176 (09-01-2021 19:43:56 отредактировано mike.kilo)

Re: Який ДНК-тест обрати?

hotovkin, MyHeritage показує кавказьке походження як West Asian.
FTDNA так і пише Caucasus: Northern Caucasus.
Відсотки на диво майже однакові: 12.5% MH vs 11% FTDNA.

Цікавить інформація:
переселення з Полтавської губ. в Бахмут і Бахмутський повіт Катеринославської губ. в кінці XVIIІ - 1-й пол. XIX ст.

Поделиться

177 (09-01-2021 20:28:11 отредактировано hotovkin)

mike.kilo пишет:

hotovkin, MyHeritage показує кавказьке походження як West Asian.
FTDNA так і пише Caucasus: Northern Caucasus.
Відсотки на диво майже однакові: 12.5% MH vs 11% FTDNA.

Цікаве те, що ані кавказького коріння, ані кримськотатарського не виявило, це питання виришилось. А ось по іншим етнічностям є питання:

MH:
Балтія - 37.6%
Східна Європа - 29.6%
Скандинавія - 18.9%
Греція та Південна Італія - 5.6%
Балкани - 2.9%
Фінляндія - 1.3%

FF:
Eastern Europe
East Slavic - 36%
West Slavic - 30%
Magyar - 15%

Western Europe
Ireland - 10%
Baltic - 7%

Southern Europe
Greece & Balkans <2%

Спасибо сказали: ktaras, kuks70, mike.kilo3

Поделиться

178

hotovkin пишет:

Заказал тест в MH, перенес результаты и в FTDNA, как и советовали smile. Как и для меня, так и для бабушки результаты на 2х сервисах совсем разные, даже не знаю, кому больше доверять.

Кстати, в MH нашел у бабушки совпаденца с 2.7% общим ДНК - что надеюсь поможет в определении ее корней.

2.7% - це дуже багато, прекрасний результат, близькі родичі. Головне, щоб відповідали на листи.

Різні результати - по етнічним складовим? Довіряти можна і тим, і тим smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-PH3310|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Спасибо сказали: DmitroR-2, mike.kilo, kuks70, hotovkin4

Поделиться

179

iromko пишет:

Заказал тест в MH, перенес результаты и в FTDNA, как и советовали smile. Как и для меня, так и для бабушки результаты на 2х сервисах совсем разные, даже не знаю, кому больше доверять.

Кстати, в MH нашел у бабушки совпаденца с 2.7% общим ДНК - что надеюсь поможет в определении ее корней.

2.7% - це дуже багато, прекрасний результат, близькі родичі. Головне, щоб відповідали на листи.

Різні результати - по етнічним складовим? Довіряти можна і тим, і тим smile

Так це - круто. Відповідають, але зрозуміти рідство не можемо. Збіг 2.7% з етнічним німцем, пращури яких були німецькими колоністами у теперішній Запорізькій області. Виходить, що хтось з батьків бабусіної мами (яка була з дитячого будинку) мав німецьке коріння. Тому питання: якщо я зроблю mtDNA своєї бабусі - чи дасть це відповідь на те, чи було німецьке коріння по жіночій лінії? Чи взагалі це якось мені допоможе?

Всім велике дякую!

Спасибо сказали: DmitroR-2, luvi, kuks70, borisovichi4

Поделиться

180 (11-01-2021 22:32:02 отредактировано DmitroR-2)

Это совпадение на уровне детей троюродного брата или троюродной сестры. Это если мы, конечно, берём людей одного и того же поколения.

Мито тут сможет помочь только в случае, если совпадение идёт по одной Мито-линии. Но я бы на такое не рассчитывал.
Гораздо продуктивнее Вам протестировать ближайших родственников со стороны отца бабушки и со стороны матери бабушки (если, конечно, есть возможность). Таким образом было бы понятно по какой именно линии идёт совпадение-по линии отца бабушки или по линии её матери.
Ну и немцу сделать тоже самое.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Спасибо сказали: hotovkin, luvi, kuks70, borisovichi4

Поделиться

181

DmitroR-2 пишет:

Это совпадение на уровне детей троюродного брата или троюродной сестры. Это если мы, конечно, берём людей одного и того же поколения.

Мито тут сможет помочь только в случае, если совпадение идёт по одной Мито-линии. Но я бы на такое не рассчитывал.
Гораздо продуктивнее Вам протестировать ближайших родственников со стороны отца бабушки и со стороны матери бабушки (если, конечно, есть возможность). Таким образом было бы понятно по какой именно линии идёт совпадение-по линии отца бабушки или по линии её матери.
Ну и немцу сделать тоже самое.

Спасибо! С двоюродной сестрой немца также выпало совпадение 1.9%. Я так понимаю, что эти оба совпадения скорее всего на уровне 4х юродных.

Это также точно по линии мамы бабушки, так как родословную отца бабушки я знаю на несколько поколений назад и немецких колонистов там нет. Да и тестировать, мне там, к сожалению, некого.

Спасибо сказали: DmitroR-2, luvi, iromko, borisovichi4

Поделиться

182

Ну значит хоть с немецкой стороны хотя бы на чёрную понятно откуда дует ветер. Что до остального, то бумажная генеалогия не всегда совпадает с генетической по понятным причинам. 
Поэтому я советую всё же подстраховаться и сделать тест ближайшему родичу со стороны отца бабушки (раз уж со стороны её мамы тестировать некого).
Если что тест всё равно лишним не будет-выявит ряд совпаденцев (сейчас или в будущем), которые идут со стороны отца бабушки.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Спасибо сказали: luvi, Kora2

Поделиться

183

hotovkin пишет:

Спасибо! С двоюродной сестрой немца также выпало совпадение 1.9%. Я так понимаю, что эти оба совпадения скорее всего на уровне 4х юродных.

Это также точно по линии мамы бабушки, так как родословную отца бабушки я знаю на несколько поколений назад и немецких колонистов там нет. Да и тестировать, мне там, к сожалению, некого.

Я б сказав, що збіги на рівні 3-юрідних, можливо 3-юрідних племінників. Але не суть.

В такій ситуації тест міто ДНК дає невелику надію на відкриття чогось нового, особливо якщо ті родичі німці теж зроблять. Принаймні, взнаєте гаплогрупу, це теж цікаво. smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
Спасибо сказали: ArturVer, borisovichi2

Поделиться

184

Шановне товариство, кажуть, що ФТДНА чи щось придбало, чи змінило власника. Це буде мати якісь наслідки?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

185

Сьогодні вночі надіслали поштою:

Dear Customers,

We hope this finds you and your loved ones healthy in this new year.

We are thrilled to announce that FamilyTreeDNA and our parent company, Gene by Gene, have merged with myDNA, a leading genomics company that is revolutionizing the field of pharmacogenomics.

The innovative merger of myDNA and Gene by Gene is built on a set of shared beliefs that genetic information has a tremendous potential to give us an understanding about ourselves that we would not otherwise have. In addition to dramatically improving our awareness of who we are and from where we come, we strongly believe that genetic information can give us a scientific foundation for actionable, personalized insights that can guide us in how best to care for ourselves and maintain optimal health and wellness, both physically and mentally.

What does this mean for you?

Day-to-day, it’s business as usual, but we now have new resources and capabilities to continue driving value for you, our customers. In addition, FamilyTreeDNA will retain the existing privacy policy and Terms of Service.

What does this mean for us?

Our head office and laboratory remain in Houston, Texas, and our dedicated team members will continue to operate as FamilyTreeDNA and Gene by Gene.

Our story continues…

Joining forces, with a company that is as passionate about genetics as we are, is what takes us into the next chapter in our story. Our new CEO, Dr. Lior Rauchberger, a respected physician and leader at the intersection of science and technology, will collaborate with our current experienced and trusted staff to help guide us into an exciting new future. A future filled with innovative, life-changing advancements in genetic genealogy, pharmacogenomics, and nutrigenomics. Stay tuned to see where our growth and innovation takes us from here.

Thank you!

We thank each of you for putting your trust in us over the last 20 years and for bringing us to where we are today. We come to work every day for you. Our developers, product owners, scientists…every one of us is driven by the desire to help build connections while also discovering more about ourselves and humankind. Our commitment to those concepts is stronger than ever during this exciting time.

Thank you.
FamilyTreeDNA

Сайт ktaras

Поделиться

186

kbg_dnepr пишет:

Шановне товариство, кажуть, що ФТДНА чи щось придбало, чи змінило власника. Це буде мати якісь наслідки?

Поки що ні. Схоже, що власники FTDNA поступово відходять від справ. Вік, як не як, 20 років присвятили розвитку компанії, пора й відпочити. Хоча крісла в раді директорів вони собі залишають.

MyDNA, схоже, взагалі не має нічого спільного з генеалогією, але має купу клієнтів в Австралії, яким вона зможе тепер запропонувати і "власні" генеалогічні тести.

"According to their website, myDNA, founded in 2007, is focused on personal health management."

Не бачу приводу хвилюватись, принаймні поки що.

https://dna-explained.com/2021/01/07/my … e-by-gene/

Спасибо сказали: mike.kilo, DmitroR-2, kuks703

Поделиться