1 ( 23-03-2014 19:43:37 змінене D_Viktor )

Тема: Вопросы по Винницкому архиву

Контакты Винницкого архива:
Соборна, 17 (1 корпус), Пирогова, 12(2 корпус)
тел. (0432)55-12-31,
тел.. (0432)35-81-32,
vinn_archive@mail.ru

Директор державного архіву Вінницької області: Легун Юрій Вікторович
Заступник директора: Петренко Олександр Степанович
Заступник директора з питань науково-методичної роботи: Винокурова Фаїна Аврамівна

___
UPD (ovchar)Географічна картотека (link)
91.218.88.140:60649/d/s/60451099 … .A1sWoYwg_

UPD (AppS) ДОВІДКОВИЙ АПАРАТ (САЙТ АРХІВУ)(link)

___
UPD (AppS) УКРАЗАТЕЛЬ К МЕТРИЧЕСКИМ КНИГАМ ПРАВОСЛАВНЫХ ПРИХОДОВ (ВИННИЦКИЙ АРХИВ) - PDF(link)
___
UPD (Ovchar)
Архівні путівники по фондам державного архіву Вінницької області 
Анотований реєстр до 1917 (link)
Загальний путівник по фондам архіву (включно з радянськими) link
___
upd (AppS)
Экскурсия в областной архив
___

Карта местности:
goo.gl/YjzpLi
 
Я часто работаю в архиве Винницы, так что если есть вопросы обращайтесь, с радостью помогу.

Надаю послуги із дослідження родоводу: prashhur.com/
Звертайтесь, буду радий допомогти.

282

Re: Вопросы по Винницкому архиву

http://davio.gov.ua/uploads/page/d658076d942c8f91b70ead0789e41e1c.jpg

davio.gov.ua/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: gennadii54081

Share

283

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Здравствуйте, коллеги!
Ищу предков жены по фамилии Голота и Циба.
Проживали в с. Моевка, Могилев-Подольсого района Винницкой области.
Есть ли на FamilySearch МК по этой территории? Что-то я не нашёл..
Где копать?
Какая административная принадлежность с. Моевки была в 19 веке? Какая там церковь, приход?
Буду благодарен за любую информацию.

Share

284 ( 05-06-2020 14:32:01 змінене notizia )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Kpavlov, Моевка,(укр. Моївка) — село в Черневецком районе Винницкой области Украины.
Ранее Моївка, Могилів-Подільський район, Вінницька область. Історія міст і сіл Української РСР. Вінницька область.
Являлась селом Ямпольского уезда Подольской губернии Российской империи.
В Географическом словаре Царства Польского и других стран славянских
dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geogra … Tom_VI/617

Не нашла, была ли там церковь, возможно ходили куда то. Рядом есть церковь в Бабчинцах и Боровке.
Метрические книги за 20 век в Винницком архиве, 18-19 в Хмельницком.
В этих архивах мормоны не работали.

Thanks: Kpavlov1

Share

285

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Интересуют  фонд 904, где можно найти? Подільська губернія 2. Подільська єпархія 3.
Свято-Параскевська церква с. Горай Могилівського повіту Подільської
губернії 4. сс.Горай, Степанки

Подільська губернія 2. Подільська єпархія 3.
Свято-Миколаївська церква с. Хрінівка Ушицького повіту Подільської
губернії 4. с.Хрінівка 

 

Share

286

Re: Вопросы по Винницкому архиву

пише:

UPD (ovchar)Географічна картотека (link)

Картотека онлайн больше не доступна?

Share

287 ( 22-01-2021 11:46:40 змінене lids )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Є таке питання по Винницькому архіву. Зараз на сайті є електронний каталог.http://davio.gov.ua/page/elektronniy_arhiv  Чи існує якийсь опис, що саме там? Бо качати, а потім дивитись якось складно, сорі. Хоча б номер фонду-опису-справи, а я вже сама подивлюсь у путівнику.
UPDATE Відповім сама собі


У ДАВО є шифри, наприклад 315-1-826. Це означає - фонд 315, опис 1, справа 826. Щоб дізнатись, що це - на сайті відкриваю путівник та дивлюсь! Все просто :-)

Share

288

Re: Вопросы по Винницкому архиву

День добрый! Ищу информацию о своей бабушке. Рудницкой (Цукерман) Еве Ефимовне 1910 г.р., родилась по моим данным в с. Лучинец Винницкой обл, проживала в с. Бохоныки в браке с Рудницким Владимиром Людвиговичем. Необходимо подтверждение о рождении детей Рудницкого Олега Владимировича 1939 г.р и Рудницкой Людмилы Владимировны 1940 г.р. Бабушка в 1941-м была расстреляна фашистами, дед опасаясь за жизнь детей уничтожил все документы, которые бы касались еврейских корней, более того - восстановил  копии свидетельств детей, но там матерью уже была указана родная сестра погибшей, которую он взял в жены после войны. Вот такая почти детективная история. В семье все ее знают, есть фото, есть свидетельства очевидцев, но подтверждающих документов ни у кого нет. Чем можете помочь ?

Thanks: kuks701

Share

289

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Здравствуйте! Сейчас живу в Минске, а все предки из Украины: Винницкая, Харьковская, Полтавская обл. Есть ли какие-то электронные базы данных по переписи населения довоенных лет? Или домовые книги в электронном виде?  Совсем недавно нашла информацию о дедушке, который погиб в 1942 на Украиском сайте. Бабушка с мамой были эвакуированы во время войны. Буду благодарна за любую информацию по поиску сведений о предках. Где искать, находясь за пределами Украины?

Share

290

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Tt8t, Прямо баз особо и нет.
А с Винницкой области из какого района-села предки?

Share

291

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Доброго дня! Прошу мені допомогти в пошуку метрики Воляньської Юлії Мар*янівної   22.05. 1902р народження полька римо-католичка.По с. Вербка-Волоська(нині Вербка)Крижопільського рн Вінницької обл.Дякую.

Share

292 ( 29-03-2021 23:05:53 змінене ioulia )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Здравствуйте.Хотим найти своих предков.Прадед Шамлей Иван Ильич 1900 года рождения в г.Виница.А также свидетельство о рождении его матери и отца, Шамлей Илья-прапрадед,отчество не известно,дата рождения тоже не известна.Был захоронен в Виннице,но  на каком кладбище не известно.Было раньше 2 старых кладбища в городе,но одно из них уже очень давно снесли.Подскажите пожалуйста с чего начать,чтобы найти информацию (родился,женился,национальность, и т.д)Заранее благодарю!

Share

293

Re: Вопросы по Винницкому архиву

irine.odessa:  "Тільки що знайшла сайт, де перелічені справи архіву Вінницької області. Записані імена розкуркулених осіб по всім районам Вінницької області. Своїх я нажаль не знайшла. Можливо, комусь буде корисним цей ресурс та інформація."

ссылка в этом сообщении http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 62#p254462

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

294 ( 23-04-2021 20:33:57 змінене irine.odessa )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Доброго вечора.
Є питання до знавців)
Мене цікавлять метричні книги села Дубова, Подільської губернії, Літинського повіту, Багринівської волості. Більш за все поки що цікавить період кінця 19 сторіччя. Саме у цей час народився мій прапрадідусь, Нікітченко Євдоким Андрійович, а саме у 1892 році. У Вінницькому архіві метричний запис про таку людину не знайшли. Я зверталася до Київського архіву, записів про людей з прізвищем Нікітченко вони також не знайшли. Ще залишився Хмельницький архів. Але в каталозі бачила, що в них зберігаються записи по селу лише за декілька років, далеких від 1892 neutral
Це означає, що записи були знищені? Знаю, що сільська церква в радянські часи використовувалася як склад для зберігання зерна та як клуб hmm Але все одно сподіваюсь на те, що щось знайду)

Моє питання досить заплутане, але якщо коротко, хочу дізнатися, що мені робити далі. Чи є сенс звертатися до Хмельницького архіву?
Дякую за увагу
З повагою
Ірина

Share

295

Re: Вопросы по Винницкому архиву

irine.odessa пише:

Це означає, що записи були знищені? Знаю, що сільська церква в радянські часи використовувалася як склад для зберігання зерна та як клуб hmm Але все одно сподіваюсь на те, що щось знайду)

Доброго часу доби!
Якщо записів нема на зберіганні в архіві, то це просто констатація факту. А що саме сталося з тією метрикою за той рік можна будувати тільки припущення:
1. Міг влучити снаряд і книга знищилася.
2. Якийсь малограмотний в революційні часи зробив самокрутки з книжки, або просто розпалив піч.
3. Книгу десь загубили чи вкрали і вона не потрапила у РАЦС чи сільраду і є дуже мізерна вірогідність, що вона з'явиться на аукціонах, чи десь у схованці під час ремонту її знайдуть. Але це усе лише припущення.

Можете написати в ДАХмО, може щось вони у себе знайдуть, чого ще нема у каталогах, але вірогідність досить мала.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: irine.odessa1

Share

296

Re: Вопросы по Винницкому архиву

По деяким місцевостям Вінницької області, матеріали РАЦС (в віданні НКВС) були організовано знищені рад.владою в 1941-му році при відступі РСЧА. Матеріали РАЦС, на той час охоплювали, зазвичай, 1875-1941-й роки.

Share

297

Re: Вопросы по Винницкому архиву

По деяким місцевостям Вінницької області, матеріали РАЦС (в віданні НКВС) були організовано знищені рад.владою в 1941-му році при відступі РСЧА. Матеріали РАЦС, на той час охоплювали, зазвичай, 1875-1941-й роки.

Дякую за відповідь. Буду шукати і вірити у чудо big_smile

Share

298

Re: Вопросы по Винницкому архиву

irine.odessa

ви спробуйте в Вінницькому архіві запитати наявність судових справ за початок 30-х років - районних та обласного суду.

наприклад мій прадід був у 1930 р. засуджений та висланий на 5 років із села за не виконання плану здачі хліба. його та ще групу сельчан засудив районний суд, але не трійка.
у мене є копія рішення суду на засудження.

такий був порядок боротьби з тими хто не здав хліб 1928 р. та на початку 30-х.

його теж немає ні в яких списках репресованих.

Share

299

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Добрый вечер! Необходима помощь в Винницком архиве. Откликнитесь в личку, кто сможет заказать там пару дел  smile

Share

300

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Пожалуйста помогите найти Брушевич Ивана Карловича 1913г.р. г.Хмельницкий (наградной лист из архива МО)

Share

301

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Уважаемые форумчане,Подскажите, пожалуйста !
У меня прадед Николай Иванович Брезицкий 1903 гр, по национальности поляк, родился и рос на Западной Украине.
По пересказу его дочери (моей бабушки) его место рождения и где он рос: с. Березовка. 
Вижу в интернете, что ныне это Надднестрянское (укр. Наддністрянське) — село, центр сельского совета Мурованокуриловецкого района Винницкой области.
Вы не знаете как на FS или вообще в сети найти запись о рождении (1903) по этому населенному пункту ? 
Или что-то, что могло бы подтвердить, что он католик/поляк.
Просмотрел много информации на форумах и похоже ничего не выложено.
В интернете нашел по этому населенному пункту:
Нарождення: 1902-1904: ф.904, оп.17, спр.78

И еще вопрос. Родня мне рассказывала, что в 1920-х Польша сдвинула свои границы вглубь Украины да так, что граница прошла прям по этому селу. Так и было ? Действительно граница с Польшей проходила пусть и не долго по Винницкой области ?
Спасибо.

Share

302

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Граница 1921-1939 года точно находилась намного западней.

З повагою,
Чай.
Thanks: RuslanM1

Share

303

Re: Вопросы по Винницкому архиву

RuslanM, Если ищете католика, то нужно выяснить, какого костёла (-ов) жители селения были прихожанами и смотреть по ним. В ДАВиО есть катало на костёлы.
На FS нет, они ДАВиО не оцифровывали.

2-й вариант - искать списки релігійних громад итп за 1920-е. Там же в ДАВіО, но каталога на это нет.

И еще вопрос. Родня мне рассказывала, что в 1920-х Польша сдвинула свои границы вглубь Украины да так, что граница прошла прям по этому селу. Так и было ? Действительно граница с Польшей проходила пусть и не долго по Винницкой области ?

Дело в том, что Винницкая область короткое время включала в себе тер-рию современной Хмельницкой. Поэтому, да её границы некоторое время были границей с Польшей. Но Ваш предполагаемый район не так, чтобы и близко.

Thanks: RuslanM1

Share

304 ( 12-01-2022 09:37:49 змінене RuslanM )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

AppS пише:

RuslanM, Если ищете католика, то нужно выяснить, какого костёла (-ов) жители селения были прихожанами и смотреть по ним. В ДАВиО есть катало на костёлы.
На FS нет, они ДАВиО не оцифровывали.

2-й вариант - искать списки релігійних громад итп за 1920-е. Там же в ДАВіО, но каталога на это нет.

И еще вопрос. Родня мне рассказывала, что в 1920-х Польша сдвинула свои границы вглубь Украины да так, что граница прошла прям по этому селу. Так и было ? Действительно граница с Польшей проходила пусть и не долго по Винницкой области ?

Дело в том, что Винницкая область короткое время включала в себе тер-рию современной Хмельницкой. Поэтому, да её границы некоторое время были границей с Польшей. Но Ваш предполагаемый район не так, чтобы и близко.

Есть еще подозрение, что село по которому прошла граница эта другая Березовка, а именно Хмельницкая область, Новоушицкий район. Как не смотрел карту границы 1921-1939 так и не понял. Но граница уже точно рядом.

Share

305

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Здравствуйте.Возможно кто то сталкивался, в каком фонде Винницкого архива лежат актовые книги сельсоветов?

Share

306 ( 26-01-2022 19:20:52 змінене notizia )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Frusha, Ф.Р-6129 Книги записів актів цивільного стану по населених пунктах Вінницької області (колекція), 3568 од.зб., 1918 – 2010 рр.
https://arhivevin.cz1.quickconnect.to/d … 7681353789

Share

307

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Добрий день! Підкажіть, чи можна у вільному доступі ознайомитися з метричними книгами по селу Клітище Літинського повіту Подільської губернії за 1912, 1917 рр.?

Share

308

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Савранчук Николай Степанович 1903 г.р с Луги Чечельницкий район, хочу найти запись о рождении  в метрической книге, есть ли оцифрованные МК этого населенного пункта? Вощможно кто то исследует его

Share

309 ( Сегодня 07:47:26 змінене dvoryanin )

Re: Вопросы по Винницкому архиву

Доброго часу доби.

Чи може хтось із форумчан надати мені платне або безкоштовне сприяння?

Суть справи:
Я українець з глибоким корінням у Подільській (дворяни 6 частини), Волинській (селяни), Харківській (міщани і цехові) губерніях.
Громадянин Республіки Білорусь.

Потрібно ідентифікувати імена двох моїх предків (різночитання в написанні імен) в Подільській губернії.
Приватні пошуки знайти потрібну інформацію виявилися не ефективними, оскільки точно не встановлений церковний прихід, або кваліфікації дослідників не вистачило. Теж мені часто траплялися шахраї або люди, які не знають.

Вирішено було звернутися безпосередньо до українських архівiв.

Я звернувся до різних архівів із запитами. Але, або не було відповіді, або відмова у прийнятті до виконання запиту.
Один з архівів відповів, що прийняти запит від громадянина Білорусі не може, але може прийняти запит до виконання якщо цей же запит відправить Громадянин України або ін. країни.

Що у мене є:
Два запити до Вінницького архіву з документами про спорідненість.
Теж один по синові (православний). Другий по батькові (католик). Прізвище одне і те ж.

Що мене цікавить:
Чи можете Ви надіслати запити до Вінницького архіва від Громадянина України або громадянина ін. країни (крім Росії та Білорусі) і потім, після реєстрації запиту та подальших відповідей з архіву пересилати мені інформацію та скани на E-mail?

Тексти запитів готові, як я вже згадав, потрібно тільки поміняти ПІБ, дані паспорта, поштову адресу з мого на громадянина України і вислати по email в архіви (там роботи на 30 хвилин).

Будь ласка, якщо це буде платно, відразу вкажіть мінімальну вартість Вашого сприяння.
Спосіб оплати з Білорусі зручний Вам?

Пишіть особистим повідомленням, будь ласка

Вдячний за час, який Ви приділили прочитанню мого листа!

Share

310

Re: Вопросы по Винницкому архиву

dvoryanin пише:

Будь ласка, якщо це буде платно, відразу вкажіть мінімальну вартість Вашого сприяння.
Спосіб оплати з Білорусі зручний Вам?

P.S. зрозуміло, що архіви виконують запити платно і відправляють відповіді після оплати. зрозуміло, всі виявлені архівом матеріали будуть оплачені мною додатково і повністю за мій рахунок.

Share