1

Тема: Поправко

ПОПРАВКО ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ, 1919 р.н.,
с.Семенасте, українець, освіта неповна середня, член ВЛКСМ, проживав у с.Баланда Саратовської області, військовослужбовець, пілот 1-ої ескадрильї 659 винищувально-авіаційного полку, старший сержант. Заарештований 30.08.1942 особливим відділом НКВС 3-ої запасної авіабригади (антирадянська агітація: “серед військовиків розповсюджував контрреволюційні капітулянтські висловлювання, дискредитовував радянський уряд і командування Червоної армії, вихваляв дії німецької армії та Гітлера”). Засуджений 27.09.1942 військовим трибуналом 3-ої ЗАБ до 10 років ув’язнення у виправно-трудових таборах з позбавленням громадянських прав на 5 років і військового звання старший сержант. Реабілітований 13.08.1991 військовою прокуратурою Приволзько-Уральського військового округу. (П - 12750)

Thanks: litar Л1

Share

2

Re: Поправко

ПОПРАВКО Таїсія Василівна, 1913 р.н.,
с. Дорошівка Ямпільського району, проживала в
м. Кролевець, українка, освіта середня технічна,
домогосподарка. Заарештована 6.05.1938 як
дружина ворога народу – головного інженера
Шосткинського заводу № 53 О.П. Куліша,
засудженого до ВМП. УДБ управління НКВС по
Чернігівській області 8.06.1938 справа закрита.
(ГДА УСБУ в СО, спр. П-2029).

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: litar Л1

Share

3

Re: Поправко

Поправко Надія Федорівна (Василівна), 1904 року народження, с. Афонівка Волконівського району Курської області, українка, освіта початкова, безпартійна. Проживала: м. Сталіно (м. Донецьк) Сталінської (Донецької) області. Домогосподарка. Заарештована 9 листопада 1949 року. Донецьким облсудом засуджена на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітована у 1994 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга шоста.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: litar Л1

Share

4

Re: Поправко

ПОПРАВКА Матвій Миронович, 1886 р.н., с. Бузівка, Жашківського р-ну, українець. Колгоспник. Трійкою УНКВС по Київській обл. 22 квітня 1938 р. засуджений до розстрілу. Реабілітований 18 вересня 1961 р. Черкаським облсудом.

Реабілітовані історією. Черкаська обл. Книга третя

Thanks: litar Л1

Share

5

Re: Поправко

ПОПРАВКА
Володимир Митрофанович, 1900, Краснодарський край, с. Новополтавка. 1т
Макар Софронович, 1895, с. Янчекрак. 2т
www.reabit.org.ua/books/zp/

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

6

Re: Поправко

Здравствуйте. Занимается ли кто то поиском фамилии Поправка? Предполагаю, что они из предместий села Петрового, Александрийский уезд, Херсонской губернии. А именно из сёл Катериновка и Красный Кут. Позже переселились в новообразованное  село Морозовку в 1888 году. Морозовка приход села Куколовка Александрийского уезда. Ныне село Соловьёвка Александрийского района.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: Balakyn, ktaras2

Share

7

Re: Поправко

Мене теж трохи цікавить це прізвище - його носії зустрічаються в метриках с. Велика Білозерка Мелітопольского повіту Таврійської губернії (зараз Запорізька область).

Найбільш давні відомі носії:
- Данило Герасимович Поправка, помер у 1847 році у віці 85 років.
- Никифор Данилович Поправка (вышедший по бессрочному билету / бессрочно отпускной) одружився у 1843 році у віці 34 роки на Олені Григорівні Клименко.
- Гордій Данилович Поправка, одружений на Параскеві Данилівні до 1840 року, з 1841 зустрічаються записи про народження дітей.

Найбільш ймовірний регіон походження - Полтавська, Чернігівська і можливо Київська губернії.

Thanks: VadShv, Balakyn2

8 ( 16-04-2021 19:01:26 змінене VadShv )

Re: Поправко

ktaras,

А это очень интересно. Меня интересует семья Никифора Поправка, у которого были дети Аврам род. до 1869, Евдокия р.1870 и Федот р.1871. В 1888 году они переехали в с. Морозовку Александрийского уезда. Мирозовка это новообразованный посёлок, куда переселялись безземельные крестьяне. А вот откуда, мне не известно.

А Вам случайно не известны дети Никифора Даниловича?

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

9

Re: Поправко

VadShv, за цей період у нас поки що не все виписано, індексація в роботі. На той час у Білозерці вже було 3 церкви, тому метрик дуже багато, плюс не всі роки є в мормонів.

У 1870 у Петро-Павлівській церкві є народження сина Івана в Карпа Гордійовича Поправки (очевидно син Гордія Даниловича), він там записаний як державний селянин Гаврилівки (зараз Чкалове Веселівського району Запорізької області).

По Никифору поки є лише запис з Преображенської церкви про народження в нього доньки Васси в 1844 році. Це поки все. Якщо щось зустрінеться - я напишу.

Але я чомусь думаю, що це просто збіг, бо в 1871 році Никифору вже має бути 62, поважний вік.

Thanks: VadShv, kuks702

10

Re: Поправко

ktaras,

Согласен с Вами, что возраст довольно солидный. Но если у Никифора или Гордея Даниловичей был сын Никифор, то всё может быть) Буду ждать ваших сообщений. Спасибо, что откликнулись.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

11

Re: Поправко

Федот Никифоров Поправка- крестьянин д. Морозовки, православный, первым браком. 21 год. Фонд 772. Церковь Архангела Михаила села Куколовки, Александрийского уезда, Херсонской губернии. МК 1892 г. 25 октября.

Thanks: kuks701

Share

12

Re: Поправко

У мого далекого родича на днях знайшовся ДНК-збіг з Олександром Поправко. Я запідозрив, що це може бути якраз по Великій Білозерці, але Поправки цього збіженця походять із села Шатрище Сумської області, які там проживали із середини 18 століття. Тепер спробуємо знайти зв’язок по цій лінії, чи не переселився хтось із цих Поправок до Білозерки. Але можливо комусь буде корисна ця зачіпка.

Thanks: Balakyn, Ann, VadShv3