1 ( 02-11-2014 23:23:51 змінене ww2 )

Тема: Починаємо вивчати свій родовід

Если Вы зашли на форум и не знаете с чего начать изучение своей родословной, то можете здесь смело задавать свои вопросы.
По мере возможностей мы будем отвечать на вопросы, советовать в какую тему написать свое сообщение, к какому участнику форума можно обратиться по интересующему Вас вопросу.

Это могут быть общие вопросы по изучении родословной, советы по работе архивов:
- с чего начать изучение
- что необходимо сделать прямо сейчас и что можно отложить "на потом"
- методы исследований и опыт других форумчан, которые в свое время были такими-же как Вы новичками
- какие программы можно использовать для систематизации и хранении известных и найденных сведений
- на каких сайтах и в каких открытых источниках данных можно найти данные о Ваших предках
- что такое сословие и почему это важно при изучении родословной
- где и в каком архиве можно найти интересующие Вас сведения
- расписание работы архивов, лучшие способы взаимодействия с ними
- как оформлять и что писать в случае письменных запросов в архив
- какие документы сохранились по интересующему Вас населенному пункту
- какие документы в архивах бывают и какие стоит исследовать в первую очередь
- насколько глубоко и как быстро можно найти интересующую Вас информацию
- и много-многое другое

Не стесняйтесь и не бойтесь задавать вопросы, все мы были в свое время такими-же начинающими, зачем повторять чужие ошибки и почему-бы не воспользоваться накопленным опытом коллег

Добро пожаловать в семью увлекающихся генеалогией, историей своего рода и родного края.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

912

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Крутова пише:

Ивлей (Иевлей, Ивлий, Иевлей - как правильно не знаю, ищу на всякий случай)

Предположительно в МК будет записан Еллий, а возможно даже и Иов.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

913

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Крутова пише:

Я нашла в списках репрессированных двух братьев. Моего прапрадеда и его родного брата. Но так выходит, что их родители переехали вместе с ними, потому что есть могила (еще не проверила) в Красноводске и воспоминание моей бабушки о ее пра- Сиклитинье, которой стукнуло 106 лет на момент воспоминания. То есть, как я понимаю, это жена того самого Ивлия. Но ни Ивлия (вообще никакого), ни похожей Сиклитиньи.

Как вариант, "Ивлий" переселился в Казахстан совершенно добровольно во время Столыпинской реформы.
Почитайте о заселении Красноводска и Черноводска.
Поищите в архивах Казахстана МК православных церквей этих нас. пунктов.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

914

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Один из моих прапрадедов носил отчество Иовлев, Иевлев. Я нашёл метрику о его рождении, отца звали Иов.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

915

Re: Починаємо вивчати свій родовід

DVK_Dmitriy пише:

Я нашла в списках репрессированных двух братьев. Моего прапрадеда и его родного брата. Но так выходит, что их родители переехали вместе с ними, потому что есть могила (еще не проверила) в Красноводске и воспоминание моей бабушки о ее пра- Сиклитинье, которой стукнуло 106 лет на момент воспоминания. То есть, как я понимаю, это жена того самого Ивлия. Но ни Ивлия (вообще никакого), ни похожей Сиклитиньи.

Как вариант, "Ивлий" переселился в Казахстан совершенно добровольно во время Столыпинской реформы.
Почитайте о заселении Красноводска и Черноводска.
Поищите в архивах Казахстана МК православных церквей этих нас. пунктов.

Да, спасибо! Я туда скоро поеду (надеюсь выпустят уже в соседний город). Может что-то удастся лично наковырять.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

916

Re: Починаємо вивчати свій родовід

VadShv пише:

Один из моих прапрадедов носил отчество Иовлев, Иевлев. Я нашёл метрику о его рождении, отца звали Иов.

Про Иова вообще бы не подумала, конечно, если бы чудом к вам не попала.
Спасибо)

Thanks: kbg_dnepr1

Share

917

Re: Починаємо вивчати свій родовід

VadShv, дуже дякую!

Це мало б бути першою думкою, бо це ж утворення типу Яков - Яковлев!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

918

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Здравствуйте. Опять я с Островскими из Маневцов. Воспользовалась советами и попробовала найти похозяйственные книги. Идея хорошая, но видимо не осуществимая)))) Сутки потратила, чтобы дозвониться в Манивецкий сельский совет. телефоны в интернете не рабочие, решила через Красилов узнать телефоны, там отнеслись ко мне, вроде с пониманием вчера, звонили в Маневцы, дали номер главы поселкового совета, номер не работает, сегодня дали 2 номера телефона архива красиловского сельского поселения и мобильный главы Маневцов, номера не работали (заказывала переговоры через оператора стационарной связи), потом я позвонила опять в Красилов и сказала, что можно было просто сказать мне, что с гражданами России дел не имеете, а не давать сутки не рабочие телефоны. После этого в  архив все таки дозвонилась, конечно, отправили в поселковый сельсовет, обещали передать главе сельсовета мой номер телефона и электронку для связи. Может что и получится, хотя вряд ли. На сайте память народа нашла Бронислава Францевича, по годам, подходит на сына Франца Николаевича, место рождения - м. Стрелок. Ну вот и все, что я нашла((((( Что посоветуете?

Share

919

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Здравствуйте, мой прадед Федот Григорьевич  Комунишин (Каменишин, Кумунишин и др.) родился в 1870 году в селе Ижицкое Гофнунгстальской волости Херсонского уезда Херсонской губернии. Села этого сейчас нет. Оно стояло на реке М. Куяльник. Волостной центр - Гофнунгсталь Цебриково).  Могли ли крестить в католической церкви? Записи про православную церковь не нашла... Не подскажете, где искать? В каком сельсовете? Церкви?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

920 ( 09-06-2020 05:59:29 змінене Чай )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

DanaS пише:

Здравствуйте, мой прадед Федот Григорьевич  Комунишин (Каменишин, Кумунишин и др.) родился в 1870 году в селе Ижицкое Гофнунгстальской волости Херсонского уезда Херсонской губернии. Села этого сейчас нет. Оно стояло на реке М. Куяльник. Волостной центр - Гофнунгсталь Цебриково).  Могли ли крестить в католической церкви? Записи про православную церковь не нашла... Не подскажете, где искать? В каком сельсовете? Церкви?

Могли, если родители были католиками. 
Смотрите к какой области эта территория относится сейчас, идете на сайт областного архива и смотрите каталог метрических книг. Иногда метрические книги могут быть в бывшем губернском центре. Могут не сохранится. Для поиска важно как село называлось на момент рождения прадеда. Церковь не обязательно должна быть в селе, могла быть и в одном из соседних.

З повагою,
Чай.
Thanks: DanaS, kbg_dnepr2

Share

921 ( 10-06-2020 15:42:20 змінене kbg_dnepr )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

DanaS,

в ті часи віросповідання було найважливішою ознакою, і хрестити дитину у православних батьків могли ТІЛЬКИ в православній церкві. Ще й зараз священники православних конфесій можуть не визнати обряди один одного, а тоді католики йшли у католицький храм, лютерани - в лютеранський, старовіри у свій і т.д.
Тобто якщо батьки Вашого прадіда були православні, то вони мали їхати хоч до Києва, але хрестити дитину могли тільки в православній церкві. То я Вам у католиків або лютеран шукати не раджу, це, на мій погляд, малоймовірно. А раджу шукати найближчі православні храми. А якщо документи не збереглися... шукати пізніші або ранішні записи, непрямі документи (якісь переписи, списки призовників, судові справи і т. ін.)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: DanaS, Lisovichok2

Share

922 ( 10-06-2020 00:55:20 змінене AleksML )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Прадід Мелащенко Іван Григорович 1855 (зі слів діда) р.н. мешкав і мав землеволодіння в Міських Млинах що біля Опішні - тоді Зеньковський повіт Полтавської губернії. Згадується в переліку землевласників РІ 1904 року. Орієнтовно в 1873-1885 проходив службу в РІА. Загинув в Голодомор 1932-33 р.р. Що де можна пошукати в інтернеті? Чи десь замовити? UPD. Знайшов ось це. Що з цим робити? 

Опошанская волость


Государственный архив Полтавской области

Фонд 222 Лубенський музей К.М.Скаржинської у с. Круглик Лубенського повіту.
Фонд 222 Опись 1 Дело 674 
Ревiзький реєстр мiстечка Опiшня Зiнькiвського повiту. 1835-1838 рр.

Прадід Щедрін Андрій Логінович 1898 р.н. проходив по справі в 193Х:
Щедрин Андрей Логинович (1898)
Дата рождения: 1898 г.
Место рождения: Воронежская обл., Елецкий р-н, с. Рябинка
Пол: мужчина
Профессия / место работы: пожарный, Трамвайный парк им.Щепетильникова
Место проживания: Московская обл., ст. Хлебниково, пос. Шереметьево, 105
Архивное дело: дело П-43897
Источники данных: БД "Жертвы политического террора в СССР"; Книга памяти Московской обл.

Чи можна якось отримати копію архівної справи? Як? Що де можна ще пошукати?

Прадід Фесенко Іван Макарович. Фактично це все що про нього знаю. Ймовірно родом з Писаревщини чи Великих Будищ Диканського району Полтавської обл. Може підкажете хоч звідки почати?

Четвертого прадіда просто згадаю. Про нього мабуть знаю найбільше. І він - наймолодший. Прадід Малашенко (Малишенко) Корній Іванович. Є навіть його свідоцтво про народження - відновлене.

Їздити архівами можливості наразі не маю. Буду вдячний за поради.

І загальне питання - десь є в доступі оцифрований перепис (що від нього лишилось) 1897 р. хоч в якомусь вигляді? Дякую.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

923 ( 10-06-2020 16:04:20 змінене kbg_dnepr )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

У нас є велика активна тема по Великих Будищах http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=18935, спитайте там - я думаю, там порядять краще.

По репресіях в нас теж є великий розділ http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=168 , там багато інформації. У РФ існує закон про право нащадків знайомитися зі справою репресованого. 10 років тому моїй двоюрідній сестрі з Москви надіслали по її запиту спочатку розстрільну справу 1938 р. з Кемерова, а потім арештну 1933 р. з Мінська. Мене пустили на Лубянку за компанію без будь-яких підтверджень (сестра підтверджувала спорідненість). Читайте розділ, пишіть запити, розказуйте про успіхи...

Переписні листи 1897 р. підлягали знищенню, їх наявність - велике щастя. Я ніколи не чула, щоб їх десь оцифровували.

Загальна порада - збираєте в темах по ваших прізвищах все (тобто ВСІХ однофамильців з Ваших сел), що можна знайти в Інтернеті (втрати у ПСВ, репресії, втрати у ДСВ, нагороди, публікації по селах), питаєте однофамільців у соціальних мережах...

Тестуєте живих родичів старшого покоління, створюєте дерево на Myheritage, ставите свічки у церкві, щоб предки допомогли у пошуку...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

924 ( 10-06-2020 23:18:29 змінене AleksML )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

kbg_dnepr красно дякую! Дозвольте запитати декілька порад.

1. Щодо прадіда Мелащенка є можливість замовити копію домової справи. Що там може бути? Скільки зазвичай це коштує?
2. Його син Филимон Іванович Мелащенко служив кочегаром на крейсері "Профінтерн". Чи є у когось досвід звернення до РГАВМФ? Скільки можуть коштувати послуги? З фото є тема на Саммлері www.sammler.ru/index.php?showtop … ;p=2152235
3. Щодо прадіда Щедріна - я так розумію вироку не було... я подробиць не знаю, про таке не розповідали навіть дітям. Знаю просто що в якийсь момент діда віддали на виховання його діду, моєму прапрадіду Логіну. Як раз коли була ця справа. Повивчаю як можливо письмово звернутись за справою. Особисто туди поїхати зараз не ризикну. Запитував про нього на ВГД. Відповіді не дочекався, але справа ніби то в ГАРФ фонд 10035 перший опис. https://forum.vgd.ru/post/50/17490/p279 … #pp2799793
4. Тему про Великі Будища я читав. Мене, власне, пан borisovichi привів на цей форум - після того як виявилось завдяки ДНК тесту що ми з ним далекі родичі. Планую поїздку в ті місця, є родичі по лінії Фесенків, може щось розвиднеться про Івана Макаровича. В попередню (першу) знайшов могилу прабабусі та її двох доньок.


Ще раз дякую Вам за відповіді.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

925

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Доброго вечора, незнаю з чого почати. 

Прадід Мушинський Пилип Васильович 1915 року народження Вінницька область, проходив військову службу 16 і 84 стрілковий полк, брав участь у Фінській війні, отримав поранення, але у військовому квитку не записано.
Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження і в свідоцтві про народження не вказані батьки.

По розповідям родичам прадід не хотів розповідати про свого батька,і відомо що прізвище раніше було Мошинський. 

Підкажіть будь-ласка в який архів іти чи де ще що шукати далі? Дякую за відповідь.

Share

926 ( 10-06-2020 23:33:52 змінене mike.kilo )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

AleksML,
на фото двох моряків за Вашим посиланням у лівого моряка при збільшенні фото перша літера напису чітко "К" (ніяк не "П"), друга ніяк не "Р", а зовсім "О" - видно нижню дугу літери. Літера "М" в таких шрифтах ширша за інші.
Тому "Коминтерн".
Збільшений фрагмент фото прікріпив до повідомлення.

Post's attachments

Screenshot_2020-06-11-00-20-13.png
Screenshot_2020-06-11-00-20-13.png 201.31 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: AleksML, kbg_dnepr2

Share

927 ( 10-06-2020 23:40:06 змінене AleksML )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

andres518 пише:

Доброго вечора, незнаю з чого почати. Прадід Мушинський Пилип Васильович 1915 року народження Вінницька область, проходив військову службу 16 і 84 стрілковий полк, брав участь у Фінській війні, отримав поранення, але у військовому квитку не записано.Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження і в свідоцтві про народження не вказані батьки.
По розповідям родичам прадід не хотів розповідати про свого батька,і відомо що прізвище раніше було Мошинський. 
Підкажіть будь-ласка в який архів іти чи де ще що шукати далі? Дякую за відповідь

Казимир Васильович може бути братом? Спробуйте тоді звернутись у Вінницький РАГС (може варто і в міський і в обласний) за довідкою про народження Пилипа Васильовича (на померлих свідоцтво не видають). Можна письмово через Ваш місцевий РАГС. Це платно але не дорого. Є нюанс - запитувати може кровний родич на підставі документу (наприклад дитина на підставі свого свідоцтва про народження). Копію документу треба вкласти в запит. https://pamyat-naroda.ru/heroes/podvig- … 512641290/

Служив офіцером? Чи можливо були нагороди за фінську компанію? Тоді можна запитати УПК або УК. Це теж платно, десь 15-20 доларів.

Ще можу порадити пошукати його батька серед учасників ПСВ. Тільки майте на увазі що прізвище може бути записане М(о,у,а)(щ,ш,ч,ж,з)(и,е)нский. Спробуйте. Вінниця тоді була в Кам'янець-Подільській губернії. Але спочатку не звужуйте пошук. https://gwar.mil.ru/heroes/?last_name=%D0%9C%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9&first_name=%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9&groups=awd:ptr:frc:cmd:prs&types=awd_nagrady:awd_kart:potery_doneseniya_o_poteryah:potery_gospitali:potery_spiski_zahoroneniy:potery_voennoplen:frc_list:cmd_commander:prs_person&page=1&birth_place_gubernia=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%D0%B3%D1%83%D0%B1..%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86
Наразі це все що я можу порадити.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

928

Re: Починаємо вивчати свій родовід

mike.kilo пише:

AleksML,
на фото двох моряків за Вашим посиланням у лівого моряка при збільшенні фото перша літера напису чітко "К" (ніяк не "П"), друга ніяк не "Р", а зовсім "О" - видно нижню дугу літери. Літера "М" в таких шрифтах ширша за інші.
Тому "Коминтерн".
Збільшений фрагмент фото прікріпив до повідомлення.

Дякую. Я там спробував про це написати, мені не дуже делікатно вказали на моє місце smile Маю надію потримати фото в руках і роздивитись.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

929

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Так бувAбув брат Казимир  пише:

Доброго вечора, незнаю з чого почати. Прадід Мушинський Пилип Васильович 1915 року народження Вінницька область, проходив військову службу 16 і 84 стрілковий полк, брав участь у Фінській війні, отримав поранення, але у військовому квитку не записано.Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження і в свідоцтві про народження не вказані батьки.
По розповідям родичам прадід не хотів розповідати про свого батька,і відомо що прізвище раніше було Мошинський. 
Підкажіть будь-ласка в який архів іти чи де ще що шукати далі? Дякую за відповідь

Казимир Васильович може бути братом? Спробуйте тоді звернутись у Вінницький РАГС (може варто і в міський і в обласний) за довідкою про народження Пилипа Васильовича (на померлих свідоцтво не видають). Можна письмово через Ваш місцевий РАГС. Це платно але не дорого. Є нюанс - запитувати може кровний родич на підставі документу (наприклад дитина на підставі свого свідоцтва про народження). Копію документу треба вкласти в запит. https://pamyat-naroda.ru/heroes/podvig-chelovek_yubileinaya_kartoteka1512641290/

Служив офіцером? Чи можливо були нагороди за фінську компанію? Тоді можна запитати УПК або УК. Це теж платно, десь 15-20 доларів.

Ще можу порадити пошукати його батька серед учасників ПСВ. Тільки майте на увазі що прізвище може бути записане М(о,у,а)(щ,ш,ч,ж,з)(и,е)нский. Спробуйте. Вінниця тоді була в Кам'янець-Подільській губернії. Але спочатку не звужуйте пошук. https://gwar.mil.ru/heroes/?last_name=%D0%9C%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9&first_name=%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9&groups=awd:ptr:frc:cmd:prs&types=awd_nagrady:awd_kart:potery_doneseniya_o_poteryah:potery_gospitali:potery_spiski_zahoroneniy:potery_voennoplen:frc_list:cmd_commander:prs_person&page=1&birth_place_gubernia=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%D0%B3%D1%83%D0%B1..%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86
Наразі це все що я можу порадити.

Share

930

Re: Починаємо вивчати свій родовід

andres518 пише:

Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження

Какие места рождения написаны в документах?
Что известно о его братьях/сестрах?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

931

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Можливо комусь з початківців стане в нагоді моя інформація про пошук відомостей про учасників ПСВ на gwar.mil.ru.Довго не міг знайти ніякої інформації про діда,бо ще й не був впевнений,чи приймав він участь у ПСВ.У сім*ї діда були діти народжені в 1911,13,15,23,25,32.За переказами були ще й діти між 1915 і 1923 роками, але інформація була усною і не підтвердженою документально,через це й були сумніви про його участь у ПСВ.При пошуку на gwar.mil.ru вводив дані про діда варіюючи ПІБ (Лісовий,Лисовой,Лесовой,Лисовый, а також ім*я та побатькові на різний лад), але пошуковик видавав інформацію про те, що таких даних немає.Потім в пошуковик завів просто назви "губернию,уезд и волость" звідки дід найймовірніше був забраний до війська і пошуковик видав всіх, хто був призваний до війська з нашої місцини.Довелось передивитись багато прізвищ, але знайшов і діда, і ще двох земляків з роду Лісових.І всі прізвища були записані по різному, хоч мали вони одне, спільне Лісовий. А були записані-Лисовенко,Лесовой і Лисовой.

Цікавить:Лісовенко до 1879р.,ЛІСОВИЙ (Лесовой)- уродженці с.Миколаївка,Петриківського рай.,ВАТУЛЯ- уродженці с.Трубайці,Хорольського рай.

Share

932

Re: Починаємо вивчати свій родовід

DVK_Dmitriy пише:

Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження

Какие места рождения написаны в документах?
Что известно о его братьях/сестрах?

В паспорті написано село Рубанка Вінницька область, у військовому квитку - село Флоріанівка Вінницька область.

Брати: Казимир, Віктор
Сестри: Ґелка, Марія

Thanks: kbg_dnepr1

Share

933

Re: Починаємо вивчати свій родовід

andres518 пише:
В паспорті написано село Рубанка Вінницька область, у військовому квитку - село Флоріанівка Вінницька область.Брати: Казимир, ВікторСестри: Ґелка, МаріяDVK_Dmitriy пише:

Документи згоріли під час війни і зробили нові військовий квиток 1962 року виданий і паспорт 1979 року виданий, але вказано різне місце народження

Какие места рождения написаны в документах?
Что известно о его братьях/сестрах?

По православным запрос в Винницкий архив.
Но похоже были риммо-католики - запрос в ЦГИАК и в Житомирский архив.
Не вижу по католикам метрик за 1915 год, поэтому ориентируйтесь на рождение братье/сестер.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

934

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Му(о)шинський Пилип Васильович брав участь у Фінській війні, і отримав поранення ока, але у військовому квитку не записано. Чи можливо це десь переглянути? Чи потрібно звертатись в архів?

Share

935

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Скажіть будь ласка чи можливе таке що брати родились в різних містах? Якщо Му(о)шинський Пилип по паспорту село Флоріанівка, по військовому квитку Рубанка, а брат Казимир у Вінниці, чи тоді так писалося?

Share

936

Re: Починаємо вивчати свій родовід

andres518,

про Фінську війну почитайте та спитайте тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2751&p=2

А про різні місця народження дітей - у чому проблема? родина переїхала, то й дитина народилася в іншому місці. Звісно, бувають і більш екзотичні причини - наприклад, я знала жіночку, яка свою першу дитину народжувала не там, де жила, а досить далеко, бо дитина була позашлюбна, жіночка займала невеличку посаду, то й не хотіла соромитися. Пішла у відпустку, а повернулася вже з дитиною.

Ще можливість - первістка реєстрували за місцем "прописки" молодої, тобто якщо дівчина вийшла заміж у сусіднє село, то її першу дитину все одно хрестили там, де вона жила до одруження.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

937 ( 14-06-2020 23:19:07 змінене AleksML )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Вітаю шановне товариство. У мене нове питання. 

У діда було багато братів, намагаюсь знайти інформацію і щодо них. Ймовірно це один з братів:
Мелащенко Григорий Иванович
Документ, уточняющий потери
Дата рождения: __.__.1906
Место рождения: г. Полтава
Воинское звание: политрук
Последнее место службы: 169 азсп
Дата выбытия: __.07.1942
Причина выбытия: пропал без вести

https://pamyat-naroda.ru/heroes/memoria … e75181441/
Так як він був політруком то вочевидь був членом ВКП(б). Якусь інформацію можна пошукати в архівах Полтави? Кудись можна написати запит, і в якій формі? Хтось у нас на форумі може із цим допомогти? Дякую.

Знайшов в книзі пам'яті Полтавської області саме по смт. Опішня
histpol.pl.ua/ru/kniga-pamyati/k … d=7973#314

Мелащенко Григорій Іванович
, 1906 р. Мобілізований у 1941 р. Політрук. Загинув: лп. 1942 р.

Так що ймовірність що це брат діда наближається до 100%

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: kbg_dnepr1

938 ( 14-06-2020 21:12:57 змінене andres518 )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Вітаю, ще дещо пригадалось родичам.Раніше дід М(о)ушинський Пилип Васильович був Фелікс Васильович дата народження в документах 2.03.1915 а була 2.03.1914, і в документах батьки не записані стоять прочерки, чому так?в родині було ще два брати Казимир і Віктор і дві сестри Ґелка і Марія.Мати Пилипа (Фелікса) Васильовича Му(о)шинська( Журавська) Веклич Марія (Домічеля) Іванівна.
Питання: хто знає чому так записували?
І десь в архівах початкові документи можна знайти?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

939

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Дорогие форумчане! Добрый день. Начинаю исследовать историю своей семьи по линии дедушки с материнской стороны. Он переехал в Ивановскую область в 1960-х годах, до этого жил в Алтайском крае. 


Томашевский Геннадий Васильевич. Имеется метрика, в которой указаны код и место рождения: 1933, г. Камень-на-Оби. Метрика выдана ему повторно, при жизни он не раз рассказывал, что в документах данные неправильные. Год рождения написали приблизительно, на самом деле это может быть и 1932 и 1933 и 1934 г. Опять же, по семейной легенде, деда не покрестили, и потому записей в церкви не сделали. Место рождения - какой-то населённый пункт, предположительно Каменского района (во всяком случае, недалеко от Камня). 


На родителей данные из метрики такие: Томашевский Василий Сидорович (предполагаю, возможно и Исидорович и какой-то ещё вариант, т.к. корни польские и украинские, дед говорил про ссыльных) и Томашевская Ефросинья Леонтьевна.


У деда было 5 братьев и одна сестра. имя дочери сестры - Ляна (Лана) и какое-то время она жила на станции Яя Кемеровской области.


Моего прадеда, Василия Томашевского, расстреляли (год  - неизвестен, сделала запрос в ГААК по совету с другого форума) и реабилитировали. После расстрела и изъятия имущества (прадед работал начальником МТС и имел приличный дом) дедушка вместе с семьёй перебрался в дом своей бабушки (маминой мамы). В разговорах фигурировала деревня Грива/Гривна (предположительно Высокая грива Панкрушихинского района, но не уверена). 


Прадеда в опубликованных в сети расстрельных списках нет. Посоветуйте, пожалуйста, алгоритм поиска: как уточнить название населенного пункта, где жила семья прадеда, где и в каком порядке искать данные на Василия, Сидора и Евдокию? Что еще можно сделать, кроме запроса в ГААК по поводу расстрела прадеда? Спасибо.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

940 ( 20-06-2020 14:20:05 змінене AleksML )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

len.tomash пише:

Дорогие форумчане! Добрый день. Начинаю исследовать историю своей семьи по линии дедушки с материнской стороны. Он переехал в Ивановскую область в 1960-х годах, до этого жил в Алтайском крае. 


Томашевский Геннадий Васильевич...

Прадеда в опубликованных в сети расстрельных списках нет. Посоветуйте, пожалуйста, алгоритм поиска: как уточнить название населенного пункта, где жила семья прадеда, где и в каком порядке искать данные на Василия, Сидора и Евдокию? Что еще можно сделать, кроме запроса в ГААК по поводу расстрела прадеда? Спасибо.

Здравствуйте. Посмотрите тему http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=531

Возможно найдете что-то полезное.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

941

Re: Починаємо вивчати свій родовід

len.tomash,

для того, чтобы давать советы, важно понимать, где Вы живете.
Я бы начала с поиска дела репрессированного прадеда. Для этого достаточно направить запрос в УФСБ по месту Вашего жительства (если вы живете в РФ).
В РФ существует закон, дающий право потомкам ознакомиться с делом репрессированного предка. Лет 10 назад моя московская кузина запрашивала арестное (Минск) и расстрельное (Кемерово) дело нашего деда-священника, оба дела прислали по месту ее жительства, я смогла посмотреть их вместе с ней. Для заказа ей пришлось подтверждать родство (т.е. нужны документы или архивные справки о рождении по всей цепочке до деда).

У нас есть раздел по репрессиям http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=168

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: len.tomash1

Share

942 ( 20-06-2020 15:45:10 змінене len.tomash )

Re: Починаємо вивчати свій родовід

AleksML пише:

Дорогие форумчане! Добрый день. Начинаю исследовать историю своей семьи по линии дедушки с материнской стороны. Он переехал в Ивановскую область в 1960-х годах, до этого жил в Алтайском крае. 


Томашевский Геннадий Васильевич...

Прадеда в опубликованных в сети расстрельных списках нет. Посоветуйте, пожалуйста, алгоритм поиска: как уточнить название населенного пункта, где жила семья прадеда, где и в каком порядке искать данные на Василия, Сидора и Евдокию? Что еще можно сделать, кроме запроса в ГААК по поводу расстрела прадеда? Спасибо.

Здравствуйте. Посмотрите тему http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=531

Возможно найдете что-то полезное.

Благодарю, взяла информацию в работу. К сожалению, пока в этой ветке нет пересечений с моими данными. Возможно, в дальнейшем найду, когда получу больше данных.

Share

943

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Так Вы напишите в теме по Томашевским о своих-то - глядишь, кто-то найдет пересечение и откликнется.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: len.tomash1

Share

944

Re: Починаємо вивчати свій родовід

kbg_dnepr пише:

для того, чтобы давать советы, важно понимать, где Вы живете.
Я бы начала с поиска дела репрессированного прадеда. Для этого достаточно направить запрос в УФСБ по месту Вашего жительства (если вы живете в РФ).
В РФ существует закон, дающий право потомкам ознакомиться с делом репрессированного предка. Лет 10 назад моя московская кузина запрашивала арестное (Минск) и расстрельное (Кемерово) дело нашего деда-священника, оба дела прислали по месту ее жительства, я смогла посмотреть их вместе с ней. Для заказа ей пришлось подтверждать родство (т.е. нужны документы или архивные справки о рождении по всей цепочке до деда).

У нас есть раздел по репрессиям http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=168

Спасибо за ответ. Живу там же, куда в своё время переехал дед. РФ, Ивановская область, город Шуя. Информацию по расстрельному делу запросила в архиве Алтайского края, жду.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

945

Re: Починаємо вивчати свій родовід

Вітаю.підкажіть,чого чи з яких причин могли змінити прізвище ім'я по-батькові прадід та прабабця?дякую

Thanks: kbg_dnepr1

Share

946

Re: Починаємо вивчати свій родовід

andres518 пише:

Вітаю.підкажіть,чого чи з яких причин могли змінити прізвище ім'я по-батькові прадід та прабабця?дякую

Причини могли бути різні. Якщо немає кого спитати, то потрібно шукати  документи пов'язані із їхнім життям. Якщо вони збереглися, то можуть пролити світло на причини. А може і ні.

З повагою,
Чай.
Thanks: andres5181

Share