351 ( 15-06-2020 12:35:07 змінене AleksML )

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Добрий день.

Нещодавно виявив що брат діда був політруком. Мобілізований в 1941 р., зник безвісти в липні 1942. Народився в смт. Опішня Зіньківського р-ну Полтавської обл. (так в Книзі Пам'яті Полтавської області; на "Пам'ять народа" зазначено м. Полтава). 

Мелащенко Григорій Іванович

, 1906 р. Мобілізований у 1941 р. Політрук. Загинув: лп. 1942 р.

histpol.pl.ua/ru/kniga-pamyati/k … d=7973#314
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memoria … e75181441/


З огляду на те, що був політруком, мав бути партійним. Шановне товариство, підкажіть будь ласка, чи може якась інформація щодо нього зберігатись в Полтавському архіві? Куди звертатись (електронною чи звичайною поштою)? Можливо є зразок звернення? Цікавить в першу чергу автобіографія. Дякую!

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

352

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML пише:

З огляду на те, що був політруком, мав бути партійним. Шановне товариство, підкажіть будь ласка, чи може якась інформація щодо нього зберігатись в Полтавському архіві? Куди звертатись (електронною чи звичайною поштою)? Можливо є зразок звернення? Цікавить в першу чергу автобіографія. Дякую!

Я звертався не одноразово в ДАПО. Заяву відправляв електронною поштою. На сайті архівах є електронна адреса там зразки заяв.

Thanks: AleksML1

Share

353

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Oleksandrmivita пише:

З огляду на те, що був політруком, мав бути партійним. Шановне товариство, підкажіть будь ласка, чи може якась інформація щодо нього зберігатись в Полтавському архіві? Куди звертатись (електронною чи звичайною поштою)? Можливо є зразок звернення? Цікавить в першу чергу автобіографія. Дякую!

Я звертався не одноразово в ДАПО. Заяву відправляв електронною поштою. На сайті архівах є електронна адреса там зразки заяв.

Дякую. Стосовно служби в армії вони відправляють в ЦАМО, а там зараз генеологічних довідок не надають... Тому і виникло питання - чи звертався хтось у схожій ситуації до ДАПО, як звертатись та якою була відповідь - зокрема з огляду на те, що він був політробітником. www.adm-pl.gov.ua/page/derzhavni … konsultuie


Ще питання, за сімейними переказами десь в 1932 році мою бабусю виключили з комсомолу. Може бути в архіві інформація про це?

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

354

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML, якось потрібні були справи на дрібних колгоспних партійців. Звертався. Кажуть, що у фонді партархіву є справи тільки на високе партійне керівництво. Інших немає. А справи на "дріб'язок", думаю, нищили в 41-му, або ж шукати треба, де там? Якийсь партархів є, чи ЦДАВО? Не згадаю.
   Щодо політрука. Мій двоюрідний дід був політрук роти 317 сд. І я сумніваюся, щоб його справа була десь за місцем проживання, а не в ЦАМО. Хто вам сказав що так буває?
   Щодо виключення з комсомолу - погортайте пресу тих часів. Більше шансів, що "привселюдно затаврували" у ній. Потім був, знов таки, 1941 р. Немає справ навіть на товариша, якого вдруге з партії виключили, і розбиралася виїзна комісія! А ви "комсомол".

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: AleksML, kuks70, О.І.3

Share

355

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

пише:

Мелащенко Григорій Іванович

, 1906 р. Мобілізований у 1941 р. Політрук. Загинув: лп. 1942 р.

Дійсно, тут пряма дорога в ЦАМО. Там би мала бути повноцінна особова справа. Також може бути особова справа у РГАСПИ.


https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=1913842390

Thanks: AleksML, kuks702

356

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Relic hunter пише:

AleksML, якось потрібні були справи на дрібних колгоспних партійців. Звертався. Кажуть, що у фонді партархіву є справи тільки на високе партійне керівництво. Інших немає. А справи на "дріб'язок", думаю, нищили в 41-му, або ж шукати треба, де там? Якийсь партархів є, чи ЦДАВО? Не згадаю.
  Щодо політрука. Мій двоюрідний дід був політрук роти 317 сд. І я сумніваюся, щоб його справа була десь за місцем проживання, а не в ЦАМО. Хто вам сказав що так буває?
  Щодо виключення з комсомолу - погортайте пресу тих часів. Більше шансів, що "привселюдно затаврували" у ній. Потім був, знов таки, 1941 р. Немає справ навіть на товариша, якого вдруге з партії виключили, і розбиралася виїзна комісія! А ви "комсомол".

Дякую за розгорнуту відповідь. Я собі так думав що в політруки мобілізували партійних, а раз так - то й може бути на них справа в місцевому архіві за партійною лінією. Тому й виникло таке питання.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

357

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

LuckyLuke пише:

Мелащенко Григорій Іванович

, 1906 р. Мобілізований у 1941 р. Політрук. Загинув: лп. 1942 р.

Дійсно, тут пряма дорога в ЦАМО. Там би мала бути повноцінна особова справа. Також може бути особова справа у РГАСПИ.


https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=1913842390

З досвіду форумчан - письмово на генеалогічні запити не відповідають. Треба або придумати якесь формулювання щоб відповіли за змістом, або когось винаймати. Я готовий почекати на відповідь архіву. Можна у них запитати архівну довідку про склад сім'ї (має бути в особовій справі автобіографія) для підтвердження спорідненості? Але в яку інстанцію? Треба думати. Буду вдячний за поради, зокрема - перевірені.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

358 ( 15-06-2020 17:24:41 змінене notizia )

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML пише:

З досвіду форумчан - письмово на генеалогічні запити не відповідають.

Мені відповіли ось так на запит у ЦАМО. В РГАСПИ теж можна спробувати, рік смерті є, тож можуть знайти.

Post's attachments

Снимок.JPG
Снимок.JPG 17.37 kb, 1 downloads since 2020-06-15 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

359 ( 15-06-2020 21:48:53 змінене LuckyLuke )

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Спочатку напишіть запит, чи є така справа у наявності. А далі, у разі позитивної відповіді, дійсно треба знайти особу, яка бы замовила копії у читальні залі.

І звісно, раджу написати аналогічний запит у РГАСПИ.

Thanks: AleksML1

360

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

LuckyLuke пише:

Спочатку напишіть запит, чи є така справа у наявності. А далі, у разі позитивної відповіді, дійсно треба знайти особу, яка бы замовила копії у читальні залі.

І звісно, раджу написати аналогічний запит у РГАСПИ.

Дякую за пораду. Вичитав що

РГАСПИ не хранит дел по приёму в партию, документы из которых часто запрашивают заявители. Личные дела по приёму в партию должны находиться на хранении в архивах тех регионов, где был осуществлён приём.

rgaspi.org/services/appeal/


А де в Україні можуть зберігатись справи щодо вступу в партію? Дякую.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: Алена1

361

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

А де в Україні можуть зберігатись справи щодо вступу в партію?

По  месту приема.
У нас есть раздел по этим вопросам
http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=344

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: AleksML1

Share

362

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML пише:

А де в Україні можуть зберігатись справи щодо вступу в партію? Дякую.

В обласних архівах, але збереглися фрагментарно.

А щодо РГАСПИ - там є тзв. номенклатурні особові справи і навіть база даних цих справ. Наприклад почитайте їх відповідь тут: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=54576#p54576

363

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Здравствуйте!

Имеются ли на сайте FamilySearsh оцифрованные МК и РС по Полтаве и с. Опошня? 
К какой церкви были причислены родственники не знаю, так что хотелось бы изучить все имеющиеся РС, вдруг попадётся нужная информация.

Share

364

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Fluttermina, только те, что находятся в ЦДИАК.
https://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog … is_001.xml
https://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog … lt_001.xml
МК и ИР из ф. 127 оп. 1012 и 1015 и ф. 990 оп. 2 спр. 34

Thanks: Fluttermina1

Share

365

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Спасибо!

А можно ли вообще как-то узнать церковь прихода? Население в городе было довольно большое и найти нужную запись во всех книгах довольно сложно.

Share

366 ( 17-06-2020 18:13:36 змінене notizia )

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Fluttermina, на самом деле за эти года там не так уж и много смотреть. Попробуйте.

Share

367

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Здравствуйте, я новичок на данном сайте,подскажите пожалуйста, фамилия Лупенко ,три брата Клим,Кузьма и Калина-переселенцы из Полтавской губернии,Лохвицы.с чего начинать,где искать?

Share

368

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

o-klasen пише:

Здравствуйте, я новичок на данном сайте,подскажите пожалуйста, фамилия Лупенко ,три брата Клим,Кузьма и Калина-переселенцы из Полтавской губернии,Лохвицы.с чего начинать,где искать?

Начинать нужно с конца. Вам же уже ответили в теме по Лохвице. Метрические книги есть в архиве. Можно сделать запрос в архив, но для этого вам нужен год рождения и желательно отчество, так как населенный пункт не маленький, не одна церковь, и нужно исключить однофамилицев. По переселенцам должны быть дела в архиве той местности, куда они переселились. Там будет состав семьи и год рождения, и откуда они прибыли. Собственно, с этого желательно начать, с места жительства.

Значенко (Полтавская губерния), Петренко (Константиноградский уезд Полтавской губернии), Гашута, Колесник (с.Криничное, Ахтырский уезд, Харьковская губерния), Колесник, Сл(е)исаренко, Ложечник (с. Тростянец, Ахтырский уезд, Харьковская губерния)

Share

369

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Здравствуйте, первый раз на сайте и только начала заниматься своей генеалогией. Я правильно поняла, что в ЗАГС нет смысла обращаться за справкой о рождении, если дата до 1937 года. И это не зависит от даты смерти человека.

Подскажите, пожалуйста ссылку на бланк обращения в архив. Видела его, а теперь не могу найти. Спасибо

Share

370

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

djun1984, Зразки заяв у ДАПО тут poltava.archives.gov.ua/zvernenn … azky-zaiav
Там само можна замовити он-лайн.
А народження 1937 р. так в ДАПО. А який саме регіон вас цікавить? У пдф-і є географічний каталог актів РАГС у ДАПО погугліть.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

371

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Спасибо за ответ. Меня интересует Полтавский архив, адрес я уже нашла.

Share

372

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

djun1984, я маю на увазі, який саме населений пункт вам потрібен. Чи є документи по ньому, та чи є вони за потрібний рік, можна дізнатися і без запиту.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

373

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML пише:

Добрий день.

Нещодавно виявив що брат діда був політруком. Мобілізований в 1941 р., зник безвісти в липні 1942. Народився в смт. Опішня Зіньківського р-ну Полтавської обл. (так в Книзі Пам'яті Полтавської області; на "Пам'ять народа" зазначено м. Полтава). 

Мелащенко Григорій Іванович

, 1906 р. Мобілізований у 1941 р. Політрук. Загинув: лп. 1942 р.

histpol.pl.ua/ru/kniga-pamyati/k … d=7973#314
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memoria … e75181441/


З огляду на те, що був політруком, мав бути партійним. Шановне товариство, підкажіть будь ласка, чи може якась інформація щодо нього зберігатись в Полтавському архіві? Куди звертатись (електронною чи звичайною поштою)? Можливо є зразок звернення? Цікавить в першу чергу автобіографія. Дякую!

На удачу написав запит в ДАСУ 16/06/20. Вони 18 червня переадресували мій запит в ДАПО із припискою "У разі відсутності в архіві необхідних документів просимо повідомити про їх можливе місце зберігання." З того часу - нічого. Архів зараз не обробляє такі запити? Чи може варто зателефонувати запитати? Який зараз нормативний час оброблення приватних запитів? Які можете дати поради - що мені робити далі? Дякую.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

374

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Relic hunter пише:

djun1984, я маю на увазі, який саме населений пункт вам потрібен. Чи є документи по ньому, та чи є вони за потрібний рік, можна дізнатися і без запиту.

Я не поняла)) Меня интересует село Нехвороща с 1936 года и в глубь. Там бабушка родилась, и забегая на перед мне и метрические книги нужны будут. Я смотрела по истории села там было аж три церкви, но не указаны их названия.

Share

375

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

djun1984, ого. Привітати ні з чим. Актів РАГС Нехворощі немає. У довіднику є тільки Абрамівка Нехворощанського району. Так само не збереглися і метрики. Все що є - сповідки за 1760, 1771 та 1775 роки у ЦДІАК https://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog … kh_003.xml

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

376

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Подскажите, в архив сделала запрос по электронке на свидетельство о рождении бабушки 1936году. Пришло отчет о прочтении. Прошло две недели и " ни слуху, ни духу" (( Может я что-то не правильно сделала? или обратная связь в любом случаи будет?

Share

377

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Relic hunter пише:

djun1984, ого. Привітати ні з чим. Актів РАГС Нехворощі немає. У довіднику є тільки Абрамівка Нехворощанського району. Так само не збереглися і метрики. Все що є - сповідки за 1760, 1771 та 1775 роки у ЦДІАК https://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog … kh_003.xml

Получается я никак не смогу документально подтвердить свое родство с прабабкой своей? грусть(((((((( Подскажите, где могут храниться документы с колхоза, где работала моя прабабка? Спасибо

Share

378

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

djun1984 пише:

Прошло две недели

У архива есть 30 дней для ответа.

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)
Thanks: djun19841

Share

379

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

AleksML пише:

На удачу написав запит в ДАСУ 16/06/20. Вони 18 червня переадресували мій запит в ДАПО із припискою "У разі відсутності в архіві необхідних документів просимо повідомити про їх можливе місце зберігання." З того часу - нічого. Архів зараз не обробляє такі запити? Чи може варто зателефонувати запитати? Який зараз нормативний час оброблення приватних запитів? Які можете дати поради - що мені робити далі? Дякую.

Зателефонував в архів - виявилось вони відповіли на запит. Але чомусь загубився лист з гмейлу на гмейл. І повторний. Дійшов на інший поштовий сервер. То ж якщо 30 днів вийшло, а відповіді немає - зателефонуйте в архів. Співробітники приязні, допоможуть розібратись в чому справа.

P.S. Запит до них відправлено було 18/06, відповідь датована 02/07.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: litar Л, serp2

380

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

djun1984, фонди колгоспів і сільрад у ДАПО. Який саме колгосп?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: AleksML, djun19842

Share

381

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Relic hunter пише:

djun1984, фонди колгоспів і сільрад у ДАПО. Який саме колгосп?

А що можна взнати в цих фондах? І якщо не знаєш колгоспів, а тільки населені пункти? Дякую.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

382

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Як правило там річні звіти. Але бувають різні відомомсі, протоколи зборів та інше.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

383

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Скажіть будь ласка, чи в наявності списки військовозобов'язаних у фонді ДАПО Губернское по воинской повинности присутствие? Тільки саме списки призовників із 1874 по 1918 роки, а не списки вбитих та поранених під час Російсько-японськоїх війни? Наперед дякую за інформацію

Бичко-Токові (Новосанжарський р-н, селище Нові Санжари, Полтавська обл), Тельнюки (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Маковецькі (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Беженови (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська), Богомоли (с. Попове, с. Бечеве, Новосанжарський р-н, Полтавська), Перерви (Новосанжарський р-н, Полтавська), Чорні (Онуфріївський р-н, Кіровоградська)

Share

384

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Vitalii Byczko-Tokovyi, туть http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 48#p243748

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

385

Re: Общие вопросы по Государственному архиву Полтавской области

Relic hunter пише:

Vitalii Byczko-Tokovyi, туть http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 48#p243748

Дякую!

Бичко-Токові (Новосанжарський р-н, селище Нові Санжари, Полтавська обл), Тельнюки (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Маковецькі (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Кіровоградська), Беженови (Олександрійський р-н, с. Дівоче Поле, Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська), Богомоли (с. Попове, с. Бечеве, Новосанжарський р-н, Полтавська), Перерви (Новосанжарський р-н, Полтавська), Чорні (Онуфріївський р-н, Кіровоградська)

Share