36

Re: Ревізьки казки

Balakyn пише:

Але й у цій РС не без дивини: чомусь батько (Федір) і один син (Василь) записані як "Махиньченко", а інші три брати - просто "Махинька". Так і хочуть ті давні писарі нас заплутати...

Не знаю, чи варто винуватити в цьому писарів - часи тоді такі були:) Зі свому досвіду роботи з МК кінця 18-поч. 19 ст., можу сказати, що тоді  прізвища не були ще такими сталими, як ми до них звикли сьогодні. Так, на приклад, людей(родичів рідних та двоюрідних) з прізвищем Будз записували так: Будз, Будзюк і навіть Будзючок, а також Стефюк(ті чий тато, чи дід був Степан\Стефан). Я відразу й не зрозумів, що за Стефанюки, думав жили якісь чужі люди в нашій хаті - аж потім доглупав, що це родичі wink

Зозуля, Хитрук, Казчук, Сандрачук(Брацлавщина)
Ільчук, Бойчук, Фединчук, Смадич, Томащук, Пузарук, Черкач, Лукенич, Будз(Галичина)
Thanks: Balakyn1

Share

37 ( 05-08-2018 00:55:32 змінене Чай )

Re: Ревізьки казки

Чи правильно я розумію,що людей  сильно похилого віку(70 і більше років)часто не вносили до ревізій?У мене виникло таке враження на основі досвіду  - коли у метриках люди похилого віку ще фігурують,а в ревізіях їх немає,головами родин записані сини.

З повагою,
Чай.

Share

38

Re: Ревізьки казки

Такого быть не должно, разве что только заведомый обман, чтобы платить меньше налогов. Приведите пример.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

39

Re: Ревізьки казки

Чай пише:

Чи правильно я розумію,що людей  сильно похилого віку(70 і більше років)часто не вносили до ревізій?У мене виникло таке враження на основі досвіду  - коли у метриках люди похилого віку ще фігурують,а в ревізіях їх немає,головами родин записані сини.

Невказання поміщиком (чи іншим) особи в ревізькій казці = ухиляння від податків з усіма наслідками.

Thanks: Алена1

Share

40

Re: Ревізьки казки

Помещик и за мертвых платил налог, не то, что за пожилых.

Чичиков и покупка "мертвых душ"
Павел Иванович Чичиков покупает у помещиков "мертвые души" - умерших крестьян, которые числятся только на бумаге.  Почему помещикам может быть выгодна такая странная сделка с Чичиковым? Потому что, продав мертвых крепостных, помещики избавляются от бремени: теперь им не нужно платить налоги за умерших крестьян. В противном случае помещики вынуждены еще несколько лет платить налоги за умерших крепостных, пока в стране не пройдет очередная перепись крестьян ("ревизская сказка").

Источник: www.literaturus.ru/2015/06/zache … dushi.html
© Literaturus.ru : Мир русской литературы

Thanks: litar Л1

Share

41 ( 05-08-2018 18:34:10 змінене Чай )

Re: Ревізьки казки

В моєму випадку мова головним чином про міщан. По метриках людина  померла ,наприклад, в 1826 році у віці 80 років, в ревізії за 1816 її немає - там голова родини вже син.Або наприклад по метриках померла людина у 1808 році у віці 75 років,а в ревізії 1811 згадки про неї немає,хоча зазвичай померлого за проміжний між ревізіями період або пропущеного згадують навіть якщо пройшло і 10-15 років.

З повагою,
Чай.
Thanks: Алена1

Share

42

Re: Ревізьки казки

Чи не траплялось кому у роботі з ревізіями,щоб одна родина була записана одночасно у двох селах(села одного власника)?Таке часто трапляєтся? У мене є Яків, записаний  як голова родини у селі Сичівка в ревізії 1811 року.І записаний в тому ж році як член родини свого померлого між ревізіями батька Михайла  одночасно у сусідніх  Сапанові та Млинівцях.Плутанини немає,бо в обох випадках є запис,що Якова між ревізіями переведено до Сичівки. Виходить що у ревізії 1795 року родина тоді ще живого Михайла була записана в двох селах.Таке можливо?

З повагою,
Чай.
Thanks: Алена1

Share

43

Re: Ревізьки казки

Щойно натрапив на такий запис: "Дети отставных нижних чинов, рожденные по отставке". Жодної вказівки про батька чи матір. Але ж хтось мав їх доглядати, годувати врешті-решт. Чи про них мало дбати все село? Але навіть якщо й так, хтось персонально мав за це відповідати. І де вони жили (невже виділялася окрема хата)?

Post's attachments

Дети.jpg
Дети.jpg 79.73 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

44

Re: Ревізьки казки

Balakyn пише:

...Жодної вказівки про батька чи матір...

Батьки записані в іншій частині ревізії:
"...селения Благовещенки отставным солдатам."
4. Сергей Филипов Ярошенко 55
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1285833
Сергея Филипова жена Екатерина Иванова 37
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1285833

Share

45

Re: Ревізьки казки

SergeyBondarev, дякую. Якось дивно батьків писати в одній частині, а дітей окремою сім'єю в іншій.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

46

Re: Ревізьки казки

Різні групи обліку. Відставні солдати і солдатські діти народжені під час військової служби не платили подушний податок. Діти народжені після відставки платили подушний податок.

Share

47

Re: Ревізьки казки

Уперше натрапив на запис про продаж людини. Хлопцеві було 24 роки.

Post's attachments

Куплен в 1819 году.jpg
Куплен в 1819 году.jpg 67.09 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

48

Re: Ревізьки казки

Balakyn  

SergeyBondarev  


Може й мені підкажете?  
Як Ви знайшли місце народження солдата? У мене поки що глухий кут(((   
Чи правильно я розумію, що його могли призвати з території усієї Російської імперії? Чи існували певні межі? 
Мій був призваний десь приблизно у 1850-х роках, не знаю навіть його точного віку...

Share

49

Re: Ревізьки казки

AllaSvt, я на цю інформацію натрапив випадково.
Щодо призову: тут (https://runivers.ru/bookreader/book9870 … 2/mode/1up, с. 502) можна почитати рекрутський устав 1831 року, за яким напевне і призивали вашого солдата.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

50

Re: Ревізьки казки

Balakyn   

Дуже Вам дякую за допомогу!

Thanks: Balakyn1

Share

51

Re: Ревізьки казки

Чим глибше працюю з документами - тим більше натрапляю на такі дивні місця, як оце на малюнку. Що це за ранній шлюб: 14 і 15 років?

Post's attachments

Ранній шлюб.jpg
Ранній шлюб.jpg 38.49 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Алена1

Share

52

Re: Ревізьки казки

Balakyn пише:

Чим глибше працюю з документами - тим більше натрапляю на такі дивні місця, як оце на малюнку. Що це за ранній шлюб: 14 і 15 років?

Кормчая книга.  Правило 51.

"Священник ащё в ведении благословит возбраненный брак от сродства или неимуще возраста, сиречь ащё не есть муж 15 лет, а жена 13 лет, да извержется и брак будет не твёрдый".


По кормчей книге церковным совершеннолетием для вступления в брак считался такой возраст:        
муж - 15 лет,  жена - 13 лет (по указу 1774 г.).        
С 1830 г. брачный возраст :  мужчина - 18 лет, женщина - 16 лет.

Share

53

Re: Ревізьки казки

SV17, дякую. Але тут взагалі щось незрозуміле: 9 (!) і 13 років. Напевне, це якась специфіка, про яку ми не знаємо.

Post's attachments

Ранній шлюб_2.jpg
Ранній шлюб_2.jpg 11.64 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: kuks70, Алена2

Share

54

Re: Ревізьки казки

Чай пише:

Чи не траплялось кому у роботі з ревізіями,щоб одна родина була записана одночасно у двох селах(села одного власника)?Таке часто трапляєтся? У мене є Яків, записаний  як голова родини у селі Сичівка в ревізії 1811 року.І записаний в тому ж році як член родини свого померлого між ревізіями батька Михайла  одночасно у сусідніх  Сапанові та Млинівцях.Плутанини немає,бо в обох випадках є запис,що Якова між ревізіями переведено до Сичівки. Виходить що у ревізії 1795 року родина тоді ще живого Михайла була записана в двох селах.Таке можливо?

У меня другая ситуация. Есть две ревизские сказки за 19.01.1835 - там проживают мои предки, а вторая за апрель 1835 года, там их уже нет. В 1858 году - они есть. Так же они переведены в 1818 году, а по факту, я вижу в МК, что они переехали не позже 1813 года, а в ревизской сказке 1815 года их нет.

Бакумовські, Хірний (-на, -енко), Винниченко (Винник) - Гостролуччя, Андріївка, Благовіщенка (Іваненкова), Мала Білозерка, Комишуваха;
Ільченко - Лежене, Бердянськ, Курінь; Бойко - Бердянськ, Харіни - Курськ, Лежене; Попови - Бердянськ; Хирняк - Благовіщенка; Корнієнко - Мала Білозерка (Верхня Білозерка); Сердюк - Мала Білозерка; Місченко - Бердянськ; Путятіни - Бердянськ; Шеремет, Помаленький - Верхня Білозерка.
Ахунжанов - Казань???????

Share

55

Re: Ревізьки казки

homtom07 пише:
Чай пише:

Чи не траплялось кому у роботі з ревізіями,щоб одна родина була записана одночасно у двох селах(села одного власника)?Таке часто трапляєтся? У мене є Яків, записаний  як голова родини у селі Сичівка в ревізії 1811 року.І записаний в тому ж році як член родини свого померлого між ревізіями батька Михайла  одночасно у сусідніх  Сапанові та Млинівцях.Плутанини немає,бо в обох випадках є запис,що Якова між ревізіями переведено до Сичівки. Виходить що у ревізії 1795 року родина тоді ще живого Михайла була записана в двох селах.Таке можливо?

У меня другая ситуация. Есть две ревизские сказки за 19.01.1835 - там проживают мои предки, а вторая за апрель 1835 года, там их уже нет. В 1858 году - они есть. Так же они переведены в 1818 году, а по факту, я вижу в МК, что они переехали не позже 1813 года, а в ревизской сказке 1815 года их нет.

Могли быть просто пропущены, такое бывает.

З повагою,
Чай.
Thanks: Kora, Алена2

Share

56

Re: Ревізьки казки

Вітаю. Скажіть реально десь знайти ревізії 6-9 по Зіньківському та Лохвицькому повітах Полтавської губернії??? По Лохвицькому знаю про ревізію кріпосних селян на FS, але це не те що цікавить... Дякую за відповідь!

Share

57 ( 30-11-2020 16:34:18 змінене faduk9131 )

Re: Ревізьки казки

Добрый вечер! Ищу информацию по деревне Бернадовка, Тираспольского уезда, Херсонской губернии. Спасибо.

Share