1 ( 23-09-2015 21:41:16 змінене AppS )

Тема: Державний архів Київської області (ДАКО)

dako.gov.ua

Контакти

Адреса: 04119, Україна, м.Київ, вул.Мельникова, 38, 40.

Телефон: (044) 206-74-99.

Факс: (044) 483-23-60.

стіл довідок (044) 483-21-14

Контактний телефон читального залу (044) 483-21-38

E-mail: archive_kv@arch.gov.ua

Розклад роботи:

— понеділок-четвер з 9-00 до 18-00, п`ятниця з 9-00 до 16-45, перерва: з 13-00 до 13-45;

— вихідні дні: субота, неділя;

— прийомні дні: понеділок, середа - 9-00-17-00, обідня перерва: 13-00-14-00;

читальні зали: понеділок, середа, четвер — з 9-00 до 18-00; п’ятниця — з 9-00 до 17-00.

Обідня перерва: 13-00-14-00.
Oстання п’ятниця кожного місяця – санітарний день

http://dako.gov.ua/images/news2016/grafik_roboti_01_09_2016/1.jpg

Share

177

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AppS Дуже дякую за пораду! Спробую. 
От як їм пояснити, що мені потрібна не тільки конкретна людина, а я шукаю родичів за певними прізвищами і мені потрібно передивитися їх усіх, бо я можу і не знати багато чого такого, що знайду, крім того, і написання прізвищ може бути різним. Дивно, що це треба пояснювати працівникам архівів.

Share

178

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AllaSvt, працівниці чит.залу ДАКО (на відміну від того ж ЦДІАК), зазвичай, лояльні до користувачів і не мають своїх персональних "творчих" упереджень до пошуків дослідників. Якщо є якісь проблеми, то в 99,9% через спущені від директорату ДАКО вказівки. З останніми і варто говорити.

Thanks: litar Л, AllaSvt2

Share

179

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Шановні дослідники! Не знаю в якій темі писати, та пишу тут, бо знайшла я цю інформацію у ДАКО :)   
У 1811 р. один з моїх пращурів разом з родиною переселився у с. Пашківку (Пашковку) Радомисльського повіту. 
Не можу знайти це село саме у Радомисльському повіті.  
Підкажіть, будь ласка.

Share

180

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AllaSvt, а Ви маєте копію запису?

Share

181 ( 30-11-2018 09:26:45 змінене AllaSvt )

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AppS 

Ні, не маю, бо справа товще 4 см, тому не ризикую))) Замовлю копіювання, тоді тут викладу. От морока з цим копіюванням!

Share

182

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

ПРИЙМАННЯ ДОКУМЕНТІВ ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

З метою забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду України 26 листопада 2018 року до Державного архіву Київської області було передано документи Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіальне управління юстиції у Київській області (фонд № Р-5634).

Документи були передані за описом № 1 (продовження) справ постійного зберігання за (1935, 1937, 1938, 1939, 1940, 1941) 1942 роки у кількості 70 справ. Документи опису сформовано з перших примірників актових записів цивільного стану (про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу) складених органами державної реєстрації актів цивільного стану Київської області.

dako.gov.ua/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D … %80%D0%B8/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

183

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

До уваги користувачів читального залу! Читальний зал Державного архіву НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ 21-25 грудня 2018 року, 29 грудня 2018 року — 01 січня 2019 року, 05-07 січня 2019 року

Share

184

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Державним архівом Київської області здійснено оцифрування покажчиків на документи фондів архіву до 1917 року та після 1917 року, а також предметно-тематичного покажчика з історії м. Києва.

Оцифровані копії на паперові покажчики у кількості – 4307 аркушів розміщено на веб-сайті державного архіву:

до 1917 року - dako.gov.ua/category/pokazhchiki/,
після 1917 року - dako.gov.ua/category/pokazhchiki/after1917/ ,
«Історія м. Києва» - dako.gov.ua/category/pokazhchiki/kiev-ukazateli/ .

Складені у 1960-х – 1980-х роках ці видання і на сьогодні не втратили своєї актуальності. Покажчики надруковано російською мовою (з огляду на час видання та мову оригіналу переважної більшості документів в описах).

До уваги користувачів представлені міжфондові покажчики за тематикою:

• Дворянські установи кінця XVIII-початку XX століття (Київська губернія, Київський повіт);
• Повітові земські управи;
• Повітові суди;
• Дворянські опіки;
• Міські магістрати;
• З’їзди мирових посередників Київської губернії;
• Київські відділення банків;
• Землеміри Київської губернії та окремих повітів;
• Волосні революційні комітети Київської губернії;
• Повітові революційні комітети Київської губернії;
• Відділи комунального господарства;

П’ятитомний покажчик «Історія м. Києва» вміщує інформацію стосовно документів про територію, населення, державний устрій, економіку, соціальну сферу і культурне життя міста впродовж кінця XVIII – другої половини XX століття. Видання структуровані за тематично-хронологічним принципом та містять детальні відомості про номери фондів, описів та справ з кожного конкретного питання, що значно полегшує роботу дослідників. Інформація представлена в трьох розділах, за якими можна здійснювати пошук потрібної інформації.

dako.gov.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D … %BC%D1%83/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

185

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

ОНОВЛЕНИЙ СПИСОК ФОНДІВ ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ НА ВЕБ-САЙТІ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ

У рубриці Довідковий апарат (Фонди) веб-сайту державного архіву Київської області оновлений список фондів громадських об’єднань, до якого ввійшло 2 854 фонди з № П-1 до № П-112777.

У стислій анотації до кожного фонду міститься наступна інформація: шифр і назва фонду, місцезнаходження фондоутворювача, крайні дати документів фонду, загальна кількість одиниць зберігання в фонді.

dako.gov.ua/wp-content/uploads/2 … %D1%96.pdf

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

186

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Шановні дослідники! 

Прошу вашої допомоги. 
Скільки частин описів у Ф. 1, оп. 336? На сайті я знайшла том 1, та том 2 (в кінці переліку оцифрованих описів). Але, передивляючись свої записи, які я робила кілька років тому, коли була у каталозі, бачу, що у мене виписані деякі справи з т.3 (справи починаються на 3 тисячі). Але щось я не бачу т.3 в оцифрованому вигляді. Вибачте, може не там шукаю? Скільки там взагалі томів, може хтось знає?    
 Завчасно дякую.

Share

187

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AllaSvt пише:

Шановні дослідники! 

Прошу вашої допомоги. 
Скільки частин описів у Ф. 1, оп. 336? На сайті я знайшла том 1, та том 2 (в кінці переліку оцифрованих описів). Але, передивляючись свої записи, які я робила кілька років тому, коли була у каталозі, бачу, що у мене виписані деякі справи з т.3 (справи починаються на 3 тисячі). Але щось я не бачу т.3 в оцифрованому вигляді. Вибачте, може не там шукаю? Скільки там взагалі томів, може хтось знає?    
 Завчасно дякую.

4 тома

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

188

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy Дуже дякую за відповідь! 
Але ж ДАКО звітував про викладення всіх оцифрованих дореволюційних описів. Виходить, що не все виклали  sad  
До речі, так і не повідомили, що то за 11 знайдених справ (ревізьких казок).  sad

Share

189

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AllaSvt пише:

До речі, так і не повідомили, що то за 11 знайдених справ (ревізьких казок).  sad

Не могли бы вы поподробнее сообщить что Вам известно по поводу найденных 11 РС. Кто и где об этом сообщил?
Спасибо

Share

190

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

nickolay.dovgolevsky пише:
AllaSvt пише:

До речі, так і не повідомили, що то за 11 знайдених справ (ревізьких казок).  sad

Не могли бы вы поподробнее сообщить что Вам известно по поводу найденных 11 РС. Кто и где об этом сообщил?
Спасибо

Читаем внимательно эту тему
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 64#p193164

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

191

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy пише:

База даних оцифрованих описів справ Державного архіву Київської області періоду до 1917 року.

Шановні користувачі, до Вашої уваги пропонується «База даних оцифрованих описів справ Державного архіву Київської області періоду до 1917 року», яка містить інформацію щодо змісту 2269 описів справ за 1778-1917 рр. За списком фондів з № 1 по № 2230 періоду до 1917 року є в наявності 670 фондів (номерів переданих 1297,приєднаних 84, втрачених 2, пропущених 117).

Приємного та зручного користування!

opisi.dako.gov.ua/

http://i5.imageban.ru/out/2018/08/17/a44908301324f9830d8c155b7d1541fe.png

Начали загружать описи после 1917 года.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

192

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy,

Перечитал внимательно, но что за 11 дел не понял. Расскажите пожалуйста.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

193

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

VadShv пише:

DVK_Dmitriy,

Перечитал внимательно, но что за 11 дел не понял. Расскажите пожалуйста.

Обещали подробности написать на сайте.
Ждём.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

194 ( 20-06-2019 06:43:18 змінене AllaSvt )

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

У ДАКО не видають справи 4-ох фондів, в тому числі 280 - "бо спека на вулиці". big_smile

Share

195

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

5634Р Також не видають

Share

196

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Прошу допомоги від постійних користувачів ДАКО.Я направив запит на оцифрування ревізної казки ,але від мене попросили всі дані викласти на бланку архіва.На сайті ДАКО я його не знайшов,там є розділ в "читальній залі" бланк на копіювання силами архіву,але самого бланку немає,в кого є копія прошу поділитися,чи дати адресу бланка

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

197

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Syviu пише:

Прошу допомоги від постійних користувачів ДАКО.Я направив запит на оцифрування ревізної казки ,але від мене попросили всі дані викласти на бланку архіва.На сайті ДАКО я його не знайшов,там є розділ в "читальній залі" бланк на копіювання силами архіву,але самого бланку немає,в кого є копія прошу поділитися,чи дати адресу бланка

Как же нет, если он там есть!
Вот прямая ссылка

dako.gov.ua/wp-content/uploads/2 … arhivu.doc

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

198

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy пише:

Прошу допомоги від постійних користувачів ДАКО.Я направив запит на оцифрування ревізної казки ,але від мене попросили всі дані викласти на бланку архіва.На сайті ДАКО я його не знайшов,там є розділ в "читальній залі" бланк на копіювання силами архіву,але самого бланку немає,в кого є копія прошу поділитися,чи дати адресу бланка

Как же нет, если он там есть!
Вот прямая ссылка

dako.gov.ua/wp-content/uploads/2 … arhivu.doc

Дякую.скачав.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

199

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Чергове оновлення інформації в електронному каталозі
Державного архіву Київської області

В електронний каталог фонду № 5634 - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області внесені дані щодо реєстрації актів цивільного стану про народження, шлюб та смерть мешканців Київської області за 1940 -1942 роки.
Інтерфейс каталогу підтримує українську, російську та англійську мову.
Всього до каталогу внесена інформація на 3075 справ цього фонду за 1919 – 1942 роки, що надає можливість користувачам прискорити пошук документів, що зберігаються в Державному архіві Київської області.
Перейти в каталог за посиланням:
dako.folium.info/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

200

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Шановні відвідувачі!
З метою встановлення фактичної наявності документів Національного архівного фонду, виявлення та усунення недоліків в обліку документів Державний архів Київської області з 01 листопада 2019 року розпочинає суцільне перевіряння наявності та фізичного стану документів в архівосховищах по вул. Володимирська, 15-А. У зв’язку з чим тимчасово призупиняється видавання документів з цих архівосховищ, за виключенням документів, необхідних для виконання запитів соціально-правового характеру юридичних та фізичних осіб, а також судів, правоохоронних органів та органів фінансового контролю.
Архівні справи, які були замовлені для видавання із архівосховища по вул. Володимирська, 15-А до 01 листопада 2019 року, будуть надані користувачам відповідно до їх замовлень.

https://www.facebook.com/dako.gov.ua/ph … ;__tn__=-R

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

201

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy пише:

Чергове оновлення інформації в електронному каталозі
Державного архіву Київської області

В електронний каталог фонду № 5634 - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області внесені дані щодо реєстрації актів цивільного стану про народження, шлюб та смерть мешканців Київської області за 1940 -1942 роки.
Інтерфейс каталогу підтримує українську, російську та англійську мову.
Всього до каталогу внесена інформація на 3075 справ цього фонду за 1919 – 1942 роки, що надає можливість користувачам прискорити пошук документів, що зберігаються в Державному архіві Київської області.
Перейти в каталог за посиланням:
dako.folium.info/

З інформації з РАЦСІВ, вони вже передали в архів і 1943

Thanks: kuks70, Алена2

Share

202

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як працює архів в Новорічний період?
Чи можна зараз в читальному залі ноутбук підключити до розетки?

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: Алена1

Share

203 ( 19-01-2020 15:54:17 змінене AllaSvt )

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Шановні дослідники! Я ще не працювала у читальному залі після дозволу копіювати власними засобами. Скажіть, будь ласка, чи потрібно перед копіюванням заповнювати бланки (як було раніше)?

Thanks: Алена1

Share

204

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

AllaSvt пише:

Шановні дослідники! Я ще не працювала у читальному залі після дозволу копіювати власними засобами. Скажіть, будь ласка, чи потрібно перед копіюванням заповнювати бланки (як було раніше)?

працювала на минулому тижні - у ДАКО ні, у ЦДІАК так.

Share

205

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Myshlov  

Дуже Вам дякую за відповідь! 
От не можуть у ЦДІАК без тяганини. І кому ж потрібні ці папірці, якщо у бланку замовлень все написано.

Share

206

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

судячи з усього, є надія на впорядкування сховища на Володимирській
https://www.facebook.com/dako.gov.ua/ph … 635756305/

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХІД СУЦІЛЬНОГО ПЕРЕВІРЯННЯ НАЯВНОСТІ ТА СТАНУ ДОКУМЕНТІВ В АРХІВОСХОВИЩАХ ПО ВУЛ.ВОЛОДИМИРСЬКІЙ, 15-А

Відповідно до наказу Державного архіву від 24.10.2019 № 89 «Про здійснення суцільного перевіряння наявності та стану документів в архівосховищах Державного архіву на вул. Володимирській, 15-А протягом січня 2020 року в архівосховищі перевірено 6 фондів, а саме:
Р – 1808 оп. 1 Чорнобильське повітове відділення робітничо-селянської міліції, м. Чорнобиль Київської губернії - 82 од. зб;
Р – 1892 оп. 1 Управління Київської районної річкової міліції, м. Київ - 7 од. зб;
Р – 4171 оп. 1 Редакція районної газети «Прапор перемоги» - орган Димерського районного комітету Компартії України і районної ради депутатів трудящих, с. Димер Київської області – 97 од. зб ;
Р – 4537 оп. 1 Народний суд 4-ї дільниці Прилуцького судового округу с. Турівка Прилуцького повіту Полтавської губернії – 175 од. зб;
Р – 5151 оп.1,1в Народний суд Новошепелицького району, с. Нові Шепеличі Київської області – 669 од.зб;
Ф – 1742 оп.1- 138 од.зб.

Всього перевірено 1168 од.зб.

Також виконані наступні види робіт: закартановано - 3625 справ; здійснено оформлення і наклеювання - 150 ярликів на картонажах; систематизовано - 3254 справи; знепилено - 210 картонажів; переміщено - 2625 справ, перевірено правильність підкладки -153 справ.

Share

207

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

ДЕРЖАВНІЙ АРХІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТИМЧАСОВО СКАСОВУЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
На виконання пункту 19 протоколу від 10.03.2020 № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» скасовується проведення особистих прийомів громадян у Державному архіві Київської області до особливого розпорядження.
Громадянам, які мають бажання звернутись до Державного архіву Київської області, прохання звертатись письмово за поштовою адресою: вул. Юрія Іллєнка, 38, м. Київ, 04119, або на офіційну електронну адресу: org@dako.gov.ua
Довідка за телефонами гарячої лінії : (044) 483-23-60, (044) 483-21-48.
У Державному архіві Київської області припинено роботу читальних залів та обмежено прийом громадян до 03 квітня 2020 року.
Довідка за телефонами читального залу: (044) 483-21-38.
Просимо вибачення за тимчасові незручності.

dako.gov.ua/%d0%b4%d0%b5%d1%80%d … %82%d0%b8/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

208

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

DVK_Dmitriy пише:

ДЕРЖАВНІЙ АРХІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТИМЧАСОВО СКАСОВУЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
На виконання пункту 19 протоколу від 10.03.2020 № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» скасовується проведення особистих прийомів громадян у Державному архіві Київської області до особливого розпорядження.
Громадянам, які мають бажання звернутись до Державного архіву Київської області, прохання звертатись письмово за поштовою адресою: вул. Юрія Іллєнка, 38, м. Київ, 04119, або на офіційну електронну адресу: org@dako.gov.ua
Довідка за телефонами гарячої лінії : (044) 483-23-60, (044) 483-21-48.
У Державному архіві Київської області припинено роботу читальних залів та обмежено прийом громадян до 03 квітня 2020 року.
Довідка за телефонами читального залу: (044) 483-21-38.
Просимо вибачення за тимчасові незручності.

dako.gov.ua/%d0%b4%d0%b5%d1%80%d … %82%d0%b8/


+ лист щастя

Шановний користувач!
     На виконання пункту 19 протоколу від 10.03.2020 № 2 позачергового
засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та
надзвичайних ситуацій "Про стан забезпечення санітарно-епідеміалогічного
благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації
епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19", з 16.03.2020
робота читальних залів Державного архіву Київської області припинена до
закінчення карантину.
    В цей період замовлення на видавання справ до читального залу не
приймаються. Проте вже замовлені справи не скасовуються. Після
закінчення карантину будуть видані в порядку черговості. Телефонуйте.

     Вибачте за тимчасові незручності.

Share

209

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Зоя Дегтяр
Вчора о 11:41

ДАКО прислав повідомлення, що на час карантину замовлень з копіювання документів виконувати не буде.

Шановний користувач!
На виконання пункту 19 протоколу від 10.03. № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій "Про стан забезпечення санітарно-епідеміалогічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19", з 16.03. робота читальних залів Державного архіву Київської області припинена до закінчення карантину.

В цей період замовлення на копіювання не виконуються. Замовлення буде виконано після закінчення карантину.

Вибачте за тимчасові незручності.

Share

210

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Державний архів Київської в умовах запровадження карантинних заходів через пандемію короновірусу інтенсифікував роботу щодо створення цифрового фонду користування, щоб надати доступ до архівних документів у віддаленому режимі.  Архів на своєму офіційному веб-сайті опублікував цифрові копії більше 800 архівних справ з історії м.Біла Церква періоду нацистської окупації, які зберігаються в фонді № р- 2225 «Управління бургомістра м.Біла Церква». Це – одна із найбільших та найцікавіших добірок архівних документів органів місцевого самоврядування періоду нацистської окупації на Київщині, що зберігається в обласному архіві.

     Однім із головних завдань Управління бургомістра м.Біла Церква, яке функціонувало з 16 липня 1941 року по 04 січня 1944 року, було забезпечення життєдіяльності міста та  його найближчих сіл, а також реалізація політики рабського використання труда місцевого населення та грабування захоплених територій.

    Документи фонду ілюструють терористичну та каральну політику окупаційної влади в м.Біла Церква  – введення комендантської години, обмеження пересування громадян, створення місць примусового утримання населення та військовополонених. Так, в м.Біла Церква було створено 6 таких таборів, в яких утримувалося  534 військовополонених, а в окрузі – 35таборів, де знаходилося 4 712 осіб. Найбільша кількість військовополонених була в с. Озерне – 316 осіб, в с. Трушки – 306, в с. Матюши -237, в с. Олександрія – 232, в с.Фурси – 231.

      В представлених документах міститься інформація, що свідчить про грабіжницьку фінансову, податкову політику та колоніальну експлуатацію економіки. Так, в травні – червні 1942 року у місті та найближчих сілах було експропрііровано 19 668 кг кольорового металу, в т.ч латуні – 15 484 кг, меді – 2 728 кг, алюмінія – 1 326 кг, цинка – 130 кг.  Була створена жорстока система штрафів та податків для місцевого населення: «за ухилення від чищення дворів від бруду – 200 крб., за  ухилення від трудової участі щодо упорядкування міста – 200 крб. або примусові роботи до 14 днів».

      Величезний інтерес представляють документи місцевого відділу РАЦС, якій здійснив реєстрацію всіх мешканців міста для відправки на примусові роботи до Німеччини. Документи фонду містять значний фактичний, статистичний матеріал про населення із зазначенням кількості новонароджених, померлих по місяцях  і за населеними пунктами.  Так,  в Білоцерківському окрузі за І півріччя 1942 р. народилося 534 особи, померло – 1 717; всього проживало – 40 640 мешканців. 

      Для дослідників власного родоводу будуть цікавими документи з перепису населення окупованого міста та округу – списки працівників підприємств і установ на отримання продовольчих карток, списки осіб, які добровільно виїхали на роботу до Німеччини з м. Біла Церква і сіл округу, списки родин остарбайтерів на отримання продовольчої допомоги, списки військовополонених, списки молоді 1924-1926 р.н.

    Для дослідників історії м.Біла Церква в архівних документах презентовано значний фактичний матеріал про стан медицини на окупованої території – в місті функціонувала одна хірургічна лікарня на 100 місць, одна терапевтична та інфекційна лікарня  на 100 місць, один госпіталь для військовополонених на 300 місць, 2 медичні та 13 фельдшерські амбулаторій.

       З цифровими копіями документів можна ознайомитися на сайті Державного архіву Київської області  в рубриці Е-АРХІВ за посиланням:

opisi.dako.gov.ua/web/index.php? … p;cfk=true

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: ГіП, kuks70, notizia3

Share

211

Re: Державний архів Київської області (ДАКО)

Під час онлайн наради, яку організував та провів 26 травня 2020 року Державний архів Київської області з керівниками архівних установ області, було обговорено перспективи створення нового інформаційного ресурсу «Архівні фонди Київщини».

Враховуючи постійне підвищення інтересу науковців, дослідників, громадськості до ретроспективної інформації, що міститься в архівних документах, які зберігаються не лише в Державному архів Київської області, а й в архівних відділах райдержадміністрацій, міських радах, трудових архівах, архівісти Київщини обговорили організаційні та практичні питання створення нового інформаційного ресурсу.

На першому етапі планується узагальнити інформацію про наявність, склад, хронологічні межі архівних фондів, що зберігаються в 64 архівних установах області –в архівних відділах  25 райдержадміністрацій, 12 міських рад та 27 трудових архівах.

На другому етапі передбачається забезпечити можливість дистанційного доступу дослідників до актуальної інформації про склад і зміст документів архівів шляхом оприлюднення електронного (або сканованого) варіанту описів справ за допомогою бази даних «Оцифровані описи справ».

За результатами реалізації третього етапу підготовки ресурсу дослідникам буде надана можливість ознайомитися з цифровими копіями архівних документів.

Інформаційний ресурс планується розмістити на офіційному веб-сайті Державного архіву Київської області в розділі «Архівні установи Київщини». Термін реалізації першого етапу – не пізніше вересня 2020 року.

Директор державного архіву Київської області Соф`я Каменєва під час свого виступу підкреслила, що створення такого ресурсу надасть можливість зосередити та оприлюднити всю інформацію про наявність та склад ретроспективної інформації в архівних установах області на веб-сайті обласного архіву, підвищити ефективність роботи архівних установ у сфері надання послуг, що базується на принципах ефективності, прозорості, відкритості, та стимулювати розвиток інформаційного суспільства в Київській області.

В онлайн нараді взяли участь представники 49 архівних установ Київщини.

dako.gov.ua/%d1%81%d1%82%d0%b2%d … %b5%d1%81/

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share