1

Тема: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Після викладення свого дерева на familysearch.org прийшло запрошення стати індексатором.

Подивився - серед російськомовних зараз індексується лише проект "Запорожье, Ревизские сказки, 1811–1858".

Мені це не дуже цікаво, але раптом хтось уже працює індексатором чи захоче долучитися - пропоную описувати свій досвід у цій темі.

Post's attachments

Індексування.jpg
Індексування.jpg 9.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: mike.kilo1

Share

2 ( 27-07-2020 20:28:07 змінене notizia )

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Пан Balakyn, я цим займалась.
Що саме Вас цікавить?

Thanks: Balakyn1

Share

3

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Я індексую, хоча саме цей регіон мені не дуже цікавий, але хтось же займався індексуванням Київської області, а там є для мене цікаві прізвища. Хтось проіндексував Самару, і саме там, я зовсім цього не очікуючи, знайшла запис про шлюб молодшої сестри свого прадіда. Індексування для мене це як: "рука руку моет".

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5
Thanks: Balakyn1

Share

4

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Я колись індексував.  Але зараз роблю більш інтелектуальне індексування.

Thanks: Balakyn1

Share

5

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Олег Лисенко, а це що мається на увазі?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

6

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

notizia пише:

Що саме Вас цікавить?

Чи не можна пропонувати свої проекти (наприклад, я б узяв мою рідну Тростинку, яка проіндексована лише наполовину)?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

7

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Balakyn пише:

Що саме Вас цікавить?

Чи не можна пропонувати свої проекти (наприклад, я б узяв мою рідну Тростинку, яка проіндексована лише наполовину)?

Нажаль ні.  Тому і перестав індексувати.   Колись обіцяли зробити варіант з можливістю вибору, але ...

Thanks: DmitroR-2, Balakyn2

Share

8 ( 28-07-2020 11:35:08 змінене notizia )

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Balakyn, так, пан Олег прав, можна тільки те, що вони пропонують.
Я зараз теж свої сама в МН індексую, та й знайомі теж роблять індексацію, але треб ж якось скоординувати це.
Поки що нічого не придумали.

Thanks: Balakyn, luvi2

Share

9

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

notizia, тобто те "інтелектуальне індексування", про яке згадував Олег Лисенко (http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 36#p242036) - то просто кожен вносить свої дані у свої дерева на різних сайтах у надії, що вони будуть проіндексовані й стануть доступними для пошуку іншими людьми?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

10

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Я несколько лет назад пробовал с ними поработать, но меня не устроило соглашение, которое мне прислали для подписания, слишком уж там житропопо было всё закручено. Да, и выбора материала индексации не было совершенно.

Share

11

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Гринцевич2, зараз це все вже можна робити онлайн (без жодних додаткових угод). Щойно спробував - нічого важкого, підказки на кожному кроці. Але ж справді своє було б індексувати цікавіше й зацікавленість у роботі була б вища.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

12

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Я тоже пару лет назад немного индексировала.
Как и многие отмечают, разбирать чужой регион, не приносит никакого удовлетворения.
Книги могли переписывать, и часто очередной писарь "перекручивал" фамилии.
В "своих" населенных пунктах интуитивно понимаешь, о ком идет речь.
А там в программе нужно писать строго по оригиналу.

Ну, и о зрении не лишне подумать.
Со своими бы разобраться

Share

13

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Balakyn, ну хтось на сайтах, а хтось офлайн. Кожен по своєму.
Тому і шукаємо можливість  десь все це об'єднати, ну або єдину базу створити.

Thanks: Balakyn, luvi2

Share

14

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Спробував трохи проіндексувати - а це затягує, хочу вам зізнатися. Особливо своєрідний варіант лотереї, коли сторінки для індексування йдуть не підряд (хоча це було б логічнішим і зменшило б кількість помилок), а вибираються системою довільним чином.

Але форма для введення досить стандартизована і не враховує реалій конкретних документів. Наприклад, у формі не передбачено введення правнуків (лише внуки). І не пояснено, як бути зі списками переселенців. Тобто поки все стандартно - вводиться без проблем. Крок убік - виникають питання.

Десь прочитав, що для переходу на рівень арбітра потрібно проіндексувати 1000 записів. Щойно спробував знайти цю інформацію - пишуть уже про 2000 (а деякі навіть про 4000 https://www.familysearch.org/indexing/g … d-reviewer). Тому є куди рости...

Як підсумок - це непогана альтернатива телевізору і ютубу на час карантину і варіант хобі з усвідомленням потрібності й елементами загадковості (особливо коли трапляється писар з "індивідуальними особливостями" почерку smile )

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

15

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Десь прочитав, що для переходу на рівень арбітра потрібно проіндексувати 1000 записів.

Так і виявилося. Точніше, ніякого додаткового запрошення/підтвердження не надходило, просто у вікні вибору проекту з'явилася можливість не лише індексувати, але й перевіряти проіндексоване іншими. Якось треба спробувати...

Post's attachments

Перевірка_індексування.jpg
Перевірка_індексування.jpg 22.3 kb, 2 downloads since 2020-08-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Kora1

Share

16

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

На https://www.familysearch.org/ з'явилася нова волонтерська функція: тепер бажаючі допомогти можуть виправляти неправильно введені користувачами назви населених пунктів.

Працює досить просто: система виводить неправильну (на її думку) назву і пропонує кілька варіантів, які вже є в системі. Вам необхідно обрати найбільш придатний (на вашу думку).

Я спробував: зустрічаються і просто граматичні помилки, і написи латиницею, але в більшості випадків - виправлення проходить без проблем.
Хто захоче спробувати - успіхів! І будьте здорові!

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

17

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Залишився 1 %.

Цікаво, що оберуть для нового проєкту індексації?

Чи якщо є частина А, то буде й частина Б по тому ж Запоріжжю?

Post's attachments

99 % індексування.jpg
99 % індексування.jpg 18.05 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: kuks701

Share

18 ( 06-02-2021 11:56:13 змінене Balakyn )

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Добрий день усім! Продовжую допомагати з уточненням географічних місць на https://www.familysearch.org , про що писав тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 00#p247600
Є проблеми з розшифруванням деяких написів латиницею - наприклад:

  • Lyashkiv, Ukraine;

  • Vehifchiv, Ukraine;

  • Dersabolski, Ukraine.

Чи адміністрація не проти, якщо я тут іноді проситиму допомоги?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

19

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Balakyn, возможно

Vehifchiv, Ukraine --- Вербовцы (Вербівці), село в Городенковском районе Ивано-Франковской области?

Lyashkiv, Ukraine --- Березі́вка (Колишня назва «Ляшків»), село у Радехівському районі Львівської області?

Thanks: Balakyn, litar Л2

Share

20

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Залишився один відсоток. Цікаво, який проект оберуть наступним.

Post's attachments

99 %.jpg
99 %.jpg 13.76 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

21

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

На https://www.familysearch.org/indexing/my-indexing розпочалася робота над проєктом:

Российская империя (Украина), Киевские исповедные ведомости 1799–1911 гг.

Чекаємо суттєвого поповнення інформації (а за бажання - й самі долучаємося).

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: luvi, Алена2

Share

22

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Щось мені тільки не дуже зрозуміло, як проіндексувати розірвану сім'ю, якщо початок її на знімку -1, який індексувати не можна (чи якось все ж можна?)

Share

23

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Sajuka, в інструкції до проєкту вони пишуть (вибачте, що російською): "По некоторым семьям есть записи, охватывающие 2 снимка. Если последнее на снимке семейство продолжается на следующем снимке, индексируйте всё семейство, включая всех членов семьи, которые перечислены на следующем снимке. Для снимков, которые начинаются с перечисления членов семьи, глава которой записан на предыдущей странице, проиндексируйте всю семью с предыдущего изображения. На новом снимке начните индексировать первое записанное на нём полное семейство."

Post's attachments

Інструкція.jpg
Інструкція.jpg 49.5 kb, 1 downloads since 2021-07-30 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Алена1

Share

24

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

На https://www.familysearch.org/indexing/my-indexing триває вичитування "Одесса—перепись населения 1897 года"
Кому цікаво — долучайтеся.

Post's attachments

Індексування.jpg
Індексування.jpg 36.98 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: luvi, Алена2

Share

25

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Щоб не створювати нової теми, запитаю тут: чи можна якось виправляти вже проіндексовані записи? Бо іноді індексатори допускаються таких помилок, що просто шкода тих людей, які сподіватимуться лише на цифровий пошук і не зможуть знайти своїх рідних. Для прикладу — див. малюнок: Паламаренко став Ткамаренком, а Копитаненко — Питаненком sad

Post's attachments

Індексатори.jpg
Індексатори.jpg 107.91 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

26

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Пророченко перетворилося в Пропрочет, а Чехуненко — в Чехринко. Нехай це буде нагадуванням усім, хто сподівався, що не доведеться самому всі МК переглядати, а можна просто через пошук familysearch усіх познаходити wink Було б смішно, аби не було так сумно...

Post's attachments

Індексатори_2.jpg
Індексатори_2.jpg 103.55 kb, 1 downloads since 2022-08-09 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

27

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Навряд чи ці помилки роблять люди, скоріш за все штучний інтелект, який почали використовувати в FS, див. https://www.familysearch.org/uk/blog/wh … ch-2022-uk . З одного боку, це дає можливість швидко знайти потрібні записи, не чекаючи років або десятиліть, поки ці справи будуть проіндексовані людьми. З іншого боку, деякий відсоток розпізнається невірно, тоді треба переглядати вручну.

Share

28

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

kobccgn, дякую, я чомусь теж засумнівався, що індексувала людина, бо помилки просто нелогічні (наприклад, Мина Похристианскому). Сподіватимемося, незабаром їхня функція "Check names that were indexed by a computer and edit any errors" стане доступною і для наших мов, тож матимемо змогу трохи виправити ситуацію.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

29

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

Balakyn пише:

Щоб не створювати нової теми, запитаю тут: чи можна якось виправляти вже проіндексовані записи?

Спросите здесь:

https://www.facebook.com/groups/indexers.of.ukraine

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

30

Re: Чи є серед нас індексатори familysearch.org?

DVK_Dmitriy, дякую, я вже зрозумів, що це працює штучний інтелект і потім можна буде його підправити.

Post's attachments

Після індексації.jpg
Після індексації.jpg 27.43 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Алена1

Share