491

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Буремний 1918, мерців у Таращі записують пачками

Share

492

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

15 серпня 1917 р., село Слобода-Раранча на Буковині.
   На парафіальному кладовищі ховають Василя (52 р) та Фульхерію (9) Стефанюків, Григорія (68) та Єфросинію (7) Кучек, Катерину Коржовську (63), Параскеву Бойчук (57). 18 серпня дійшла Антонія Коляска (5 р.), а 18 вересня Іван Пахольський (41 р.).
(ДАЧО, 1245-9-117 арк. 140-140зв.)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1389756

   Причина смерті в усіх: "ucisa de granata" - підірвався на гранаті. Однак контингент померлих наштовхує на думку. що мова йде про приліт снаряду. Ну, діти та старі ховалися. І скоріше за все ховалися вони в будинку № 36 - де жили мої предки по лінії Стефанюків, з 1840 р. точно. Після цього і до 1928 р. цей номер не зустрічається в метриці.
   ЗАПИТАННЯ: румунською granata -  це власне граната, чи може бути і артилерійський снаряд чи міна?
   Дякую.

Post's attachments

1917.png
1917.png 148.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

493

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Написано прозаїчно "от поноса", але шестеро дітей за два дні - то має бути якась причина.

Post's attachments

Понос.png
Понос.png 493.53 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

494

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

так дизентерія ж, мабуть.

Хільченко/Хильченко, Ужва, Філь, Коломиєць
Гавриленко (Чепурний), Короп (с.Новокиївка, Томак. р-н Дніпр-ської обл.);Панченко (Джулай/Жулай), Лук'яненко, (с.Сагунівка), Мороз,  Короп, Покришка, Вівчар(с.Худяки), МихайлИк(Денисенко), Ляшко, Олійник, Сторчоус  (с.Ломовате), Цвентух, Цвентушенко(с.Думанці)-Черкаський повіт
Павлов(Белачкин), Чернов(Гаврилов), Стрельцов, Явор/Явур, Сенчеров/Синчуров
Буряк, Козиряцкі/Козеряцькі, Приходько(Приходченко)
Thanks: Balakyn, luvi2

Share

495

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

inna.khylchenko пише:

так дизентерія ж, мабуть.

вероятнее всего, хотя понос и скоропостижная смерть не только от дизентерии бывают... тут уж точнее мы не узнаем.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: litar Л1

Share

496

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

У 1861 році вказували, що кір, у 1855 - холера и віспа, а у 1848 пишуть просто - "от эпидемической болезни"

Post's attachments

Епидемия.jpg
Епидемия.jpg 88.13 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

497

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Якщо влітку і річка поряд, то скоріш холера, у Білозерці час від часу сім'ями косила. А у записах перші випадки писали то "от поносу", то "от рези", а вже як массово, то "от холери"

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

498

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

от мені запис зустрівся, що чоловік і дружина, з різницею у декілька днів, померли "от ревматизма", ото щось взагалі дивне

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,
Thanks: litar Л1

Share

499 ( 15-09-2020 18:41:33 змінене litar Л )

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Таращанский у.
18.02.1808 год
Проходящий за милостиною Григорий неаянно умре и погребен священником, 50 лет
21.02.
Поселянин Матфей? ходящий за милостию с покаянием умре, 60 лет, от кашля.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Balakyn, kuks70, Ann3

Share

500

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Relic hunter пише:

  Причина смерті в усіх: "ucisa de granata" - підірвався на гранаті. Однак контингент померлих наштовхує на думку. що мова йде про приліт снаряду. Ну, діти та старі ховалися. І скоріше за все ховалися вони в будинку № 36 - де жили мої предки по лінії Стефанюків, з 1840 р. точно. Після цього і до 1928 р. цей номер не зустрічається в метриці.
  ЗАПИТАННЯ: румунською granata -  це власне граната, чи може бути і артилерійський снаряд чи міна?

Сразу оговорюсь, что я не специалист в румынском, но стало любопытно, и воспользовался толковым словарем румынского языка. Судя по нему, granata - это именно ручная граната (https://dexonline.ro/intrare/grenad%C4%83/23991), а артиллерийский снаряд - это proiectil (https://dexonline.ro/intrare/proiectil/45782). И пушка стреляет именно снарядами: Armă de artilerie care aruncă proiectile la distanță mare. (https://dexonline.ro/intrare/tun/58870). Фразу "ucisa de granata" я бы перевел как "убит гранатой". А как там на самом деле было - кто ж его теперь знает. Если дом был разрушен, то, думаю, Вы правы - скорее всего, речь идет о результате артобстрела. Но возможно ли такое, что отсутствие дома в метриках до 1928 года объясняется тем, что он остался целым, просто в нем никто не жил?

Share

501 ( 04-09-2020 21:13:32 змінене mike.kilo )

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

serp, я Вас розчарую – звичайний сучасний толковий словник навряд розбирається в термінології, якій більше 100 років.

Словник Брокгауза та Єфрона 1893 р. називає "гранатою" виключно артилерійскі снаряди:
https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%AD%D … 1%82%D0%B0

В артилерії уламково-фугасні снаряди малого калібру з 18 ст. і включно до 2-ї світової називали гранатами.
Як приклад, подивіться номенклатуру боєприпасів найрозповсюдженішої гармати першого періоду ДСВ:
76-мм полковая пушка образца 1927 года. Боеприпасы и баллистика
Яка "виросла" з цієї гармати Першої світової:
76-мм полевая пушка образца 1902 года. Боеприпасы

Сам термін теж гуглиться на "раз-два":
Артиллерийская граната

P.S. Спроба "натягнути" сучасні мислення/знання на людей/події іншої епохи зазвичай приводить до помилок.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

502

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

mike.kilo, не разочаровали - это абсолютно точно: материалы по представленным Вами ссылкам прочитал с интересом и узнал для себя новое. Спасибо.
А по теме разговора замечу, что в конце статьи по последней ссылке говорится о том, что современное понимание терминов граната, бомба и снаряд закрепилось как раз во время ПМВ. Обсуждаемые же нами события произошли в августе 1917 года, а Словарь Брокгауза и Ефрона датируется 1893 годом. Хотя, даже в нем граната не называется исключительно артиллерийским снарядом: Снаряды артиллерийские. Но что конкретно имел в виду делавший запись в МК, мы теперь уже вряд ли узнаем.

Share

503

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Ви обговорюєте термінологію боєприпасів часів першої світової з російської сторони. Але була інша сторона - наприклад, у австрійців була 10 см шрапнель-граната М14. Якщо село до війни належало до Австро-Угорщини, то цілком логічно, що священник користувався австрійською термінологією.

Інший момент - встановити, чи в той час в конкретному місці йшли бойові дії, бо можливо йде мова про те, що боєприпас вибухнув при спробі його розібрати.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

504

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Balymba, так, в серпні 1917 р. фронт прокотився через Слободу назад. Краєзнавці згадують, що на сусідній горі була російська батарея. Я схиляюся до снаряду, через контингент загиблих "старікі, женщіни і дєті".

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

505

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Relic hunter пише:

Balymba, так, в серпні 1917 р. фронт прокотився через Слободу назад. Краєзнавці згадують, що на сусідній горі була російська батарея. Я схиляюся до снаряду, через контингент загиблих "старікі, женщіни і дєті".

Контингент, то не основне - смерть не вибирала. Мене насторожує вираз "підірвались на гранаті" (якщо переклад коректний), бо зазвичай (принаймі в Галичині) писали "убитий гранатою (шрапнеллю)" якщо це сталося внаслідок обстрілу, а от "підірвався" - це швидше термінологія ДСВ. Якщо її перенести на часи ПСВ, то можливе йде мова про якісь маніпуляції з нерозірваним зарядом (а може й звичайною гранатою).

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

506 ( 05-09-2020 09:23:15 змінене mike.kilo )

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Balymba, хто Вам сказав про "підірвались"?
Румунською "ucisa" - це просто "вбито", а наступні слова вже пояснюють - чим саме.
"Ucisa de granata" - "вбито гранатою", точно як Ви ж самі вище наводили приклад.

Про боєприпаси - військова термінологія в Європі навіть в ті відносно далекі часи була доволі уніфікована між країнами.

Якщо на сусідній горі була батарея рос.армії, то запросто міг бути недоліт, помилка в розрахунках наведення, і т.д.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

507

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

mike.kilo пише:

Balymba, хто Вам сказав про "підірвались"?
Румунською "ucisa" - це просто "вбито", а наступні слова вже пояснюють - чим саме.
"Ucisa de granata" - "вбито гранатою", точно як Ви ж самі вище наводили приклад.

Про боєприпаси - військова термінологія в Європі навіть в ті відносно далекі часи була доволі уніфікована між країнами.

Якщо на сусідній горі була батарея рос.армії, то запросто міг бути недоліт, помилка в розрахунках наведення, і т.д.

Про "підірвались" дивіться повідомлення автора запитання в пості 494, тому в пості 508 я і висловлював свої сумніви щодо коректності перекладу.
Тепер щодо військової термінології - я гірше знаю російську термінологію, але, здається, на озброєнні РІА не було боєприпасів подвійного призначення типу "шрапнель-граната". Австрійська М14, залежно від "настройки підривника" могла вибухати і в повітрі (як шрапнель) і від удару об перепону (як власне артилерійська "граната").

А взагалі - дякую за точний переклад і внесення ясності.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

508 ( 05-09-2020 16:00:24 змінене mike.kilo )

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Balymba,
боєприпасу подвійного призначення може й не було - не розбирався детально.

По "тридюймовці" 1902 (основній польовій гарматі РІА в ПСВ):

После русско-японской войны, в дополнение к шрапнели, была принята граната (аналог современного фугасного снаряда).
...
Из-за недостаточной производительности заводов Российской империи боеприпасы и их элементы (снаряды, гильзы) для полевой пушки образца 1902 года заказывались во Франции, Великобритании, США и Японии.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Balymba1

Share

509

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

mike.kilo пише:

Balymba,
подвійного боєприпасу може й не було - не розбирався детально.

По "тридюймовці" 1902 (основній польовій гарматі РІА в ПСВ):

После русско-японской войны, в дополнение к шрапнели, была принята граната (аналог современного фугасного снаряда).
...
Из-за недостаточной производительности заводов Российской империи боеприпасы и их элементы (снаряды, гильзы) для полевой пушки образца 1902 года заказывались во Франции, Великобритании, США и Японии.

Я до чого веду - автор паралельно задає питання, чи вцілів будинок, якщо люди в ньому загинули? Отже, якщо ми прийшли до висновку, що люди загинули саме від влучання (а не просто підриву) артбоєприпасу типу "граната", то шансів "вижити" у будинку не було жодних.

За ранами загиблих зазвичай визначали, що стало причиною смерті - шрапнель чи граната, все-таки священники були доволі освіченими людьми.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

510

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Balymba пише:

Тепер щодо військової термінології - я гірше знаю російську термінологію, але, здається, на озброєнні РІА не було боєприпасів подвійного призначення типу "шрапнель-граната". Австрійська М14, залежно від "настройки підривника" могла вибухати і в повітрі (як шрапнель) і від удару об перепону (як власне артилерійська "граната").

У РИА тоже было:
"В 1871 году русский артиллерист В.Н. Шкларевич разработал для только что появившихся нарезных орудий диафрагменную шрапнель с донной камерой и центральной трубкой.
...
В разговорной речи артиллеристов использовались термины: снаряд установлен (поставлен) «на картечь», если дистанционная трубка установлена на минимальное время горения, и «на шрапнель», если подрыв снаряда должен произойти на значительном удалении от орудия.
...
Помимо упомянутых положений дистанционной трубки существовало ещё положение поворотных колец «на удар». В этом положении путь огня от капсюля до взрывного заряда прерывался вовсе. Подрыв основного взрывного заряда снаряда происходил в момент попадания снаряда в препятствие".
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8C

Thanks: Balymba1

Share

511

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

serp пише:

Тепер щодо військової термінології - я гірше знаю російську термінологію, але, здається, на озброєнні РІА не було боєприпасів подвійного призначення типу "шрапнель-граната". Австрійська М14, залежно від "настройки підривника" могла вибухати і в повітрі (як шрапнель) і від удару об перепону (як власне артилерійська "граната").

У РИА тоже было:
"В 1871 году русский артиллерист В.Н. Шкларевич разработал для только что появившихся нарезных орудий диафрагменную шрапнель с донной камерой и центральной трубкой.
...
В разговорной речи артиллеристов использовались термины: снаряд установлен (поставлен) «на картечь», если дистанционная трубка установлена на минимальное время горения, и «на шрапнель», если подрыв снаряда должен произойти на значительном удалении от орудия.
...
Помимо упомянутых положений дистанционной трубки существовало ещё положение поворотных колец «на удар». В этом положении путь огня от капсюля до взрывного заряда прерывался вовсе. Подрыв основного взрывного заряда снаряда происходил в момент попадания снаряда в препятствие".
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8C

И все-таки єто наверное не то, ведь в любом случае основньім поражающим єлементом оставались свинцовьіе шарики, вьіталкиваемьіе из шрапнельного стакана (только на разном расстоянии). В М14 в варианте "граната" более мощньій взрьватель приводил к разрушению шрапнельного стакана, и основньім поражающим єлементом бьіли именно осколки шрапнельного стакана, а не свинцовьіе шарики,

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

512

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Balymba, Привіт Мене заінтересувала стара капличка біля церкви Тобі що відомо про Петра Лесюка та говорять, що там під капличкою когось захоронили??? Буду вдячний

Thanks: Алена1

Share

513

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Ярослав Лесюк пише:

Balymba, Привіт Мене заінтересувала стара капличка біля церкви Тобі що відомо про Петра Лесюка та говорять, що там під капличкою когось захоронили??? Буду вдячний

Та здається самого Петра Лесюка (Петра Васильи Дутчиного) і похоронено в 1935 році, а потім на могилі поставили капличку...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

514

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Але там дата 1914 рік Щось не те

Share

515

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

1919 год Таращанский у.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=2728474

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kuks70, Алена2

Share

516

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

litar Л пише:

1919 год Таращанский у.

а можно чуть подробнее насчет церкви и населенного пункта, запись о Лапе?..

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

517

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

kuks70,
Я ж ссылочку дала, м. Ставищи церковь не помню.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kuks701

Share

518 ( 04-10-2020 00:02:36 змінене kuks70 )

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

записи о смерти, когда умирают члены одной семьи в течение нескольких дней попадались не раз, а вот так, чтоб в один день 4-х детей похоронить... http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 97#p244897

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

519

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

kuks70 пише:

записи о смерти, когда умирают члены одной семьи в течение нескольких дней попадались не раз, а вот так, чтоб в один день 4-х детей похоронить... http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 97#p244897

1831 рік, епідемія холери. В одній сім'ї за день помирають 11 із 12 осіб. Залишилась тільки однорічна дитина. Вижила, дала потомство. Що цікаво - в наступних епідеміях ніхто з її нащадків не помер.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

520

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Таращанский у. 1871 год
Петр Василиев Касян, 65 лет, не естественною смертию - убит

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

521

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

м. Бахмут, 15.12.1892 (ф.310, Свято-Троїцький собор)
Крестьянка села Покровскаго Бахмутской волости
Матрена Дмитріева, 45, От скорбуты.

Скорбута – стара назва цинги (латиною – scorbutus).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: litar Л, kuks702

Share

522

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Село Студенцы. Агафонов Агафон Яковлевич. Причина смерти: "Утонул в местном озере" https://www.familysearch.org/ark:/61903 … cat=769433

Розшукуються в Олександрійському повіті, Херсон. губ.:
МЗН Самойленко Григорія 1885 р. н., батьки його: Самойленко Філіпп Макарович і Матрона Кодратова із с. Яново, Глинська вол.;
вінчання Афанасьєва Євдокима Івановича з Софією Гордіївною в 1880-1885 роках, МЗН їх доньки Олександри в 1909-11 рр.;
вінчання Афанасьєва Микити Івановича з Афанасією Дорофєєвою/Арєфьєвою, МЗН їх дітей: Михайло в 1885-1887 рр. і Наталі?
Thanks: litar Л, kuks702

Share

523

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Морозов Лонгин Ефимович, 55 лет, 1902 г., Свияжский уезд. Причина смерти: "убит обухом топора в пожарной караулке дер. Студенца".

Post's attachments

screenshot.png 492.31 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Розшукуються в Олександрійському повіті, Херсон. губ.:
МЗН Самойленко Григорія 1885 р. н., батьки його: Самойленко Філіпп Макарович і Матрона Кодратова із с. Яново, Глинська вол.;
вінчання Афанасьєва Євдокима Івановича з Софією Гордіївною в 1880-1885 роках, МЗН їх доньки Олександри в 1909-11 рр.;
вінчання Афанасьєва Микити Івановича з Афанасією Дорофєєвою/Арєфьєвою, МЗН їх дітей: Михайло в 1885-1887 рр. і Наталі?

Share

524

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Казанский мещанин Зуев Илья Амвросиевич, 55 лет, причина смерти - "забодан быком на улице" в с. Нижний Услон https://www.familysearch.org/ark:/61903 … cat=769433

Розшукуються в Олександрійському повіті, Херсон. губ.:
МЗН Самойленко Григорія 1885 р. н., батьки його: Самойленко Філіпп Макарович і Матрона Кодратова із с. Яново, Глинська вол.;
вінчання Афанасьєва Євдокима Івановича з Софією Гордіївною в 1880-1885 роках, МЗН їх доньки Олександри в 1909-11 рр.;
вінчання Афанасьєва Микити Івановича з Афанасією Дорофєєвою/Арєфьєвою, МЗН їх дітей: Михайло в 1885-1887 рр. і Наталі?

Share

525

Re: Записи про СМЕРТЬ у метричних книгах

Холера метрична книга с. Жданівка, липень-серпень
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … t=16153253
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1615325
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1615325
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1615325

Розшукуються в Олександрійському повіті, Херсон. губ.:
МЗН Самойленко Григорія 1885 р. н., батьки його: Самойленко Філіпп Макарович і Матрона Кодратова із с. Яново, Глинська вол.;
вінчання Афанасьєва Євдокима Івановича з Софією Гордіївною в 1880-1885 роках, МЗН їх доньки Олександри в 1909-11 рр.;
вінчання Афанасьєва Микити Івановича з Афанасією Дорофєєвою/Арєфьєвою, МЗН їх дітей: Михайло в 1885-1887 рр. і Наталі?
Thanks: Алена1

Share