491

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Хочу зробити невеликий анонс по дослідженню нового співпадіння на МХ: з моїм батьком співпадіння 16.1/9.7 має особа з ідентифікованими предками з сусіднього з батьковими предками села. Село батькових предків повністю опрацьоване за період 1786-1904 років. По селу співпадінки непогано збережені Метрики з 1775 року. Далі буде...

На даний момент кількість знайдених прямих предків для співпадінки - 65. Є два спільних з батьком прізвища, але є й два незаконнонароджених предки.

Вважаю, що дослідження закінчено (хоча складання дерева для родички продовжу). На даний момент знайшов для співпадінки ( а тепер вже й документальної родички) 95 прямих предків. А тепер про головне: спільний предок мого батька і родички народився приблизно в 1700 році. Від батька до предка 7 поколінь, від родички - 10. Можливо кількість спільних генів дещо збільшена через те, що у родички від внучки пращура роду йде не одна, а дві лінії предків. Хоча інших документальних предків з другої половини 18 століття не виявлено, відкидати їх наявність, звичайно, не варто, особливо з огляду на те, що у родички знайшлося 3 офіційно незаконнонароджених предки.

Здається я поквапився з висновками - виявляється у співпадінки не 2, а 3 лінії предків ідуть із спільного кореня з моїм батьком!!!!

Це вже шок !!! У співпадінки 4 лінія від того самого предка!!!

Продовжуємо ... Підтверджена 5 лінія від того самого предка. Цілком можливо, що буде ще ...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

492

Re: Family Finder с "нуля"

Цікаво почути думку товариства. У батька є збіженка з параметрами збігу 66 cM (Shared) і 10 cM (Longest). При цьому мама цієї збіженки теж є серед збіженців мого батька, але спільної ДНК в них менше - 46 cM (Shared) і 10 cM (Longest).
Найбільший спільний сегмент 10 сМ у 12 хромосомі. Візуально ще є кілька дрібніших спільних сегментиків (3 cM, 2.5 сМ і 1 сМ, решта всі в різних місцях).

Це говорить про те, що мій батько може мати спільних але далеких предків з обома батьками першої збіженки? Тобто якимось чином перша збіженка (донька) мала отримати як мінімум ще 20 cM сіпільної ДНК з моїм батьком від свого батька?

493

Re: Family Finder с "нуля"

ktaras пише:

Це говорить про те, що мій батько може мати спільних але далеких предків з обома батьками першої збіженки? Тобто якимось чином перша збіженка (донька) мала отримати як мінімум ще 20 cM сіпільної ДНК з моїм батьком від свого батька?

Саме так. Малоімовірно, щоб ці 20 сМ були просто шумом.

З іншого боку, якщо батьки тієї збіженки (доньки) з однієї місцевості, то цілком природньо, що вони є далекими родичами між собою, навіть якщо про це не знають.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ktaras1

Share

494

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Хочу зробити невеликий анонс по дослідженню нового співпадіння на МХ: з моїм батьком співпадіння 16.1/9.7 має особа з ідентифікованими предками з сусіднього з батьковими предками села. Село батькових предків повністю опрацьоване за період 1786-1904 років. По селу співпадінки непогано збережені Метрики з 1775 року. Далі буде...

На даний момент кількість знайдених прямих предків для співпадінки - 65. Є два спільних з батьком прізвища, але є й два незаконнонароджених предки.

Вважаю, що дослідження закінчено (хоча складання дерева для родички продовжу). На даний момент знайшов для співпадінки ( а тепер вже й документальної родички) 95 прямих предків. А тепер про головне: спільний предок мого батька і родички народився приблизно в 1700 році. Від батька до предка 7 поколінь, від родички - 10. Можливо кількість спільних генів дещо збільшена через те, що у родички від внучки пращура роду йде не одна, а дві лінії предків. Хоча інших документальних предків з другої половини 18 століття не виявлено, відкидати їх наявність, звичайно, не варто, особливо з огляду на те, що у родички знайшлося 3 офіційно незаконнонароджених предки.

Здається я поквапився з висновками - виявляється у співпадінки не 2, а 3 лінії предків ідуть із спільного кореня з моїм батьком!!!!

Це вже шок !!! У співпадінки 4 лінія від того самого предка!!!

Продовжуємо ... Підтверджена 5 лінія від того самого предка. Цілком можливо, що буде ще ...

Є 6 лінія від того самого предка. Працюю над останньою "підозрою".

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

495

Re: Family Finder с "нуля"

Поделюсь и я своими генеалогическими находками благодаря ДНК-тестированию, в том числе подтверждающими тезис о необходимости тестирования старшего поколения.
Тк. и я, и мой муж в возрасте далеко за "средним", то воспользоваться тестированием бабушек-дедушек нет возможности, но у меня есть двоюродная тетя, которая по возрасту моложе меня  Ее отец был самым младшим родным братом моей бабушки-болгарки, семья их переселилась в Крым около 1884 года, а до этого предки жили в  Бердянском уезде в Вячеславке и Зеленовке). Ее результаты ДНК-тестирования показали совпаденцев, которых нет ни у меня, ни у моих двоюродных сестер. На  первом месте после протестированных близких  родственников  у  тети показан  Charles Popoff из Бразилии: Общие ДНК 0,8% (59,1 cM),  Наибольший сегмент 30,4 cM . Увидев это совпадение подумала " где я и где Бразилия?,  да и фамилия -одна из самых распространенных среди славянских, поэтому  продолжила изучать список совпаденцев. Дальше  увидела -  Ivan Peychev из Болгарии Общие ДНК 0,5% (38,6 cM).  Наибольший сегмент 26,8 сМ.
Урожденной Пейчевой была моя пра(3)бабушка Ирина Андреева, около 1828 г.р., сочетавшаяся браком с моим пра...дедом в 1847 году  в Бессарабии в болгарской колонии Еникиой. По опыту прежнего общения с совпаденцами из Болгарии знала, что там практически нет генеалогической информации ранее середины 19 века,  поэтому  тоже скептически отнеслась к этому совпадению, да и отыменная фамилия Пейчев не добавила уверенности почерпнуть что-то новое. Но открыв дерево Ивана Пейчева я обомлела от радости: мало того, что его предки Пейчевы тоже из Вячеславовки, в которую переселились из Еникиой, но и своим предком он указывает Георгия Андреевича Пейчева из колонии  Еникиой, т.е. родного брата моей пра(3)бабки Ирины Андреевны. Его родословная составлена на основании записей его двоюродного прадеда Ивана Андреевича Пейчева, 1898 г.р., родившегося в Вячеславовке, который при жизни интересовался историей своего рода, написал рукописную книгу на болгарском языке. В книге он, со слов своей бабушки и других стариков рода Пейчевых, пишет о селе, где жил предок Пейчо Добрев сын в Болгарии (сейчас это территория Турции), как два его сына переселились в самом начале 19 века в Бессарабию... Т.е., благодаря этому совпадению я узнала то, о чем мечтают многие из нас - место исхода самых ранних известных предков.
Среди общих совпаденцев  моей тети и Ивана Пейчева из Болгарии оказался и  упоминаемый выше  Charles Popoff из Бразилии. В его небольшом деревне из 25 человек в основном  не славянские (бразильские?) имена и только два умерших Попова из Вячеславовки, у которых указаны годы жизни. Проследив генеалогию этих Поповых по хорошо сохранившимся в Запорожском архиве документам  села Вячеславка  и не очень хорошо сохранившимся  метричкам колонии Еникиой в Бессарабии установила, что общим предком для Ивана Пейчева и Чарльза Попова является Георгина Тодорова дочь Попова, урожденная Кара, 1831 г.р. А для всех троих совпаденцев общим предком является Иван Дмитриев Кара .

Share

496

Re: Family Finder с "нуля"

mavra3 пише:

... Его родословная составлена на основании записей его двоюродного прадеда Ивана Андреевича Пейчева, 1898 г.р., родившегося в Вячеславовке, который при жизни интересовался историей своего рода, написал рукописную книгу на болгарском языке. В книге он, со слов своей бабушки и других стариков рода Пейчевых, пишет о селе, где жил предок Пейчо Добрев сын в Болгарии (сейчас это территория Турции), как два его сына переселились в самом начале 19 века в Бессарабию...

Можно за Вас только порадоваться, это замечательная находка... буду о таком тоже мечтать smile

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

497

Re: Family Finder с "нуля"

mavra3 пише:

Но открыв дерево Ивана Пейчева я обомлела от радости: мало того, что его предки Пейчевы тоже из Вячеславовки, в которую переселились из Еникиой, но и своим предком он указывает Георгия Андреевича Пейчева из колонии  Еникиой, т.е. родного брата моей пра(3)бабки Ирины Андреевны. Его родословная составлена на основании записей его двоюродного прадеда Ивана Андреевича Пейчева, 1898 г.р., родившегося в Вячеславовке, который при жизни интересовался историей своего рода, написал рукописную книгу на болгарском языке. .

Яка цікава знахідка, вітаю!

А як родове дерево попало від прадіда до Вашого збіженця? І де він його веде? (це я під враженням від однієї дискусій у ФБ питаю)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: mavra31

Share

498

Re: Family Finder с "нуля"

iromko пише:

А як родове дерево попало від прадіда до Вашого збіженця? І де він його веде? (це я під враженням від однієї дискусій у ФБ питаю)

Меня тоже заинтересовал в первую очередь этот вопрос. Отвечу Вам выдержками из письма ко мне Ивана Андреевича Пейчева (младшего):
"Книгу писал Иван Андреев Пейчев - мой двоюродный прадедушка (1898-1982). Он и вернул род Пейчевых (свой ветвь) на родину в Болгарию, как в последствии и сделал и я. Перед тем как писать книгу, он объехал по тогда еще советскому союзу по селам и местам где проживали предки, расспрашивая очевидцев и поднимая архивы. Начинает он с того, что описывает своих родителей, где есть имена и даты Анна Иванова Братанова и рожденная в Мариновке в 1870г. в 4км от Вячаславки и умершая в 1933г и отец Андрей Георгиев Пейчев рожденный в Таврии Вячаславке в 1870г и умерший 11 апреля 1935г.

Из его книги, следует, что его прадед Андрей (1805г) был рожден в селе "Еникьой" в Восто́чной Фра́кии недалеко от города Одрин (Эдирне - ныне Турция.) - примерно 30/40км на запад от Лозенград (Kirklareli, Turkey) и столько же на восток от Эдирне..."

"Одна из возложенных на меня задач моим двоюродным прадедом это продолжить эту книгу и идею семейной хроники, так как к сожалению никто из его прямых потомков этим не занялся, в связи с чем его сын Георгий перед смертью завещал мне и своему сыну Ясену продолжить эту книгу, но Ясен пока ограничился только тем, что сделал для меня ксерокопию..."

Свое дерево Иван Пейчев ведет на https://www.myheritage.com/, где я его и увидела в совпаденцах.  После нашего общения он сообщил :"Следуя Вашему примеру, я скачал программу Древо Жизни, что бы без ограничений собрать все, что получится..."

Share

499

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Є 6 лінія від того самого предка. Працюю над останньою "підозрою".

О, в мене тепер теж буде така забавка, виловлювати збіги по кількох лініях – у дружини збіг на FTDNA 56/8.
Батьки дружини родом з одного села з бабусею збіженця. Точніше з двох сусідніх сел, де друге село відселене з першого в середині 1830х років – це ролі не грає, бо всі предки жили там ще з 1730-60х років.
Воно як би логічно: пра(10) це 512 людей і десь середина 18 століття, а населення села згідно сповідок:
- 760 (1748 р.)
- 856 (1760 р.)
- 2226 (1766 р.)
- 1486 (1770 р.)
- 1599 (1773 р.)
По-любому будуть перехресні зв'язки, питання тільки по скількох лініях.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

500 ( 17-03-2021 11:19:50 змінене ktaras )

Re: Family Finder с "нуля"

У кого є досвід виявлення позашлюбних зв’язків за допомогою аутосомних тестів?

Або можливо хтось просто любить ребуси.

Є наступна ситуація:
Протестований мій батько (ОК), двоюрідний дядько (ЮЮ), троюрідний дядько (АН) - всі дядьки по жіночих лініях, на різних прізвищах.

У всіх 3 є спільна збіженка (ТБ).

У ОК з ТБ такий збіг:
FTDNA: 107 cM / 20 cM, 2nd Cousin - 4th Cousin
MH: 54,0 cM / 20,7 cM, 4-юрідна - 6-юрідна сестра

У ЮЮ з ТБ такий збіг:
FTDNA: 108 cM / 26 cM, 2nd Cousin - 4th Cousin
MH: 47,3 cM / 20,6 cM, 4-юрідна - 6-юрідна сестра

У АН з ТБ такий збіг:
FTDNA: 103 cM / 25 cM, 2nd Cousin - 4th Cousin
MH: 74,0 cM, 4-юрідна - 5-юрідна сестра

Документально, схоже на те, що ТБ має бути для всіх моїх протестованих 4-юрідною сестрою. Начебто все збігається.

Але проблема в тому, що в ТБ є ще двоюрідна сестра і її мама (рідна сестра батька нашої збіженки) якраз по лінії нашого збігу. Але ні її тітки, ні тим більше двоюрідної сестри серед наших збігів немає.

Я правильно розумію, що це можна пояснити лише тим, що батько нашої збіженки і його сестра - не рідні брат і сестра, і можуть мати різних батьків - в ТБ батько від нашої роду, а в її сестри мама - від іншого?

Відстань близька, сегменти великі, значить якби були кровні зв’язки, то хоч невеликий сегмент мав би передатися, хіба не так?

Гедматч теж не бачить жодних збігів з тіткою нашої збіженки. Лише в АН пробився маленький сегмент на 7 сМ (пише, що до спільного предка 8 поколінь).

І ще цікаве спостереження. У мого батька і двоюрідного брата збіг 995 cM / 98 cM. Натомість збіг між нашою збіженкою і її двоюрідною сестрою - менший 409 cM / 83 cM. Спільної ДНК вдвічі менше. Це ж далі, ніж двоюрідне рідство?

Інший цікавий факт - їх дані імпортовано з Ancestry на FTDNA, MH та гедматч. Гедматч показує низький Overlap (78.5к замість звичних ~300к).

501

Re: Family Finder с "нуля"

Щось я заплуталася, хто кому родич з протестованих. Картинку б.
А по теорії - треба долучати ще родичів з інших гілок, з обох боків. І там вже дивитися, будуть чи ні збіги з тих боків, де точно б мали бути.
В тестах, що маю у керуванні поки що цифри як в довідниках, на яку б платформу не завантажувала. Тести від ФТДНА, трохи 23андми та МХ. Тільки з Ансестрі не мала справи.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

502

Re: Family Finder с "нуля"

Хочу оформити замовлення на FamilyTreeDNA - підкажіть як вказувати дані (ім'я, прізвище, адреса, місто) - українською чи англійською?

Thanks: DmitroR-21

Share

503

Re: Family Finder с "нуля"

Kargulstio пише:

Хочу оформити замовлення на FamilyTreeDNA - підкажіть як вказувати дані (ім'я, прізвище, адреса, місто) - українською чи англійською?

Англійською (або латинкою)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: DmitroR-2, luvi2

Share

504

Re: Family Finder с "нуля"

Прошу допомоги в товариства. Маю отаку загадку -пробую визначити походження людини приблизно 1735 р.н. за тестами 6 її документальних нащадків, 4 з яких є нащадками пращура по 2 лініях. В результаті пошуків знайдено гніздо поширення цього прізвища на відстані близько 200 кілометрів. Зроблено ФФ одного із нащадків носіїв прізвища в родовому гнізді з найдальшим документальним предком 1784 р.н. (прив'язати до когось із давніших предків поки не вдається). Інших зв'язків, крім спільного прізвища предка, (інші схожі прізвища, чи території походження предків) не виявлено. ФТДНА родинного зв'язку не показує. А от результати Гедматчу в порівнянні до тестованого із "гнізда" при мінімальному порозі в 3 сМ: для однократних нащадків - 2 фрагменти 10.3/7.2, 3 фрагменти 15.2/6.2, для дворазових - 13 фрагментів 51.8/7.2, 12 фрагментів 44.1/5.3, 19 фрагментів 68.0/6.1, 15 фрагментів 62.6/6.8. Чи можна обережно припустити, що тут може бути зв'язок з 18 століття?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-2, Ann2

Share

505

Re: Family Finder с "нуля"

Обережно припустити можна. Але я б, мабуть, узяла кількох не нащадків з того ж регіону і подивилася, а які в них фонові збіги виходять на тих самих 3сМ

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: Balymba1

Share

506

Re: Family Finder с "нуля"

luvi пише:

Обережно припустити можна. Але я б, мабуть, узяла кількох не нащадків з того ж регіону і подивилася, а які в них фонові збіги виходять на тих самих 3сМ

Маю таких три - жодного збігу Гедматч не показує.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: luvi1

Share

507 ( 22-06-2021 22:00:00 змінене ktaras )

Re: Family Finder с "нуля"

На мою думку тут тільки тести Y-хромосом або mtDNA допоможуть. Надто дрібні сегменти і слабкі збіги. Тим більше, у Вас там специфічний регіон, Ви самі раніше писали, що в якоїсь родички 6 або 7 ліній сходяться до одного предка. Ці мікро-збіги взагалі можуть бути якимись "составными" чи якось рекомбінувати.

Для порівняння у мене нещодавно була дуже дивна ситуація, навіть не знаю що думати.
Є людина, у якої на гедматчі є непогані збіги з моїм батьком і батьковим двоюрідним братом (хоча FTDNA ці збіги не бачить).
З моїм батьком - спільних 3 сегменти по 7-8 сМ. Той збіженець протестував свого батька, але в нього з моїм батьком  виявився лише 1 сегмент з тих трьох довжиною 7.6 сМ, а інших 2 немає. Тобто решта 2 має бути від матері.

Але збіг з двоюрідним дядьком ще цікавиший.
Там у збіженця теж 3 сегменти (10 сМ і 2 по 7 сМ), але в його батька знову лише 1 спільний сегмент, причому в тому місці де в сина з моїм дядьком 10.4 у його батька з моїм дядьком лише 8.6. Звідки взялися і як приклеїлися до сина майже 2 сМ, які гедматч вважає збігом? Теж від матері, випадкова рекомбінація чи гедматч криво порахував?
Що ще цікаво, що в його батька також є збіг і з троюрідним братом мого батька - 1 сегмент 7 сМ, хоча в сина немає.
І найцікавіше, що всі спільні сегменти абсолютно в різних місцях і хромосомах.

В мого батька і його кузенів спільні предки з Великої Білозерки, переселенці з Полтавської і Чернігівської губерній. А предки цього спільного збіженця по батьковій лінії з Рязанської області і Уралу. Тепер навіть не відкидаю ідею, що це можуть бути 3 окремих збіги по 3 різних лініях, які різні в батька і його кузенів, бо в обох кузенів серед предків дійсно є етнічні росіяни (хоч і не конкретно звідти), а в батька кілька гілок зі Стародубщини.

508

Re: Family Finder с "нуля"

ktaras пише:

На мою думку тут тільки тести Y-хромосом або mtDNA допоможуть.

В мого батька і його кузенів спільні предки з Великої Білозерки,

Якраз до Ігрек-тестів йде (одних 12 маркерів вже є), але хочеться трохи спонукати представника "гнізда" до цього тесту, в тому числі й можливими збігами по аутосомах.


Давно вже хочеться сказати, що можливо будемо шукати спільні звязки між моїм селом і Великою Білозеркою, бо там замешкали як мінімум троє "моїх" із прізвищами Грещук, Данилюк, Козьмин.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-2, ktaras, luvi3

Share

509 ( 22-06-2021 22:36:22 змінене ktaras )

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Давно вже хочеться сказати, що можливо будемо шукати спільні звязки між моїм селом і Великою Білозеркою, бо там замешкали як мінімум троє "моїх" із прізвищами Грещук, Данилюк, Козьмин.

Гм, а Ви нічого не плутаєте, точно Велика Білозерка Запорізької області? В метриках таких прізвищ не зустрічав, хіба що це якісь поодинокі більш пізні міграції (хоча на -ук, -юк досить багато прізвищ, що не дуже типово для півдня - Данильчук, Семенчук, Гальчук, Бичук тощо).

Точно знаю, що як мінімум в одного з Ваших наборів (Yaroslav  Zelenevych) є збіг з Собуром з Великої Білозерки, самі Собури переселилися туди з Переволочної (Прилуцький район) на початку 19 століття, по інших прізвищах точно не скажу, але можу вас сконтактувати, наприклад, через ФБ.

510

Re: Family Finder с "нуля"

ktaras пише:

Давно вже хочеться сказати, що можливо будемо шукати спільні звязки між моїм селом і Великою Білозеркою, бо там замешкали як мінімум троє "моїх" із прізвищами Грещук, Данилюк, Козьмин.

Гм, а Ви нічого не плутаєте, точно Велика Білозерка Запорізької області? В метриках таких прізвищ не зустрічав, хіба що це якісь поодинокі більш пізні міграції (хоча на -ук, -юк досить багато прізвищ, що не дуже типово для півдня - Данильчук, Семенчук, Гальчук, Бичук тощо).

Точно знаю, що як мінімум в одного з Ваших наборів (Yaroslav  Zelenevych) є збіг з Собуром з Великої Білозерки, самі Собури переселилися туди з Переволочної (Прилуцький район) на початку 19 століття, по інших прізвищах точно не скажу, але можу вас сконтактувати, наприклад, через ФБ.

Точно Велика Білозерка Запоріжської. Міграції десь 1950-х.

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

511

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Ради интереса сравнила набор ZG7782470 с набором мужа, оба родителя которого из Щигровского уезда Курской губернии, где документально подтверждено их проживание с 1678 года:
Comparing Kit T437048 (*Nikolay Kh.) [Migration - F2 - F] and Kit ZG7782470 (Mykhaylo Zelenevych) [FTDNA]
Minimum segment cM to be included in total = 3.0 cM
Largest segment = 5.8 cM
Total Half-Match segments (HIR) 23.3cM (0.65 Pct)
5 shared segments found for this comparison.

Minimum segment cM to be included in total = 5.0 cM
Largest segment = 5.8 cM
Total Half-Match segments (HIR) 5.8cM (0.162 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 7.6
1 shared segments found for this comparison.

Thanks: ArturVer, Balymba2

Share

512 ( 23-06-2021 10:44:01 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Я теж заради цікавості вирішив перевірити:
і перший же набір (набір мого діда з півдня Вінницької області) показав

Largest segment = 7.2 cM

Total Half-Match segments (HIR) 7.2cM (0.202 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 7.5

А набір предка дружини з гілками з Курської області жодного збігу.

Ще зараз решту 11 перевірю... заради цікавості

Post's attachments

14 chromosome.jpg
14 chromosome.jpg 24.25 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

513

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:
Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Я теж заради цікавості вирішив перевірити:

Ще зараз решту 11 перевірю... заради цікавості

а ось в мене показало:
Largest segment = 11 cM

Total Half-Match segments (HIR) 11cM (0.306 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 5.2

Post's attachments

12 chromosome.jpg
12 chromosome.jpg 36.25 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

514

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:
Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Я теж заради цікавості вирішив перевірити:

Ще зараз решту 11 перевірю... заради цікавості

а ось в дружини:
Largest segment = 7.2 cM

Total Half-Match segments (HIR) 7.2cM (0.202 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 7.5

Post's attachments

14 chromosome 2.jpg
14 chromosome 2.jpg 32.27 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

515

Re: Family Finder с "нуля"

Мабуть вже потрібна буде ОКРЕМА ТЕМА)))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

516

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:
ArturVer пише:
Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Я теж заради цікавості вирішив перевірити:

Ще зараз решту 11 перевірю... заради цікавості

а ось в мене показало:
Largest segment = 11 cM

Total Half-Match segments (HIR) 11cM (0.306 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 5.2

В матері моєї жодного збігу із цим набором, а в батька знову по 12 хромосомі є і
Largest segment = 11 cM

Total Half-Match segments (HIR) 11cM (0.306 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 5.2

Отже збіг іде бо моїй бабці (сучасна Брянщина РФ)

Post's attachments

12 chromosome 2.jpg
12 chromosome 2.jpg 36.83 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

517 ( 23-06-2021 11:22:56 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

а ось у бабці дружини, предки якої з колишнього Бердичивького повіту Київської губернії:

Largest segment = 7 cM

Total Half-Match segments (HIR) 7cM (0.196 Pct)
Estimated number of generations to MRCA = 7.5

АЛЕ ЧОМУ ТОДІ у дружини по цій хромосомі немає збігу, а йде не по 2-й, а по 18-й? - отже це рекомбінація дрібних шматочків тобто шум із старослов'янських чи хтозна яких часів.

Недарма ФТДНА дає "гарантію збігів" лише на 5-8 поколінь.

Робіть БІГи і буде Вам щастя))

Post's attachments

2 chromosome.jpg
2 chromosome.jpg 35.63 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Kora1

Share

518 ( 23-06-2021 11:23:28 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

Підсумовуючи:

Маю з тринадцяти адміністрованих мною наборів П'ять збігів.
З цих 5-ти збігів один точно, (набір дружини) - це випадковий збіг, який не підтвердився тестами інших її предків.
Лишається 4-ри збіги. І тут так само, нема гарантії, що це реальні збіги (5-7 MRCA), а може це простий шум часів Гетьманщини, Київської русі чи Шнурової кераміки.
Були би БІГи чи ще якісь mtDNA тести, то можливо щось конкретніше показувало...

Ви як думаєте?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

519

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

Серед моїх наборів збіг у батька (TB4938341) - 7.8 сМ, у братового тестя (UF9616238) - 7.7 сМ, а також у ще одного ймовірного далекого родича (CY6441274) - 7 сМ. Може дійсно це досить давній шум?

Thanks: ArturVer, Balymba2

520 ( 23-06-2021 20:57:22 змінене luvi )

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

Погляньте мій новий набір Михайло Зеленевич -на Гедматчі ZG7782470

І собі поглянула. Адмініструю більше десятка тестів. Фонові по Полтава-Кіровоградщина  T737459 (мати чоловіка), у чоловіка T356686 (батько з Дніпропетровщини з натяком по співпадінцям на Західну Україну чи близько) усього 27 сМ, найбільший сегмент 9,8 сМ.
І зовсім інша гілка: Псков, Ярославль, чверть ашкеназі T922671, та дає 26,7 сМ усього з 9,5 сМ найбільшим сегментом.
З документами там усюди погано-погано. Відомі більш-менш тільки по Кіровоградщині та Ярославська

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

521

Re: Family Finder с "нуля"

На FTDNA відбувається фактичний перезапуск - після півроку під новим керівництвом суттєво переробили сайт, як в плані інтерфейсу, так і в бекенді.

Також нові власники оголосили про rematching всіх аутосомних тестів. Тобто при черговому вході на сторінку збігів будуть переобчислюватись збіги вашого тестового набору відносно всіх інших наборів в базі за новим вдосконаленим алгоритмом.


Більше подробиць тут: https://dna-explained.com/2021/07/01/fa … -overview/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

522

Re: Family Finder с "нуля"

MyOrigins здається поламались: результати (список збігів та Ancient Origins) були готові 13.08.2021.
Станом на зараз (16.08.2021) myOrigins все ще видає помилку про pending results та 24 години.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

523

Re: Family Finder с "нуля"

З цікавого.
завантажив свій і родичів тест на MH
знайшлась підтверджена документами рідня (точніше спочатку знайшлась, а потім знайшов з якого боку)

Присутній мій тест, батька, батькового дядька (брат моєї бабусі).

Так от згадану рідню (доньку і внуку чотириюрідного брата моєї бабусі) показало лише в матчах бабусиного брата.
відповідно (найбільший сегмент, загальний збіг)
34/95сМ та 22,5/57 сМ

Очевидно, що моєму батьку і мені ці частини днк не передались.
Це до теми тестування старших родичів. І тестування на аутосоми різних членів сім'ї.

Share

524 ( 31-08-2021 10:23:27 змінене mike.kilo )

Re: Family Finder с "нуля"

Для статистики по FamilyFinder:
13.08.2021 - був готовий список збігів, Ancient Origins, та можливість обробки результатів (браузер хромосом, вивантаження файлу і т.д.)
31.08.2021 - з'явились результати myOrigins та прийшло повідомлення в пошту, що готові результати FF

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Kora, ArturVer, luvi3

Share

525

Re: Family Finder с "нуля"

Чергове документальне підтвердження збігу по ДНК 24.7/24.7. Спільний предок приблизно 1720 р.н. Від мого батька до нього 7 поколінь, від співпадінця -10. Дослідження по співпадінцю ще не закінчено, тому не виключаю, що можуть бути спільні предки і по інших лініях.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share