71

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke пише:


Якби Ви хоч трохи описали біографію розшукуваної особи, я би відповів конкретніше. Але думаю, що це не оптимальний варінат. РГАНИ має зберігати лише квитки зразка 1973 р.

Ця особа - рядовий членів КП РС із 1953 року, що вказано в парт квитку, який було видано в 1974 році. Житель Полтавскої області.

Share

72

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Тоді так:

1. інфорація з партквитка зразка 1954 ркоку Вам нічого крім фото не принесе


2. вам відомі час та партійна органіація де він вступив до партії. У РГАСПИ є списки виданих партквитквитків по парторганізаціях (є і списки погашень). Тобто архів за цією інформацією може знайти номер партквитка а за ним і реєстраційну картку.

73

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke,
А ДАПО хіба не може допомогти?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

74

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Дякую всім за відповіді. Тепер підсумую.  В РГАСПИ я подавав запит, який нічого не приніс, в ДАПО звертався, у них є інформація лише по номенклатурі, а по рядових членах немає. Стосовно людини, про яку я шукаю, інформації в мене більш ніж достатньо, мене більше цікавить його батько, а ще більше - дід. Я гадав, що можливо через анкету члена партії щось знайду..... В Полтаві пошуки безрезультатні тому що даних по цікавому мені селі обмаль.... ось, якось так!

Thanks: LuckyLuke1

Share

75

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita пише:

мене більше цікавить його батько, а ще більше - дід. Я гадав, що можливо через анкету члена партії щось знайду.....

Тоді Вам треба шукати не партійну анкету, а особову справу (про батьків писали у автобіографії) чи отаку анкету за місцем роботи.

76

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita,
В ДАПО повинна зберігатися особова справа того, хто вступає в партію, а в ній має бути автобіографія з відомостими про батьків. А може і не бути.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

77

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

litar Л пише:

Oleksandrmivita,
В ДАПО повинна зберігатися особова справа того, хто вступає в партію, а в ній має бути автобіографія з відомостими про батьків. А може і не бути.

В ДАПО немає, я особисто їздив і запитував... Там тільки на представників партійної номенклатури.

Share

78 ( 01-09-2019 13:13:15 змінене litar Л )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita,
А як це?!
В ДАЗО дивилася кілька таких справ.
Це не особова справа, там заява, автобіографія, рішення нізової парторганізації, приізвища тих хто рекомендував.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

79 ( 14-10-2019 17:23:39 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Підкажіть будь ласка, як правильно скласти запит в РГАСПИ і чи не замало вхідних даних для пошуку там:
- ПІБ, дата та місце народження
- в партії був з 1919 по 1922, в справі репресованого в 1938 р. написано "исключен механически"
- місце прийому в партію відомо дуже приблизно (або Бахмут/Артемівськ, або Юзівка(Донецьк) - тут може бути місце роботи/парторганізації - Юзівський металургійний завод)
- номер партквитка невідомий

Є шанси щось знайти і пошук яких саме документів (по яким фондам) треба замовляти в запиті?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

80

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

номер партквитка невідомий пише:

Є шанси щось знайти і пошук яких саме документів (по яким фондам) треба замовляти в запиті?

Без номера партійного билета навряд чи вдасться щось знайти.... Але спробувати варто.

Share

81

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

mike.kilo пише:

Підкажіть будь ласка, як правильно скласти запит в РГАСПИ і чи не замало вхідних даних для пошуку там:
- ПІБ, дата та місце народження
- в партії був з 1919 по 1922, в справі репресованого в 1938 р. написано "исключен механически"
- місце прийому в партію відомо дуже приблизно (або Бахмут/Артемівськ, або Юзівка(Донецьк) - тут може бути місце роботи/парторганізації - Юзівський металургійний завод)
- номер партквитка невідомий

Є шанси щось знайти і пошук яких саме документів (по яким фондам) треба замовляти в запиті?

Безумовно! У РГАСПИ є матеріали партійного перепису 1922 року. Якщо його не встигли виключити до проведення перепису, мають занйти анкету. Перепис складається зі списків членів по партосередків та анкет.

82 ( 15-10-2019 10:36:26 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke пише:

Безумовно! У РГАСПИ є матеріали партійного перепису 1922 року. Якщо його не встигли виключити до проведення перепису, мають занйти анкету. Перепис складається зі списків членів по партосередків та анкет.

Дякую, а не підкажете структуру партперепису 1922 р., за географічним принципом первинних парторганізацій, чи як?

Бо я не знаю, де людина була в 1919-22 рр., вихожу з припущення - народився в Бахмуті, в 1932 присланий з Донецька(Сталіно) в Магнітогорськ одразу на посаду нач. цеху, значить до того мав неабиякий досвід роботи в металургії. Тобто (в порядку зменшення вірогідності) працював на одному з мет.заводів Донбасу: Юзівський або Макіївський або Єнакієвський або Краматорський.
Хоча, знайшов дещо: його страшого брата (і повного тезки, до речі) 2 дітей хрещені в Краматорську та Дружківці, а ще 1 чи 2 дальні родичі працювали на Краматорському металургійному...

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

83

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

На жаль, точно нічого не знаю. Знаю що є списки членів партосередків та анкети. При цьому, на жаль, РГАСПИ попереджає: "Обращаем Ваше внимание, что на хранении в РГАСПИ находятся не все материалы партийной переписи 1922 г.: документы по целому ряду регионов и населённых пунктов могут отсутствовать в этом документальном комплексе."

Thanks: mike.kilo1

84 ( 14-10-2019 22:34:56 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

А що це значить фраза "из партии исключен механически", комусь траплялось таке?

Updated
Пишуть, що це значить кандидат не вступив в партію.
https://forum.vgd.ru/post/517/10550/p26 … #pp2661106
Буде щось в РГАСПИ в такому випадку?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

85

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

mike.kilo пише:

А що це значить фраза "из партии исключен механически", комусь траплялось таке?

Updated
Пишуть, що це значить кандидат не вступив в партію.
https://forum.vgd.ru/post/517/10550/p26 … #pp2661106
Буде щось в РГАСПИ в такому випадку?

Шановний, Ви панікер :)  За посиланням написано про КАНДИДАТА, а не про члена партії.

У мого прадіда було те саме: у 1920х вибув з партії "по болезни". Думаю, хворів і не ходив на партзібрання, тому й вибув.

Thanks: mike.kilo1

86

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke пише:

Шановний, Ви панікер :)  За посиланням написано про КАНДИДАТА, а не про члена партії.

У мого прадіда було те саме: у 1920х вибув з партії "по болезни". Думаю, хворів і не ходив на партзібрання, тому й вибув.

"а вот щас абідна било" big_smile

Дякую, написав запит в архів, мінімум за місяць матиму відповідь.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

87

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

из партии исключен механически

Т.е. не платил взносы и не ходил на собрания.
Писали что-то типа: длительное время не принимал участия в жизни организации

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: mike.kilo1

Share

88 ( 26-11-2019 13:53:16 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke,
прийшла відповідь з РГАСПИ:

поиск учетно-партийных документов для лиц, вступивших в партию и выбывших из нее до 1926 г., не представляется возможным

Ще написали, що до першого партперепису 1926-27 рр. облік вівся тільки на місцях.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: LuckyLuke1

Share

89 ( 26-10-2020 09:59:07 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

В когось є досвід запиту архіву РГАНИ партійних документів репресованих (конкретно в "моєму" випадку - розстріляного в 1938)?
З фонду 90, опис 4 , який згаданий тут - http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=42418#p42418
РГАСПИ в такому випадку можна не запитувати, в них документів не буде?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

90

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

mike.kilo пише:

В когось є досвід запиту архіву РГАНИ партійних документів репресованих (конкретно в "моєму" випадку - розстріляного в 1938)?
З фонду 90, опис 4 , який згаданий тут - http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=42418#p42418
РГАСПИ в такому випадку можна не запитувати, в них документів не буде?

Так в РГАНИ є анкети лише починаючи з 1973 р. Вам же треба знайти дані по партквитку зразка 1936 р. (тоді всім обміняли партквитки). Ці документи - у РГАСПИ.

Thanks: mike.kilo1

91 ( 26-10-2020 12:50:27 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke, там не тільки з 1973, цитую з повідомлення за посиланням:


В РГАНИ эти документы хранятся в архивном фонде № 90.
...
в четвертой описи – так называемые «спецдела»: списки партийных документов образца 1936 года, поступивших для погашения в Центральный комитет в 30-50-е годы после изъятия у арестантов НКВД и МВД.

Там в РГАНИ в ф.90 оп.4 – тільки списки чи самі документи теж?
Чи в РГАНИ списки, а самі документи все одно в РГАСПИ?
"Пероснаж", документи якого шукаю – був військовим (полковником), в 1937 заарештований, в 1938 розстріляний за т.зв. "сталінськими списками".

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

92

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

mike.kilo пише:

Там в РГАНИ в ф.90 оп.4 – тільки списки чи самі документи теж?
Чи в РГАНИ списки, а самі документи все одно в РГАСПИ?
"Пероснаж", документи якого шукаю – був військовим (полковником), в 1937 заарештований, в 1938 розстріляний за т.зв. "сталінськими списками".

У РГАНИ є і самі документи, але починаючи з 1973 р. Вам дорога у РГАСПИ, можливо також у облархів та РГВА (залежно від поставлених цілей).

Те, що Ви процитували - надзвичайно цікаво. Не знаю, чи хтось цим займався. Втім, це списки, і напевно, далеко не вичерпне джерело.

Поставив питання ось тут, побачимо, чи/що скажуть.

Thanks: mike.kilo1

93 ( 26-10-2020 15:19:35 змінене mike.kilo )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke, дякую,
у "Меморіала" в загальній базі цієї людини нема. Є тільки в їхньому "підпроєкті" stalin.memo.ru.
Біографія людини більш-менш відома з багатотомника по офіцерам РККА довоєнного часу.
Розстріляний був за списками з Ростовської обл., значить слідча справа досі у федералів (не в обл.архіві) – туди я писати точно не буду, та й не родич він мені –> справу не отримати.
Залишається єдиним доступним джерелом – його партійні документи.
Мене власне цікавить його склад сім'ї, може в партійній анкеті 1936 р. вони вказані.

Про РГВА теж думав, може і там щось знайдеться в особовій справі.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

94

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Тоді, рекомендую написати запит в ростовське ФСБ з проханням вислати довідку. Для цього рідство підтверджувати не треба і висилають її мейлом.

Я використовую отакий шаблон, можете його модифікувати для своїх потреб чи конкретного випадку.

Thanks: mike.kilo, kuks702

95

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke, дякую, скористуюсь.
Спробую також додати в шаблон і запросити П.І.Б. та інші дані осіб, яких допитували по справі в якості свідків (якщо такі є в справі)

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: LuckyLuke1

Share

96

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

mike.kilo пише:

.

Цікаві новини, пишуть що фонд може бути не розсекречений, або що можуть давати інформацію по конкретним особам. Давайте розкрутимо цю тему - напишіть туди запит.

97

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Вітаю. Отримав архівну довідку на рідного брата діда. Дослівно:

"Мелащенко Филимон Иванович, 1902 г.р., уроженец села Иванченцы Опошнянского уезда Полтавской губернии, украинец (казак), рабочий (сапожник, чернорабочий), образование низшее, член ВКП(б), холостой, призыва 1924 г., срока службы 1925 г.".

Далі йде перерахування місць служби до смерті в 1938 р. (залишився на понадтермінову службу). Старшина Мелащенко Філімон Іванович виключений зі списків ЧФ 30 грудня 1938 у зв'язку зі смертю - тобто так розумію що репресований не був.

Питання - член ВКП(б) - вже на момент призову? Куди\як краще звернутись щоб отримати виписку або копію партійної справи? Чи є сенс звертатись в ДАПО? Чи одразу в РГА СПИ? В першу чергу, звісно, цікавить автобіографія. Дякую. Буду окремо вдячний за зразки заяв.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин