1

Тема: Український мартиролог ХХ ст.

https://archives.gov.ua/um.php

«Український мартиролог ХХ ст.» – це  інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви політичних репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали.

Станом на 17.03.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 62 976 репресованих осіб.

Спасибо сказали: kuks70, sumchanka, ГіП, Ann, Алёна5

Поделиться

2

Re: Український мартиролог ХХ ст.

дана база ще буде доповнюватись?

шукаю Позняк/Поздняк, Хахалєв Глухівський повіт

Поделиться

3

sumchanka, так, анонсувалося принаймні 100 тисяч до кінця 2021 року.

Спасибо сказали: Balakyn1

Поделиться

4

це чудово! буду чекати, можли когось зі своїх знайду

Поделиться

5 (27-03-2021 12:16:27 отредактировано Vitaly)

sumchanka пишет:

Все эти фамилии уже внесены в Книги Памяти из серии "Реабилитированные историей"
Смотрите их,новых не будет.

smileЗагляните:Школа генеалога; Харьковская губ.; репрессированные; оккупация 1941-1943
Проект:№1
Проект:№2
Героям-Слава!                          v Italy

Поделиться

6

Vitaly пишет:

Все эти фамилии уже внесены в Книги Памяти из серии "Реабилитированные историей"
Смотрите их, новых не будет.

Ви помиляєтесь. Я знаю принаймі трьох репресованих жителів Дзержинського р-ну Сталінської області, дані на яких не внесені до книг.

Спасибо сказали: Balakyn, Алёна2

Поделиться

7

Vitaly пишет:

я не порівнювала, але маю надію що мої всетаки зявляться в цій базі, бо в книгах памяті їх немає

Поделиться

8 (01-04-2021 12:10:56 отредактировано Balakyn)

Від сьогодні додано картки ще про 960 жертв політичних репресій в Україні.

Базу даних поповнено інформацією Державного архіву Полтавської області.

Станом на 30.03.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 63 936 репресованих осіб.

Спасибо сказали: kuks70, litar Л, Ann, Алёна4

Поделиться

9 (02-04-2021 07:57:47 отредактировано jjakajj)

я не порівнювала, але маю надію що мої всетаки зявляться в цій базі, бо в книгах памяті їх немає

и правильно делаете. Вставлю свои пять копеек. Дело в том, что на "Украинском мартирологе" я находил репрессированных, которых нет в книгах "Реабилитированные историей" (нет в книгах и на сайте "Национальный банк репрессированных"). Когда зашел на сайт архива, то там фамилия есть (не на всех архивных сайтах есть списки репрессированных да еще с номерами дел). Кроме того на "Украинском мартирологе" работает выборка по населенным пунктам (на сайте "Национальный банк репрессированных" не работает из-за отключенного Flash) и есть номера дел.

Спасибо сказали: Balakyn, borisovichi, kuks70, sumchanka, v_golub, Алёна6

Поделиться

10 (06-05-2021 09:01:33 отредактировано Balakyn)

З урахуванням останніх надходжень документів державних архівів Івано-Франківської, Миколаївської та Чернівецької областей, опрацьованих Центральним державним електронним архівом України, станом на 16 квітня 2021 року у зазначеній базі даних доступна інформація про 66769 жертв політичних репресій в Україні.

Раніше ми повідомляли про поповнення Українського мартиролога документальними відомостями, що надійшли від державних архівів Львівської та Чернігівської областей (загалом про 2139 репресованих осіб).

Від сьогодні додано картки ще про 651 жертву політичних репресій в Україні, зокрема:

• Державним архівом Закарпатської області (про 51 постраждалу особу, у тому числі 52 фото);

• Державним архівом Миколаївської області (про 200 постраждалих осіб);

• Державним архівом Кіровоградської області (про 200 постраждалих осіб, у тому числі 23 фото);

• Державним архівом Чернівецької області (про 200 постраждалих осіб).

Надану інформацію було опрацьовано Центральним державним електронним архівом України, і станом на 30.04.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 67 925 репресованих осіб.

Спасибо сказали: litar Л, sumchanka, kuks70, luvi, Алёна5

Поделиться

11

База даних «Український мартиролог ХХ ст.» продовжує наповнюватися, і від сьогодні додано картки ще про 1093 жертву політичних репресій в Україні у тому числі 25 фотодокументів, зокрема включено інформацію з фондів:

* Державним архівом Дніпропетровської області (300 постраждалих осіб, у тому числі 8 фото);
* Державним архівом Полтавської області (320 постраждалих осіб);
* Державним архівом Миколаївської області (200 постраждалих осіб, у тому числі 10 фото);
* Державним архівом Кіровоградської області (200 постраждалих осіб, у тому числі 7 фото);
* Державним архівом Чернігівської області (50 постраждалих осіб);
* Центральним державним архівом – музеєм літератури і мистецтва України (15 постраждалих осіб);
* Центральним державним архівом зарубіжної україніки (8 постраждалих осіб).

Надану інформацію було опрацьовано Центральним державним електронним архівом України, і станом на 04.06.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 68 718 репресованих осіб.

Спасибо сказали: litar Л, kuks70, Kora, Ann, v_golub, Алёна6

Поделиться

12

База даних «Український мартиролог ХХ ст.» продовжує наповнюватися і від сьогодні додано картки ще про 696 жертв політичних репресій в Україні, надані Державним архівом Волинської області.

Станом на 09.07.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 69 394 репресовані особи.

https://archives.gov.ua/um.php?fbclid=I … 5TEfeeDDOs

Спасибо сказали: Vlad S., Алёна2

Поделиться

13

У базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» додано картки ще про 2091 жертву репресій в Україні, у тому числі 271 фотодокумент.

Базу даних зазначеного ресурсу було поповнено за наданою інформацією Державними архівами Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Сумської областей та Центральним державним архів-музеєм літератури і мистецтва України.

Станом на 04.08.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 71 485 жертв репресій в Україні.

https://archives.gov.ua/ua/%d1%83%d0%ba … e%d0%b2-5/

Спасибо сказали: kuks70, v_golub, Алёна3

Поделиться

14

База даних «Український мартиролог ХХ ст.» продовжує наповнюватися, і від сьогодні додано картки ще про 310 жертв репресій в Україні, у тому числі 27 фотодокументів.

Базу даних зазначеного ресурсу було поповнено за наданою інформацією Державного архіву Кіровоградської та Львівської областей.

Спасибо сказали: DmitroR-2, kuks70, Алёна3

Поделиться

15

У Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» додано картки ще про 1730 жертв репресій в Україні, у тому числі 231 фотодокумент.

Базу даних зазначеного ресурсу було поповнено за наданою інформацією Державних архівів Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Тернопільської, Чернігівської, Сумської, Хмельницької, Харківської областей та Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України.

На 09.09.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 73 525 репресованих осіб.

Спасибо сказали: nfs79, о и, Ann, chernik, kuks70, v_golub6

Поделиться

16

У Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» додано картки ще про 1470 жертв репресій в Україні, у тому числі 11 фотодокументів.

Базу даних зазначеного ресурсу було поповнено за наданою інформацією Державними архівами Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей та Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України.

Надану інформацію було опрацьовано фахівцями Центрального державного електронного архіву України, і станом на 22.09.2021 в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 74 995 репресованих осіб.

Спасибо сказали: kuks701

Поделиться