1

Тема: Волинські чехи

Тут будемо обмінюватись інформацією про волинських чехів.

2 ( 17-12-2014 21:50:31 змінене nikolotova )

Re: Волинські чехи

Ну, власне ділюся тим, що накопичила за свою історію пошуків своєї прабабусі: картотека Чехов переселившихся з 1867р в Російську імперію.
Поступово буду додавати, так як можу присвячувати роботі в архіві 1 раз на тиждень.
Це списки Чехів, які взяли Російське підданство у Волинській губернії.
+ Ще накопичені фонди безпосередньо по Чеським поселенням.

Post's attachments

Волынские Чехи.xlsx 31.57 kb, 89 downloads since 2014-12-17 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

3 ( 16-01-2015 14:30:30 змінене nikolotova )

Re: Волинські чехи

Водворение чехов в Волынскую губернию. Указ.

Post's attachments

Указ.pdf 536.8 kb, 51 downloads since 2015-01-16 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: LuckyLuke1

Share

4

Re: Волинські чехи

Подскажите, пожалуйста, как мне найти моих репрессированных и депортированных чешских предков из Каменец-Подольской области.  Земан Эмиль (Емельян) 188?года рождения родился  село Ядвино,Плужанского района.
                 Веновш, Земан ВикторЗеман  Франек, Земан Владек,Земан Тоник, Земан Веновш,Земан Виктор и Земанова Анешка.

Share

5

Re: Волинські чехи

А що з ними сталося, коли їх репресували, до чого приговорили? База даних репресованих знаходить отон Земана Йозефа Йозефовича 1880 р.н.

6

Re: Волинські чехи

Деда Земана Иосифа Иосифовича,  чех,1880 года рождения приговорили,а затем и расстреляли. Сведения о нем я нашла  здесь в банке данных. Одного из его братье Емельяна(Эмиль)  якобы угнали на север. Земанову Анешку депортировали в Донецкую обл. С тех пор о судьбе их ничего неизвестно.
    PS: я на вашем сайте новичок, так, что простите если что не так.
        С уважением Розалия Луценко-Жинская, 70 лет.

Share

7

Re: Волинські чехи

Ruzya пише:

Деда Земана Иосифа Иосифовича,  чех,1880 года рождения приговорили,а затем и расстреляли. Сведения о нем я нашла  здесь в банке данных. Одного из его братье Емельяна(Эмиль)  якобы угнали на север. Земанову Анешку депортировали в Донецкую обл. С тех пор о судьбе их ничего неизвестно.
   PS: я на вашем сайте новичок, так, что простите если что не так.
       С уважением Розалия Луценко-Жинская, 70 лет.

Розалия, обратитесь в архив СБУ. Как можно более детально изложите известные факты о деде и родственниках. Просите сообщить, где хранится следственное дело репрессированных. Если оно близко к месту Вашего настоящего места проживания - Вы можете без ограничений ознакомиться с оригиналом. Иначе - просите сделать копии (электронные и бумажные), архив их делает бесплатно.
Обратиться можно также по электронной почте: arhivsbu@ssu.gov.ua Больше информации здесь: www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/pu … _id=125336

Что касается Анежки, личные дела депортированных часто хранятся в архивах МВД. Но ввиду оккупации, к сожалению архив МВД в Донецкой области недоступен. Попробуйте обратиться в управление полиции в Хмельницкой области (как я понял, это место откуда депортировали). Электронный адрес: khmel@mvs.gov.ua Детали: www.hm.npu.gov.ua/uk/publish/article/80237

Thanks: iromko1

8

Re: Волинські чехи

Спасибо большое за подсказку!!!!

Thanks: LuckyLuke1

Share

9

Re: Волинські чехи

Підкажіть, як знайти дані про сім'ю переселенців з Чехії Прохазко (Прохаско, Прохацькі) Адольфа. Донька Юстина народилася в Підлозцях Дубнівського уїзду 1887 року, донька Віра - в колонії Ломановська Площа Полонківської волості 1894 року. Цікавить, звідки могли приїхати і як звали дружину Адольфа... Можливо, направите на путь))) Дякую!

Share

10

Re: Волинські чехи

Falsekudia,

може, хтось підкаже більше, але загальна ідея - то пошук в архіві. Оскільки Дубно зараз відноситься до Рівненської області, то шукати потрібно в тамтешньому архів (це якщо і Підлозці зараз входять в ту ж саму область). Якщо ні, то в тій області (обласному архіві), до якої вони належать зараз.

Пишете запит в архів електронною поштою (контакти повинні бути у відповідній темі тут http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=6) і чекаєте відповіді wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

11

Re: Волинські чехи

А де в нас знаходиться підрозділ "Чехія"?

Я ось тут http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=882 започаткувала тему про чехів у РІ, а все це. виявляється, вже є...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

12

Re: Волинські чехи

Войчун Ю. І. Відносини чехів-колоністів з представниками місцевого населення на території Волинської губернії

Share

13

Re: Волинські чехи

Чехи на Волыни [Текст]. - Санкт-Петербург : Синодская тип., 1887. - 159 с.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003651453

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share