицы кластеров, выбирают за базу построения только группу совпаденцев со значимыми общими участками), то этот функционал может пригодиться в исследованиях, но только при условии, что у вас по образцам будут/есть отзывчивые совпаденцы. Просто посмотреть на картинки-таблички с цветными пятнышками - слишком дорогое удовольствие.


2.2 Не в курсе, как в этом году, но ранее было, что на каждый образец - отдельный пакет услуг на него.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: oioioi1

Share

164 ( 02-01-2023 01:29:31 змінене oioioi )

Re: MyHeritage DNA

ktaras пише:

Якщо ви про точність етнічного походження, то що в FTDNA, що в MyHeritage це просто маркетинговий трюк. Головна цінність аутосомних тестів - підтвердження рідства і пошук збігів.

Дякую за вашу відповідь. Але пошук збігів, наскільки мені зрозуміло, залежить від ступеню комунікабельності збіженця та його бажання шерити результати тесту. І я читав, що раніше проблема була в тому, що відсоток протестованості популяції на території України був досить низьким. Що в свою чергу призводило до того, що те що відображається як співпадіння у FTDNA / MyHeritage – по факту, просто випадковий збіг. На початок 2023 року ситуація не змінилася?


У більшості українців буде плюс-мінус стандартна тріада - Балтика,
Східна Європа і Балкани, лише у різних пропорціях. Підсумовуючи, якщо
етнічна мапа FTDNA не бачить чогось цікавого і нетипового, то я б не
платив 20 баксів за етнічну мапу MyHeritage, а краще протестував би ще
якогось родича.

Саме такий расклад і було отримано. Дякую за пораду! Родичі по трьох гілках в процесі тестування (поки що аутосомні).


UPD. Трохи не по темі, але розширю питання. Та може комусь теж буде корисно прочитати логіку питань / алгоритм дій. То ж виправте мене, будь ласка, якщо я неправий:
1. Ціль – знайти етнічне / географічне походження гілок + підтвердити / спростувати певні "сімейні легенди".
2. Для цього тестуються найстарші родичі та їх siblings спочатку аутосомним тестом, з подальшим Y-тестування найстарших чоловіків. Тести порівнюються між собою, з базою FTDNA (та можливо інших – типу GedMatch).
3. Припустимо, що результати найстарших родичів будуть +/- без сюрпризів (стандартна тріада на етнічній карті – Балтика, Східна Європа, Балкани). Якщо я хочу знайти потенційний географічний ареал походження роду, то я маю знайти збіженців на FTDNA / GedMatch / etc. => Далі, вручну порівняти шматки співпадінь у DNA.
Тоді можна буде говорити про якісь +/- суттєві результати, ніж просто етнічна мапа на FTDNA.

*можливо я трохи неправильно описав, але під потенційним географічним ареалом я мав на увазі те, що бачив у темі по Полтавському генео-географічному проекту; там вже знайшли певні паттерни та групи міграцій з Правобережжя та Польщі (я розумію, що це залежить не стільки від мене, скільки від систематичного та масового підходу по конкретному регіону.. якщо це має значення, регіон про який я говорю – це Бахмач, територія між Печенігами та Чугуєвом, Липці та Жихор на Харківщині, є ще гілка на Білгородщині)

Share

165

Re: MyHeritage DNA

Дякую за ваш коментар та поради!

2.1 Да, увидите. Но утверждаю, что абсолютно нет
никакой ценности. Ресурсы GedMatch и MyTruAnesrty - вот кто даст
действительно ценное инфо.

На MyTrueAncesrty я зареєструвався, але мені на перший погляд здалося, що це просто якийсь fun (на кшталт, прикольно побачити, що в завантажених raw DNA data знайшлися збіги з рюріковичами). Ви говорите про базовий функціонал на безкоштовному акаунті? Чи я просто кудись не туди дивився?

З приводу GedMatch, здається я читав десь ваш коментар раніше. Мовляв, не те, щоб GedMatch дуже точні результати дає. Чи я щось неправильно розумію?

Thanks: Kora1

Share

166

Re: MyHeritage DNA

oioioi пише:

Але пошук збігів, наскільки мені зрозуміло, залежить від ступеню комунікабельності збіженця та його бажання шерити результати тесту. І я читав, що раніше проблема була в тому, що відсоток протестованості популяції на території України був досить низьким. Що в свою чергу призводило до того, що те що відображається як співпадіння у FTDNA / MyHeritage – по факту, просто випадковий збіг. На початок 2023 року ситуація не змінилася?

Усе залежить від удачі і протестованості вихідців з регіону. Мені по батьковій лінії із Запорізькою областю поки що дуже щастить. Знайшов 4-юрідну сестру батька в США (спільний предок народився 1852 року). Також знайшов 2 досить близьких родичів 3-юрідної бабусі, теж зі спільними предками у середині 19 століття. Є багато інших зачіпок, над якими ще треба попрацювати з документами. По маминій лінії знайшов її троюрідного брата у Естонії, нащадок розкуркулених і виселених родичів з Кіровоградщини до Середньої Азії.

Ще по батьку, наприклад, є кілька дуже далеких збіженців з Чернігівщини саме з ареалу навколо двох конкретних сіл, звідки точно переселилися кілька гілок наших предки на початку 19 століття до Запоріжжя. Але якби я не знав про факт переселення з цієї місцини заздалегідь, то мабуть не звернув би на них увагу, бо збіги далекі і можуть видатися шумом.

Тому ДНК-генеалогія завжди іде разом із документальною генеалогією і просто доповнює її. Якщо документів немає, прізвища невідомі, відомостей чи здогадок про переселення немає, то знайти і довести щось буде дуже важко. Якщо ж є і документи, є і збіги, то все має бути добре.

Thanks: oioioi, Kora, mike.kilo3

167

Re: MyHeritage DNA

мой ответ будет чистый офтоп, поэтому разместила его в подходящей теме http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 09#p268309

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: oioioi1

Share

168 ( 02-01-2023 15:43:32 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

oioioi, для того, щоб відрізняти невеликі збіги "випадкові" від дійсно випадкових, треба мати своє достатньо широке дерево (або декілька) по своїх населених пунктах.
Тоді можна по уривках інформації з дерева збіженців, пошуком по базах ПСВ та ДСВ визначити, чи це дійсно випадковий збіг (IBC - identical by chance) чи він все-таки має до вас відношення, але встановити ступінь спорідненості не вдасться через брак документальної інформації або спорідненість по кількох лініях.

ktaras пише:

Усе залежить від удачі і протестованості вихідців з регіону...

Саме так.
Маю як і документально підтверджений збіг всього 10 сМ, так і купу збігів 60..40 сМ "хз хто такі і звідки" (інфи в дереві нема, на листи не відповідають).
З іншого боку, маю і щасливий випадок, коли вдалося встановити особу однієї з прабаб, про яку взагалі немає документальної інформації, але збіженці мали 10 тестів в 4х поколіннях починаючи від племінниці тої прабаби (1930х р.н. донька її брата).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Ann, Kora, oioioi3

Share

169

Re: MyHeritage DNA

Дякую за відповідь!
Приклади, які завершилися результатом дають надію, що і мені вдасться щось знайти (дерево є) smile

пошуком по базах ПСВ та ДСВ

Уточніть, будь ласка, що мається на увазі під цими абревіатурами (я припускаю, що ДСВ – "довжина сегменту в..")?

Share

170

Re: MyHeritage DNA

oioioi пише:

пошуком по базах ПСВ та ДСВ

Уточніть, будь ласка, що мається на увазі під цими абревіатурами (я припускаю, що ДСВ – "довжина сегменту в..")?

Первая и вторая мировая война

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

171 ( 03-01-2023 11:15:06 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

oioioi,
вище вже відповіли по скороченнях - Перша та Друга світові війни.

для розуміння, дерево яке допомогло провести такий пошук, на той момент було 600+ осіб на MyHeritage (зараз 900+, офлайнове 1500+).
це ще небагато, бачив дерева і на 20+ тис. осіб, у когось на форумі тут є база по кількох сусідніх селах на 40+ тис.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: oioioi, Kora2

Share

172

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

oioioi,
вище вже відповіли по скороченнях - Перша та Друга світові війни.

для розуміння, дерево яке допомогло провести такий пошук, на той момент було 600+ осіб на MyHeritage (зараз 900+, офлайнове 1500+).
це ще небагато, бачив дерева і на 20+ тис. осіб, у когось на форумі тут є база по кількох сусідніх селах на 40+ тис.

Вже 69+ тис.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

173 ( 07-04-2023 20:04:46 змінене maxdoroshenkoo )

Re: MyHeritage DNA

Вітаю, шановні колеги. Вибачаюсь, не знайшов відповідної категорії. Зробив бабусі днк-тест, по цій гілці, документів майже нуль зберіглося (ДадНо). Співпаднець 0.5%, 37сМ. Написав. Відповіла дівчина, так, це саме село, й в роду є прізвище, яке дівоче моєї бабусі. Спитав конкретику, але людина не відповідає. Дерево її переглянути не можу, а чекати відповіді ще тиждень-місяць – складно) Якщо в когось є можливість подитись дерево з цього профіля – буду вдячний. В приватні можу надіслати посилання на профіль.

Thanks: DmitroR-21

Share

174

Re: MyHeritage DNA

Можу глянути, напишіть в приват.