1 ( 23-04-2014 19:19:10 змінене PElena )

Тема: Кобелякский уезд

http://i55.fastpic.ru/big/2014/0421/b4/3cd1de8b4409bf4d97037271250469b4.jpeg

Новосанжаровський повіт

Новосенжаровський повіт (вимова сучасників) - адміністративна територіальна одиниця Російської імперії у 1776-1783 роках.
Центр - повітове місто Нові Санжари (сучасне селище).
Утворений 1776 року у складі Новоросійської губернії, створений з частини колишнего Дніпровського полку, яка не увійшла до Кременчуцького повіту (Нові Сенжари, Старі Сенжари, Великі, Кобеляки і Карлівка);

1783 року Ново-сенжаровський повіт переіменований на Кобеляцький з наданням Кобелякам повітов

Кобеляцький повіт

Кобеля́цький повіт (рос. Кобелякский уезд) — адміністративна територіальна одиниця Полтавської губернії Російської імперії, Української держави, УНР і УСРР у 1783-1796 й 1803—1923 роках.
Центр — місто Кобеляки.
у 1783—1796 роках у складі Новоросійської губернії;
1783 року Новосанжарський повіт Новоросійської губернії переіменований на Кобиляцький повіт з переносом повітового центру у Кобиляки;
у 1797-1802 роках не існував,
у 1803—1923 роках у складі Полтавської губернії до утворення округ.

1910 рік - налічує 21 волость, 663 населені пункти, 30842 двори, 213612 жителів (1923—268958 жителів). Розформований 7.03.1923.

Повітовий центр Кобеляки

Міста та містечка Білики • Голтна • Китай-Город • Кишенька • Маячка • Нові Сенжари • Орлик • Переволочна • Сокілка • Царичанка

Волості Білицька • Бреусівська • Бригадирівська • Бродщинська • Великокобеляцька • Вовчоріцька • Китайгородська • Кишенська • Клюсівсько-Зачепилівська • Кобеляцька • Куликівська • Кустолівська • Ляшківська • Маяцька • Новосенжарівська • Озерська • Орлицька • Сокільська • Хорішківська • Царичанська • Чорбівська

Основні поселення (від 900 мешканців на 1859 рік) Великобиляцькі хутори • Задовжанські хутори • Куликівські хутори • Кустолівські хутори • Клюсівка • Комарівка • Лелюхівка • Лівенське • Лучки • Хорішки • Ханделіївка • Юрки

Пономаренко и Пасечные - Новосанжарская волость Кобеляцкого уезда Полтавской губернии,
Береговые - село Трефиловка Ракитянского уезда Курской губернии (Белгородская область),
Вервейко - село Борисовка Ракитянского уезда Курской губернии (Белгородская область)

Share

107

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, вони здається не роблять сканкопії, бо немає розцінок на таку послугу. Це все вручну, технічними засобами користувача.
   А звідки у вас таке посилання? Такої нумерації там теж немає "ф.7, оп. 1, спр. 6". Фонду 7 у дорадянських та радянських - немає. Є фонд П-7 в істпартархіві (корпус 2). Там може бути все що завгодно.
   Вам часом не до архівного відділу УСБУ Полтавської області?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

108

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter,
Дякую за відповідь.
Отже, очевидно прийдеться і мені самому для сканокопіювання якось отримати цю справу у Територіального підрозділу Галузевого державного архіву МВС України в Полтавській області через ГУНПУ в Полтавській обл., звідки отримав лист № 13/Л-19 від 30.03.2021 з інформацією, зокрема про існування кримінальної справи № 74714 (фонд 7, опис 1, справа 6), в якій зазначені невідомі мені метричні дані мого діда Свиридона Карповича та його батьків, а разом з цим і взагалі несподівана звістка про те, що він був ув’язнений до концтабору!

Share

109 ( 08-04-2021 13:09:38 змінене Relic hunter )

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, а, так МВС? Я із ними не працював. Тоді так, туди. А ваші Стрюки не з Біликів випадково?
В свою чергу, якщо там у справі якийсь, так званий, "бандитизм", цілком можуть знайтися різні розкидані звіти, довідки чи телефонограми у фонді Кобеляцьої повітової робітничо-селянської міліції (Р-146), або губвиконкому (Р-1503). Але все це вручну. Бо наприклад назва справи: "Десятидневные сводки о политическом состоянии в уезде, сведения о бандитских налетах и переписка по ведении борьбы с бандитизмом", а у ній... листівки отамана Садового. Не вручну і не знайдеш.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

110 ( 13-05-2021 18:07:13 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Спочатку я думав на підставі стор.172 history.org.ua/LiberUA/978-966-1 … -203-9.pdf що мій дід з родиною мешкав на хуторі Стрюки, який знаходився в групі хуторів Стогнієвих у Білицькій волості Кобеляцького повіту Полтавської губернії та був знятий з обліку в період з 1946 по 1960 рр. (стор.376).
Але від ГУНПУ у Полт.обл. я отримав інформацію, що Стрюк С.К. та його родина до 1921 р. "…проживали у с. Суха Маячка, Бродщанської волості, займалися домашнім господарством і хліборобством. Відомостей про майновий стан сім'ї Стрюків, їх розкуркулення у 30-х роках минулого століття... не виявлено".
Тобто стало зрозуміло, що на хуторі Стрюки (групи хх. Стогнієвих) станом на 1910 рік мешкали якісь інші родичі діда Свиридона і його батька або просто однофамільці.
Крім того, від моєї мами Ганни (молодшої доньки діда Свиридона) 1935 р.н., яка померла у 2019 році, та інших родичів точно знаю (двоюрідний брат мені навіть показував те місце, яке було вже густо заселене, зокрема, лисами:), що їх родина жили (очевидно одразу після одруження 1924...25 року діда Свиридона з Марією Іванівною Кущ) на хуторі біля майбутнього колгоспного села Чапаєво (зараз – Степове) Кобеляцького р-ну Полтавської обл. і мали земельні наділи, ставок та іншу господарську власність, яку забрали у 1930-ті роки.
Цей другий хутір мої родичі називали також Стрюківським.
Від мами ж знаю, що тесть діда Свиридона Іван Кущ був більш заможним. І, дійсно, згідно розглядуваного вище історичного джерела можна побачити багато хуторів наших пращурів від козака Куща, зокрема в тій же Білицькій волості.
Отже виникають ще й такі питання:
1. Де саме був розташований (на детальній мапі за 1875 р. www.etomesto.ru/shubert-map/25-12/?h=119778&v=78488 такого хутору ще не було, а на мапі за 1941 р. i052.radikal.ru/1404/3e/dc22604c88b4.jpg замість хуторів вже були новостворені села типу: Чапаєво; Прогрес; Сталинское; Калинина тощо) і хто господарював на першому хуторі станом на 1910 рік?
2. А може хутір, де батьки моєї мами стали жити після одруження (той, що був біля майбутнього колгоспного села Чапаєво) до 1925 року офіційно називався не Стрюки, а Кущі, і тому саме з такою назвою треба шукати інформацію про розкуркулення?
3. Коли та за якими документами було засноване вищезгадане нове село Чапаєво і з яких хуторів відбулось туди примусове переселення?

Thanks: Relic hunter1

Share

111

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, в мене білицькі Стрюки на олівці. Коли щось буде дам знати.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

112 ( 09-04-2021 13:28:35 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ, а, так МВС? Я із ними не працював. Тоді так, туди. А ваші Стрюки не з Біликів випадково?
В свою чергу, якщо там у справі якийсь, так званий, "бандитизм", цілком можуть знайтися різні розкидані звіти, довідки чи телефонограми у фонді Кобеляцьої повітової робітничо-селянської міліції (Р-146), або губвиконкому (Р-1503). Але все це вручну. Бо наприклад назва справи: "Десятидневные сводки о политическом состоянии в уезде, сведения о бандитских налетах и переписка по ведении борьбы с бандитизмом", а у ній... листівки отамана Садового. Не вручну і не знайдеш.

Дякую за інформацію. Нажаль, мені важко з Харкова дослідити ці матеріали. В Полтаві є двоюрідна сестра (1951 р.н.), але останні роки вона стала якоюсь занадто захристиїзованою та чомусь не схвалює моїх пошуків.
Про Стрюків з Біликів нічого не знаю.
Зараз ще раз спробую (минулого разу чогось не вийшло мабуть тому, що не натиснув додаткову кнопку Add file) прикріпити файл з листом ГУНПУ в Полт. обл. про так званий Кобеляцький "бандитизм" групи осіб, ніби пов'язаною з якоюсь "бандою Борта".
Якщо цікаво, то наступного разу (бо сайт пише You can add only 1 attachments to this post) додам отформатований файл з фото цього листа і проект мого наступного запиту ГУНПУПО, який можливо треба ще підредагувати.

Post's attachments

Агрипіна.jpg 106.32 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

113 ( 02-10-2023 21:28:32 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ, в мене білицькі Стрюки на олівці. Коли щось буде дам знати.

Це фото ≈1910…11 років, яке збереглось у моєї двоюрідної сестри, що мешкає в Полтаві.
На ньому мій дід Стрюк Свиридон Карпович, 16.12.1901 р.н., зі своєю мамою Грунею (Агрипіною Алек.), 1871 р.н., та сестрою Вірою, 1897 р.н. (коли померла мені невідомо).
Його батька (1871 р.н.?) звали: Карп Анісімович, а брата − Іван Карпович, 1906 р.н.
До середини 1920-х років уся їх сім'я проживала (за інформацією з ГУНПУПО) у с. Суха Маячка, Бродщанської волості Кобеляцького уїзду, займалася домашнім господарством, хліборобством.
Інформацію стосовно подій 1921-1922 років, про яку я дізнався після отримання сканокопії частини кримінальної справи щодо засудження мого діда, виклав тут https://drive.google.com/file/d/1CRo8h5 … drive_link

Post's attachments

Дід Свиридон з мамою Грунею.jpg
Дід Свиридон з мамою Грунею.jpg 68.37 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

114

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, банда Борта дуже цікавить. Це мабуть про того Миколу Борта, родину якого розстріляли як куркулів у Біликах. Він втік у плавні. Кілька днів відстрілювався, врешті з Полтави пригнали бронепоїзд і обстріляли плавні. Це у 1921 чи 22 році було.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

115 ( 12-04-2021 10:44:31 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ, банда Борта дуже цікавить. Це мабуть про того Миколу Борта, родину якого розстріляли як куркулів у Біликах. Він втік у плавні. Кілька днів відстрілювався, врешті з Полтави пригнали бронепоїзд і обстріляли плавні. Це у 1921 чи 22 році було.

Так, цікавить і мене, а тому включив відповідне питання до свого звернення ГУНПУПО, бо нічого не зміг знайти про розглядуваного "ватажка банди", названої його ім’ям, окрім х.Борти у Клюсово-Зачепилівській волості.
Проте у відсутності подібної інформації мабуть немає нічого дивного, якщо врахувати, що навіть Махно офіційно досі не реабілітований?!
Але у Вас, здається, "довгі руки", бо таки знайшли якусь більш конкретну інформацію про цього «посібника Махна").
Отже, зареєстрував нове звернення до Територіального підрозділу Галузевого державного архіву МВС України в Полтавській обл., стосовно подробиць, пов'язаних із архівними кримінальними справами, що нас цікавлять, а також щодо документів про примусове переселення з хуторів до новоствореного на їх базі села Чапаєво (чи Степове, як зараз) Кобеляцького р-ну Полтавської обл.

Thanks: Relic hunter1

Share

116

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, тут фрагмент зіспогадів Г.Г.Ващенка, саме про історію з Бортом https://www.facebook.com/groups/bilyky. … 891522968/

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

117

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, та які довгі. Просто знаю де шукати - профдеформація. Та й не перший рік займаюся. А що там зараз в архіві МВС із копіюванням справ? Вони то дозволяють, і я встигаю роздобути справу з Роменщини, то закривають доступ...

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

118 ( 12-05-2021 23:11:14 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ, тут фрагмент зіспогадів Г.Г.Ващенка, саме про історію з Бортом https://www.facebook.com/groups/bilyky. … 891522968/

Дякую за унікальну інформацію. Вона змусила одразу в неї заглибитись, бо несподівано виявилось, що у своїх спогадах Григорій Ващенко чи не найбільше (до сотні разів) згадує моє прізвище, причому переважно в негативному ключі…
Правда, мій однофамілець (бо мої пращури по батькові – з Косовки Олександрійського повіту Херсонської губернії), коли доля звела його працювати з Г.Г.Ващенко, був тоді ще 22-річним хлопцем (1899 р.н.), якому довелось майже так само, як і вдвічі його старшому шановному професору рятувати своє життя (після збройної участі в українському національному русі) аналогічною співпрацею з окупаційною владою.
А тому до цього мого однофамільця в мене й попит невеликий, бо за досить відвертими спогадами того ж Ващенка його головний гріх був не у викладанні діалектики, а у розкутій поведінці з дівчатами…)

Thanks: Relic hunter1

Share

119

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ, Логвин - поширене у Біликах прізвище було, з корінних. У ХХ ст. відмітилися "по різні сторони барикад".

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

120

Re: Кобелякский уезд

ovchar пише:

Кобеляки на топографической карте 1941г.

156x180

Цікава мапа за 1941 р. Де Ви їх берете? Цікавлять подібні, але трохи старіші карти 20-х...30-х р.р., коли ще не було цих новостворених сіл типу: Чапаєво; Прогрес; Сталинское; Калинина тощо, а на їх місці були хутори.

Share

121 ( 13-04-2021 11:26:07 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ, ...прізвище було, з корінних. У ХХ ст. відмітилися "по різні сторони барикад".

В тому то й трагедія, що "барикад" (у множині)! Вони і по-сьогодні створюються переважно самими українцями, в т.ч. серед своїх родин.
Росіяножиди 100 років тому (а моголо-хазари - 780 р.т.) просто поставили у нас свою одну барикаду для обеззброєння і скеровування наших та, завдяки цьому, досі продовжують панувати над нами, обираючись у всіх органах влади за добре відпрацьованими фільтруючими українців схемами.

Share

122

Re: Кобелякский уезд

http://images.vfl.ru/ii/1618755860/4402b43c/34126826.png

Share

123 ( 29-04-2021 20:57:19 змінене SergeyBondarev )

Re: Кобелякский уезд

Арк. 6зв.
2 августа 1867 г.
Евдокия
Кобелякс. уезда села Варваровки собств. Логгин Иванов Карпов и зак. жена его Анна Филиппова оба право.
Восприемники: соб. Марк Калинников Корпус и Степана Бовкуна дочь девица Мария.
Метрична книга Варваринської церкви с. Корсунівка Миргородського повіту
ДАПО ф. 1011, оп. 9, спр. 60

Thanks: kuks701

Share

124 ( 02-10-2023 21:18:11 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Надійшла відповідь зі сканокопією 77 стор. (≈65%) архівної слідчої справи №74714 (фонд 7, опис 1, справа 6) про притягнення до кримінальної відповідальності у 1921 році 12 осіб за скоєння пограбувань та зв’язки з «Бандою Борта».
В результаті вироку троє з цих 12 осіб були оправдані і одразу звільнені; інші троє засуджені до розстрілу; решта – до різних строків ув’язнення у концтабір.
При цьому, уїзна політ-трійка (голова – Сердюк; секретар – Мотузка; комполка – Константинович і коопт. особоуполн. по б/б – К.Максимович), погодившись з направленням 4-х неповнолітніх в комісію для неповнолітніх злочинців, вирок до розстрілу одному з них пересудила іншому 19-річному хлопцю, який спочатку був засуджений до 5 років концтабору (для виконання відповідного ліміту?!).
Перелік обвинувачених у справі наведений таким чином:
1. Кущ Степан Іванович,1892 р.н.,             звільнити (28.01).
2. Савченко Євген Пилипович,1897 р.н.,         концтабір 1 рік.       
3. Шишацький Максим Маркіянович,1900 р.н., розстріляти.
4. Кущ Омелян Корнійович, 1905 р.н.,         звільнити (28.01).
5. Меюс Пантелеймон Андрійович, 1894 р.н.,  звільнити (28.01).
6. Гапон Опанас Опанасович, 1902 р.н,    концтабір 5 років
                                                           (закреслено) розстріляти.
7. Стрюк Свиридон Карпович, 1901 р.н.,  концтабір 3 роки.
8. Гапон Мойсей Данилович, 1904 р.н., в комісію неповнолітніх
                                                                        (01.02).
9. Холява Іван Тимофійович, 1903 р.н.,    концтабір 1 рік.
10.Савченко Уляна Фролівна, 1904 р.н., в комісію неповнолітніх
                                                                        (01.02).
11.Босенко Марина Євстратіївна,1906 р.н.,в комісію неповнолітніх                                                                  (01.02).
12.Кущ Пантелеймон Єгорович, 1904 р.н., в комісію неповнолітніх                                                                  (01.02).
Далі до цього переліку додано сімох свідків, а саме: Рибка Василь Захарович; Ананієнко Микита Родіонович; Варава Павло Григорович; Холява Сергій Макарович; Васильківський Іван Петрович; Кущ Дмитро Іванович і Кущ Дем’ян Дмитрович.
Отже, засудженими, в т.ч. до розстрілу, були переважно підлітки-погодки від 15 до 19 років.
Причому, слідчий особливої маневрової групи по б/б П.Артюх, що склав і підписав даний перелік (перед цим попереднє розслідування проводили також: особливий нарслідчий сесії Полтавського Предревтриба по Кобеляцькому уізду – такий собі Плевако; і уповноважений по б/б на Кобеляцькому уїзді І.Вольшский), закреслив фіолетовими чорнилами ще одне молоде життя очевидно саме на вимогу вищевказаної політ-трійки.
Інших документів щодо «банди Борта» в архівних фондах не виявлено, оскільки так званий ватажок Артем Борт та його напарник Юхим Холява, затримані разом з усіма заарештованими при облаві в домі Уляни Савченко, були розстріляні нібито при спробі втечі на дорозі до Біликів біля (нерозбірлива назва на 28 арк.) Озера супроводжуючими їх червоноармійцями, які склали з цього приводу відповідний акт.
Підсумовуючи результати перегляду сканокопії справи можна зробити висновок, що репресовані хлопці і дівчата стали звичайними заручниками терору, який розпочався 100 років тому, зокрема і на окупованій Полтавщині, у зв’язку з природнім спротивом селян-хліборобів їх пограбуванню справжніми бандитами-більшовиками.
https://drive.google.com/file/d/1OwvR_O … drive_link

Post's attachments

арк 1.jpg 810.02 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

125

Re: Кобелякский уезд

ВолодимирЛ Браво! А можна у вас ці копії на пошту попросити?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

126 ( 16-05-2021 21:27:36 змінене ВолодимирЛ )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

ВолодимирЛ...А можна у вас ці копії на пошту попросити?*

Так, звичайно я вишлю ці копії з моєї адреси logvin57@ukr.net на Вашу пошту одразу після отримання її адреси.
Є два варіанти:
1. Просто переслати надіслану мені пошту, а саме 19 окремих  порожніх листів з додатками відповідних фотофайлів +1-супровідний лист, всього 136 мБ.
2. Архів цих же фотофайлів, але трохи обрізаних та упорядкованих моїми назвами, всього майже 59 мБ.

*Побачив це повідомлення, коли почав шукати тут Ваше посилання на фб-сторінку "Білики колись і тепер", на якій планую розмістити свій пост, створюємий на підставі надісланої мені сканокопії частини розглядуваної справи у якості продовження спогадів www.facebook.com/groups/bilyky.tales/permalink/1122338891522968

Thanks: Relic hunter1

Share

127 ( 26-06-2022 10:08:11 змінене Vitalii Byczko-Tokovyi )

Re: Кобелякский уезд

Головне викупне відділення Міністерства фінансів Російської імперії.


Викуп земельних наділів тимчасовозобов’язаними селянами.
Полтавська губернія.

Кобеляцький повіт (1863-1888).

Список землевласників (дворяни, аристократія та ін).
Примітки:
I. Прізвища подані російською у зв’язку з неможливістю ідентифікувати імена та по-батькові всіх землевласників повіту, наявних у списках (відсутні переклади, детальні дослідження, наявна тільки епізодична література, окремі статті та друковані довідникові видання XIX ст та початку XX).
II. До кожного прізвища є викупна справа із прізвищами міщан, селян та хуторян.
III. Власники населених пунктів можуть бути різні, в залежності від років.


Аксюкова Л.А (с. Григорівка) (з 7 травня 1884 по 13 листопада 1884).
Алексенко В.В (х. Василівка) (з 3 травня 1885 по 21 жовтня 1885).
Алексенко Г.М (с. Михайлівка) (з 7 серпня 1885 по 13 листопада 1885).
Алексенко К.М (с. Михайлівка) (з 13 квітня 1885 по 27 серпня 1885)
Алексенкова М.М (с. Мар’ївка) (з 8 грудня 1886 по 5 лютого 1887).
Андриевские Н.С та В.С (с. Пустоші) (з 15 лютого 1878 по 10 травня 1878).
Базилевич О.И (х. Пологи, він же с. Ревазівка) (з 21 травня 1882 по 7 жовтня 1882).
Баиовых К.А и А.А, А.А и В.А (с. Василівка) (з 16 лютого 1887 по 30 червня 1887).
Белевич А.Д (с. Комендантівка) (з 17 грудня 1883 по 23 липня 1884).
Богданского П.О (с. Богданівка) (з 1 грудня 1879 по 5 червня 1880).
Богдановичевой М.Ф (с. Полузір’я) (з 30 липня 1863 по 1 червня 1864).
Бразоля Е.Г (с. Оленівка) (з 28 липня 1864 по 1 червня 1864).
Булюбаш Е.Г (с. Катеринівка) (з 8 листопада 1869 по 27 лютого 1870).
Вишневецького А.І (с. Вишеньки) (з 30 липня 1863 по 22 квітня 1864).
Войнова М.М (с. Войнівка) (з 25 червня 1885 по 3 сентября 1885).
Волошинова Н.П (х. Подов та м. Говтва) (з 10 березня 1864 по 25 листопада 1864).
Ворониной М.Н (с. Чорноглазівка) (з 20 березня 1864 по 26 жовтня 1864).
Гавриленко А.Д (м. Озера) (з 8 квітня 1863 по 12 квітня 1864).
Ган В.В (с. Олександрівка) (з 4 серпня 1869 по 14 жовтня 1869).
Ган В.Н (с. Ганнівка) (з 1 серпня 1869 по 29 жовтня 1869).
Ганжи А.А (с. Мар’ївка) (з 18 серпня 1875 по 10 грудня 1875).
Ганжа М.В (с. Чичужине) (з 1 лютого 1868 по 13 травня 1868).
Ганжиной М.И (с. Уханівка) (з 28 вересня 1885 по 21 грудня 1885).
Гельфрейх Б.К (с. Бригадирівка) (з 7 червня 1863 по 24 жовтня 1863).
Гольман А.В (х. Нехайківський) (з 23 лютого 1863 по 19 серпня 1863).
Гольман М.Я (с. Пов’якалове та с. Піщане) (з 29 квітня 1863 по 1 червня 1864).
Горгопо А.Я, В.Я, Л.Я, и Е.Я (с. Петропавлівка) (з 13 лютого 1884 по 11 жовтня 1884).
Гординского А.М (с. Іванівка) (з 22 квітня 1885 по 20 березня 1886).
Губаревых И.В и Г.В (с. Губарівка та х. Денисівка) (з 15 квітня 1863 по 17 травня 1865).
Гурина В.И (с. Терешківщина при м. Говтва) (з 15 квітня 1863 по 1 червня 1864).
Даниленко В.Я (с. Мур’янівка (Мар’янівка?)) (з 10 травня 1871 по 16 червня 1871).
Даниленко Г.Я (с. Миза-Благодатна) (з 4 березня 1885 по 1 серпня 1885).
Даниленко Н.Ф (х. Григорівка) (з 28 серпня 1880 по 5 травня 1881).
Даниленковых Ф.А и Е.Я (с. Михайлівка) (з 11 квітня 1884 по 28 листопада 1884).
Дворниковых Н.Д, М.Д, Н.Д и А.Д (сільце Мар’ївське) (з 6 вересня 1865 по 21 березня 1866).
Дейнекина А.А (с. Рудівка та с. Миколаївка) (з 20 липня 1863 по 3 квітня 1864).
Дейнекина Я.П (с. Бригадирівка) (з 2 вересня 1863 по 25 травня 1864).
Дубченко Е.И (с. Кринка) (з 25 червня 1884 по 18 квітня 1885).
Княгини Жеваховой Е.А (грузинський князівський рід, переселений на землі Полтавського полку після 1735 р.) (с. Лозоватка) (з 10 липня 1884 по 5 березня 1885).
Житовской М.С (с. Павлівка) (з 4 грудня 1885 по 11 червня 1886).
Заборинского А.И (с. Миколаївка) (з 30 жовтня 1862 по 22 березня 1863).
Заборинского А.И (поселення Кустолово, х. Кустолівський та м. Білики) (з 19 березня 1863 по 16 вересня 1863).
Заславского Г.Г (с. Чапчигіне) (з 13 квітня 1885 по 17 серпня 1885).
Зеленского И.И (с. Зеленщина) (з 11 квітня 1884 по 17 травня 1886).
Зеленской А.С (с. Олександрівка) (з 3 липня 1864 по 7 грудня 1864).
Ивченко Я.Г (поселення Лучки та Ханделіївка) (з 15 травня 1864 по 3 листопада 1864).
Касперович А.Г (х. Кути) (з 22 грудня 1887 по 16 січня 1888).
Касперович А.К (с. Ємцева Долина) (з 17 червня 1863 по 2 березня 1864).
Кащенко А.В (с. Ревущина) (з 9 березня 1864 по 16 вересня 1864).
Кащенко И.В (с. Ілинівка) (з 2 липня 1887 по 28 грудня 1887).
Кащенко Н.К (с. Робленські Мошки) (з 25 червня 1884 по 27 грудня 1884).
Кащенко А.А (с. Плавещина) (з 5 жовтня 1864 по 17 березня 1865).
Кащенко М.Г (с. Соколівщина) (з 9 березня 1864 по 16 жовтня 1864).
Кирилова В.Ф (с. Іванівка) (з 27 серпня 1871 по 31 січня 1872).
Кисилева Ф.Ф (с. Рекунівка) (з 11 лютого 1863 по 20 вересня 1863).
Козельского П.И (с. Козельщина) (з 7 червня 1863 по 27 серпня 1864).
Колесникова А.К (с. Миколаївка) (з 28 жовтня 1874 по 23 грудня 1874).
Колесникова Я.П (с. Хмарине) (з 26 січня 1882 по 7 червня 1882).
Наследников Колесникова П.В. Колесниковых К.П, Ю.П, Ф.П, М.П и В.А (с. Колісниківка) (з 16 квітня 1886 по 30 липня 1886).
Коробки А.А (с. Коробкина Роща) (з 22 квітня 1885 по 13 серпня 1885).
Коробкиных А.А, Н.А и А.А (х. Пологи) (з 30 квітня 1885 по 20 серпня 1885).
Корсун И.Г (с. Греківка) (з 26 липня 1863 по 16 жовтня 1864).
Крамаренко Е.Е (с. Григорівка) (з 1 травня 1884 по 22 січня 1885).
Кульчицкой А.И (с. Галагурівка) (з 17 травня 1876 по 15 лютого 1877).
Кун Л.О (с. Миколаївка) (з 30 червня 1864 по 7 грудня 1864).
Кун М.О (с. Карлівка) (з 6 вересня 1865 по 14 грудня 1865).
Кун Е.К (села Єлизаветівка та Карлівка) (з 20 січня 1865 по 12 липня 1865).
Кун С.И, В.И, А.В, С.В и В.В (с. Андріївка) (з 21 березня 1866 по 8 липня 1866).
Кущинского И.С (с. Кустолово) (з 4 березня 1885 по 1 серпня 1885).
Леонтьева Н.В (села Прохватилівка та Хижняківка) (з 17 травня 1763 по 2 (?) червня 1864).
Леонтьева Н.В (с. Сухе) (з 19 листопада 1864 по 13 жовтня 1865).
Леонтьевой Е.И (с. Іванівка) (з 5 серпня 1883 по 1 березня 1884).
Лещины-Мартыненко В.М (с. Михайлівка) (з 13 грудня 1863 по 10 серпня 1864).
Лещины-Мартыненко С.К (села Федорівка та Золотарівка) (з 7 липня 1867 по 20 березня 1868).
Логвиновича В.Ф (с. Григорівка-Бригадирівка) (з 28 грудня 1884 по 25 лютого 1886).
Лукьянович Н.А (с. Шедієве) (з 8 квітня 1863 по 2 листопада 1863).
Лутовинова И.В (с. Лутовинівка) (з 1 травня 1864 по 25 вересня 1865).
Мазуренко П.Н (с. Миколаївка) (з 6 квітня 1864 по 25 вересня 1864).
Макаровой В.Ф (с. Новофедорівка) (з 9 вересня 1863 по 30 червня 1864).
Малеваной Е.В (с. Павлівка) (з 24 квітня 1867 по 18 липня 1867).
Малеваной Е.В (с. Дубровка) (з 25 вересня 1868 по 23 грудня 1868).
Малеваной Е.П (с. Городщина) (з 5 лютого 1867 по 7 грудня 1864).
Мандерштерн А.Е (Олексій Євгенійович) (с. Бечеве – колишній власницький хутір значкового товариша Полтавського полку Кирила Григоровича Бича (1760 р.) (з 19 жовтня 1864 по 9 березня 1864).
Мандерштерн Е.Е (с. Василівка) (з 20 березня 1864 по 3 листопада 1864).
Маркова Ф.И (поселення Марківка та с. Троянівка) (з 20 червня 1872 по 9 жовтня 1872).
Масловского В.П (х. Пидано-Павлівський) (з 7 травня 1885 по 26 (?) вересня 1885).
Медяновых М.П и И.П (х. Медянівка) (з 13 квітня 1885 по 21 вересня 1885).
Миркалова А.Г (с. Антонівка) (з 18 травня 1864 по 14 червня 1865).
Миркалова Н.Г (с. Іванівка) (з 7 червня 1863 по 31 жовтня 1863).
Навроцкой П.Д (с. Зам’ятнівка) (з 21 грудня 1865 по 19 березня 1866).
Наливайко М.Ф (с. Дробинин Кут) (з 8 лютого 1884 по 20 жовтня 1884).
Осинской Ю.Н (с. Ісаєвка) (з 31 липня 1884 по 29 січня 1865).
Островской Е.И (с. Буківка) (з 31 травня 1884 по 29 квітня 1885).
Остроградского В.М (с. Довге) (з грудня 1869 по 20 лютого 1871).
Остроградской М.П (с. Вільне) (з 3 грудня 1863 по 10 серпня 1864).
Остроградских И.М, В.М, В.М, В.М, А.М и С.М (с. Шамраївка та слобода Хорошманове) (з 5 березня 1864 по 10 червня 1864).
Остроградских И.М, В.М, В.М, В.М, А.М, С.М и В.П (невідомий населений пункт) (з 11 серпня 1870 по 4 квітня 1872).
Погребной М.И (х. Миколаївщина) (з 10 травня 1866 по 12 вересня 1866).
Покрамович А.Г (с. Бережнівка) (з 18 січня 1882 по 7 червня 1882).
Потоцких А.П, М.П, Е.П и Г.П (с. Олександрівка) (з 5 лютого 1864 по 25 листопада 1864).
Потоцких И.П, Н.П, А.П, В.П, П.П, и П.П (с. Просяниківка) (з 10 червня 1883 по 21 грудня 1883).
Пригары Г.А (с. Попове) (з 6 липня 1863 по 3 квітня 1863).
Пригары П.А (с. Попівка та с. Троянівка) (з 30 липня 1863 по 13 липня 1864).
Княгини Ратиевой Е.Н (нащадок грузинського князівського роду Ратішвілі, переселеного на територію Полтавського полку у період з 1735 по 1738 рр.) (с. Комендантівка) (з 7 грудня 1883 по 25 лютого 1886).
Рейнбота Е.А (Євгена Антоновича) (с. Василівка) (з 21 травня 1871 по 16 листопада 1871).
Рубан С.Ф (х. Семенівський) (з 27 лютого 1885 по 1 серпня 1885).
Сахновского П.Ф (с. Знам’янка) (з 19 квітня 1870 по 14 жовтня 1872).
Сахновской М.И (с. Піщане) (з 8 квітня 1863 по 28 вересня 1863).
Сокологорского И.И (с. Сухий Кобелячок) (з 31 травня 1884 по 8 грудня 1887).
Сокологорских И.Ф и С.А (м. Білики та х. Афанасьєвський) (з 3 серпня 1863 по 22 червня 1864).
Степанова И.А (с. Іванівка) (з 5 лютого 1864 по 25 листопада 1864).
Сурковой Е.В (с. Гаймарівка) (з 4 січня 1874 по 1 серпня 1874).
Сухенковой У.Л (х. Половський) (з 2 липня 1884 по 2 жовтня 1885).
Сухотина Я.Я (с. Мар’їне Поле) (з 18 серпня 1886 по 5 листопада 1886).
Сухотина Я.Я (м. Говтва) (з 6 вересня 1886 по 25 листопада 1886).
Сухотина М.Я и Я.Я (м. Буняківка та с. Яковлеве) (з 21 березня 1866 по 16 вересня 1866).
Сушкова И.В (поселення Хорішки) (з 16 серпня 1872 по 8 травня 1873).
Тарасенко-Атрешкова Н.Н (х. Баляснівка) (з 20 вересня 1875 по 31 травня 1876).
Тимковских Е.М и Н.Г (с. Клинове) (з 22 жовтня 1882 по 4 серпня 1883).
Фидровской В.Г, наследников ея Фидровских В.А, А.В, Н.В, М.В, В.В, Г.В, Л.В, и Е.В (с. Петропавлівка) (з 6 червня 1868 по 13 вересня 1868).
Харченко В.Т (с. Майорщина) (з 27 листопада 1865 по 24 січня 1866).
Цыганенко Л.А (с. Лучини (Лучки?)) (з 30 травня 1885 по 31 серпня 1885).
Черноглазова А.П (с. Чорноглазівка) (з 19 травня 1883 по 9 февраля 1884).
Чуйкевич П.А (х. Суха Маячка) (з 31 травня 1884 по 31 січня 1885).
Чулковой Е.В (с. Василівка) (з 1 травня 1864 по 25 вересня 1864).
Чулковой Е.В (с. Вовче) (з 30 грудня 1863 по 27 серпня 1864).
Чумакова И.П (х. Петро-Мар’ївський) (з 27 лютого 1885 по 1 серпня 1885).
Шамраевых Д.В, Н.В, и П.В (с. Шамраївка) (з 13 травня 1868 по 21 серпня 1868).
Шаховского П.Н (м. Говтва та с. Князівка) (з 16 серпня 1865 по 14 грудня 1865).
Шимкова П.Ф (с. Михнівка) (з 21 червня 1863 по 24 лютого 1864).
Щекутина А.А (с. Ольгівка) (з 28 грудня 1884 по 11 червня 1885).
Юзефович У.П (с. Новоселівка) (з 13 червня 1870 по 27 серпня 1870).
Юзефович У.П (с. Кобелячок (Ганжівка)) (з 17 листопада 1883 по 21 травня 1884).
Юзефович У.П (с. Горішні Млини) (з 20 січня 1886 по 16 квітня 1886).
Ярошенко А.М (с. Василівка) (з 31 серпня 1864 по 14 червня 1865).

===

Баиовых А.А, К.А, А.А и В.А, Морозовой Е.О и Ганжиной Т.О (с. Олександрівка) (з 16 жовтня 1885 по 13 лютого 1886).
Барабаш Н.А и И.Н и Крюковской М.Н (с. Олександрівка) (з 15 червня 1864 по 25 листопада 1864).
Васюры-Тимченко В.А, Кирстиной А.А, Гординской П.А и Недосвитиевой Н.А (с. Бабаків (Бабайківка – прим.) (з 7 травня 1866 по 14 грудня 1866).
Величковских О.Т и Е.Т, Гаркун А.Т Китицыной П.Т, Закржевской А.Т и Климович Н.Т (с. Михайликівщина) (з 17 грудня 1883 по 16 лютого 1885).
Наследников Ганжи О.В, Ганжиных Т.О, А.Н и А.А, Морозовой Е.О (с. Чечужине) (з 16 лютого 1887 по 2 липня 1887).
Гоголь-Яновских И.Н, А.Н и Л.Н и Волошиновой (с. Паськівка) (з 3 липня 1864 по 16 вересня 1864).
Захаровой М.И и Степанова М.И (с. Заоченськ) (з 5 лютого 1864 по 25 листопада 1864).
Медянова И.А, Кульчицкой А.И и Наливайко М.Ф (с. Медянівка) (з 30 червня 1875 по 31 січня 1876).
Полосковых З.А, С.А и Н.А и Колесниковой А.А (с. Прилісся) (з 28 серпня 1878 по 9 грудня 1878).
Пономаревской-Свидерской З.А и Метике А.А (с. Єгорівка) (з 31 травня 1884 по 17 грудня 1884).
Петренко Г.Г и Касперович А.Г (с. Григорівка) (з 17 серпня 1864 по 17 березня 1864).
Петрушевской А.М, Войноховской А.М, Бахмутова Е.М, Сокогологорской Л.М, Алексеевой Н.М и Сачавцевых И.Г и Ю.М (с. Боброве) (з 4 січня 1884 по 9 жовтня 1884).
Родзянко М.А, М.В и В.В, и Угрич-Требинской Е.В (с. Григорівка та х. Троянівка) (з 25 вересня 1868 по 23 грудня 1868).
Фон-Столь Ф.Г и Логвиновичей Т.Е (с. Мар’янівка-Бригадирівка) (з 1 квітня 1886 по 24 червня 1886).
Сухиных: С.О, И.Н, К.Н, М.Н, Л.Н, М.Н, Е.Н, и Н.Н, и Гутьяр Н.Н (с. Миколаївка) (з 15 червня 1864 по 5 грудня 1864).
Сушковой Е.Ф, Потоцкой А.Н и Щербининой В.Н (поселення Хорошкове та с. Павлівка) (з 30 липня 1863 по 13 червня 1864).


Джерела:
1. РГИА. – Ф. 577. – Оп. 30. – Д. 387-540.
2. Особистий архів.

Бичко-Токові (Новосанжарський р-н, селище Нові Санжари, Полтавська обл), Тельнюки (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Маковецькі (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Беженови (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська), Богомоли (с. Попове, с. Бечеве, Новосанжарський р-н, Полтавська), Перерви (Новосанжарський р-н, Полтавська), Чорні (Онуфріївський р-н, Кіровоградська)

Share

128 ( 03-02-2022 12:38:58 змінене Taranushich )

Re: Кобелякский уезд

Relic hunter пише:

Випуск курсантів Кобеляцької Зоошколи 1941 року
www.etoretro.ru/pic86552.htm?sor … position=4
Можливо на фото є Іван Іванович Масич, 1921 р.н., с. Красна. З його спогадів: "Уже після голоду 1933–го, я закінчив у Кобеляках зоошколу і залишився там працювати." (Голяник В.П. Заради життя на землі – Полтава : Полавський літератор, 2013.)

Коментар до повідомлення http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 55#p206155

Можливо на цьому фото є мій прадід - Таранушич Григорій Прокопович, 1894 р.н., який до війни працював у Кобеляках чи то ветерінаром, чи то ветфельдшером (ймовірно, що саме у Кобеляцькій ветлечебниці).

Поиск: Таранушич, Тихоненко, Мокрый (Мокрий, Мокра, Мокрій).
География: Кобелякский район и уезд, Полтавская область и губерния.

Share

129

Re: Кобелякский уезд

Закинутий надгробок на старому кладовищі затопленого містечка Переволочна.
Околиці с.Світлогірське. Серпень 2022 р.
"Шамрай Сирьога Іванович. 1899 - 1933"

Post's attachments

2022.jpg
2022.jpg 1.05 mb, 1 downloads since 2022-08-05 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

130 ( 05-08-2022 16:47:29 змінене Relic hunter )

Re: Кобелякский уезд

Ann пише:
Relic hunter пише:

Закинутий надгробок на старому кладовищі затопленого містечка Переволочна.
Околиці с.Світлогірське. Серпень 2022 р.
"Шамрай Сирьога Іванович. 1899 - 1933"

От би ще й цікаво подивитись його записи про народження і смерть.

Ann, записи про народження і смерть не обіцяю, але, дякуючи невтомним дослідникам, титанам духу, світочам знання, стовпам краєзнавства і трохи дослідницькому везінню, знайшлася сповіддна відомість Преображенської церкви м.Переволочна, за 1872 - 1892 рр. big_smile

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

131

Re: Кобелякский уезд

Миколаївська церква м. Сенча
31 августа 1886 г.
Феодот
Кобыляцкого уезда села Кисеньки козак Семен Онуфриев Усенко и законная его жена Акелина Яковлева.
https://www.familysearch.org/records/im … eView=true

Thanks: Алена1

Share

132

Re: Кобелякский уезд

Печатка Преображенської церкви у м.Переволочна, 1879 р.
"Печать: причта: перевол: преоб: цер: для бум:"
Походить зі сповідногорозпису,щозберігається у шкільному музеї с.Світлогірське.

Post's attachments

1879.jpg
1879.jpg 573.78 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: mike.kilo, Ann2

Share

133

Re: Кобелякский уезд

Метрическая справка

Наталия, дочь запасного солдата Петра Андреева Крайника и жены его Параскева Павловой родилась 22 августа 1902 года.
Успенской церкви г. Кобеляк Священник А. Затворницкий
https://www.familysearch.org/records/im … eView=true
ДАПО ф. 977, оп. 1, спр. 18

Share

134 ( 16-11-2023 20:56:20 змінене Relic hunter )

Re: Кобелякский уезд

Арештовані у Кобеляцькому повіті в червні 1918 р., згідно представлення товариша прокурора Полтавського окружного суду по Кобеляцькій дільниці від 16 липня 1918 р.
Графи: П.І.Б.; коли і ким арештований; за ким числиться; в чому звинувачується; коли звільнений чи переведений з тюрми, якщо таке відбулося.

Відомість
про арештованих у червні місяці цього року
за розпорядженям німецької та української влади

1. Парфентій Якимович Маринич; 5 червня німецькою владою; за німецькою комендатурою; звинувачений у підпалах, арештований на 6 тижнів.
2. Михайло Хомич Маринич; 5 червня німецькою владою; за німецькою комендатурою; звинувачений у підпалах, арештований на 6 тижнів.
3. Степан Станіславович Никонов; 5 червня німецькою владою; за німецькою комендатурою; звинувачений нач. 5-го району у агітації проти влади.
4. Олексій Прокопович Тимошенко; 5 червня німецькою владою; за німецькою комендатурою; звинувачений нач. 5-го району як член комітету з розподілу землі.
5. Микола Каленикович Нирябов; 5 червня німецькою владою; за німецькою комендатурою; звинувачений нач. 5-го району в підпалах.
6. Прокіп Федорович Харенко; 5 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений нач. 4-го району в нападі на поміщика Верещака.
7. Степан Іванович Піхуля; 5 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується в агітації проти влади.
8. Іван Якимович Маковий; 5 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується в агітації проти влади.
9. Євстафій Федорович Знайка; 8 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачений в агітації проти влади.
10. Ізраїль Леонтійович Кримський; 8 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачений в агітації проти влади.
11. Єфрем Іванович Ковтун; 8 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується у нездачі зброї.
12. Амвросій Хомич Маринич; 8 червня українським комендантом; за українським комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується у нездачі зброї.
13. Захарій Дмитрович Гнида; 8 червня українським комендантом; за українським комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується у нездачі зброї.
14. Яків Данилович Таранченко; 8 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачується у нездачі зброї.
15. Захарій Опанасович Комар (?); 8 червня українським комендантом; за українським комендантом; нач. 4-го району повітової варти звинувачений у нездачі зброї.
16. Ісаак Дмитрович Гнида; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
17. Трохим Пимонович Корнієнко; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачений у приховуванні зброї.
18. Тимофій Семенович Зеркалій; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачений у приховуванні зброї.
19. Іван Назарович Хомутник; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачений у приховуванні зброї.
20. Яків Трохимович Литвин; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачений у приховуванні зброї.
21. Купріян Федорович Нелепа; 9 червня українською владою; за українським комендантом; нач. 5-го району звинувачений у приховуванні зброї.
22. Євстафій Семенович Зеркалій; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується "як ярий більшовик".
23. Сергій Семенович Зеркалій; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується "як ярий більшовик".
24. Митрофан Євстафійович Дрига; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
25. Спиридон Якович Таранченко; 9 червня українською владою; за українським комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
26. Іван Михайлович Ткаченко; 9 червня українською владою; за українським комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
27. Дмитро Михайлович Лашко; 9 червня українською владою; за українським комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
28. Костянтин Аврамович Ігнатенко; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
29. Іван Іванович Логвиненко; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
30. Марко Матвійович Юрьєв; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
31. Пимон Карпович Корнієнко; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
32. Митрофан Іванович Дикий; 9 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачується у приховуванні зброї.
33. Василь Олешко; 11 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району звинувачений в агітації проти уряду.
34. Роман Федорович Падалка; 12 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується в агітації і ворожому виступі проти влади; забраний німецькою владою в Кременчук 25 червня.
35. Терентій Никифорович Сибірний; 12 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується в агітації і ворожому виступі проти влади; забраний німецькою владою в Кременчук 25 червня.
36. Андрій Олефіров; 12 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується в агітації і ворожому виступі проти влади; забраний німецькою владою в Кременчук 25 червня.
37. Юхим Іванович Андрійченко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
38. Прокіп Миколайович Лук'янченко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
39. Андрій Семенович Немченко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
40. Андрій Іванович Пилипенко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
41. Сава Іванович Пилипенко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
42. Мирон Устимович Горбенко; 13 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в підпалі економії Дрозіна (?); звільнений німецькою владою 17 червня.
43. Лев Куропятник; 14 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується нач. 4-го району в агітації проти влади; 2 липня відправлений німецькою владою до Кременчука.
44. Віталій Вассик; 14 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується нач. 4-го району в агітації; 2 липня відправлений німецькою владою до Кременчука.
45. Василь Іванович Сопільняк; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в убивстві Вакулинської.
46. Прокіп Макарович Сопільняк; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в убивстві Вакулинської.
47. Степан Онисимович Могиленко; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується за стрільбу в міліціонерів.
48. Григорій Іванович Кравченко; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; отаман банди в 30 чоловік.
49. Степан Олександрович Варава; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачується німецькою владою в агітації проти нової влади; звільнений німецькою владою 24 червня.
50. Федір Петрович Кишка; 17 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в агітації проти нової влади, арештований на 6 тижнів.
51. Гаврило Степанович Кінебас; 17 червня німецькою владою; за українським комендантом; до розпорядження українського коменданта.
52. Василь Пищита; 19 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в крадіжках і розбійних нападах.
53. Григорій Стовба; 19 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в крадіжках і розбійних нападах.
54. Михайло Осадчук; 19 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в крадіжках і розбійних нападах.
55. Василь Білашенко; 20 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в агітації проти уряду.
56. Наум Михайлович Горбань; 20 червня німецькою владою; за німецьким комендантом;  звинувачується німецькою владою в агітації проти уряду; звільнений німецькою владою 21 червня.
57. Ілля Комісаров; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації.
58. Овсій Кобзар; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації.
59. Овксентій Березовський; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації; 8 липня взятий німецькою владою в Кременчук.
60. Купріян Козаченко; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації; 8 липня взятий німецькою владою в Кременчук.
61. Євдоким Козаченко; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації; 8 липня взятий німецькою владою в Кременчук.
62. Аврам Юрченко; 21 червня повітовим старостою; за повітовим старостою;  звинувачений нач. 3-го району повітової варти в агітації.
63. Федір Білоусов; 22 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; взятий німецькою владою в Кременчук 8 липня.
64. Іван Клименко; 22 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; взятий німецькою владою в Кременчук 8 липня.
65. Сергій Яценко; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений повітовим старостою 8 липня.
66. Дмитро Семенович Яценко; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
67. Петро Якимович Делія; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
68. Андрій Максимович Будко; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
69. Іван Омелянович Фастовець; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений у виготовленні самогону; звільнений повітовим старостою 8 липня.
70. Яків Гнатович Співак; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
71. Сава Загнієв; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
72. Михайло Загнієв; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
73. Йосип Загнієв; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
74. Олексій Скрильник; 22 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
75. Іван Кармазин; 26 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений нач. 5-го району в агітації проти Гетьмана; 8 липня взятий німецькою владою в Кременчук.
76. Оттон Леопольдович Крушинський; 26 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений німецькою владою у вивозі хліба з Кобеляцького повіту; 6 липня взятий німецькою владою в Кременчук.
77. Борис Митрофанович Коваленко; 26 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації проти нової влади в Кременчуці та заарештований німецькою владою на 6 тижнів.
78. Василь Франко; 26 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; арештований німецькою владою на 6 тижнів за порушення тиші на вулиці.
79. Дмитро Микитенко; 26 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; арештований німецькою владою на 6 тижнів за порушення тиші на вулиці.
80. Яків Бондаренко; 28 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений німецькою владою в агітації; розстріляний німецькою владою 30 червня.
81. Павло Тоценко; 29 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений німецькою владою в агітації.
82. Ларіон Тоценко; 29 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений німецькою владою в агітації.
83. Данило Семенович Завізіон; 29 червня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений німецькою владою в пограбуваннях та замаху на життя; взятий німецькою владою.
84. Григорій Петрович Кудря; 29 червня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений в нанесенні образ сотникам, старості, писарю та ін.
85. Костянтин Кіндратович Вонар-Шевченко; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
86. Герасим Володимирович Суєта; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
87. Федір Іванович Таранець; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
88. Іван Іванович Ільченко; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
89. Андрій Федорович Кирилаха; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
90. Гаврило Максимович Касай; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
91. Петро Олексійович Перепелиця; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
92. Никифор Дмитрович Ластівка; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
93. Опанас Данилович Стогній; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
94. Андрій Іванович Кисіль; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.
95. Ірина Михайлівна Скоба; 30 червня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 3-го района повітової варти в агітації.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 608, арк. 2 - 6)

Post's attachments

1918.jpg
1918.jpg 158.73 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

135

Re: Кобелякский уезд

Арештовані у Кобеляцькому повіті в липні 1918 р., згідно представлення товариша прокурора Полтавського окружного суду по Кобеляцькій дільниці Гесслера, від 9 серпня 1918 р.
Графи: П.І.Б.; коли і ким арештований; за ким числиться; хто проводить дізнання і в чому звинувачується; коли звільнений чи переведений з тюрми, якщо таке відбулося.

Список
арештованих, що утримуються при Варті
за липень місяць 1918 р.

1. Григорій Левченко; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою;нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
2. Михайло Юрьєв; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
3. Никифор Лашко; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
4. Йосип Кравченко; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
5. Кирило Губарь; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
6. Андрій Василенко; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
7. Олексій Сигида; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
8. Захарій Жорняк; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації, звільнений повітовим старостою 30 липня.
9. Григорій Величко; 1 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 2-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації, звільнений німецькою владою 2 липня.
10. Данило Величко; 1 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 2-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації, відправлений до Кременчука 14 липня німецькою владою.
11. Борис Шимко; 1 липня німецькою владою; за повітовим старостою; нач. 1-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
12. Мефодій Литвин-Павленко; 3 липня німецькою владою; за німецьким комендантом;арешт при Варті на 6 тижнів за володіння зброєю.
13. Ілля Матющенко; 3 липня німецькою владою; за німецьким комендантом;арешт при Варті на 3 тижні за володіння зброєю.
14. Манек Юхим; 3 липня німецькою владою; за німецьким комендантом;арешт при Варті на 3 тижні за володіння зброєю, звільнений німецькою владою 26 липня.
15. Наум Мєшков; 3 липня німецькою владою; за німецьким комендантом;арешт при Варті на 3 тижні за володіння зброєю.
16. Хомутченко Степан; 3 липня німецькою владою; за німецьким комендантом;арешт при Варті на 3 тижні за володіння зброєю.
17. Пимон Хайло; 4 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 3-го району, звинувачений в більшовизмі.
18. Данило Сухін; 4 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в більшовизмі.
19. Григорій Сухін; 4 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в більшовизмі.
20. Петро Сухін; 4 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в більшовизмі.
21. Іван Соляник; 9 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в більшовизмі.
22. Соломон Ольшенбаум; 9 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; звільнений 10 липня німецькою владою.
23. Іван Калюжний (?); 9 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; звільнений 10 липня німецькою владою.
24. Мефодій Костенко; 9 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації проти Гетьмана та німецьких військ.
25. Яків Варич; 9 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації проти Гетьмана та німецьких військ.
26. Мефодій Наріжний; 9 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; арештований на 6 тижнів за приховування зброї.
27. Омелян Жук; 9 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; арештований на 6 тижнів за приховування зброї.
28. Іван Божко; 10 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
29. Федір Байрак; 11 липня нач. 2-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 2-го району, звинувачений у більшовизмі.
30. Яків Лупащенко; 11 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у стрільбі проти селян; відправлений 14 липня до Кременчука німецькою владою.
31. Василь Тригубенко; 11 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у стрільбі проти селян; відправлений 14 липня до Кременчука німецькою владою.
32. Семен Мусенко; 11 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у стрільбі проти селян; відправлений 14 липня до Кременчука німецькою владою.
33. Петро Лупащенко; 11 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у стрільбі проти селян; відправлений 14 липня до Кременчука німецькою владою.
34. Варфоломій Винник; 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го района Кобеляцького повіту, звинувачений у відібранні зброї в Тимошенка; звільнений німецькою владою 29 липня.
35. Василь Гарниця; 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го района Кобеляцького повіту, звинувачений у відібранні зброї в Тимошенка; звільнений німецькою владою 29 липня.
36. Гнат Гарниця; 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го района Кобеляцького повіту, звинувачений у відібранні зброї в Тимошенка; звільнений німецькою владою 29 липня.
37. Герасим Старушко; 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 5-го района Кобеляцького повіту, звинувачений у відібранні зброї в Тимошенка; звільнений німецькою владою 29 липня.
38. Матвій Пелиха (?); 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 3-го района Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації; звільнений 17 липня.
39. Йосип Хорошко; 12 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 3-го района Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
40. Савелій Кузенко; 14 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у приховуванні зброї; звільнений німецькою владою 23 липня.
41. Микола Кузенко; 14 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у приховуванні зброї; звільнений німецькою владою 23 липня.
42. Яків Гончар; 14 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; нач. 4-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у приховуванні зброї; звільнений німецькою владою 23 липня.
43. Марк Осипов; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Губарева.
44. Іван Саєнко; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Губарева.
45. Андрій Канюка; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Авінової.
46. Іван Юрась; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Авінової.
47. Петро Павелко; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Авінової.
48. Петро Підконов; 14 липня нач. 3-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; нач. 3-го району Кобеляцького повіту, звинувачений у агітації та захопленні землі у Авінової.
49. Федір Брижань; 17 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у приховуванні зброї; звільнений 24 липня.
50. Павло Безхлібний; 17 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у приховуванні зброї; звільнений 24 липня.
51. Сергій Безхлібний; 17 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у приховуванні зброї; звільнений 19 липня.
52. Павло Безхлібний; 17 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у приховуванні зброї; звільнений 23 липня.
53. Іван Ковтун; 18 липня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений у приховуванні зброї.
54. Мусій Ткаченко; 18 липня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений у приховуванні зброї.
55. Олексій Пальчик; 18 липня німецькою владою; за повітовим старостою; звинувачений у приховуванні зброї.
56. Андрій Стефанович; 19 липня нач. 1-го району; за повітовим старостою; нач. 1-го району, звинувачений у агітації проти Гетьмана.
57. Іван Нестеренко; 19 липня нач. 1-го району; за повітовим старостою; нач. 1-го району, звинувачений у агітації проти Гетьмана.
58. Михайло Найден; 19 липня кобеляцьким повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 5-го району, звинувачений у агітації.
59. Микола Решетюк; 19 липня кобеляцьким повітовим комендантом; за повітовим старостою; звинувачений у приховуванні зброї.
60. Василь Король; 22 липня нач. 2-го району Кобеляцького повіту; за німецьким комендантом; звинувачений у приховуванні зброї; звільнений 29 липня.
61. Ілля Іванович Заворотній; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
62. Микола Заворотній; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
63. Ілля Кіндратович Заворотній; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
64. Григорій Таранушич; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
65. Трохим Заворотній; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
66. Степан Бабич; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
67. Арсеній Різниченко; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
68. Никифор Довбня; 23 липня повітовим комендантом; за повітовим старостою; нач. 4-го району Кобеляцької Варти, звинувачений в агітації.
69. Василь Усенкуо; 24 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 25 липня.
70. Омелян Кушніренко; 24 липня повітовим старостою; за німецьким комендантом;арештований на 6 тижнів за зберігання зброї.
71. Федір Волошин; 24 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
72. Федір Шарий; 24 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. міської Варти, звинувачений у розграбуванні майна ... Вермана.
73. Семен Кримський; 28 липня кобеляцьким повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
74. Мойше Кримський; 28 липня кобеляцьким повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
75. Степан Коваленко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
76. Федір Гайдар; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
77. [в документі №75] Семен Василенко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
78. [в документі № 76 і далі за цим порядком] Олексій Василенко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
77.  Іван Найда; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
78. Іуда Хрін; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
79. Іван Ільченко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
80. Григорій Лимар; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
81. Мусій Пащенко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
82. Йосип Кладогуб; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
83. Юхим Золо...; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
84. Карпо Товстопят; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
85. Трохим Приходько; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
86. Костянтин Касай; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
87. Никифор Литвиненко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
88. Михайло Богданов; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
89. Петро Юрченко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
90. Кошкалда Григорій; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
91. Іван Збор...; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
92. Андрій Знаєнко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
93. Йосип Піддубний; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
94. Іван Пащенко; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
95. Мина Потреба; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
96. Павло Кулик; 28 липня повітовим старостою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в приховуванні зброї.
97. Степан Писанка; 28 липня повітовим старостою; за німецьким комендантом; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в приховуванні зброї.
98. Мирон Киприч; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 6-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
99. Іван Шепетя; 28 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; нач. 6-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в агітації.
100. Данило Сало; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
101. Омелян Киприч; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
102. Тимофій Самарський; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
103. Ларіон Шепетя; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
104. Михайло Божко; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
105. Павло Бейцук; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
106. Костянтин Юрченко; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
107. Тимофій Бейцук; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
108. Дмитро Наріжний; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
109. Андрій Ростаковський; 29 липня нач. 6-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації.
110. Михайло Коба; 30 липня нач. 1-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 1-го району, звинувачений в агітації.
111. Костянтин Решетило; 30 липня нач. 1-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 1-го району, звинувачений в агітації.
112. Арсеній Скуба; 30 липня нач. 1-го райноу Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 1-го району, звинувачений в агітації.
113. Архип Левченко; 31 липня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації.
114. Микола Безкибальний; 31 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
115. Захарій Ромась; 31 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
116. Фока Галь; 31 липня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації.
117. Андріян Рибалка; 31 липня нач. 3-го района Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 3-го району, звинувачений в агітації проти німців.
118. Микола Пронько; 31 липня нач. 3-го района Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 3-го району, звинувачений в агітації проти німців.
119. Василь Турчак; 31 липня нач. 3-го района Кобеляцького повіту; за повітовим старостою; нач. 3-го району, звинувачений в агітації проти німців.

Насправді їх тут 121 особа, писар збився на №77.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 608, арк. 8 - 11)

Post's attachments

1918_7.jpg
1918_7.jpg 194.17 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

136 ( 18-11-2023 15:31:32 змінене Relic hunter )

Re: Кобелякский уезд

Арештовані у Кобеляцькому повіті в серпні 1918 р., згідно представлення товариша прокурора Полтавського окружного суду по Кобеляцькій дільниці Гесслера, від 17 вересня 1918 р.
Графи: П.І.Б.; коли і ким арештований; за ким числиться; хто проводить дізнання і в чому звинувачується; коли звільнений чи переведений з тюрми, якщо таке відбулося.

Список
арештованих, що утримуються при Кобеляцькій Варті
за серпень місяць 1918 р.

1. Усенко Семен Іванович; 1 серпня повітовим старостою; за німецьким комендантом; арештований на 6 тижнів, звинувачений в агітації.
2. Пилипенко Михайло Федорович; 2 серпня нач. 7-го району Кобеляцької варти; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в пограбуванні В.Г...шовой, дізнання представлене старості
3. Кушніренко Микита Павлович; 2 серпня нач. 7-го району Кобеляцької варти; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в пограбуванні В.Г...шовой, дізнання представлене старості
4. Кушніренко Михайло Федорович; 2 серпня нач. 7-го району Кобеляцької варти; за повітовим старостою; нач. 5-го району Кобеляцького повіту, звинувачений в пограбуванні В.Г...шовой, дізнання представлене старості
5. Блоха Йосип Дмитрович; 3 серпня нач. 4-го району; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлене старості.
6. Онищенко Іван Олексійович; 3 серпня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в приховуванні казенного майна, дізнання представлене старості.
7. ЗАПИС ПРОПУЩЕНИЙ
8. Масляний Семен Васильович; 6 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості.
9. Немченко Гнат Іванович; 6 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості; звільнений 28 серпня.
10. Дяченко Конон Андрійович; 7 серпня нач. 5-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації та більшовизмі, дізнання представлене старості.
11. Близнюченко Василь Лаврентійович; 7 серпня нач. 5-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації та більшовизмі, дізнання представлене старості.
12. Охріменко Андрій Лаврентійович; 7 серпня нач. 5-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації та більшовизмі, дізнання представлене старості.
13. Кухаренко Дмитро Кузьмович; 7 серпня нач. 8-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації проти уряду, дізнання представлене старості.
14. Завізіон Данило Семенович; 7 серпня нач. 8-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації проти уряду, дізнання представлене старості.
15. Жорняк Захарій Якович; 7 серпня нач. 8-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації проти уряду, дізнання представлене старості.
16. Рясний Андрій Юхимович; 8 серпня нач. 8-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання проводить нач. 5-го району.
17. Корбут Архип Григорович; 12 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 15 серпня забраний в Кременчук.
18. Пищита Григорій Петрович; 12 серпня нач. 2-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлено старості; 15 серпня забраний в Кременчук.
19. Шкарбун Тихін Захарович; 12 серпня нач. 2-го району Кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлено старості; 15 серпня забраний в Кременчук.
20. Гавриш Степан Євстратійович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
21. Урізченко Іван Трифонович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
22. Гірено Антон Костянтинович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
23. Соболев Соломон Корнійович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
24. Урізченко Карпо Аврамович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
25. Урізченко Карпо Петрович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
26. Світличний Спиридон Петрович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
27. Урізченко Андрій Пилипович; 13 серпня повітовим комендантом; за німецьким комендантом; звинувачений в протиурядовій агітації; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки...
28. Гончаренко Андрій Михайлович; 15 серпня помічником начальника Варти; за повітовим старостою; звинувачений у більшовизмі; 30 серпня взятий німецькою владою для відправки в Кременчук.
29. Лечкань Парфентій Андрійович; 15 серпня затриманий Хорішківською земською управою; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлено старості.
30. Белін Василь Аврамович; 15 серпня затриманий Хорішківською земською управою; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлено старості.
31. Нездойминога Устим Сидорович; 15 серпня затриманий кобеляцьким повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання представлено старості.
32. Московець Аврам Олексійович; 15 серпня нач. 9-го району за приписом повітового старости; за німецьким комендантом; звинувачений в більшовизмі, дізнання передане кобеляцькому німецькому коменданту.
33. Греков Олексій Юхимович; 15 серпня нач. 9-го району за приписом повітового старости; за німецьким комендантом; звинувачений в більшовизмі, дізнання передане кобеляцькому німецькому коменданту; взятий 27 серпня німецькою владою для відправки на роботи.
34. Ковтун Михайло Захарович; 15 серпня нач. 9-го району за приписом повітового старости; за німецьким комендантом; звинувачений в більшовизмі, дізнання передане кобеляцькому німецькому коменданту; взятий 27 серпня німецькою владою для відправки на роботи.
35. Дикопавленко Андрій Харитонович; 15 серпня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в більшовизмі, дізнання передане старості; звільнений 24 серпня.
36. Епштейн Двид Хаїмович; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у шпигунстві, за вироком німецького коменданта арештований на 6 тижнів.
37. Чегрин Григорій Опанасович; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у агітації, дізнання проводить нач. 2-го району.
38. Канюка Федір Тихонович; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у агітації, дізнання проводить нач. 2-го району; звільнений 28 серпня німецьким комендантом.
39. Канюка Леонтій Федорович; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у агітації, дізнання проводить нач. 2-го району; 22 серпня взятий німецькою владою для відправки...
40. Канюка Андрій Степанович; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у агітації, дізнання проводить нач. 2-го району; 22 серпня взятий німецькою владою для відправки...
41. Юревич Іван; 16 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений у протиурядовій агітації; 22 серпня взятий німецькою владою для відправки...
42. Олійник Іван Дмитрович; 17 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості.
43. Перепелиця Василь Павлович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
44. Лях Степан Дмитрович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
45. Лось Дмитро Савич; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
46. Лось Яків Степанович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
47. Лісний Олексій Федорович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
48. Паліївець (Паливода-?) Євген Леонтійович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
49. Лях Степан Арсентійович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
50. Гармаш Федір Данилович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
51. Старушко Герасим Кіндратович; 18 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
52. Теличка Іван Васильович; 18 серпня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки в Кременчук.
53. Білоус Юхим Васильович; 18 серпня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 27 серпня взятий німецькою владою для відправки в Кременчук.
54. Красильний Петро Іванович; 20 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
55. Геращенко Петро Пилипович; 20 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
56. Рибалко Антон Дмитрович; 20 серпня нач. 6-го району; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
57. Кумпан Іван Семенович; 20 серпня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості; 27 серпня звільнений.
58. Огирь Володимир Іванович; 23 серпня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
59. Бриль Родіон Якович; 23 серпня нач. 7-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
60. Мешков Петро Каленикович; 23 серпня нач. 7-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
61. Мешков Яків Каленикович; 23 серпня нач. 7-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
62. Московець Василь Олексійович; 23 серпня нач. 7-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
63. Чорний Євген Григорович; 23 серпня нач. 7-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості; 24 серпня звільнений.
64. Шпиньков Сергій Демидович; 25 серпня нач. 6-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
65. Іванов Михайло Іванович; 25 серпня нач. 6-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
66. Кононенко Дмитро Дмитрович; 25 серпня нач. 6-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації, дізнання представлене старості.
67. Малик Олексій Єлисейович; 27 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; причини арешту затребувати в у німецького коменданта; 31 серпня звільнений.
68. Старчевський Яків Карпович; 27 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; причини арешту затребувати в у німецького коменданта; 31 серпня звільнений.
69. Карнаух Григорій Трохимович; 27 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; причини арешту затребувати в у німецького коменданта.
70. Кальницький Дмитро Олексійович; 28 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; причини арешту затребувати в у німецького коменданта.
71. Масич Гаврило Федотович; 30 серпня німецькою владою; за німецьким комендантом; причини арешту затребувати в у німецького коменданта.
72. Са... Яків Карпович; 30 серпня нач. 2-го району кобеляцької Варти; за повітовим старостою; звинувачений в агітації, дізнання представлене старості.

Їх тут 71 - запис №7 пропущено.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 608, арк. 12 - 14зв.)

Post's attachments

1918_8.jpg
1918_8.jpg 149.68 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

137

Re: Кобелякский уезд

Арештовані у Кобеляцькому повіті у серпні 1918 р., згідно представлення товариша прокурора Полтавського окружного суду по Кобеляцькій дільниці Гесслера, від 12 жовтня 1918 р.
Графи: П.І.Б.; коли і ким арештований; за ким числиться; хто проводить дізнання і в чому звинувачується; коли звільнений чи переведений з тюрми, якщо таке відбулося.

Відомість
арештованих протягом вересня в Кобеляцькому повіті,
за законом 2 серпня 1918 р.

1. Ульянич Яків Григорович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
2. Скубій Павло Федорович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
3. Ульянич Семен Маркович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
4. Скубій Григорій Михайлович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
5. Скубій Терентій Моісейович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
6. Тарасенко Потап Гаврилович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
7. Підіпригора Федір Андрійович; 2 вересня нач. 1-го району; за повітовим старостою; звинувачений в агітації; звільнений 26 вересня.
8. Кривуля Артем Семенович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації; звільнений 26 вересня.
9. Кривуля Кирило Артемович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації; звільнений 26 вересня.
10. Кривуля Федір Артемович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації; звільнений 26 вересня.
11. Старчик Іван Михайлович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації; звільнений 26 вересня.
12. Верговський Йосип Матвійович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації; звільнений 26 вересня.
13. Снісаренко Григорій Іванович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації.
14. Каневський Семен Микитович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації.
15. Пархоменко Семен Микитович; 4 вересня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений в протиурядовій агітації.
16. Кандела Іван Митрофанович; 4 вересня німецькою владою; за німецьким комендантом; дізнання проводить німецька влада, в чому звинувачується невідомо; звільнений 10 вересня.
17. Волошинова Євдокія Яківна; 4 вересня німецькою владою; за німецьким комендантом; дізнання проводить німецька влада, в чому звинувачується невідомо; звільнена 10 вересня.
18. Скубій Йосип Іванович; 4 вересня німецькою владою; за німецьким комендантом; дізнання проводить німецька влада, в чому звинувачується невідомо; звільнений 10 вересня.
19. Горпинченко Степан Олександрович; 6 вересня нач. 5-го району; за повітовим старостою; звинувачений в розгромі маєтку Сухотіна; 10 вересня звільнений.
20. Немудрий Трохим Іванович; 7 вересня німцями; за німецьким комендантом; дізнання за німецькою владою, в чому звинувачується - невідомо; звільнений 12 вересня.
21. Шевченко Сава Микитович; 13 вересня німцями; за німецьким комендантом; дізнання за німецькою владою, в чому звинувачується невідомо; звільнений 19 вересня.
22. Ярмола Роман Андрійович; 14 вересня нач. 7-го району; за губернським старостою; затриманий згідно ордеру губернського старости; ж ховтрня відправлений до Кременчука.
23. Ярмола Михайло Андрійович; 14 вересня нач. 7-го району; за губернським старостою; затриманий згідно ордеру губернського старости; 2 жовтрня відправлений до Кременчука.
24. Могиленко Степан Онисимович; 15 вересня нач. 7-го району; за губернським старостою; нач. 6-го району, звинувачений в агітації, незаконних реквізиціях; 2 жовтрня відправлений до Кременчука.
25. Таранушич Григорій Степанович; 16 вересня нач. 4-го району; за німецьким комендантом; затриманий згідно наказу німецької влади; 23 вересня взятий з-під варти німцями.
26. Білаш Василь; 19 вересня німецькою владою; за німецьким комендантом; в чому звинувачений невідомо; 23 вересня взятий з-під варти німцями.
27. Ківшар Дмитро Федорович; 20 вересня згідно припису повітового старости; за повітовим старостою; в чому звинувачений невідомо; 24 вересня звільнений.
28. Горпинченко Федот Кіндратович; 20 вересня згідно припису повітового старости; за повітовим старостою; в чому звинувачений невідомо; 24 вересня звільнений.
29. Хорішман Максим Іванович; 20 вересня згідно припису повітового старости; за повітовим старостою; в чому звинувачений невідомо; 24 вересня звільнений.
30. Ківшар Павло Сергійович; 20 вересня згідно припису повітового старости; за повітовим старостою; в чому звинувачений невідомо; 24 вересня звільнений.
31. Семиволос Юхим ?; 20 вересня згідно припису повітового старости; за губернським старостою; в чому звинувачений невідомо; 2 жовтня відправлений в Кременчук.
32. Богдан Степан Прокопович; 20 вересня згідно припису повітового старости; за повітовим старостою; в чому звинувачений невідомо; 24 вересня звільнений.
33. Видинева Агрепіна Корніївна; 25 вересня [в тексті - жовтня] німецькою владою; за німецькою владою; дізнання проводиться німцями, в чому звинувачена невідомо; 2 жовтня взята німцями для відправки за належністю.
34.Парусенко Гнат; 27 вересня [в тексты - жовтня] німцями; за німецькою владою; дізнання проводиться німцями, в чому звинувачена невідомо; 2 жовтня взята німцями для відправки за належністю.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 608, арк. 17 - 18)

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: Taranushich1

Share

138

Re: Кобелякский уезд

Арештовані у Кобеляцькому повіті в жовтні 1918 р., згідно представлення товариша прокурора Полтавського окружного суду по Кобеляцькій дільниці Гесслера, від 12 листопада 1918 р.
Графи: П.І.Б.; коли і ким арештований; за ким числиться; хто проводить дізнання і в чому звинувачується; коли звільнений чи переведений з тюрми, якщо таке відбулося.

Відомості
про адміністративні арешти за жовтень 1918 р.
по Кобеляцькій дільниці

1. Олексій Григорович Климович; 2 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; звільнений 4 жовтня.
2. Докторський Петро Іванович; 3 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; відправлений німцями в Кременчук 4 жовтня.
3. Степан Кононович Галь; 3 жовтня нач. 2-го району Кобеляцької варти за приписом повітового старости від 29 липня; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї.
4. Усенко Семен; 4 жовтня нач. міської Варти; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; взятий німцями 8 жовтня для відправки в Кременчук.
5. Сахновський Олександр Михайлович; 6 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; взятий німцями 8 жовтня для відправки в Кременчук.
6. Михайло Васильович Найден; 6 жовтня нач. 5-го району; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; взятий німцями 8 жовтня для відправки в Кременчук.
7. Дмитро Максимович Васюта; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня звільнений повітовим старостою.
8. Никифор Пилипович Шевченко; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня відправлений до нач. 7-го району для дізнання.
9. Олександр Опанасович Васюта; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня звільнений.
10. Петро Федотович Хорішман; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня відправлений до нач. 7-го району для дізнання.
11. Кіндрат Євстратович Борт; 14 жовтня повітовим старостою; за повітовим старостою; звинувачений нач. 1-го району у вчиненні спротиву при обшуці на предмет зброї; 20 жовтня звільнений нач. повітової Варти.
12. Антон Євстратович Борт; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня відправлений до нач. 7-го району для дізнання.
13. Митрофан Євстратович Борт; 12 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 20 жовтня відправлений до нач. 7-го району для дізнання.
14. Павло Миколайович Стовбун; 16 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 19 жовтня звільнений.
15. Микола Йосипович Кінебас; 16 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї, арешт на 5 тижнів.
16. Григорій Степанович Овчаренко; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї, арешт на 5 тижнів.
17. Іван Степанович Власенко; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 21 жовтня звільнений.
18. Пилип Миколайович Дашко; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 21 жовтня звільнений.
19. Андрій Федорович Продан; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 21 жовтня звільнений.
20. Олексій Іванович Лісний; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї.
21. Юхим Іванович Лісний; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 23 жовтня звільнений.
22. Митрофан Юхимович Денисенко; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 2 листопада взятий німецькою владою для відправки за приналежністю.
23. Захарій Трохимович Антоненко; 19 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї; 2 листопада взятий німецькою владою для відправки за приналежністю.
24. Олександр Булдовський; 23 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в агітації; 2 листопада взятий німецькою владою для відправки за приналежністю.
25. Костянтин Степанович Сергеєв; 27 жовтня за приписом губернського старости; за полтавським губернським старостою; звинувачений в агітації; 2 листопада відправлений в Полтавську тюрму.
26. Трохим Семенович Чепіжний; 27 жовтня за приписом губернського старости; за полтавським губернським старостою; звинувачений в агітації; 2 листопада відправлений в Полтавську тюрму.
27. Митрофан Григорович Карнаух; 29 жовтня німецькою владою; за німецьким комендантом; звинувачений в приховуванні зброї.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 608, арк. 20 - 21зв.)

Post's attachments

1918_6.jpg
1918_6.jpg 158.72 kb, 1 downloads since 2023-11-18 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: Ann, О.І.2

Share

139 ( 20-11-2023 11:40:35 змінене Relic hunter )

Re: Кобелякский уезд

Список затриманих гетьманською вартою в Кобеляцькому повіті. Складений між 9 та 29 червня 1918 р. на 86 осіб.
Графи: П.І.Б.; ким і коли затриманий; відмітка про звільнення.

Список
про всі арешти що мали місце в Кобеляцькому повіті
у зв'язку з останньою зміною влади в Україні

1. Яким Ткаченко; комісаром 4-ї дільниці Кобеляцького пов., 21 березня.
2. Іван Коваленко; комісаром 4-ї діл. Кобеляцького пов., 21 березня.
3. Клим Панасенко; Кобеляцьким пов. комендантом, 9 квітня; звільнений.
4. Микола Решетюк; Кобеляцьким пов. комендантом, 9 квітня; звільнений.
5. Михайло Перепелиця; комісаром м. Кобеляки, 25 березня; під арештом при міліції.
6. Олена Перепелиця; комісаром комісаром м. Кобеляки, 25 березня; звільнена.
7. Володимир Марченко; комісаром комісаром м. Кобеляки, 25 березня; звільнений.
8. Харитон Омеляненко; комісаром комісаром м. Кобеляки, 25 березня; звільнений.
9. Яків Карнаух; комісаром м. Кобеляки, 25 березня; звільнений.
10. Федот Король; комісаром 2-ї діл., 24 квітня; втік з-під варти.
11. Федір Абраменко; комісаром 2-ї діл., 24 квітня; звільнений.
12. Федір Таранець; комісаром 5-ї діл., 24 квітня; звільнений.
13. Федір Скоба; комісаром 5-ї діл., 24 квітня; звільнений.
14. Євтихій Писанка; комісаром 5-ї діл., 24 квітня; звільнений.
15. Григорій Кулик; комісаром 5-ї діл., 24 квітня; звільнений.
16. Іван Скоряк; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
17. ЗАПИС ПРОПУЩЕНО
18. Дмитрій Герус; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
19. Михайло Піддубний; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
20. Опанас Скоряк; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
21. Іван Деревянка; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
22. Яків Срібний; комісаром 5-ї діл.; звільнений.
23. Євстафій Косиця; комісаром 2-ї діл.; звільнений.
24. Іван Осадчук; комісаром 2-ї діл.; звільнений.
25. Петро Чернявський; комісаром 2-ї діл.; звільнений.
26. Іван Олексенко; комісаром 4-ї діл., 9 травня; перебуває під арештом при міліції.
27. Петро Олексенко; комісаром 4-ї діл., 9 травня; звільнений.
28. Никифор Олексенко; комісаром 4-ї діл., 9 травня; звільнений.
29. Федір Гадяцький; комісаром 1-ї діл., 10 травня; звільнений.
30. Михайло Ворушило; комісаром 1-ї діл., 10 травня; перебуває під арештом при міліції.
31. Семен Ромашенко; комісаром 1-ї діл., 10 травня; перебуває під арештом при міліції.
32. Василь Перепелиця; німецьким комендантом, 12 травня; звільнений.
33. Овсій Чечель; німецьким комендантом, 12 травня; звільнений.
34. Максим Хребто; комісаром 3-ї діл., 29 квітня; перебуває під арештом при міліції.
35. Арсен Твердохлібов; комісаром 1-ї діл., 10 травня; перебуває під арештом при міліції.
36. Петро Півнюк; німецьким комендантом; звільнений.
37. Микола Онисимов; німецьким комендантом; звільнений.
38. Антон Чопенко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
39. Іван Чопенко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
40. Іван Чопенко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
41. Трохим Чопенко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
42. Григорій Бондаренко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
43. Василь Назаренко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
44. Опанас Пироженко; комісаром 5-ї діл., 14 травня; перебуває під арештом при міліції.
45. Овсій Божко; німецьким комендантом; звільнений.
46. Сидір Васичка; німецьким комендантом; перебуває під арештом в міліції.
47. Семен Масняк; німецьким комендантом; перебуває під арештом в міліції.
48. Юхим Глущенко; німецьким комендантом; перебуває під арештом в міліції.
49. Степан Дураченко; комісаром 2-ї діл.; перебуває під арештом при міліції.
50. Марко Сірий; німецькою владою; перебуває під арештом.
51. Іван Ткач; німецькою владою; перебуває під арештом.
52. Іван Шаповалов; німецькою владою; перебуває під арештом.
53. Дмитро Курачій; німецькою владою; перебуває під арештом.
54. Мефодій Костогриз; німецькою владою; перебуває під арештом.
55. Петро Педька; німецькою владою; перебуває під арештом.
56. Федір Погребняк; німецькою владою; перебуває під арештом.
57. Степан Бульченко; німецькою владою; перебуває під арештом.
58. Віктор Калениченко; німецькою владою; перебуває під арештом.
59. Олександр Бутенко; німецькою владою; перебуває під арештом.
60. Григорій Старостенко; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
61. Дмитро Бутенко; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
62. Герасим Гассан; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
63. Тихін Бойко; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
64. Єрмолай Слок; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
65. Іван Невмивака; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
66. Яким Маринич; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
67. Гнат Клозенко; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
68. Василь Баранник; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
69. Петро Лук'янов; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
70. Григорій Гудим; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
71. Трохим Соломаха; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
72. Григоірй Волошин; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
73. Семен Левченко; німецькою владою; перебуває під арештом в міліції.
74. Микола Шварц-Герц; німецькою владою; звільнений.
75. Дубовик; німецькою владою; звільнений.
76. Іван Кривогузенко; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
77. Михайло Мокієнко; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
78. Микита Черкес; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
79. Федір Дулепа; комісаром м.Кобеляки; перебуває під арештом в міліції.
80. Лейба Катерзор; комісаром м.Кобеляки; звільнений.
81. Василь Дубина; комісаром м.Кобеляки; звільнений.
82. Григорій Масич; комісаром м.Кобеляки; звільнений.
83. Іван Хорішман; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
84. Моісей Скоряк; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
85. Василь Сундук; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
86. Петро Ківшар; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.
87. Ілля Корсун; комісаром 5-ї діл.; перебуває під арештом в міліції.

(ДАПО, ф. 138, оп. 1, спр. 606, арк. 13 - 14зв.)

Post's attachments

1918.jpg
1918.jpg 207.21 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: О.І., mike.kilo2

Share

140

Re: Кобелякский уезд

Є думка, що Драбинин Кут - це с.Драбинівка, Кобеляцького повіту.
На карті 1869 р. - Дробинівка.
Зняте з обліку Рішенням Полтавської обласної ради 28 лютого 1995 року.
Запис про набір в рекрути Юхима Тимофійовича Склянко Губернським рекрутським присутствієм, 1 лютого 1819 р.
(ДАПО, ф. 976, оп. 1, спр. 3, арк. 21)

Post's attachments

1819.jpg
1819.jpg 217.79 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share