1

Тема: Казки та казкарі

Мене буквально приголомшило недавно прочитане. У 1972 році у московському в-ві "Наука" вийшов "Карпатский сборник". Серед інших там є стаття відомого фольклориста, дослідника казок Закарпаття П.В. Лінтура "Собирание и некоторые проблемы изучения фольклора  Советского Закарпатья". Автор розповідає, що він проїхав дорогами свого попередника Володимира Гнатюка зі Львова, який записував казки на початку 20 століття, перед ДСВ. Ось його (Лінтура) слова:"Мы посетили те населённые пункты, где полстолетия тому назад останавливался В. Гнатюк, и познакомились с детьми и внуками его сказочников. Так, в с. Стройно мы встретились с сыном Михайла Фотула, который хорошо помнил выдающегося украинского фольклориста и рассказал нам интересный эпизод о том, как Гнатюк повёз его отца в Мукачево на ярмарку и, показывая рукой на стадо откормленных быков, воскликнул:"Михайле! Вибирайте собі за ваші казки пару волів, котрі найкращі!"
Виходить, у часи Австро-Угорщини науковець гнобленого народу мав такі гроші у кишені, за які він міг за сотню казок купити пару гарних волів казкареві. А також виходить, що етнографічна наука й фольклористика у СРСР і в сучасних Україні й Росії - то суцільне смердюче багно! Підкреслюю - і в Росії також.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii5408, Ann2

Share

2

Re: Казки та казкарі

У 1993 в Мехіко відбувся черговий Міжнародний конгрес антропологічних та етнологічних наук. Від Мексіки там було більше 700 делегатів, від США щось під 200. Добре, першим не треба було їхати, другі - сусіди. Але Чілі дало 44 делегати, європейськиі країни по півсотні. Естонія -1, Литва - 3, Росія - 9, Вірменія - 1, Україна - 1. Інші кол. республіки союзу - 0. Можливо, молдовські науковці поїхали від Румунії. Зате щороку в Мекку на хадж коштом держави вилітають по кілька літаків з Махачкали, Уфи, Казані, а тепер і Грозного. Жодного представника Адигеї, Карачає-Черкесії та Кабардино-Балкарії в Мехіко не було...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

3

Re: Казки та казкарі

А чи будуть тут приведені казки? smile Може ж колись будуть свої діти, хотілося б з українськими народними  казками передавати якусь мудрість.

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

4

Re: Казки та казкарі

Це тема теоретична для ремствування. Самі казки тут -http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3887 але вона так саме нікому не цікава.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

5

Re: Казки та казкарі

Таку книжку(цікаву) продають в Польщі на АЛЕГРО(польске Аукро)

Zych-Kłapowyh ta Roman Łopyh, Bajka z rysunkami autora, Bibliotieka Naszowo Prijatielja, Wipusk 9, Vasyl Koroliv Staryj, Lwów 1936, książka w języku ukraińskim, 47 stron, ILUSTRACJE, format 14 x 20 cm, okładka miękka z przetarciami i ubytkami bez tylnej części, nieaktualny prywatny wpis, kartki przeliczone, zaplamienia, ubytki w obrębie marginesów, szczegóły na zdjęciach poniżej.

www.picshare.ru/uploads/180319/6q77F0eyv8_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/2j9vp2AmZ9_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/411fqH0gh3_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/6HlmBF91Ar_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/3NO1DdqYo0_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/51lRJuiFIy_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/RT8atzj4Kk_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/yueSOZK62L_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/mcUjUuyg7k_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/Z4Q8A8aVb2_thumb.jpg
www.picshare.ru/uploads/180319/zhBvZD9O13_thumb.jpg

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

6

Re: Казки та казкарі

nfs79, Zych-Kłapowyh ta Roman Łopyh - Зих-Клаповиг та Роман Лопиг? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7

Re: Казки та казкарі

Ярематойсамий пише:

nfs79, Zych-Kłapowyh ta Roman Łopyh - Зих-Клаповиг та Роман Лопиг? smile

це не я....я зкопіював опис))))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

8

Re: Казки та казкарі

Та бачу

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

9

Re: Казки та казкарі

Русские былины : Вып. 1. - Москва : Жирков, 1904. - 20.
Богатыри киевские / С рис. И.Е. Полушкина. - 1904. - 143 с. : ил.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003977671

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

10

Re: Казки та казкарі

Довгань, И.М. Рассказы и стихотворения русско-малороссийские И.М. Довганя, пастуха-самоучки (крестьянина К.-Подольск. губ., Ямпольск. уезда Комаргородск. вол., С. Отченашевки) : Кн. 1. - Севастополь : типо-лит. Н. Ковалева, 1904. - 114 с.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003720680

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Ann1

Share

11

Re: Казки та казкарі

Новицкий, Яков Павлович (1847-). Запорожские и Гайдамацкие клады : Малорус. нар. предания, поверия и рассказы, собр. в Екатеринославщине. 1873-1906 г. / Я.П. Новицкий. - Александровск : тип. П.Я. Штерн, 1908. - 76, [3] с.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003751388

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share