1

Тема: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Хотелось-бы обсудить тему оцифровки и индексации той генеалогической информации, которую мы накапливаем на протяжении исследований своей родословной.

Чтобы не было разночтений в терминах, предлагаю оцифровкой называть фотокопирование разных документов (цифровое, конечно же, что следует из названия).
Это копии выполненные самостоятельно или созданные другими и взятые из разных источников (тот же FamilySearch, Wiki, всякие обменники, сайты архивов и т.д.)
Форматы данных чаще всего:
- графические (JPEG, PNG и т.д) - одна фотка - одна страница или разворот
- PDF - как правило один файл - одно дело (или его часть)

Индексация - это "набивание" информации из архивных документов или их копий в любой из форматов, по которым можно выполнить поиск, например:
- текстовые редакторы Word, Excel, тот же PDF, но с текстовым слоем и даже банальный Блокнот (txt)
- Генеалогические программы и Базы данных (My Herritage, Древо жизни, GenoPro и т.д.)

Что касается генеалогических программ, то здесь все относительно понятно - каждый выбирает свою и вводит в неё ту информацию, которую позволяет конкретная программа. Тем по выбору этих программ множество и не хотелось бы ее затрагивать в этом топике.

А вот что касается индексации архивных документов (а это, в первую очередь метрики, исповедки, ревизии, реестры, переписи и т.д.), то здесь интересно кто какие практические приёмы наработал.

В принципе, предлагаю этот опыт и сделать темой для обсуждения.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

2

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Я начинала с экселевских файлов, но отказалась от них, так как не видно связей.
Сейчас индесирую несколько сел сразу в программу My Herritage Family Tree Builder.
Но это скорее не индексация, а построение дерева для выявления всех родственных связей. Такое  работает, если мало пришлых людей.
Индексировала на сайте familysearch. С удовольствием делала бы там это и для своих сел.
На данный момент не нашла хорошей программы именно для индексации.

Share

3 ( 22-02-2021 21:54:24 змінене Kora )

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Предлагаете по прежнему путать значение терминов, как делают госархивы и неофиты (((

Фотокопирование - способ получения копий с текстовых, графических и иллюстративных оригиналов документов методами, применяемыми в фотографии.

Оцифровка (англ. digitization) — описание объекта, изображения или аудио- видеосигнала (в аналоговом виде) в виде набора дискретных цифровых замеров (выборок) этого сигнала/объекта, при помощи той или иной аппаратуры, то есть перевод его в цифровой вид, пригодный для записи на электронные носители.


Практический пример:

- держа в руках изображение на фотографии или микрофильме - это у вас на руках объект фотокопирования;
- держа в руках карту памяти с фото-изображением или видео в любом формате - это у вас на руках объект содержащий результат оцифровки.


Что касается сабжа, то для документальных исследований использую сразу несколько вариантов и принципов для разных целей, т.к. все они имеют свой комплект достоинств и недостатков относительно поставленных задач, исходных данных, затрат различных ресурсов и вариантов процессов аналитики.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

4

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Для себе знайшов досить зручний спосіб індексації у вигляді гугл-таблиць (Google Sheets)
Ось які переваги:
1. Вони зберігаються в хмарі і прив’язані до вашого Google аккаунту, тобто не зникнуть, якщо раптом якісь проблеми з комп’ютером, злетіла система, зламався жорсткий диск, вимкнули світло, ви забули зберегти тощо.
2. За замовчанням доступ до документу маєте тільки Ви, але дуже зручно давати доступ на редагування або перегляд окремим людям (просто додаєте їх поштову адресу) і потім разом працювати над заповненням.
3. Легкість в користуванні - виглядає і працює як звичайний Excel в браузері, є швидкий пошук по документу, автодоповнення, форматування тощо.

А що саме виписувати - залежить від наявності часу та можливості. Зазвичай для швидкої індексації просто виписую номер запису, прізвища і населені пункти. Якщо потім дізнаєшся якесь нове прізвище в роду - то дуже легко знайти пошуком по таблиці усі потрібні записи з цим прізвищем і їх повторно переглянути, щоб уточнити. Якщо час дозволяє, то варто завести окремі колонки ще й для імен, по-батькові, віку тощо. Тоді й різні збіги або зміну прізвищ буде простіше відслідковувати.

Чому не раджу одразу будувати дерево, бо це дуже часозатратно, і плюс часто виникає плутатина - різні люди виявляються однією людиною, або навпаки один умовний Іван Мельник може бути насправді 3 різними людьми і 3 різними родинами... Або десь у дружини змінилося по-батькові і ти вже не знаєш - це та сама людина і просто писар помилився, але тоді неясно яке по-батькові вірне, чи то перша дружина померла, а це вже друга. А потім коли з часом це з’ясовується, то доводиться все це в дереві вишукувати, розділяти, уточнювати і т.д. А так в таблицях є чітка структура і послідовність записів, а в дерево вношу тільки "свої" прізвища і зв’язки, бо по ним є глибше розуміння.

5

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Я теж будую деревом по можливості. Найбільший проект спочатку був у екселі, тепер заново відтворюю те саме у ДЖ. Коли не очевидно, хто це - просто вношу запис, без прив’язки до інших, та з коментарями, як у запису. Років за 20-25 (записів) воно здебільшого стає зрозумілим, про кого йшлося, якщо залишилися нащадки в тому ж селі.

Погоджуюся, що ідеально було б індексувати записи по потрібному населенному пункту прямо на familysearch, але в них потрібних мені сел немає. Робити великий проект в МХ чи гені онлайн не готова. Бо в МХ його мало хто бачить, плюс за мою ж роботу платний доступ треба мати. А в гені неперевірені шматочки так розповзуться по сусідніх деревах, що потім і не виправиш ту плутанину.

Порівнюючи те, що маю в екселі і дані з ДЖ можу сказати, що ексел і подібні таблиці, без наглядного дерева дуже погано працюють для великого села, де одночасно використовували для людини ім’я-прізвище, ім’я-прізвисько, ім’я-по батькові. Плюс прізвиська мінялися, і дружинам імена плутали, і дітям. Усе плутали.

А от мати на тому ж Кустоші, наприклад, позначки, у кого можна питати про ті чи інші села - то б було зручно, щоб дурну роботу (зокрема по пошуку наречених в сусідніх селах) не переробляти заново.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

6

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Kora пише:

Предлагаете по прежнему путать значение терминов, как делают госархивы и неофиты (((

Фотокопирование - способ получения копий с текстовых, графических и иллюстративных оригиналов документов методами, применяемыми в фотографии.

Оцифровка (англ. digitization) — описание объекта, изображения или аудио- видеосигнала (в аналоговом виде) в виде набора дискретных цифровых замеров (выборок) этого сигнала/объекта, при помощи той или иной аппаратуры, то есть перевод его в цифровой вид, пригодный для записи на электронные носители.

Практический пример:

- держа в руках изображение на фотографии или микрофильме - это у вас на руках объект фотокопирования;
- держа в руках карту памяти с фото-изображением или видео в любом формате - это у вас на руках объект содержащий результат оцифровки.

Я сразу предложил определиться с формулировками, чтобы избежать демагогии что и как нужно называть. Фотокопия - это копия выполненная фотоаппаратом (или устройством использующим фотографический принцип, тем же сканером). Так как сейчас 21 век на дворе и уже 20 лет мы пользуемся цифровыми фотоаппаратами, то процесс создания именно цифровых фотокопий и предлагаю называть оцифровкой - перевод с бумажных носителей на цифровые. 

Так как некоторые под оцифровкой могут понимать создание цифрового документа - не изображения (как это пытаетесь сделать Вы, так как Ваша формулировка "пригодный для записи на электронные носители" подходит как для изображений, так и для офисных документов), поэтому я и решил этот вид создания цифрового документа назвать устоявшимся в генеалогической среде термином "индексирование", позаимствованным у мормонов.

На этом предлагаю закончить демагогию и перейти к практическому обсуждению.

PS Если же у Вас есть огромное количество фотокопий, выполненных на аналоговой пленке или на стеклах-негативах, то предлагаю Вам создать отдельную тему и там обсудить способы оцифровки этих раритетов истории smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

7

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

notizia пише:

Я начинала с экселевских файлов, но отказалась от них, так как не видно связей.
Сейчас индесирую несколько сел сразу в программу My Herritage Family Tree Builder.
Но это скорее не индексация, а построение дерева для выявления всех родственных связей. Такое  работает, если мало пришлых людей.
Индексировала на сайте familysearch. С удовольствием делала бы там это и для своих сел.
На данный момент не нашла хорошей программы именно для индексации.

Да, вот о программах для индексации интересно.

Но для начала расскажу о своем многолетнем опыте индексации.
Первый проект был общим, к которому я присоединился, когда формат уже устоялся, и мне не оставалось ничего, как играть по общим правилам. Это была таблица в Ворде, которая по максимуму повторяла всю разметку исходного документа (Ревизской сказки). Текст также набивался со всеми особенностями дореволюционной орфографии с "ятями", "твердыми знаками". Это выглядело эффектно, но работа шла тяжело. Не столько из-за "ятей" (я их приспособился вставлять последующей автозаменой), а именно из-за особенности работы с таблицей в ворд, где разметкой нужно было отделять не только разных персон, но и отдельные семьи, где правая часть (там где женщины) не всегда совпадала с "мужской".

Потом у меня был еще один совместный проект (метрики), где тоже было много информации, но я уже там внедрил в документ много макросов и полуавтоматизировал работу. Например при набивании имени-фамилии отца (при рождении ребенка), сразу по вышестоящим данным искалась его жена и восприемники (которые часто у разных детей в одной семье повторялись) и была еще куча всякой малой автоматизации.
Недостаток этого документа был в том, что метрики были выборочные. Да и со временем я понял, что в них особого смысла нет, так как информация все равно параллельно заносилась в Дерево и мне особо эти файлы впоследствии и не пригодились.

Потом еще было несколько своих "проектов", где я уже сам определял формат документа. Был вариант, когда я в Excel слева вставлял изображение, а рядом в этом же файле делал индексацию. Индексировать было легко (изображение находилось вот тут рядышком), но процесс подготовки - обрезать, осветлить и вставить все изображения в файл, был трудоемким. Я от него тоже отказался.

Сейчас у меня все еще используются несколько форматов, хотел узнать какие форматы "прижились" у других. Может есть интересные идеи

В конце концов, я сейчас вроде бы чаще всего пользуюсь просто Вордом, без разметки, просто выделяю шрифтом ключевые моменты для наглядности. Имена стараюсь унифицировать, так как последующий поиск гораздо легче, если не приходится искать все варианты имени (Ияков, Иаков, Яков, Татиана, Татьяна и т.д.)

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: AppS, DVK_Dmitriy2

Сайт ww2

Share

8

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ktaras пише:

Для себе знайшов досить зручний спосіб індексації у вигляді гугл-таблиць (Google Sheets)
Ось які переваги:
1. Вони зберігаються в хмарі і прив’язані до вашого Google аккаунту, тобто не зникнуть, якщо раптом якісь проблеми з комп’ютером, злетіла система, зламався жорсткий диск, вимкнули світло, ви забули зберегти тощо.
2. За замовчанням доступ до документу маєте тільки Ви, але дуже зручно давати доступ на редагування або перегляд окремим людям (просто додаєте їх поштову адресу) і потім разом працювати над заповненням.
3. Легкість в користуванні - виглядає і працює як звичайний Excel в браузері, є швидкий пошук по документу, автодоповнення, форматування тощо.

Ну, це скоріше не про формат індексації, а про спосіб його зберігання. Ніщо не заважає створювати і зберітати на компьютері, періодично синхронізуючи з хмарою. Може я ретроград, але коли в мене все по папочкам саме на компі, мені так простіше. Адже документів ну дуже багато і їх каталогізація це також окрема тема (дуже цікава, до речі), яка постійно зазнає змін протягом років.

ktaras пише:

А що саме виписувати - залежить від наявності часу та можливості. Зазвичай для швидкої індексації просто виписую номер запису, прізвища і населені пункти. Якщо потім дізнаєшся якесь нове прізвище в роду - то дуже легко знайти пошуком по таблиці усі потрібні записи з цим прізвищем і їх повторно переглянути, щоб уточнити. Якщо час дозволяє, то варто завести окремі колонки ще й для імен, по-батькові, віку тощо. Тоді й різні збіги або зміну прізвищ буде простіше відслідковувати.

В мене був такий варіант - виписувати тільки прізвища, щоб по ним потім швидко знаходити місце запису. А згодом підіймати цифрову її копію, точно знаючи в якомі місці те, що мені потрібно. Навіть я так зробив одного разу з переписом населення 1897 по "своїм" населеним пунктам. Але часто потрібен пошук саме по імені та по-батькові. Це коли шукаєш шлюб і потрібно знайти всі варіанти "Марія Яківна" потрібного віку у населеному пункті. Незалежно від прізвища. От і шукаєш всіх Марій потрібного віку, в яких батько - Яків.

ktaras пише:

Чому не раджу одразу будувати дерево, бо це дуже часозатратно, і плюс часто виникає плутатина - різні люди виявляються однією людиною, або навпаки один умовний Іван Мельник може бути насправді 3 різними людьми і 3 різними родинами... Або десь у дружини змінилося по-батькові і ти вже не знаєш - це та сама людина і просто писар помилився, але тоді неясно яке по-батькові вірне, чи то перша дружина померла, а це вже друга. А потім коли з часом це з’ясовується, то доводиться все це в дереві вишукувати, розділяти, уточнювати і т.д. А так в таблицях є чітка структура і послідовність записів, а в дерево вношу тільки "свої" прізвища і зв’язки, бо по ним є глибше розуміння.

А от тут не погоджусь. Це різні процеси, з яких один допомагає одному. Завдяки індексованим даним (ревізіям, сповідалкам) в нас розростається дерево. І завдяки дереву нам легше розібратись у хитросплетіннях ситуацій конкретної метрички або ревізії з їх помилками і плутаниною.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

9

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:

Погоджуюся, що ідеально було б індексувати записи по потрібному населенному пункту прямо на familysearch, але в них потрібних мені сел немає. Робити великий проект в МХ чи гені онлайн не готова. Бо в МХ його мало хто бачить, плюс за мою ж роботу платний доступ треба мати. А в гені неперевірені шматочки так розповзуться по сусідніх деревах, що потім і не виправиш ту плутанину.

Так, я також трохи індексував на FS, але з тих же причин припинив це робити. І навіть не тільки тому, що корисніше було б їндексувати "свої" села, а й том, що по "чужим" селам набагато більше помилок у зв'язку з тим, що прізвища невідомі і у правильності їх написання постійно сумніваєшся. На що марно додатково витрачається час.

luvi пише:

А от мати на тому ж Кустоші, наприклад, позначки, у кого можна питати про ті чи інші села - то б було зручно, щоб дурну роботу (зокрема по пошуку наречених в сусідніх селах) не переробляти заново.

Що таке "кустоші"? Я не в темі.
Додано: Побачив. Буду вивчати.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

10

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

...
Так как некоторые под оцифровкой могут понимать создание цифрового документа - не изображения (как это пытаетесь сделать Вы, так как Ваша формулировка "пригодный для записи на электронные носители" подходит как для изображений, так и для офисных документов), поэтому я и решил этот вид создания цифрового документа назвать устоявшимся в генеалогической среде термином "индексирование", позаимствованным у мормонов.

На этом предлагаю закончить демагогию и перейти к практическому обсуждению.

PS Если же у Вас есть огромное количество фотокопий, выполненных на аналоговой пленке или на стеклах-негативах, то предлагаю Вам создать отдельную тему и там обсудить способы оцифровки этих раритетов истории smile

Угу, ясно-понятно)))))
Хорошо, что не распиналась тут про свои ноу-хау.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

11

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Kora пише:
ww2 пише:

...
Так как некоторые под оцифровкой могут понимать создание цифрового документа - не изображения (как это пытаетесь сделать Вы, так как Ваша формулировка "пригодный для записи на электронные носители" подходит как для изображений, так и для офисных документов), поэтому я и решил этот вид создания цифрового документа назвать устоявшимся в генеалогической среде термином "индексирование", позаимствованным у мормонов.

На этом предлагаю закончить демагогию и перейти к практическому обсуждению.

PS Если же у Вас есть огромное количество фотокопий, выполненных на аналоговой пленке или на стеклах-негативах, то предлагаю Вам создать отдельную тему и там обсудить способы оцифровки этих раритетов истории smile

Угу, ясно-понятно)))))
Хорошо, что не распиналась тут про свои ноу-хау.

Да, хорошо, что не стали "распинаться". Все равно нам "неофитам" этих высоких "ноу-хау" не постичь своим ограниченным кругозором. Только бы своё драгоценное время потратили зря. wink

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

12

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:

А от мати на тому ж Кустоші, наприклад, позначки, у кого можна питати про ті чи інші села - то б було зручно, щоб дурну роботу (зокрема по пошуку наречених в сусідніх селах) не переробляти заново.

Подивився я на Кустош. Як на мене трохи дивний проект.
Погоджуюсь з Вами, що набагато корисніше було би координувати учасників між собою.

Є схожий проект на VGD, де на мапі можна подивитись хто з учасників форуму з якими населеними пунктами працює. Але він реалізований на Yandex-картах, а вони у нас заблоковані. Але я дивився через VPN на них - наповнення не дуже.
У всякому разі що стосується України. Нового нічого не знайшов.

Але мета Кустошів трошки інша. Хоча біда та сама - наповнення страждає. Для того, щоб підтримувати такі проекти актуальними потрібні надзусилля. Зазвичай все "движком" і закінчуються.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

13

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

Є схожий проект на VGD, де на мапі можна подивитись хто з учасників форуму з якими населеними пунктами працює. Але він реалізований на Yandex-картах, а вони у нас заблоковані. Але я дивився через VPN на них - наповнення не дуже.
У всякому разі що стосується України. Нового нічого не знайшов.

Як на мене, то проект на vdg і Кустош - це зовсім різні "речі"/проекти.
Так, Ви праві, "Хоча біда та сама - наповнення страждає. Для того, щоб підтримувати такі проекти актуальними потрібні надзусилля. Зазвичай все "движком" і закінчуються."
Кустош - це база даних, якщо(!) її наповнювати таким чином, як писав про це автор, то це і буде найкращий варіант індексації, бо: можна шукати у будь яких напрямках: прізвища - населені пункти - різні види документів і т.д. і т. ін., робити будь-які вибірки і т.д. Звичайно, я можу помилятися, але це перший і поки що єдиний подібний проект/БД.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: ww2, gennadii54082

Share

14

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

kuks70 пише:
ww2 пише:

Є схожий проект на VGD, де на мапі можна подивитись хто з учасників форуму з якими населеними пунктами працює. Але він реалізований на Yandex-картах, а вони у нас заблоковані. Але я дивився через VPN на них - наповнення не дуже.
У всякому разі що стосується України. Нового нічого не знайшов.

Як на мене, то проект на vdg і Кустош - це зовсім різні "речі"/проекти.
Так, Ви праві, "Хоча біда та сама - наповнення страждає. Для того, щоб підтримувати такі проекти актуальними потрібні надзусилля. Зазвичай все "движком" і закінчуються."
Кустош - це база даних, якщо(!) її наповнювати таким чином, як писав про це автор, то це і буде найкращий варіант індексації, бо: можна шукати у будь яких напрямках: прізвища - населені пункти - різні види документів і т.д. і т. ін., робити будь-які вибірки і т.д. Звичайно, я можу помилятися, але це перший і поки що єдиний подібний проект/БД.

Коли я писав, що є схожий проект, то я мав на увазі схожий на пропозицію luvi : "А от мати на тому ж Кустоші, наприклад, позначки, у кого можна питати про ті чи інші села - то б було зручно, щоб дурну роботу (зокрема по пошуку наречених в сусідніх селах) не переробляти заново." Так от, схоже реалізовано в рамках форуму VGD і його учасників.

А що до конкретно Кустош, так, можливо вона (база) унікальна, але як все універсальне (тут і справи, і населені пункти і прізвища, і територіальний устрій, і церкви) потребує дуже відповідального ставлення при заповненні. Якщо проект розрахований на багато користувачів (а такі масштабні проекти поодинці робити бесперспективно), то такої дисципліни від усіх учасників добитись важко. І достоїнства проекту перетворюються у його недолік - якісного контенту дуже мало, інтерес з часом у користувачів до нього падає... На превеликий жаль.
У нас зараз навіть у архівах банально далеко не по всіх справах є географічний довідник. От такі проекти з простою метою я бачу перспективними. Але навіть по таким досить важко досягти мети силами лише ентузіастів.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

15 ( 23-02-2021 16:43:52 змінене kuks70 )

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

А що до конкретно Кустош, так, можливо вона (база) унікальна, але як все універсальне (тут і справи, і населені пункти і прізвища, і територіальний устрій, і церкви) потребує дуже відповідального ставлення при заповненні. Якщо проект розрахований на багато користувачів (а такі масштабні проекти поодинці робити бесперспективно), то такої дисципліни від усіх учасників добитись важко. І достоїнства проекту перетворюються у його недолік - якісного контенту дуже мало, інтерес з часом у користувачів до нього падає... На превеликий жаль.
У нас зараз навіть у архівах банально далеко не по всіх справах є географічний довідник. От такі проекти з простою метою я бачу перспективними. Але навіть по таким досить важко досягти мети силами лише ентузіастів.

Повністю згоден з Вами.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: gennadii54081

Share

16 ( 23-02-2021 18:13:12 змінене ktaras )

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Щодо Кустошу - я автор цього проекту, але вже мабуть 2 роки нічого не оновлював.

Ось про нього окрема тема, давайте продовжувати діалог там: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=47573

Якщо коротко, то за кілька місяців я планую його перезапустити і зробити більш інтерактивним і клієнто-орієнтованим.

По-перше, я дійсно бачу великий запит на кооперацію і спільні пошуки серед різних користувачів і дослідників, тому хочу зробити можливість відмічати на мапі населені пункти і прізвища, якими користувачі цікавляться (по аналогії з мапою на ВГД), і в першу чергу працювати над наповненням даних саме по тих населених пунктах і регіонах, де найбільший попит. Думаю, таким чином можна долучити дуже багато користувачів (через генеалогічні групи на ФБ, інші форуми тощо). Даних буде набагато більше ніж на мапі з ВГД, особливо по українських територіях.

Наступний крок - додати адмінку, де бажаючі зможуть долучитися і самі працювати над наповненням і уточненням даних по наявних документах, фондах (згодом навіть індексувати метрики, але там технічна реалізація набагато складніша, ніж просто редагувати фонди/описи/справи тощо), а модератори та адміністратор буде просто перевіряти і підтверджувати.

Раніше над наповненням даними я працював сам, але проблема в тому, що навіть в архівних довідниках дуже багато неточностей, одруків, помилок розпізнавання тощо. І хоч я намагався сам себе перевіряти по кілька разів - в базі досі є багато цих помилок, і я сам від цього не в захваті. Краще нехай буде менше даних, але на 100% точних, ніж буде багато, але з помилками. Тому верифікація всіх даних, що вносяться, буде набагато сильнішою.

Якщо в когось є ідеї або пропозиції, як цей сервіс можна зробити зручнішим і кориснішим, будь ласка, дайте знати.

17

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Ще одне - щодо індексування метрик чи сповідок. Я не впевнений, що будь який новий інструмент по індексуванню буде кращим за FamilySearch. Можливо до того часу як я чи хтось інший зробить аналогічний інструмент, FamilySearch нарешті додасть можливість самому обирати, які саме документи індексувати, і тоді цей новий інструмент втратить будь-який сенс, бо розмір бази і можливості - неспівставні.

Тому я думаю, що зараз в першу чергу варто працювати над індексацією і уточненням описів і вмісту справ. Останній рік описи активно скануються і викладаються архівами, але більшість із них рукописні або з-під друкарських машинок, тому нормально по них шукати неможливо. Якщо їх проіндексувати, то це вже буде величезне досягнення. А по метриках - краще замість індексації їх просто лінкувати з базою FS, щоб в цій базі людина швидко знайшла потрібний населений пункт, потрібний рік, перейшла на FS, а там вже відкрився одразу потрібний кадр (хоча тут теж велике питання, бо де гарантія, що за кілька років на FS не зміниться структура URL).

18 ( 23-02-2021 19:41:51 змінене luvi )

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

Коли я писав, що є схожий проект, то я мав на увазі схожий на пропозицію luvi : "А от мати на тому ж Кустоші, наприклад, позначки, у кого можна питати про ті чи інші села - то б було зручно, щоб дурну роботу (зокрема по пошуку наречених в сусідніх селах) не переробляти заново." Так от, схоже реалізовано в рамках форуму VGD і його учасників.

А що до конкретно Кустош, так, можливо вона (база) унікальна, але як все універсальне (тут і справи, і населені пункти і прізвища, і територіальний устрій, і церкви) потребує дуже відповідального ставлення при заповненні. Якщо проект розрахований на багато користувачів (а такі масштабні проекти поодинці робити бесперспективно), то такої дисципліни від усіх учасників добитись важко. І достоїнства проекту перетворюються у його недолік - якісного контенту дуже мало, інтерес з часом у користувачів до нього падає... На превеликий жаль.
У нас зараз навіть у архівах банально далеко не по всіх справах є географічний довідник. От такі проекти з простою метою я бачу перспективними. Але навіть по таким досить важко досягти мети силами лише ентузіастів.

 Мені так "пощастило", що тільки дуже бокові гілки хоча б років 150 були в одному й тому ж селі. Усі інші постійно туди-сюди по повітам переїздять, десь одружуються, десь дітей хрестять не вдома. Тож Кустош з задоволенням використовую в якості мапи. І знання "о, цей населенний пункт старанно вивчав N, а отой - К", зібрані в одну базу інколи зекономило б купу часу. Не терба прив’язувати туди прямо записи з прізвищами. Просто знати, чи робили вже це, чи ні. 

ktaras пише:

Щодо Кустошу - я автор цього проекту, але вже мабуть 2 роки нічого не оновлював.
....
По-перше,
я дійсно бачу великий запит на кооперацію і спільні пошуки серед різних  користувачів і дослідників, тому хочу зробити можливість відмічати на мапі населені пункти і прізвища, якими користувачі цікавляться (по аналогії з мапою на ВГД), і в першу чергу працювати над наповненням даних саме по тих населених пунктах і регіонах, де найбільший попит. Думаю, таким чином можна долучити дуже багато користувачів (через генеалогічні групи на ФБ, інші форуми тощо). Даних буде набагато більше
ніж на мапі з ВГД, особливо по українських територіях.

Навіть в тому вигляді, в кому воно є зараз - єдина, мабуть, мапа, яка наглядно співвідносить церкви з територіями. Величезна допомога, особливо коли стикаєшся з новим населенним пунктом. Тож за проект усіляко дякую. А помилки - нам ще скільки-то років в описах помилки виловлювати, тож це не критично і не варто намагатися прямо "ідеально" усе зробити. Не треба, на мою думку, намагатися охопити усе. Зосередитися на населенних пунктах і усьому, що про них відомо по документах.

Окремо цілком згодна, що створювати щось накшалт ФС - ідея, приречена на забуття. Волонтерський проект такого розміру не злетить, а за гроші - то вже зовсім інша історія, і не те, про що тему створили. Не певна, що треба навіть починати в гарній довідковій БД прив’язуватися до індексації конкретних записів.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

19

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:

...Навіть в тому вигляді, в кому воно є зараз - єдина, мабуть, мапа, яка наглядно співвідносить церкви з територіями. Величезна допомога, особливо коли стикаєшся з новим населенним пунктом. Тож за проект усіляко дякую. А помилки - нам ще скільки-то років в описах помилки виловлювати, тож це не критично і не варто намагатися прямо "ідеально" усе зробити. Не треба, на мою думку, намагатися охопити усе. Зосередитися на населенних пунктах і усьому, що про них відомо по документах.

Окремо цілком згодна, що створювати щось накшалт ФС - ідея, приречена на забуття. Волонтерський проект такого розміру не злетить, а за гроші - то вже зовсім інша історія, і не те, про що тему створили. Не певна, що треба навіть починати в гарній довідковій БД прив’язуватися до індексації конкретних записів.

Ніхто ж не заважає додавати та корегувати інформацію, наприклад, як Ви сказали, по населених пунктах України, такого на FS не має і найближчим часом не буде. Також можна додавати інформацію (індексувати) по документам, яких на FS не має... багато чого можна. Де тільки стільки часу узяти, щоб все-все встигати...

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

20

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

kuks70 пише:

Ніхто ж не заважає додавати та корегувати інформацію, наприклад, як Ви сказали, по населених пунктах України, такого на FS не має і найближчим часом не буде. Також можна додавати інформацію (індексувати) по документам, яких на FS не має... багато чого можна. Де тільки стільки часу узяти, щоб все-все встигати...

Саме та, питання нуль - де взяти часу у волонтерському проекті, щоб прописати в цій БД усі наші геніальні ідеї. І, якщо інформації буде багато, то де узяти сервери для її зберігання. Тому краще бути реалістами, і зосередитися на окремих покращеннях

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: ww2, gennadii54082

Share

21

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ktaras пише:

Щодо Кустошу - я автор цього проекту, але вже мабуть 2 роки нічого не оновлював.

Ось про нього окрема тема, давайте продовжувати діалог там: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=47573

Якщо коротко, то за кілька місяців я планую його перезапустити і зробити більш інтерактивним і клієнто-орієнтованим.

По-перше, я дійсно бачу великий запит на кооперацію і спільні пошуки серед різних користувачів і дослідників, тому хочу зробити можливість відмічати на мапі населені пункти і прізвища, якими користувачі цікавляться (по аналогії з мапою на ВГД), і в першу чергу працювати над наповненням даних саме по тих населених пунктах і регіонах, де найбільший попит. Думаю, таким чином можна долучити дуже багато користувачів (через генеалогічні групи на ФБ, інші форуми тощо). Даних буде набагато більше ніж на мапі з ВГД, особливо по українських територіях.

Наступний крок - додати адмінку, де бажаючі зможуть долучитися і самі працювати над наповненням і уточненням даних по наявних документах, фондах (згодом навіть індексувати метрики, але там технічна реалізація набагато складніша, ніж просто редагувати фонди/описи/справи тощо), а модератори та адміністратор буде просто перевіряти і підтверджувати.

Раніше над наповненням даними я працював сам, але проблема в тому, що навіть в архівних довідниках дуже багато неточностей, одруків, помилок розпізнавання тощо. І хоч я намагався сам себе перевіряти по кілька разів - в базі досі є багато цих помилок, і я сам від цього не в захваті. Краще нехай буде менше даних, але на 100% точних, ніж буде багато, але з помилками. Тому верифікація всіх даних, що вносяться, буде набагато сильнішою.

Якщо в когось є ідеї або пропозиції, як цей сервіс можна зробити зручнішим і кориснішим, будь ласка, дайте знати.

Відповів у профльній темі http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 13#p252213
В цілому, у проекта "користувачі на мапі" бачу перспективу і прийму посильну участь, якщо концептуально буде знайдено просте рішення реалізації.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

22

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ktaras пише:

Ще одне - щодо індексування метрик чи сповідок. Я не впевнений, що будь який новий інструмент по індексуванню буде кращим за FamilySearch. Можливо до того часу як я чи хтось інший зробить аналогічний інструмент, FamilySearch нарешті додасть можливість самому обирати, які саме документи індексувати, і тоді цей новий інструмент втратить будь-який сенс, бо розмір бази і можливості - неспівставні.

Ну, що до індексування метрик, можливо, як я вже писав вище, саме індексування своїх метрик великого сенсу не має - все одно будь-яка подія (а в метриках саме події - шлюби, народження смерті) знаходить відображення у генеалогічній програмі, якою користується дослідник.
А якщо це вже набрано один раз, то набирати другий раз десь в іншому місці для мене - нонсенс.
Цю інформацю можна вивантажити в ГЕДКОМ і завантажити одним махом, зекономивши купу часу. Що я, в принипі, періодично роблю, вивантажуючи свої дані на MH або знов таки, на той самий FS (на останній останнім часом не вивантажую, якщо цікаво, можу пояснити чому).

Що до ревізій і сповідалок, то, як на мене, ці проекти у мормонів фактично провалились. Якщо цікаво, то я напишу чому саме так вважаю, просто не хочеться сильно відволікатись від основної теми.

А от що до нашої теми, то я бачу перспективу у індексації цих документів самотужки для власних потреб. І все відіндексоване мною по моїм населеним пунктам мені неабияк допомагає у дослідженнях.

ktaras пише:

Тому я думаю, що зараз в першу чергу варто працювати над індексацією і уточненням описів і вмісту справ. Останній рік описи активно скануються і викладаються архівами, але більшість із них рукописні або з-під друкарських машинок, тому нормально по них шукати неможливо. Якщо їх проіндексувати, то це вже буде величезне досягнення.

Так, це перспективний напрямок, але силами ентузіастів його не подолати. Я бачив кілька непоганих починать, але всі вони залишились у кращому разі у стадії жевріння. У гіршому - просто припинили розвиток. І я писав чому саме так відбувається.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

23

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ktaras пише:

А по метриках - краще замість індексації їх просто лінкувати з базою FS, щоб в цій базі людина швидко знайшла потрібний населений пункт, потрібний рік, перейшла на FS, а там вже відкрився одразу потрібний кадр (хоча тут теж велике питання, бо де гарантія, що за кілька років на FS не зміниться структура URL).

Ну, чесно кажучи, якщо я Вас правильно зрозумів, такий проект був мною реалізований ще років 5 тому. Єдине, що він "локальний" і ним можуть користуватись окрім мене ще 2-3 дослідників. З причини, що власником даних є FS (індексів і оцифровок), цей проект не буде загальнодоступним.
Ідея була в тому, що пошук на сайті FS  дуже обмежений. І знайти всіх Петрів, у яких народжувалась Марія у Васильківському повіті, прізвище якого починається, наприклад, на "Пле*" і у дружини ім'я схоже на Тетяна (всі можливі варіанти цього імені) - неможливо. Особливо зважаючи, що прізвища дуже часто були помилково відіндексовані, не у всіх записів прописаний населений пункт, тощо. Тому прийшлось робити власний "движок", де це все можливо. І я згодом за його допомогою знаходив такі варіанти, які навіть на думку не спали б. Ну а зі знайденого запису перейти на оцифроване зображення, де цей запис знаходиться, це вже було справою техніки.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

24

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:
kuks70 пише:

Ніхто ж не заважає додавати та корегувати інформацію, наприклад, як Ви сказали, по населених пунктах України, такого на FS не має і найближчим часом не буде. Також можна додавати інформацію (індексувати) по документам, яких на FS не має... багато чого можна. Де тільки стільки часу узяти, щоб все-все встигати...

Саме та, питання нуль - де взяти часу у волонтерському проекті, щоб прописати в цій БД усі наші геніальні ідеї. І, якщо інформації буде багато, то де узяти сервери для її зберігання. Тому краще бути реалістами, і зосередитися на окремих покращеннях

Абсолютно погоджуюсь з обома. Особливо з останнім зауваженням - що навіть у випадку, коли сайт почне наповнюватись більш-менш солідним обсягом інформації, постане питання швидкодії, місця, ресурсів... Це як правило, надається не безкоштовно.
Тому, виходячи з цих міркувань, ми можемо вирішувати свої проблеми локально - фотографуючи ті документи, які ще ніхто до нас не оцифровував, індексуємо ті, які цікаві саме для нас і дозволяють вирішувати особисті сьогоденні потреби. Будувати "Нью-Васюки", хоч і заманливо, але як правило не закінчується хоч чимось значимим.
Згадаємо, хоча б пана Гошовського з його суперпроектом, чим він закінчився і що з того вийшло.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

25

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

І от хотів-би обговорити спосіб індексації документів. Десь 1-2 року тому у мене виникла ідея розробити програму, що допомогла би набивати документи голосом.
Навіть почав її писати, розбираючись з протоколами Google-овського движка по переводу голосу в текст.
Згодом вирішив все-ж таки спробувати а чи варто взагалі розглядати цей спосіб, тестуючи ті програми і сервіси, які є в наявності.
Тобто, ціль була спробувати як вправиться наявні інструменти з переводом прізвищ, стародавніх імен та по-батькові.
На тестуванні за останній місець в мене побувало близько десятка різних програм та сервісів.
Деякі були платними і я їх випробував у тріальному періоді, деякі могли розпізнавати тільки англійску, деякі були як окремі програми, деякі були як надбудови до Ворд, деякі вимагали спеціального ключа від Google, без якого робота була або неможлива, або обмежена.

Остання обставина наштовхнула мене на думку, що якщо я навіть і напишу програму, то надалі без такого спеціального ключа вона або перестане виконувати свою функцію, або буде її виконувати в обмеженому режимі (наприклад, не більше 1000 символів чи слів на добу). Заставляти купляти користувача такої програми, ключ було не прийнятним

Тобто виходи залишилось 2 - або купляти платну програму (наприклад VOCO, на яку оформляється річна підписка), або користуватись он-лайн сервісами, які надають цю можливість бесплатно (скоріш за все їх профіт від надання такого сервісу - банерна реклама)

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

26

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Я випробував ці 2 варіанти.
VOCO не погано справлявся зі своєю задачею, по-перше набивання тексту у нього відбувалося прямо у інтерфейсі, сумісному з Вордом, по-друге, у нього є режим самонавчання - це коли я відправляю через його інтерфейс зразки набраного тексту і з кожним разом ті слова, що він спершу не міг розпізнавати, у наступних спробах розпізнавались чудово. Великим недоліком для мене була його повільна робота. Тобто, текст розпізнавався повільно і потрібно було або постійно пригальмовувати читання або змиритись з тим, що деякі слова він врешті-решт починав "ковтати"

Я пішов далі і почав випробувати он-лайн сервіси. Вони розпізнавали набагато швидше, але якість розпізнавання часто була гіршою.
Цікавим було рішення вікрити файл у гугл-документах і там прямо є пункт меню - надиктувати голосом . Потім цей WORD-файл можна було просто скачати. Все гарно, але якість розпізнавання саме у своєму рідному сервісі виявилась однією з найгірших. Не знаю чому так.
Врешті вирішив вибирати не за зручністю використання а за якістю розпізнавання.

Вже кілька останніх днів набиваю сповідалку, користуючись всіма різними цими інструментами по черзі. Не знаю, чи виходе швидше (адже все одно післі кожної "порції" є необхіднісь виправляти помилки), але процес цікавий smile

Звісно тим, хто володіє сліпим десятипальцевим способом набору текстів, це все не цікаво, але для більшості такий варіант набору заслуговує на увагу.
Якщо є запитання, то залюбки відповім.  Може у кого був аналогічний досвід, розповідайте.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

27

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

Ну от, сповідалку закінчено. Велике село на 2 церкви, 210 дворів
Чистий час, який витрачено - близько 7 годин.
Звісно, це не було 7 годин підряд, витрачав по кілька годин в день протягом тижня.
Час розрахував, коли вже визначився з сервісом і вийшов на потрібний темп.
Як на мене - непогано.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

28

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2, а якого року сповідні і скільки осіб?.

Share

29

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

AppS пише:

ww2, а якого року сповідні і скільки осіб?.

1832 Васильківський повіт, приблизно 1850 осіб
Зазначу лише, що це не була фотокопія з архівного документу, а фотокопія з рукописного тексту, виконаного свого часу в архіві, коли фотографування було заборонено і всі сиділи з ручками і зошитами.
Тепер цей рукопис було набрано в Word. Вірніше надиктовано smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: AppS, luvi, Алена3

Сайт ww2

Share

30

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

ww2, а якого року сповідні і скільки осіб?.

1832 Васильківський повіт, приблизно 1850 осіб
Зазначу лише, що це не була фотокопія з архівного документу, а фотокопія з рукописного тексту, виконаного свого часу в архіві, коли фотографування було заборонено і всі сиділи з ручками і зошитами.
Тепер цей рукопис було набрано в Word. Вірніше надиктовано smile

Надиктовано - тобто дві особи брало участь? Тоді це теж час добре економить.

По швидкості можу сказати про свій поточний проект: десь тиждень на індексацію метричної книги за рік по селу (село більше середнього, плюс постійно з’являються нові родини). Це з тим, що намагаюся кожного вечора попрацювати, плюс ретельно вибираю принаймні для третини, а хто ж кому родич і до кого його прив’язати. Робота на моніторі ноутбука, до якого підключено стандартний монітор, тож два екрани.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

31

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:

Надиктовано - тобто дві особи брало участь? Тоді це теж час добре економить.

Чому дві? Надиктовував сам голосом для системи автоматичного розпізнавання.

luvi пише:

По швидкості можу сказати про свій поточний проект: десь тиждень на індексацію метричної книги за рік по селу (село більше середнього, плюс постійно з’являються нові родини). Це з тим, що намагаюся кожного вечора попрацювати, плюс ретельно вибираю принаймні для третини, а хто ж кому родич і до кого його прив’язати. Робота на моніторі ноутбука, до якого підключено стандартний монітор, тож два екрани.

Я так розумію, індексуєте прямо у свою програму, у якій ведете свій родовід?
А от що до другого монітору - то це, до речі, правильне зауваження. Я хоч і маю ще один монітор, але до стаціонарного підключити не можу - потрібна ще одна відеокарта.
А з двома дуже зручно такі речі виконувати. Добре, що у мене монітор великий і мені вистачає місця відкрити як документ з якого набираю (надиктовую), так і вікно, куди виконується набір. Але 2 - безумовно краще.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

32

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

ww2 пише:

Чому дві? Надиктовував сам голосом для системи автоматичного розпізнавання.

Оце Ви мене в самісіньке серце вразили. Точно, 21 століття на дворі. В цілому подумаю над цим, дякую за ідею.

ww2 пише:

Я так розумію, індексуєте прямо у свою програму, у якій ведете свій родовід?
А от що до другого монітору - то це, до речі, правильне зауваження. Я хоч і маю ще один монітор, але до стаціонарного підключити не можу - потрібна ще одна відеокарта.
А з двома дуже зручно такі речі виконувати. Добре, що у мене монітор великий і мені вистачає місця відкрити як документ з якого набираю (надиктовую), так і вікно, куди виконується набір. Але 2 - безумовно краще.

Так, в ДЖ. Перепробувала кілька програм - тільки з цією спрацювалися. Та то не критично, кожний собі по зручності обирає, а гедком файли усі роблять.

Так, з одним я не знаю, як би викручувалася. На ноутбуці власне куди набираю, а на великому - документи відкриті. Ще років 15-20 буде йти порівняння двох примірників, якраз поряд ті вікна і влазять на один монітор. Хоча була б змога 10 вікон розвісити навколо, як в фантастичних фільмах - і їх би знайшла чим завантажити ))

І сьогодні вчергове думала, що усі ці локальні проекти не вирішують завдання "і звідки вони усі сюди прийшли". Тож без об’єднання стовпчиків прізвищ в одному місці - це тільки полуміра. Чудово, коли точно знаєш населенний пункт, і потім вже працюєш з окремими проіндексованими кимось документами по умовній Ганновці-20. І так само хтосб дивиться на твої. Але ж в більшості випадків саме місце - головна загадка. И отут або глобальні проекти на ФС, або хоча б списки прізвищ на форум вантажити, щоб воно шукалося.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

33

Re: Оцифровка и Индексация генеалогических данных

luvi пише:

І сьогодні вчергове думала, що усі ці локальні проекти не вирішують завдання "і звідки вони усі сюди прийшли". Тож без об’єднання стовпчиків прізвищ в одному місці - це тільки полуміра. Чудово, коли точно знаєш населенний пункт, і потім вже працюєш з окремими проіндексованими кимось документами по умовній Ганновці-20. І так само хтосб дивиться на твої. Але ж в більшості випадків саме місце - головна загадка. И отут або глобальні проекти на ФС, або хоча б списки прізвищ на форум вантажити, щоб воно шукалося.

Просто прізвища і їх списки мало чим допоможуть. Дуже вже не унікальна інформація. Хібо що прізвище - ну дуже рідкісне. Але загальна маса прізвищ такими не є.
А от сукупність інформації - Прізвище ім'я по-батькові, та ще й місце, роки народження, смерті в будь-яких комбінаціях - це вже щось.
І для цього чудово підходить вивантаження своїх даних до онлайн-ресурсів. Я для цього використовую MH. І таки іноді знаходить таким чином користувачів-родичів, з якими потім спілкуємося по загальним гілкам.
В мене таких вже налічилось майже десяток.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: luvi, gennadii54082

Сайт ww2

Share