36

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Возможно инженер авиации

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

37 ( 22-10-2015 22:01:43 змінене AppS )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

D_i_V_a
Мені уявити таке просто. Постійно зустрічаю пасивність щодо оцифрування домашнього (родичів) альбому. Тільки Вам від цього не легше.

Share

38 ( 23-10-2015 01:53:58 змінене Alexxander )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Фотография относится к дореволюционному периоду.
К сожалению, по датам и описаниям - ничего на обороте фотокарточки нет.

Кто что может сказать про погоны и про общий вид военной формы?

https://pp.vk.me/c622019/v622019665/52e1c/NjmR__06LrQ.jpg

В форумном вложении - в максимальном качестве

Post's attachments

032.jpg 303.5 kb, 2 downloads since 2015-10-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: nfs79, Алена2

Share

39 ( 23-10-2015 01:59:26 змінене Alexxander )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Аналогично - фотография относится к дореволюционному периоду, по датам и описаниям - ничего на обороте фотокарточки нет sad
Осталось только комментарий бабушки, что "это он в кадетском училище"

Кто что может сказать про общий вид формы?

https://pp.vk.me/c622019/v622019665/52e26/QYSrrAIcZws.jpg

В форумном вложении - в максимальном качестве

Post's attachments

027.jpg 224.82 kb, 1 downloads since 2015-10-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

40

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

D_i_V_a пише:

Что можно сказать об этом военном? Офицер?

Посмотрите статью К.Н.Сологуб "ПЕТЛИЧНЫЕ ЭМБЛЕМЫ РОДОВ ВОЙСК И СЛУЖБ  СУХОПУТНЫХ И ВОЕННО-ВОЗДУШНЫХ СИЛ РККА ОБРАЗЦА 1936г."vedomstva-uniforma.ru/mundir2/emblem/index.html

З повагою, Сергій Овчаренко
Thanks: Алена2

Share

41

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Полезные статьи:
Сологуб Форменная одежда слушателей и студентов Императорской Военно-медицинской академии (1881—1913) vedomstva-uniforma.ru/mundir3/ivma/index.html
Сологуб Атрибуция фотографий нижних чинов артиллерийских частей Российской Императорской армии (1881—1917) vedomstva-uniforma.ru/mundir4/art/index1.html
К.Н.Сологуб Шевроны (1874—1914) и погоны (1906—1914) сверхсрочнослужащих нижних чинов Российской императорской армии vedomstva-uniforma.ru/mundir4/svsr/index.html
К.Н.Сологуб Атрибуция полков действующей армейской пехоты Российской императорской армии по фотографиям нижних чинов периода 1881—1909 гг. vedomstva-uniforma.ru/mundir9/pribor/index.html

З повагою, Сергій Овчаренко

Share

42

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Нашла в свидетельстве о браке фразу: "канонир, уволенный в первобытное состояние". Почему-то сразу представилось первобытное состояние канонира в виде лучника в набедренной повязке smile Но все же интересно, что священник конца 19 века хотел сказать этой фразой?

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

43

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Julia_R1 пише:

..."канонир, уволенный в первобытное состояние"...

В изначальное до службы  состояние (сословие), в запас.

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)
Thanks: Julia_R11

Share

44

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Спасибо большое!

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

45 ( 12-02-2016 10:57:24 змінене veselax )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Добрый день!Помогите, пожалуйста, определить род войск и звание. Интересуюсь судьбой родного брата моего деда. Погиб в 1940 году, в Зимнюю Войну. Информации о нем мало, мог быть политработником, мог иметь отношение к авиации. Фотография датирована ~ 1938-1939 , в марте 1940 человек погиб.
На фотографии он слева, в фуражке. Есть скан фото с разрешением 1200 dpi, если потребуется.

Post's attachments

599_ECmr_H0.jpg
599_ECmr_H0.jpg 111.5 kb, 2 downloads since 2016-02-12 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

46

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Питання з ФБ:

Допоможіть акумулювати інформацію щодо цього фото. Я дуже в цьому погано розбираюсь. Це постановочне фото (вдівся-сфотографувався-роздягнувся), чи це справжня військова форма якогось формування?
Фото знайдено в нежилому будинку моєї прабабці серед іншого колажу. Вся проблема в тому, що я не знаю хто зображений на фото. Теоретично: 1) батько першого чоловіка моєї прабабці (Василій Чегодарь - 1840-х років народження), 2) батько прабабці (Петро Чабан - 1840-х років народження), 3) інша особа. Оригінал зображення - https://drive.google.com/open?id=0B8Acy … ExsVmR1d2c
Або підкажіть генеалогічні та тематичні форуми з цього питання.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: paskalex1

Share

47

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

На фото, без сумніву, військові.
Характерно, що хтось доклав зусиль для того, щоб їх не можна було ідентифікувати - обличчя тих, що  стоять, обрізані, у сидячого - трохи затерте...
Пані Катерино, чи є можливість відсканувати фото (а краще - фрагмент погон) у вирішенні 1200 точок на дюйм? Здається, у тих, хто стоїть, та можливо, сидячого проглядається шифровка...

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)

Share

48

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Так, і підпис знищений!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

49 ( 19-09-2016 21:38:38 змінене paskalex )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

kbg_dnepr пише:

Допоможіть акумулювати інформацію щодо цього фото. Я дуже в цьому погано розбираюсь. Це постановочне фото (вдівся-сфотографувався-роздягнувся), чи це справжня військова форма якогось формування?
Фото знайдено в нежилому будинку моєї прабабці серед іншого колажу. Вся проблема в тому, що я не знаю хто зображений на фото. Теоретично: 1) батько першого чоловіка моєї прабабці (Василій Чегодарь - 1840-х років народження), 2) батько прабабці (Петро Чабан - 1840-х років народження), 3) інша особа. Оригінал зображення - https://drive.google.com/open?id=0B8Acy … ExsVmR1d2c
Або підкажіть генеалогічні та тематичні форуми з цього питання.

Дякую за постинг у форум. Це моє питання.
Більш за все - це мій родич, якого я поки не знаю (це фото стояло поруч з колажем фото з дуже близькими для мої прабабці людей(діти, другий чоловік, внуки).

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

50 ( 19-09-2016 21:42:08 змінене paskalex )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Ось відповідь з іншого форуму від спеціаліста з військових одностроїв (forum.milua.org/viewtopic.php?f= … 68#p267468):
"Мені здається, що це новобранець військового часу, якого на час навчання одягнули в однострій "секонд-хенд" з елементамі парадної уніформи. Зброюж взяли в ательє у фотографа.

1. Час: Перша світова війна
2. Китель від парадного однострою, штані та зимова гапка — від повсякденного польового.
3. Див. вище. Така практика була притаманна під кінець війни не лише російському війську.
4. Не були обов'язкові. Якщо фотогграф був багатий, то замовляв собі особисті пваспарту. Побідніше міг купляти «загальні». Зовсім небагатий просто клеїв на картон.
5. Зброя стандартна — кавалерійська шабля, але не пасує до піхотного кителя."

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

51

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

На моєму фото той, що зліва дуже схожий на того, що справа на цій сторінці - vedomstva-uniforma.ru/mundir4/art/foto007.html

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

52 ( 18-03-2017 22:57:54 змінене paskalex )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Всім привіт.

GRYN пише:

... чи є можливість відсканувати фото (а краще - фрагмент погон) у вирішенні 1200 точок на дюйм? Здається, у тих, хто стоїть, та можливо, сидячого проглядається шифровка...

Ось лінк на максимальний скан (2400dpi) - https://drive.google.com/open?id=0B8Acy … HBaT05WSlU (475 Мб)

Щось можна розібрать додатково?
Скан фото наразі надав до професіонала з обробки/відновлення (дзеркалення, контраст і інші графічні штучки). Побачим, чи сильно щось зміниться. Хочу це фото по обробці, роздрукувати на великому фотопапери (щось типу А4) і надати на Паску або проводи родичам на упізнавання. ну а чого ні!

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

53

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Символ Червоної Армії? Хтось може пояснити? Здається 1925 рік?!

Share

54

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Це нашивка військ Південно-східного фронту Червоної Армії. Велика стаття про цей знак -https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 … 0%BA%D0%B0

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

55 ( 03-11-2018 22:17:47 змінене stepanokai )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Вітаю шановні. Допоможіть будь-ласка визначити рід військ зі світлин

Post's attachments

Степанок Василь Григорович 1920.jpg 696.25 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Сумська область село Тулиголове, село Землянка (хутори Гута та Каплиця)

Share

56 ( 03-11-2018 22:19:06 змінене stepanokai )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Ще одне

Post's attachments

Степанок Іван Григорович -1.jpg
Степанок Іван Григорович -1.jpg 114.47 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Сумська область село Тулиголове, село Землянка (хутори Гута та Каплиця)

Share

57

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Звертаюсь до знавців військової тематики. З 1874року  служба в армії тривала 6 років, потім - запас. Призивали до армії в 21рік.
 Мій прадід народився 1872 року. В 1893р. він фігурує в метричній книзі села як хрещений батьки дитини свого родича. А в 1897р. одружується, при цьому записаний як "запасной канонир". Як він міг прослужити неповних чотири роки? 
І ще питання - новобранців відправляли в будь-які частини чи частіше залишали в тих, які були поряд ( на той час в Катеринославі існують Сімферопольський та Феодосійський полки)?

Share

58 ( 23-05-2020 12:57:02 змінене mike.kilo )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Lbcasa, грамотні служили менше.
Військова реформа Олександра ІІ (з рос. Вікіпедії):

Взятые на службу числятся в ней: в сухопутных войсках 15 лет — 6 лет в строю и 9 лет в запасе, во флоте — 7 лет действительной службы и 3 года в запасе. Для получивших начальное образование срок действительной службы сокращается до 4-х лет, окончивших городскую школу — до 3-х лет, гимназию — до полутора лет, а имевших высшее образование — до полугода.

По місцю служби після призову - як і зараз, "військова лотерея"))

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: luvi1

Share

59

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Дякую. І я так думала, що прадід був грамотним. Судячи з особистих підписів у метричних книгах, це був почерк людини, яка впевнено володіє письмом. А от про те, що могли скоротити термін служби і не подумала, хоча і читала про цю пільгу.

Share

60 ( 23-05-2020 12:59:02 змінене mike.kilo )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Lbcasa, з частин на Катеринославщині ще був у Павлограді 135-й Керч-Єникольський піхотний полк

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: kuks701

Share

61

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

І 136-й Таганрогський піхотний полк (тільки не знаю де стояв)

Share

62 ( 24-05-2020 00:08:12 змінене mike.kilo )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Lbcasa пише:

І 136-й Таганрогський піхотний полк (тільки не знаю де стояв)

Так, це все входило в 34-ту піхотну дивізію 7-го армійського корпусу:

1-я бригада (Екатеринослав):
- 133-й пехотный Симферопольский полк
- 134-й пехотный Феодосийский полк
2-я бригада (1903: Елисаветград; 1913: Ростов-на-Дону):
- 135-й пехотный Керчь-Еникальский полк
- 136-й пехотный Таганрогский полк
34-я артиллерийская бригада (1903: Александрия; 1913: Екатеринослав)

Хоча Вікі ще пише, що 135-й полк був в Павлограді, а 136-й – в Новомосковську, але конкретні роки не вказані. Можливо батальйони кожного полку базувалися в різних місцях.

Пізніше, в 1910 р. на базі 7-ї та 8-ї батарей 34-ї артбригади також був сформований 7-й мортирний артдивізіон.

Оскільки Ваш прадід був за званням канонір (рядовий в артилерії), то міг служити в Олександрії. Але по "нижнім чинам" важко щось знайти.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: kuks70, Алена2

Share

63

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Дякую за підказки. А знайти щось? Та вже майже й так відомо: приблизно знаю, коли пішов служити, коли прийшов. Звісно, цікаво було б знати, де точно служив - але це вже , мабудь, не реально. І ше питання: на Першу світому мобілізували запасників також в будь-який полк?

Share

64 ( 30-05-2020 17:49:55 змінене mike.kilo )

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Lbcasa пише:

Дякую за підказки. А знайти щось? Та вже майже й так відомо: приблизно знаю, коли пішов служити, коли прийшов. Звісно, цікаво було б знати, де точно служив - але це вже , мабудь, не реально. І ше питання: на Першу світому мобілізували запасників також в будь-який полк?

1) де служив: шукайте на сайті РГВИА описи фондів Вашої частини (в даному випадку 34-ої артилерийської бригади). Якщо пощастить, то знайдеться за потрібні роки щось типу "приказы по артиллерии". Ну і замовляти, щоб там хтось перебрав в пошуках потрібного прізвища (не факт, що зустрінеться)
2) мобілізація: зазвичай після призову відправляли по місцю, _відносно_ недалеко.
Наприклад, мої з м. Бахмут по Першій світовій переважно потрапили в частини, що дислокувалися ("старі" частини мирного часу) або формувалися (нові) в сусідній Полтавській губернії.
Де потім воював - залежить від конкретної частини. Бувало, що частини перекидали між фронтами.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

65

Re: Военные - определение рода войск, звания и т.д.

Дякую ще раз. Буду пробувати щось іще шукати.

Share