36

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Добрый вечер .Нет никакой программой не пользуюсь. Я новичок в этом деле. Данные о изменении фамилии прадеда узнала только после того, как нашла в нашем Днепропетровском областном архиве метрику его брака с моей прабабушкой, и метрику о записи их первой дочери Матрены. Спасибо за подсказки, сейчас схожу по ссылкам, которые вы мне дали. Проблема в том, что уже спросить  о жизни деда и бабушки не у кого, нет ни их живых давно, ни их детей. Остался только мой отец  их внук, но он ничего не знает точно так же как и я.
Знает только, что дед родом с Елизаветовки, их было три брата и две сестры
Интересно очень.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

37 ( 15-12-2019 13:52:06 змінене oksana-sana77 )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Добрый день.
У меня добавилась информация по Елизаветовке

Их отец возможно был Артемий Васильев Куприй

 В Елизаветовке была такая семья у моего деда.
Мария Куприй 1881 г. рождения
Олена Куприй примерно 1883-1884 год рождения
Иван Куприй 1887 г рождения
Демьян 1892
Каленик 1893-1895 (примерно)

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

38

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Шановна kbg_dnepr,
у Вашому повідомленні № 6 за 21.05.2014 р. Ви навели перелік жителів с.Миколаївка
kbg_dnepr пише:
А это жители Николаевки по алфавиту:
Я так зрозумів, що згідно з переписом 1861року.В цьому переліку згадуються шість носіїв прізвища Лісовенко:Антон,Евтихий,Григорий,Роман,Пантелеймон,Иван. Можливо Іван Лісовенко це мій пра-прадід.Мене дуже цікавить з якого джерела Ви брали цей перелік. І, якщо можна підкажіть, будь ласка, в цьому переліку приводились тільки імена чоловіків і чому, це перелік військовозобов*язаних чи повнолітніх, чи можливо якийсь інший принцип переліку тільки чоловіків.
На сайті мормонів я знайшов оцифровані архіви церкви св.Пантелеймона,с.Миколаївка, але є не всі роки.Відсутні сторінки за 1880-1887рр,Ф.193,оп.1,спр.274. Можливо я не зумів знайти, а можливо їх і немає в цифрі? Підкажіть, будь ласка, як це перевірити.

Цікавить:Лісовенко до 1879р.,ЛІСОВИЙ (Лесовой)- уродженці с.Миколаївка,Петриківського рай.,ВАТУЛЯ- уродженці с.Трубайці,Хорольського рай.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

39 ( 26-05-2020 13:27:14 змінене kbg_dnepr )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Шановний Вадиме Олександровичу,

списки жителів сіл, починаючи з повідомлення № 5, - то дані з Викупної справи 1863 р. (СПб, РДІА (РГИА) 577-11-461). Такі справи фіксували домовленості поміщиків з селянами, що звільнилися у 1961 р.

Вони складалися з Викупного договору та Уставної грамоти (про деталі можна почитати у Вікіпедії), їх підписували голови господарств і при цьому вказувалося тільки ім'я та прізвища.

Що стосується документів по Миколаївці, то я схильна думати, що те, що Ви знайшли,- це все, що збереглося. Наприклад, по Єлизаветівці збереглися тільки 2 роки - 1880 та 1882, а по деяких селах сучасного Солонянського р. не збереглося взагалі нічого. sad

Можна шукати ще у каталозі втрачених фондів ДАДО - звісно, саму справу Ви не побачите, але назви подекуди бувають дуже інформативні.

А крім того залишаються лише непрямі джерела - публікації, відкриті бази даних Інтернету:
- втрати у Першій Світовій війні https://gwar.mil.ru/
- репресовані lists.memo.ru/
- втрати у Другій Світовій війні https://obd-memorial.ru/ , нагороди ДСВ  https://pamyat-naroda.ru/ 
та ін.

Ну і, звісно, родичі, односельці-старожили, соціальні мережі...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Lisovichok1

Share

40 ( 26-05-2020 15:04:46 змінене Lisovichok )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

kbg_dnepr⇓ Дякую за відповідь.А відносно архівів по Миколаївці,за 1880-1887рр, Ф.193,оп.1,спр.274- то інформація з сайту ДАДО, що вони є на збереженні. Але запитання в тому, чому вони не оцифровані мормонами, можливо їхній стан такий, що немає сенсу їх цифрувати...?

Цікавить:Лісовенко до 1879р.,ЛІСОВИЙ (Лесовой)- уродженці с.Миколаївка,Петриківського рай.,ВАТУЛЯ- уродженці с.Трубайці,Хорольського рай.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

41

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Про це нічого не можу сказати, треба питати або тут в темі по ДАДО, або вже в самому архіві.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Lisovichok1

Share

42

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Шановні жителі форуму.Дуже цікавить походження назви села Миколаївка,Єлизаветівської волості,Катеринославської губернії (на даний момент Петриківського району, Дніпровської області.) В деяких джерелах згадується ця назва, як одне з поселень, які входили до володінь графа Якова Завадовського, а потім його нащадків.Перша згадка походить на 1779 рік.При дослідженні генеологічного дерева Завадовських, у нащадків Якова Завадовського носія з іменем Микола не виявлено.Також немає такого імені і в генеологічних деревах Каблукових і Барятинських, які пізніше були власниками цих маєтків.По переказах старожилів села,все ж таки є інформація, що назва села походить від імені поміщика чи графа, який мав відношення до цієї місцевості.У мене є особисте припущення, що назва села походить від імені Миколи Семеновича Сулими,який  народився  1777року і був племінником Євдокії Іванівни Сулими, дружини Данила Юрійовича Опочиніна, який свого часу осадив хутір Бригадирівку (Данилівку) і за деякою інформацією,мав відношення до заснування поселення, яке потім стало називатись Миколаївкою.  Чи не підкажете часом, в якій літературі чи документах того часу можливе відображення походження назви поселення?

Цікавить:Лісовенко до 1879р.,ЛІСОВИЙ (Лесовой)- уродженці с.Миколаївка,Петриківського рай.,ВАТУЛЯ- уродженці с.Трубайці,Хорольського рай.
Thanks: kbg_dnepr, kuks702

Share

43

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Друзі,шукаю хоча б якісь відомості про родину мого прадіда Купрій Івана Арсентійовича,народженного в селищі Елизаветовка.У прадіда була велика родина,брати,сестри
Три брата  Демьян,Каленик,Іван (мій прадід) переїхали жити в Таромському,там й похоронені.
А були ще Митрофан,Олена,Марія вони залишились в Елизаветівці.
У Митрофана був син Семен, й онук Федір.
Фідір жив вже в місті Дніпропетровську,був пропавший без звістки, я його знайшла похороненим в Дрездені в часи війни.
Долю його батька й діда не знаю,як не знаю долю Олени на Марії також.
В 1908 році призвище діда в метриках коли він брав шлюб з моєю прабабусею було Решетняк.
В 1911 дід змінив його на Купрій в віці 24 роки.
Казали,що у родини діда були землі в Елізаветовці  ось тільки не знаю коли він був Решетняк,чи Купрій.
В метриках про шлюб він записаний як крестьянин-собственник земли.
Де можна знайти списки крестьян-собственников Новомосковського уезда села Елизаветовка?
Або відомості про Куприй,чи Решетняк?

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kuks70, kbg_dnepr2

Share

44

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Списки селян Єлизаветівки та навколишніх сіл 1863 р. можна знайти в цій темі (мої повідомлення № 5 та наступні).
Серед селян Єлизаветівки Купріїв немає, але є 2 родини Купрієнків, Купрій є у Новоселвіці (повідомлення № 9).

Решетняків наче ніде по селах, що згадуються у справі 1863 р., немає.

Яке було прізвище прабабусі?

Як я писала в цій темі, історією Єлизаветівки займається М.С. Литвин, можна звернутися до нього.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: oksana-sana771

Share

45

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

kbg_dnepr пише:

Списки селян Єлизаветівки та навколишніх сіл 1863 р. можна знайти в цій темі (мої повідомлення № 5 та наступні).
Серед селян Єлизаветівки Купріїв немає, але є 2 родини Купрієнків, Купрій є у Новоселвіці (повідомлення № 9).

Решетняків наче ніде по селах, що згадуються у справі 1863 р., немає.

Яке було прізвище прабабусі?

Як я писала в цій темі, історією Єлизаветівки займається М.С. Литвин, можна звернутися до нього.
У мене з Елізаветовки  прадід Іван Арсентійович Купрій.В його метриках про шлюб він указаний як крестьянин-собственник земель села Елізаветовка.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

46

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Дякую, а я можно знайти  М.С. Литвин?Він є участником цієї теми також?
Дуже дякую за підсказки й інформацію.
Мій дід Іван Купрій народженний в 1887 році,але  в нього була й старша сестра Епіфанія 1880 року народження.
батько мого прадіда Артемій Васільев Купрій  крестьянин-собственник.
Мати діда Агафья Андреева.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

47 ( 10-08-2020 14:59:24 змінене kbg_dnepr )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Ні, Микола Степанович людина не комп'ютерізована, нажаль. Напишу Вам у ПП його телефон.

Селянами-власниками називали кріпосних селян після звільнення у 1861 році. Якщо Ви погуглите "крестьянин-собственник", Ви знайдете в Інтернеті багато інформації про те, що це означає.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: oksana-sana771

Share

48 ( 11-08-2020 08:07:44 змінене oksana-sana77 )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Ні, Микола Степанович людина не комп'ютерізована, нажаль. Напишу Вам у ПП його телефон.

Селянами-власниками називали кріпосних селян після звільнення у 1861 році. Якщо Ви погуглите "крестьянин-собственник", Ви знайдете в Інтернеті багато інформації про те, що це означає.

Дякую,буду вам дуже вдячна.Мені цікава ця тема.А Микола Степанович він напевно мешканець села Елізаветовки,що так багато знає про цей край?
Мені цікава історія роду Купрій,по метричних книгах вони проходят по Елізаветовці,батько прадіда також звідти,його  звали Купрій  Арсений Васильович.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

49

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Коли ми шукаємо людей, дуже важливо вказувати час їхньго життя. Ваш прадід Іван Арсентійович одружився з прабабусею у 1908 р., тобто він десь 1885 року народження, і, відповідно, його батько Арсеній Васильович не пізніше 1865 р. народження?

Для того, щоб розуміти ситуацію, дуже допомогло б дерево - чи Ви користуєтесь якоюсь генеалогічною програмою, чи є воно у Вас? якщо є, опублікуйте - це дуже унаочнює ситуацію.

Нажаль, по Єлизаветівці збереглися тільки метричні книги 1880 та 1882 р. Чи Ви їх вже опрацювали? - я маю на увазі, чи Ви вже працювали з ними і виписали з них всіх Купріїв та Решетняків, які там зустрічаються. В ситуації поганої збереженості документів доводиться мобілізувати всі свої детективні здібності, зібрати всі наявні крихти інформації (метрики, дані про учасників ПСВ, жертв Голодомору та репресій, учасників ДСВ і т. ін.), а потім намагатися їх якось інтерпретувати.

В архіві єлизаветівської сільради зберігаються повоєнні погосподарські книги, там можна шукати дані про родини тих Купріїв-Решетняків, які жили в селі в той час. На цвинтарі села можна шукати поховання, а потім зіставляти всі ті дані та намагатися побудувати родовідні дерева. М.С. Литвин, можливо, зможе розповісти Вам щось про Купріїв-Решетняків, які жили в селі 20-30-40-50 років тому.

Це все непряма інформація, але якщо немає документів, то доводиться працювати з тим, що є.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: oksana-sana771

Share

50

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Мій дід Іван Купрій 1887 року народженняЙого рідний брат Купрій Демьян Артемієвич(Арсентійович)  14.11.1892
Їх сестра була знайдена в метриках Елізаветовки за 1880 р.її звали Ефросінія це все,шо змогла найти,хоча метричні книги 1880-1882 я переглядала.
Родове дерево ві складаи мені в темі "призвища Купрій", я  вам давала всі данні,що у мене були.
В селі Елізаветовка поивнні були оставатись жити якийьс час Купрій Митрофан, його син Семен Купрій,а вже син Купрій Федор призівався на війну Другої світової війні з Дніпропетровська.
Купрій Каленик жив також в Таромському,у нас й похованний тут на кладовищі,він був 1893 року народження.


Ще в селі повинні були проживати сестри прадіда Олена й Марія,але після шлюбів їх призвіще мені не відомо.
Казали,що Марія вишла заміж  й була з запожної родини в селищі.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

51

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

А архів Елізаветовської сільради точно зберігся?Бо в Таромському у нас не залишилось взагалі нічого викинули й спали все.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

52

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

Друзі,шукаю хоча б якісь відомості про родину мого прадіда Купрій Івана Арсентійовича,народженного в селищі Елизаветовка.У прадіда була велика родина,брати,сестри
Три брата  Демьян,Каленик,Іван (мій прадід) переїхали жити в Таромському,там й похоронені.
А були ще Митрофан,Олена,Марія вони залишились в Елизаветівці.
...
В 1908 році призвище діда в метриках коли він брав шлюб з моєю прабабусею було Решетняк.
В 1911 дід змінив його на Купрій в віці 24 роки.
Казали,що у родини діда були землі в Елізаветовці  ось тільки не знаю коли він був Решетняк,чи Купрій.
В метриках про шлюб він записаний як крестьянин-собственник земли.
Де можна знайти списки крестьян-собственников Новомосковського уезда села Елизаветовка?
Або відомості про Куприй,чи Решетняк?

А Вы заглядывали сюда: Куприй и сюда: Решетняк ? С учетом того, что еще могли быть ошибки как при оформлении самих документов, так и при их расшифровке.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

53 ( 11-08-2020 20:42:08 змінене oksana-sana77 )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Да в Куприй и Решетняк заглядывала, я там оставляла свои комментарии .Но пока тишина..Документы об участии моего деда в Первой Мировой войне я нашла и его братьев нашла  документы на этом сайте.
И награду его за  ту войну тоже нашла,и Семена и Митрофана  Куприй там нашла их  военные документы.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

54 ( 11-08-2020 20:54:27 змінене oksana-sana77 )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

по паспорту мой дед всю жизнь жил как Куприй Иван Арсентьевич,а вот когда женился на моей прабабке в метриках таромской церкви записан как Решетняк Иван Артемиев.Потому у них в 1911 рождается их первая дочка и в метриках записано Решетняк Иван Артемьев, перечеркнуто и написано Куприй Иван Арсентьевич, а по документам с  Первой второй мировой войны он везде уже Куприй идет

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kuks70, kbg_dnepr2

Share

55 ( 15-08-2020 11:09:13 змінене serp )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

по паспорту мой дед всю жизнь жил как Куприй Иван Арсентьевич,а вот когда женился на моей прабабке в метриках таромской церкви записан как Решетняк Иван Артемиев.Потому у них в 1911 рождается их первая дочка и в метриках записано Решетняк Иван Артемьев, перечеркнуто и написано Куприй Иван Арсентьевич, а по документам с  Первой второй мировой войны он везде уже Куприй идет

Судя по тому, что Федор Семенович родился в 1913 г., то его отец Семен Митрофанович не моложе 1895 г.р., а в свою очередь его отец Митрофан Артемьевич - не моложе 1877 г.р. Из чего следует, что Агафья Андреевна не моложе 1861 г.р., а ее муж Артемий Васильевич не моложе 1859 г.р. (возможны отклонения плюс-минус год). Тогда получается, что Митрофан и Стефан Куприенко (которые в списке по Елизаветовке 1862 г.) могут быть старшими братьями Артемия Васильевича, а их общий отец Василий к этому году уже умер.
Далее можно предположить, что после 1892 г. (еще даже до появления на свет Каленика Артемьевича) Артемий Васильевич мог скончаться. Оставшись вдовой, Агафья Андреевна могла повторно выйти замуж. Тогда вероятно, что ее новый муж носил фамилию Решетняк и, возможно, имя Арсентий. Потом они могли переехать в Таромское (ну, или ее новый муж изначально там жил, хотя, судя по базе ПМВ, Решетняки имелись как раз в Елизаветовке, но их не нашлось в Таромском). При этом старший сын Митрофан Артемьевич был уже достаточно взрослый, мог быть женат, иметь свое хозяйство, и поэтому остался в Елизаветовке. Дочери могли переехать с матерью в Таромское, а потом выйти за знакомых женихов замуж в Елизаветовку, а могли некоторые из них к моменту переезда уже быть замужем, поэтому тоже оказались в Елизаветовке. А вот младшие братья (Иван, Демьян и Каленик) переселились с матерью и отчимом в Таромское. Возможно, Решетняк их усыновил, а, возможно, что там просто не знали, что раньше они были Куприй, и все окружающие, в том числе батюшка, считали их тоже Решетняками. Поэтому в записи о свадьбе Иван Артемьевич фигурирует как Решетняк. И в записи о рождении Матрены его сначала так оформили, а потом всё-таки исправили на Куприй.
В общем, для проверки этой гипотезы следует искать среди умерших в Таромском после 1893 года подходящего по возрасту Решетняка (возможно, Арсентия) и Решетняк Агафью Андреевну, после того же года среди рожденных - их совместных детей (которые, впрочем, могли и умереть в детском возрасте), а также, возможно, и само их бракосочетание.

Ну и есть еще предположение, что в записи о рождении Ефросинии имя ее отца просто перепутали, а на самом деле он Куприй Арсентий Васильевич.

Share

56

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Самой старшей  в семье дочкой была Ефросиния 1880 года.
Про фамилию Решетняк я не слышала ни от кого от своих родственников, всегда были только Куприй, Решетняк я увидела только в метрической книге Таромского, когда мой прадед Иван женился на моей бабке таромчанке Марии.
Ну логически какой смысл ему в возрасте 24 года, а он женился  в 24 было менять фамилию?
У всех остальных в роду  его братьев и сестер была фамилия Куприй.
Я допускаю, что местный батюшка Таромского мог же допустить ошибку? Все  Ефросиния,Мария,Олена,Митрофан,Каленык,Демьян носили фамилию Куприй.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

57

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Это разве,что по Елизаветовке ехать в архиве смотреть погосподарські книги, якщо вони там взагалы збереглись.Метричних книг Елізаветовки не збереглись.
Я не знаю де ще  можливо знайти інформацію про мешканців Елізаветовки

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

58 ( 17-08-2020 21:29:12 змінене serp )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Самой старшей  в семье дочкой была Ефросиния 1880 года.

А как Вы считаете, какого года рождения был Митрофан?

Я допускаю, что местный батюшка Таромского мог же допустить ошибку?

Да, в моем предположении тоже был вариант, что батюшка просто ошибся. Но, во-первых, ошибся он дважды (при венчании и при крещении Матрёны), а, во-вторых, для двойной ошибки у него должен был быть какой-то повод.

Это разве,что по Елизаветовке ехать в архиве смотреть погосподарські книги, якщо вони там взагалы збереглись.Метричних книг Елізаветовки не збереглись.

Я бы всё-таки в такой ситуации предпочел поискать Решетняков в МК Таромского после 1893 года. А что, если они там, действительно, есть?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

59

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

serp пише:

...Судя по тому, что Федор Семенович родился в 1913 г., то его отец Семен Митрофанович не моложе 1895 г.р., а в свою очередь его отец Митрофан Артемьевич ...

- це саме ті детективні розрахунки, які я маю на увазі. І чим більше Купріїв-Решентняків Ви зберете у відповідних темах, тим обгрунтованішими будуть такі припущення.

А в Єлизаветівку треба телефонувати, питати...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: serp1

Share

60

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

так дело в том,что к Таромскому Решетняки никакого отношения вообще не могут иметь,так как  в метриках написано  крестьянин-собственник села Елизаветовка Решетняк Иван Артемиев.

Причем как при свадьбе с моей  прабабкой это указано, тоже крестьянин-собственник села Елизаветовка,не Таромского.
Причем все их дети  моего прадеда и прабабки,кроме одного меньшего Григория,тоже указаны при рождении  село Елизаветовка,они все были рождены в Елизаветовке,крестили их только в церкви Таромского.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

61

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Меньший сын моего прадеда Куприй Григорий родился в 1918 году он уже записан как житель Таромского,а вот Матрона 1911,моя бабушка 1913,их брат Иван 1915 вот как минимум до 1916-17 ( я так думаю) они жили в Елизаветовке.Так как метриках их место жительства указано именно Елизаветовка.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)
Thanks: kuks701

Share

62 ( 13-08-2020 14:44:43 змінене kbg_dnepr )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

... все их дети  моего прадеда и прабабки, кроме одного меньшего Григория, тоже указаны при рождении  село Елизаветовка, они все были рождены в Елизаветовке, крестили их только в церкви Таромского.

Указание в МК "крестьянин-собственник села Е." означает только нечто вроде советской прописки. Я могла быть прописана в Днепре, а жить и работать в другом месте - правда, недолго, в советские времена милиция следила за тем, чтобы народ прописывался там, где живет. В 1860-1917 гг., похоже, это было иначе: во многих селах живут многочисленные приезжие из самых разных концов империи.

Например, в метрических книгах села предков моей свекрови фигурирует масса народу не только из деревень прихода и окрестных сел, но и из весьма отдаленных губерний - см. сообщения 8-15 http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1167

Все они жили в селе и были прихожанами церкви, но продолжали считаться крестьянами свих родных сел. Как происходило причисление к "новой родине", я не знаю. Об этом можно спросить в разделе по крестьянам.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

63

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Ну просто по рассказам моего прадеда, и бабушки они рассказывали, что ездили из Елизаветовки в таромскую церковь. Потом они переселились  в Таромское, и жили возле нашей таромской церкви. Когда появилась у нас железная дорогая они переехали жить на верх Таромского ,и купили там землю, не мало земли.

Я могу говорить о том, что рассказывали мои родственники, с их слов.
Живя уже в Таромском они ездили в гости в Елизаветовку к этим сестрам, которые там остались жить.
Уточнять ничего не могу, ни доказать, ни проверить.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

64

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

Ну просто по рассказам моего прадеда, и бабушки они рассказывали, что ездили из Елизаветовки в таромскую церковь.

Говоря про бабушку, Вы имеете в виду Анну Ивановну 1913 г.р. или ее маму?


Когда появилась у нас железная дорогая они переехали жить на верх Таромского

А в каком году в Таромском появилась железная дорога?

Share

65

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Моя бабушка Анна Ивановна Куприй 1913 г.Железная дорога появилась в 1894 году

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

66

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Мой дед работал кочегаром на станции Сухачевка, его брат Куприй Каленик тоже работал на этой же железнодорожной станции.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

67 ( 15-08-2020 10:31:59 змінене serp )

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

Моя бабушка Анна Ивановна Куприй 1913 г.
и
Ну просто по рассказам моего прадеда, и бабушки они рассказывали, что ездили из Елизаветовки в таромскую церковь.
и
как минимум до 1916-17 ( я так думаю) они жили в Елизаветовке

Получается, Ваша бабушка помнила, как в возрасте до 4 лет ездила с отцом из Елизаветовки в таромскую церковь? А если еще учесть то, что в 1914 г. началась ПМВ, и Иван Авксентиевич Куприй принимал в ней участие?


oksana-sana77 пише:

Потом они переселились  в Таромское, и жили возле нашей таромской
церкви. Когда появилась у нас железная дорогая они переехали жить на
верх Таромского
и
Железная дорога появилась в 1894 году

По-моему, это говорит о том, что к 1894 году Ваши предки уже жили в Таромском.

Share

68

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

oksana-sana77 пише:

Мой дед работал кочегаром на станции Сухачевка, его брат Куприй Каленик тоже работал на этой же железнодорожной станции.

Простите, что переспрашиваю, но без этого я просто путаюсь. Дед - это муж Вашей бабушки Анны Ивановны Куприй?

Share

69

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Ну жить в Таромском мой прадед Куприй Иван Арсентьевич стал примерно 1907-1908 году, когда женился на моей прабабушке.Точнее я так думаю.
Детей своих они крестили в церкви Таромского  "как жителей села Елизаветовка", возможно в  это время в Елизаветовке церкви по каким то причинам не было.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share

70

Re: Єлизаветівка, Миколаївка, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.

Ну жить в Таромском мой прадед Куприй Иван Арсентьевич стал примерно 1907-1908 году, когда женился на моей прабабушке.Точнее я так думаю.
Детей своих они крестили в церкви Таромского  "как жителей села Елизаветовка", возможно в  это время в Елизаветовке церкви по каким то причинам не было.

Ищу родственников, Чорный-село Кархуторы( Николаевка 1 Солонянский район) Куприй,Решетня-Елизаветовка (Петриковский район Днепропетровская область, Таромское, Саранчук -Павло-Григорьевка (Верходнепровск)

Share