1 ( 14-09-2021 21:31:15 змінене bnjnsn )

Тема: Чопок (Чопокъ)

Шукаю інформацію про прізвище Чопок (найчастіше зустрічається ще один варіант написання - Чепок).
Мої предки з Дніпровського повіту Таврійської губернії. Населені пункти: Гола Пристань, Збур'ївка, Зеленотропинське, Келегейскі хутора (Келегеі), Бехтери, Чулаківка, Залізний Порт, Облої, Федорівка.

Якщо в переліку (нижче) Ви побачите людей, про яких є відомості - напишіть в личку. Проект, присвячений пошуку, на сайті chepok.org. В базі даних майже 200 історичних записів про однофамільців.


Михайло Чопок (до 1898 -?)
Петро Чопок (Jun. 15 1920 -?)
Семен Матвійович Чопок (1903 -?)
Тимофій Аврамович Чопок (1902 -?) Велика Рублівка, Котелевський р-н, Полтавська обл.
Федір Григорович Чепок (Чопок) (1912 - Aug. 12 1941) Володимирівка, Херсонська обл.
Максим Чепок (Чопок) (1890 -?) Гладківка (Келегеі, Келігейскіе хутора), Херсонська обл.
Микола Григорович Чепок (Чопок) (до 1898 -?) Гладківка (Келегеі), Херсонська обл.
Олексій Васильович Чопок (до 1898 -?) Гола Пристань, Херсонська обл.
Анна Чопок (Nov. 30 1919 -?) Зеленотропинське, Долматівка, Херсонська обл.
Яків Данилович Чопок (до 1898 -?) Кілія, Одеська обл.
Федір Аксеновіч Чопок (1919 -?) Нирків, Заліщицький р-н, Тернопільська обл.
Дмитро Іванович Чопок (? - Dec. 30 1945) Олександрівка (Краснознам'янка), Херсонська обл.
Марія Іванівна Чопок (1907 -?) Петрівка, Херсон,
Афанасій Іванович Чепок (Чопок) (1910 - Mar. 1944) Гладківка (Келегеі), Херсонська обл.
Андрій Іванович Чепок (Чопок) (1898 -?) Ніжин, Ніжинський р-н, Чернігівська обл.
Адам Іванович Чопок (до 1909 -?) Дубінци, Кіцманський р-н, Чернівецька обл.
Іван Климович Чепок (Чопок) (1909 -?) Херсонська обл.
Андрій Климович Чепок (Чопок) (1914 -?) Зеленотропинське, Долматівка, Херсонська обл.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

2 ( 14-09-2021 21:30:33 змінене bnjnsn )

Re: Чопок (Чопокъ)

Дякую! Я використовую ці джерела.
В моєї базі на сайті про дослідження прізвища chepok.org є більше людей

Thanks: Ann, kuks70, kbg_dnepr3

Share

3

Re: Чопок (Чопокъ)

Прізвище у сучасній Україні  :

ЧОПОК
(трансл. Chopok, рос. Чопок)
Налічує 34 носіїв - Чулаківка (21) Гладківка (7) Херсон (2)

У козацьких реєстрах не зустрічається.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: bnjnsn1

Share

4

Re: Чопок (Чопокъ)

Що Вам відомо про походження прізвища? щось румунське? польське? тоді у назву теми варто було б додати й написання литиною на мові оригіналу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

5

Re: Чопок (Чопокъ)

Існує така версія, що на початку 20-го сторіччя (1900-1910 роки) мешканці Північної Таврії із прізвищем Чопок (Чопокъ) почали виправляти його на Чепок (Чепокъ), для того щоби бути більше великоросіянами. Потім у 30-х роках деякі люди з прізвища Чепок стали змінювати себе на Чепко - знаю два таких випадки, обидва для уникнення уваги ГПУ стосовно контра-революційної діяльності.

Розшукую людей, у яких є відомості про прабатьків з прізвищем Чопок. Цікавить період до 2СВ, найбільш дорадянські часи.

Thanks: kbg_dnepr, kuks702

Share

6

Re: Чопок (Чопокъ)

Ann пише:

... Затичка, чіпок; дерев'яна пробка. ...

Тоді варто мати на увазі ще й варіанти Чіпок, Чіпко, рос. Чипков, Чіпченко, рос. Чипченков

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

7

Re: Чопок (Чопокъ)

Я маю фокус на прізвища з Голопристанщини, тому вивчаю Чопок, Чепок, Чепко. У записах є люди, прізвища яких у різних документах написано навіть Чепак.
Є запис на одну людину навіть з прізвищем Щепак з Келігей, тобто з села, в якому найбільша концентрація історичних записів прізвищ Чопок та Чепок.


Чіпок та Чіпко, та інші можливі, але у цьому регіоні я історичних згадок про них ще знаходив.

Thanks: kbg_dnepr, kuks702

Share